Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Καλημερα,για να σε χαλαρωσω θα σου πω οτι ειχα πονους περιοδου ολο το 1ο τριμηνο της εγκυμοσυνης..ολα καλα θα πανε!!

@Villi σημερα ειναι ο υπερυχος?? Περιμενουμε τα νεα σου!! ❤

 @Neli83 όλο το πρώτο  τρίμηνο?  !!! Μακάρι να  είναι για καλό   ,σε ευχαριστώ πολύ,  σημαντική η βοήθεια από εδώ κορίτσια   , να ειστε καλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 23 λεπτά , Neli83 είπε:

@Condios μου!! Καλα ειμαστε!! Ο μπαμπας τρελαμενος με τα μωρα,εχουμε και φωτο απο την β επιπεδου!! Εγω βρηκα μια φιλη μου 7 μηνων,εγω 5 μηνων..κι εγω ειχα μεγαλυτερη κοιλια!!! Αυτα ηταν τα ευχαριστα.. τωρα στην β επιπεδου ειχαμε μια ενδειξη στην καρδια του αγοριου που μπορει να σημαινει down..την πεμπτη θα παω στον γιατρο να συζητησουμε..λογικα δεν ειναι τιποτα αλλα μια ανησυχια την εχω...

τι down καλέ? τιποτα δε θα ειναι,,,,εδω λεμε μπομπα ειναι τα μωρα και η μαμα και η κοπελα (καλη της ωρα που εδωσε τα ωαριακια της) και ολα σουπερ θα πανε θα δεις,,,,περιμένουμε τα ευχαριστα για επιβεβαιωση,,,,ναι???????????? νιπτ εσυ δεν ειχες κανει αληθεια? Όσο για την κοιλιτσα σου,,,,απλά τη λατρευω να ξερεις!!!!!!

@chitaneta μας εσυ παλι σε εξοχικο μεσα σε πευκα κοντα σε θαλασσα εισαι και δεν εχεις καλο σημα? πως εισαι? πως περνας? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Xenia222 είπε:

Ναι ναι ...με μια σακούλα φάρμακα και ενέσεις είμαι   Χαχαχα .Τι να πω , Σάββατο πρωί πρωί θα ξαναπάω  ,όπως μου  είπε ο γιατρός  .

Καλημέρα!!! ♡☆♡☆

Κορίτσι μου συγχαρητήρια.. Πολυ καλή η χοριακη σου για έβδομη μέρα!! 

Ήθελα να πω πως τα διαγνωστικά κέντρα τύπου βιοιατρικη θα έχουν απεργία 26,27,28/5.

Μου το είπαν σήμερα, οπότε αν είναι διασταυρωσε το, για να ξέρεις τι θα κάνεις. 

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορες μου καλες και αγαπημένες. Επανέρχομαι με νέα. Ξεκινήσαμε τον δεύτερο δοκιμαστικό κύκλο με κουρ. Πριν λίγες μέρες. Με cyclacur κλασικα. Πήγα την 8η μέρα που έπαιρνα τα cyclacur, με είδε. Ενδομήτριο 8mm. Διαστρωματωση καλή, κανένα σχόλιο αυτή τη φορά. Αν θυμάστε στον προηγούμενο κυκλο, τον πρωτο μου, είχε κάνει κάποιες παρατηρήσεις για κενά στη διαστρωματωση, είπε 70% από αυτό που θα ήθελε να δει για να προχωρήσει σε εμβρυομεταφορα. Είχε πει ότι με τις πολλές παρεμβάσεις και αντιβιωσεις και πάλι καλά είμαστε. Πήρα και τις βιταμινουλες που μου πρότεινε και το κορίτσι μου το καλό εδώ ( ε, q10, αργινινη), τη d και τα προβιοτικα τα συνέχισα κανονικα. Τώρα μου λέει είμαστε καλά.  Πάμε για εμβρυομεταφορα τον άλλο μήνα? Σοκ εγώ! Δεν ήμουν προετοιμασμενη. Του λέω Ιούλιο μήπως? Συμφωνήσαμε. Είμαι πολύ χαρούμενη. Θα ξαναπάω την Πέμπτη να με δει. Βέβαια δεν έχουμε συζητήσει τίποτε για διαδικαστικά, πχ εξετασεις η χαρτιά που χρειάζονται. Δεν είμαστε και παντρεμενοι εμείς, άρα κάποια συμβολαιογραφικη πράξη θα χρειάζεται πάλι φαντάζομαι. Ακούω γνώμες...

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , aggel-mak είπε:

Κορίτσι μου συγχαρητήρια.. Πολυ καλή η χοριακη σου για έβδομη μέρα!! 

Ήθελα να πω πως τα διαγνωστικά κέντρα τύπου βιοιατρικη θα έχουν απεργία 26,27,28/5.

Μου το είπαν σήμερα, οπότε αν είναι διασταυρωσε το, για να ξέρεις τι θα κάνεις. 

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια!! 

@aggel-mak πολύ σε ευχαριστώ! Πήρα τηλέφωνο τώρα , θα λειτουργεί μου είπε. Να είσαι καλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , vik80 είπε:

Κορες μου καλες και αγαπημένες. Επανέρχομαι με νέα. Ξεκινήσαμε τον δεύτερο δοκιμαστικό κύκλο με κουρ. Πριν λίγες μέρες. Με cyclacur κλασικα. Πήγα την 8η μέρα που έπαιρνα τα cyclacur, με είδε. Ενδομήτριο 8mm. Διαστρωματωση καλή, κανένα σχόλιο αυτή τη φορά. Αν θυμάστε στον προηγούμενο κυκλο, τον πρωτο μου, είχε κάνει κάποιες παρατηρήσεις για κενά στη διαστρωματωση, είπε 70% από αυτό που θα ήθελε να δει για να προχωρήσει σε εμβρυομεταφορα. Είχε πει ότι με τις πολλές παρεμβάσεις και αντιβιωσεις και πάλι καλά είμαστε. Πήρα και τις βιταμινουλες που μου πρότεινε και το κορίτσι μου το καλό εδώ ( ε, q10, αργινινη), τη d και τα προβιοτικα τα συνέχισα κανονικα. Τώρα μου λέει είμαστε καλά.  Πάμε για εμβρυομεταφορα τον άλλο μήνα? Σοκ εγώ! Δεν ήμουν προετοιμασμενη. Του λέω Ιούλιο μήπως? Συμφωνήσαμε. Είμαι πολύ χαρούμενη. Θα ξαναπάω την Πέμπτη να με δει. Βέβαια δεν έχουμε συζητήσει τίποτε για διαδικαστικά, πχ εξετασεις η χαρτιά που χρειάζονται. Δεν είμαστε και παντρεμενοι εμείς, άρα κάποια συμβολαιογραφικη πράξη θα χρειάζεται πάλι φαντάζομαι. Ακούω γνώμες...

 

Πως δεν θυμόμαστε… τζάμπα η στεναχώρια. Για τα διαδικαστικά μην ανησυχείς, η Στεφ θα τακτοποιήσει τα πάντα, είναι απίστευτα οργανωτική.  Πάντα να είσαι χαρούμενη και με το καλό η ετ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Villi είπε:

Πως δεν θυμόμαστε… τζάμπα η στεναχώρια. Για τα διαδικαστικά μην ανησυχείς, η Στεφ θα τακτοποιήσει τα πάντα, είναι απίστευτα οργανωτική.  Πάντα να είσαι χαρούμενη και με το καλό η ετ. 

Το ξέρω μωρε γμτ ότι στενοχωριεμαι πολύ και καμιά φορά υπερβάλλω και φέρνω την καταστροφή. Αλλά ρε παιδιά, από την αρχή πάντα πίστευα ότι ο οργανισμός μας χρειάζεται να τον αφήσεις να αυτοδιορθωθει, πιστεύω πολύ στη φύση και την δύναμη του γυναικείου οργανισμού. Τώρα πως άφησα να μου κάνουν τοσες παρεμβασεις, τι να πω; υπερβολική εμπιστοσύνη σε γιατρούς. Μακάρι αυτή η φορά να είναι η τελευταία που ασχολούμαστε με εξετασεις, γιατρούς και τα συναφή. Θα ρωτήσω την Πέμπτη τα διαδικαστικά. Ομάδα αίματος τον ενδιαφέρει αραγε; εμείς είμαστε και οι δύο Α+

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@vik80 πολύ ωραία τα νέα σου!!! Δεν θυμόμουν ότι βρήκατε ήδη δοτρια. Έχεις δηλαδή έτοιμα εμβρυακια;;; 

Κορίτσια εγώ σε άλλα νέα έχουν σπάσει τα νεύρα μου λίγο... Ξεκίνησα αρβεκαπ (τις οποίες τις συνεχίζω) αλλά επειδή η e2 για κάποιον περίεργο λόγο βγήκε λίγο ανεβασμένη, θα συνεχίσω αρβεκαπ και θα ξανακάνω εξετάσεις την Παρασκευή... Και αναλόγως θα δούμε κ θα πράξουμε... Αυτή τη διαρκή αναμονή δεν την μπορώ. Μονίμως κάτι περιμένω. Αν έβαζα έναν τίτλο στα τελευταία δύο χρόνια θα ήταν "Περιμένοντας"!!! :wacko:  Τέλος πάντων... Αυτό που θέλω να πω στον γιατρό (αν κ ελπίζω ότι κι αυτός θα το σκεφτεί) είναι ότι δεν θέλω σε καμία περίπτωση να προχωρήσουμε σε ετ αν δεν είναι 100% σίγουρος για τον κύκλο. Προτιμώ να κάνουμε τον Σεπτέμβριο, παρά τώρα αν υπάρχει θέμα. Αυτός βέβαια μου είπε ότι είναι συνηθισμένο και να μην αγχώνομαι αφού παίρνω αρβεκαπ... Μάλλον είχα μια κύστη και θέλουμε να φύγει πρώτα. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ποσο χαιρομαι για εσας που διαναζω οτι επιμενετε και τα καταφερνετε στο τελος.

Μακαρι να τα καταφερουμε και ολες οι υπολοιπες συντομα.

Παντως δεν ηξερα οτι για δοτρια υπαρχει αναμονη γενικα. Στην αθηνα ξερετε αν ειναι μεγαλη? Δλδ για οκτωβριο που σκεφτομαστε εμεις θα πρεπει να το αναφερουμε απο τωρα? 

Θα περιμενω βεβαια πρωτα να δουμε τι θα δειξει κ αυτη τη φορα ο προεμφυτευτικος κ βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , marina_86 είπε:

@vik80 πολύ ωραία τα νέα σου!!! Δεν θυμόμουν ότι βρήκατε ήδη δοτρια. Έχεις δηλαδή έτοιμα εμβρυακια;;; 

Κορίτσια εγώ σε άλλα νέα έχουν σπάσει τα νεύρα μου λίγο... Ξεκίνησα αρβεκαπ (τις οποίες τις συνεχίζω) αλλά επειδή η e2 για κάποιον περίεργο λόγο βγήκε λίγο ανεβασμένη, θα συνεχίσω αρβεκαπ και θα ξανακάνω εξετάσεις την Παρασκευή... Και αναλόγως θα δούμε κ θα πράξουμε... Αυτή τη διαρκή αναμονή δεν την μπορώ. Μονίμως κάτι περιμένω. Αν έβαζα έναν τίτλο στα τελευταία δύο χρόνια θα ήταν "Περιμένοντας"!!! :wacko:  Τέλος πάντων... Αυτό που θέλω να πω στον γιατρό (αν κ ελπίζω ότι κι αυτός θα το σκεφτεί) είναι ότι δεν θέλω σε καμία περίπτωση να προχωρήσουμε σε ετ αν δεν είναι 100% σίγουρος για τον κύκλο. Προτιμώ να κάνουμε τον Σεπτέμβριο, παρά τώρα αν υπάρχει θέμα. Αυτός βέβαια μου είπε ότι είναι συνηθισμένο και να μην αγχώνομαι αφού παίρνω αρβεκαπ... Μάλλον είχα μια κύστη και θέλουμε να φύγει πρώτα. 

Οχι δεν έχει βρει δοτρια, αυτό λέω. Μου λέει πάμε είμαστε οκ. Αλλά δεν έχω δώσει στοιχεία δικά μας ή χαρτιά η τίποτα αλλο;;; θα τον ρωτήσω την Πέμπτη. Αχ η αλήθεια είναι ότι σ αυτή τη διαδικασία η τρέχεις πανικοβλητος η περιμένεις...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , marina_86 είπε:

@vik80 πολύ ωραία τα νέα σου!!! Δεν θυμόμουν ότι βρήκατε ήδη δοτρια. Έχεις δηλαδή έτοιμα εμβρυακια;;; 

Κορίτσια εγώ σε άλλα νέα έχουν σπάσει τα νεύρα μου λίγο... Ξεκίνησα αρβεκαπ (τις οποίες τις συνεχίζω) αλλά επειδή η e2 για κάποιον περίεργο λόγο βγήκε λίγο ανεβασμένη, θα συνεχίσω αρβεκαπ και θα ξανακάνω εξετάσεις την Παρασκευή... Και αναλόγως θα δούμε κ θα πράξουμε... Αυτή τη διαρκή αναμονή δεν την μπορώ. Μονίμως κάτι περιμένω. Αν έβαζα έναν τίτλο στα τελευταία δύο χρόνια θα ήταν "Περιμένοντας"!!! :wacko:  Τέλος πάντων... Αυτό που θέλω να πω στον γιατρό (αν κ ελπίζω ότι κι αυτός θα το σκεφτεί) είναι ότι δεν θέλω σε καμία περίπτωση να προχωρήσουμε σε ετ αν δεν είναι 100% σίγουρος για τον κύκλο. Προτιμώ να κάνουμε τον Σεπτέμβριο, παρά τώρα αν υπάρχει θέμα. Αυτός βέβαια μου είπε ότι είναι συνηθισμένο και να μην αγχώνομαι αφού παίρνω αρβεκαπ... Μάλλον είχα μια κύστη και θέλουμε να φύγει πρώτα. 

Βρε Μαρίνα δίκιο έχεις, και για το περίμενε και για το να μη θέλεις να προχωρήσεις αν δεν είναι όλα τέλεια…. Γιατί όμως να πάτε για Σεπτέμβριο;;; Μακριά δεν ειναι;;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

@Condios μου!! Καλα ειμαστε!! Ο μπαμπας τρελαμενος με τα μωρα,εχουμε και φωτο απο την β επιπεδου!! Εγω βρηκα μια φιλη μου 7 μηνων,εγω 5 μηνων..κι εγω ειχα μεγαλυτερη κοιλια!!! Αυτα ηταν τα ευχαριστα.. τωρα στην β επιπεδου ειχαμε μια ενδειξη στην καρδια του αγοριου που μπορει να σημαινει down..την πεμπτη θα παω στον γιατρο να συζητησουμε..λογικα δεν ειναι τιποτα αλλα μια ανησυχια την εχω...

Λοιπον οι φωτο στην β επιπεδου, αν ειναι καλος ο υπερηχος δειχνει τα μπεμπε ακριβως οπως ειναι. Η μπεμπα μου ηταν ιδια ομως!

Για το down oυτε να το σκεφτεσαι καθολου! Αποκλειεται

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Villi είπε:

Φίλες μου!!!!!! πάει και αυτό. Είδαμε ένα σάκο , κατι λεκιθίκο και εμβρυϊκά στοιχεία, όλα καλα και όπως πρέπει είπε ο γιατρός. Ραντεβού το άλλο σκ για να ακούσουμε καρδούλα.
Είμαι πολύ πολύ πολύ χαρούμενη κορίτσια μου!!!

Αντε με το καλό!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Villi είπε:

Φίλες μου!!!!!! πάει και αυτό. Είδαμε ένα σάκο , κατι λεκιθίκο και εμβρυϊκά στοιχεία, όλα καλα και όπως πρέπει είπε ο γιατρός. Ραντεβού το άλλο σκ για να ακούσουμε καρδούλα.
Είμαι πολύ πολύ πολύ χαρούμενη κορίτσια μου!!!

Αχ αγαπημένη!!!!! ❤️❤️❤️❤️ Μπράβο αγαπημένη μου!!!! Τι ωραία! Τι ευχάριστα νέα! Τώρα ξέρεις... τα τα τα τα!!!❤️❤️❤️

3 ώρες πρίν, Villi είπε:

 Γιατί όμως να πάτε για Σεπτέμβριο;;; Μακριά δεν ειναι;;

Ε, γιατί ως γνωστόν είμαι κ ολίγον τι καλοπερασακιας οπότε δεν θέλω να χάσω κ όλο το καλοκαίρι μου περιμένοντας... Του τρελού δηλαδή! Χαχαχαχα

3 ώρες πρίν, Fistiki είπε:

Κοριτσια ποσο χαιρομαι για εσας που διαναζω οτι επιμενετε και τα καταφερνετε στο τελος.

Μακαρι να τα καταφερουμε και ολες οι υπολοιπες συντομα.

Παντως δεν ηξερα οτι για δοτρια υπαρχει αναμονη γενικα. Στην αθηνα ξερετε αν ειναι μεγαλη? Δλδ για οκτωβριο που σκεφτομαστε εμεις θα πρεπει να το αναφερουμε απο τωρα? 

Θα περιμενω βεβαια πρωτα να δουμε τι θα δειξει κ αυτη τη φορα ο προεμφυτευτικος κ βλεπουμε..

Στην Αθήνα είναι πιο γρήγορες οι διαδικασίες. Ωστόσο, κάτσε βρε να βγει πρώτα ο προεμφυτευτικος και μετά βλέπουμε. Έχουμε χρόνο μέχρι τον Οκτώβριο. Πότε περιμένετε αποτελέσματα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...