Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, RouRou είπε:

Κοκκινομάλλα μου μακάρι να είχα το σθένος και το θάρρος σου. Ξέρω καλά πόσο πόνεσες με την απώλεια. Βλέπεις μετράω ήδη 3 αποβολές με δικά μου ωάρια. Ας γεννηθεί με το καλό η μικρούλα σου και όλα τα άσχημα θα είναι πια παρελθόν :) 

Alina80 ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Αν θέλεις γράψε μου για τις αντιδράσεις που άκουσες, θα με ενδιέφερε πολύ και ειδικά για την οικογένεια. Εγώ πχ ήμουν σίγουρη ότι είναι αυτονόητο ότι θα το πω και στο παιδί και παντού διότι δεν έβλεπα το λόγο να κρύψω κάτι που δεν ενοχλεί κανέναν και που δεν είναι ποινικό αδίκημα στην τελική. Δεν είχα άλλωστε ποτέ κανένα λόγο να κρύψω οτιδήποτε με αφορούσε, γιατί δική μας είναι η ζωή βρε αδερφέ και σε όποιον αρέσει.

Αλλά όταν τόλμησα να το αναφέρω ως επιλογή στην αδερφή μου έφριξε εντελώς..κυρίως για το τι γίνεται με θέματα υγείας. Να πω πως έχει κάνει η ίδια  7 εξωσωματικές για να αποκτήσει το παιδάκι της και δεν είναι καθόλου οπισθοδρομική. Είδα λοιπόν πως ενώ εγώ ήμουν έτοιμη να παραμείνω ανοιχτό βιβλίο όπως σε όλη μου την ζωή και να το πω, δεν ήταν οι άλλοι έτοιμοι να το ακούσουν...

ΡουΡου η αλήθεια είναι ότι δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι. Ο καθένας ξερει καλύτερα τι μπορεί να διαχειριστούν οι δικοί του ή αν θα αντιδράσουν σε κάτι. Οι δικοί μου γονείς όχι απλώς το δέχτηκαν αλλά με ενθάρρυναν να το προχωρήσω. Το ίδιο και οι φίλοι μου. 

Δεν χρειάζεται να το μοιραστείς αν οι άλλοι δεν θέλουν να ακούσουν. Από την άλλη αν εσύ θέλεις να το πεις, πες το και ας μην αντέχουν. Όσο πιο σίγουροι και καλά είμαστε εμείς οι ίδιοι με μια απόφαση τόσο λιγότερα περιθώρια για αντιδράσεις μένουν. 

Κοριτσάκι, η ζωή είναι δική μας! Κανενός άλλου!

 

 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

21 ώρες πρίν, alina80 είπε:

RouRou με αφορμή το σχόλιο σου να αφήσω και εγώ τη σκέψη μου εδώ, καθώς είμαι ήδη σε διαδικασία να προχωρήσω με δανεικά ωάρια (σκόπευα να γράψω αφού έχει ολοκληρωθεί ώστε να είναι πιο συνολική η εμπειρία). 

Είμαι και εγώ σαν την Κοκκινομάλλα, δεν χρειάστηκε να σκεφτώ κάτι όταν οι γιατροί μου είπαν "ή παίρνεις απόφαση ότι δεν θα κάνεις παιδιά, ή προχωράς με δανεικά", ήξερα αμέσως τι θα κανω. Πιστεύω ακράδαντα ότι τα παιδιά δεν ανήκουν σε κανέναν και ότι γονιός είναι εκεινος που έχει τη θέληση και το κάνει πράξη να μεγαλώσει ένα παιδί με αγάπη και να τον κάνει ανεξάρτητο άνθρωπο. 

Από τη στιγμή που το αποφάσισα ήξερα επίσης ότι εννοείται ότι θα είναι κάτι που θα ξέρει το παιδί μου -αν έρθει. Και όχι μόνο αυτό, αλλά το έχω μοιραστεί και με τους δικούς μου ανθρώπους - φίλοι, οικογένεια. Γιατί εφόσον θα το ξέρει το παιδί μου νομίζω ότι δεν είναι σωστό να το νιώθει σαν ένα "μυστικό". Θέλω να νιώθει ότι είναι κάτι που συμβαίνει, που δεν έχουμε λόγο να ντρεπόμαστε για αυτό. 

Επίσης πιστεύω ότι αν δεν υπήρχαν ταμπού σε αυτά τα θέματα όλα θα ήταν πιο.ευκολα. Και όταν μιλάμε για κάτι, τα ταμπού καταρρέουν. 

Αυτή είναι η αποψή μου βέβαια. Και ο καθένας κάνει ότι μπορεί και ότι αντέχει. Σου εύχομαι να πάρεις την καλύτερη για εσένα απόφαση και όλα να πάνε καλά. 

 

Γράψε μας όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία! Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Kalipso1978 είπε:

Γράψε μας όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία! Καλή επιτυχία!

Ευχαριστώ πολύ! Εννοείται θα γράψω. Από την επόμενη Δευτέρα ξεκινάω εγώ τα φάρμακα για το ενδομήτριο και η δοτρια για τη διέγερση. Αν όλα πάνε καλά, μέχρι τις 20 Οκτωβρίου θα γίνει και η έμβρυομεταφορα. 

Κορίτσια να εξομολογηθώ κάτι; Έχω λίγο αγχωθει ως προς το πρακτικό κομμάτι για κάποια χάπια που θα είναι κολπικά -ουτε με τις ενέσεις δεν είχα αγχωθει τόσο. Μου φαίνεται δύσκολο να τα βάζω. Κάθε εμπειρία και συμβουλή σας θα ήταν πολύτιμη!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, alina80 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Εννοείται θα γράψω. Από την επόμενη Δευτέρα ξεκινάω εγώ τα φάρμακα για το ενδομήτριο και η δοτρια για τη διέγερση. Αν όλα πάνε καλά, μέχρι τις 20 Οκτωβρίου θα γίνει και η έμβρυομεταφορα. 

Κορίτσια να εξομολογηθώ κάτι; Έχω λίγο αγχωθει ως προς το πρακτικό κομμάτι για κάποια χάπια που θα είναι κολπικά -ουτε με τις ενέσεις δεν είχα αγχωθει τόσο. Μου φαίνεται δύσκολο να τα βάζω. Κάθε εμπειρία και συμβουλή σας θα ήταν πολύτιμη!

Αν μιλας για τα ουτροτζεσταν μπορεις να τα παρεις και απο το στομα. Αναλογα βεβαια και τι προτιμαει ο γιατρος σου. Εμενα ας πουμε τα ηθελε κολπικα γιατι ελεγε πως εχουν καλυτερη δραση. Δεν ειναι κατι, γινεται πολυ ευκολα, μη σε αγχωνει. Απλως εμενα τα συγκεκριμενα με ενοχλουσαν γιατι ειχα εκκρισεις και τελος παντων ενιωθα αβολα, μου μυριζαν και ασχημα και για λιγο τα πηρα απο το στομα. Δεν ειναι κατι αυτα. Αντε κοντευει ο καιρος! Σουπερ, σουπερ!

  • Ευχαριστώ 1

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Kalipso1978 είπε:

Αν μιλας για τα ουτροτζεσταν μπορεις να τα παρεις και απο το στομα. Αναλογα βεβαια και τι προτιμαει ο γιατρος σου. Εμενα ας πουμε τα ηθελε κολπικα γιατι ελεγε πως εχουν καλυτερη δραση. Δεν ειναι κατι, γινεται πολυ ευκολα, μη σε αγχωνει. Απλως εμενα τα συγκεκριμενα με ενοχλουσαν γιατι ειχα εκκρισεις και τελος παντων ενιωθα αβολα, μου μυριζαν και ασχημα και για λιγο τα πηρα απο το στομα. Δεν ειναι κατι αυτα. Αντε κοντευει ο καιρος! Σουπερ, σουπερ!

Μέχρι στιγμής στο προγραμμα μου έχει cyclacur. Πρωί μεσημέρι τα θέλει από το στόμα το βράδυ κολπικά. Έρχονται και τα ουτροτζεσταν βέβαια, γιατί είναι και αυτά στη λίστα. 

Υποθέτω θα την βρω την άκρη...μάλλον θα επιστρατευσω και το αγόρι! Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Εννοείται θα γράψω. Από την επόμενη Δευτέρα ξεκινάω εγώ τα φάρμακα για το ενδομήτριο και η δοτρια για τη διέγερση. Αν όλα πάνε καλά, μέχρι τις 20 Οκτωβρίου θα γίνει και η έμβρυομεταφορα. 

Κορίτσια να εξομολογηθώ κάτι; Έχω λίγο αγχωθει ως προς το πρακτικό κομμάτι για κάποια χάπια που θα είναι κολπικά -ουτε με τις ενέσεις δεν είχα αγχωθει τόσο. Μου φαίνεται δύσκολο να τα βάζω. Κάθε εμπειρία και συμβουλή σας θα ήταν πολύτιμη!

Καλησπέρα και από εμένα. Μην αγχώνεσαι καθόλου! Εμένα τα ουτροτζεσταν τα ήθελε από το στόμα. Παλιότερα σε άλλες προσπαθειες εξωσωματικής τα ήθελε κολπικά . Δεν είναι κάτι μην σε ανησυχεί, απλά βάζε κανενα σερβιέτακι γιατί εγω τουλάχιστον είχα αρκετές εκκρίσεις λόγω των φαρμάκων. Σε κάθε περίπτωση όπως έγραψε και η @Kalipso1978 μπορείς να το συζητήσεις με το γιατρό σου. Καλή επιτυχία! Ο,τι χρειαστεις είμαστε εδώ!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Μέχρι στιγμής στο προγραμμα μου έχει cyclacur. Πρωί μεσημέρι τα θέλει από το στόμα το βράδυ κολπικά. Έρχονται και τα ουτροτζεσταν βέβαια, γιατί είναι και αυτά στη λίστα. 

Υποθέτω θα την βρω την άκρη...μάλλον θα επιστρατευσω και το αγόρι! Σε ευχαριστώ πολύ!

Να ξέρες πως σε νιωθω.... όλα από το στόμα τα πήρα....δεν το χω με τα κολπικά...τα cyclacur , τα ήξερα μόνο από το στόμα...με τα utrogestan είχα ένα θέμα γιατί μετά την εμβρυομεταφορα , είχα ένα ατύχημα κ χρειάστηκε να αυξήσω τη δόση...έφτασα στα 6 ημερησίως ( τα οποία μειώνονται σταδιακά ) εκεί κάπου το έχασα...σε μια μόνιμη νιρβάνα....και σχετική υπνηλία....

Καλό απόγευμα κορίτσια 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Να ξέρες πως σε νιωθω.... όλα από το στόμα τα πήρα....δεν το χω με τα κολπικά...τα cyclacur , τα ήξερα μόνο από το στόμα...με τα utrogestan είχα ένα θέμα γιατί μετά την εμβρυομεταφορα , είχα ένα ατύχημα κ χρειάστηκε να αυξήσω τη δόση...έφτασα στα 6 ημερησίως ( τα οποία μειώνονται σταδιακά ) εκεί κάπου το έχασα...σε μια μόνιμη νιρβάνα....και σχετική υπνηλία....

Καλό απόγευμα κορίτσια 

Δεν το έχω ούτε εγώ με τα κολπικά. Λέω να ρωτήσω μήπως μπορώ να τα πάρω από το στόμα και τα βραδινά. Ή να χρησιμοποιήσω κανένα έμβολο (έχω από μια κολπική κρέμα...). Αχ τι τραβάμε!

Καλό απόγευμα!

Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2018 at 6:07 ΜΜ, alina80 είπε:

Δεν το έχω ούτε εγώ με τα κολπικά. Λέω να ρωτήσω μήπως μπορώ να τα πάρω από το στόμα και τα βραδινά. Ή να χρησιμοποιήσω κανένα έμβολο (έχω από μια κολπική κρέμα...). Αχ τι τραβάμε!

Καλό απόγευμα!

Αλινα παντως εγω αυτη την φορα κανω ενεση και το βραδυ ενα ουτροτζεσταν ετσι γλυτωσα την υπνηλια.Δεν αντεχα ,πηγαινα στην δουλεια μου και κοιμομουν ορθια.Συζητα το με τον γιατρο σου.Κοριτσια εγω ειμαι λιγο αγχωμενη,αυριο ειναι η μεγαλη μερα της εμβρυομεταφορας και εγω ειμαι λιγο αρρωστουλα.Ευτυχως δεν εχω πυρετο,αλλα λιγο βηχαλακι.Εχω κανει ολα τα γιατροσοφια.Στειλτε μου θετικη ενεργεια,γιατι την εχω αναγκη.Οσον αφορα προηγουμενες συζητησεις για τα δανεικα,θα σας πω και εγω κατι που μου βγηκε αυθορμητα.Λεει ο συζυγος,αυτη την φορα ολα τα χρηματα θα τα βαλω εγω.Και απαντω,εσυ θα βαλεις τα λεφτα και το σπερμα,μια αλλη γυναικα θα βαλει τα ωαρια και εγω ομως θα κανω το σημαντικοτερο θα φερω το παιδι μας στην ΖΩΗ!Γιατι αλλιως το σπερμα θα μενε σπερμα τα ωαρια-ωαρια και τιποτα.Ενιωσα πολυ καλα με αυτη την σκεψη.Μαλλον αυτο ειναι η μητροτητα.Φιλακια πολλα σε ολες και καλη μας συνεχεια   

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , NINA78 είπε:

Αλινα παντως εγω αυτη την φορα κανω ενεση και το βραδυ ενα ουτροτζεσταν ετσι γλυτωσα την υπνηλια.Δεν αντεχα ,πηγαινα στην δουλεια μου και κοιμομουν ορθια.Συζητα το με τον γιατρο σου.Κοριτσια εγω ειμαι λιγο αγχωμενη,αυριο ειναι η μεγαλη μερα της εμβρυομεταφορας και εγω ειμαι λιγο αρρωστουλα.Ευτυχως δεν εχω πυρετο,αλλα λιγο βηχαλακι.Εχω κανει ολα τα γιατροσοφια.Στειλτε μου θετικη ενεργεια,γιατι την εχω αναγκη.Οσον αφορα προηγουμενες συζητησεις για τα δανεικα,θα σας πω και εγω κατι που μου βγηκε αυθορμητα.Λεει ο συζυγος,αυτη την φορα ολα τα χρηματα θα τα βαλω εγω.Και απαντω,εσυ θα βαλεις τα λεφτα και το σπερμα,μια αλλη γυναικα θα βαλει τα ωαρια και εγω ομως θα κανω το σημαντικοτερο θα φερω το παιδι μας στην ΖΩΗ!Γιατι αλλιως το σπερμα θα μενε σπερμα τα ωαρια-ωαρια και τιποτα.Ενιωσα πολυ καλα με αυτη την σκεψη.Μαλλον αυτο ειναι η μητροτητα.Φιλακια πολλα σε ολες και καλη μας συνεχεια   

Τι ωραία σκέψη! Με συγκίνησες πολύ! Καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορα σου. Να τα χαϊδέψεις τα μωρά σου σήμερα, να τα καλωσορίσεις στο σώμα σου! Σου στέλνω όλη τη θετική ενέργεια και σκέψη μου! 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , palmoira είπε:

Τι ωραία σκέψη! Με συγκίνησες πολύ! Καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορα σου. Να τα χαϊδέψεις τα μωρά σου σήμερα, να τα καλωσορίσεις στο σώμα σου! Σου στέλνω όλη τη θετική ενέργεια και σκέψη μου! 

Παλμοιρα μου σε ευχαριστω πολυ πολυ!Θα τα χαιδεψω σιγουρα.Εδω στην πρωτη εμβρυομεταφορα τους τραγουδησα κιολας.Και ετσι για να γελασω και να μην αγχωνομαι με τον παλιοβηχα,λεω αυτες οι μερακλουδες που κανουν το ενα τσιγαρο μετα το αλλο και βηχουν πως κανουν εμβρυομεταφορα,και ηρεμω?Φιλακια πολλα  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , NINA78 είπε:

Αλινα παντως εγω αυτη την φορα κανω ενεση και το βραδυ ενα ουτροτζεσταν ετσι γλυτωσα την υπνηλια.Δεν αντεχα ,πηγαινα στην δουλεια μου και κοιμομουν ορθια.Συζητα το με τον γιατρο σου.Κοριτσια εγω ειμαι λιγο αγχωμενη,αυριο ειναι η μεγαλη μερα της εμβρυομεταφορας και εγω ειμαι λιγο αρρωστουλα.Ευτυχως δεν εχω πυρετο,αλλα λιγο βηχαλακι.Εχω κανει ολα τα γιατροσοφια.Στειλτε μου θετικη ενεργεια,γιατι την εχω αναγκη.Οσον αφορα προηγουμενες συζητησεις για τα δανεικα,θα σας πω και εγω κατι που μου βγηκε αυθορμητα.Λεει ο συζυγος,αυτη την φορα ολα τα χρηματα θα τα βαλω εγω.Και απαντω,εσυ θα βαλεις τα λεφτα και το σπερμα,μια αλλη γυναικα θα βαλει τα ωαρια και εγω ομως θα κανω το σημαντικοτερο θα φερω το παιδι μας στην ΖΩΗ!Γιατι αλλιως το σπερμα θα μενε σπερμα τα ωαρια-ωαρια και τιποτα.Ενιωσα πολυ καλα με αυτη την σκεψη.Μαλλον αυτο ειναι η μητροτητα.Φιλακια πολλα σε ολες και καλη μας συνεχεια   

Καλή επιτυχία κορίτσι μου. Μη σε ανησυχεί καθόλου ο βήχας! Είμαι σίγουρη ότι δεν επηρεάζει σε τίποτα. Καλή ψυχολογία χρειάζεται. Η σκέψη που έκανες είναι πολύ σωστή. Η μητρότητα είναι συναίσθημα και ρόλος. Ο τρόπος είναι το λιγότερο που έχει σημασία! Όλες μου οι ευχές για αύριο! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , alina80 είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου. Μη σε ανησυχεί καθόλου ο βήχας! Είμαι σίγουρη ότι δεν επηρεάζει σε τίποτα. Καλή ψυχολογία χρειάζεται. Η σκέψη που έκανες είναι πολύ σωστή. Η μητρότητα είναι συναίσθημα και ρόλος. Ο τρόπος είναι το λιγότερο που έχει σημασία! Όλες μου οι ευχές για αύριο! 

Σε ευχαριστω πολυ Αλινα μου.Ευχομαι με το καλο και εσυ.Και ακριβως αυτο εννοουσα!Αντε να ειμαστε πολλες φουσκωκοιλιτσες και η μια να διαδεχεται την αλλη στις γεννες.Πρωτα θα ειναι Κοκκινομαλλα,Καλυψω,Παλμοιρα και δεν ξερω αν ξεχνω καμια και μετα να ακολουθησουμε και εμεις...Μας το ευχομαι ολοψυχα! Η Τζορτζια  με τα διδυμακια τι κανει?Ξερουμε?Φιλια σε ολες.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, NINA78 είπε:

Αλινα παντως εγω αυτη την φορα κανω ενεση και το βραδυ ενα ουτροτζεσταν ετσι γλυτωσα την υπνηλια.Δεν αντεχα ,πηγαινα στην δουλεια μου και κοιμομουν ορθια.Συζητα το με τον γιατρο σου.Κοριτσια εγω ειμαι λιγο αγχωμενη,αυριο ειναι η μεγαλη μερα της εμβρυομεταφορας και εγω ειμαι λιγο αρρωστουλα.Ευτυχως δεν εχω πυρετο,αλλα λιγο βηχαλακι.Εχω κανει ολα τα γιατροσοφια.Στειλτε μου θετικη ενεργεια,γιατι την εχω αναγκη.Οσον αφορα προηγουμενες συζητησεις για τα δανεικα,θα σας πω και εγω κατι που μου βγηκε αυθορμητα.Λεει ο συζυγος,αυτη την φορα ολα τα χρηματα θα τα βαλω εγω.Και απαντω,εσυ θα βαλεις τα λεφτα και το σπερμα,μια αλλη γυναικα θα βαλει τα ωαρια και εγω ομως θα κανω το σημαντικοτερο θα φερω το παιδι μας στην ΖΩΗ!Γιατι αλλιως το σπερμα θα μενε σπερμα τα ωαρια-ωαρια και τιποτα.Ενιωσα πολυ καλα με αυτη την σκεψη.Μαλλον αυτο ειναι η μητροτητα.Φιλακια πολλα σε ολες και καλη μας συνεχεια   

θα μαι δίπλα σου.....θα σου κρατάω το χέρι....όσο κυνικό και αν ακούγεται....κανείς δεν σε καταλαβαίνει περισσότερο από εμας....

σε φιλώ

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...