Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 9/1/2024 at 7:43 ΠΜ, maraki1992 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου . Και από προβιοτικα έχω πάρει τα πάντα. Διατροφή δεν μπορώ να πω ότι προσεχω ιδιαίτερα αλλά από εδώ και πέρα θα τηρώ αυστηρά πρότυπα διατροφής μήπως και υπάρξει βελτίωση. Απλά με 0% λακτοβακιλλους δεν είναι ρίσκο να πάμε σε ετ ?

Καλημέρα κορίτσι μου. Καλή χρονιά με υγεία και κάθε ευτυχία. 

Παλιότερα ngs που είχα κάνει σε αλλο εργαστήριο της πόλης μου είχαν βγει οκ . Μήπως το εργαστήριο του π.... υπεραναλυει την κατάσταση ? Δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι μπορεί να έχει πάει τόσο στραβά με μένα. Παίρνω ένα σωρό προβιοτικα από το στόμα και από τον κόλπο 5.5 μήνες τώρα και βελτίωση καμιά. Σκοτώνονται τα μικρόβια από κάθε προηγούμενο ngs και έρχονται στην επιφάνεια αλλά. Οι λακτοβακιλλοι 0 πάντα 

Καλημέρα κοπέλα μου παλιότερα είδα είχες αναφέρει πως θα επισκεφθείς το gennim... Τελικά όμως από οτι βλέπω γιατρός σου είναι ο παν..... τι σε εκανε να αλλάξεις γνώμη γιατί και εγώ είμαι σε δίλημμα ποιό κέντρο να ακολουθήσω , με ενδιαφέρει η εξέταση ngs μόνο ο παν..... την κάνει? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλησπέρα κορίτσια, έτυχε να έχει καμία στρεπτόκοκκο μετά από καλλιέργεια κόλπου; Αν ναι πώς το αντιμετωπίσατε; Η υστεροσκόπηση ήταν καθαρή, αλλά τώρα η εξέταση το έδειξε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μετά από καιρό….ειχα κάνει εμβρυομεταφορα 31/7 …είχαμε βάλει 3ημερων 1 καλής Ποιοτητας κ 1 μετριασ κ η χοριακη ανέβαινε από 25,μετά 73, μετά 263 κτλ μέχρι την 11 βδομάδα που παλινδρόμησε …τώρα έχω κάνει πάλι εμβρυομεταφορα 25/1 με άριστες βλαστοκυστες 5ημερων (2βαλαμε) έχω άγχος για το τι θα γίνει 

υγ να σημειώσω ότι την προηγούμενη φορά είχα τρίδυμα σε έναν σάκο κ ήταν πολύ πολύ δυσκολο

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2024 at 8:11 ΠΜ, Giagk είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου παλιότερα είδα είχες αναφέρει πως θα επισκεφθείς το gennim... Τελικά όμως από οτι βλέπω γιατρός σου είναι ο παν..... τι σε εκανε να αλλάξεις γνώμη γιατί και εγώ είμαι σε δίλημμα ποιό κέντρο να ακολουθήσω , με ενδιαφέρει η εξέταση ngs μόνο ο παν..... την κάνει? 

Εγω την εκανα στον Π ο οποιος στελνει το δειγμα ιταλια κ ερχεται απο εκει η απαντηση σε 10 μερες 340€ ειχα πληρωσει το 2020 , αλλα υπαρχει κ ενα κεντρο στο ψυχικο που την κανει την εξεταση .απλα πας τη κανεις κ παιρνεις αποτελεσμα .νομιζω οτι ο τσιριγ συνεργαζεται με το κεντρο αυτο. 

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2024 at 1:01 ΜΜ, Ζενια21 είπε:

Καλησπερα μετά από καιρό….ειχα κάνει εμβρυομεταφορα 31/7 …είχαμε βάλει 3ημερων 1 καλής Ποιοτητας κ 1 μετριασ κ η χοριακη ανέβαινε από 25,μετά 73, μετά 263 κτλ μέχρι την 11 βδομάδα που παλινδρόμησε …τώρα έχω κάνει πάλι εμβρυομεταφορα 25/1 με άριστες βλαστοκυστες 5ημερων (2βαλαμε) έχω άγχος για το τι θα γίνει 

υγ να σημειώσω ότι την προηγούμενη φορά είχα τρίδυμα σε έναν σάκο κ ήταν πολύ πολύ δυσκολο

Καλά αποτελέσματα! Εύχομαι σύντομα να γράφεις στα τοπικ του θα γίνουμε γονείς το 2024!


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 2/2/2024 at 2:23 ΜΜ, Smaro79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια τι είναι η sb1 βλαστοκυστη? ;

Πρώιμη βλαστοκυστη νομιζω, η οποία δεν μπορεί να αξιολογηθεί με την άλλη μέθοδο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , vik80 είπε:

Πρώιμη βλαστοκυστη νομιζω, η οποία δεν μπορεί να αξιολογηθεί με την άλλη μέθοδο.

Σε ευχαριστώ πολύ! Το ψάχνω παντού στο internet αλλά δεν βρίσκω τίποτα.

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2024 at 1:18 ΜΜ, Tintin είπε:

Καλή χρονια.. Κ εγώ επαιρνα κορτιζονη πριν την εμβρυομεταφορα και μεχρι την αυχενικη.. Είχα μια αποβολή στην πρώτη εγκυμοσύνη και προληπτικά μου εδωσε.. Ολα πηγανε καλά τελικα.. Σου ευχομαι μια φουσκωμενη στρογγυλή κοιλιτσα !!

Γεια σας μανούλες μου! Μου έχει δώσει και εμένα ο γιατρός μου κορτιζόνη λόγο βιοχημικών κυήσεως και φοβάμαι πολύ γιατί μου είπε υπάρχει  1-2% το μωράκι να βγει με λαγωχειλιά όταν παίρνεις κορτιζόνη. Μου είπε ανησυχώ και ότι το παίρνουν χιλιάδες γυναίκες αλλά εννοείτε εγώ έχω αγχωθεί πολύ. 

On 4/1/2024 at 11:46 ΠΜ, LeneL είπε:

Τη δίνουν αρκετά συχνά πάντως στα πλαίσια της προετοιμασίας. Εγώ δλδ, το έχω ακούσει αρκετά. Κάπως ρίχνει το ανοσοποιητικό και μειώνει τις πιθανότητες αποβολής, γιατί ο οργανισμός αντιμετωπίζει το έμβρυο σαν ξένο σώμα και του επιτίθεται, ή κάτι τέτοιο δλδ..

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2024 at 4:02 ΜΜ, GeorgiaE είπε:

Γεια σας μανούλες μου! Μου έχει δώσει και εμένα ο γιατρός μου κορτιζόνη λόγο βιοχημικών κυήσεως και φοβάμαι πολύ γιατί μου είπε υπάρχει  1-2% το μωράκι να βγει με λαγωχειλιά όταν παίρνεις κορτιζόνη. Μου είπε ανησυχώ και ότι το παίρνουν χιλιάδες γυναίκες αλλά εννοείτε εγώ έχω αγχωθεί πολύ. 

 

Και εγώ είχα πάρει κορτιζόνη τον πρωτο μήνα μετά την εμβρυομεταφορα και όλα πήγαν καλά. Είναι πολύ μικρη η ποσότητα που παιρνουμε και επίσης νεότερες έρευνες δνε τη συνδέουν με τις σχιστιες οι οποίες οφείλονται κατά μεγάλο βαθμό σε κληρονομικοτητα, σε κάποιο συνδρομο και σε αλλους εξωγενεις παραγοντες όπως το κάπνισμα και το αλκοόλ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και η χαμηλή συγκέντρωση φυλλικου οξεως. Οι πιο πολλοί γιατροί στην εξωσωματικη τη χορηγούν, δε θεωρώ ότι υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 7/2/2024 at 4:02 ΜΜ, GeorgiaE είπε:

Γεια σας μανούλες μου! Μου έχει δώσει και εμένα ο γιατρός μου κορτιζόνη λόγο βιοχημικών κυήσεως και φοβάμαι πολύ γιατί μου είπε υπάρχει  1-2% το μωράκι να βγει με λαγωχειλιά όταν παίρνεις κορτιζόνη. Μου είπε ανησυχώ και ότι το παίρνουν χιλιάδες γυναίκες αλλά εννοείτε εγώ έχω αγχωθεί πολύ. 

 

Ειναι τοοοοσο μικρο το ποσοστο που δεν θα επρεπε να σε αγχωνει καν ( οπως κ ο γιατρός σου δεν θα επρεπε να σε αγχωσει).. Υπαρχουν γυναίκες που λόγω υγείας παίρνουν πολυ πιο ισχυρά φάρμακα κ τα μωρακια τους ειναι υγιεστατα!! Υπαρχουν χωρες που την εντασουν στο Πρωτόκολλο εξωσωματικης απο την πρώτη προσπάθεια.. Εσύ να σκέφτεσαι θετικά! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Nels είπε:

Και εγώ είχα πάρει κορτιζόνη τον πρωτο μήνα μετά την εμβρυομεταφορα και όλα πήγαν καλά. Είναι πολύ μικρη η ποσότητα που παιρνουμε και επίσης νεότερες έρευνες δνε τη συνδέουν με τις σχιστιες οι οποίες οφείλονται κατά μεγάλο βαθμό σε κληρονομικοτητα, σε κάποιο συνδρομο και σε αλλους εξωγενεις παραγοντες όπως το κάπνισμα και το αλκοόλ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και η χαμηλή συγκέντρωση φυλλικου οξεως. Οι πιο πολλοί γιατροί στην εξωσωματικη τη χορηγούν, δε θεωρώ ότι υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι.

Δεν φαντάζεστε πόσο μεγάλη ανακούφιση νιώθω που τα ακούω αυτά. Έχεις 3 μέρες να κοιμηθώ. Μακάρι το μωράκι μου αυτή την φορά να τα καταφέρει και να πάνε όλα καλά.  Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας 💕

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, HEAVEN είπε:

Καλημέρα σε όλες!!Εύχομαι υγιείς και τελειόμηνες κυήσεις!

Εκανα εμβρυομεταφορά πριν 4 ημέρες και αγωνιώ πάρα πολυ εώς το τεστ 

Εύχομαι να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα κορίτσι μου! αυτές οι μέρες αναμονής είναι το χειρότερο προσπάθησε να απασχολείς το μυαλό σου με οτιδήποτε άλλο ☺️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nataly είπε:

Εύχομαι να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα κορίτσι μου! αυτές οι μέρες αναμονής είναι το χειρότερο προσπάθησε να απασχολείς το μυαλό σου με οτιδήποτε άλλο ☺️

Nataly, σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Ναι είναι το χειρότερο αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι αισιόδοξα!

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...