Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Eflenew είπε:

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες όσες περιμένουμε τις χοριακες μας❤️ Πέρασες πολλά,ομως  αυτή τη φορά εύχομαι να δεις μια μεγάλη χοριακη 🥰 Οι γιατροί τι λένε σχετικά με τις προηγούμενες εμβρυομεταφορες σου?

      Εγώ αύριο θα πάω για την επαναληπτική και ελπίζω να μην φάω χαστούκι..εμενα η πρώτη μου εμβρυομεταφορά ήταν μηδενική,τυχαίο γεγονός όπως είπε ο γιατρός η επόμενη που είχα βάλει δυο είχε παλινδρομήσει το ένα,όμως το άλλο είναι η κορούλα μου και τώρα είναι η τρίτη μου εμβρυομεταφορά.

       

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλημέρα  σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε καλά! Διερευνητικες ερωτήσεις μέχρι  αύριο που κάνω χοριακη..(με κακά προγνωστικά). 

1/όσες χρειάστηκατε δεύτερη δοτρια  αλλάξατε και γιατρό?

2/αν δεν αλλάξατε, τα λεφτά είναι τα ίδια πχ ήταν 5000 αλλά 5000?

3/πέρα από την αλλαγή δοτριας τι άλλο αλλάξατε, τι άλλο εξέτασατε?

Ευχαριστώωω,

Μακάρι να είναι αχρείαστο  το post αλλά.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 hour ago, Malntalia είπε:

Καλημέρα  σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε καλά! Διερευνητικες ερωτήσεις μέχρι  αύριο που κάνω χοριακη..(με κακά προγνωστικά). 

1/όσες χρειάστηκατε δεύτερη δοτρια  αλλάξατε και γιατρό?

2/αν δεν αλλάξατε, τα λεφτά είναι τα ίδια πχ ήταν 5000 αλλά 5000?

3/πέρα από την αλλαγή δοτριας τι άλλο αλλάξατε, τι άλλο εξέτασατε?

Ευχαριστώωω,

Μακάρι να είναι αχρείαστο  το post αλλά.. 

Καλησπέρα κοριτσάκι μου..

Ήθελα περισσότερο να σου γράψω για να σου στείλω θετική σκέψη και ενέργεια γιατί θυμάμαι πόσο έχεις παλέψει και εσύ.. μακάρι ειλικρινά να πάνε όλα κατ'ευχήν και να μην χρειάζεται να απαντήσεις σε κανένα από τα ερωτήματα που σε βασανίζουν τώρα.. αλλά γιατί μιλάς για κακά προγνωστικά; Τι είναι αυτό που σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν έπιασε..; Ξέρεις ήδη ότι τα συμπτώματα δεν είναι προγνωστικος δείκτης οπότε μη στο λέω και εγώ..!

Για τα ερωτήματα που θέτεις τώρα.. δεν έχω να σου απαντήσω πολλά μιας και εμείς είμαστε με δότη όχι με δοτρια οπότε αλλάζει αρκετά.. αλλά εμείς όταν αλλάξαμε δότη, γιατρό πχ δεν αλλάξαμε.. αυτό φυσικά για εμάς είχε να κάνει περισσότερο στη σχέση που έχουμε με το γιατρό και την εμπιστοσύνη που νιώθουμε μαζί του, δεν εντόπισα κάπου λάθη στην ετ για να τον κατηγορήσω.. μετά πέρα από την αλλαγή του δότη κοιτάξαμε το περιβάλλον της μήτρας (ngs, καλλιέργεια & τεστ Παπ που έπρεπε ούτως ή άλλως να κάνω) υστεροσκοπηση μου πρότεινε επίσης αν και δεν κάναμε γιατί είχαμε κάνει ήδη πριν την ετ τότε, αιματολογικά ελεγχθηκα ξανά σε δεύτερη αιματολογο όπου πάλι δεν βρέθηκε κάτι, ενδοκρινολόγο για να επιβεβαιώσουμε ότι όλα είναι υπό έλεγχο.. αλλά αυτή τη φορά πήγα και σε ρευματολόγο (η δεύτερη αιματολογος μου το σύστησε καθώς εντόπισε κάτι στις εξετάσεις μου..) όπου φαίνεται να υπάρχει κάτι ανοσολογικό και ξεκίνησα προληπτική αγωγή για να βρίσκεται σε καταστολή το ανοσοποιητικό.. ακόμα θα κάνουμε intralipid (αν το λέω σωστά) στην επόμενη ετ με την συμβολή της ρευματολογου.. απο εκεί και πέρα δεν έχω προχωρήσει σε ετ για να σου πω αν θα αλλάξουμε και κάτι παραπάνω πχ στην αγωγή της ετ.. για το οικονομικό φυσικά δεν ξέρω κάτι να σου πω..

Μακάρι, ειλικρινά μακάρι, να πάνε όλα κατ'ευχήν..!🥰🤗


OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Kiddo είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκι μου..

Ήθελα περισσότερο να σου γράψω για να σου στείλω θετική σκέψη και ενέργεια γιατί θυμάμαι πόσο έχεις παλέψει και εσύ.. μακάρι ειλικρινά να πάνε όλα κατ'ευχήν και να μην χρειάζεται να απαντήσεις σε κανένα από τα ερωτήματα που σε βασανίζουν τώρα.. αλλά γιατί μιλάς για κακά προγνωστικά; Τι είναι αυτό που σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν έπιασε..; Ξέρεις ήδη ότι τα συμπτώματα δεν είναι προγνωστικος δείκτης οπότε μη στο λέω και εγώ..!

Για τα ερωτήματα που θέτεις τώρα.. δεν έχω να σου απαντήσω πολλά μιας και εμείς είμαστε με δότη όχι με δοτρια οπότε αλλάζει αρκετά.. αλλά εμείς όταν αλλάξαμε δότη, γιατρό πχ δεν αλλάξαμε.. αυτό φυσικά για εμάς είχε να κάνει περισσότερο στη σχέση που έχουμε με το γιατρό και την εμπιστοσύνη που νιώθουμε μαζί του, δεν εντόπισα κάπου λάθη στην ετ για να τον κατηγορήσω.. μετά πέρα από την αλλαγή του δότη κοιτάξαμε το περιβάλλον της μήτρας (ngs, καλλιέργεια & τεστ Παπ που έπρεπε ούτως ή άλλως να κάνω) υστεροσκοπηση μου πρότεινε επίσης αν και δεν κάναμε γιατί είχαμε κάνει ήδη πριν την ετ τότε, αιματολογικά ελεγχθηκα ξανά σε δεύτερη αιματολογο όπου πάλι δεν βρέθηκε κάτι, ενδοκρινολόγο για να επιβεβαιώσουμε ότι όλα είναι υπό έλεγχο.. αλλά αυτή τη φορά πήγα και σε ρευματολόγο (η δεύτερη αιματολογος μου το σύστησε καθώς εντόπισε κάτι στις εξετάσεις μου..) όπου φαίνεται να υπάρχει κάτι ανοσολογικό και ξεκίνησα προληπτική αγωγή για να βρίσκεται σε καταστολή το ανοσοποιητικό.. ακόμα θα κάνουμε intralipid (αν το λέω σωστά) στην επόμενη ετ με την συμβολή της ρευματολογου.. απο εκεί και πέρα δεν έχω προχωρήσει σε ετ για να σου πω αν θα αλλάξουμε και κάτι παραπάνω πχ στην αγωγή της ετ.. για το οικονομικό φυσικά δεν ξέρω κάτι να σου πω..

Μακάρι, ειλικρινά μακάρι, να πάνε όλα κατ'ευχήν..!🥰🤗

Αχ βρε kiddo μου..έχουμε ξαναβρεθεί..(δυστυχώς  από τη μια) .. όλα αυτά τα έχω κάνει σε μένα πριν κάνουμε τη δεύτερη  μεταφορά.. όλα και πολλές φορές.. τα ξέρεις..γτ χτες που ήταν 0+8 με βλαστοκυστες  5 ημερών  η χοριακη ήταν 8...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Malntalia είπε:

Αχ βρε kiddo μου..έχουμε ξαναβρεθεί..(δυστυχώς  από τη μια) .. όλα αυτά τα έχω κάνει σε μένα πριν κάνουμε τη δεύτερη  μεταφορά.. όλα και πολλές φορές.. τα ξέρεις..ητ χτες που ήταν 0+8 με βλαστοκυστες  5 ημερών  η χοριακη ήταν 8...

Κάτσε βρε κοριτσάκι μου γιατί δεν κατάλαβα κάτι καλά ίσως.. έκανες χθες πρώτη χοριακη, 8η μέρα ετ με βλαστοκυστες 5 ημερών, και η χοριακη ήταν 8..; Αν κατάλαβα καλά τότε είναι δύσκολα όντως.. αν και είναι νωρίς 8η μέρα μετά την μεταφορά αλλά και πάλι θα έπρεπε να είναι πιο πάνω από 8.. ειλικρινά στο εύχομαι ολόψυχα να ανατραπεί αν και καταλαβαίνω απόλυτα πως νοιώθεις και έχεις δίκιο..

Τα ξέρω μωρέ... θα τα έχετε ξανακάνει.. και εγώ στεναχωριέμαι που διαβάζω παλιές κοπέλες να παλεύουν ακόμα.. για αυτό και θέλησα να σου γράψω.. δυστυχώς κοριτσάκι μου δεν ξέρω τι άλλο θα μπορούσατε να κάνετε.. πολλές φορές είναι και θέμα τύχης.. δεν είναι όλα στο χέρι μας ή στο χέρι της επιστήμης.. αν και ξέρω ότι πονάει πολύ περισσότερο γιατί είναι και με δωρεά οπότε το οικονομικό έρχεται να επιβαρύνει την όλη προσπάθεια αναγκάζοντας σε να ψάχνεις εναγωνίως μια απάντηση του "γιατί..;!;" .. δεν ξέρω αν θα βοηθούσε να κάνεις κανά δυο ραντεβού και με άλλους γιατρούς μήπως πάρεις και άλλες γνώμες προσέγγισης από ειδικούς και ας μείνεις στον ίδιο γιατρό στο τέλος (εσύ το ξέρεις αυτό) και για ψυχολογικούς λόγους δηλαδή να δείς τι θα σου πουν και τι το διαφορετικό θα μπορούσε να προτείνουν..

Υ.Γ. το σπέρμα φαντάζομαι ότι το έχετε ξεσκονισει.. από εκεί τι εικόνα έχετε; Είναι όλα ιδανικά; 


OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Kiddo είπε:

Κάτσε βρε κοριτσάκι μου γιατί δεν κατάλαβα κάτι καλά ίσως.. έκανες χθες πρώτη χοριακη, 8η μέρα ετ με βλαστοκυστες 5 ημερών, και η χοριακη ήταν 8..; Αν κατάλαβα καλά τότε είναι δύσκολα όντως.. αν και είναι νωρίς 8η μέρα μετά την μεταφορά αλλά και πάλι θα έπρεπε να είναι πιο πάνω από 8.. ειλικρινά στο εύχομαι ολόψυχα να ανατραπεί αν και καταλαβαίνω απόλυτα πως νοιώθεις και έχεις δίκιο..

Τα ξέρω μωρέ... θα τα έχετε ξανακάνει.. και εγώ στεναχωριέμαι που διαβάζω παλιές κοπέλες να παλεύουν ακόμα.. για αυτό και θέλησα να σου γράψω.. δυστυχώς κοριτσάκι μου δεν ξέρω τι άλλο θα μπορούσατε να κάνετε.. πολλές φορές είναι και θέμα τύχης.. δεν είναι όλα στο χέρι μας ή στο χέρι της επιστήμης.. αν και ξέρω ότι πονάει πολύ περισσότερο γιατί είναι και με δωρεά οπότε το οικονομικό έρχεται να επιβαρύνει την όλη προσπάθεια αναγκάζοντας σε να ψάχνεις εναγωνίως μια απάντηση του "γιατί..;!;" .. δεν ξέρω αν θα βοηθούσε να κάνεις κανά δυο ραντεβού και με άλλους γιατρούς μήπως πάρεις και άλλες γνώμες προσέγγισης από ειδικούς και ας μείνεις στον ίδιο γιατρό στο τέλος (εσύ το ξέρεις αυτό) και για ψυχολογικούς λόγους δηλαδή να δείς τι θα σου πουν και τι το διαφορετικό θα μπορούσε να προτείνουν..

Ναι ναι χτες 8η..το ξέρω..ας πάρουμε αύριο  την επιβεβαίωση  κσι βλέπουμε..είναι ακριβώς όπως τα λες.. σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Malntalia είπε:

Ναι ναι χτες 8η..το ξέρω..ας πάρουμε αύριο  την επιβεβαίωση  κσι βλέπουμε..είναι ακριβώς όπως τα λες.. σε ευχαριστώ!

Γράψε μας σε παρακαλώ αύριο όταν θα ξέρεις.. θα σε έχω έννοια.. προσεύχομαι να ανατρέψει όλα τα προγνωστικά το εμβρυακι και να πάνε όλα κατ'ευχήν στο τέλος..!

  • Λυπημένη/-ος 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Να ρωτήσω, έχει κάποια να συστήσει ρευματολόγο κύησης ή ρευματολόγο που σχετίζεται (έχει γνώσεις) με υπογονιμότητα και εγκυμοσύνη; Ψάχνω να πάρω μια δεύτερη γνώμη και δεν βρίσκω.. για Αθήνα ψάχνω..


OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα σε ολους,

ειμαι στην 5η μερα απο την μεβρυομεταφορα δυο βλαστοκυστων 4ΑΑ (εγινε στις 2/4 στις 11:30) και φυσικα με εχει φαει η αγωνια. Εκανα ενα τεστ εχθες αρνητικο, εκανα και σημερα αρνητικο! Δεν ξερω αν ειναι πολυ νωρις αλλα απογοητευομαι ολοενα και περισσοτερο. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, dreamy είπε:

Καλησπερα σε ολους,

ειμαι στην 5η μερα απο την μεβρυομεταφορα δυο βλαστοκυστων 4ΑΑ (εγινε στις 2/4 στις 11:30) και φυσικα με εχει φαει η αγωνια. Εκανα ενα τεστ εχθες αρνητικο, εκανα και σημερα αρνητικο! Δεν ξερω αν ειναι πολυ νωρις αλλα απογοητευομαι ολοενα και περισσοτερο. 

Καλησπέρα κοριτσάκι μου! Ναι είναι νωρίς! Σε εμένα μετά την 7η μέρα ετ άρχισε να δείχνει πολύ πολύ πολύ αχνό σε φάση που μόνο εγώ το έβλεπα και με έβγαζε ο άντρας μου "τρελή"!! Χαχαχαχαχα! Θα σου έλεγα όμως εφόσον σε αγχωνουν τα τεστ καλύτερα να μην τα κάνεις! Γιατί τα τεστ δεν είναι 100% ενδεικτικά αλλιώς οι γιατροί δεν θα ζηταγαν χοριακη..! Και άλλωστε έχουμε δει πολλές φορές αρνητικά τέστ με θετική χοριακη.. οπότε μάλλον τσάμπα αγχώνεσαι παραπάνω, μέχρι τη χοριακη λοιπόν υπομονή αν και ξέρω πόσο δύσκολο είναι..! Κουράγιο και πολύ πολύ καλή επιτυχία!! Σου εύχομαι να πάνε όλα κατ'ευχήν!🙏🙏🙏

  • Μου αρέσει 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Kiddo είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκι μου! Ναι είναι νωρίς! Σε εμένα μετά την 7η μέρα ετ άρχισε να δείχνει πολύ πολύ πολύ αχνό σε φάση που μόνο εγώ το έβλεπα και με έβγαζε ο άντρας μου "τρελή"!! Χαχαχαχαχα! Θα σου έλεγα όμως εφόσον σε αγχωνουν τα τεστ καλύτερα να μην τα κάνεις! Γιατί τα τεστ δεν είναι 100% ενδεικτικά αλλιώς οι γιατροί δεν θα ζηταγαν χοριακη..! Και άλλωστε έχουμε δει πολλές φορές αρνητικά τέστ με θετική χοριακη.. οπότε μάλλον τσάμπα αγχώνεσαι παραπάνω, μέχρι τη χοριακη λοιπόν υπομονή αν και ξέρω πόσο δύσκολο είναι..! Κουράγιο και πολύ πολύ καλή επιτυχία!! Σου εύχομαι να πάνε όλα κατ'ευχήν!🙏🙏🙏

Δεν μπορω και να σταματησω να κανω τεστ! Δεν νιωθω και κατι περιεργο περα απο καπιιες τσιμπιες χαμηλα, φουσκωμα, ζεστη και πολυουρια…που οφειλονται κυριως στα φαρμακα! Αχ μακαρι να πανε ΟΛΑ καλα και να εμφυτευθει το εμβρυακι και να πανε ολα οπως τα ονειρευομαστε! Απ το στομα σου και σου θεου τ αυτι

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως μετα απο δυο αρνητικα που εγιναν ομως νωρις, σημερα σηκωθηκα και ειχα καφε εκκρισεις βαζοντας την vasclor και εκανα αλλο ενα τεστ (6η μερα) και νομιζω πως ειναι θετικο το ανεβασα στο προφιλ να το δειτε και σεις! Δεν τονπιστευω, δεν εχω νιωσει μεγαλυτερη ευτυχια νομιζω!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, dreamy είπε:

Νομιζω πως μετα απο δυο αρνητικα που εγιναν ομως νωρις, σημερα σηκωθηκα και ειχα καφε εκκρισεις βαζοντας την vasclor και εκανα αλλο ενα τεστ (6η μερα) και νομιζω πως ειναι θετικο το ανεβασα στο προφιλ να το δειτε και σεις! Δεν τονπιστευω, δεν εχω νιωσει μεγαλυτερη ευτυχια νομιζω!

Κάτι φαίνεται, ναι !!!!! μπράβο !!!! να πάνε όλα καλά, όπως τα επιθυμείς !!!!!! τι ωραία τι ωραία!!   τι μεγάλη χαρά !!!🌼

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, LioPh79 είπε:

Κάτι φαίνεται, ναι !!!!! μπράβο !!!! να πάνε όλα καλά, όπως τα επιθυμείς !!!!!! τι ωραία τι ωραία!!   τι μεγάλη χαρά !!!🌼

Πηγα για χοριακη χωρις να το πω στο γιατρο, ηταν για την Παρασκευη η χοριακη. Ειναι 20 χαμηλη αλλα ειναι και πολυ νωρις , η προγεστερονη 44. Ο γιατρος μου ειπε επαναληψη σε μια εβδομαδα και να μην αγχωνομαι και κανει συσπασεις η μητρα.. τωρα δεν αγχωνομαι ομως τωρα ειμαι τρισευτυχισμενη!! 
Σας ευχαριστω ολους για τις ευχες!! ♥️♥️

  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω αυτα τα καφε ροζ που ξεκινησαν απο τα ξημερωματα μαζι με κατι πονακια…θα σταματησουν; Να ανησυχησω; Η προγεστερονη μου ειναι πολυ καλη 43. 
Αχ μουφαινεται δεν θα ηρεμησουμε ποτε απο το ενα αγχος στο επομενο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...