Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

θα μαι δίπλα σου.....θα σου κρατάω το χέρι....όσο κυνικό και αν ακούγεται....κανείς δεν σε καταλαβαίνει περισσότερο από εμας....

σε φιλώ

Ειλικρινα Κοκκινομαλλα μου,με συγκινησες,κλαιω.Σε ευχαριστω παρα πολυ!Να ξερεις οτι και εγω σε σκεφτομαι συχνα και ολα τα κοριτσια.Θα τα καταφερουμε!Φιλακια πολλα

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 27 λεπτά , NINA78 είπε:

Ειλικρινα Κοκκινομαλλα μου,με συγκινησες,κλαιω.Σε ευχαριστω παρα πολυ!Να ξερεις οτι και εγω σε σκεφτομαι συχνα και ολα τα κοριτσια.Θα τα καταφερουμε!Φιλακια πολλα

 

Η σκέψη μας θα είναι μαζί σου αύριο που θα ξεκινησει το πιο όμορφο ταξίδι!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, alina80 said:

Η σκέψη μας θα είναι μαζί σου αύριο που θα ξεκινησει το πιο όμορφο ταξίδι!

Κι από μενα, μαζί σου ΝΙΝΑ μας, όλες οι θετικές και τρυφερές σκέψεις μαζί σου στον αέρα, δίπλα σου :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια

Νίνα περιμένουμε νέα σου....η σκέψη όλων μας δίπλα σου

έκανα σήμερα την καμπύλη σακχάρου.....πιο τρομακτική εμπειρία την φανταζόμουν....την έκανα πρώτη φορά...

 

αποτελέσματα...... σάκχαρο νηστείας 91 (με όριο 105)

μετά από 60 λεπτά  175 (με όριο 200)

μετά από 120 λεπτά 91 (με όριο 150)

 

ο γιατρός μου και ο μικροβιολόγος μου , λένε πολύ καλά....με κάποια πιο "αυστηρά" σάιτ έχουν όρια πιο χαμηλά (νηστείας 100 , 60΄...180 ,120΄....150)

δεν ξέρω αν είναι τόσο καλά όσο πιστεύουν οι άλλοι....φαντάζομαι θα την επαναλάβω κάποια στιγμή πάλι ε;;;

 

παλμοίρα εσύ που την έκανες πρόσφατα πώς σου φαίνεται η δική μου;

 σας φιλώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

καλησπέρα κορίτσια

Νίνα περιμένουμε νέα σου....η σκέψη όλων μας δίπλα σου

έκανα σήμερα την καμπύλη σακχάρου.....πιο τρομακτική εμπειρία την φανταζόμουν....την έκανα πρώτη φορά...

 

αποτελέσματα...... σάκχαρο νηστείας 91 (με όριο 105)

μετά από 60 λεπτά  175 (με όριο 200)

μετά από 120 λεπτά 91 (με όριο 150)

 

ο γιατρός μου και ο μικροβιολόγος μου , λένε πολύ καλά....με κάποια πιο "αυστηρά" σάιτ έχουν όρια πιο χαμηλά (νηστείας 100 , 60΄...180 ,120΄....150)

δεν ξέρω αν είναι τόσο καλά όσο πιστεύουν οι άλλοι....φαντάζομαι θα την επαναλάβω κάποια στιγμή πάλι ε;;;

 

παλμοίρα εσύ που την έκανες πρόσφατα πώς σου φαίνεται η δική μου;

 

πρίν από 38 λεπτά , ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

 σας φιλώ

Νομίζω ότι μόνο το ότι πρέπει να κάτσεις εκεί για δυο ώρες είναι το κουραστικό. Κατά τα αλλά δεν είναι κάτι φοβερό. 

Εμένα η καμπυλη

87  με όριο 95

173 με όριο 189

111 με όριο 155.

Μια χαρά είσαι μην αγχώνεσαι, καθε εργαστήριο έχει άλλες τιμές αναφοράς. Εάν ήταν κάτι θα στο έλεγαν γιατί είναι αυστηροί πλέον με το διαβήτη κύησης .


preg.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

καλησπέρα κορίτσια

Νίνα περιμένουμε νέα σου....η σκέψη όλων μας δίπλα σου

έκανα σήμερα την καμπύλη σακχάρου.....πιο τρομακτική εμπειρία την φανταζόμουν....την έκανα πρώτη φορά...

 

αποτελέσματα...... σάκχαρο νηστείας 91 (με όριο 105)

μετά από 60 λεπτά  175 (με όριο 200)

μετά από 120 λεπτά 91 (με όριο 150)

 

ο γιατρός μου και ο μικροβιολόγος μου , λένε πολύ καλά....με κάποια πιο "αυστηρά" σάιτ έχουν όρια πιο χαμηλά (νηστείας 100 , 60΄...180 ,120΄....150)

δεν ξέρω αν είναι τόσο καλά όσο πιστεύουν οι άλλοι....φαντάζομαι θα την επαναλάβω κάποια στιγμή πάλι ε;;;

 

παλμοίρα εσύ που την έκανες πρόσφατα πώς σου φαίνεται η δική μου;

 σας φιλώ

Κοκκινομάλλα δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας. Ακόμα και με τα πιο αυστηρά όρια, πάλι πιο κάτω είσαι. Και εφόσον δεν ανησυχεί ο γιατρός σου, σημαίνει ότι είναι καλά. Ωστόσο και μόνο για να μην ανησυχείς μπορείς να συμβουλευτείς και εναν ενδοκρινολόγο. 

@NINA78 πώς είσαι κορίτσι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλημερα 

οπως βλέπετε , ίσως ήμουν κόκορας σε προηγούμενη ζωή μου....μια βδομάδα τώρα ξυπνάω από τις 4,00 .....σήμερα από 3,30. Χαζεύω εδώ μέσα , κόβω μια βόλτα μέσα στο σπίτι , εννοείται 2-3 επισκέψεις στην τουαλετα...κ όλα αυτά σαν κλέφτης μην ξυπνήσω τον σύζυγο , κ αγχωθεί κ κάτσει κ αυτός ξύπνιος για να μου κρατάει παρέα....

τωρα κ καμία  δεκαριά μέρες , έχω απίστευτες καούρες...δεν είναι νωρίς βρε κορίτσια για αυτό; Γιατί μου συμβαίνει από τώρα; 

 

Νινα μου πως είσαι;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Καλημερα καλημερα 

οπως βλέπετε , ίσως ήμουν κόκορας σε προηγούμενη ζωή μου....μια βδομάδα τώρα ξυπνάω από τις 4,00 .....σήμερα από 3,30. Χαζεύω εδώ μέσα , κόβω μια βόλτα μέσα στο σπίτι , εννοείται 2-3 επισκέψεις στην τουαλετα...κ όλα αυτά σαν κλέφτης μην ξυπνήσω τον σύζυγο , κ αγχωθεί κ κάτσει κ αυτός ξύπνιος για να μου κρατάει παρέα....

τωρα κ καμία  δεκαριά μέρες , έχω απίστευτες καούρες...δεν είναι νωρίς βρε κορίτσια για αυτό; Γιατί μου συμβαίνει από τώρα; 

 

Νινα μου πως είσαι;;

@ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ ποσο εβδομαδων εισαι κοριτσακι μου περιττο να σου πω οτι το μωρακι σου θα εχει πολλα μαλλια μα πολλα ομως για να εχεις καουρες 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχικως γελασα και μου αρεσε που το παιδι της Κοκκινομαλας θα εχει πολλα μαλλια(δεν το γνωριζα οτι απο εκει ειναι οι καουρες).Σουπερ γιατι ειναι και κοριτσι!Κοκκινομαλλα και παλμοιρα,οι καμπυλες σας ειναι τελειες!!!Οσον αφορα τα δικα μου,ολα πηγαν μια χαρα.Βαλαμε δυο και χωριακη 8\10.Τι να πω μακαρι να πανε ολα καλα.Σιγουρα εχω λιγοτερο αγχος,συμφωνα με τον συζυγο.Δεν ξερω αν ειναι λογω των ωαριων της 22χρονης η απλα λεω δεν μπορω να κανω κατι αλλο....Και οτι ειναι να γινει ας γινει...Και ενω εγω εκανα μεχρι και το χιουμορ μου,μπλακ,αλλα γιατι οχι,αφου ουτως η αλλως δεν εχω θεμα με το δανεικο(μονο μια αγωνια εχω,να ειναι καλα,που φανταζομαι οτι θα την ειχα ουτως η αλλως),ακουσα και το εξης-μεσω συζυγου.Του ειπε η κοπελα που πηγε να πληρωσει,οτι να με προσεχει γιατι θα ειμαι ευαλωτη,λογω του δανεικου.Ευτυχως ο αντρας μου της απαντησε,οτι ηθελε να παμε και με δανεικο σπερμα,για να ειναι επι ισοις οροις και αν τους αφησουν καποιο παιδι στην πορτα μαυρο,κιτρινο,να μας ειδοποιησουν,γιατι αυτο το κομματι μας ειναι αδιαφορο.Και η ζωη συνεχιζεται.....Ερωτηση προς τις εγκυμονουσες,τι κανατε τις ημερες μετα την εμβρυομεταφορα και ποτε πηγατε δουλεια,μπανιο κανατε ?Σας ζαλισα.Σας ευχαριστω κοριτσια.Την Καλημερα μου σε ολες και πολλα φιλια.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , NINA78 είπε:

Αρχικως γελασα και μου αρεσε που το παιδι της Κοκκινομαλας θα εχει πολλα μαλλια(δεν το γνωριζα οτι απο εκει ειναι οι καουρες).Σουπερ γιατι ειναι και κοριτσι!Κοκκινομαλλα και παλμοιρα,οι καμπυλες σας ειναι τελειες!!!Οσον αφορα τα δικα μου,ολα πηγαν μια χαρα.Βαλαμε δυο και χωριακη 8\10.Τι να πω μακαρι να πανε ολα καλα.Σιγουρα εχω λιγοτερο αγχος,συμφωνα με τον συζυγο.Δεν ξερω αν ειναι λογω των ωαριων της 22χρονης η απλα λεω δεν μπορω να κανω κατι αλλο....Και οτι ειναι να γινει ας γινει...Και ενω εγω εκανα μεχρι και το χιουμορ μου,μπλακ,αλλα γιατι οχι,αφου ουτως η αλλως δεν εχω θεμα με το δανεικο(μονο μια αγωνια εχω,να ειναι καλα,που φανταζομαι οτι θα την ειχα ουτως η αλλως),ακουσα και το εξης-μεσω συζυγου.Του ειπε η κοπελα που πηγε να πληρωσει,οτι να με προσεχει γιατι θα ειμαι ευαλωτη,λογω του δανεικου.Ευτυχως ο αντρας μου της απαντησε,οτι ηθελε να παμε και με δανεικο σπερμα,για να ειναι επι ισοις οροις και αν τους αφησουν καποιο παιδι στην πορτα μαυρο,κιτρινο,να μας ειδοποιησουν,γιατι αυτο το κομματι μας ειναι αδιαφορο.Και η ζωη συνεχιζεται.....Ερωτηση προς τις εγκυμονουσες,τι κανατε τις ημερες μετα την εμβρυομεταφορα και ποτε πηγατε δουλεια,μπανιο κανατε ?Σας ζαλισα.Σας ευχαριστω κοριτσια.Την Καλημερα μου σε ολες και πολλα φιλια.

Καλημέρα Νίνα! Καλοστέριωτα τα εμβρυάκια. Και με μια μεγάλη χοριακη σε λίγες μέρες! Την κοπέλα δεν θα την σχολιάσω -δεν έχω πιει και καφέ ακόμα... Το μόνο που θα πω είναι να χαίρεσαι τον άντρα σου! 

Τι οδηγίες σου έδωσε ο γιατρός; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , alina80 είπε:

Καλημέρα Νίνα! Καλοστέριωτα τα εμβρυάκια. Και με μια μεγάλη χοριακη σε λίγες μέρες! Την κοπέλα δεν θα την σχολιάσω -δεν έχω πιει και καφέ ακόμα... Το μόνο που θα πω είναι να χαίρεσαι τον άντρα σου! 

Τι οδηγίες σου έδωσε ο γιατρός; 

@alina80 εμενα εννοεις οτι δεν θα σχολιασεις ;;;; συγνωμη κιολας απλα δεν εχω καταλαβει το σχολιο σου 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , giotitsa είπε:

@alina80 εμενα εννοεις οτι δεν θα σχολιασεις ;;;; συγνωμη κιολας απλα δεν εχω καταλαβει το σχολιο σου 

Όχι κορίτσι. Την κοπέλα που είπε στον άντρα της Νίνας ότι θα είναι ευάλωτη λόγω δανεικών εννοούσα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , NINA78 είπε:

Αρχικως γελασα και μου αρεσε που το παιδι της Κοκκινομαλας θα εχει πολλα μαλλια(δεν το γνωριζα οτι απο εκει ειναι οι καουρες).Σουπερ γιατι ειναι και κοριτσι!Κοκκινομαλλα και παλμοιρα,οι καμπυλες σας ειναι τελειες!!!Οσον αφορα τα δικα μου,ολα πηγαν μια χαρα.Βαλαμε δυο και χωριακη 8\10.Τι να πω μακαρι να πανε ολα καλα.Σιγουρα εχω λιγοτερο αγχος,συμφωνα με τον συζυγο.Δεν ξερω αν ειναι λογω των ωαριων της 22χρονης η απλα λεω δεν μπορω να κανω κατι αλλο....Και οτι ειναι να γινει ας γινει...Και ενω εγω εκανα μεχρι και το χιουμορ μου,μπλακ,αλλα γιατι οχι,αφου ουτως η αλλως δεν εχω θεμα με το δανεικο(μονο μια αγωνια εχω,να ειναι καλα,που φανταζομαι οτι θα την ειχα ουτως η αλλως),ακουσα και το εξης-μεσω συζυγου.Του ειπε η κοπελα που πηγε να πληρωσει,οτι να με προσεχει γιατι θα ειμαι ευαλωτη,λογω του δανεικου.Ευτυχως ο αντρας μου της απαντησε,οτι ηθελε να παμε και με δανεικο σπερμα,για να ειναι επι ισοις οροις και αν τους αφησουν καποιο παιδι στην πορτα μαυρο,κιτρινο,να μας ειδοποιησουν,γιατι αυτο το κομματι μας ειναι αδιαφορο.Και η ζωη συνεχιζεται.....Ερωτηση προς τις εγκυμονουσες,τι κανατε τις ημερες μετα την εμβρυομεταφορα και ποτε πηγατε δουλεια,μπανιο κανατε ?Σας ζαλισα.Σας ευχαριστω κοριτσια.Την Καλημερα μου σε ολες και πολλα φιλια.

 Γλυκό μου κοριτσάκι καλημερα 

καταρχάς respect στο σύζυγο ....όλα θα πάνε καλά...έχω προαίσθημα... θυμάσαι ; Είχες κ εσυ με μενα 

Μπανιο εκανα την 3η μέρα ....ξάπλα ήμουν , όσο μπορούσα , τουλάχιστον μέχρι την 6η μέρα που είχα πάει για εξετάσεις οιστραδιολη κ προγεστερονη ... ασπράδι αυγού , ανανάς , κοτόπουλο , πολύ νερό ... σε καθημερινή βάση... οι φήμες λένε ότι βοηθανε στην εμφύτευση ...μπορεί να είναι τυχαίο , αλλά με μενα δούλεψε ...παρά τις αντίξοες συνθήκες ...

ομορφες σκέψεις , όσο μπορείς ...και χαμόγελα.....

εγώ από Δευτέρα σε αναρρωτική ....έριξα κ έναν σούπερ τσακωμό στο γραφείο....

καλημερα κορίτσια 

σας φιλώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , alina80 είπε:

Όχι κορίτσι. Την κοπέλα που είπε στον άντρα της Νίνας ότι θα είναι ευάλωτη λόγω δανεικών εννοούσα.

@alina80 συγνωμη αλλα νομιζα οτι ειπα κατι κακο και πειραχτηκες βλεπεις εδω υπαρχει ο τροπος γραφης και παρεξηγηται καμια φορα τι λεμε αυτα ειναι μακακιες που του ειπε η κοπελα τι ευαλωτη να ειναι επειδη θα εχει δανεικο ωραριο παιδι θα ειναι και αυτο ας ειναι με οποιο τροπο θελει αρκει που θα εχει ενα μωρακι ολες μας αυτο θελουμε εμενα δεν με νοιαζει ο τροπος εχω σκεφτει χιλιου δυο τροπους που μπορω να εχω αυτα 

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...