Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Λοιπον οι φωτο στην β επιπεδου, αν ειναι καλος ο υπερηχος δειχνει τα μπεμπε ακριβως οπως ειναι. Η μπεμπα μου ηταν ιδια ομως!

Για το down oυτε να το σκεφτεσαι καθολου! Αποκλειεται

Ετσι μου λενε ολοι!!! Οτι ετσι θα ειναι οταν γεννηθουν!! Ειναι μουρλια τα μουτρακια τους!!! Ελπιζω να εχεις δικιο...νομιζω θα ειχαμε ενδειξεις απο την αυχενικη αν ηταν κατι..

2 ώρες πρίν, Villi είπε:

Φίλες μου!!!!!! πάει και αυτό. Είδαμε ένα σάκο , κατι λεκιθίκο και εμβρυϊκά στοιχεία, όλα καλα και όπως πρέπει είπε ο γιατρός. Ραντεβού το άλλο σκ για να ακούσουμε καρδούλα.
Είμαι πολύ πολύ πολύ χαρούμενη κορίτσια μου!!!

Τι ωραια Βιλακι μου!!! Την αλλη βδομαδα θα ακουσεις τον πιο ομορφο ηχο!!! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 4

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 23/5/2022 at 3:40 ΜΜ, Xenia222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Να ρωτήσω   16/5 έκανα εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστες. Ο γιατρός μου είπε να κάνω χοριακη 28/5 Σάββατο. Σήμερα, 7η ημέρα, δε κρατήθηκα και επειδή πονουσα σαν να αδιαθετησω και έχω ήδη δύο βιοχημικες, έκανα χοριακη. Και βγήκε 116 .

Να τη θεωρήσω οκ για αρχή? Εσάς σας είπαν και κάνατε χοριακη τη 9η η 12η ημέρα?

Καλα εσυ το εφτασες σε αλλο επιπεδο! Οι πιο πολλες κανουν τεστ αν εχουν αγωνια! Σσυ πηγες κατευθειαν γοα χοριακη;!!!χαχαχα!

Σε καλο σου βγηκε ομως! Για 7η μερα μου φαινεται πολυ μεγαλη!!!! Λογικα εισαι εγκυος!!! Μπραβο σου!! Συγχαρητηρια!!!!! Να εχεις μοα υπεροχη εγκυμοσυνη!♥️♥️♥️

Πονους περιοδου ειχαν οι περισσοτερες που εμειναν εγκυες. Και ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι αυτο ειναι πολυ νορμαλ. Οποτε μην αγχωνεσαι!

10 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

@Condios μου!! Καλα ειμαστε!! Ο μπαμπας τρελαμενος με τα μωρα,εχουμε και φωτο απο την β επιπεδου!! Εγω βρηκα μια φιλη μου 7 μηνων,εγω 5 μηνων..κι εγω ειχα μεγαλυτερη κοιλια!!! Αυτα ηταν τα ευχαριστα.. τωρα στην β επιπεδου ειχαμε μια ενδειξη στην καρδια του αγοριου που μπορει να σημαινει down..την πεμπτη θα παω στον γιατρο να συζητησουμε..λογικα δεν ειναι τιποτα αλλα μια ανησυχια την εχω...

Ολα θα πανε καλα Νελακι μου. Θα κανετε και τη σχετικη εξεταση; Ειμαι σιγουρη οτι δε θα εχει τιποτα το αγορακι σου ♥️

4 ώρες πρίν, Villi είπε:

Φίλες μου!!!!!! πάει και αυτό. Είδαμε ένα σάκο , κατι λεκιθίκο και εμβρυϊκά στοιχεία, όλα καλα και όπως πρέπει είπε ο γιατρός. Ραντεβού το άλλο σκ για να ακούσουμε καρδούλα.
Είμαι πολύ πολύ πολύ χαρούμενη κορίτσια μου!!!

Αχ Βιλλακι μου τι υπερπχα νεα! ποσο χαιρομαι!!! Μπραβο σου ομορφια μου!!! Τα αξιζεις πραγματικα! Να το χαρεις και να εχεις την πιο υπεροχη εγκυμοσυνη!!! Παμε μα ακουσουμε και καρδουλα δυνατα τα τα τα και ντελαπομγκο και χαμος στο ισιωμα!!!!♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Fistiki είπε:

Κοριτσια ποσο χαιρομαι για εσας που διαναζω οτι επιμενετε και τα καταφερνετε στο τελος.

Μακαρι να τα καταφερουμε και ολες οι υπολοιπες συντομα.

Παντως δεν ηξερα οτι για δοτρια υπαρχει αναμονη γενικα. Στην αθηνα ξερετε αν ειναι μεγαλη? Δλδ για οκτωβριο που σκεφτομαστε εμεις θα πρεπει να το αναφερουμε απο τωρα? 

Θα περιμενω βεβαια πρωτα να δουμε τι θα δειξει κ αυτη τη φορα ο προεμφυτευτικος κ βλεπουμε..

@Fistiki εμείς που είμαστε με δοτρια στη Θεσσαλονίκη μας είχαν πει για 6μηνο και τώρα μας το έκαναν 9μηνο 

8 ώρες πρίν, Fistiki είπε:

 

 

8 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Οχι δεν έχει βρει δοτρια, αυτό λέω. Μου λέει πάμε είμαστε οκ. Αλλά δεν έχω δώσει στοιχεία δικά μας ή χαρτιά η τίποτα αλλο;;; θα τον ρωτήσω την Πέμπτη. Αχ η αλήθεια είναι ότι σ αυτή τη διαδικασία η τρέχεις πανικοβλητος η περιμένεις...

Σε ποιο κέντρο είστε ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφουλες!!! 

12 hours ago, marina_86 said:

@vik80 πολύ ωραία τα νέα σου!!! Δεν θυμόμουν ότι βρήκατε ήδη δοτρια. Έχεις δηλαδή έτοιμα εμβρυακια;;; 

Κορίτσια εγώ σε άλλα νέα έχουν σπάσει τα νεύρα μου λίγο... Ξεκίνησα αρβεκαπ (τις οποίες τις συνεχίζω) αλλά επειδή η e2 για κάποιον περίεργο λόγο βγήκε λίγο ανεβασμένη, θα συνεχίσω αρβεκαπ και θα ξανακάνω εξετάσεις την Παρασκευή... Και αναλόγως θα δούμε κ θα πράξουμε... Αυτή τη διαρκή αναμονή δεν την μπορώ. Μονίμως κάτι περιμένω. Αν έβαζα έναν τίτλο στα τελευταία δύο χρόνια θα ήταν "Περιμένοντας"!!! :wacko:  Τέλος πάντων... Αυτό που θέλω να πω στον γιατρό (αν κ ελπίζω ότι κι αυτός θα το σκεφτεί) είναι ότι δεν θέλω σε καμία περίπτωση να προχωρήσουμε σε ετ αν δεν είναι 100% σίγουρος για τον κύκλο. Προτιμώ να κάνουμε τον Σεπτέμβριο, παρά τώρα αν υπάρχει θέμα. Αυτός βέβαια μου είπε ότι είναι συνηθισμένο και να μην αγχώνομαι αφού παίρνω αρβεκαπ... Μάλλον είχα μια κύστη και θέλουμε να φύγει πρώτα. 

Μαρίνακι μου έρχεται η ώρα ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ!!! λίγο ακόμα έμεινε και μετά θα παρταρουμε νοερά όλες μαζι

10 hours ago, Villi said:

Φίλες μου!!!!!! πάει και αυτό. Είδαμε ένα σάκο , κατι λεκιθίκο και εμβρυϊκά στοιχεία, όλα καλα και όπως πρέπει είπε ο γιατρός. Ραντεβού το άλλο σκ για να ακούσουμε καρδούλα.
Είμαι πολύ πολύ πολύ χαρούμενη κορίτσια μου!!!

Βιλακι μου αριιιιιιμπα και ντελαπογκο που λέει κ η φίλη μας. Ανάσα μεγάλη επιτέλους κοριτσάκι μου. Να είσαι και να το χαίρεσαι τοσο το περίμενες! Επόμενη πίστα τατταταταττατα  καρδούλα! Θα τρελαθείς. Εγώ έκλαιγα σα μωρό θυμάμαι ❤️❤️❤️❤️

@Neli83 γλυκιά μας νεράιδα, ατελείωτη μπεμπεδοσκονη όλα καλά θα πάνε. Αφού η αυχενικη δεν είχε δείξει κάτι. Χαϊδεύε κοιλιτσα και φιλάκια στα υπέροχα μουτράκια που πλέον έχεις κ φωτογραφια!!!

@Xenia222 υπέροχο νούμερο και πολύ νωρίς!!! Πονακια είχα κι εγώ και γενικά συνηθίζεται θαρρώ. Να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️❤️

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Elenalda@ είπε:

@Fistiki εμείς που είμαστε με δοτρια στη Θεσσαλονίκη μας είχαν πει για 6μηνο και τώρα μας το έκαναν 9μηνο 

 

Σε ποιο κέντρο είστε ;

Στον κουρ. Δεν ξέρω με ποιο συνεργάζεται, την τελευταία φορά με είδε στο ιασω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 hours ago, Condios said:

τι down καλέ? τιποτα δε θα ειναι,,,,εδω λεμε μπομπα ειναι τα μωρα και η μαμα και η κοπελα (καλη της ωρα που εδωσε τα ωαριακια της) και ολα σουπερ θα πανε θα δεις,,,,περιμένουμε τα ευχαριστα για επιβεβαιωση,,,,ναι???????????? νιπτ εσυ δεν ειχες κανει αληθεια? Όσο για την κοιλιτσα σου,,,,απλά τη λατρευω να ξερεις!!!!!!

@chitaneta μας εσυ παλι σε εξοχικο μεσα σε πευκα κοντα σε θαλασσα εισαι και δεν εχεις καλο σημα? πως εισαι? πως περνας? 

Αγαπημένη condios, όχι είμαι στο Πήλιο επιτελους στο σπιτακι μας...με την αδεια του γιατρου χαχα. Και εχουμε χαλια σήμα...τώρα για να καταλάβεις που γραφω ειμαι στο σπίτι ενος γείτονα...

Είμαι τελεια εδώ, εχω βρει ξανα τον εαυτό μου ανάμεσα στις πρασιναδες και τα αηδονακια!

Αλλά 7 Ιουνίου εχω τη β επιπέδου Αθήνα και μετά μπορεί να μην με ξαναφησει να φυγω μακριά... Ας ειναι όλα καλά και θα το κανουμε κι αυτό!

Εσύ καλη μου τι κάνεις; απολαμβανεις την ανοιξουλα;

 

21 hours ago, Neli83 said:

@Condios μου!! Καλα ειμαστε!! Ο μπαμπας τρελαμενος με τα μωρα,εχουμε και φωτο απο την β επιπεδου!! Εγω βρηκα μια φιλη μου 7 μηνων,εγω 5 μηνων..κι εγω ειχα μεγαλυτερη κοιλια!!! Αυτα ηταν τα ευχαριστα.. τωρα στην β επιπεδου ειχαμε μια ενδειξη στην καρδια του αγοριου που μπορει να σημαινει down..την πεμπτη θα παω στον γιατρο να συζητησουμε..λογικα δεν ειναι τιποτα αλλα μια ανησυχια την εχω...

Νέλλη μου πιστεύω οτι ολα καλά θα ειναι με τον μπεμπουλη. Αχ αυτες οι εξετάσεις...εγώ την λεω ιερα εξέταση, τα ψαχνουν όλα κι ολο και κατι θα μας πουν να μας τρομάξουν! Εγω σε 2 εβδομάδες την έχω...

Η κοιλιτσα σου σούπερ!

Φιλιά πολλά

20 hours ago, vik80 said:

Κορες μου καλες και αγαπημένες. Επανέρχομαι με νέα. Ξεκινήσαμε τον δεύτερο δοκιμαστικό κύκλο με κουρ. Πριν λίγες μέρες. Με cyclacur κλασικα. Πήγα την 8η μέρα που έπαιρνα τα cyclacur, με είδε. Ενδομήτριο 8mm. Διαστρωματωση καλή, κανένα σχόλιο αυτή τη φορά. Αν θυμάστε στον προηγούμενο κυκλο, τον πρωτο μου, είχε κάνει κάποιες παρατηρήσεις για κενά στη διαστρωματωση, είπε 70% από αυτό που θα ήθελε να δει για να προχωρήσει σε εμβρυομεταφορα. Είχε πει ότι με τις πολλές παρεμβάσεις και αντιβιωσεις και πάλι καλά είμαστε. Πήρα και τις βιταμινουλες που μου πρότεινε και το κορίτσι μου το καλό εδώ ( ε, q10, αργινινη), τη d και τα προβιοτικα τα συνέχισα κανονικα. Τώρα μου λέει είμαστε καλά.  Πάμε για εμβρυομεταφορα τον άλλο μήνα? Σοκ εγώ! Δεν ήμουν προετοιμασμενη. Του λέω Ιούλιο μήπως? Συμφωνήσαμε. Είμαι πολύ χαρούμενη. Θα ξαναπάω την Πέμπτη να με δει. Βέβαια δεν έχουμε συζητήσει τίποτε για διαδικαστικά, πχ εξετασεις η χαρτιά που χρειάζονται. Δεν είμαστε και παντρεμενοι εμείς, άρα κάποια συμβολαιογραφικη πράξη θα χρειάζεται πάλι φαντάζομαι. Ακούω γνώμες...

 

Μπράβο! Μια χαρά τα νέα σου!

Ναι θα χρειαστείτε μια συμβολαιογραφικη πράξη ή συμφωνητικό συμβίωσης. Θα σας στο ζητησουν απο την κλινικη που είστε

18 hours ago, marina_86 said:

@vik80 πολύ ωραία τα νέα σου!!! Δεν θυμόμουν ότι βρήκατε ήδη δοτρια. Έχεις δηλαδή έτοιμα εμβρυακια;;; 

Κορίτσια εγώ σε άλλα νέα έχουν σπάσει τα νεύρα μου λίγο... Ξεκίνησα αρβεκαπ (τις οποίες τις συνεχίζω) αλλά επειδή η e2 για κάποιον περίεργο λόγο βγήκε λίγο ανεβασμένη, θα συνεχίσω αρβεκαπ και θα ξανακάνω εξετάσεις την Παρασκευή... Και αναλόγως θα δούμε κ θα πράξουμε... Αυτή τη διαρκή αναμονή δεν την μπορώ. Μονίμως κάτι περιμένω. Αν έβαζα έναν τίτλο στα τελευταία δύο χρόνια θα ήταν "Περιμένοντας"!!! :wacko:  Τέλος πάντων... Αυτό που θέλω να πω στον γιατρό (αν κ ελπίζω ότι κι αυτός θα το σκεφτεί) είναι ότι δεν θέλω σε καμία περίπτωση να προχωρήσουμε σε ετ αν δεν είναι 100% σίγουρος για τον κύκλο. Προτιμώ να κάνουμε τον Σεπτέμβριο, παρά τώρα αν υπάρχει θέμα. Αυτός βέβαια μου είπε ότι είναι συνηθισμένο και να μην αγχώνομαι αφού παίρνω αρβεκαπ... Μάλλον είχα μια κύστη και θέλουμε να φύγει πρώτα. 

Καλή μου Μαρίνα έχεις όλο το δίκιο υου κόσμου...αυτό το περίμενε είναι εξοντωτικό!

Αλλά τώρα μοιάζει να πλησιάζει η μέρα σου κι αν ο γιατρός λέει να μην ανησυχείς δεν θα είναι τίποτα

Οπως και να έχει θα τα κάνετε όλα προσεκτικά για να είναι ο κυκλος μια χαρά!

Λίγο ακόμα υπομονη και έφτασες!

16 hours ago, Villi said:

Φίλες μου!!!!!! πάει και αυτό. Είδαμε ένα σάκο , κατι λεκιθίκο και εμβρυϊκά στοιχεία, όλα καλα και όπως πρέπει είπε ο γιατρός. Ραντεβού το άλλο σκ για να ακούσουμε καρδούλα.
Είμαι πολύ πολύ πολύ χαρούμενη κορίτσια μου!!!

Μπράβο Βιλλη μου!!! Να είσαι χαρούμενη! Σου αξίζει αυτή η χαρά πολύ πολύ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Κορες μου καλες και αγαπημένες. Επανέρχομαι με νέα. Ξεκινήσαμε τον δεύτερο δοκιμαστικό κύκλο με κουρ. Πριν λίγες μέρες. Με cyclacur κλασικα. Πήγα την 8η μέρα που έπαιρνα τα cyclacur, με είδε. Ενδομήτριο 8mm. Διαστρωματωση καλή, κανένα σχόλιο αυτή τη φορά. Αν θυμάστε στον προηγούμενο κυκλο, τον πρωτο μου, είχε κάνει κάποιες παρατηρήσεις για κενά στη διαστρωματωση, είπε 70% από αυτό που θα ήθελε να δει για να προχωρήσει σε εμβρυομεταφορα. Είχε πει ότι με τις πολλές παρεμβάσεις και αντιβιωσεις και πάλι καλά είμαστε. Πήρα και τις βιταμινουλες που μου πρότεινε και το κορίτσι μου το καλό εδώ ( ε, q10, αργινινη), τη d και τα προβιοτικα τα συνέχισα κανονικα. Τώρα μου λέει είμαστε καλά.  Πάμε για εμβρυομεταφορα τον άλλο μήνα? Σοκ εγώ! Δεν ήμουν προετοιμασμενη. Του λέω Ιούλιο μήπως? Συμφωνήσαμε. Είμαι πολύ χαρούμενη. Θα ξαναπάω την Πέμπτη να με δει. Βέβαια δεν έχουμε συζητήσει τίποτε για διαδικαστικά, πχ εξετασεις η χαρτιά που χρειάζονται. Δεν είμαστε και παντρεμενοι εμείς, άρα κάποια συμβολαιογραφικη πράξη θα χρειάζεται πάλι φαντάζομαι. Ακούω γνώμες...

 

Μπράβο σου γαι την υπεροχη εξελιξη και με το καλο να βρεθει η δοτρια και να ενωσετε τις πιο ωραιες βλαστοκυστες που θα κρύβουν τ@ μωρ@ σου!!!!!!!! 

21 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

@vik80 πολύ ωραία τα νέα σου!!! Δεν θυμόμουν ότι βρήκατε ήδη δοτρια. Έχεις δηλαδή έτοιμα εμβρυακια;;; 

Κορίτσια εγώ σε άλλα νέα έχουν σπάσει τα νεύρα μου λίγο... Ξεκίνησα αρβεκαπ (τις οποίες τις συνεχίζω) αλλά επειδή η e2 για κάποιον περίεργο λόγο βγήκε λίγο ανεβασμένη, θα συνεχίσω αρβεκαπ και θα ξανακάνω εξετάσεις την Παρασκευή... Και αναλόγως θα δούμε κ θα πράξουμε... Αυτή τη διαρκή αναμονή δεν την μπορώ. Μονίμως κάτι περιμένω. Αν έβαζα έναν τίτλο στα τελευταία δύο χρόνια θα ήταν "Περιμένοντας"!!! :wacko:  Τέλος πάντων... Αυτό που θέλω να πω στον γιατρό (αν κ ελπίζω ότι κι αυτός θα το σκεφτεί) είναι ότι δεν θέλω σε καμία περίπτωση να προχωρήσουμε σε ετ αν δεν είναι 100% σίγουρος για τον κύκλο. Προτιμώ να κάνουμε τον Σεπτέμβριο, παρά τώρα αν υπάρχει θέμα. Αυτός βέβαια μου είπε ότι είναι συνηθισμένο και να μην αγχώνομαι αφού παίρνω αρβεκαπ... Μάλλον είχα μια κύστη και θέλουμε να φύγει πρώτα. 

Και πόσο ανεβασμένη βγήκε και ποια μερα που τους ανησυχεί τοσο ? κανεις τις μικρες αρβεκαπ εσυ ε? οι υπολοιπες ομως ορμονες ηταν οκ? 

21 ώρες πρίν, Fistiki είπε:

Κοριτσια ποσο χαιρομαι για εσας που διαναζω οτι επιμενετε και τα καταφερνετε στο τελος.

Μακαρι να τα καταφερουμε και ολες οι υπολοιπες συντομα.

Παντως δεν ηξερα οτι για δοτρια υπαρχει αναμονη γενικα. Στην αθηνα ξερετε αν ειναι μεγαλη? Δλδ για οκτωβριο που σκεφτομαστε εμεις θα πρεπει να το αναφερουμε απο τωρα? 

Θα περιμενω βεβαια πρωτα να δουμε τι θα δειξει κ αυτη τη φορα ο προεμφυτευτικος κ βλεπουμε..

Παρτε με το καλο τον προεμφυτευτικο και αναλογα τι θα δειξει και αποφασισετε νομιζω ειναι αναλογα το κεντρο και τι πληθωρα δοτριών εχει και μπλα μπλα μπλα.

21 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Οχι δεν έχει βρει δοτρια, αυτό λέω. Μου λέει πάμε είμαστε οκ. Αλλά δεν έχω δώσει στοιχεία δικά μας ή χαρτιά η τίποτα αλλο;;; θα τον ρωτήσω την Πέμπτη. Αχ η αλήθεια είναι ότι σ αυτή τη διαδικασία η τρέχεις πανικοβλητος η περιμένεις...

Να τα συζητησεις ναι και να ζητησεις οτι σου κατεβει και αναλογα θα σου λεει και ο γιατρος,,,ολα μπηκαν σε σειρα,,,παει ανεπιστρεπτί η εποχή του στρεςς,,τωρα κοιτάμε μονο μπροστα

18 ώρες πρίν, Villi είπε:

Φίλες μου!!!!!! πάει και αυτό. Είδαμε ένα σάκο , κατι λεκιθίκο και εμβρυϊκά στοιχεία, όλα καλα και όπως πρέπει είπε ο γιατρός. Ραντεβού το άλλο σκ για να ακούσουμε καρδούλα.
Είμαι πολύ πολύ πολύ χαρούμενη κορίτσια μου!!!

Και ντελαπονγκο και ντελαπονγκο και αριμπα αριμπα αριμπαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα ειναι σπορακι δυνατο που θα δωσει ηχο τελειο την αλλη εβδομαδα,,,περιμενουμε τη χαρα σου να πεταμε μαζι σου Βιλάκι μας!!!!!!!!!!!! Ευχαριστησου αγαπημενη μου, το αξίζεις!!!!!!!!!!

3 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Αγαπημένη condios, όχι είμαι στο Πήλιο επιτελους στο σπιτακι μας...με την αδεια του γιατρου χαχα. Και εχουμε χαλια σήμα...τώρα για να καταλάβεις που γραφω ειμαι στο σπίτι ενος γείτονα...

Είμαι τελεια εδώ, εχω βρει ξανα τον εαυτό μου ανάμεσα στις πρασιναδες και τα αηδονακια!

Αλλά 7 Ιουνίου εχω τη β επιπέδου Αθήνα και μετά μπορεί να μην με ξαναφησει να φυγω μακριά... Ας ειναι όλα καλά και θα το κανουμε κι αυτό!

Εσύ καλη μου τι κάνεις; απολαμβανεις την ανοιξουλα;

Τι καλά που είστε εκεί!!!!!!!!! Να ευχαριστηθείς όλες τις ομορφες στιγμες της φύσης!!! Γιατί να μείνεις κάτω? έχεις κάπου να μείνεις αν εισαι Αθήνα? Φυσικά και θα είναι ολα καλα και οτι πει ο γιατρός!!!!!! Εγω τρεχω σαν τον σπιντι γκονζαλες με την εργασια μου και οτι προλαβαινω γιατι μετα ευελπιστω και επιθυμω και εγω να καθομαι αν ολα εξελιχθουν καλα και για μας! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Condios είπε:

Και πόσο ανεβασμένη βγήκε και ποια μερα που τους ανησυχεί τοσο ? κανεις τις μικρες αρβεκαπ εσυ ε? οι υπολοιπες ομως ορμονες ηταν οκ? 

Τη δεύτερη μέρα της περιόδου μου έκανα και ήταν ήδη 112... Οι υπόλοιπες ορμόνες μια χαρα. Οπότε συνέχισα αρβεκαπ και περιμένουμε να δούμε αν πέσει την Παρασκευή που θα ξανακάνω. Παίρνω τις μικρές αρβεκαπ και τις συνεχίζω για να κρατάμε κοιμισμένες τις ωοθήκες και να έχουμε παγωμένο τον κύκλο. Αχ, μέχρι κ στον ύπνο μου το είδα αγαπημένη. Ουσιαστικά θέλει να πέσει για να μου ξεκινήσει τα σικλακουρ και να σταματήσει τις αρβεκαπ, γιατί αν μου έδινε τώρα σικλακουρ θα μου ανέβαινε πολύ γρήγορα , πριν προλάβει να παχύνει κ να ετοιμαστεί ικανοποιητικά. Μάλλον είχα καμία κύστη απ' ότι μου είπε. Τώρα εγώ αυτά κατάλαβα, δεν ξέρω αν κάτι δεν κατάλαβα καλά... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Condios είπε:

Μπράβο σου γαι την υπεροχη εξελιξη και με το καλο να βρεθει η δοτρια και να ενωσετε τις πιο ωραιες βλαστοκυστες που θα κρύβουν τ@ μωρ@ σου!!!!!!!! 

Και πόσο ανεβασμένη βγήκε και ποια μερα που τους ανησυχεί τοσο ? κανεις τις μικρες αρβεκαπ εσυ ε? οι υπολοιπες ομως ορμονες ηταν οκ? 

Παρτε με το καλο τον προεμφυτευτικο και αναλογα τι θα δειξει και αποφασισετε νομιζω ειναι αναλογα το κεντρο και τι πληθωρα δοτριών εχει και μπλα μπλα μπλα.

Να τα συζητησεις ναι και να ζητησεις οτι σου κατεβει και αναλογα θα σου λεει και ο γιατρος,,,ολα μπηκαν σε σειρα,,,παει ανεπιστρεπτί η εποχή του στρεςς,,τωρα κοιτάμε μονο μπροστα

Και ντελαπονγκο και ντελαπονγκο και αριμπα αριμπα αριμπαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα ειναι σπορακι δυνατο που θα δωσει ηχο τελειο την αλλη εβδομαδα,,,περιμενουμε τη χαρα σου να πεταμε μαζι σου Βιλάκι μας!!!!!!!!!!!! Ευχαριστησου αγαπημενη μου, το αξίζεις!!!!!!!!!!

Τι καλά που είστε εκεί!!!!!!!!! Να ευχαριστηθείς όλες τις ομορφες στιγμες της φύσης!!! Γιατί να μείνεις κάτω? έχεις κάπου να μείνεις αν εισαι Αθήνα? Φυσικά και θα είναι ολα καλα και οτι πει ο γιατρός!!!!!! Εγω τρεχω σαν τον σπιντι γκονζαλες με την εργασια μου και οτι προλαβαινω γιατι μετα ευελπιστω και επιθυμω και εγω να καθομαι αν ολα εξελιχθουν καλα και για μας! 

Πεθαίνω για τις απαντήσεις σου όμως... τρελαινομαι. Το καλύτερο δεν σας το είπα. Πηγαίνω μου κάνει υπέρηχο με βλέπει μου λέει Όλα καλά να προετοιμαζόμαστε σιγά-σιγά για την εμβρυομεταφορά παθαίνω εγώ ένα σοκ και του λέω Γιατρέ τον άλλο μήνα? μου λέει Ναι του λέω μπορούμε να το κάνουμε το μεθεπόμενο?Μου λέει Ωραία να το κάνουμε να κάνουμε και μία τρίτη δοκιμαστική για να μαστε και άψογα αλλά Είμαστε σε καλό επίπεδο. Και πώς μου ήρθε εκείνη την ώρα και τον ρωτάω εμένα η κοπέλα που με έστειλε εδώ μου είπε ότι της δίνατε και κάτι αυτοκόλλητα οιστρογόνων, μου λέει ναι της έδινα Γιατί τα χρειαζόταν,εσένα δεν σου έδωσα γιατί δεν χρειαζόσουν.Αλλά αφού με προκαλείς Θα σου τα δώσω να ξέρεις μου λέει ότι ειναι σε έλλειψη.θέλω Μου λέει Από αύριο να ξεκινήσεις να βάζεις και αυτοκόλλητα του λέω τα χρειάζομαι? κακό μου λέει δεν θα σου κάνουνε Δεν πειράζει. Παιδιά πώς την πάτησα έτσι δεν ξαναμιλάω δεν ξαναρωτάω τίποτα... τώρα έχω βάλει αυτοκόλλητα και έχει πρηστεί και η κοιλίτσα μου. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Μπράβο Βιλλη μου!!! Να είσαι χαρούμενη! Σου αξίζει αυτή η χαρά πολύ πολύ! 

Σε ευχαριστώ πολύ, κι εσύ να περνάς τέλεια στο μαγικό Πήλιο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 51 λεπτά , marina_86 είπε:

Τη δεύτερη μέρα της περιόδου μου έκανα και ήταν ήδη 112... Οι υπόλοιπες ορμόνες μια χαρα. Οπότε συνέχισα αρβεκαπ και περιμένουμε να δούμε αν πέσει την Παρασκευή που θα ξανακάνω. Παίρνω τις μικρές αρβεκαπ και τις συνεχίζω για να κρατάμε κοιμισμένες τις ωοθήκες και να έχουμε παγωμένο τον κύκλο. Αχ, μέχρι κ στον ύπνο μου το είδα αγαπημένη. Ουσιαστικά θέλει να πέσει για να μου ξεκινήσει τα σικλακουρ και να σταματήσει τις αρβεκαπ, γιατί αν μου έδινε τώρα σικλακουρ θα μου ανέβαινε πολύ γρήγορα , πριν προλάβει να παχύνει κ να ετοιμαστεί ικανοποιητικά. Μάλλον είχα καμία κύστη απ' ότι μου είπε. Τώρα εγώ αυτά κατάλαβα, δεν ξέρω αν κάτι δεν κατάλαβα καλά... 

Χμμμμ καταλαβαινω ναι ηταν ψηλα σχετικα,,,,υπερηχογραφικα είδε κυστη ή δεν κανατε υπερηχο?,,το δικο μου ερωτημα ειναι καθε ποτε θα σε βλεπει τωρα και αν πχ την 10η μερα πεσει η Ε2 ειναι οκ να σε ξεκινησει τοτε προετοιμασια ενδομητριου? δεν εχω ιδεα για τις μικρες αρβεκαπ για να σε βοηθησω παραπανω,,εγώ "τρωω" κατευθειαν την 3,75 και ο επομενος κυκλος ειναι παντα αψογος. 

πρίν από 50 λεπτά , vik80 είπε:

Πεθαίνω για τις απαντήσεις σου όμως... τρελαινομαι. Το καλύτερο δεν σας το είπα. Πηγαίνω μου κάνει υπέρηχο με βλέπει μου λέει Όλα καλά να προετοιμαζόμαστε σιγά-σιγά για την εμβρυομεταφορά παθαίνω εγώ ένα σοκ και του λέω Γιατρέ τον άλλο μήνα? μου λέει Ναι του λέω μπορούμε να το κάνουμε το μεθεπόμενο?Μου λέει Ωραία να το κάνουμε να κάνουμε και μία τρίτη δοκιμαστική για να μαστε και άψογα αλλά Είμαστε σε καλό επίπεδο. Και πώς μου ήρθε εκείνη την ώρα και τον ρωτάω εμένα η κοπέλα που με έστειλε εδώ μου είπε ότι της δίνατε και κάτι αυτοκόλλητα οιστρογόνων, μου λέει ναι της έδινα Γιατί τα χρειαζόταν,εσένα δεν σου έδωσα γιατί δεν χρειαζόσουν.Αλλά αφού με προκαλείς Θα σου τα δώσω να ξέρεις μου λέει ότι ειναι σε έλλειψη.θέλω Μου λέει Από αύριο να ξεκινήσεις να βάζεις και αυτοκόλλητα του λέω τα χρειάζομαι? κακό μου λέει δεν θα σου κάνουνε Δεν πειράζει. Παιδιά πώς την πάτησα έτσι δεν ξαναμιλάω δεν ξαναρωτάω τίποτα... τώρα έχω βάλει αυτοκόλλητα και έχει πρηστεί και η κοιλίτσα μου. 

Αν καταλαβαινω καλα απο τα λεγομενα σου εχει βρεθει η δότρια και θα κανετε ετ σε 2 μήνες? Γιατί κάπου το έχασα και δεν καταλαβα....εχετε δηλαδη ήδη βλαστοκύστες κατάψυξη? Τα dermestril σου εδωσε? εμενα δε με πρηζουν απλα μου κανουν ευαισθητο το δερμα , να τα βαζεις μια δεξια μια αριστερα στην κοιλια και εναλλαξ αντιστοιχα στους γοφους σου. Και ναι ειναι δυσευρετα τα ατιμα. Τωρα τι μερα του κυκλου εισαι και σου εδωσε αυτοκολλητα? μαζι με σικλακουρ ή μονα τους στα εδωσε? 

Link to comment
Share on other sites

@Condios σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι, μακάρι να πάνε όλα καλά. Εσείς για πότε λέτε;; Πριν τον Αύγουστο ή καλό Σεπτέμβρη ;;

πρίν από 58 λεπτά , marina_86 είπε:

Τη δεύτερη μέρα της περιόδου μου έκανα και ήταν ήδη 112... Οι υπόλοιπες ορμόνες μια χαρα. Οπότε συνέχισα αρβεκαπ και περιμένουμε να δούμε αν πέσει την Παρασκευή που θα ξανακάνω. 

Μεγαλούτσικη η Ε2,  άντε να δούμε και μεθαύριο ποσο θα είναι. 

@Viv37 έκανες ραντεβού με το γιατρό σου;; Ή απο την παραζάλη μου το είπες και το έχασα. Βάλατε ένα πρόγραμμα;;;  Με την αιματολόγο που θα πήγαινες τι έγινε;; Τίποτα δεν μας λες πχια …. 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Villi είπε:

@Condios σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι, μακάρι να πάνε όλα καλά. Εσείς για πότε λέτε;; Πριν τον Αύγουστο ή καλό Σεπτέμβρη ;;

Μεγαλούτσικη η Ε2,  άντε να δούμε και μεθαύριο ποσο θα είναι. 

@Viv37 έκανες ραντεβού με το γιατρό σου;; Ή απο την παραζάλη μου το είπες και το έχασα. Βάλατε ένα πρόγραμμα;;;  Με την αιματολόγο που θα πήγαινες τι έγινε;; Τίποτα δεν μας λες πχια …. 

Ολα θα συνεχισουν εξαιρετικά καλά,,,,,να είσαι σίγουρη,,,,αυτο το μπεμπέ σε διάλεξε για να είσαι η μανουλιτσα του,,,,τελος!!!!!!!! Εμείς φιλη στη 18η μερα των σικλακουρ του επομενου μηνα κανουμε αρβεκαπ (κανω βασικα αλλα βαζω και το στεφανι μου μεσα χαχαχα) και οταν αδιαθετησω καλο Ιουλιο μετριεμαι σε ορμονες και αν δουλεψε η καταστολή θα ξεκινησω για προετοιμασια ενδομητριου , και αν μας κανει τη χαρη το ενδομητριο θα την κανουμε θεωρω το αργοτερο ως 20 ιουλιου την ετ. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Condios είπε:

Χμμμμ καταλαβαινω ναι ηταν ψηλα σχετικα,,,,υπερηχογραφικα είδε κυστη ή δεν κανατε υπερηχο?,,το δικο μου ερωτημα ειναι καθε ποτε θα σε βλεπει τωρα και αν πχ την 10η μερα πεσει η Ε2 ειναι οκ να σε ξεκινησει τοτε προετοιμασια ενδομητριου? δεν εχω ιδεα για τις μικρες αρβεκαπ για να σε βοηθησω παραπανω,,εγώ "τρωω" κατευθειαν την 3,75 και ο επομενος κυκλος ειναι παντα αψογος. 

Αν καταλαβαινω καλα απο τα λεγομενα σου εχει βρεθει η δότρια και θα κανετε ετ σε 2 μήνες? Γιατί κάπου το έχασα και δεν καταλαβα....εχετε δηλαδη ήδη βλαστοκύστες κατάψυξη? Τα dermestril σου εδωσε? εμενα δε με πρηζουν απλα μου κανουν ευαισθητο το δερμα , να τα βαζεις μια δεξια μια αριστερα στην κοιλια και εναλλαξ αντιστοιχα στους γοφους σου. Και ναι ειναι δυσευρετα τα ατιμα. Τωρα τι μερα του κυκλου εισαι και σου εδωσε αυτοκολλητα? μαζι με σικλακουρ ή μονα τους στα εδωσε? 

Οχι δεν ξέρω αν έχει βρει δοτρια, αλλά για να μου είπε πάμε να προχωρήσουμε, κάτι δεν θα έχει υπόψιν του:; δεν έχω κάνει καμιά εξεταση η τίποτα από χαρτουρα. Μου τα έδωσε 9η μερα του κύκλου μαζι με cyclacur. Θα ξαναπάω αύριο να με δει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Condios said:

Μπράβο σου γαι την υπεροχη εξελιξη και με το καλο να βρεθει η δοτρια και να ενωσετε τις πιο ωραιες βλαστοκυστες που θα κρύβουν τ@ μωρ@ σου!!!!!!!! 

Και πόσο ανεβασμένη βγήκε και ποια μερα που τους ανησυχεί τοσο ? κανεις τις μικρες αρβεκαπ εσυ ε? οι υπολοιπες ομως ορμονες ηταν οκ? 

Παρτε με το καλο τον προεμφυτευτικο και αναλογα τι θα δειξει και αποφασισετε νομιζω ειναι αναλογα το κεντρο και τι πληθωρα δοτριών εχει και μπλα μπλα μπλα.

Να τα συζητησεις ναι και να ζητησεις οτι σου κατεβει και αναλογα θα σου λεει και ο γιατρος,,,ολα μπηκαν σε σειρα,,,παει ανεπιστρεπτί η εποχή του στρεςς,,τωρα κοιτάμε μονο μπροστα

Και ντελαπονγκο και ντελαπονγκο και αριμπα αριμπα αριμπαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα ειναι σπορακι δυνατο που θα δωσει ηχο τελειο την αλλη εβδομαδα,,,περιμενουμε τη χαρα σου να πεταμε μαζι σου Βιλάκι μας!!!!!!!!!!!! Ευχαριστησου αγαπημενη μου, το αξίζεις!!!!!!!!!!

Τι καλά που είστε εκεί!!!!!!!!! Να ευχαριστηθείς όλες τις ομορφες στιγμες της φύσης!!! Γιατί να μείνεις κάτω? έχεις κάπου να μείνεις αν εισαι Αθήνα? Φυσικά και θα είναι ολα καλα και οτι πει ο γιατρός!!!!!! Εγω τρεχω σαν τον σπιντι γκονζαλες με την εργασια μου και οτι προλαβαινω γιατι μετα ευελπιστω και επιθυμω και εγω να καθομαι αν ολα εξελιχθουν καλα και για μας! 

Διαταγές γιατρού! Για κάθε ενδεχόμενο να είμαι κοντά στην Αθήνα για ασφάλεια...

Ναι έχουμε βρει που θα μείνουμε...μια γνωστη μάς νοικιαζει το σπιτι της για αρχή(κι άλλα έξοδα...) και μετά ίσως να μας δωσουν ενα σπίτι χωρις νοίκι.

Ας ευχηθούμε να με αφήσει να φευγω που και που και κατα αρχην να πηγαινουν ολα καλά με την εγκυμοσύνη...

Εσύ τρέχα για την εργασία σου γιατι μετά κομμενα αυτά χαχαχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...