Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, gigi 72 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά καλημέρα.. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον όλες σας μια προς μια.. Με συγκινήσατε απίστευτα όλες σας.. Να σας έχει ο Θεός καλά πάντα και ότι καλύτερο στην καθεμία σας... Λοιπόν πήγα χθες στον έμβρυοκαρδιολόγο ο οποίος εξέτασε εξονυχιστικά την καρδούλα του και μου είπε ότι δεν έχει πειραχτεί και δεν υπάρχει πλέον η υποψία για πνευμονική απολυμα με υγρό και τέτοια.. Είναι όλα καλά από εκεί.. Αλλά θα το παρακολουθεί ο γυναικολόγος μου πιο συχνά για τυχόν επιπλοκές και αν χρειαστεί θα με ξαναδεί μου είπε, αν προκύψει κάτι.. Οσον αφορά το δεξί πνευμονι θα υπάρξει εξέλιξη όχι απαραίτητα προς το κακό μπορεί περνώντας ο καιρός να συρικνωθουν οι κύστες αν όχι όταν το μωρό γεννηθεί με το καλό τότε θα δούμε πως θα αντιδράσει, βλέποντας και κάνοντας.. Είναι όμως αντιμετωπισημο χωρίς κανένα πρόβλημα.. Μπορεί να μην χρειαστεί και τίποτα.. Έχω συγκρατημένη αισιοδοξία αλλά μεγάλη πίστη πως όλα θα εξελιχθούν καλά... Σας φιλώ όλες :x

Είδες λουλουδι μου? Όλα θα πάνε εξαιρετικά καλά και θα είσαι εδώ για να απολαύσεις την κοράκλα σου όταν με το καλό έρθει,,,,έχει ο Θεός,,,πάντα έχει !!!!!!!!!!!! Μεγαλη αγκαλιά για τα υπέροχα νέα σου!!!!!!!!! Μαμά και κόρη είστε μαχίμια και το αποδεικνύετε κάθε μέρα που περνά!!!!! 

1 ώρα πρίν, Marla@ είπε:

Αγαπημένες, ήρθε κι η δική μου σειρά επιτέλους.Κάναμε σήμερα έμβρυο μεταφορά δύο βλαστοκύστεων  από δότρια!!Μας έμεινε άλλη μια κι αύριο θα ξέρουμε αν προχώρησε και καμιά άλλη... Ελπίζω να πάνε όλα καλά.Σας  ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου γιατί χάρη σε όλες εσάς που μοιράζεστε τις ιστορίες σας βρήκα κι εγώ την δύναμη και την ελπίδα για το όνειρο.Η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι λίγο άσχημα που δεν συμμετέχω ενεργά στις συζητήσεις σας αλλά σας σκέφτομαι και μοιράζομαι τις χαρές και τις λύπες σας.Αυτα.Ελπιζω να σας έχω ευχάριστα νέα στις 17 του μήνα! Φιλιά!

Μπράβο κορίτσι μου,,,καλώς τα δέχτηκες τα μωράκια σου,,,ευχομαι μια υπέροχη χοριακη και όποτε θελεις να μας γράφεις!!!!! Εδώ η ομάδα είναι δυνατή παντα!!!!!

@Villi , @Neli83 & @chitaneta τι κάνετε??????????????????????????????????????????????????????? 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

2 ώρες πρίν, gigi 72 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά καλημέρα.. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον όλες σας μια προς μια.. Με συγκινήσατε απίστευτα όλες σας.. Να σας έχει ο Θεός καλά πάντα και ότι καλύτερο στην καθεμία σας... Λοιπόν πήγα χθες στον έμβρυοκαρδιολόγο ο οποίος εξέτασε εξονυχιστικά την καρδούλα του και μου είπε ότι δεν έχει πειραχτεί και δεν υπάρχει πλέον η υποψία για πνευμονική απολυμα με υγρό και τέτοια.. Είναι όλα καλά από εκεί.. Αλλά θα το παρακολουθεί ο γυναικολόγος μου πιο συχνά για τυχόν επιπλοκές και αν χρειαστεί θα με ξαναδεί μου είπε, αν προκύψει κάτι.. Οσον αφορά το δεξί πνευμονι θα υπάρξει εξέλιξη όχι απαραίτητα προς το κακό μπορεί περνώντας ο καιρός να συρικνωθουν οι κύστες αν όχι όταν το μωρό γεννηθεί με το καλό τότε θα δούμε πως θα αντιδράσει, βλέποντας και κάνοντας.. Είναι όμως αντιμετωπισημο χωρίς κανένα πρόβλημα.. Μπορεί να μην χρειαστεί και τίποτα.. Έχω συγκρατημένη αισιοδοξία αλλά μεγάλη πίστη πως όλα θα εξελιχθούν καλά... Σας φιλώ όλες :x

Mπραβοοο κοπελα μου, τι ωραια νεα! Ολα τελεια θα πανε λοιπον. Η κοριτσαρα σου ειναι μαχητρια. Ξερεις παιδι μου τι εστι γυναικα κ τι δυναμη εχουμε? Η κορη μου επιβιωσε 6 μερες στο εργαστηριο, καταψυξη 3 χρονια, αποψυξη, και 9 μηνες στην κοιλια, μ ενα εμβρυο νεκρο , διπλα της για εξι μηνες. Μιλαμε για Μαγκαιβερ, οχι αστεια

2 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Αγαπημένες, ήρθε κι η δική μου σειρά επιτέλους.Κάναμε σήμερα έμβρυο μεταφορά δύο βλαστοκύστεων  από δότρια!!Μας έμεινε άλλη μια κι αύριο θα ξέρουμε αν προχώρησε και καμιά άλλη... Ελπίζω να πάνε όλα καλά.Σας  ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου γιατί χάρη σε όλες εσάς που μοιράζεστε τις ιστορίες σας βρήκα κι εγώ την δύναμη και την ελπίδα για το όνειρο.Η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι λίγο άσχημα που δεν συμμετέχω ενεργά στις συζητήσεις σας αλλά σας σκέφτομαι και μοιράζομαι τις χαρές και τις λύπες σας.Αυτα.Ελπιζω να σας έχω ευχάριστα νέα στις 17 του μήνα! Φιλιά!

Καλη επιτυχια και καλη εμφυτευση ευχομαι!. Χαιρομαστε που σου καναμε την αποφαση πιο ευκολη χαρη στις ιστοριες μας!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, gigi 72 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά καλημέρα.. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον όλες σας μια προς μια.. Με συγκινήσατε απίστευτα όλες σας.. Να σας έχει ο Θεός καλά πάντα και ότι καλύτερο στην καθεμία σας... Λοιπόν πήγα χθες στον έμβρυοκαρδιολόγο ο οποίος εξέτασε εξονυχιστικά την καρδούλα του και μου είπε ότι δεν έχει πειραχτεί και δεν υπάρχει πλέον η υποψία για πνευμονική απολυμα με υγρό και τέτοια.. Είναι όλα καλά από εκεί.. Αλλά θα το παρακολουθεί ο γυναικολόγος μου πιο συχνά για τυχόν επιπλοκές και αν χρειαστεί θα με ξαναδεί μου είπε, αν προκύψει κάτι.. Οσον αφορά το δεξί πνευμονι θα υπάρξει εξέλιξη όχι απαραίτητα προς το κακό μπορεί περνώντας ο καιρός να συρικνωθουν οι κύστες αν όχι όταν το μωρό γεννηθεί με το καλό τότε θα δούμε πως θα αντιδράσει, βλέποντας και κάνοντας.. Είναι όμως αντιμετωπισημο χωρίς κανένα πρόβλημα.. Μπορεί να μην χρειαστεί και τίποτα.. Έχω συγκρατημένη αισιοδοξία αλλά μεγάλη πίστη πως όλα θα εξελιχθούν καλά... Σας φιλώ όλες :x

Μπράβο κορίτσι γλυκό. Όλα καλά θα πάνε θα το δεις. Ηρέμησε τώρα και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου γιατί αγάπη μου δεν ξέρουμε αν θα το ξανά ζήσουμε. Ετοίμασε τα πράγματα του μωρού σας με πολύ αγάπη όπως κάνεις τόσο καιρό και σύντομα θα έρθει στην αγκαλιά σας γερό και υγιές. Φιλιά πολλά από μας. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Condios είπε:

Είδες λουλουδι μου? Όλα θα πάνε εξαιρετικά καλά και θα είσαι εδώ για να απολαύσεις την κοράκλα σου όταν με το καλό έρθει,,,,έχει ο Θεός,,,πάντα έχει !!!!!!!!!!!! Μεγαλη αγκαλιά για τα υπέροχα νέα σου!!!!!!!!! Μαμά και κόρη είστε μαχίμια και το αποδεικνύετε κάθε μέρα που περνά!!!!! 

Μπράβο κορίτσι μου,,,καλώς τα δέχτηκες τα μωράκια σου,,,ευχομαι μια υπέροχη χοριακη και όποτε θελεις να μας γράφεις!!!!! Εδώ η ομάδα είναι δυνατή παντα!!!!!

@Villi , @Neli83 & @chitaneta τι κάνετε??????????????????????????????????????????????????????? 

Γλυκια φιλεναδα!! Ολα καλα!! Γλυτωσα και το ζαχαρο και ειμαι πολυ χαρουμενη!! Κατα τ'αλλα παχαινω ασυστολα... κανε ζωαρα ασυστολη κι εσυ γιατι σε λιγους μηνες θα παχαινεις και θα βαραινεις κι εσυ!! Τι καλαααα!!! ❤

  • Μου αρέσει 5

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Αγαπημένες, ήρθε κι η δική μου σειρά επιτέλους.Κάναμε σήμερα έμβρυο μεταφορά δύο βλαστοκύστεων  από δότρια!!Μας έμεινε άλλη μια κι αύριο θα ξέρουμε αν προχώρησε και καμιά άλλη... Ελπίζω να πάνε όλα καλά.Σας  ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου γιατί χάρη σε όλες εσάς που μοιράζεστε τις ιστορίες σας βρήκα κι εγώ την δύναμη και την ελπίδα για το όνειρο.Η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι λίγο άσχημα που δεν συμμετέχω ενεργά στις συζητήσεις σας αλλά σας σκέφτομαι και μοιράζομαι τις χαρές και τις λύπες σας.Αυτα.Ελπιζω να σας έχω ευχάριστα νέα στις 17 του μήνα! Φιλιά!

Μπράβο κορίτσι μου. Περιμένουμε μια τεράστια χορισκη λοιπόν στις 17.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Neli83 είπε:

Γλυκια φιλεναδα!! Ολα καλα!! Γλυτωσα και το ζαχαρο και ειμαι πολυ χαρουμενη!! Κατα τ'αλλα παχαινω ασυστολα... κανε ζωαρα ασυστολη κι εσυ γιατι σε λιγους μηνες θα παχαινεις και θα βαραινεις κι εσυ!! Τι καλαααα!!! ❤

Μπραβο λουλουδενια μου μπραβοοοοοοοοοοοοο,,,,,,,εγκυος εισαι ,,,οχι στρουμπουλουλα,,,,καλα κανεις και απολαμβανεις τις στιγμες και τα παγωτα,,,αχαχαχα καλοκαιρι ειναι πια,,,,,,φιλακι στα μωρα σου απο μενα και πολλη αγαπη σε ολους σας. Κανω οτι προλαβαινω οπως τα λες,,,,γιατι μετα,,,,θα κλωσσαω ,,,, αμην Παναγια μου! Εισαι η μπεμπεδοσκονη της παρεας,,,,,το ποδαρικο σου θα αφησει ιστορια!!!!!!!!!!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Neli83 said:

Γλυκια φιλεναδα!! Ολα καλα!! Γλυτωσα και το ζαχαρο και ειμαι πολυ χαρουμενη!! Κατα τ'αλλα παχαινω ασυστολα... κανε ζωαρα ασυστολη κι εσυ γιατι σε λιγους μηνες θα παχαινεις και θα βαραινεις κι εσυ!! Τι καλαααα!!! ❤

Νελη μου!!! Μπραβο. Αχ πως την παλεύεις με τη ζέστη; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Fili είπε:

Νελη μου!!! Μπραβο. Αχ πως την παλεύεις με τη ζέστη; 

Φιλακι μου...πες μας κι εσυ τα νεα σου!! Δεν την παλευω πολυ αλλα προσπαθω να μην γκρινιαζω γιατι εχω δρομο ακομα.. ολη μερα αγκαλια με τον ανεμιστηρα..!


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Neli83 said:

Φιλακι μου...πες μας κι εσυ τα νεα σου!! Δεν την παλευω πολυ αλλα προσπαθω να μην γκρινιαζω γιατι εχω δρομο ακομα.. ολη μερα αγκαλια με τον ανεμιστηρα..!

Κάναμε χθες τη Β επιπεδου κι εμείς. Το αγόρι μεγάλωσε πολύ. Όλα πολύ καλά μας είπε. Φτου φτου φτου :)))

Μου ζήτησε να ρίξω λίγο ρυθμούς κι αυτό προσπαθώ να κάνω (με δουλειά, σπίτι κτλ). Γενικά είμαι καλά πολύ αν εξαιρέσεις ένα βρωμοβηχα που έχω εδώ και πέντε μέρες κ δε με αφήνει να χαλάρωσω. Πήγα σε ωρλ κ είπε ότι είναι από πάλινδρομηση υγρών. Πήρα καραμέλες malox προς το παρόν όμως τζίφος. Θα περάσει κι αυτό.. Οοοοοομμμμμμμμμμ 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Fili είπε:

Κάναμε χθες τη Β επιπεδου κι εμείς. Το αγόρι μεγάλωσε πολύ. Όλα πολύ καλά μας είπε. Φτου φτου φτου :)))

Μου ζήτησε να ρίξω λίγο ρυθμούς κι αυτό προσπαθώ να κάνω (με δουλειά, σπίτι κτλ). Γενικά είμαι καλά πολύ αν εξαιρέσεις ένα βρωμοβηχα που έχω εδώ και πέντε μέρες κ δε με αφήνει να χαλάρωσω. Πήγα σε ωρλ κ είπε ότι είναι από πάλινδρομηση υγρών. Πήρα καραμέλες malox προς το παρόν όμως τζίφος. Θα περάσει κι αυτό.. Οοοοοομμμμμμμμμμ 

Πως περασε ο καιρος!!! Φτου φτου...μπραβο στο αγορακι μας!!! Ναι ηρθε η ωρα να ριξεις ρυθμους...να ξεκουραστεις και να χαρεις την εγκυμοσυνη σου!! Ευχομαι να περασει γρηγορα ο βηχας!!! Οοοοομμμμμμ!!! ❤

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 6/5/2022 at 9:33 AM, Kiddo said:

:lol::lol: χαχαχα χαχα!! Πες το ψέματα!!

Καλημέρα!! Πολλά τα λεφτά για κάθε μήνα ρε συ.. για τη δουλειά έλεγα εγώ, να γλιτώνω το καθημερινό βάψιμο.. θα το δω.. διαβάζω βέβαια ότι διαρκεί 2-3 μήνες όσο και η διάρκεια ζωής των τριχών... ίσως να του δώσω μια ευκαιρία και αν δεν, πάω βάζω extension.. όχι ότι βγαίνει οικονομικότερα.. 60€ τοποθέτηση και 30€ συντήρηση μετά κάθε μήνα.. ένα ενοίκιο το χρόνο για βλεφαρίδες δε το γλιτώνουμε δηλαδή! Χαχαχαχα! 

Ημιμόνιμο μακιγιάζ;; Απόψεις;; Μάτια και ίσως φρύδια σκέφτομαι.. αξίζει; Τι λέτε;;;

♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Μαίρη μου!!! Σε ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια.. έτσι θέλω να πιστεύω και εγώ.. αλλά μέχρι τότε πέρασα στην αντίδραση και στην αντεπίθεση!! Φέτος θα βγάλω τα απωθημένα μου και θα το τερματίσω!!! Ότι δε κάναμε τόσα χρόνια.. γιατί δεν έμεναν λεφτά, γιατί δεν έκανε.. τα ξέρετε πολύ καλά όλες.. δε με νοιάζει πλέον, δε θέλω για την ώρα να ασχοληθώ περισσότερο με το θέμα παιδί.. καλό '23 λοιπόν για τις όποιες αποφάσεις.. δε βιάζομαι! Όλα θα γίνουν στην ώρα τους! Τώρα όμως δε μπορώ άλλο, κουράστηκα..! Θα φάμε τα λεφτά της υστεροσκοπησης για αρχή σε προσωπική περιποίηση, ίσως διακοπές και βλέπουμε και σε τι άλλο.. μεσοβδόμαδα έχω κομμωτήριο.. πάμε για total makeover!!!

Χμμμ.. extension λες ε; Δεν αδυνατίζει όμως η τρίχα των βλεφαρίδων; Αυτό μου είπαν και το φοβήθηκα.. ενώ έλεγα στην αρχή για extension..

Υ.Γ. Να χαίρεσαι τη μπουτού σου και να της δώσεις φιλιά από όλες μας!!! Αν θυμάμαι καλά τον Αύγουστο πρέπει να κλείνει τα δύο.. 

Κλαίω!! :lol: χαχαχαχαχα!!!! 

 Δεν τα διαβασα ολα ,θα γυρισω πισω να δω τι γραφεις για το μακιγιαζ αλλα εγω κανω tatoo φρυδιων κσι μου αρεσσι πολυ. Τις πρωτες μερες ειναι καπως εντονο, αλλα ειναι για λιγες μερες..Και εγω Θεσσαλονικια!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, gigi 72 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά καλημέρα.. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον όλες σας μια προς μια.. Με συγκινήσατε απίστευτα όλες σας.. Να σας έχει ο Θεός καλά πάντα και ότι καλύτερο στην καθεμία σας... Λοιπόν πήγα χθες στον έμβρυοκαρδιολόγο ο οποίος εξέτασε εξονυχιστικά την καρδούλα του και μου είπε ότι δεν έχει πειραχτεί και δεν υπάρχει πλέον η υποψία για πνευμονική απολυμα με υγρό και τέτοια.. Είναι όλα καλά από εκεί.. Αλλά θα το παρακολουθεί ο γυναικολόγος μου πιο συχνά για τυχόν επιπλοκές και αν χρειαστεί θα με ξαναδεί μου είπε, αν προκύψει κάτι.. Οσον αφορά το δεξί πνευμονι θα υπάρξει εξέλιξη όχι απαραίτητα προς το κακό μπορεί περνώντας ο καιρός να συρικνωθουν οι κύστες αν όχι όταν το μωρό γεννηθεί με το καλό τότε θα δούμε πως θα αντιδράσει, βλέποντας και κάνοντας.. Είναι όμως αντιμετωπισημο χωρίς κανένα πρόβλημα.. Μπορεί να μην χρειαστεί και τίποτα.. Έχω συγκρατημένη αισιοδοξία αλλά μεγάλη πίστη πως όλα θα εξελιχθούν καλά... Σας φιλώ όλες :x

Πόσο μεγάλη ανακούφιση. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά! Είμαι σίγουρη ότι το μωράκι θα είναι γερό και δυνατό! ❤️❤️❤️

19 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Αγαπημένες, ήρθε κι η δική μου σειρά επιτέλους.Κάναμε σήμερα έμβρυο μεταφορά δύο βλαστοκύστεων  από δότρια!!Μας έμεινε άλλη μια κι αύριο θα ξέρουμε αν προχώρησε και καμιά άλλη... Ελπίζω να πάνε όλα καλά.Σας  ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου γιατί χάρη σε όλες εσάς που μοιράζεστε τις ιστορίες σας βρήκα κι εγώ την δύναμη και την ελπίδα για το όνειρο.Η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι λίγο άσχημα που δεν συμμετέχω ενεργά στις συζητήσεις σας αλλά σας σκέφτομαι και μοιράζομαι τις χαρές και τις λύπες σας.Αυτα.Ελπιζω να σας έχω ευχάριστα νέα στις 17 του μήνα! Φιλιά!

Καλά αποτελέσματα!!! Μην αισθάνεσαι άσχημα που δεν συμμετείχες. Εγώ ξέρεις πόσα χρόνια τις διάβαζα και δεν μιλούσα; Είχα σκάσει βέβαια, σχολίαζα μόνη μου! Ήθελα να ρωτήσω και δεν μπορούσα κι ευτυχώς τα ρωτούσαν η @MaryH και η @anoulious κι έλεγα "μπράβο ρε κορίτσια"!!! Χαχαχα 

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι αφού κάνατε εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστεων, πώς εξελίσσονται ακόμα οι υπόλοιπες; Τις άφησαν για έκτη μέρα; 

16 ώρες πρίν, Condios είπε:

Μπραβο λουλουδενια μου μπραβοοοοοοοοοοοοο,,,,,,,εγκυος εισαι ,,,οχι στρουμπουλουλα,,,,καλα κανεις και απολαμβανεις τις στιγμες και τα παγωτα,,,αχαχαχα καλοκαιρι ειναι πια,,,,,,φιλακι στα μωρα σου απο μενα και πολλη αγαπη σε ολους σας. Κανω οτι προλαβαινω οπως τα λες,,,,γιατι μετα,,,,θα κλωσσαω ,,,, αμην Παναγια μου! Εισαι η μπεμπεδοσκονη της παρεας,,,,,το ποδαρικο σου θα αφησει ιστορια!!!!!!!!!!!!!!!! 

Αγαπημένη μου συμπεθέρα! Τι γίνεται; Έκανες τη μεγάλη arvekap; Μπήκε το νερό στ' αυλάκι;;; 

8 ώρες πρίν, anoulious είπε:

 Δεν τα διαβασα ολα ,θα γυρισω πισω να δω τι γραφεις για το μακιγιαζ αλλα εγω κανω tatoo φρυδιων κσι μου αρεσσι πολυ. Τις πρωτες μερες ειναι καπως εντονο, αλλα ειναι για λιγες μερες..Και εγω Θεσσαλονικια!

Επειδή μου έχεις δώσει πολλές συμβουλές, εκούσια και ακούσια, και δεν ξέρω πώς να στο ανταποδώσω, θα σου πω πως αν ποτέ θελήσεις να δοκιμάσεις και κάπου αλλού τατού φρυδιών, ξέρω την καλύτερη! Χαχαχαχαχα Τι να κάνω, δεν σε προλαβαίνω! Να βοηθήσω κι εγώ κάπου! Χαχαχαχαχαχ ❤️

@Fili @Neli83@Villi 

Όλα θα πάνε καλά αγαπημένες!!!!! Σας σκεφτομαστε και το ξέρετε!!!! ❤️❤️❤️

ΥΓ. Εν τω μεταξύ τι γίνεται ρε κορίτσια; Ή δεν θα γράφει καμία ή όλες μαζί; Χαχαχαχαχα Άντε λίγο μια κινητικότητα... 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Πόσο μεγάλη ανακούφιση. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά! Είμαι σίγουρη ότι το μωράκι θα είναι γερό και δυνατό! ❤️❤️❤️

Καλά αποτελέσματα!!! Μην αισθάνεσαι άσχημα που δεν συμμετείχες. Εγώ ξέρεις πόσα χρόνια τις διάβαζα και δεν μιλούσα; Είχα σκάσει βέβαια, σχολίαζα μόνη μου! Ήθελα να ρωτήσω και δεν μπορούσα κι ευτυχώς τα ρωτούσαν η @MaryH και η @anoulious κι έλεγα "μπράβο ρε κορίτσια"!!! Χαχαχα 

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι αφού κάνατε εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστεων, πώς εξελίσσονται ακόμα οι υπόλοιπες; Τις άφησαν για έκτη μέρα; 

Αγαπημένη μου συμπεθέρα! Τι γίνεται; Έκανες τη μεγάλη arvekap; Μπήκε το νερό στ' αυλάκι;;; 

Επειδή μου έχεις δώσει πολλές συμβουλές, εκούσια και ακούσια, και δεν ξέρω πώς να στο ανταποδώσω, θα σου πω πως αν ποτέ θελήσεις να δοκιμάσεις και κάπου αλλού τατού φρυδιών, ξέρω την καλύτερη! Χαχαχαχαχα Τι να κάνω, δεν σε προλαβαίνω! Να βοηθήσω κι εγώ κάπου! Χαχαχαχαχαχ ❤️

@Fili @Neli83@Villi 

Όλα θα πάνε καλά αγαπημένες!!!!! Σας σκεφτομαστε και το ξέρετε!!!! ❤️❤️❤️

ΥΓ. Εν τω μεταξύ τι γίνεται ρε κορίτσια; Ή δεν θα γράφει καμία ή όλες μαζί; Χαχαχαχαχα Άντε λίγο μια κινητικότητα... 

Λοιπόν, έγινε το εξής Χθές που έκανα την εμβρυομεταφορά,μου είπαν ότι έχουμε δύο άριστες βλαστοκυστες που σου βάζουμε κι άλλη μία που θα καταψυξουμε.Επισης θα περιμένουμε μέχρι αύριο να δούμε αν θα προκύψει και καμιά άλλη.. Σήμερα,με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε ότι τελικά προέκυψαν άλλες τρεις κι  ότι τις ξατεψυξαν σε ζεύγη.Δυο πολύ καλές και δύο καλές Έτσι ακριβώς μου είπε.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Κορίτσια! Τι κάνετε; Ευχομαι σε οτι σταδιο και να ειστε να απολαμβανετε το καλοκαιρακι που μπηκε ηδη για τα καλά!

Marla@ συγχαρητηρια για την θετικη χοριακή σου! Να έχεις μια καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!

Fili, Villi, Nelli, χαιρομαι πολυ που ειστε εσεις και τα μωρακια σας, καλα! Gigi, μου εμεις τα ειπαμε, αλλά σου ξαναγραφω οτι χαιρομαι πολυ για την εξελιξη. Ολα καλα θα πανε καλή μου.

Ήθελα να σας γραψω οταν θα εχω πιο πολλες πληροφοριες να σας πω μετα την β επιπεδου μου, αλλά μιας και ρωτησε η condios θα σας πω τα νεα μου. Ήδη μιλησα με καποια κοριτσια σε πμ.

Λοιπον, κατεβηκα Αθηνα για την β επιπεδου, και την εκανα την Τριτη. Ολα θα ηταν καλα, εαν η φλεβα που εχει παραμεινει στον ομφαλιο λωρο ηταν η αριστερη και οχι η δεξια στην περιπτωση μας...

Εξηγουμαι γιατι θα σας ακουγονται σαν κινεζικα... Στον Ομφαλιο λωρο απο την αρχη υπαρχουν δυο φλεβες. Στη συνεχεια ομως της εγκυμοσυνης, η μια φλεβα φευγει και μενει μονο η μια. Το πιο συνηθισμενο ειναι να μεινει η αριστερη. Σε καποιες περιπτωσεις ομως μενει η δεξια φλεβα (1 στα 500 εμβρυα περιπου). Αυτο απο μονο του δεν προκαλει καποιο προβλημα, αλλά εαν συνδιαζεται με καποιο προβλημα  ή θα ελεγα καλυτερα ιδιαιτεροτητα, στα οργανα του μωρου, μπορει να σημαινει οτι εχει καποιο σπανιο συνδρομο(οχι down)...

Εμας ολα τα οργανα μάς τα ειδε καλα και τα ανατομικα του μωρου, αλλά λογω θεσης του μωρου δεν μπορουσε να δει την καρδουλα οσο καλα θα ηθελε. Στην αρχη μας τρομαξε πολυ γιατι εκτος απο την δεξια φλεβα, ειδε οτι και η καρδια του τεινει προς τα δεξια, και λογω αυτου μας μιλησε για αμνιοπαρακεντηση για το σπανιο αυτο συνδρομο! Εννοειται οτι τρελαθηκαμε! Βεβαι μετα προσθεσε οτι και υπαρχουν ανθρωποι με την καρδια πιο προς τα δεξια και δεν εχουν κανενα προβλημα...

Μετα αφου μας εστειλε μια βολτουλα μπας και γυρισει το μωρο, μας ξαναειδαμε και ειδε την καρδουλα πιο προς τα αριστερα

Με βαση πρωτοκολλου αν βρεθει η εμμενουσα δεξια φλεβα πρεπει να κανεις υπερηχο σε καρδιολογο και αν βρεθει κατι σου συστηνουν αμνιοπαρακεντηση...

Παρολο που μας ειπε οτι αν ειχε το συνδρομο αυτο ή καποιο αλλο προβλημα, λογικα θα φαινοταν και στην ανατομια και σε καποιο οργανο, πρεπει να παμε για υπερηχο στην καρδουλα. Αυριο απογευμα εχουμε ραντεβου. Στην αρχη με πηρε πολυ απο κατω...και μονο να ακουω την λεξη αμνιοπαρακεντηση φρικαρω. Ελπιζω να ειναι ολα καλα με την καρδουλα για να μην μπουμε καν σε αυτην τη συζητηση...

Το πιο πιθανο ειναι οτι το μωρακι δεν εχει τιποτα, αλλά οσο να ναι με τα μπορει το ενα και μπορει το αλλο σε τρομαζουνε... Κατα τ αλλα εχει μεγαλωσει μια χαρα, και ειναι αγορακι

Τωρα περιμενω με ανυπομονεσια να παω αυριο μπας και ηρεμησουμε...

Ελπιζω να μην σας ζαλισα

Σας φιλω

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...