Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Rosita είπε:

Τι εννοείς so what? Συγγνώμη ρε κορίτσια μόνο εγώ είμαι τόσο περίεργη εσείς αν είχατε τέτοιου τύπου αδέρφια δεν θα θέλατε να το γνωρίζετε? Και αν συνάψουν σχέσεις τι επιπτώσεις υπάρχουν? Μόνο εγώ τα έχω σκεφτεί όλα αυτά?

Μάλλον δεν έχεις αντιληφθεί τι ακριβώς κανείς τώρα.....

αφου έχεις όλους αυτούς τους ενδοιασμούς / φόβους  , και γενική αρνητική διάθεση , για ποιο λόγο αναζητάς πληροφορίες για τη δωρεά γενετικού υλικού ; 

Μου αρέσει που σου έκανε κ πλήρη ανάλυση της προσωπικής μου ιστορίας.....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 1 λεπτό , Kalipso1978 είπε:

Aληθεια κοριτσι μου γιατι το κανεις αυτο? Οι αποριες σου ειναι αποριες παιδιου δημοτικου που δεν εχει κανει ακομα μαθημα βιολογιας. Πως να δεχτουμε οτι τις κανεις με σεβασμο? Και να σου πω την αληθεια εμενα ολο αυτο που εγινε εδω σημερα που κυοφορω 3δυμα με δανεικο δεν σου κρυβω οτι με ταραξε πολυ και μονο καλο δεν μου εκανε. Ολες ξερουμε, ολες θα θελαμε να ηταν αλλιως και ολες θελουμε να παρουμε τα θετικα απο την τελευταια αυτη εξελιξη της επιστημης. 

Με το καλό να δεχτείς τα παιδάκια σου. Με έναν πόνο και όλα να σου πάνε καλά! Δεν έχω κανένα πρόβλημα με καμιά σας προσπαθώ να καταλάβω τι συμβαίνει. Γιατί στο εξωτερικό δεν γίνεται αυτό ενώ στην Ελλάδα γίνεται με ευκολία και η γιατροί το προτείνουν πολύ ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rosita είπε:

Με το καλό να δεχτείς τα παιδάκια σου. Με έναν πόνο και όλα να σου πάνε καλά! Δεν έχω κανένα πρόβλημα με καμιά σας προσπαθώ να καταλάβω τι συμβαίνει. Γιατί στο εξωτερικό δεν γίνεται αυτό ενώ στην Ελλάδα γίνεται με ευκολία και η γιατροί το προτείνουν πολύ ευκολα

Δεν είναι ακριβώς έτσι , και σου μιλάει κάποια , που πήγε Αμερική κ Αγγλία ...για να δει κλινικές εξωσωματικής με δωρεά γενετικού υλικού.....όσο κ να σου φανεί παράλογο , στην Αμερική μπορεί ένας κύκλος να στοιχίσει μέχρι κ 50.000 δολάρια με λιγότερες δικλείδες ασφαλείας.....ΕΓΓΥΗΜΕΝΑ 

τελος πάντων , σταματάω εδώ την αντιπαράθεση , γιατί δεν έχει κανένα νόημα.....γιατί απλά  δεν σε ενδιαφέρει 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Rosita είπε:

Με το καλό να δεχτείς τα παιδάκια σου. Με έναν πόνο και όλα να σου πάνε καλά! Δεν έχω κανένα πρόβλημα με καμιά σας προσπαθώ να καταλάβω τι συμβαίνει. Γιατί στο εξωτερικό δεν γίνεται αυτό ενώ στην Ελλάδα γίνεται με ευκολία και η γιατροί το προτείνουν πολύ ευκολα

Σ ευχαριστω. Κι εγω δεν το εκανα με ελαφρα την καρδιαν. Ομως ηταν ο μονος τροπος να κανω οικογενεια. Ξερεις και ξερω τι παιζει με τις υιοθεσιες. Εγω και τωρα εχω πισωγυρισματα. Ισως γι αυτο δε μου κανει καλο αυτη η κουβεντα. Ναι σε ολα εχεις δικιο. Ομως βλεπεις πως πεφτει η γονιμοτητα τα τελευταια χρονια, απο τα 35 και πανω πολυ ζορικα. Εγω απο τς 37 ειχα πανευκολες φυσικες συλληψεις 4 στον αριθμο με αρρωστα ομως μωρακια. Ο αντρας μου ειναι ο πιο γλυκος ανθρωπος του κοσμου και θα ηταν απειρως αδικο να μην μεγαλωσει ενα παιδι, να το κανει τουλαχιστον ομοιο με τον ιδιο και ακομα καλυτερο. 

  • Μου αρέσει 6

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Rosita είπε:

Με το καλό να δεχτείς τα παιδάκια σου. Με έναν πόνο και όλα να σου πάνε καλά! Δεν έχω κανένα πρόβλημα με καμιά σας προσπαθώ να καταλάβω τι συμβαίνει. Γιατί στο εξωτερικό δεν γίνεται αυτό ενώ στην Ελλάδα γίνεται με ευκολία και η γιατροί το προτείνουν πολύ ευκολα

Όταν έψαχνα πληροφορίες για δανεικά για να έχω όλες τις επιλογές μου ανοιχτές έπεφτα συνέχεια στα φορουμ του εξωτερικού στο egg sharing απο μία δοτρια σε πολλές στον ίδιο κύκλο.  Παγκόσμια "δανείζεται" γενετικό υλικό τόσο γυναικείο όσο και ανδρικό με μεγάλη ευκολία ευτυχώς τα τελευταία χρόνια. Όσο για τα "αδερφια" αν ένας από τους δύο γονείς μας είχε περισσότερες από μια σχέσεις,ειδικά ο πατέρας όπου μια εγκυμοσύνη μπορεί και να μη μαθευτεί ποτέ, πάντα είμαστε όλοι και όλες υποψήφιες για μεγαλύτερη "οικογένεια" από ότι πιστεύουμε.. 

  • Μου αρέσει 6

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Rosita είπε:

Τι εννοείς so what? Συγγνώμη ρε κορίτσια μόνο εγώ είμαι τόσο περίεργη εσείς αν είχατε τέτοιου τύπου αδέρφια δεν θα θέλατε να το γνωρίζετε? Και αν συνάψουν σχέσεις τι επιπτώσεις υπάρχουν? Μόνο εγώ τα έχω σκεφτεί όλα αυτά?

ναι ολα τα εχουν σκεφτει ολες αλλα δεν θα υπαρχει καμια επιπτωση αν αυτο θες να μαθεις κ ουτε κ θα το καταλαβει κ κανεις.. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.Σε ένα τόσο ευαίσθητο θέμα,θα ήθελα πολύ να συμμετέχω.Γιατί πιστεύω όλες είμαστε εδώ ,για πολύ ευαίσθητα θέματα,για τα ευχάριστα και τα λιγότερο ευχάριστα.

Διαβάζοντας όλες τις τοποθετήσεις,αν μου επιτρέπεται,θέλω λίγο να επισημάνω:1)Ο γραπτός λόγος έχει ειδική βαρύτητα, αλλά λείπουν άλλες αισθήσεις,το άγγιγμα,το βλέμμα....Θέλω να πω με απλά λόγια,αν αυτή η παρέα βρισκόταν έξω για καφέ και τα συζητούσε πιστεύω θα "συμπλήρωνε" η μια τα άγχη-ανησυχίες-προβληματισμούς της άλλης....για τον απλούστατο λόγο ότι μας ενώνουν οι ίδιες ανησυχίες....φυσικα πάντα με καλή την θελήση αμφοτέρων 2)σε ένα ανοιχτό φόρουμ είναι καλό να διαβάζονται όλες οι απόψεις γιατί καθείς έχει την κρίση του και μπορεί να βοηθηθεί σε ένα κομβικό σημείο....Ακόμα και μια οικογένεια να βοηθηθεί από μία κουβέντα-σκέψη-άποψη-συναίσθημα-εμπειρία θα ήταν πολύ σημαντικό!

Σε παλαιότερες κοινωνίες ένα ζευγαρι που δυσκολευόταν να αποκτήσει παιδί έως το σημείο να μην αποκτησει,στιγματιζοταν ως "ανίκανο","ατεκνο",ο άντρας στείρος η γυναίκα δεν ξέρω τι....ειδικά αν η γυναίκα έκανε το λάθος να έχει παντρευτεί μικροτερο της,μην το συζητάμε πως την στόλιζαν!Θα μου πείτε,το θέμα είναι ο κόσμος?Οχι δεν είναι.....Για άλλο το αναφέρω.Να μη μας καταλαβαίνουν αυτοί που δεν τα περνάνε οκ,το διαχειρίζομαι...Αλλά να φτάνουμε σε σημεία να μην νιώθουμε-καταλαβαίνουμε η μια την άλλη ειλικρινά δυσκολεύομαι να το διαχειριστώ!Ίσα ίσα μεταξύ μας είναι ωφέλιμο να ρέει θετική ενέργεια! Ακόμα και γίνεται με εποικοδομητική διαφωνία,η θετική ενέργεια μπορεί να υπάρχει! Εμεις σαν ζευγάρι εχουμε έρθει πολλές φορές σε αντιπαράθεση για το συγκεκριμένο θέμα...."εσεις παιδί ακόμα?""και τώρα να το κάνετε θα προλάβετε να το μεγαλώσετε?"......"ποτε περιμένεις να γίνεις μάνα?" Και άλλα τέτοια θεϊκά!Θα σας πω λοιπον ίσα ίσα μας βοήθησε σαν ζευγάρι να κρατήσουμε κοντά μας ανθρώπους που πραγματικά νοιάζονται και καταλαβαίνουν τι περνάμε.Και λέω καταλαβαίνουν γιατί όπως και να το κάνουμε να μας νιώσουν δε μπορούν,γιατί απλούστατα δεν το περνάνε.....Για τα σχόλια συγγενών δεν το συζητάω καν....  Η συγκεκριμένη λοιπόν διαδικασία βοηθάει ζευγάρια που δυσκολεύονται για τους Χ ,Ψ λογους να κάνουν το όνειρο τους πραγματικότητα και να πορευτούν.Είναι στο φάσμα των προσωπικών δεδομένων και είναι θέμα καθαρά διαχείρισης του ζευγαριού.Προσωπικά θεωρώ θέλει πολλά ψυχικά αποθέματα,όπως και η υιοθεσία και η αναδοχή....Από το σημείο του το μαθαίνω,διαχειρίζομαι,πράττω κανείς δε μπορεί εύκολα να το μοιραστεί και να δείξει το πως.....Για αυτό και ανταλλάσσονται απόψεις για να βοηθηθεί μια κατάσταση από ζευγάρια που το έχουν διαχειριστεί-πραξει-πετύχει-βιώσει και φυσικά πάντα με την παράμετρο της αυθεντικότητας-ιδιαιτερότητας-προβληματισμων-διαχείρισης του μελλοντικού μπαμπά και της μελλοντικής μαμάς που σκέφτονται την συγκεκριμένη διαδικασία.Είναι όλα θέμα αγάπης,και εφόσον υπάρχει αυτό το συναίσθημα ως κύριο συναίσθημα τότε κινεί τα πάντα!

Συγγνώμη για το σεντόνι,αλλά ειλικρινά στενοχωριεμαι να αισθάνομαι τεταμένη-"ηλεκτρισμενη" κατάσταση σε ένα τόσο ευαίσθητο θέμα που ενώνει ζευγάρια....Επιπλεον δεν είναι καλό να επηρεάζονται αρνητικά κορίτσια που είναι σε εγκυμοσυνη ή έχουν πάρει την απόφαση τους αλλά ούτε και όσα κορίτσια προσπαθούν να διαχειριστούν ακόμα τις καταστάσεις....Εν δυνάμει όλες μπορεί να αντιμετωπισουμε διλλήματα -ανησυχιες σε ευαίσθητα θέματα και για αυτό είναι βοηθητικος-λυτρωτικος ο εποικοδομητικος διάλογος!Εν κατακλείδι,πιστεύω ότι σας-μας ενώνουν πράγματα παρά σας-μας χωρίζουν....Σε όλα μετράει ο τρόπος και ακόμα και σε ένα "απρόσωπο" μέσο τα συναισθήματα σε τόσο ευαίσθητα θέματα λάμπουν!

Με αγάπη.....:wub:

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά κ γω δν καταλαβαίνω γτ γίνεται όλο αυτό!!Το φόρουμ έχει σκοπό κατά την γνώμη μου να καταθέτουμε εμπειρίες  με θετική αύρα κ όχι αρνητίλα!!Εγώ δν έχω μπεί καν σε θέση για εξωσωματική κ πολλές φορές θέλω να εκφράζω τον θαυμασμό μου στις γυναίκες που προσπαθούν να γίνουν μητέρες!!Είναι ήρωες!!Προφάνως πιστεύω ότι η κοπέλα δν είναι διατιθεμένη να προχωρήσει σε αυτό το μεγάλο βήμα κ ίσως παρουσιάζοντας τα <<αρνητικά>> θέλει να επιβεβαίωσει αυτή την απόφαση!!Ας μην κρίνουμε κανέναν άνθρωπο για τις επιλογές του κ ας μεταφέρουμε λίγο θετική ενέργεια!!

Αυτό που θα κρατήσω σήμερα είναι την φίλη μας που κατάφερε να περιμένει τριδυμάκια!!Συγχαρητήρια κ είμαι σίγουρη τα παιδάκια σας θα είναι πολύ υπερήφανα!!!

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για να συμπληρωσω ,στην όλη τοποθέτηση μου,την προσωπική μας εμπειρία ως ζευγάρι επί του θέματος.Μου θύμισε πολύ ιδιαίτερες στιγμές η κουβέντα και στενοχωρήθηκα με το κλίμα που επικράτησε....

Για τα κορίτσια που δεν γνωρίζουν την ιστορία μας,εγώ ορμονικό προφιλ οκ,θέμα στο σπέρμα.Εμείς αντιμετωπίσαμε το συγκεκριμένο "δίλημμα" ,σχεδόν εξ αρχής,καθαρά λόγω γυναικείος παραγοντας ηλικία,χωρίς όμως βάσιμα δεδομένα-ορμονικό προφίλ κ.α .Το θέμα με το σπέρμα είχε πάει περίπατο όπως καταλαβαίνετε!Τα επιχειρήματα που ακούσαμε ήταν του τύπου "Γιατί να παιδευτεις με εξωσωματική?" "Παιδί δεν θέλεις?" "Όλες το κάνουν ,γιατί όχι και εσυ?" και άλλα ανάλογα ...... Όταν δε η κουβέντα έφτασε στην δοτρια,σε ερώτηση του αριθμού των ωαρίων προς δωρεά,ήταν ο αριθμός που κάλυπτα μόνη μου στις διεγέρσεις!Οπότε όλη η κουβέντα μας φάνηκε άκυρη και άκαιρη. Στο σημείο που προσπαθούσαμε να διαχειριστούμε πρωτόγνωρες και ιδιαίτερες καταστάσεις,τα συγκεκριμένα επιχείρηματα δε μας βοήθησαν.Ούτε συναισθηματικά,ούτε επί του πρακτέου.Αν εκείνη την συγκεκριμένη περίοδο μας κατεύθυνε κάποιος ουσιαστικά με πολύ στοχευμένα επιχείρηματα και είχαμε και την "πολυτέλεια",ναι ως "πολυτέλεια" το βλέπαμε ,να είχαμε έναν βιωματικό και εποικοδομητικό διάλογο με ένα ζευγάρι που το προσπάθησε,το σκέφτηκε Η ακόμα καλύτερα το είχε βιώσει ειλικρινά δεν ξέρω τι αποφάσεις θα είχαμε πάρει τότε.Ίσως και τώρα,αν το είχαμε διαχειριστεί, να είχαμε αν ήθελε ο Θεός και η Παναγία, ενα γερό ίσως και περισσότερα παιδακια.....Με το "αν" ομως δεν προχωράει ζωη.....Γιατί επίσης "αν" δεν είχαμε τις απώλειες των μωρών μας θα είμασταν αλλιώς.....Χωρίς λοιπόν κανένα βάσιμο επιχείρημα να μας  πείθει δυναμωσαμε,ενωσαμε δυνάμεις και προχωρήσαμε τις προσπάθειες μας.Το γεγονός και μόνο ότι έμεινα έγκυος μας δικαίωσε,δεδομένου ότι μας είχαν κατευθυνει ο,τι ούτε αυτό θα καταφέρναμε.Ίσως για αυτό ακόμα δε μπορούμε να διαχειριστούμε οριστικά τις απώλειες.Γιατί όταν αυτό που σου αποκλείουν συμβαίνει  ,σε πονάει διπλά η απώλεια!Είναι το όνειρο σου και στο "κλέβουν".....καταλαβαίνετε.....

Από εδώ λοιπόν ,έχετε μια εξαιρετική δυνατότητα να λάβετε ψυχολογικά,πρακτικά και βιωματικά δεδομένα η μια για την άλλη.....Είναι αποφάσεις ζωής και όποιος συνδράμει σε τετοιες το κάνει με γνώμονα  την αγάπη,την δοτικοτητα και την θετική ενέργεια!Και επειδή και εμείς ακόμα είμαστε στον αγώνα ,δε μιλάω εκ του ασφαλούς ,αλλά ως μια μαμά που ξεριζώθηκε η καρδιά της με την απώλεια και θέλω να μοιράζω αγάπη,αισιοδοξία και φωτεινές στιγμές σε όσους μάχονται στα δύσκολα ή να το πω διαφορετικά,στα λιγότερο εύκολα.....

Εύχομαι ένα τόσο δα λιθαράκι να μπήκε από μέρους μας....

Ευχαριστώ για τον "χώρο" που μου δόθηκε να καταθέσω την ψυχή μου απέναντί σας και συγγνώμη για το δεύτερο σεντόνι....

Με αγάπη:wub:

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα κορίτσι ξύπνιο?

Ειδα λίγο καφέ αίμα στο εσώρουχο μου σήμερα το βράδυ. Όχι αίμα και όχι ροη. Απλά σημάδι στο εσώρουχο.Περιμένω να ξημερώσει να πάρω τηλέφωνο στο κέντρο. 

Η αλήθεια είναι ότι κουράστηκα πολύ από την Πέμπτη που επέστρεψα δουλειά. Ελπίζω να μην είναι κάτι κακό. Έχω διαβάσει από πολλά κοριτσια ότι είναι μάλλον καλό σημάδι αλλά ανησυχώ.


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Υπάρχει κανένα κορίτσι ξύπνιο?

Ειδα λίγο καφέ αίμα στο εσώρουχο μου σήμερα το βράδυ. Όχι αίμα και όχι ροη. Απλά σημάδι στο εσώρουχο.Περιμένω να ξημερώσει να πάρω τηλέφωνο στο κέντρο. 

Η αλήθεια είναι ότι κουράστηκα πολύ από την Πέμπτη που επέστρεψα δουλειά. Ελπίζω να μην είναι κάτι κακό. Έχω διαβάσει από πολλά κοριτσια ότι είναι μάλλον καλό σημάδι αλλά ανησυχώ.

Καλημερα 

οι καφέ εκκρίσεις έχουν να κάνουν με τη λήψη προγεστερονης , ο γιατρός μου , μου έλεγε ξεκουράσου.....

προσπαθησε να μείνεις όσο πιο ήρεμη μπορείς.

περιμενουμε νέα σου 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Υπάρχει κανένα κορίτσι ξύπνιο?

Ειδα λίγο καφέ αίμα στο εσώρουχο μου σήμερα το βράδυ. Όχι αίμα και όχι ροη. Απλά σημάδι στο εσώρουχο.Περιμένω να ξημερώσει να πάρω τηλέφωνο στο κέντρο. 

Η αλήθεια είναι ότι κουράστηκα πολύ από την Πέμπτη που επέστρεψα δουλειά. Ελπίζω να μην είναι κάτι κακό. Έχω διαβάσει από πολλά κοριτσια ότι είναι μάλλον καλό σημάδι αλλά ανησυχώ.

Καλημέρα καμάρι μου..

Να ξεκουραστείς στην 7 μέρα την τελευταια φορά με θετική χοριακή είχα καφετιά..χωρίς κολπική προγεστερόνη μόνο με χάπια..μήν ανησυχείς χαμογέλα κ ξεκουράσου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Καλημέρα καμάρι μου..

Να ξεκουραστείς στην 7 μέρα την τελευταια φορά με θετική χοριακή είχα καφετιά..χωρίς κολπική προγεστερόνη μόνο με χάπια..μήν ανησυχείς χαμογέλα κ ξεκουράσου

Εγώ δεν είχα αίμα , είμαι περίεργα υγρά.... αλλά λάμβανα 5 !!! Utrogestan από το στόμα .... δεν συμπαθώ τα κολπικά χάπια , και ο γιατρός μου συμφωνεί κ με τη λήψη από το στόμα.....

ειμαι μονίμως με ένα χαμόγελο στο χείλη.....υπνηλία όχι ιδιαίτερη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Εγώ δεν είχα αίμα , είμαι περίεργα υγρά.... αλλά λάμβανα 5 !!! Utrogestan από το στόμα .... δεν συμπαθώ τα κολπικά χάπια , και ο γιατρός μου συμφωνεί κ με τη λήψη από το στόμα.....

ειμαι μονίμως με ένα χαμόγελο στο χείλη.....υπνηλία όχι ιδιαίτερη. 

Ετσι κορίτσι εγω έπινα 6 ούτρο την μέρα κ μια χαρά έκανα νανάκια!!Ηταν κ χειμώνας ....

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Υπάρχει κανένα κορίτσι ξύπνιο?

Ειδα λίγο καφέ αίμα στο εσώρουχο μου σήμερα το βράδυ. Όχι αίμα και όχι ροη. Απλά σημάδι στο εσώρουχο.Περιμένω να ξημερώσει να πάρω τηλέφωνο στο κέντρο. 

Η αλήθεια είναι ότι κουράστηκα πολύ από την Πέμπτη που επέστρεψα δουλειά. Ελπίζω να μην είναι κάτι κακό. Έχω διαβάσει από πολλά κοριτσια ότι είναι μάλλον καλό σημάδι αλλά ανησυχώ.

Καλημερα. Ναι κι εγω ειχα καφε εκκρισεις και ημουν εγκυος!


U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...