Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fofi! είπε:

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

      μπορει κ αυτο να συμβαινει,φυσικα

      καλα αποτελεσματα!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Viv37 είπε:

Θα ερθει η στιγμη αγαπη μου! Λιγη υπομονη ακομα. Πλησιαζεις. Θα τη βρει την ακρη ο γιατρος σου. Κυστες κ εγω εχω καθε φορα. Παντα ομως. Και με την arvekap τη μεγαλη. Αλλα το μεγεθος τους δεν ηταν μεγαλο οποτε ειπε ο γιατρος μου οτι δε μας πειραζουν. 

Ναι, αγαπημένη και σ' εμένα είπε ότι κανονικά δεν επηρεάζουν. Αλλά επειδή αν καείς απ'τον χυλό φυσάς και το γιαούρτι... είπε ας δώσουμε λίγο χρόνο να ξεφουσκώσουν κι άλλο για να μην επηρεάσουν τα επίπεδα οιστρογόνων. Εν τω μεταξύ εμένα πρώτη φορά μου είπαν για κύστες. Τώρα ή είχα και δεν το ήξερα ή έβγαλα και κύστες πρώτη φορά. Ας πάω την Τετάρτη να δούμε τι φασούλι θα μου βγάλει πάλι το σύστημα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 hour ago, Viv37 είπε:

Θα ερθει η στιγμη αγαπη μου! Λιγη υπομονη ακομα. Πλησιαζεις. Θα τη βρει την ακρη ο γιατρος σου. Κυστες κ εγω εχω καθε φορα. Παντα ομως. Και με την arvekap τη μεγαλη. Αλλα το μεγεθος τους δεν ηταν μεγαλο οποτε ειπε ο γιατρος μου οτι δε μας πειραζουν. 

Οχι εγώ υπέθεσα ότι δεν θα είχε δει αυγο, γιατί δεν μου το είπε. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, marina_86 said:

Καλημέρα! Μπορεί να κάνεις και με τα cyclacur ωάριο. Βασικά αυτό θέλουν να αποφύγουν και με τις arvekap. Να μην ανέβει η lh και περάσεις στη δεύτερη φάση του κύκλου σου πριν σε προετοιμάσει σωστά. Στο λέω γιατί εγώ είχα μονίμως αυτό το πρόβλημα και δεν μπορούσα να προετοιμαστώ για εμβρυομεταφορά. Ανέβαινε απότομα η lh, μπλόκαρε την e2, όσο και να αυξανα τα οιστρογόνα δεν μεγάλωνε το ενδομήτριο λόγω lh και σταδιακά ξεκινούσα να παράγω κ προγεστερόνη οπότε αντίο ο κύκλος. Σε πολλές γυναίκες δουλεύουν τα cyclacur σκέτα, σε άλλες χρειάζεται η arvekap για ασφάλεια. Αυτό που λες ότι νομίζεις πως δεν είδε αυγουλάκι, στο είπε; Γιατί αυτός μπορεί να το είδε αλλά επειδή δεν αφορά τη διαδικασία να μην είπε κάτι. Νομίζω ότι γι'αυτό κάνει κ τους δοκιμαστικούς, για να βρει το καλύτερο σχήμα και τον καλύτερο κύκλο. 

Αγαπημένη, εννοείται πήγα! Είδε πράγματι δύο κυστουλες που άρχισαν να ξεφουσκώνουν γιατί η ε2 μου έπεσε στο 12 (από 112 που ήταν). Κανονικά οι κυστουλες δεν επηρεάζουν στην παρούσα φάση την ετ αλλά επειδή είναι ψείρας κι εγώ ημιτρελη, είπαμε να περιμένουμε λίγο ακόμα. Οπότε, συνεχίζω τις αρβεκαπ μέχρι την Τετάρτη, που θα με ξαναδεί, θα ξανακάνω κ αιματολογική κ θα μου πει. Μου είπε ότι όσο παίρνω τις μικρές αρβεκαπ είναι σαν να είμαι κολλημένη στη day 1 του κύκλου. Σας το λέω... το έχει η μοίρα μου να είμαι μονίμως στο περίμενε!!!.... :(

Μαρίνακι μου η ουρά έμεινε - μας έσκασε δε λεω- θα περάσει και θα τα θυμόμαστε και θα λέμε α ρε Μαρίνακι θυμάσαι πόση αναμονή αλλά χαλάλι ❤️❤️❤️ έρχεται κορίτσι μου επιτέλους και η σειρά σου. Τετάρτη λοιπόν νεότερα!!!! 

Οοοοοοοοοομμμμμμμμμμμ 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλα τα κορίτσια !!

Είμαι νέα στο φόρουμ! Με τον συντροφο μου προσπαθούμε εδώ και αρκετό καιρό για παιδάκι.. μετά από πολλές εξετάσεις και πολύ ψάξιμο διαπιστώσαμε ότι η ΑΜΗ μου είναι αρκετά χαμηλή (0,7 είμαι 37, έχω κάνει αρκετά χειρουργεία αφαίρεσης κύστεων των ωοθηκών οποτε τις έχουν επηρεάσει πολύ).. με τα πολλα.. πήραμε την απόφαση να κάνουμε εξωσωματική. Μέχρι τώρα έχουμε κάνει 2 αποτυχημένες, κανένα έμβρυο δεν έφτασε σε βλαστοκύστη και άλλους τρεις φυσικούς κύκλους που δεν βρέθηκε ωάριο.. σκεφτόμαστε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική με δότρια αν και ακόμα δεν το έχουμε συζητήσει με τον γιατρό..υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει περάσει την διαδικασία και μπορεί να μου δώσει πληροφορίες ;;

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Ναι, αγαπημένη και σ' εμένα είπε ότι κανονικά δεν επηρεάζουν. Αλλά επειδή αν καείς απ'τον χυλό φυσάς και το γιαούρτι... είπε ας δώσουμε λίγο χρόνο να ξεφουσκώσουν κι άλλο για να μην επηρεάσουν τα επίπεδα οιστρογόνων. Εν τω μεταξύ εμένα πρώτη φορά μου είπαν για κύστες. Τώρα ή είχα και δεν το ήξερα ή έβγαλα και κύστες πρώτη φορά. Ας πάω την Τετάρτη να δούμε τι φασούλι θα μου βγάλει πάλι το σύστημα!

Βγαινουν οποτε τους κατεβει. Μπορει να βγηκαν τωρα ή μπορει απλα να τις αγνοησε ο γιατρος λογω μεγεθους. Εχεις δικιο που θελετε να δειτε πως θα αντιδρασουν καλα κανεις και περιμενεις. Ειπαμε εμεινε η ουρα. Μπορει να ειναι σιχαμερη γεμαρη τροχες και χονδρους και κοκαλα και ισως το χειροτερο απ ολο το γαιδαρο, αλλα παραμενει το τελευταιο κομματακι. Θα τελειωσει κ αυτο♥️

 

πρίν από 9 λεπτά , Elli85 είπε:

Καλησπερα σε όλα τα κορίτσια !!

Είμαι νέα στο φόρουμ! Με τον συντροφο μου προσπαθούμε εδώ και αρκετό καιρό για παιδάκι.. μετά από πολλές εξετάσεις και πολύ ψάξιμο διαπιστώσαμε ότι η ΑΜΗ μου είναι αρκετά χαμηλή (0,7 είμαι 37, έχω κάνει αρκετά χειρουργεία αφαίρεσης κύστεων των ωοθηκών οποτε τις έχουν επηρεάσει πολύ).. με τα πολλα.. πήραμε την απόφαση να κάνουμε εξωσωματική. Μέχρι τώρα έχουμε κάνει 2 αποτυχημένες, κανένα έμβρυο δεν έφτασε σε βλαστοκύστη και άλλους τρεις φυσικούς κύκλους που δεν βρέθηκε ωάριο.. σκεφτόμαστε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική με δότρια αν και ακόμα δεν το έχουμε συζητήσει με τον γιατρό..υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει περάσει την διαδικασία και μπορεί να μου δώσει πληροφορίες ;;

Καλως ηρθες στην ομαδα μας. Καταρχην συζητηστε το με το γιατρο σας. Απ οτι μας εγραψες κ εγω πιστευω οτι η δοτρια ειναι η καλυτερη επιλογη για σενα τωρα. Η διαδικασια ειναι πιο απλη απο οτι στις εξωσωματικες που εκανες μεχρι τωρα. Ουσιαστικα ο γοατρος σου βρισκει μια δοτρια μαζι με το κεντρο που συμεργαζεται. Αν ψαχνεις κατι συγκεκριμενο μπορεις να το ζητησεις (πχ συγκεκριμενο χρωμα ματιών ή ομαδα αιματος κτλ)  αλλα στις περισσοτερες περιπτωσεις ψαχνουν κοπελες με καποια κοινα χαρακτηριστικα μ εσενα (καποια, οχι ολα). Υπαρχει καποια αναμομη αναλογα με την πολη που εισαι. Οταν βρεθει με το καλο η δοτρια ο συντροφος σου παει να δωσει υλικο και μετα γονιμοποιουν το ωαριο. Μετα εσυ κανεις προετοιμασια και οταν εισαι ετοιμη γινεται η ετ. 

Πολυ σημαντικο ειναι να ξεψαχνισετε το σπερμα γιατι τις περισσπτερες φορες οι γιατροι το ζητανε αφου την πατησουμε μερικες φορες. Οποτε καντε το απο πριν οπωσδηποτε. Ελεγξτε επισης μεταλλαξεις κυστικης ινωσης 99% και καρυοτυπο. Και φυσικα οτι αλλες εξετασεις ζητησει ο γιατρος. 

Γενικα αν ψαχουλεψεις στο cafe μας θα βρεις ατελειωτες πληροφοριες. Οτι αλλη απορια εχεις μας ρωτας. Καλη επιτυχια!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Viv37 ευχαριστώ πολύ πολύ για την απάντηση !!! ❤️ Με βοήθησες πολύ ! Στην Αθήνα μένω.. με προβλημάτιζε η αναμονή αλλά μπροστά στο αποτέλεσμα , είναι το λιγότερο ! Έχουμε κάνει εξετάσεις για το σπερμα .. ο εξωσωματικός μας είπε ότι για την εξωσωματική είναι οκ αν και εμένα με προβλημάτιζε πολύ το ότι η μορφολογία είναι πολύ κακή. Αλλά μας είπε αυτό δεν παίζει ρόλο .. τι να πω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Ναι, αγαπημένη και σ' εμένα είπε ότι κανονικά δεν επηρεάζουν. Αλλά επειδή αν καείς απ'τον χυλό φυσάς και το γιαούρτι... είπε ας δώσουμε λίγο χρόνο να ξεφουσκώσουν κι άλλο για να μην επηρεάσουν τα επίπεδα οιστρογόνων. Εν τω μεταξύ εμένα πρώτη φορά μου είπαν για κύστες. Τώρα ή είχα και δεν το ήξερα ή έβγαλα και κύστες πρώτη φορά. Ας πάω την Τετάρτη να δούμε τι φασούλι θα μου βγάλει πάλι το σύστημα!

Μαρινα, υπομονη, για λιγο ακομη. Οταν θα ερθει στη ζωη σου ο μπεμπης ή η μπεμπα, πιστεψε με, θα ξεχασεις αυτο το κενο διαστημα αναμονης. Αμνησια τελειως!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elli85 είπε:

Καλησπερα σε όλα τα κορίτσια !!

Είμαι νέα στο φόρουμ! Με τον συντροφο μου προσπαθούμε εδώ και αρκετό καιρό για παιδάκι.. μετά από πολλές εξετάσεις και πολύ ψάξιμο διαπιστώσαμε ότι η ΑΜΗ μου είναι αρκετά χαμηλή (0,7 είμαι 37, έχω κάνει αρκετά χειρουργεία αφαίρεσης κύστεων των ωοθηκών οποτε τις έχουν επηρεάσει πολύ).. με τα πολλα.. πήραμε την απόφαση να κάνουμε εξωσωματική. Μέχρι τώρα έχουμε κάνει 2 αποτυχημένες, κανένα έμβρυο δεν έφτασε σε βλαστοκύστη και άλλους τρεις φυσικούς κύκλους που δεν βρέθηκε ωάριο.. σκεφτόμαστε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική με δότρια αν και ακόμα δεν το έχουμε συζητήσει με τον γιατρό..υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει περάσει την διαδικασία και μπορεί να μου δώσει πληροφορίες ;;

Καλώς ήλθες! Όλες έχουμε εμπειρία εδώ από αυτή τη διαδικασία. Είναι σαν την κανονική εξωσωματικη αλλά κάνεις μόνο τη δεύτερη φάση εσύ, αυτή της εμβρυομεταφορας. Την πρώτη φάση μέχρι και την ωοληψια την κάνει η δοτρια. Τρια πράγματα από εμένα, ψαξ το καλά με γιατρό και κεντρο γιατί είναι ακόμη μεγαλύτερη μπιζνα η δωρεά σε σχέση με την εξωσωματικη, ψάξε αν είναι όλα οκ με τη μήτρα και γενικά την κατάσταση του οργανισμού σου πριν και τέλος μην σε κάνουν να πιστέψεις ότι η δωρεά είναι πανάκεια και πάντα πετυχαίνει με την πρώτη. Απλά έχει πολύ μεγαλύτερα ποσοστά. Εύχομαι ολοψυχα όλα να πάνε καλα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Βγαινουν οποτε τους κατεβει. Μπορει να βγηκαν τωρα ή μπορει απλα να τις αγνοησε ο γιατρος λογω μεγεθους. Εχεις δικιο που θελετε να δειτε πως θα αντιδρασουν καλα κανεις και περιμενεις. Ειπαμε εμεινε η ουρα. Μπορει να ειναι σιχαμερη γεμαρη τροχες και χονδρους και κοκαλα και ισως το χειροτερο απ ολο το γαιδαρο, αλλα παραμενει το τελευταιο κομματακι. Θα τελειωσει κ αυτο♥️

Αχ ξέρεις τι φοβάμαι αγαπημένη; Μη φάω την ουρά και μετά παρουσιαστεί κανας καινούργιος γάιδαρος και πρέπει φτου κι απ' την αρχή...

4 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Μαρινα, υπομονη, για λιγο ακομη. Οταν θα ερθει στη ζωη σου ο μπεμπης ή η μπεμπα, πιστεψε με, θα ξεχασεις αυτο το κενο διαστημα αναμονης. Αμνησια τελειως!

Αχ Μαιρούλα μου... Μακάρι να έρθει και υπόσχομαι ότι όλα θα τα ξεχάσω... Αν δεν έρθει όμως... να αυτά σκέφτομαι και φοβάμαι... Και λέω μήπως μια από τα ίδια ξαναφαω την χυλοπιτα μου... Το συνηθισμένο μου μενού! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Καλώς ήλθες! Όλες έχουμε εμπειρία εδώ από αυτή τη διαδικασία. Είναι σαν την κανονική εξωσωματικη αλλά κάνεις μόνο τη δεύτερη φάση εσύ, αυτή της εμβρυομεταφορας. Την πρώτη φάση μέχρι και την ωοληψια την κάνει η δοτρια. Τρια πράγματα από εμένα, ψαξ το καλά με γιατρό και κεντρο γιατί είναι ακόμη μεγαλύτερη μπιζνα η δωρεά σε σχέση με την εξωσωματικη, ψάξε αν είναι όλα οκ με τη μήτρα και γενικά την κατάσταση του οργανισμού σου πριν και τέλος μην σε κάνουν να πιστέψεις ότι η δωρεά είναι πανάκεια και πάντα πετυχαίνει με την πρώτη. Απλά έχει πολύ μεγαλύτερα ποσοστά. Εύχομαι ολοψυχα όλα να πάνε καλα

Ευχαριστώ πολύ πολύ για όλη την βοήθεια !!! Αυτό φοβάμαι και εγώ γιατί όντως έχω διαπιστώσει ότι το όλο θέμα είναι μεγάλη μπιζνα και έχω αρχίσει και απογοητεύομαι :( πέρα από τη μήτρα τι εξετάσεις χρειάζεται να κάνω ; Αν δεν τις έχω κάνει ήδη γιατί έχω κάνει ένα σωρό … έχετε εμπειρία με κέντρα που έχουν καλές κριτικές σε αυτό το κομμάτι ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Elli85 είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ για όλη την βοήθεια !!! Αυτό φοβάμαι και εγώ γιατί όντως έχω διαπιστώσει ότι το όλο θέμα είναι μεγάλη μπιζνα και έχω αρχίσει και απογοητεύομαι :( πέρα από τη μήτρα τι εξετάσεις χρειάζεται να κάνω ; Αν δεν τις έχω κάνει ήδη γιατί έχω κάνει ένα σωρό … έχετε εμπειρία με κέντρα που έχουν καλές κριτικές σε αυτό το κομμάτι ;;

Λογικά υστεροσκοπηση θα σας ζητήσουν οι περισσότεροι. Εγώ αν διαβάσεις και τις προηγούμενες σελίδες έχω κάνει πααααρα πολλές εξετασεις, παρεμβάσεις και πολλές πολλές εγχυσεις. Αργότερα έμαθα ότι είναι λάθος. Ήμουν στον γνωστό Π...ο και τωρα είμαι σε άλλον. Είχα 3 αποτυχημενες με δικά μου και 2 προσπάθειες με δοτρια. Η μία εφερε εγκυμοσυνη, αλλά δυστυχώς παλλινδρομησε. Το έχω σαν αρχή μου να μην προτείνω ούτε να αποτρέπω ποτε κανεναν άνθρωπο να πάει η να μην πάει κάπου. Ο ίδιος γιατρός που απέτυχε σε μένα μπορεί να πετύχει σε σένα. Θα δεις τη χημεία και την εμπιστοσύνη που θα σου εμπνεύσει ο άλλος μόνη σου ενστικτωδώς. Έτσι μετά δεν θα νιώσεις ποτε ότι κάποιος η κάποια σε πήρε στο λαιμό του. Αυτό το πιστεύω πολύ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , vik80 είπε:

Λογικά υστεροσκοπηση θα σας ζητήσουν οι περισσότεροι. Εγώ αν διαβάσεις και τις προηγούμενες σελίδες έχω κάνει πααααρα πολλές εξετασεις, παρεμβάσεις και πολλές πολλές εγχυσεις. Αργότερα έμαθα ότι είναι λάθος. Ήμουν στον γνωστό Π...ο και τωρα είμαι σε άλλον. Είχα 3 αποτυχημενες με δικά μου και 2 προσπάθειες με δοτρια. Η μία εφερε εγκυμοσυνη, αλλά δυστυχώς παλλινδρομησε. Το έχω σαν αρχή μου να μην προτείνω ούτε να αποτρέπω ποτε κανεναν άνθρωπο να πάει η να μην πάει κάπου. Ο ίδιος γιατρός που απέτυχε σε μένα μπορεί να πετύχει σε σένα. Θα δεις τη χημεία και την εμπιστοσύνη που θα σου εμπνεύσει ο άλλος μόνη σου ενστικτωδώς. Έτσι μετά δεν θα νιώσεις ποτε ότι κάποιος η κάποια σε πήρε στο λαιμό του. Αυτό το πιστεύω πολύ.

Θα ρωτήσω και τον δικό μου μετά την δεύτερη αποτυχημένη εξωσωματική που έχω κάνει και βλέπουμε…θα κοιτάξω όμως να παρω και δεύτερη γνώμη .. ελπίζω για όλες μας να πάνε όλα καλά στο τέλος ! Και θα πάνε ! Ευχαριστώ για οοολα !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Αχ ξέρεις τι φοβάμαι αγαπημένη; Μη φάω την ουρά και μετά παρουσιαστεί κανας καινούργιος γάιδαρος και πρέπει φτου κι απ' την αρχή...

Αχ Μαιρούλα μου... Μακάρι να έρθει και υπόσχομαι ότι όλα θα τα ξεχάσω... Αν δεν έρθει όμως... να αυτά σκέφτομαι και φοβάμαι... Και λέω μήπως μια από τα ίδια ξαναφαω την χυλοπιτα μου... Το συνηθισμένο μου μενού! 

Δεν υπαρχει περιπτωση να μην ερθει. Σε καποιες συντομα ,σε καποιες αργα, ομως ερχεται. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!

Ειμαι παρα πολυ χαρούμενη που βρήκα μια ομάδα που θα μπορώ να πω τις σκέψεις μου, ακριβως όπως ειναι στο μυαλό μου. Και να λάβω μηνύματα από ανθρώπους που μπορούν να με καταλάβουν. Ειμαι νέα στην ομάδα. Δεν θέλω να σας κουράσω με την ιστορία μου, αλλα μάλλον θα το κάνω..

Ειμαι σχεδόν 41, και εχω πρόωρη ωοθηκική ανεπάρκεια με αποτέλεσμα πρόωρη εμμηνόπαυση, λόγω ιστορικού κακοήθειας σε μικρότερη ηλικία.

Δοξα τω Θεω, έχουμε ένα κοριτσάκι 8 χρονων που προέκυψε από φυσιολογική σύλληψη (θαύμα θα το έλεγα εγώ). 
Χρονια ολόκληρα προσπαθούσαμε για δεύτερο παιδάκι με τον σύζυγο μου, ποτε κανένας όμως δεν μου μίλησε για κατάψυξη ωαρίων, όταν μάλλον ακόμα μπορούσα..Να μην σας ζαλίζω, ούτε οτι θα ειχα πρόωρη εμμηνόπαυση μου είπε ποτε κανεις. 
Τον Μάιο του ‘21 αποφασίσαμε να πάμε σε διάφορους γιατρούς υπογονιμότητας. Όλοι μου έλεγαν τα ίδια, οτι ειναι αδύνατον και μόνο με τη δωρεά ειχα κάποιες ελπίδες.

Στον τρίτο γιατρό που πήγα πέρσι, έτυχε την ημέρα του ραντεβού μας, να δει κάτι..πήγα, ξαναπήγα, ξαναπήγα και τελικά πολλά βήματα πήγαν αναπάντεχα καλά και καταλήξαμε να κάνουμε έμβρυομεταφορα από φυσικό κύκλο. Δυστυχώς δεν προχώρησε. Από τη μια ειχα την χαρά οτι ειδα ένα μικρό φως, μέσα στην μαυρίλα που τόσο καιρό μου παρουσίαζαν οι γιατροί, και από την άλλη ειχα μια τεράστια απογοήτευση και μια απίστευτη στενοχώρια.

Να μην σας κουράζω, περάσαμε έναν περίεργο χειμώνα με κάποια ευρήματα που προέκυψαν στον μαστό και ένα χειρουργείο που χρειάστηκε να κάνω. Μετά από ενδελεχή έλεγχο όσον αφορά τον μαστό, αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε μια και μοναδική προσπάθεια, με δανεικό ωάριο. Ο σύζυγος με στηρίζει, ειναι όμως περισσότερο δικια μου Τεράστια επιθυμία η όλη αυτή διαδικασία. Επιθυμία να μεγαλώσουμε την οικογένεια μας.

Κάναμε την πρώτη επικοινωνία για το τι σημαίνει «δωρεά» στην πράξη, με τον γιατρό που προσπαθήσαμε πέρσι, Ιωαννιδης λέγεται. Καθε συμβουλή, καλοδεχούμενη. Οτι μπορείτε να μου πείτε, ειμαι εδω, σας παρακαλώ. Τι προσέχω; Τι κοιτάω; Τι ρωτάω;

Ευχαριστω παρα παρα πολυ για τον χρόνο σας!

Να είστε όλες καλά!
 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2022 at 9:53 PM, marina_86 said:

 

Στην Αθήνα είναι πιο γρήγορες οι διαδικασίες. Ωστόσο, κάτσε βρε να βγει πρώτα ο προεμφυτευτικος και μετά βλέπουμε. Έχουμε χρόνο μέχρι τον Οκτώβριο. Πότε περιμένετε αποτελέσματα;

Σε 10 μερουλες περιπου!! 

Αλλα επειδη ειναι λιγα τα εμβρυα φοβαμαι πολυ για το αποτελεσμα να πω την αλήθεια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...