Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

θέλω να πω κι εγώ την γνώμη μου για το θέμα αυτό, 

προσωπικά έχω λίγα ωάρια και κάνω φυσικούς κύκλους, ο γιατρός μας πρότεινε και το δανεικό ωάριο σαν λύση αλλά μας είπε ότι έχουμε περιθώριο να δοκιμάσουμε με δικό μας και αυτό κάνουμε

να σας πω την πρώτη μου σκέψη? και την δική μου και του συζύγου? ναι πάμε κατευθείαν με δανεικό! για να μη ταλαιπωρηθούμε άλλο, τι με νοιάζει για το ότι δεν θα είναι δικό μου το DNA? αν υιοθετήσω θα είναι? το μόνο που με φοβίζει λίγο είναι το θέμα αιμομιξίας αλλά και πάλι λέω αν υιοθετήσω τον ιδιο φόβο θα έχω, πόσες κάνουν ένα σορό παιδιά και τα δίνουν 

παρακολουθώ το θέμα γιατί μπορεί να έρθει και εμένα η σειρά μου, και πραγματικά πόσο χαίρομαι για τις κοπέλες που είχαν το θάρρος και προχώρησαν δεν μπορώ να το περιγράψω.. επίσης το πόσο κουράγιο μου έδωσαν οτι υπάρχει λύση και οτι δεν είναι μόνο ένας στατιστικός χάρτης που μου έδειξε ο γιατρός μου στον υπολογιστή, είναι σαν να πήρα ανάσα μετά από χρόνια που κρατώ την αναπνοή μου

όταν συζήτησα άνετη με τον εαυτό μου την λύση αυτή σε φίλες είδα μια συγκρατημένη αρνητική στάση αλλά και πάλι δεν με νοιάζει.. αν ήταν στην θέση μου ίσως να μην το βλέπανε έτσι...

  • Μου αρέσει 8

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 27 λεπτά , Papaki@ είπε:

θέλω να πω κι εγώ την γνώμη μου για το θέμα αυτό, 

προσωπικά έχω λίγα ωάρια και κάνω φυσικούς κύκλους, ο γιατρός μας πρότεινε και το δανεικό ωάριο σαν λύση αλλά μας είπε ότι έχουμε περιθώριο να δοκιμάσουμε με δικό μας και αυτό κάνουμε

να σας πω την πρώτη μου σκέψη? και την δική μου και του συζύγου? ναι πάμε κατευθείαν με δανεικό! για να μη ταλαιπωρηθούμε άλλο, τι με νοιάζει για το ότι δεν θα είναι δικό μου το DNA? αν υιοθετήσω θα είναι? το μόνο που με φοβίζει λίγο είναι το θέμα αιμομιξίας αλλά και πάλι λέω αν υιοθετήσω τον ιδιο φόβο θα έχω, πόσες κάνουν ένα σορό παιδιά και τα δίνουν 

παρακολουθώ το θέμα γιατί μπορεί να έρθει και εμένα η σειρά μου, και πραγματικά πόσο χαίρομαι για τις κοπέλες που είχαν το θάρρος και προχώρησαν δεν μπορώ να το περιγράψω.. επίσης το πόσο κουράγιο μου έδωσαν οτι υπάρχει λύση και οτι δεν είναι μόνο ένας στατιστικός χάρτης που μου έδειξε ο γιατρός μου στον υπολογιστή, είναι σαν να πήρα ανάσα μετά από χρόνια που κρατώ την αναπνοή μου

όταν συζήτησα άνετη με τον εαυτό μου την λύση αυτή σε φίλες είδα μια συγκρατημένη αρνητική στάση αλλά και πάλι δεν με νοιάζει.. αν ήταν στην θέση μου ίσως να μην το βλέπανε έτσι...

Κορίτσι στην ιδια φάση είμαι δεν γίνεται άλλη αναμονή στη ζωή μας το επόμενο κ απο τα δανεικά είναι η υιοθεσία έχω κάνει κ με δανεικό σπέρμα εγώ άρα μήπως τελικά στα 41 που έφτασα φταίνε τα ωάρια??Θα το δώ στην πορεία...ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Δε φταίει μόνο η ηλικία για τα ωαρια.. 

Εγώ είμαι 33.

Απλώς στην ηλικία μου υπάρχουν πιθανότητες αν προλάβω να καταφέρω με δικά μου. 

Κορίτσια μου γλυκά μην σκέφτεστε αν προχωρουσατε νωρίτερα θα... 

Τρανό παράδειγμα εγώ. 

Δυστυχώς θέμα τύχης.  Η μαμά μου μπήκε στην εμμηνόπαυση στα 48 η γιαγιά μου από τη μεριά της μητέρας μου μέχρι τα 50 έκανε παιδιά η άλλη μου γιαγιά μέχρι σχεδόν τα 55 είχε περίοδο.. 

 

  • Μου αρέσει 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , eleni17 είπε:

εχεις  προοωρη ωοθηκικη ανεπαρκεια?...

καλη επιτυχια σου εύχομαι ολόψυχα!!!!

Έτσι μου έχουν πει σε κέντρο... 

Τώρα έχω βρει επιτέλους έναν ΑΝΘΡΩΠΟ (γιατί παίζει πολύ ρόλο) γιατρο, εμβρυολογο για την ακρίβεια που το ψάχνει και θα με βοηθήσει αρχικά με δικό μου υλικό. 

Και αν υπάρχει πρόβλημα να δούμε αν λύνεται και μόνο αν δε λύνεται να πάμε σε δωρεά.  Γι αυτό διαβάζω πολύ για το θέμα έτσι ώστε αν καταλήξω εκεί να μην έχω κανέναν ενδοιασμό κι αμφιβολία. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, palmoira είπε:

338 η πρώτη χοριακη!! Γιούπι γιουπι γιουπι! Έχω τρελαθεί!!!

μπράβο κορίτσι μου! άντε με το καλό τώρα

 σου εύχομαι γερο-γερά μωράκι-α και χωρίς άλλη ταλαιπωρία!!!


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Δεν έχω καρδούλες να σας στείλω κορίτσια! Σας ευχαριστώ πολύ όλες και εύχομαι σε όλες να τα καταφέρουμε μέχρι τέλους!

Παλμοιρα μου συγχαρητηρια!!!Μπραβο!!!Σιγουρα δεν θα ειναι μονο ενα.Με το καλο τα μωρακια τα γλυκα!Μπραβο!!!Φιλακια πολλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...