Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , Mado10 είπε:

Από την αρχή ένα μου είχε πει. Κοιτά τώρα στην δεύτερη προσπάθεια με ρώτησε αλλά είπα ένα παλι. Εκείνος θεωρεί ότι η δίδυμη κύηση όπως και να χει είναι πιο δύσκολη και προτιμάει να πηγαίνει συντηρητικά.

Η αδερφή μου έκανε δίδυμα και είχε ήδη ένα παιδάκι και επειδή το έζησα από κοντά είπα να πάω και γώ συντηρητικά 😁

Σε μια εβδομάδα ακριβώς θα πάω για την χοριακη. Δεν υπάρχουν αυτές οι μέρες της αναμονής… 

Θα ενημερωσω ελπίζω με τα ευχάριστα!

Όντως, έχει ιδιαιτερότητες και η δίδυμη κύηση και φυσικά η ζωή με τα δίδυμα! Ηρωίδα η αδερφή σου, εγώ με τα δίδυμα τα έχω παίξει, που να υπήρχε κι ένα τρίτο να κόβει βόλτες εδώ μέσα!!!

Είναι δύσκολη η αναμονή, αλλά περνάει.. σκέψου πόσες φάσεις έχουμε περάσει όλες μέχρι να φτάσουμε σε αυτή την αναμονή!!!!

Θα περιμένω τα νέα σου!!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

18 ώρες πρίν, Malntalia είπε:

Καλησπέρα  και χρόνια  πολλά!! Όσες αποτύχατε την πρωτη φορά με δοτρια.. τι αλλάξατε? Τι ενέργειες  κάνατε? Πότε κάνατε  την επόμενη  ετ?

Καλησπέρα! Χρόνια πολλά με υγεία! Τι σας είπε ο γιατρός; Το ενδομήτριο σας πως ήταν; Έγινε εμβρυομεταφορά με 3 ημερών έμβρυα ή βλαστοκυστες; Τι ποιότητας ήταν; 
Η 1η μου προσπάθεια ήταν πετυχημένη. Η 2η που πήγα με κρυοσυντηρημένες βλαστοκυστες δεν πήγε καλά και τώρα στην 3η με άλλη δότρια σήμερα πήρα θετική χοριακή.

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marmav85 είπε:

Καλησπέρα! Χρόνια πολλά με υγεία! Τι σας είπε ο γιατρός; Το ενδομήτριο σας πως ήταν; Έγινε εμβρυομεταφορά με 3 ημερών έμβρυα ή βλαστοκυστες; Τι ποιότητας ήταν; 
Η 1η μου προσπάθεια ήταν πετυχημένη. Η 2η που πήγα με κρυοσυντηρημένες βλαστοκυστες δεν πήγε καλά και τώρα στην 3η με άλλη δότρια σήμερα πήρα θετική χοριακή.

Το ενδομητριο  ήταν. Καλό.. 2 βλαστοκυστες ..έχω άλλες 2 από την ίδια δότρια..να προχωρήσουμε  με τα άλλα 2..ότι τυχαίνει..από τι κατάλαβα  κ εσάς με την ίδια  δότρια  το ιδιο σας συνέβη αλλά ανάποδα..μια  επιτυχημένη  νια αποτυχημένη?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Malntalia είπε:

Το ενδομητριο  ήταν. Καλό.. 2 βλαστοκυστες ..έχω άλλες 2 από την ίδια δότρια..να προχωρήσουμε  με τα άλλα 2..ότι τυχαίνει..από τι κατάλαβα  κ εσάς με την ίδια  δότρια  το ιδιο σας συνέβη αλλά ανάποδα..μια  επιτυχημένη  νια αποτυχημένη?

Ναι ναι ακριβώς! Βέβαια η ποιότητα των 2ων βλαστοκυστων δεν ήταν όπως των 1ων. 
Σας εύχομαι ολόψυχα να γίνει το θαύμα σας και το 2024 να έχετε το μωράκι σας αγκαλιά!🧿🧿

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Marmav85 είπε:

Ναι ναι ακριβώς! Βέβαια η ποιότητα των 2ων βλαστοκυστων δεν ήταν όπως των 1ων. 
Σας εύχομαι ολόψυχα να γίνει το θαύμα σας και το 2024 να έχετε το μωράκι σας αγκαλιά!🧿🧿

Σας ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

On 12/20/2023 at 7:08 PM, LeneL said:

Όντως, έχει ιδιαιτερότητες και η δίδυμη κύηση και φυσικά η ζωή με τα δίδυμα! Ηρωίδα η αδερφή σου, εγώ με τα δίδυμα τα έχω παίξει, που να υπήρχε κι ένα τρίτο να κόβει βόλτες εδώ μέσα!!!

Είναι δύσκολη η αναμονή, αλλά περνάει.. σκέψου πόσες φάσεις έχουμε περάσει όλες μέχρι να φτάσουμε σε αυτή την αναμονή!!!!

Θα περιμένω τα νέα σου!!!

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά!

Δυστυχως η τιμή της χοριακης ήταν σχεδόν μηδενική οποτε δεν πήγε καλά ούτε η 2η προσπάθεια με την δωρεά.

Παρολα αυτά δεν θέλω να μαυρίζω όσες περιμένουν και ελπίζουν! 
Εύχομαι καλή χρόνια σε όλες τις κοπέλες με υγεία κυρίως και ότι επιθυμούν! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mado10 είπε:

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά!

Δυστυχως η τιμή της χοριακης ήταν σχεδόν μηδενική οποτε δεν πήγε καλά ούτε η 2η προσπάθεια με την δωρεά.

Παρολα αυτά δεν θέλω να μαυρίζω όσες περιμένουν και ελπίζουν! 
Εύχομαι καλή χρόνια σε όλες τις κοπέλες με υγεία κυρίως και ότι επιθυμούν! 

Χρόνια πολλά με υγεία και γαλήνη.  Θα σου πω για εμένα ότι με την πρώτη δοτρια είχα δύο μηδενικές χοριακες με δύο έμβρυα κάθε φορά, και την τρίτη φορά πήγα για να κάνω ετ και δεν επιβίωσαν της αποψυξης τα τελευταία μας έμβρυα. Άλλαξα γιατρό, κέντρο και δοτρια και έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια. Παίζουν πολλοί παράγοντες σημαντικό ρόλο...  μη το βάζεις κάτω.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mado10 είπε:

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά!

Δυστυχως η τιμή της χοριακης ήταν σχεδόν μηδενική οποτε δεν πήγε καλά ούτε η 2η προσπάθεια με την δωρεά.

Παρολα αυτά δεν θέλω να μαυρίζω όσες περιμένουν και ελπίζουν! 
Εύχομαι καλή χρόνια σε όλες τις κοπέλες με υγεία κυρίως και ότι επιθυμούν! 

Χρόνια πολλά, με υγεία κυρίως και υπομονή.. 

ελπίζω να σου πάνε όλα καλά, όπως και αν αποφασίσεις να συνεχίσεις..

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Villi said:

Χρόνια πολλά με υγεία και γαλήνη.  Θα σου πω για εμένα ότι με την πρώτη δοτρια είχα δύο μηδενικές χοριακες με δύο έμβρυα κάθε φορά, και την τρίτη φορά πήγα για να κάνω ετ και δεν επιβίωσαν της αποψυξης τα τελευταία μας έμβρυα. Άλλαξα γιατρό, κέντρο και δοτρια και έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια. Παίζουν πολλοί παράγοντες σημαντικό ρόλο...  μη το βάζεις κάτω.

Ρε κορίτσια δεν ξέρω, ώρες ώρες με πιάνει απελπισία.. τώρα είχα κάνει και scratching και intralipids, το ενδομήτριο πολύ καλό και τις 2 φορές..οι βλαστοκυστες 4ΑΑ.

Δεν ξέρω αλήθεια.

τελοσπαντων δεν θέλω να είμαι και αρνητική απλά είναι μια διαδικασία που μόνο εγώ και ο σύντροφος μου γνωρίζουμε και ήθελα να μοιραστώ αυτά που νιώθω.

ευχαριστω για τις απαντήσεις σας! 

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 27/12/2023 at 4:32 ΜΜ, Mado10 είπε:

Ρε κορίτσια δεν ξέρω, ώρες ώρες με πιάνει απελπισία.. τώρα είχα κάνει και scratching και intralipids, το ενδομήτριο πολύ καλό και τις 2 φορές..οι βλαστοκυστες 4ΑΑ.

Δεν ξέρω αλήθεια.

τελοσπαντων δεν θέλω να είμαι και αρνητική απλά είναι μια διαδικασία που μόνο εγώ και ο σύντροφος μου γνωρίζουμε και ήθελα να μοιραστώ αυτά που νιώθω.

ευχαριστω για τις απαντήσεις σας! 

Καλημέρα , μην απογοητεύεσαι. Πιθανώς να μην πετύχατε χρονικά το παράθυρο εμφύτευσης. Εμένα αυτή ήταν η τρίτη έμβρυο μεταφορά με κατεψυγμένα έμβρυα. Στις δυο προηγούμενες όλα ήταν τέλεια, ενδομήτριο, έμβρυα και αποτέλεσμα μηδενικό. Αυτή τη φορά αλλάξαμε λίγο το πρωτόκολλο, άλλαξα κέντρο με τον ίδιο γιατρό και κάναμε λίγο νωρίτερα την έμβρυο μεταφορά και πήγαν όλα πολύ καλά. Έχεις άλλα έμβρυα?


preg.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, palmoira said:

Καλημέρα , μην απογοητεύεσαι. Πιθανώς να μην πετύχατε χρονικά το παράθυρο εμφύτευσης. Εμένα αυτή ήταν η τρίτη έμβρυο μεταφορά με κατεψυγμένα έμβρυα. Στις δυο προηγούμενες όλα ήταν τέλεια, ενδομήτριο, έμβρυα και αποτέλεσμα μηδενικό. Αυτή τη φορά αλλάξαμε λίγο το πρωτόκολλο, άλλαξα κέντρο με τον ίδιο γιατρό και κάναμε λίγο νωρίτερα την έμβρυο μεταφορά και πήγαν όλα πολύ καλά. Έχεις άλλα έμβρυα?

Καλησπέρα και Καλή χρόνια! 
εχω άλλες 2 βλαστοκυστες, η μια 5ης μέρας και η άλλη 6ης μέρας.

Την επόμενη εβδομάδα θα κάνουμε ένα ραντεβού με τον γιατρο να δούμε τι και πως.

Ενω και τις 2 προσπάθειες τις έκανα με μια βλαστοκύστη κάθε φορά τώρα λέω μήπως πάω και με τις 2 μπας και αυξήσω τις πιθανότητες.. 

Να κάνω μια ερώτηση, στην προετοιμασία και με την μεταφορά έπαιρνες κορτιζόνη; 
 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mado10 είπε:

Καλησπέρα και Καλή χρόνια! 
εχω άλλες 2 βλαστοκυστες, η μια 5ης μέρας και η άλλη 6ης μέρας.

Την επόμενη εβδομάδα θα κάνουμε ένα ραντεβού με τον γιατρο να δούμε τι και πως.

Ενω και τις 2 προσπάθειες τις έκανα με μια βλαστοκύστη κάθε φορά τώρα λέω μήπως πάω και με τις 2 μπας και αυξήσω τις πιθανότητες.. 

Να κάνω μια ερώτηση, στην προετοιμασία και με την μεταφορά έπαιρνες κορτιζόνη; 
 

Καλησπέρα.. είδα την ερώτηση και είπα να πεταχτώ 😊, εγώ έπαιρνα κορτιζόνη, στην προετοιμασία και όλο το πρώτο τρίμηνο..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, LeneL said:

Καλησπέρα.. είδα την ερώτηση και είπα να πεταχτώ 😊, εγώ έπαιρνα κορτιζόνη, στην προετοιμασία και όλο το πρώτο τρίμηνο..

Καλημέρα και καλη χρόνια!

καλα έκανες και πετάχτηκες! Είχα μια περιέργεια για την κορτιζόνη, δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μου κάθεται καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mado10 είπε:

Καλημέρα και καλη χρόνια!

καλα έκανες και πετάχτηκες! Είχα μια περιέργεια για την κορτιζόνη, δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μου κάθεται καλα!

Τη δίνουν αρκετά συχνά πάντως στα πλαίσια της προετοιμασίας. Εγώ δλδ, το έχω ακούσει αρκετά. Κάπως ρίχνει το ανοσοποιητικό και μειώνει τις πιθανότητες αποβολής, γιατί ο οργανισμός αντιμετωπίζει το έμβρυο σαν ξένο σώμα και του επιτίθεται, ή κάτι τέτοιο δλδ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...