Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Mado10 είπε:

Καλημέρα και καλη χρόνια!

καλα έκανες και πετάχτηκες! Είχα μια περιέργεια για την κορτιζόνη, δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μου κάθεται καλα!

Καλή χρονια.. Κ εγώ επαιρνα κορτιζονη πριν την εμβρυομεταφορα και μεχρι την αυχενικη.. Είχα μια αποβολή στην πρώτη εγκυμοσύνη και προληπτικά μου εδωσε.. Ολα πηγανε καλά τελικα.. Σου ευχομαι μια φουσκωμενη στρογγυλή κοιλιτσα !!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

23 ώρες πρίν, Mado10 είπε:

Καλησπέρα και Καλή χρόνια! 
εχω άλλες 2 βλαστοκυστες, η μια 5ης μέρας και η άλλη 6ης μέρας.

Την επόμενη εβδομάδα θα κάνουμε ένα ραντεβού με τον γιατρο να δούμε τι και πως.

Ενω και τις 2 προσπάθειες τις έκανα με μια βλαστοκύστη κάθε φορά τώρα λέω μήπως πάω και με τις 2 μπας και αυξήσω τις πιθανότητες.. 

Να κάνω μια ερώτηση, στην προετοιμασία και με την μεταφορά έπαιρνες κορτιζόνη; 
 

Όχι καθόλου δεν πήρα. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, 

Και καλή χρονιά. Εγώ θα ήθελα αν μπορεί κάποια να μου πει πόσο είναι περίπου το κόστος της δωρεάς ωαρίων? Θα προσπαθησω άλλη μια με δικά μου και αν δεν το σκέφτομαι σοβαρά.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losr said:

Καλησπέρα σας, 

Και καλή χρονιά. Εγώ θα ήθελα αν μπορεί κάποια να μου πει πόσο είναι περίπου το κόστος της δωρεάς ωαρίων? Θα προσπαθησω άλλη μια με δικά μου και αν δεν το σκέφτομαι σοβαρά.

Καλησπέρα, καλή χρόνια και σε σένα 

Εμας μας κόστισε κοντά στις 6.000

μπορει να ήταν λίγο λιγότερα αλλά κάπου εκεί νομίζω κοστίζει.

Σου εύχομαι ότι καλύτερο! 

Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2024 at 7:09 ΜΜ, Mado10 είπε:

Καλησπέρα και Καλή χρόνια! 
εχω άλλες 2 βλαστοκυστες, η μια 5ης μέρας και η άλλη 6ης μέρας.

Την επόμενη εβδομάδα θα κάνουμε ένα ραντεβού με τον γιατρο να δούμε τι και πως.

Ενω και τις 2 προσπάθειες τις έκανα με μια βλαστοκύστη κάθε φορά τώρα λέω μήπως πάω και με τις 2 μπας και αυξήσω τις πιθανότητες.. 

Να κάνω μια ερώτηση, στην προετοιμασία και με την μεταφορά έπαιρνες κορτιζόνη; 
 

Κι εγω έπαιρνα κορτιζόνη και πριν την ετ αλλά και στο 1ο τρίμηνο της εγκυμοσύνης. Εγώ όμως είχα αυτόνοσο και ήταν απαραίτητο να πάρω. Θα μπορούσες να ρωτήσεις π γιατρο γιατί σου τη δίνει, να σου εξηγήσει, ειδικά αν δεν σου κάθεται καλά η λήψη της. Εγώ θα ρωτούσα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 1/4/2024 at 8:18 PM, Mado10 said:

Καλησπέρα, καλή χρόνια και σε σένα 

Εμας μας κόστισε κοντά στις 6.000

μπορει να ήταν λίγο λιγότερα αλλά κάπου εκεί νομίζω κοστίζει.

Σου εύχομαι ότι καλύτερο! 

Τον άλλο μήνα γίνομαι 40 και έχω κάνει μια εξωσωματική στα 38 σε ιδιωτικό και μάλιστα σε γνωστό όνομα που στην αγορά έχει την φήμη ότι είναι πολύ προσεκτικός και ανθρώπινος. Η εξωσωματική μου έβγαλε 3 εμβρυομεταφορες με άριστες hatchling βλαστοκυστες εκ των οποίων η πρώτη παλινδρομήσε 6η εβδομάδα και οι άλλες δύο εμβρυομεταφορες ήταν βιοχημικές. Πριν την εξωσωματική δεν μου έκαναν κάμοια εξέταση πέραν από από αυτές που θέλει ο ΕΟΠΥΥ και υστεροσκοπηση. Μετά την πρώτη εμβρυομεταφορα που παλινδρομήσε στην οποία έπαιρνα μόνο utrogestan και ciclacur απάιτησα να γίνει έλεγχος και βρέθηκε ότι έχω ασθενώς θετικά ΑΝΑ και ομοκυστεΐνη. Στην δεύτερη εμβρυομεταφορα που έγινε 3 μήνες μετά με το θετικό τεστ θα ξεκίναγα και αντιπικτικες. Πήρα θετική χοριακη αλλά ήταν βιοχημική. Κάπου εκεί θύμωσα και είπα θα το ψάξω σωστά μόνη μου και βρήκα ότι τα Ανά είναι από δύο αυτοάνοσα που έχω τα οποία ευτυχώς κοιμούνται έχω sjorgen και λύκο (είναι ξαδέρφια αυτά). Το ότι κοιμούνται είναι καλο αλλά στην επόμενη εξωσωματική θα πάρω προληπτικά πλαγκενιλ να μην ξυπνήσουν. Την ομοκυστεΐνη τη διορθώνω με ,filicine αλλά έχω και αντίσταση στην ινσουλίνη παίρνω glucophaze εδώ και 5 μήνες. Τον Οκτώβριο έκανα την 3η εμβρυομεταφορα και ήταν βιοχημική. Στην νέα εξωσωματική θα παίρνω όλα αυτά. Σκέφτομαι τη δωρεά μόνο λόγω ηλικίας και η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δυνατότητα για πολλές εξωσωματικές. Σκέφτομαι τη νέα εξωσωματική να την κάνω δημόσια γιατί όλα τα παραπάνω μου τα βρήκαν στο δημόσιο 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Losr said:

Τον άλλο μήνα γίνομαι 40 και έχω κάνει μια εξωσωματική στα 38 σε ιδιωτικό και μάλιστα σε γνωστό όνομα που στην αγορά έχει την φήμη ότι είναι πολύ προσεκτικός και ανθρώπινος. Η εξωσωματική μου έβγαλε 3 εμβρυομεταφορες με άριστες hatchling βλαστοκυστες εκ των οποίων η πρώτη παλινδρομήσε 6η εβδομάδα και οι άλλες δύο εμβρυομεταφορες ήταν βιοχημικές. Πριν την εξωσωματική δεν μου έκαναν κάμοια εξέταση πέραν από από αυτές που θέλει ο ΕΟΠΥΥ και υστεροσκοπηση. Μετά την πρώτη εμβρυομεταφορα που παλινδρομήσε στην οποία έπαιρνα μόνο utrogestan και ciclacur απάιτησα να γίνει έλεγχος και βρέθηκε ότι έχω ασθενώς θετικά ΑΝΑ και ομοκυστεΐνη. Στην δεύτερη εμβρυομεταφορα που έγινε 3 μήνες μετά με το θετικό τεστ θα ξεκίναγα και αντιπικτικες. Πήρα θετική χοριακη αλλά ήταν βιοχημική. Κάπου εκεί θύμωσα και είπα θα το ψάξω σωστά μόνη μου και βρήκα ότι τα Ανά είναι από δύο αυτοάνοσα που έχω τα οποία ευτυχώς κοιμούνται έχω sjorgen και λύκο (είναι ξαδέρφια αυτά). Το ότι κοιμούνται είναι καλο αλλά στην επόμενη εξωσωματική θα πάρω προληπτικά πλαγκενιλ να μην ξυπνήσουν. Την ομοκυστεΐνη τη διορθώνω με ,filicine αλλά έχω και αντίσταση στην ινσουλίνη παίρνω glucophaze εδώ και 5 μήνες. Τον Οκτώβριο έκανα την 3η εμβρυομεταφορα και ήταν βιοχημική. Στην νέα εξωσωματική θα παίρνω όλα αυτά. Σκέφτομαι τη δωρεά μόνο λόγω ηλικίας και η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δυνατότητα για πολλές εξωσωματικές. Σκέφτομαι τη νέα εξωσωματική να την κάνω δημόσια γιατί όλα τα παραπάνω μου τα βρήκαν στο δημόσιο 

Ο γιατρός σου τι σου λέει οσο αναφορά την δωρεά ωαρίων;

Εγω σε 3 που πήγα από τα 38 και οι 3 εκεί με κατευθύναν λόγω πρόωρης ωοθηκικης ανεπάρκειας..

εκανα βέβαια και 2 προσπάθειες με ότι ωάρια μπόρεσα να βγάλω αλλά δεν προχώρησαν.

παντως ο 3ος γιατρός με ξετιναξε στις εξετάσεις..

Δεν ξέρω αν κάποιοι ξεκινάνε χαλαρά και στην πορεία αν δουν ότι είναι δύσκολα τα πράγματα σε βάζουν να κανεις περισσότερες εξετάσεις.. 

Πάντως μπορείς να ενημερωθείς για την δωρεά απλά να ξέρεις τι εναλλακτικές έχεις 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Mado10 said:

Ο γιατρός σου τι σου λέει οσο αναφορά την δωρεά ωαρίων;

Εγω σε 3 που πήγα από τα 38 και οι 3 εκεί με κατευθύναν λόγω πρόωρης ωοθηκικης ανεπάρκειας..

εκανα βέβαια και 2 προσπάθειες με ότι ωάρια μπόρεσα να βγάλω αλλά δεν προχώρησαν.

παντως ο 3ος γιατρός με ξετιναξε στις εξετάσεις..

Δεν ξέρω αν κάποιοι ξεκινάνε χαλαρά και στην πορεία αν δουν ότι είναι δύσκολα τα πράγματα σε βάζουν να κανεις περισσότερες εξετάσεις.. 

Πάντως μπορείς να ενημερωθείς για την δωρεά απλά να ξέρεις τι εναλλακτικές έχεις 

 

Δεν μου έχει πει κάτι. Δεν είμαι με ωοθοκη ανεπάρκεια. Αποθέματα έχω ακόμα και ορμονικά είμαι πολύ καλά. Δική μου σκέψη είναι λόγω του ότι ενώ όλες οι βλαστοκυστες ήταν άριστες δεν προχώρησαν 

Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2022 at 5:43 ΠΜ, vik80 είπε:

Καλησπέρα σας, αποφάσισα και εγώ να γράψω την ιστορία μου, καθώς παρακολουθώ καιρο τις δικές σας, και είχα παρότρυνση από την AndriM να συμμετάσχω. Στα 38 μου (ο σύντροφος 35 τοτε) και αφού προσπαθήσαμε περίπου 6 μηνες για παιδακι, πίεσα το γυναικολογο που είχα τότε να κάνουμε εξετασεις. Οπτικά όλα έδειχναν σωστα και η περίοδος σταθερότατη. Και αρχίζει ο Γολγοθάς. Σαλπιγγογραφια μέτρια, fsh μια 10, μια 20, πλέον είναι σταθερή στα 14 δύο χρόνια τώρα. Πάμε για εξωσωματικη μου λέει αλλά μπορεί να μην βγάλεις ούτε ένα. Ο σύντροφος σε όλες άριστος. 1η εξωσ. Ακεσω. Φουλ διεγερση. Βγάζουμε 5, μένουν 4 βλαστοκυστες. Βάζουμε 2. Οι άλλες δύο την επόμενη μέρα αντί να μπουν καταψυξη αφού ήταν τέλειες, τελικά τις κατέστρεψαν.αρνητικο. η δεύτερη 3 μηνες μετά, ιδια τακτική. 3 ωαρια, 2 εμβρυα 2 ημερων. Αρνητικο. Να σημειώσω, δύο εμβρυομεταφορες εξαιρετικά επιπονες που κρατούσαν σχεδόν μια ώρα. Φεύγω τρέχοντας. Πάω γενεσις στον γνωστό. Με ξεσκονίζει στις εξετάσεις. Καρυοτυπος δικός μου με μωσαικισμος, αλλα 95% φυσιολογικό. Πάμε για φυσικούς και ο,τι μαζέψουμε προεμφυτευτικο. Κάνω νικά. Ηπια χρόνια φλεγμονη. 40 εγχυσεις διαφόρων αντιβιωσεων. Ταυτοχρονα Σε 6 μηνες μαζεύουμε 7 βλαστοκυστες (έβγαζα και δύο φορές το μήνα αυγουλακι τρομάρα μου). Κάνω προεμφυτευτικο, οι 4 καλες. Βάζουμε 3, αρνητικο. Μόλις έκλεισα τα 40. Μιλάω με τι γιατρο. Συνεχιζουμε φυσικούς λέει. Όχι Πάμε με δανεικά. Είναι νωρίς ακόμη μου λέει. Επιμένω. Ψήνεται. Κάνω ngs 97% γαλακτοβακιλοι. Όλα καλά. Η δοτρια έδωσε 5 ωαρια. Βάλαμε 2 4ης μέρας. Να πω σε αυτό το σημείο πως ο,τι σκέφτεστε να ρωτήσετε, το ρώτησα, δεν  πήρα απάντηση. Πετυχαίνει. Καλές χοριακες. Βλέπουμε σάκο και στοιχεία 5,2 εβδ. Έλα 6,5 εβδ να ακούσουμε καρδια. Κάνω εξετασεις τα πάντα. Όλα καλά. Πάω για καρδια, δεν την ακούμε, τη βλέπουμε να αναβοσβήνει. Η μόνη που αγχώθηκα ήμουν εγώ. Όλα καλά. Ξαναελα σε 2 εβδομάδες. Μετά από 3 μέρες, ξαφνικά γυρνώ από τη δουλειά Κάνω συνεχόμενους εμετους και πυρετό για μια μόνο ώρα που ήρθε και έφυγε μόνος του. Δεν βρίσκω καμία μαία. Πάω νοσοκομειο. Μου κάνουν τα πάντα από εξετασεις, ολα καλα, με διώχνουν, τους λέω κάντε μου υπερηχο για το μωρό. Δεν ειχαν γυναικολογο.Να σημειώσω ούτε πονος ούτε αίμα ούτε τίποτα. Μόνο μία ενστικτωδη ανησυχία. Ο οργανισμός μου γενικά είναι γερός και ανθεκτικός. Πάω το επόμενο πρωί γενεσις. Εξηγώ τι έγινε. Κάνουμε υπερηχο. Έχει σταματήσει η καρδούλα.δεν θέλω να σου κάνω αποξεση, θα πάμε με χάπια. Η χειρότερη εμπειρία της ζωής μου. Μια εβδομάδα υπερηχους. Έδειχνα καθαρή. Κάνουμε χοριακη στη βδομάδα 2500, δεν έπεσε μου λέει. Εν τω μεταξύ εγώ είχα αποβάλλει στην τουαλεττα και το ήξερα είχα σκιστεί στα δύο από τους πόνους. Θα κάνουμε αποξεση. Λήγει εδώ αυτό το κεφάλαιο το καλοκαίρι, με το γιατρό να μη θέλει να γίνει καρυοτυπος κατά την αποξεση. Να μου λέει μήπως έπαθα ενδομητριτιδα και το σκότωσε ο οργανισμός μου. Το Σεπτέμβριο του λέω θέλω υστεροσκοπηση και ngs. Είχα μόνο ένα ακόμη για εμβρυομεταφορα από τη δοτρια. Κάνουμε υστεροσκοπηση τιποτα σημαντικο, εικόνα καλή. Ngs 0%γαλακτοβακιλοι. Άλλες 20 εγχυσεις και 1 μήνα αντιβιωσεις διάφορες. Φουλ προβιοτικα άλλον 1 μήνα. Ξανά ngs 0% γαλακτοβακιλλοι. Ξανά εγχυσεις μου λέει. Αποκλείεται του λέω. Δεν έχω κάποιο μικρόβιο η λοιμωξη, γιατί?? Αφηνω τον εαυτό μου 2 μηνες μόνο με βιταμινες, προβιοτικα και διατροφή. Πάλι ngs 97%. Κάνουμε εμβρυομεταφορα το άλλο ένα που έμεινε. Αρνητικο. 41 πατημένα πλέον... αισθάνομαι απογοήτευση. Βλέπω όμως ότι δεν είμαι μόνη. Καλώς σας βρήκα λοιπόν. Ανδριάνα μου να ξέρεις ότι τα λόγια σου με ηρέμησα και με δυναμωσαν πολύ. Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο, υπόσχομαι να γράφω μικρότερα στο εξης

Καλημέρα κορίτσια. Θα επαναφέρω το θέμα αν κάποια μπορεί να μου πει τξ γνώμη της θα με βοηθούσε πολύ. 

Θέλω να σας ρωτήσω αν το ngs εν τέλει είναι αξιόπιστη εξεταση όχι μόνο ως προς τα μικρόβια που εντοπίζει αλλά και ως προς τους λακτοβακιλλους. Από τον Αύγουστο παλεύω με αντιβιωσεις και προβιοτικα .έχω κάνει 3ngs .το αποτέλεσμα ήταν κάθε φορά να εξαφανιζονται τα προηγούμενα μικρόβια και να εμφανίζονται αλλα καινούργια. Οι λακτοβακιλλοι την πρώτη φορά ήταν 5% και τις επόμενες 2 ήταν 0.

Τώρα μου προτείνει ο γιατρός να πάμε σε ετ γιατί δεν έχει κανένα νόημα κι άλλο ngs . Γιατρος μου είναι ο γνωστός π....ς. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2024 at 11:53 ΜΜ, Losr είπε:

Τον άλλο μήνα γίνομαι 40 και έχω κάνει μια εξωσωματική στα 38 σε ιδιωτικό και μάλιστα σε γνωστό όνομα που στην αγορά έχει την φήμη ότι είναι πολύ προσεκτικός και ανθρώπινος. Η εξωσωματική μου έβγαλε 3 εμβρυομεταφορες με άριστες hatchling βλαστοκυστες εκ των οποίων η πρώτη παλινδρομήσε 6η εβδομάδα και οι άλλες δύο εμβρυομεταφορες ήταν βιοχημικές. Πριν την εξωσωματική δεν μου έκαναν κάμοια εξέταση πέραν από από αυτές που θέλει ο ΕΟΠΥΥ και υστεροσκοπηση. Μετά την πρώτη εμβρυομεταφορα που παλινδρομήσε στην οποία έπαιρνα μόνο utrogestan και ciclacur απάιτησα να γίνει έλεγχος και βρέθηκε ότι έχω ασθενώς θετικά ΑΝΑ και ομοκυστεΐνη. Στην δεύτερη εμβρυομεταφορα που έγινε 3 μήνες μετά με το θετικό τεστ θα ξεκίναγα και αντιπικτικες. Πήρα θετική χοριακη αλλά ήταν βιοχημική. Κάπου εκεί θύμωσα και είπα θα το ψάξω σωστά μόνη μου και βρήκα ότι τα Ανά είναι από δύο αυτοάνοσα που έχω τα οποία ευτυχώς κοιμούνται έχω sjorgen και λύκο (είναι ξαδέρφια αυτά). Το ότι κοιμούνται είναι καλο αλλά στην επόμενη εξωσωματική θα πάρω προληπτικά πλαγκενιλ να μην ξυπνήσουν. Την ομοκυστεΐνη τη διορθώνω με ,filicine αλλά έχω και αντίσταση στην ινσουλίνη παίρνω glucophaze εδώ και 5 μήνες. Τον Οκτώβριο έκανα την 3η εμβρυομεταφορα και ήταν βιοχημική. Στην νέα εξωσωματική θα παίρνω όλα αυτά. Σκέφτομαι τη δωρεά μόνο λόγω ηλικίας και η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δυνατότητα για πολλές εξωσωματικές. Σκέφτομαι τη νέα εξωσωματική να την κάνω δημόσια γιατί όλα τα παραπάνω μου τα βρήκαν στο δημόσιο 

Καλημέρα..στο δημόσιο μόνο  δεν γίνεται  με δοτρια..

4 ώρες πρίν, maraki1992 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Θα επαναφέρω το θέμα αν κάποια μπορεί να μου πει τξ γνώμη της θα με βοηθούσε πολύ. 

Θέλω να σας ρωτήσω αν το ngs εν τέλει είναι αξιόπιστη εξεταση όχι μόνο ως προς τα μικρόβια που εντοπίζει αλλά και ως προς τους λακτοβακιλλους. Από τον Αύγουστο παλεύω με αντιβιωσεις και προβιοτικα .έχω κάνει 3ngs .το αποτέλεσμα ήταν κάθε φορά να εξαφανιζονται τα προηγούμενα μικρόβια και να εμφανίζονται αλλα καινούργια. Οι λακτοβακιλλοι την πρώτη φορά ήταν 5% και τις επόμενες 2 ήταν 0.

Τώρα μου προτείνει ο γιατρός να πάμε σε ετ γιατί δεν έχει κανένα νόημα κι άλλο ngs . Γιατρος μου είναι ο γνωστός π....ς. 

 

Κάποιοι πιστεύουν αυτά τα τεστ κάποιοι  όχι.. κάποιοι πιστεύουν τους γαλακτοβακιλους..κάποιοι όχι.. κάποιοι πιστεύουν στα μικρόβια  για πάντα..κάποιοι όχι.. αντιβίωση  από το στόμα  η έγχυση? Ήμουν στον έτερο  γιατρό εκεί.. όταν άρχισα να αμφιβάλω  για τις αντιβίωσεις κλπ..έφυγα..οι περισσότεροι  γιατροί δε τα πιστεύουν  βέβαια  ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, maraki1992 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Θα επαναφέρω το θέμα αν κάποια μπορεί να μου πει τξ γνώμη της θα με βοηθούσε πολύ. 

Θέλω να σας ρωτήσω αν το ngs εν τέλει είναι αξιόπιστη εξεταση όχι μόνο ως προς τα μικρόβια που εντοπίζει αλλά και ως προς τους λακτοβακιλλους. Από τον Αύγουστο παλεύω με αντιβιωσεις και προβιοτικα .έχω κάνει 3ngs .το αποτέλεσμα ήταν κάθε φορά να εξαφανιζονται τα προηγούμενα μικρόβια και να εμφανίζονται αλλα καινούργια. Οι λακτοβακιλλοι την πρώτη φορά ήταν 5% και τις επόμενες 2 ήταν 0.

Τώρα μου προτείνει ο γιατρός να πάμε σε ετ γιατί δεν έχει κανένα νόημα κι άλλο ngs . Γιατρος μου είναι ο γνωστός π....ς. 

 

Καλημέρα!Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά! Εγώ πολύ καιρό να γράψω.Οι πιο πολλές με ξέρουν ,τα πιο νέα κορίτσια σίγουρα όχι .

Εγώ όσο καιρο εκανα  μόνο εγχύσεις ,αντιβίωση οι γαλακτοβάκιλοι ήτανε μηδέν ή ποσοστό μη ικανοποιητικό. Όταν έλαβα ενδοκολπικους γαλακτοβακιλους και από το στόμα για αρκετούς μήνες ,διατροφη τότε οι γαλακτοβάκιλοι από μηδέν πήγαν στο 100%. Βέβαια εγώ έκανα και μια θεραπεία ανοσολογικη για το θέμα που έχω.

Συμπερασματικά η πολύχρονη εμπειρία μου ,μου έχει δείξει ότι το ngs είναι αξιόπιστη εξέταση που βοηθάει πολύ αλλά οι αντιβιωσεις,εγχύσεις θέλουν ένα αυστηρό κριτήριο και πάντα να συνδυαστούν με προβιοτικα .

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια!

Μην εγκαταλείπετε τα όνειρα σας! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2024 at 6:46 ΠΜ, maraki1992 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Θα επαναφέρω το θέμα αν κάποια μπορεί να μου πει τξ γνώμη της θα με βοηθούσε πολύ. 

Θέλω να σας ρωτήσω αν το ngs εν τέλει είναι αξιόπιστη εξεταση όχι μόνο ως προς τα μικρόβια που εντοπίζει αλλά και ως προς τους λακτοβακιλλους. Από τον Αύγουστο παλεύω με αντιβιωσεις και προβιοτικα .έχω κάνει 3ngs .το αποτέλεσμα ήταν κάθε φορά να εξαφανιζονται τα προηγούμενα μικρόβια και να εμφανίζονται αλλα καινούργια. Οι λακτοβακιλλοι την πρώτη φορά ήταν 5% και τις επόμενες 2 ήταν 0.

Τώρα μου προτείνει ο γιατρός να πάμε σε ετ γιατί δεν έχει κανένα νόημα κι άλλο ngs . Γιατρος μου είναι ο γνωστός π....ς. 

 

Μέχρι και εκείνος κατανοησε τη μικρή σημασία αυτής της πάρα πολύ ευαίσθητης μοριακής εξέτασης. Προβιοτικα είναι η λύση στο θέμα αυτό, όχι οι αντιβιωσεις. Οι γαλακτοβάκιλλοι είναι τα καλά μικρόβια, οι αντιβιωσεις τα σαρώνουν. Προβιοτικα, από το στόμα και κολπικά με συνέπεια κάθε μέρα για 1 με 2 μήνες, θα στρώσει. Το γυναικείο σύστημα έχει συνήθως χαμηλά ποσοστά. Εξαρτώνται από διατροφή, άγχος και καμιά φορά από μικρόβια (αν ειναι εξωγενη)

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Μέχρι και εκείνος κατανοησε τη μικρή σημασία αυτής της πάρα πολύ ευαίσθητης μοριακής εξέτασης. Προβιοτικα είναι η λύση στο θέμα αυτό, όχι οι αντιβιωσεις. Οι γαλακτοβάκιλλοι είναι τα καλά μικρόβια, οι αντιβιωσεις τα σαρώνουν. Προβιοτικα, από το στόμα και κολπικά με συνέπεια κάθε μέρα για 1 με 2 μήνες, θα στρώσει. Το γυναικείο σύστημα έχει συνήθως χαμηλά ποσοστά. Εξαρτώνται από διατροφή, άγχος και καμιά φορά από μικρόβια (αν ειναι εξωγενη)

Καλημέρα κοπέλα μου . Και από προβιοτικα έχω πάρει τα πάντα. Διατροφή δεν μπορώ να πω ότι προσεχω ιδιαίτερα αλλά από εδώ και πέρα θα τηρώ αυστηρά πρότυπα διατροφής μήπως και υπάρξει βελτίωση. Απλά με 0% λακτοβακιλλους δεν είναι ρίσκο να πάμε σε ετ ?

On 7/1/2024 at 12:05 ΜΜ, anoulious είπε:

Καλημέρα!Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά! Εγώ πολύ καιρό να γράψω.Οι πιο πολλές με ξέρουν ,τα πιο νέα κορίτσια σίγουρα όχι .

Εγώ όσο καιρο εκανα  μόνο εγχύσεις ,αντιβίωση οι γαλακτοβάκιλοι ήτανε μηδέν ή ποσοστό μη ικανοποιητικό. Όταν έλαβα ενδοκολπικους γαλακτοβακιλους και από το στόμα για αρκετούς μήνες ,διατροφη τότε οι γαλακτοβάκιλοι από μηδέν πήγαν στο 100%. Βέβαια εγώ έκανα και μια θεραπεία ανοσολογικη για το θέμα που έχω.

Συμπερασματικά η πολύχρονη εμπειρία μου ,μου έχει δείξει ότι το ngs είναι αξιόπιστη εξέταση που βοηθάει πολύ αλλά οι αντιβιωσεις,εγχύσεις θέλουν ένα αυστηρό κριτήριο και πάντα να συνδυαστούν με προβιοτικα .

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια!

Μην εγκαταλείπετε τα όνειρα σας! 

Καλημέρα κορίτσι μου. Καλή χρονιά με υγεία και κάθε ευτυχία. 

Παλιότερα ngs που είχα κάνει σε αλλο εργαστήριο της πόλης μου είχαν βγει οκ . Μήπως το εργαστήριο του π.... υπεραναλυει την κατάσταση ? Δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι μπορεί να έχει πάει τόσο στραβά με μένα. Παίρνω ένα σωρό προβιοτικα από το στόμα και από τον κόλπο 5.5 μήνες τώρα και βελτίωση καμιά. Σκοτώνονται τα μικρόβια από κάθε προηγούμενο ngs και έρχονται στην επιφάνεια αλλά. Οι λακτοβακιλλοι 0 πάντα 

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2024 at 7:43 ΠΜ, maraki1992 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου . Και από προβιοτικα έχω πάρει τα πάντα. Διατροφή δεν μπορώ να πω ότι προσεχω ιδιαίτερα αλλά από εδώ και πέρα θα τηρώ αυστηρά πρότυπα διατροφής μήπως και υπάρξει βελτίωση. Απλά με 0% λακτοβακιλλους δεν είναι ρίσκο να πάμε σε ετ ?

Καλημέρα κορίτσι μου. Καλή χρονιά με υγεία και κάθε ευτυχία. 

Παλιότερα ngs που είχα κάνει σε αλλο εργαστήριο της πόλης μου είχαν βγει οκ . Μήπως το εργαστήριο του π.... υπεραναλυει την κατάσταση ? Δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι μπορεί να έχει πάει τόσο στραβά με μένα. Παίρνω ένα σωρό προβιοτικα από το στόμα και από τον κόλπο 5.5 μήνες τώρα και βελτίωση καμιά. Σκοτώνονται τα μικρόβια από κάθε προηγούμενο ngs και έρχονται στην επιφάνεια αλλά. Οι λακτοβακιλλοι 0 πάντα 

Καλησπέρα.

Εγώ με 0 γαλακτοβακιλους δε θα προχωρούσα σε ετ.

Να ξέρεις ότι σε λοιμωξιολογο που είχα πάει ένα πολύ μικρό ποσοστό γαλακτοβακιλλων αναπληρώνεται κάθε μήνα.Και κυρίως δουλειά κάνουν τα ενδοκολπικα προβιοτικα γιατί τα άλλα κατα τη διαδρομή απορροφούνται από όλα όργανα μου είχε πει..

Όταν παιρνεις απο το στόμα προτίμησε να πάρεις στελέχη που πηγαίνουν στον κόλπο.

πρίν από 2 λεπτά , anoulious είπε:

Καλησπέρα.

Εγώ με 0 γαλακτοβακιλους δε θα προχωρούσα σε ετ.

Να ξέρεις ότι σε λοιμωξιολογο που είχα πάει ένα πολύ μικρό ποσοστό γαλακτοβακιλλων αναπληρώνεται κάθε μήνα.Και κυρίως δουλειά κάνουν τα ενδοκολπικα προβιοτικα γιατί τα άλλα κατα τη διαδρομή απορροφούνται από όλα όργανα μου είχε πει..

Όταν παιρνεις απο το στόμα προτίμησε να πάρεις στελέχη που πηγαίνουν στον κόλπο.

Εγώ πχ παλιά από το στόμα έπαιρνα τα optib..for women από Ελλάδα..Τότε υπήρχαν και ενδοκολπικα της frez..τα ecov..Ψαξτο και γενικά υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλες.. πριν τρεις μήνες απόκτησα την μπεμπινα μου,με εξωσωματικη..μου έχουν μείνει κάποια φάρμακα που θα χαρώ πολύ να βοηθήσω με τη σειρά μου κάποια κοπέλα που τα έχει πραγματικά ανάγκη.. με όλη μου τη θετική ενέργεια και την αγάπη μου..η παραλαβή όμως να γίνει από τον χώρο μου...μένω στο κέντρο της Αθήνας.. τα φάρμακα ειναι: 13 διπλά κουτιά ενέσεις Ivor.. 2 κουτιά lentogest και 2 κουτιά αυτοκόλλητα dermestril των 50...οποία κοπέλα τα χρειάζεται ας επικοινωνήσει μαζί μου στο 6974861802...η ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...