Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Μίλησα με το κέντρο,πρωί πρωί 8 ακριβώς που ανοίγουν...Μου είπαν να μην ανησυχώ, μπορεί να είναι και καλό αλλά μέχρι να δούμε χοριακη κανείς δεν ξέρει. Κόβω το Σαλοσπίρ και ξεκινάω και την prolutex αντί για μέρα παρα μέρα, καθημερινά. Επίσης μου είπε να παίρνω buscopan όταν νιώθω συσπάσεις στη μήτρα.

Περιττο να σας πω ότι σέρνομαι από την αϋπνία! Ας είναι καλό το αποτέλεσμα και δεν με νοιάζει. 

Σας ευχαριστώ κοριτσια μου για τις απαντήσεις σας


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλημέρα palmoira. Εγώ είχα καφέ εκκρίσεις από την αρχή σχεδόν μέχρι και τώρα που είμαι 9η βδομάδα. Κάποιες μέρες περισσότερα κάποιες λιγότερα. Μην ανησυχείς. Όλα θα είναι μια χαρά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Μίλησα με το κέντρο,πρωί πρωί 8 ακριβώς που ανοίγουν...Μου είπαν να μην ανησυχώ, μπορεί να είναι και καλό αλλά μέχρι να δούμε χοριακη κανείς δεν ξέρει. Κόβω το Σαλοσπίρ και ξεκινάω και την prolutex αντί για μέρα παρα μέρα, καθημερινά. Επίσης μου είπε να παίρνω buscopan όταν νιώθω συσπάσεις στη μήτρα.

Περιττο να σας πω ότι σέρνομαι από την αϋπνία! Ας είναι καλό το αποτέλεσμα και δεν με νοιάζει. 

Σας ευχαριστώ κοριτσια μου για τις απαντήσεις σας

@palmoira μου,θεωρώ ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό.Εφόσον πήρες και οδηγίες,υπομονή λίγο ακόμα και εύχομαι την Δευτέρα με το καλό να πλημμυρίσει η ψυχούλα σου από ευτυχία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Luckystars είπε:

@palmoira μου,θεωρώ ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό.Εφόσον πήρες και οδηγίες,υπομονή λίγο ακόμα και εύχομαι την Δευτέρα με το καλό να πλημμυρίσει η ψυχούλα σου από ευτυχία!

Ευχαριστωωωωω πολύ πολύ! 

5 ώρες πρίν, merenda1980 είπε:

Καλημέρα palmoira. Εγώ είχα καφέ εκκρίσεις από την αρχή σχεδόν μέχρι και τώρα που είμαι 9η βδομάδα. Κάποιες μέρες περισσότερα κάποιες λιγότερα. Μην ανησυχείς. Όλα θα είναι μια χαρά. 

Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να είναι όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

 

 

 

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Ευχαριστωωωωω πολύ πολύ! 

Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να είναι όλα καλά!

@palmoira κοριτσάκι μου από καρδιάς στο ευχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως ειστε; Χάθηκα αλλά δεν σας ξέχασα. Βλεπω η παρεα μεγαλωσε και ζωηρεψε.

Να καλωσορίσω κι εγω με τη σειρά μου τις νέες φίλες και να πω καλή επιτυχία στα κορίτσια που περιμένουν χοριακές και καλα αποτελεσματα σ' εκεινες που περιμενουν αποτελέσματα εξετάσεων.

Σχετικά με το θέμα που συζητήθηκε πρόσφατα στη σελίδα μας έχω τοποθετηθεί πολλές φορές και στο παρελθόν και ίσως να είναι κουραστικό να επαναληφθω. Καταλαβαίνω και τις δύο πλευρές γιατί υπήρξα και στις δύο! Απλα και γρηγορα να πω παλι για τις φιλες που ειναι νεες εδω και δεν εχουν δισβασει παλια ποστς πως οι πρώτες μου σκέψεις και η στάση μου οταν μου προταθηκε η λυση των δανεικων ήταν απολύτως αρνητικες! Περνουσαν ολα αυτα που σκεφτεστε κι εσείς από το μυαλό μου. Εκανα 1,5 χρονο να το δεχτω και να παρω την αποφαση. Και όταν ακόμη την πήρα είχα αμφιβολίες για μεγάλο χρονικό διάστημα. Αλλά η επιθυμία μου να χαρίσω στον σύντροφο της ζωής μου τα δικά του παιδιά ήταν τελικά πιο ισχυρή. Ας κρατήσουμε κορίτσια τα θετικά της υπόθεσης. Πως μπορει η φύση να μας στέρησε τη χαρά αυτή αλλά η επιστήμη μας επιτρέπει να τη ζήσουμε. Και επειδη ειναι μια νόμιμη διαδικασια ειμαι σιγουρη πως ο νομοθετης εχει φροντισει ωστε να υπαρχουν δικλείδες ασφαλειας που θα προστατεψουν τα παιδια μας απο τις καταστασεις που φοβομαστε πως μπορει να τους συμβουν στο μέλλον.

Σας φιλώ και σας αφήνω προς το παρόν γιατί οι απαιτήσεις της καθημερινότητάς μου είναι πλέον πολλές και οι ρυθμοί απίστευτα γρήγοροι!

 

  • Μου αρέσει 10

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως ειστε; Χάθηκα αλλά δεν σας ξέχασα. Βλεπω η παρεα μεγαλωσε και ζωηρεψε.

Να καλωσορίσω κι εγω με τη σειρά μου τις νέες φίλες και να πω καλή επιτυχία στα κορίτσια που περιμένουν χοριακές και καλα αποτελεσματα σ' εκεινες που περιμενουν αποτελέσματα εξετάσεων.

Σχετικά με το θέμα που συζητήθηκε πρόσφατα στη σελίδα μας έχω τοποθετηθεί πολλές φορές και στο παρελθόν και ίσως να είναι κουραστικό να επαναληφθω. Καταλαβαίνω και τις δύο πλευρές γιατί υπήρξα και στις δύο! Απλα και γρηγορα να πω παλι για τις φιλες που ειναι νεες εδω και δεν εχουν δισβασει παλια ποστς πως οι πρώτες μου σκέψεις και η στάση μου οταν μου προταθηκε η λυση των δανεικων ήταν απολύτως αρνητικες! Περνουσαν ολα αυτα που σκεφτεστε κι εσείς από το μυαλό μου. Εκανα 1,5 χρονο να το δεχτω και να παρω την αποφαση. Και όταν ακόμη την πήρα είχα αμφιβολίες για μεγάλο χρονικό διάστημα. Αλλά η επιθυμία μου να χαρίσω στον σύντροφο της ζωής μου τα δικά του παιδιά ήταν τελικά πιο ισχυρή. Ας κρατήσουμε κορίτσια τα θετικά της υπόθεσης. Πως μπορει η φύση να μας στέρησε τη χαρά αυτή αλλά η επιστήμη μας επιτρέπει να τη ζήσουμε. Και επειδη ειναι μια νόμιμη διαδικασια ειμαι σιγουρη πως ο νομοθετης εχει φροντισει ωστε να υπαρχουν δικλείδες ασφαλειας που θα προστατεψουν τα παιδια μας απο τις καταστασεις που φοβομαστε πως μπορει να τους συμβουν στο μέλλον.

Σας φιλώ και σας αφήνω προς το παρόν γιατί οι απαιτήσεις της καθημερινότητάς μου είναι πλέον πολλές και οι ρυθμοί απίστευτα γρήγοροι!

 

. Πως μπορει η φύση να μας στέρησε τη χαρά αυτή αλλά η επιστήμη μας επιτρέπει να τη ζήσουμε. Και επειδη ειναι μια νόμιμη διαδικασια ειμαι σιγουρη πως ο νομοθετης εχει φροντισει ωστε να υπαρχουν δικλείδες ασφαλειας που θα προστατεψουν τα παιδια μας απο τις καταστασεις που φοβομαστε πως μπορει να τους συμβουν στο μέλλον.

 

αυτο ακριβως.....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 6/22/2018 at 9:07 PM, Rosita said:

Με το καλό να δεχτείς τα παιδάκια σου. Με έναν πόνο και όλα να σου πάνε καλά! Δεν έχω κανένα πρόβλημα με καμιά σας προσπαθώ να καταλάβω τι συμβαίνει. Γιατί στο εξωτερικό δεν γίνεται αυτό ενώ στην Ελλάδα γίνεται με ευκολία και η γιατροί το προτείνουν πολύ ευκολα

Να απαντήσω από το εξωτερικό ότι και βέβαια γίνεται. Ποιος είπε ότι δε γίνεται; Οι διαδικασίες και οι χρονοι διαφέρουν μόνο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Αύριο η μεγάλη μέρα! Άγχος πολύ δεν μπορώ να πω ότι έχω. Αύριο θα χτυπήσω κόκκινο μέχρι να με πάρουν τηλέφωνο για το αποτέλεσμα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 4

preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, palmoira είπε:

Καλησπέρα! Αύριο η μεγάλη μέρα! Άγχος πολύ δεν μπορώ να πω ότι έχω. Αύριο θα χτυπήσω κόκκινο μέχρι να με πάρουν τηλέφωνο για το αποτέλεσμα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Σε νιώθω @palmoira μου.Αυτο το τηλέφωνο......μεχρι να χτυπήσει και τα δευτερόλεπτα μέχρι το αποτέλεσμα.......

Στο εύχομαι ολόψυχα!:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 22/6/2018 at 12:11 ΜΜ, bella_dona είπε:

Κοριτσια μου καλημερα...με ολο το σεβασμο, νομιζω αρπαξατε λιγο "απο τα μουτρα" τη @Rosita... διχως να θελω να παιξω το ρολο του δικηγορου κανενος, θελω να πιστευω πως δεν εχει διαθεση να ασκησει κριτικη σε καμια σας και απλα εκφραζει ανοιχτα τους προβληματισμους της....Δεν σας κρυβω πως τους ιδιους προβληματισμους εχω και εγω απο τη στιγμη που μπηκα στη διαδικασια να αρχιζω να ενημερωνομαι και να ψαχνω το θεμα...Θεωρω πως εδω μπαινουμε για ενημερωση και ανταλλαγη εμπειριων και πληροφοριων , αλλα κυριως για να μπορουμε ελευθερα και με ειλικρινεια να γραφουμε αυτα που σκεφτομαστε, νιωθουμε και ελπιζουμε ή δεν ελπιζουμε δυστυχως....Τρεφοντας, οπως εχω ηδη ξαναπει και θα το λεω συνεχεια, απιστευτο σεβασμο και θαυμασμο σε ολες εσας που αποφασισατε τη δωρεα και την κανατε πραξη ή ειστε στην προσπαθεια, θελω να δειξετε κατανοηση σε ολες εμας που ειμαστε ακομη στο ψαξιμο και εχουμε να διαχειριστουμε και το "σοκ" των νεων δεδομενων....Μπορει οι προβληματισμοι και οι ερωτησεις μας να σας φαινονται ανοητες, αλλα ετσι σκεφτομαστε αυτη τη δεδομενη στιγμη!!!! Εχετε περασει οι περισσοτερες απο αυτο το σταδιο και μη μου πειτε οτι δεν τα εχετε σκεφτει κι εσεις αυτα και αλλα τοσα, γιατι θα θεωρησω πως δεν λετε αληθεια....Δεν ειναι καλο να στρουθοκαμηλιζουμε και να ωραιοποιουμε τις καταστασεις επειδη ετσι μας βολευει!...Κακα τα ψεματα...ολες θα θελαμε το ΔΙΚΟ ΜΑΣ παιδι!!! Αν ειχαμε ολες επιλογη να αποκτησουμε με δικα μας ωαρια ή να επιλεξουμε ξενα τι θα καναμε?...θα περναμε δοτριας? ..δεν νομιζω....Υπαρχει καμια απο εμας που χαρηκε στο ακουσμα οτι δεν μπορει με δικα της????...δε νομιζω.....Υπαρχει καμια απο εμας που αν μπορουσε να γυρισει το χρονο πισω και να προσπαθησει νωριτερα δεν θα το εκανε???? ...και παλι δε νομιζω....Ειναι απλα η τελευταια μας επιλογη για μωρακι ( και δοξα Το Θεο που υπαρχει και αυτη) πριν παμε στην υιοθεσια ή αποφασισουμε να μεινουμε διχως παιδι....Εχετε σκεφτει οτι ουσιαστικα οσες το κανουμε πραξη, θα ειμαστε κατα καποιο τροπο "παρενθετες μητερες" για το μωρο του συντροφου μας και της δοτριας?...Και φυσικα αυτο δεν ειναι κακο, ισα ισα ειναι και μια επιπλεον αποδειξη αγαπης προς τον συντροφο μας....αλλα πως γινεται να λεμε οτι στην περιπτωση παρενθετης μητερας το μωρο ειναι εκεινης που δινει τα ωαρια ενω οταν στην ουσια οι "παρενθετες" γινομαστε εμεις στο παιδι, το παιδι ειναι δικο μας και οχι εκεινης που δινει τα ωαρια?...Μηπως εχουμε την ταση να γυρναμε τα πραγματα οπως μας βολευουν και οπως θα θελαμε? Μηπως "χαιδευουμε οι ιδιες τα αυτια μας" για να νιωθουμε καλυτερα?....Ξερετε τι μου ειπε γνωστος μου γυναικολογος που ασχολειται με εξωσωματικες? Οτι οι πιο πολλες κοπελες που γινονται δοτριες το κανουν για το χρημα...και οχι γιατι δεν εχουν να ζησουν οποτε αποτελει για αυτες μια λυση, αλλα για να ενισχυσουν την ματαιοδοξια τους! Για να κανουν πλαστικες επεμβασεις, για τα λουσα τους, για...για....Μετα απο αυτο ειμαι εγωιστρια που θα ηθελα να μπορουσα να εχω το δικο ΜΟΥ μωρο? που δεν θα ηθελα να εχει το dna μιας γυναικας που στον βωμο της ματαιοδοξιας της κανει μια πραξη , οχι απο αγαπη και επιθυμια προσφορας, αλλα με αλλα κινητρα?...και οχι...δεν εκφραζομαι ετσι γιατι θεωρω πως εγω ειμαι καλυτερη απο την οποιαδηποτε δοτρια...ουτε καλυτερο dna εχω,  και σαφως δεν ειμαι καλυτερος ανθρωπος απο εκεινη....Εκφραζομαι ετσι γιατι ΠΟΝΑΩ!!!!!! ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ!!!!! ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΑΔΕΡΦΙΑ (πειτα τα οπως θελετε) ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!!! ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗΝ ΕΜΜΗΝΟΠΑΥΣΗ Η ΜΑΝΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗς ΜΟΥ ΓΙΑ  ΝΑ ΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΩ ΕΓΩ!!!!!!! ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΑΠΑΝΤΩ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ!!!! ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΑΠΑΝΤΩ ΟΤΑΝ ΘΑ ΑΓΚΑΛΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΜΑΡΩΝΟΥΝ ΟΤΙ "ΤΟΥΣ ΜΟΙΑΖΕΙ" (στην φαντασια τους βεβαια )....γιατι...γιατι....για ολα αυτα τα γιατι που θα προκυψουν στην πορεια της ζωης του παιδιου ....και θα μου πειτε ειναι ολα αυτα σοβαροι λογοι??..οχι...δεν ειναι...ειναι ομως λογοι και καταστασεις που ειτε το θελουμε ειτε οχι θα εχουμε να αντιμετωπισουμε...και ολα αυτα τα απλα μικρα και καθημερινα ανουσια ισως πραγματακια συνθετουν την καθημερινοτητα γονεων και παιδιων ειτε μας αρεσει ειτε οχι....Συγχωρεστε με για το ξεσπασμα...δεν εχω σκοπο να στεναχωρησω καμια σας...μονο δεος αισθανομαι για εσας που το αποφασισατε και απολυτη στηριξη...βοηθηστε μας και εμας που παλευουμε να το αποδεχτουμε, δειχνοντας κατανοηση και διορθωνοντας μας οπου βλεπουμε λαθος τα πραγματα.....εχοντας εσεις την εμπειρια βοηθηστε μας να συμβιβαστουμε με την ιδεα πιο ευκολα και να βγαλουμε απο το μυαλο και απο την ψυχη μας τα αρνητικα και να κρατησουμε μεσα μας μονο την αγαπη και την λαχταρα για τα παιδια....σας ευχαριστω που μου δωσατε χωρο να εκφραστω και συγνωμη και παλι αν ανεβασα καπως τους τονους....οι ευχες μου μαζι σας για ολα....

Καλημέρα.  Με εκφράζεις απόλυτα.  Εγώ είμαι 33 ετών και παλεύω με δικά μου γιατί ξέρω ότι δεν έχω πολύ χρόνο και ακόμη δεν γνωρίζω αν και τώρα έχω χρόνο.  Σαφέστατα όλες έχουμε επιφυλάξεις και όλες σοκαριστήκατε στο άκουσμα δωρεά ωαριων.  Εγώ προσωπικά αν καταλήξω εκεί που προς τα εκεί μας βλέπω θέλω να έχω εξαντλήσει όλες τις πιθανότητες πριν Κ θα το κάνω πρώτα για μένα γιατί θέλω να γίνω ΜΆΝΑ  ΜΕ ΟΛΗ ΤΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ και δευτερευόντως από αγάπη για τον άντρα μου ο οποίος θέλει τρελα  ένα παιδί ,έπαθε σοκ με την ιδέα ότι δε θα είναι το δικό του και της γυναικαςπου διάλεξε αλλά μένει μαζί της παρά τις δυσκολίες και θέλει να κάνει οικογένεια μαζί της.  Και αυτό το λέω για όλους τους άνδρες που μένουν δίπλα μας καθώς είναι σοκ και πένθος όχι μόνο για εμάς αλλά και για αυτούς.  Εγώ προσωπικά μίλησα με κοπέλες από εδώ που προχώρησαν σε δωρεά και με βοήθησαν σε πολλές σκέψεις μου και είναι μεγάλη παρηγοριά που υπάρχει αυτό εδώ το site.  προσωπικά έχω αποφασίσει να προχωρήσω σε δωρεά εάν και εφόσον δε μπορώ με δικά μου και το παιδί ή παιδιά δε θα μάθουν ποτέ ότι εγώ δεν είμαι η γενετική τους μαμά γιατί εγώ θα πάρω ένα κύτταρο και θα το κάνω ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗς ΛΕΞΗΣ. ΑΠΟ ΤΟ αίμα μου θα τραφεί εγώ θα ξεκλειδώσω τα γονίδια που θα εκφράσει εγώ θα το γεννήσω θα το θηλάζω και θα μαι δίπλα του σε κάθε του βήμα. Σαφέστατα έχω προβληματισμους και πραγματικά υποκλίνομαι σε όλες εσάς που το κάνατε πράξη. 

αυτά 

  • Μου αρέσει 6

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...