Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Neli83 είπε:

Χαχαχα!!! Κερασμενη απο μενα η σαμπανια!!! Σ'ευχαριστω πολυ!!! Μακαρι να ειναι 2!!!

Να σου πω κ εγω οταν εκανα εμβρυομεταφορα ειχα κυστικο αλλα δεν θυμαμαι χιλιοστα..κατι ξερει ο γιατρος σου αλλα πολυ σικλακουρ εχεις παρει βρε παιδι μου...

Ουαου !! Τι χοριακή είναι αυτή ;;; Συγχαρητήρια !!! Καλή εγκυμοσυνη !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

2 ώρες πρίν, eleni 21 είπε:

Δεν έχω κάνει τίποτα ακόμη.σημερα θα κάνω υπέρηχο δεύτερη μέρα περιόδου να δούμε ωοθήκες Κ θα μου πει ο γιατρός την γνώμη του αν αξίζει για φυσικούς.. δεν ξέρω... από το καλοκαίρι ξεκίνησα να ψαχνομαι όλες τις εξετάσεις σαλπιγγογραφια κατακερματισμός κυστική ίνωση καλά είναι αυτά..η Αμη όμως 0.02  ng .και υψηλή fsh είκοσι μέχρι τριάντα... τό ξέρω ότι δεν είναι καλά τα πράγματα.. ίσως με τον υπέρηχο αν μου πει ο γιατρός ξέχνα τους φυσικούς να το πάρω απόφαση Κ να πάω κατευθείαν για δωρεά

Αν μου πει και εμένα ότι δεν υπάρχει περίπτωση με δικά μου μπας Κ ηρεμήσω...να ρωτήσω πόσο Αμη κ fsh είχες..

ΑΜΗ κι εγω 0,02 και FSH 38,4! Περιοδος σου ερχεται; Εμενα οχι χωρις χαπια. Ισως παιζει κι αυτο ρολο

1 ώρα πρίν, Leila είπε:

Όχι απλά ότι είναι καλύτερα….δεν έχει σημασία τόσο αυτό για μένα όσο ότι αισθάνομαι ότι δεν πηρα ικανοποιητική απάντηση για τον μικρό αριθμό 

Η αληθεια ειναι οτι πρωτη φορα ακουω για ετ με εμβρυα 3 ημερων. Μεχρι τωρα μονο για βλαστοκυστες ηξερα. Ο γιατρος μου ηταν καθετος στο θεμα με τη μεταφορα 1-2 βλαστοκυστων γιατι ειπε οτι ειναι παρανομο πλεον να βαζεις περισσοτερες. Εχεις ψαξει λιγο να δεις για ποιο λογο ειχες τις αποβολες; Μηπως υπαρχρι καποια λοιμωξη ή κατι που δεν εχεια δει; Εχεις κανει πιο εξειδικευμενες εξετασεις;

Τωρα για το μικρο αριθμο συμβαινει. Τι ηλικια ειχε η δοτρια;

1 ώρα πρίν, marina_86 είπε:

Να ρωτήσω κάτι; Το ενδεχόμενο να δώσει πάνω από 4 βλαστοκυστες το απέκλεισαν δηλαδή; Γιατί εγώ πχ. από 9 ωάρια πήρα 7 βλαστοκυστες. Στην περίπτωση που έπαιρνα το πακέτο για 4, τι θα έκαναν με τις άλλες 3; Ή λένε αριθμό ωαρίων και ότι από αυτά συνήθως προκύπτουν 4 βλαστοκυστες; 

Εγω πηρα πακετο 8 ωαριων. Απο αυτα οσα γινουν βλαστοκυστες θα τα καταψυξουμε εκτος απο τα 2 που θα χρησιμοποιησουμε για την πρωτη (ελπιζω και τυχερη) προσπαθεια. Αν η κοπελα δωσει κι αλλα ωαρια τοτε μου ειπαν οτι θα τα παρει αλλη και αν δωσει λιγοτερα απο 8 θα προσαρμοστει η τιμη που θα πληρωσω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Viv37 είπε:

ΑΜΗ κι εγω 0,02 και FSH 38,4! Περιοδος σου ερχεται; Εμενα οχι χωρις χαπια. Ισως παιζει κι αυτο ρολο

Η αληθεια ειναι οτι πρωτη φορα ακουω για ετ με εμβρυα 3 ημερων. Μεχρι τωρα μονο για βλαστοκυστες ηξερα. Ο γιατρος μου ηταν καθετος στο θεμα με τη μεταφορα 1-2 βλαστοκυστων γιατι ειπε οτι ειναι παρανομο πλεον να βαζεις περισσοτερες. Εχεις ψαξει λιγο να δεις για ποιο λογο ειχες τις αποβολες; Μηπως υπαρχρι καποια λοιμωξη ή κατι που δεν εχεια δει; Εχεις κανει πιο εξειδικευμενες εξετασεις;

Τωρα για το μικρο αριθμο συμβαινει. Τι ηλικια ειχε η δοτρια;

Εγω πηρα πακετο 8 ωαριων. Απο αυτα οσα γινουν βλαστοκυστες θα τα καταψυξουμε εκτος απο τα 2 που θα χρησιμοποιησουμε για την πρωτη (ελπιζω και τυχερη) προσπαθεια. Αν η κοπελα δωσει κι αλλα ωαρια τοτε μου ειπαν οτι θα τα παρει αλλη και αν δωσει λιγοτερα απο 8 θα προσαρμοστει η τιμη που θα πληρωσω.

Εγώ  με αμη 0.04 έχω περίοδο χωρίς χάπια.. Αλλά fsh  sto θεο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marina_86 είπε:

Να ρωτήσω κάτι; Το ενδεχόμενο να δώσει πάνω από 4 βλαστοκυστες το απέκλεισαν δηλαδή; Γιατί εγώ πχ. από 9 ωάρια πήρα 7 βλαστοκυστες. Στην περίπτωση που έπαιρνα το πακέτο για 4, τι θα έκαναν με τις άλλες 3; Ή λένε αριθμό ωαρίων και ότι από αυτά συνήθως προκύπτουν 4 βλαστοκυστες; 

Μου έστειλαν στο mail δυο προσφορές, η μια για δυο και η άλλη για τέσσερις βλαστοκυστες. Δεν λένε αριθμό ωαρίων καθόλου. Εκεί δεν θα μπορούσες να έχεις πάρει 7. Οι δυο ή οι τέσσερις όμως ειναι εγγυημένες. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Neli83 είπε:

Χαχαχα!!! Κερασμενη απο μενα η σαμπανια!!! Σ'ευχαριστω πολυ!!! Μακαρι να ειναι 2!!!

Να σου πω κ εγω οταν εκανα εμβρυομεταφορα ειχα κυστικο αλλα δεν θυμαμαι χιλιοστα..κατι ξερει ο γιατρος σου αλλα πολυ σικλακουρ εχεις παρει βρε παιδι μου...

Αλήθεια?? Με κυστικο έκανες την μεταφορά??? Κ εγώ έτσι θα την κάνω.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Malntalia είπε:

Εγώ  με αμη 0.04 έχω περίοδο χωρίς χάπια.. Αλλά fsh  sto θεο.. 

Έπαιρνα cyclacur τρία χρόνια για να στρώνω τον κύκλο μου..Εδω και ένα χρόνο τα έκοψα ..περίοδο έχω αλλά κάθε 40 με 45 μέρες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Malntalia είπε:

Αλήθεια?? Με κυστικο έκανες την μεταφορά??? Κ εγώ έτσι θα την κάνω.. 

Ναι,ειπε ο γιατρος δεν μας πειραζει...κ οντως!! Το ειδες το αποτελεσμα!!

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Neli83 είπε:

Κοριτσια!!!!!!!! 747,2 !!!!!!!!

Αντε μπραβο και μας εσκασες!!!!!!!!!!! Τι ωραια νεα εινσι αυτα!!!! Αυτο θα πει ποδαρικο! 1000 μπραβο κοριτσακι μου! Ολα να πανε τελεια απο δω και περα ευχομαι!!! Με συγκινησες!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια εμένα δεν μου είπε κάτι για πακέτο πχ των 2 των 4 κλπ..μου είπε ένα ποσό και ότι θα έχω γύρω στα 10 ωάρια κ από αυτά όσα γίνουν βλαστοκυστες είναι δικά μας. Ο πρώτος γιατρός μου είπε ότι θα μου έδινε 2 με τα ίδια λεφτά πάνω κάτω. 

Να πω κ εγώ τα νέα μου. Πήγα για υπέρηχο, το ωάριο που μεγάλωσε είναι κυστικό 13χιλιοστα. Συνεχίζω τα καφέ σικλακουρ και κάνω και μια ovitrelle σήμερα (ευτυχώς την βρήκα ). Θα πάω σε μια βδομάδα να με δει. Αν δε φύγει το κυστικό δεν κόβω τα καφέ μου είπε. 

@Neli83 με γκαστρωσες αγάπη μου τι έγινε??? Να ανοίξω σαμπάνια??? Καλέ τώρα το είδα!!!! Παναγία μου χοριακαρα!!! Μπράβο κοριτσάρα μου τα κατάφερες!!! Απόλαυσε το πιο όμορφο ταξίδι που ξεκινάει για εσάς..το αξίζετε!!! Καλούς διπλασιασμους και με το καλό να ακούσετε και καρδούλα!!! Λες να έχεις διδυμακια?? 

Ανοίγω σαμπάνια......φλοπ!!! (Ο φελλός)

Τι σημαινει οτι ειναι κυστικο; :?: Οτι εχεις κυστη και πρεπει να φυγει; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Viv37 είπε:

Αντε μπραβο και μας εσκασες!!!!!!!!!!! Τι ωραια νεα εινσι αυτα!!!! Αυτο θα πει ποδαρικο! 1000 μπραβο κοριτσακι μου! Ολα να πανε τελεια απο δω και περα ευχομαι!!! Με συγκινησες!!

Ευχαριστω πολυ πολυ!!! Κ εσενα κ ολα τα κοριτσια!! Εγω να δειτε ποσο συγκινημενη ειμαι!!! Την περισσοτερη αγαπη κ χαρα την εχω παρει απο εσας!!Ευχομαι οτι καλυτερο σε ολες σας!!! Θα το πιασουμε ολες το ονειρο κοριτσια μου!!

  • Μου αρέσει 8

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Neli83 είπε:

Ναι,ειπε ο γιατρος δεν μας πειραζει...κ οντως!! Το ειδες το αποτελεσμα!!

@Neli83 να σε ρωτήσω αν κ σε σένα στη NewL .. σου είπαν για συγκεκριμένο αριθμό βλαστοκυστεων; Ή σου είπαν όσες προκύψουν; Για να δω αν άλλαξαν πολιτική.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Viv37 είπε:

ΑΜΗ κι εγω 0,02 και FSH 38,4! Περιοδος σου ερχεται; Εμενα οχι χωρις χαπια. Ισως παιζει κι αυτο ρολο

Η αληθεια ειναι οτι πρωτη φορα ακουω για ετ με εμβρυα 3 ημερων. Μεχρι τωρα μονο για βλαστοκυστες ηξερα. Ο γιατρος μου ηταν καθετος στο θεμα με τη μεταφορα 1-2 βλαστοκυστων γιατι ειπε οτι ειναι παρανομο πλεον να βαζεις περισσοτερες. Εχεις ψαξει λιγο να δεις για ποιο λογο ειχες τις αποβολες; Μηπως υπαρχρι καποια λοιμωξη ή κατι που δεν εχεια δει; Εχεις κανει πιο εξειδικευμενες εξετασεις;

 

Ετ με δωρεά εννοείς ότι δεν έχεις ακούσει με έμβρυα τριών ημερών ή γενικά; ….

Ναι έχω κάνει παρα πολλες εξετάσεις : Νκ, θρομβοφιλια, υστεροσκοπηση κλπ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...