Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

      εμένα μ είπε ο γιατρός από 9-13 ! εκεί γύρω 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλημέρα σε ολες! Καλα αποτελεσματα σε οσα κοριτσια ειναι σε αναμονη! Παρακολουθω το γκρουπ εδω και καποιους μηνες αλλα δεν εχει τυχει να ξανστειλω. Μετα απο ακόμα μια βλαστοκυστη που στειλαμε για προεμφυτικό και βρεθηκε με χρωμοσωμικό και στα 41+ πλεον με μια εγκυμοσυνη περσι που σταματησε απο χρωμοσωμικο στη 12η εβδομαδα και συνολο 5 διεγερσεις, νιωθω πλεον ετοιμη να προχωρησω σε δωρεα ωαριων. Ειμασε σε διαδικασια να δουμε το νεο γιατρο που εχουμε επιλεξει ωστε να μας καθοδηγήσει σχετικά. Περα απο οσα λενε τα site για τις εξετασεις και την ηλικια της δότριας , υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξουμε -ρωτήσουμε? Υπαρχει καποια κοπελα με αναλογη εμπειρία? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

5 ώρες πρίν, nat11 είπε:

Καλημέρα σε ολες! Καλα αποτελεσματα σε οσα κοριτσια ειναι σε αναμονη! Παρακολουθω το γκρουπ εδω και καποιους μηνες αλλα δεν εχει τυχει να ξανστειλω. Μετα απο ακόμα μια βλαστοκυστη που στειλαμε για προεμφυτικό και βρεθηκε με χρωμοσωμικό και στα 41+ πλεον με μια εγκυμοσυνη περσι που σταματησε απο χρωμοσωμικο στη 12η εβδομαδα και συνολο 5 διεγερσεις, νιωθω πλεον ετοιμη να προχωρησω σε δωρεα ωαριων. Ειμασε σε διαδικασια να δουμε το νεο γιατρο που εχουμε επιλεξει ωστε να μας καθοδηγήσει σχετικά. Περα απο οσα λενε τα site για τις εξετασεις και την ηλικια της δότριας , υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξουμε -ρωτήσουμε? Υπαρχει καποια κοπελα με αναλογη εμπειρία? 

Καλησπέρα!

εγώ να σου ευχηθώ καλή επιτυχία και με την πρώτη!! 

νομίζω ότι η εμπιστοσύνη που θα πρέπει να κερδίσει ο γιατρός σας και το κέντρο είναι ο πιο σημαντικός παράγοντας.

εμείς είμαστε σε αναμονή δότριας. ο γιατρός ζήτησε κάποιες εξετάσεις dfi - κατακερματισμό σπέρματος και μετά τα αποτελέσματα μία προετοιμασία με κάποιες βιταμίνες για τον άντρα μου.  από εμένα είχε ζητήσει  μία επανάληψη της σαλπιγγογραφίας. νομίζω ότι στην πορεία θα θέλει σίγουρα και κάποιες άλλες εξετάσεις στην προετοιμασία πριν την εμβρυομεταφορά. τα κορίτσια που έχουν περάσει από αυτό το στάδιο σίγουρα θα σου απαντήσουν.

και πάλι καλή επιτυχία!🙂

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, nat11 είπε:

Καλημέρα σε ολες! Καλα αποτελεσματα σε οσα κοριτσια ειναι σε αναμονη! Παρακολουθω το γκρουπ εδω και καποιους μηνες αλλα δεν εχει τυχει να ξανστειλω. Μετα απο ακόμα μια βλαστοκυστη που στειλαμε για προεμφυτικό και βρεθηκε με χρωμοσωμικό και στα 41+ πλεον με μια εγκυμοσυνη περσι που σταματησε απο χρωμοσωμικο στη 12η εβδομαδα και συνολο 5 διεγερσεις, νιωθω πλεον ετοιμη να προχωρησω σε δωρεα ωαριων. Ειμασε σε διαδικασια να δουμε το νεο γιατρο που εχουμε επιλεξει ωστε να μας καθοδηγήσει σχετικά. Περα απο οσα λενε τα site για τις εξετασεις και την ηλικια της δότριας , υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξουμε -ρωτήσουμε? Υπαρχει καποια κοπελα με αναλογη εμπειρία? 

Καλησπέρα! Εγώ έχω διδυμακια, 8 μηνών σχεδόν, με δωρεά. Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλα!!!

Δεν ξέρω σε ποιο κέντρο κάνεις την προσπάθεια, γιατί κάποια ορίζουν την τιμή με τις βλαστοκυστες και κάποια με τη δότρια. Αν είσαι στη δεύτερη περίπτωση μπορείς να ρωτήσεις για πόσες προσπάθειες θα έχεις ωάρια. Επίσης, με βάση το μητρώο δοτριων που δημιουργήθηκε πρόσφατα, κάθε δότρια μπορεί να δώσει μέχρι 10 γεννήσεις. Ρώτα λοιπόν αν σε ενδιαφέρει, τι θα γίνει με τα ωάρια που θα σου απομείνουν και αν θα μπορείς να κάνεις και μια επόμενη εγκυμοσύνη με αυτά σε περίπτωση που η δότρια στο μεταξύ έχει φτάσει στο οριο των 10 παιδιών.

Επίσης αν σε ενδιαφέρει μπορείς να ενημερωθείς αν θα προχωρήσεις με βλαστοκυστες ή με τριών ημερών. Δεν ξέρω πόση σημασία έχει αυτό, εγώ με 3 ημερων πήγα και είχα επιτυχία με την πρώτη, αλλά ξέρω ότι κάποιες κοπέλες τις απασχολεί αυτό. Επίσης με δωρεά βάζουν δύο για να αυξήσουν την πιθανότητα επιτυχίας με την πρώτη, αλλά αυξάνεται και η πιθανότητα για δίδυμα, οπότε είναι και αυτό κάτι που πρέπει να σκεφτείτε! Δεν το λέω για να σε αποθαρρύνω σε καμία περίπτωση, εγώ έχω ξετρελαθει με τα διδυμακια μου, αλλά καλό είναι να ξέρεις ότι υπάρχουν αρκετές πιθανότητες και να το έχεις ζυγίσει!

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο αυτή τη στιγμή, αλλά είμαι στη διάθεσή σου αν έχεις κάποια απορία!

Σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα ήθελα τα φώτα σας. Είμαι με δωρεά και έκανα 25/1 Arvekap 3,75 για προετοιμασία ετ, τελικά λόγω προσωπικών θεμάτων δε θα προχωρήσω αυτό το μήνα. Είμαι στην 5η μέρα περιόδου και το αίμα δε λέει να σταματήσει, σήμερα μάλιστα είναι περισσότερο από τις αλλες μέρες. Φταίει η Arvekap υποθέτω.. είναι ανησυχητικό; Έχετε εμπειρία για το ποτε σταματάει το αίμα μετά την ένεση; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

Κορίτσια θα ήθελα τα φώτα σας. Είμαι με δωρεά και έκανα 25/1 Arvekap 3,75 για προετοιμασία ετ, τελικά λόγω προσωπικών θεμάτων δε θα προχωρήσω αυτό το μήνα. Είμαι στην 5η μέρα περιόδου και το αίμα δε λέει να σταματήσει, σήμερα μάλιστα είναι περισσότερο από τις αλλες μέρες. Φταίει η Arvekap υποθέτω.. είναι ανησυχητικό; Έχετε εμπειρία για το ποτε σταματάει το αίμα μετά την ένεση; 

Είναι ορμονικό λογικά αποδιοργανωθηκαν οι ορμόνες  μην ανχωνεσε ανησυχιτικο δεν είναι . Αν δεν σταματήσει σε μια δυο μέρες θα επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου να ελέγξετε λίγο τις ορμόνες θα σου δώσει λογικά κάτι να τις σταθεροποιήσεις. Μιλά με το γιατρό σου αλλά μην σε ανχωνει ότι έχεις πάθει κάτι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

Είναι ορμονικό λογικά αποδιοργανωθηκαν οι ορμόνες  μην ανχωνεσε ανησυχιτικο δεν είναι . Αν δεν σταματήσει σε μια δυο μέρες θα επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου να ελέγξετε λίγο τις ορμόνες θα σου δώσει λογικά κάτι να τις σταθεροποιήσεις. Μιλά με το γιατρό σου αλλά μην σε ανχωνει ότι έχεις πάθει κάτι 

Ναι λογικά επειδή λόγω ένεσης δεν υπάρχουν οιστρογόνα συνεχίζει να «πέφτει» το ενδομητριο.. τους είχα ρωτήσει στην αρχή της περιόδου αν πρέπει να πάρω Cyclacur γιατί το περίμενα ότι θα συμβεί αυτό και μου ειχαν πει όχι.. θα πάρω αύριο τηλέφωνο αν δεν έχει σταματήσει. Σ ευχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, nat11 είπε:

Καλημέρα σε ολες! Καλα αποτελεσματα σε οσα κοριτσια ειναι σε αναμονη! Παρακολουθω το γκρουπ εδω και καποιους μηνες αλλα δεν εχει τυχει να ξανστειλω. Μετα απο ακόμα μια βλαστοκυστη που στειλαμε για προεμφυτικό και βρεθηκε με χρωμοσωμικό και στα 41+ πλεον με μια εγκυμοσυνη περσι που σταματησε απο χρωμοσωμικο στη 12η εβδομαδα και συνολο 5 διεγερσεις, νιωθω πλεον ετοιμη να προχωρησω σε δωρεα ωαριων. Ειμασε σε διαδικασια να δουμε το νεο γιατρο που εχουμε επιλεξει ωστε να μας καθοδηγήσει σχετικά. Περα απο οσα λενε τα site για τις εξετασεις και την ηλικια της δότριας , υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξουμε -ρωτήσουμε? Υπαρχει καποια κοπελα με αναλογη εμπειρία? 

Καλησπέρα!

Βρίσκομαι και εγώ στη θέση της δωρεάς λόγω χαμηλής αμη και ήδη 1 αποτυχίας και συνεχόμενων φυσικών κύκλων που δεν απέδιδαν. 

Είμαι στην πέμπτη ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά και αγωνιώ ατελείωτα.

Περιμένα 3 μήνες για να βρεθεί δότρια.

Τα υπόλοιπα που σχολιάζει η αλλη κοπέλα με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνη..

Αν μπορώ να βοηθήσω σε ότι άλλο ,ευχαρίστως 💖

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, HEAVEN είπε:

Καλησπέρα!

Βρίσκομαι και εγώ στη θέση της δωρεάς λόγω χαμηλής αμη και ήδη 1 αποτυχίας και συνεχόμενων φυσικών κύκλων που δεν απέδιδαν. 

Είμαι στην πέμπτη ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά και αγωνιώ ατελείωτα.

Περιμένα 3 μήνες για να βρεθεί δότρια.

Τα υπόλοιπα που σχολιάζει η αλλη κοπέλα με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνη..

Αν μπορώ να βοηθήσω σε ότι άλλο ,ευχαρίστως 💖

καλημέρα,

αν αφαιρέσεις το άγχος της αναμονής 🤭 πως νιώθεις μετά από όσα δύσκολα, φαντάζομαι , πέρασες;  είναι η ίδια η αγωνία για το αποτέλεσμα ή νιώθεις πιο σίγουρη;

πάλι για το αποτέλεσμα σε ρωτάω δηλαδή ...😂

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ! Ευχομαι ολοψυχα τα καλυτερα σε ολες!! @HEAVEN Μια τεράστια χοριακή!!! @LeneL Να χαίρεσαι μωρακια σου!!! Πολύ χρήσιμα όσα μου έγραψες και δεν τα γνωριζα,οπότε θα τα προσθέσω σε αυτα που θελω να ρωτήσω το γιατρό. Θα κανουμε την Παρασκευη την αρχικη συζήτηση για τη δωρεά οπότε δεν γνωρίζω ακόμα τι εφαρμόζει.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , LioPh79 είπε:

καλημέρα,

αν αφαιρέσεις το άγχος της αναμονής 🤭 πως νιώθεις μετά από όσα δύσκολα, φαντάζομαι , πέρασες;  είναι η ίδια η αγωνία για το αποτέλεσμα ή νιώθεις πιο σίγουρη;

πάλι για το αποτέλεσμα σε ρωτάω δηλαδή ...😂

Καλημέρα!

Δεν έφτασα καμιά φορά σε εμβρυομεταφορά με δικά μου..

Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη..

Όλο ψάχνω συμπτώματα κύησης και από την άλλη αν ήταν φυσική σύλληψη , δε θα είχα ιδέα

Είναι τόσο τα βήματα μέχρι την υγιή τελειόμηνη κύηση..

Σαφώς όμως στατιστικά είναι περισσότερες οι πιθανότητες.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , HEAVEN είπε:

Καλημέρα!

Δεν έφτασα καμιά φορά σε εμβρυομεταφορά με δικά μου..

Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη..

Όλο ψάχνω συμπτώματα κύησης και από την άλλη αν ήταν φυσική σύλληψη , δε θα είχα ιδέα

Είναι τόσο τα βήματα μέχρι την υγιή τελειόμηνη κύηση..

Σαφώς όμως στατιστικά είναι περισσότερες οι πιθανότητες.

 

είναι και πρώτη εμβρυομεταφορά δηλαδή ; κατάλαβα.

εγώ το πάω πιο μακριά με την σκέψη μου. λέω "μετά από τόσες δύσκολες μέρες, τόσο πόνο , τόσο κλάμα , μετά από μία απόφαση που θέλουμε τον χρόνο μας για να είμαστε σίγουροι, μήπως πρέπει να κάνουμε την χάρη στον εαυτό μας να το χαρούμε πολύ, σαν να συμβαίνει ήδη, σαν να πέτυχε; σαν να έχει προχωρήσει; και πραγματικά να το χαρούμε; " φυσικά και μπορώ να καταλάβω όλους τους φόβους που υπάρχουν. αλλά λέω "ε, στο καλό !!! και λίγο χαρά, αγγίζουμε το όνειρό μας...!"

καλά κάνεις να είσαι αισιόδοξη !  και γιατί όχι;  όλα μπορούν να πάνε καλά! εμείς περιμένουμε ακόμα, νιώθω ανακούφιση από την στιγμή που είπαμε προχωράμε !

πολύ καλό αποτέλεσμα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , LioPh79 είπε:

είναι και πρώτη εμβρυομεταφορά δηλαδή ; κατάλαβα.

εγώ το πάω πιο μακριά με την σκέψη μου. λέω "μετά από τόσες δύσκολες μέρες, τόσο πόνο , τόσο κλάμα , μετά από μία απόφαση που θέλουμε τον χρόνο μας για να είμαστε σίγουροι, μήπως πρέπει να κάνουμε την χάρη στον εαυτό μας να το χαρούμε πολύ, σαν να συμβαίνει ήδη, σαν να πέτυχε; σαν να έχει προχωρήσει; και πραγματικά να το χαρούμε; " φυσικά και μπορώ να καταλάβω όλους τους φόβους που υπάρχουν. αλλά λέω "ε, στο καλό !!! και λίγο χαρά, αγγίζουμε το όνειρό μας...!"

καλά κάνεις να είσαι αισιόδοξη !  και γιατί όχι;  όλα μπορούν να πάνε καλά! εμείς περιμένουμε ακόμα, νιώθω ανακούφιση από την στιγμή που είπαμε προχωράμε !

πολύ καλό αποτέλεσμα!!!

Ναι , είναι η πρώτη εμβρυομεταφορά. 

Ευχαριστώ για τις ευχές!

Νιώθεις ακριβώς όπως ένιωθα όταν πήραμε την απόφαση!

Ανακούφιση, αισιοδοξία και μια γλυκιά προσμονή ελπίδας!

Τώρα, στην αναμονή της εξέτασης , βέβαια χιλιάδες σκέψεις περνάν από το μυαλό..σαν τα λαμπάκια του las vegas..

Πάντως σαφώς έχεις μία άλλη αίσθηση αισιοδοξίας!

Όσο περιμένεις για την χοριακή συμπεριφέρεσαι ως έγκυος, είναι και οι οδηγίες από το κέντρο άλλωστε..

Οπότε είναι πλήρης εφαρμογή αυτού που λες να υο χαρούμε σαν πέτυχε..🎀🎀🎀

 

  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nat11 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ! Ευχομαι ολοψυχα τα καλυτερα σε ολες!! @HEAVEN Μια τεράστια χοριακή!!! @LeneL Να χαίρεσαι μωρακια σου!!! Πολύ χρήσιμα όσα μου έγραψες και δεν τα γνωριζα,οπότε θα τα προσθέσω σε αυτα που θελω να ρωτήσω το γιατρό. Θα κανουμε την Παρασκευη την αρχικη συζήτηση για τη δωρεά οπότε δεν γνωρίζω ακόμα τι εφαρμόζει.

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Είμαι μέσα στην αγωνία για το αποτέλεσμα!!!

@nat11 εύχομαι η Παρασκευή να είναι η αρχή του όμορφου ταξιδιού το οποίο στον πρώτο του προορισμό να σας γεμίσει την αγκαλίτσα με μωράκια!!!

Εδώ είμαστε για ό,τι θελήσεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2024 at 12:53 ΜΜ, HEAVEN είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Είμαι μέσα στην αγωνία για το αποτέλεσμα!!!

@nat11 εύχομαι η Παρασκευή να είναι η αρχή του όμορφου ταξιδιού το οποίο στον πρώτο του προορισμό να σας γεμίσει την αγκαλίτσα με μωράκια!!!

Εδώ είμαστε για ό,τι θελήσεις

@nat11 πως πήγε το ραντεβού σχετικα με τη δότρια??

Εγώ είμαι σε αναμονή χοριακής😱😱😱

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...