Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Nima21 εκανες την εμβρυομεταφορα? Πως νιωθεις?@Bluee19 @DizzyツMommy ποτέ είναι οι εμβρυομεταφορες σας?  Όλα με το καλό και στις 3 σας!!! 🙏

      @Angot εύχομαι να ειστε καλα με τον τζαναμπετη!

      @η ζωή είναι όμορφη τώρα είδα στον 1ο  υπέρηχο που εκανα ότι και εμενα με βγάζει μια μέρα πιο πίσω. Δε με αγχώνει, αλλωστε τα υπολογίζουμε στο περίπου από το ίντερνετ, οι μετρήσεις θα δείξουν που ακριβως είμαστε.  Αύριο δεν έχετε τον υπέρηχο? 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Villi είπε:

Εγώ μιλούσα μόνο με τον γιατρό μου και με κανέναν άλλο και δεν μου έδωσε ποτέ την εντύπωση ότι κάποιος άλλος είναι υπεύθυνος,  το αντίθετο θα έλεγα. Ήμουν στον Κ....τη και το γράφω με φόβο γιατί την τελευταία φορά μου έγινε αναφορά. Τα κατάφερα με την πρώτη και ο γιος μου είναι σημερα 11 μηνών.

Να σου ζήσει! Εμένα κορίτσια ο γιατρός μου μού είχε πει ότι υπάρχουν κάποιοι γιατροί που έχουν τις δικές τους δοτριες ( τις διαλέγουν αυτοί, τις παρακολουθούν, κάνουν τις ωοληψιες) και άλλοι γιατροί που δεν ασχολούνται με το κομμάτι της δοτριας και τα αναλαμβάνει όλα η προϊσταμένη ( σε αυτή την περίπτωση η ωοληψια και παρακολούθηση δοτριας δε γίνεται από τον γιατρό σου αλλά από άλλον). Ο δικός μου γιατρός ανήκει στη δεύτερη κατηγορία. Ο Κ.. ίσως ανήκει στην πρώτη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 41 λεπτά , Villi είπε:

Εγώ μιλούσα μόνο με τον γιατρό μου και με κανέναν άλλο και δεν μου έδωσε ποτέ την εντύπωση ότι κάποιος άλλος είναι υπεύθυνος,  το αντίθετο θα έλεγα. Ήμουν στον Κ....τη και το γράφω με φόβο γιατί την τελευταία φορά μου έγινε αναφορά. Τα κατάφερα με την πρώτη και ο γιος μου είναι σημερα 11 μηνών.

Σε ευχαριστώ  πολύ!! Να σου ζήσει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 19/10/2023 at 1:16 ΜΜ, vik80 είπε:

Κορίτσι μου, μετά τη δεύτερη αποβολή περσι το Νοέμβριο, με ταλαιπώρησε μια κυστη κάνα δυο μήνες μέχρι να θελήσει να υποχωρήσει. Έκανε ο σύντροφος εξετάσεις πάλι, κσι ενω παλι ειχε καλο σπερμοδιαγραμμα, ειχε διπλασιαστει ο κατακερματισμος του, εφτασε 33% και το οξειδωτικο στρες στο 5,4 με οριο το 1 αν θυμάμαι καλα, γιατί ψαχτηκαμε πολύ γενικά, είχαμε 2 αποβολές με δύο διαφορετικές δοτριες. Πήγα στην οικονομοπουλου και με ξεσκονισε. Δεν βρέθηκε κάτι. Πήγα σε ενδοκρινολόγο, δεν βρέθηκε κάτι. Σκεφτήκαμε να πάμε με διπλή δωρεά λοιπόν, μιας και δεν είχαμε απάντηση ποτε από καρυοτυπο εμβρυου. Βρήκαμε δοτρια και δοτη, εδώ λοιπόν ξενέρωσαμε με τη ζωή μας. Από 10 ωαρια, πήραμε 2 έμβρυα 3ων ημερων και μια βλαστοκυστη 2ββ. Δλδ με δοτη και δοτρια είχαμε χειρότερα ποσοστά εμβρύων ( με δοτρια και τον σύντροφο μου είχαμε 3 βλαστοκυστες τουλάχιστον). Βάλαμε τα δύο έμβρυα 3ης μέρας. Αρνητική χοριακη. 

Καλημέρα! Σου εύχομαι τα πράγματα να εξελιχθούν καλύτερα στο μέλλον κ να καταφέρεις να κάνεις το όνειρο σου για ένα παιδάκι πραγματικότητα. Διάβασα το μην σου κ θυμήθηκα τα δικά μου  .. διπλή δωρεά κ δύο έμβρυα day 3. Εννοείται η μεγαλύτερη ξενερα της ζωής μου... Δεύτερη δοτρια 3 βλαστοκυστες , η μία aa , η άλλη μέτρια κ η τρίτη κακή. Δύο μεταφορές αρνητικές...

Δεν θα σχολιάσω την συμπεριφορά του κ το υφος  του... Δυστυχώς όταν γίνονται γνωστοί , κ ο συγκεκριμένος έγινε φίρμα από το φόρουμ, αρχίζουν τις εκπτώσεις σε ποιότητα κ ποσότητα κ φυσικά δεν φταίνε αυτοί σε τίποτα. 

Θα τα γράψω κάποια στιγμή αναλυτικά γιατί πρέπει να λέγονται όλα εδώ μέσα κ όχι μόνο τα θετικά. Εγώ είπα τελος μετά από τη τρίτη αποτυχία αλλά κάτι με τρώει ακόμα ... Βέβαια δεν εμπιστεύομαι κανέναν πλέον. 

Ελπίζω εσύ να είσαι πιο αποφασισμένη κ σύντομα να μας γράψεις ευχάριστα νέα. 

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Smaro79 είπε:

Καλημέρα! Σου εύχομαι τα πράγματα να εξελιχθούν καλύτερα στο μέλλον κ να καταφέρεις να κάνεις το όνειρο σου για ένα παιδάκι πραγματικότητα. Διάβασα το μην σου κ θυμήθηκα τα δικά μου  .. διπλή δωρεά κ δύο έμβρυα day 3. Εννοείται η μεγαλύτερη ξενερα της ζωής μου... Δεύτερη δοτρια 3 βλαστοκυστες , η μία aa , η άλλη μέτρια κ η τρίτη κακή. Δύο μεταφορές αρνητικές...

Δεν θα σχολιάσω την συμπεριφορά του κ το υφος  του... Δυστυχώς όταν γίνονται γνωστοί , κ ο συγκεκριμένος έγινε φίρμα από το φόρουμ, αρχίζουν τις εκπτώσεις σε ποιότητα κ ποσότητα κ φυσικά δεν φταίνε αυτοί σε τίποτα. 

Θα τα γράψω κάποια στιγμή αναλυτικά γιατί πρέπει να λέγονται όλα εδώ μέσα κ όχι μόνο τα θετικά. Εγώ είπα τελος μετά από τη τρίτη αποτυχία αλλά κάτι με τρώει ακόμα ... Βέβαια δεν εμπιστεύομαι κανέναν πλέον. 

Ελπίζω εσύ να είσαι πιο αποφασισμένη κ σύντομα να μας γράψεις ευχάριστα νέα. 

 

 

Κορίτσια μη το βάζετε κάτω. Εμπιστευτειτε τον γιατρο που θα μιλησει στην καρδιά σας.  Ο γιατρός παίζει πολύ σημαντικό ρόλο.  Για διαφορους λογους απευθυνθηκα αρχικα συστημένη σε γιατρό στο υγεια..  2 εμβρυα 3 ημερων, κρατηθείτε 7100 ευρω. Χωρίς απόδειξη. Ακόμα την περιμένω.  Η απαντηση? Δεν ειστε πια 25. Συζητησα ξανά με το κέντρο που έκανα το πρώτο παιδί, πολύ νεότερη, έθεσα ακριβώς τα θέλω μου. Αποτέλεσμα? 3 μήνες αργότερα ήμουν ήδη έγκυος σε ένα εμβρυο, ειχα 3 αριστες βλαστοκυστες, αλλα δεν ήθελα μεταφορά δύο εμβρύων. Η μήτρα μου αποδείχθηκε πολύ φιλόξενη κσι η εγκυμοσύνη βαίνει καλώς.  Όπως όταν ήμουν 25. Μετά την εμβρυομεταφορα πήγα για ψώνια, βγήκα το βράδυ για φαγητό, ταξίδεψα την επόμενη μέρα και την τέταρτη ημέρα πήγα για δουλειά. 

Ιατρικά κατάλαβα ότι οι λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά.  Ο πρώτος πολύ άνετος. Ο γιατρός μου όμως συγκεντρωμενος, λιγομίλητος με την πρώτη απολύτως επιτυχημένος. 

Πάρτε ανάσες και προχωρήστε ❤

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 10/11/2023 at 7:42 ΠΜ, Smaro79 είπε:

Καλημέρα! Σου εύχομαι τα πράγματα να εξελιχθούν καλύτερα στο μέλλον κ να καταφέρεις να κάνεις το όνειρο σου για ένα παιδάκι πραγματικότητα. Διάβασα το μην σου κ θυμήθηκα τα δικά μου  .. διπλή δωρεά κ δύο έμβρυα day 3. Εννοείται η μεγαλύτερη ξενερα της ζωής μου... Δεύτερη δοτρια 3 βλαστοκυστες , η μία aa , η άλλη μέτρια κ η τρίτη κακή. Δύο μεταφορές αρνητικές...

Δεν θα σχολιάσω την συμπεριφορά του κ το υφος  του... Δυστυχώς όταν γίνονται γνωστοί , κ ο συγκεκριμένος έγινε φίρμα από το φόρουμ, αρχίζουν τις εκπτώσεις σε ποιότητα κ ποσότητα κ φυσικά δεν φταίνε αυτοί σε τίποτα. 

Θα τα γράψω κάποια στιγμή αναλυτικά γιατί πρέπει να λέγονται όλα εδώ μέσα κ όχι μόνο τα θετικά. Εγώ είπα τελος μετά από τη τρίτη αποτυχία αλλά κάτι με τρώει ακόμα ... Βέβαια δεν εμπιστεύομαι κανέναν πλέον. 

Ελπίζω εσύ να είσαι πιο αποφασισμένη κ σύντομα να μας γράψεις ευχάριστα νέα. 

 

 

Πολύ λυπάμαι που το διαβάζω αυτό,  ενάμιση χρόνο πριν που εκανα μαζί του εξωσωματική ηταν εξαιρετικός..παρά πολύ λυπάμαι γιατί φαινόταν η εξαίρεση,  κρίμα κυρίως για την ταλαιπωρία των ζευγαριών. Εννοείται ότι πρέπει να τα γράψεις...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 13/11/2023 at 1:05 ΜΜ, LoveDreamer είπε:

Γεια σας κορίτσια! Έχει κάνει καμία υπέρηχο καρδιάς στο έμβρυο; Αν ναι σε ποιον εμβρυοκαρδιολογο;

 

Καλησπέρα 

Εγώ είχα κάνει στην Τσαπακη Ελσα.

Εξαιρετικη γιατρός στον τομεα της αλλά και ανθρωπος...

Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2023 at 9:33 ΜΜ, chitaneta είπε:

Καλησπέρα 

Εγώ είχα κάνει στην Τσαπακη Ελσα.

Εξαιρετικη γιατρός στον τομεα της αλλά και ανθρωπος...

Ευχαριστώ πολύ, τελικά κάναμε τον έλεγχο στην κυρία Λάσκαρη. Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και χαίρομαι που σας ξαναβρίσκω. Είμαι από τα παλιά μέλη του θέματος και έχω ήδη ένα κοριτσάκι 5 ετών. Έχω κάνει εμβρυομεταφορά από την Τετάρτη 6/12 και περιμένω για οριακή την Παρασκευή. Εχθές είδα λίγο αίμα και από τη μια έχω την ελπίδα ότι είναι αίμα εμφύτευσης από την άλλη φοβάμαι ότι επειδή κουράστηκα πολύ χθες μπορεί να έχει γίνει κάτι κακό. Ξέρετε, αυτές οι σκέψεις που μας βασανίζουν όσο περιμένουμε για την εξέταση της χοριακης…Εύχομαι σε όλες όσες είστε σε διαδικασία να έχετε πετυχημένο αποτέλεσμα γιατί σας διαβεβαιώνω όλα στο τέλος τα ξεχνάς και τις δυσκολίες και τις αποτυχίες.

  • Ευχή 4

preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, palmoira είπε:

Καλημέρα και χαίρομαι που σας ξαναβρίσκω. Είμαι από τα παλιά μέλη του θέματος και έχω ήδη ένα κοριτσάκι 5 ετών. Έχω κάνει εμβρυομεταφορά από την Τετάρτη 6/12 και περιμένω για οριακή την Παρασκευή. Εχθές είδα λίγο αίμα και από τη μια έχω την ελπίδα ότι είναι αίμα εμφύτευσης από την άλλη φοβάμαι ότι επειδή κουράστηκα πολύ χθες μπορεί να έχει γίνει κάτι κακό. Ξέρετε, αυτές οι σκέψεις που μας βασανίζουν όσο περιμένουμε για την εξέταση της χοριακης…Εύχομαι σε όλες όσες είστε σε διαδικασία να έχετε πετυχημένο αποτέλεσμα γιατί σας διαβεβαιώνω όλα στο τέλος τα ξεχνάς και τις δυσκολίες και τις αποτυχίες.

Πολύ καλή επιτυχία να έχεις ...καταλαβαίνω πως είσαι αλλά η Παρασκευή είναι πολύ κοντά. Υπομονή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, διαβάζω πολύ καιρό τις ιστορίες σας και θα ήθελα να σας πω και την δική μου. 41 πλέον με μια βιοχημική αποβολή πέρυσι από φυσιολογική σύλληψη .Προχώρησα σε εξωσωματική κοντό πρωτόκολλο και έβγαλα 4 ωάρια που γονιμοποιηθηκε μόνο το ένα. ΑΜΗ 0,40 , FSH 9,5. Εμβρυομεταφορά δεν έγινε μου είπαν καλύτερα να μαζέψουμε περισσότερα. Ο γιατρός μου είπε ότι λόγω ηλικίας η ποιότητα των ωαρίων δεν είναι καλή. Σπέρμα χωρίς πρόβλημα . Όμως σκέφτομαι και τη δωρεά γιατί έχω απογοητευτεί. Υπάρχουν συγκεκριμένοι γιατροί που δουλεύουν με δωρεά και το κόστος περίπου που κυμαίνεται? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , chrysa982 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, διαβάζω πολύ καιρό τις ιστορίες σας και θα ήθελα να σας πω και την δική μου. 41,5 πλέον με μια βιοχημική αποβολή πέρυσι από φυσιολογική σύλληψη .Προχώρησα σε εξωσωματική κοντό πρωτόκολλο και έβγαλα 4 ωάρια που γονιμοποιηθηκε μόνο το ένα. ΑΜΗ 0,40 , FSH 9,5. Εμβρυομεταφορά δεν έγινε μου είπαν καλύτερα να μαζέψουμε περισσότερα. Ο γιατρός μου είπε ότι λόγω ηλικίας η ποιότητα των ωαρίων δεν είναι καλή. Σπέρμα χωρίς πρόβλημα . Όμως σκέφτομαι και τη δωρεά γιατί έχω απογοητευτεί. Υπάρχουν συγκεκριμένοι γιατροί που δουλεύουν με δωρεά και το κόστος περίπου που κυμαίνεται? 

Οι εξετάσεις σου πάντως δεν είναι απαγορευτικές για να τα καταφέρεις . Απλα με την ηλικία θέλει λίγο περισσότερο χρόνο δεν σημαίνει ότι δεν θα τα καταφέρεις Κ με δικά σου. 

Όλα τα μεγάλα κέντρα έχουν την δυνατότητα δωρεάς . Δεν υπάρχουν συγκεκριμένοι γιατροί οι περισσότεροι βρίσκουν Κ συνεργάζονται αν το θέλεις αρκεί να το ζητήσεις πλέον είναι αρκετά διαδεδομένο . Γιατρό που να εμπιστεύεστε βρες Κ όλα τα άλλα δεν είναι δύσκολα . 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, chrysa982 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, διαβάζω πολύ καιρό τις ιστορίες σας και θα ήθελα να σας πω και την δική μου. 41 πλέον με μια βιοχημική αποβολή πέρυσι από φυσιολογική σύλληψη .Προχώρησα σε εξωσωματική κοντό πρωτόκολλο και έβγαλα 4 ωάρια που γονιμοποιηθηκε μόνο το ένα. ΑΜΗ 0,40 , FSH 9,5. Εμβρυομεταφορά δεν έγινε μου είπαν καλύτερα να μαζέψουμε περισσότερα. Ο γιατρός μου είπε ότι λόγω ηλικίας η ποιότητα των ωαρίων δεν είναι καλή. Σπέρμα χωρίς πρόβλημα . Όμως σκέφτομαι και τη δωρεά γιατί έχω απογοητευτεί. Υπάρχουν συγκεκριμένοι γιατροί που δουλεύουν με δωρεά και το κόστος περίπου που κυμαίνεται? 

Νομίζω ότι είναι καθαρά προσωπική απόφαση δική σου και του συντρόφου σου. Έχεις καταψύξει ήδη ένα έμβρυο? Μην απογοητεύεσαι χρειάζεται υπομονή 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...