Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, HEAVEN είπε:

@nat11 πως πήγε το ραντεβού σχετικα με τη δότρια??

Εγώ είμαι σε αναμονή χοριακής😱😱😱

Δυστυχώς , κοριτσια μου είναι αρνητική η χοριακή..

Πανε τα 2 εμβρυάκια..τι να πω..τρομερή απογοήτευση και στεναχώρια.

Έχω άλλα 2

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 19 λεπτά , HEAVEN είπε:

Δυστυχώς , κοριτσια μου είναι αρνητική η χοριακή..

Πανε τα 2 εμβρυάκια..τι να πω..τρομερή απογοήτευση και στεναχώρια.

Έχω άλλα 2

Λυπάμαι κορίτσι μου, το ξέρω θα στεναχωρηθείς θα απογοητευτείς αλλά στην συνέχεια θα ξανά πάρεις δύναμη και θα προχωρήσεις στη επόμενη φορά με αισιοδοξία και σου εύχομαι ολόψυχα να είναι η τυχερή σου 🥰 εγώ αυτό που πιστεύω πάντα και μου δίνει δύναμη να προχωρώ είναι πως όλα γίνονται για κάποιο σκοπό δεν ήταν αυτή η φορά τότε θα είναι η επόμενη!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Nataly είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου, το ξέρω θα στεναχωρηθείς θα απογοητευτείς αλλά στην συνέχεια θα ξανά πάρεις δύναμη και θα προχωρήσεις στη επόμενη φορά με αισιοδοξία και σου εύχομαι ολόψυχα να είναι η τυχερή σου 🥰 εγώ αυτό που πιστεύω πάντα και μου δίνει δύναμη να προχωρώ είναι πως όλα γίνονται για κάποιο σκοπό δεν ήταν αυτή η φορά τότε θα είναι η επόμενη!!

@Nataly σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα λόγια σου...Αμήν η επόμενη φορά να είναι τυχερή...Εύχομαι να γεμίσει η αγκαλιά σου μωρά αν δεν είσαι ήδη μανούλα..

Θα προσπαθήσω να ψάξω αιτίες..δεν έγινε καν εμφύτευση..

Είμαι σε άσχημη κατάσταση αλλά δυστυχώς δεν αλλάζει ότι χάθηκαν τα 2 απο τα 4 εμβρυακια μου..και μάλιστα με δότρια 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEAVEN είπε:

@Nataly σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα λόγια σου...Αμήν η επόμενη φορά να είναι τυχερή...Εύχομαι να γεμίσει η αγκαλιά σου μωρά αν δεν είσαι ήδη μανούλα..

Θα προσπαθήσω να ψάξω αιτίες..δεν έγινε καν εμφύτευση..

Είμαι σε άσχημη κατάσταση αλλά δυστυχώς δεν αλλάζει ότι χάθηκαν τα 2 απο τα 4 εμβρυακια μου..και μάλιστα με δότρια 

Έχω βρεθεί στη θέση σου δύο φορές,  ξέρω ακριβώς πως νιώθεις.  Κάπως έχουμε πιστέψει ότι με δωρεά είναι περίπατος...όμως δεν είναι έτσι. Πάρε το χρόνο σου και μάζεψε τις δυνάμεις σου, θα γίνει. Μπορεί να μην ήταν αυτή η τυχερή σου φορά αλλά μαμά θα γίνεις. Αν μπορώ να δώσω μια συμβουλή με βάση τη δική μου ιστορία, θα σου πω να μην αφήνεις τίποτα στην τύχη και αν κάτι σε ενοχλεί να το συζητάς με το γιατρό σου χωρίς συστολες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Villi είπε:

Έχω βρεθεί στη θέση σου δύο φορές,  ξέρω ακριβώς πως νιώθεις.  Κάπως έχουμε πιστέψει ότι με δωρεά είναι περίπατος...όμως δεν είναι έτσι. Πάρε το χρόνο σου και μάζεψε τις δυνάμεις σου, θα γίνει. Μπορεί να μην ήταν αυτή η τυχερή σου φορά αλλά μαμά θα γίνεις. Αν μπορώ να δώσω μια συμβουλή με βάση τη δική μου ιστορία, θα σου πω να μην αφήνεις τίποτα στην τύχη και αν κάτι σε ενοχλεί να το συζητάς με το γιατρό σου χωρίς συστολες. 

@Villi πραγματικά λυπάμαι που το πέρασες 2 φορέςόλο αυτό.

Δυστυχώς ήξερα οτι δε θα ηταν περίπατος από τη στιγμή που δε γίνεται φυσιολογικά, πόσο μάλλον χωρίς δικά μου ωαρια..

Έχεις πραγματικά δίκιο στο τελευταίο που λες, ήδη εχω σκεφτεί διάφορα επόμενα βήματα από Δευτέρα..

Ξέρω ότι είναι μεγάλο εμπόριο και φυσικά πρέπει η τύχη να είναι με το μέρος σου..

Θα προσπαθήσω με τα υπόλοιπα 2 και μακάρι να μη χρειαστεί περαιτερω εύρεση κέντρου και δότριας. 

Εύχομαι να γεμίσει η αγκαλιά σου υγιή μωρά , αν δεν έχεις ήδη..

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, HEAVEN είπε:

Δυστυχώς , κοριτσια μου είναι αρνητική η χοριακή..

Πανε τα 2 εμβρυάκια..τι να πω..τρομερή απογοήτευση και στεναχώρια.

Έχω άλλα 2

Λυπάμαι πάρα πολύ κορίτσι μου.. είναι όντως πολύ απογοητευτικό.. ευτυχώς έχεις όμως αλλά δύο! Δεν σε ανακουφίζει έστω και λίγο αυτή η σκέψη; Φαντάζομαι δε θα έχεις μιλήσει ακόμα με το γιατρό σου αναλυτικά, πάρε το χρόνο σου και προσπάθησε να ξεκινήσεις την καινούργια προσπάθεια με αισιοδοξία! Θα γίνει, απλά θα σε ταλαιπωρήσει λίγο ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , LeneL είπε:

Λυπάμαι πάρα πολύ κορίτσι μου.. είναι όντως πολύ απογοητευτικό.. ευτυχώς έχεις όμως αλλά δύο! Δεν σε ανακουφίζει έστω και λίγο αυτή η σκέψη; Φαντάζομαι δε θα έχεις μιλήσει ακόμα με το γιατρό σου αναλυτικά, πάρε το χρόνο σου και προσπάθησε να ξεκινήσεις την καινούργια προσπάθεια με αισιοδοξία! Θα γίνει, απλά θα σε ταλαιπωρήσει λίγο ακόμα...

Ελπίζω να καταφέρω να γίνω μαμά.

Όχι δε με παρηγορουν τα 2 γιατί είναι τα τελευταία από τη η δότρια..

Πιο πολύ με παγώνουν και με αγχώνουν..

Με τον προσωπικό μου γυναικολόγο μίλησα και θα πάω απο βδομάδα..σκέφτομαι να ξαναδω ενδοκρινολόγο και ανοσολογο..Μπας και υπάρχει κάτι που δεν έχω δει..

Απο το κέντρο με το ζόρι μιλάς με μαία.Για να δούμε αν θα με πάρει εκείνος ο γιατρός σήμερα..

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , HEAVEN είπε:

Ελπίζω να καταφέρω να γίνω μαμά.

Όχι δε με παρηγορουν τα 2 γιατί είναι τα τελευταία από τη η δότρια..

Πιο πολύ με παγώνουν και με αγχώνουν..

Με τον προσωπικό μου γυναικολόγο μίλησα και θα πάω απο βδομάδα..σκέφτομαι να ξαναδω ενδοκρινολόγο και ανοσολογο..Μπας και υπάρχει κάτι που δεν έχω δει..

Απο το κέντρο με το ζόρι μιλάς με μαία.Για να δούμε αν θα με πάρει εκείνος ο γιατρός σήμερα..

 

 

Αυτό το πράγμα με τα κέντρα είναι τραγικό. Εγώ ευτυχώς δεν το αντιμετώπισα, μίλαγα με το γυναικολόγο όποτε ήθελα, αλλά το έχω ακούσει να παίζει πολύ. Τραγικοί απλώς. Λες και εμείς όταν απευθυνόμαστε σε κάποιο κέντρο το κάνουμε γιατί έχουν καλές κριτικές οι μαίες του..Τέλος πάντων, ελπίζω να τον θορυβήσει η αποτυχία και να ενδιαφερθεί. Να σε κατευθύνουν έστω στο τι μπορεί να φταίει. 

Θα τα καταφέρεις, εννοείται! 

Link to comment
Share on other sites

On 17/2/2024 at 7:35 ΠΜ, HEAVEN είπε:

Ελπίζω να καταφέρω να γίνω μαμά.

Όχι δε με παρηγορουν τα 2 γιατί είναι τα τελευταία από τη η δότρια..

Πιο πολύ με παγώνουν και με αγχώνουν..

Με τον προσωπικό μου γυναικολόγο μίλησα και θα πάω απο βδομάδα..σκέφτομαι να ξαναδω ενδοκρινολόγο και ανοσολογο..Μπας και υπάρχει κάτι που δεν έχω δει..

Απο το κέντρο με το ζόρι μιλάς με μαία.Για να δούμε αν θα με πάρει εκείνος ο γιατρός σήμερα..

 

 

Και εγώ είχα αποτυχία  τον Δεκέμβριο  με δοτρια..και ετοιμάζομαι  γ δεύτερη  φορά .. για τα 2 που μου έμειναν..με κομμένη την ανάσα..

Σε ποιο κεντρο/γιατρό? Ευτυχώς νομίζω τον βρίσκω εύκολα..δύσκολη αποτυχία  με δότρια. ..

Link to comment
Share on other sites

On 2/16/2024 at 8:55 PM, HEAVEN said:

Δυστυχώς , κοριτσια μου είναι αρνητική η χοριακή..

Πανε τα 2 εμβρυάκια..τι να πω..τρομερή απογοήτευση και στεναχώρια.

Έχω άλλα 2

Kαλημερα κορίτσια σε ολες.Ειχα χασει τον κωδικο προσβασης και ειχε κλειδωσει. @HEAVEN ευχομαι με ολοψυχα η επομενη να ειναι και η τυχερη!!! Αυτο σκεφτομαι και για μας. Ειμαι σιγουρη πως ολες θα τα καταφερουμε! Το ραντεβου μας ηταν αναγνωριστικό, καθως βγηκε η τελευταια μου ΑΜΗ 0.7 (ενω τον Οκτωβριο ήταν 1.36) οποτε εκφρασαμε την επιθυμια μας να προχωρησουμε πλεον σε δωρεα και ο γιατρος ηταν θετικός. Μας εκανε το κέντρο την πρωτη ενημέρωση και τωρα καθισαμε συζητησαμε με τον αντρα μου τα κριτήρια μας σε σχεση με τη δότρια,και την Παρασκευη εχουμε νεο ραντεβου. (όπου φανταζομαι αφου τα συζητσουμε θα μας βάλουν σε αναμονη ή θα μας πουν αν εχουν σε τραπεζα ηδη κτλ..) Αυτο που μας ανεφερε επισης ειναι οτι συνεργαζονται και με τραπεζα ωαριων στην Ισπανια και σε περιπτωση που το επιλεξουμε επιβαρυνόμαστε τη μεταφορά αλλά δεν μπηκαμε σε πολλες λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , nat11 είπε:

Kαλημερα κορίτσια σε ολες.Ειχα χασει τον κωδικο προσβασης και ειχε κλειδωσει. @HEAVEN ευχομαι με ολοψυχα η επομενη να ειναι και η τυχερη!!! Αυτο σκεφτομαι και για μας. Ειμαι σιγουρη πως ολες θα τα καταφερουμε! Το ραντεβου μας ηταν αναγνωριστικό, καθως βγηκε η τελευταια μου ΑΜΗ 0.7 (ενω τον Οκτωβριο ήταν 1.36) οποτε εκφρασαμε την επιθυμια μας να προχωρησουμε πλεον σε δωρεα και ο γιατρος ηταν θετικός. Μας εκανε το κέντρο την πρωτη ενημέρωση και τωρα καθισαμε συζητησαμε με τον αντρα μου τα κριτήρια μας σε σχεση με τη δότρια,και την Παρασκευη εχουμε νεο ραντεβου. (όπου φανταζομαι αφου τα συζητσουμε θα μας βάλουν σε αναμονη ή θα μας πουν αν εχουν σε τραπεζα ηδη κτλ..) Αυτο που μας ανεφερε επισης ειναι οτι συνεργαζονται και με τραπεζα ωαριων στην Ισπανια και σε περιπτωση που το επιλεξουμε επιβαρυνόμαστε τη μεταφορά αλλά δεν μπηκαμε σε πολλες λεπτομέρειες.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις ευχές!

Εύχομαι σε όλες μας να γεμίσει η αγκαλια μας με μωρό στην επόμενη προσπάθεια..

Και εγω με αμη 0,3 πήρα την απόφαση..

Δεν υπάρχει λόγος να χάνεις χρόνο.

Το καλύτερο είναι να φροντίσετε την μικρότερη αναμονή σας..όπως μπορείτε..πολλές φορές η δότρια βρίσκεται αμέσως σχετικά..Εφόσον πληρεί τα κριτήρια που ορίζει ο γιατρός και οι επιθυμίες σας..

Επίσης πιστεύω ότι είναι μεγάλος αριθμός δοτριών πλέον γιατί και η αποζημίωσή τους είναι μεγάλη..

Σύντομα να έχετε νέα και να δημιουργηθούν εμβρυάκια και να είναι και τυχερά..

Εγω προσπαθώ να το αφήσω πίσω και να εστιάσω στην επόμενη προσπάθεια..μετά απο 2 με 3 μήνες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2024 at 8:56 ΜΜ, Fay_ είπε:

Κορίτσια θα ήθελα τα φώτα σας. Είμαι με δωρεά και έκανα 25/1 Arvekap 3,75 για προετοιμασία ετ, τελικά λόγω προσωπικών θεμάτων δε θα προχωρήσω αυτό το μήνα. Είμαι στην 5η μέρα περιόδου και το αίμα δε λέει να σταματήσει, σήμερα μάλιστα είναι περισσότερο από τις αλλες μέρες. Φταίει η Arvekap υποθέτω.. είναι ανησυχητικό; Έχετε εμπειρία για το ποτε σταματάει το αίμα μετά την ένεση; 

Κάποιες φορές ίσως το προκαλεί το έχει ως παρενέργεια ..καλό θα ήταν να μιλήσεις με το γυναικολόγο σου

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, επανέρχομαι με οχι καλά νέα. 3η φορά παλλινδρομη κυηση, στην 8η εβδομάδα. Σταμάτησε πάλι η καρδούλα. Μοτίβο σταθερό σε μένα πλέον. 3 παλλινδρομες με 3 διαφορετικές δοτριες. Σπερμα σχεδόν άριστο σε όλες τις παραμέτρους. Υστεροσκοπηση και επαναληψη σαλπιγγογραφιας 2 μήνες πριν. Ψάχνοντας μόνη μου και μιλώντας με μια κοπέλα, μου ανέφερε για το αντιφοσφολιπιδικο σύνδρομο. Έχω θετικές όλες του τις τιμές με επαναληψη εξετασεων 2 φορές ανά τρίμηνο. Κανεις δεν έδωσε ως τωρα σημασία. Καλύπτομαι μου είπαν με innohep και σαλοσπιρ. Και κάθε φορά τα ίδια. Η κοπέλα μου είπε λοιπόν ότι μετά από 2 αποβολές και αυτή, κατάφερε να γεννήσει με 16000 μονάδες innohep την ημέρα, 160 σαλοσπιρ και πλακενιλ. Κάθε γνώμη δεκτή. Είμαστε σε απελπισία.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Κορίτσια μου, επανέρχομαι με οχι καλά νέα. 3η φορά παλλινδρομη κυηση, στην 8η εβδομάδα. Σταμάτησε πάλι η καρδούλα. Μοτίβο σταθερό σε μένα πλέον. 3 παλλινδρομες με 3 διαφορετικές δοτριες. Σπερμα σχεδόν άριστο σε όλες τις παραμέτρους. Υστεροσκοπηση και επαναληψη σαλπιγγογραφιας 2 μήνες πριν. Ψάχνοντας μόνη μου και μιλώντας με μια κοπέλα, μου ανέφερε για το αντιφοσφολιπιδικο σύνδρομο. Έχω θετικές όλες του τις τιμές με επαναληψη εξετασεων 2 φορές ανά τρίμηνο. Κανεις δεν έδωσε ως τωρα σημασία. Καλύπτομαι μου είπαν με innohep και σαλοσπιρ. Και κάθε φορά τα ίδια. Η κοπέλα μου είπε λοιπόν ότι μετά από 2 αποβολές και αυτή, κατάφερε να γεννήσει με 16000 μονάδες innohep την ημέρα, 160 σαλοσπιρ και πλακενιλ. Κάθε γνώμη δεκτή. Είμαστε σε απελπισία.

Αχ γλυκιά μου...πως είναι δυνατόν να το κάνουν αυτό χριστέ μου??? Και σε εμένα το ίδιο έκαναν όταν προσπαθούσα με τα δικά μου ωάρια. Εμένα οι τιμές ήταν στο Θεό και οι γυναικολόγοι δεν έδιναν σημασία...όμως ο αιματολογος το είδε και ειχα την εντυπωση ότι είχες πάει σε αιματολογο. Εγώ δεν τα θυμάμαι ακριβώς αλλά θυμάμαι κάτι καρδιολιπινες  και λιποπρωτεινες με φυσιολογική τιμή 50 να εχω 600. Η αγωγή που ακολούθησα ήταν ακριβώς αυτή. Πλακενιλ ( θέλει να το λαμβάνεις τουλάχιστον δύο μήνες για να έχει αποτέλεσμα) 16000 ινοχεπ και σαλοσπιρ των 160. Ότι άλλο θέλεις να με ρωτήσεις στη διάθεση σου 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Villi είπε:

Αχ γλυκιά μου...πως είναι δυνατόν να το κάνουν αυτό χριστέ μου??? Και σε εμένα το ίδιο έκαναν όταν προσπαθούσα με τα δικά μου ωάρια. Εμένα οι τιμές ήταν στο Θεό και οι γυναικολόγοι δεν έδιναν σημασία...όμως ο αιματολογος το είδε και ειχα την εντυπωση ότι είχες πάει σε αιματολογο. Εγώ δεν τα θυμάμαι ακριβώς αλλά θυμάμαι κάτι καρδιολιπινες  και λιποπρωτεινες με φυσιολογική τιμή 50 να εχω 600. Η αγωγή που ακολούθησα ήταν ακριβώς αυτή. Πλακενιλ ( θέλει να το λαμβάνεις τουλάχιστον δύο μήνες για να έχει αποτέλεσμα) 16000 ινοχεπ και σαλοσπιρ των 160. Ότι άλλο θέλεις να με ρωτήσεις στη διάθεση σου 

Εμένα η αιματολογος στο Έλενα μου είπε ότι για το αντιφοσφολιπιδικο καλύπτομαι από την ελάχιστη δόση innohep και σαλοσπιρ, για πλακενιλ ούτε λόγος. Ο ρευματολογος μου είπε ότι δεν καλύπτομαι. Αλλά σε ρευματολογο πήγα τώρα την Παρασκευή, κατόπιν εορτής. Κανεις γιατρός δεν με έστειλε ποτε. Αυτό με απογοητεύει πολύ. Γιατί αφού έβλεπαν αντιφοσφολιπιδικο, ήδη από τη δεύτερη παλλινδρομη, συνέχισαν με το ίδιο ακριβώς πρωτόκολλο. Εμένα προφανώς δε με καλύπτει. Έπρεπε να βρεθει μια ομοιοπαθουσα να μου ανοίξει τα μάτια. Επίσης ο ρευματολογος μου είπε ότι αυτό το σύνδρομο χτυπάει κατευθείαν στο σχηματισμό της καρδιάς του εμβρυου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...