Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 hour ago, alina80 said:

Πολύ ωραίο το άρθρο - είχα βρει και εγώ σχετικά. Ούτε για εμένα έχει ιδιαίτερη σημασία. Αυτό που μου έσβησε οποιοδήποτε ψήγμα δεύτερης σκέψης μπορεί να ειχα είναι το γεγονός ότι από γενετικής άποψης δύο οποιοιδήποτε άνθρωποι στη γη είναι κατά 99,9% ιδιοι. 

Όσο για τη σύγκριση με τα φαρμακα αντιβίωσεις μου δινει για προληπτικούς λόγους μου είπε. Τις ίδιες μου είχε δώσει και στην απόπειρα διέγερσης που είχα κάνει το καλοκαίρι.

Cyclacur παίρνω μόνο τα άσπρα γιατί έκανα νωρίτερα μια averkap οπότε είμαι σε καταστολή -δεν θα κάνω ωορρηξία σε αυτό τον κύκλο. Κατά τα άλλα ίδια τα βλέπω (έχω και εγώ στο συρτάρι να με περιμένει προγεστερόνη, αντιπηκτικες, κορτιζόνη και η vibtamycin.). Και θα πάω και εγώ 8η-10η μερα μια φορά για υπέρηχο. 

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο, δεν θυμάμαι αν το έχεις πει. Πόσα έμβρυα πήρατε; Έχετε και κατάψυξη; 

 

 

8 γονιμοποιήθηκαν, 4 πολύ καλά προχώρησαν και αυτά κρατήσαμε, 2 βλαστοκύστες βάλαμε την 5η ημέρα, και 2 μένουν στην κρυοσυντήρηση. ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!! :rolleyes:

Εσυ, Αλίνα μου, από ότι καταλαβαίνω ξεκίνησες προετοιμασία κλπ όπως λες, δεν θα έχεις ωορρηξία σε αυτό τον κύκλο, άρα ο υπέρηχος που αναφέρεις πότε βλεπεις να πέφτει με το καλό?

ΌΛΑ εύχομαι πάντως να σου έρθουν πολύ καλά!! Όπως και σε όλες τις φίλες της παρέας μας!  ΚΑΝΟΥΜΕ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ !!!  :wub:  

Φιλια πολλά σε όλες! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 25 λεπτά , Zoe_79K είπε:

 

8 γονιμοποιήθηκαν, 4 πολύ καλά προχώρησαν και αυτά κρατήσαμε, 2 βλαστοκύστες βάλαμε την 5η ημέρα, και 2 μένουν στην κρυοσυντήρηση. ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!! :rolleyes:

Εσυ, Αλίνα μου, από ότι καταλαβαίνω ξεκίνησες προετοιμασία κλπ όπως λες, δεν θα έχεις ωορρηξία σε αυτό τον κύκλο, άρα ο υπέρηχος που αναφέρεις πότε βλεπεις να πέφτει με το καλό?

ΌΛΑ εύχομαι πάντως να σου έρθουν πολύ καλά!! Όπως και σε όλες τις φίλες της παρέας μας!  ΚΑΝΟΥΜΕ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ !!!  :wub:  

Φιλια πολλά σε όλες! 

Τη Δευτέρα θα πάω για υπέρηχο. Θα είναι 8η μέρα με τα φάρμακα και λογικά θα τσεκαρουμε το ενδομήτριο. 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχές σου! 

Ρώτησα αν έχεις κατάψυξη γιατί αυτό είναι για εμένα το μεγαλύτερο άγχος μου. Να έχουμε έμβρυα και για άλλη προσπάθεια. Κάπως ψυχολογικά νομίζω ότι θα με βοηθήσει αυτό. 

Φιλιά!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Zoe_79K είπε:

Σε ευχαριστούμε πολύ, Kalipso!!!!  :)

Τα δικά σου νέα; Πώς τα πας; Σε ποια εβδομάδα είσαι; 

ΟΟΟΟΟΟΛΑ ευχόμαι να σου πάνε με το καλό, και με ...έναν πόνο! Να σαι καλά! 

Καλημέρες πολλές! 

ΠΟΛΥ καλά κάνεις και δεν το βάζεις κάτω! Θαυμάζω πραγματικά τη δύναμή σου, όπως και τη δύναμη πολλών κοριτσιών εδώ μέσα, που ευτυχώς τη μοιράζεστε και μαζί μας, και μας εμπνέετε και εμάς!!!  Μα... 15 ωοληψίες??!! Τι πέρασες! Απίστευτο ακούγεται! ..

.Όσα περάσαμε, δεν αλλάζουν -όμως. Σωστά τα λές!!! Μπροστά κοιτάμε!  

Καλα έκανες κι άλλαξες και nickname! Να αλλάξει και το γούρι! :wink: χεχεχε!     ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ, ΛΟΙΠΟΝ!!!!! 

Κάνεις κάτι ιδιαίτερο αυτές τις ημέρες... μέχρι την χοριακή? Πώς τα περνάς;

Εννοώ: πάς δουλειά; Είσαι σπίτι; Προσέχεις λιγο παραπάνω τις κινησεις/μετακινήσεις; Τρως ή δεν τρως κάποια συγκεκριμένα πράγματα; 

Εμένα δε μου ειπαν από το κέντρο, να αλλάξω ή να προσεξω κατι στη διατροφή μου- γι αυτό ρωτάω. Μου είπαν όχι πολύ περπάτημα, και όχι βάρη. Βασικά στο σπίτι έχουμε σκάλες, όποτε ανεβοκατέβει αρκετές φορές -αλλά αργά.... Σκέφτομαι πολλές φορές μήπως κάποια κίνηση που έκανα, δεν έπρεπε να την κάνω, μήπως εκανα κακό... Ελπίζω οχι. 

 

 

Καλή μου δεν έχω κάνει ΕΜ  τώρα.  Η τελευταία μου θα γινόταν τον Ιούλιο αλλά ακυρώθηκε.  Τώρα περιμένω να αποφασίσω το μεγάλο βήμα που συζητάμε εδώ.  Σε όλες μου τις ΕΜ εμένα ξαπλωμένη 4 μέρες και τις επόμενες μέρες σηκώνουν κανονικά αλλά χωρίς να δουλεύω ή να κάνω δουλειές ιδιαίτερες.  Τα βαρη  ναι, θέλουν πολυυυυ προσοχή.  Αν έμενα έγκυος ξανά,  θα προσεχα πάρα πάρα πολύ μέχρι να κλεισω το πρώτο τρίμηνο.  Από διατροφή απλά προσεχα να τρώω φρούτα και λαχανικά και καλή πρωτεΐνη.  Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι!  Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου. Σκέφτομαι πως αν ακούσω όμορφα νέα από εσάς,  θα είναι σα να τα κατάφεραν δικοί μου άνθρωποι :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, alina80 said:

Τη Δευτέρα θα πάω για υπέρηχο. Θα είναι 8η μέρα με τα φάρμακα και λογικά θα τσεκαρουμε το ενδομήτριο. 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχές σου! 

Ρώτησα αν έχεις κατάψυξη γιατί αυτό είναι για εμένα το μεγαλύτερο άγχος μου. Να έχουμε έμβρυα και για άλλη προσπάθεια. Κάπως ψυχολογικά νομίζω ότι θα με βοηθήσει αυτό. 

Φιλιά!

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ  σε όλες!!!  Τι κανετε, κορίτσια; Πώς περνάτε; :)

@lennio μου, τι κάνει το Παρίσι μας; Τι καιρο έχετε σήμερα; Εδώ ψιλοβρέχει λίγο, και δεν έχει τον χθεσινό ωραιο ήλιο. Η διάθεση σου; Σε ευχαριστώ πολύ για το όμορφο πμ που μου έστειλες, εύχομαι ολα να σου έρθουν όπως τα σχεδιάζεις και τα επιθυμεις!!! 

@Nora72 σε ευχαριστώ πολύ και εσένα για τις ευχές σου & για τα ωραία tips αυτών των ημερών μέχρι την χοριακή!!!! Έχει τόσο μεγάλη σημασία η παρέα που φτιάχνουμε όλες εμείς εδώ! Για καθεμια μας έχει ξεχωριστή αξία, και όλες νιώθω ότι στηρίζουμε η μία την άλλη! Η κάθε μια με τον τρόπο της! Και για την απόφαση για το "μεγάλο βήμα", οπως χαρακτηριστικά λες, ΟΛΕΣ μας θέλουμε το χρόνο μας. Η κάθε μια θέλει το δικό της χρόνο για να το αποφασίσει. Κι αυτό είναι ανθρώπινο και σεβαστό. Είμαι εδώ πάντως αν θελήσεις να το κουβεντιάσεις παραπάνω!!! Κι εύχομαι τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ και για εσένα! 

@alina80 μου, πολλές πολλές καλημέρες!! ΜΑΚΑΡΙ αυτή η Δευτέρα να είναι πολυ καλή και για τις 2 μας!!  Εχώ πάω για χοριακή. ΜΑΚΑΡΙ και ο δικός μου υπέρηχος να πάει όπως θελετε, και σύντομα να ξεκινήσετε με τον γιατρό να κάνει ΝΕΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ βήματα!! Όσο για το θέμα της κατάψυξης, καταλαβαίνω πολύ καλά πως το εννοείς. Σίγουρα μπορεί η ιδέα και μόνο ότι υπάρχουν και άλλα έμβρυα στην κρυοσυντήρηση... να μετρα ψυχολογικά. ΌΜΩΣ, τελικά... την επιμαχη στιγμή δεν σκεφτεσαι έτσι. Δηλαδη, θέλεις όλα να πάνε καλά τωρα, και δεν σκεφτεσαι "αν δεν πάνε καλά, οκ υπάρχει και η κατάψυξη..". Δεν το σκεφτεσαι. Θέλεις να πάνε καλά. Αυτό. ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, λοιπόν! 

@NINA78  πώς τα πάς; Που χάθηκες; ΟΛΑ ΚΑΛΑ;;; Αυτό εύχομαι!!! Και περιμένω νέα σου! 

Οι όμορφες εγκυούλες μας  @palmoira , @Kalipso1978 και φυσικά η @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ της παρέας μας, τι κάνουν;; Πως τα πάτε, κορίτσια; Τα δικά σας νέα; Σε ποιον μήνα είστε τώρα; Αυτό που σας απασχολεί πιο πολυ αυτή την περίοδο?  Μπορεί να είμαι νεο μέλος εδώ, έχω διαβασει όμως τις ιστορίες σας, σας θαυμάζω και εύχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ καααααθε καλό! Ειστε η παρέα μας αλλά και η έμπνευσή μας, μη το ξεχνάτε!! 

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ: θα πάρω και τον γιατρό μου να ρωτήσω φυσικά, αλλά ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ! Τουλάχιστον απο εκείνες που έχουν περάσει αυτό το στάδιο. Σήμερα είναι η 9η ημερα μου από την εμβρυομεταφορά, εάν μετρήσουμε την ημέρα της εμβρυομεταφοράς ως 1η ημέρα. Χτες το απόγευμα, λοιπόν, βρήκα στο σερβιετακι μου ένα πολύ μικρό λεκέ που είχε χρώμα... αχνο καφέ. Πολύ μικρό σε μεγεθος, και οχι ρόζ ούτε κοκκινο. Αχνο αχνο καφε. Αλλαξα. Δεν συνεχίστηκε το βραδυ. Όμως, σήμερα το πρωι ξαναβρήκα πάλι μικρό λεκεδάκι, παλι αχνο καφέ. Αλλαξα. Και τώρα βλέπω ότι ψιλοσυνεχίζεται. Πάλι μικρό λεκεδάκι. Ξαναλλαξα. Δεν συνεχίζεται προς στιγμήν. Ουτε χθες ούτε σήμερα μιλώ για "ροή" πάντως. ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ??? Έχει ξανασυμβεί και σε άλλες στο παρελθόν από ό,τι έχω διαβάσει, χωρίς να είναι πάντα ανησυχητικό. Ισχυει???? Εσάς τι σας εχουν πει σχετικά???   :rolleyes:     

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Zoe_79K είπε:

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ  σε όλες!!!  Τι κανετε, κορίτσια; Πώς περνάτε; :)

@lennio μου, τι κάνει το Παρίσι μας; Τι καιρο έχετε σήμερα; Εδώ ψιλοβρέχει λίγο, και δεν έχει τον χθεσινό ωραιο ήλιο. Η διάθεση σου; Σε ευχαριστώ πολύ για το όμορφο πμ που μου έστειλες, εύχομαι ολα να σου έρθουν όπως τα σχεδιάζεις και τα επιθυμεις!!! 

@Nora72 σε ευχαριστώ πολύ και εσένα για τις ευχές σου & για τα ωραία tips αυτών των ημερών μέχρι την χοριακή!!!! Έχει τόσο μεγάλη σημασία η παρέα που φτιάχνουμε όλες εμείς εδώ! Για καθεμια μας έχει ξεχωριστή αξία, και όλες νιώθω ότι στηρίζουμε η μία την άλλη! Η κάθε μια με τον τρόπο της! Και για την απόφαση για το "μεγάλο βήμα", οπως χαρακτηριστικά λες, ΟΛΕΣ μας θέλουμε το χρόνο μας. Η κάθε μια θέλει το δικό της χρόνο για να το αποφασίσει. Κι αυτό είναι ανθρώπινο και σεβαστό. Είμαι εδώ πάντως αν θελήσεις να το κουβεντιάσεις παραπάνω!!! Κι εύχομαι τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ και για εσένα! 

@alina80 μου, πολλές πολλές καλημέρες!! ΜΑΚΑΡΙ αυτή η Δευτέρα να είναι πολυ καλή και για τις 2 μας!!  Εχώ πάω για χοριακή. ΜΑΚΑΡΙ και ο δικός μου υπέρηχος να πάει όπως θελετε, και σύντομα να ξεκινήσετε με τον γιατρό να κάνει ΝΕΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ βήματα!! Όσο για το θέμα της κατάψυξης, καταλαβαίνω πολύ καλά πως το εννοείς. Σίγουρα μπορεί η ιδέα και μόνο ότι υπάρχουν και άλλα έμβρυα στην κρυοσυντήρηση... να μετρα ψυχολογικά. ΌΜΩΣ, τελικά... την επιμαχη στιγμή δεν σκεφτεσαι έτσι. Δηλαδη, θέλεις όλα να πάνε καλά τωρα, και δεν σκεφτεσαι "αν δεν πάνε καλά, οκ υπάρχει και η κατάψυξη..". Δεν το σκεφτεσαι. Θέλεις να πάνε καλά. Αυτό. ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, λοιπόν! 

@NINA78  πώς τα πάς; Που χάθηκες; ΟΛΑ ΚΑΛΑ;;; Αυτό εύχομαι!!! Και περιμένω νέα σου! 

Οι όμορφες εγκυούλες μας  @palmoira , @Kalipso1978 και φυσικά η @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ της παρέας μας, τι κάνουν;; Πως τα πάτε, κορίτσια; Τα δικά σας νέα; Σε ποιον μήνα είστε τώρα; Αυτό που σας απασχολεί πιο πολυ αυτή την περίοδο?  Μπορεί να είμαι νεο μέλος εδώ, έχω διαβασει όμως τις ιστορίες σας, σας θαυμάζω και εύχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ καααααθε καλό! Ειστε η παρέα μας αλλά και η έμπνευσή μας, μη το ξεχνάτε!! 

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ: θα πάρω και τον γιατρό μου να ρωτήσω φυσικά, αλλά ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ! Τουλάχιστον απο εκείνες που έχουν περάσει αυτό το στάδιο. Σήμερα είναι η 9η ημερα μου από την εμβρυομεταφορά, εάν μετρήσουμε την ημέρα της εμβρυομεταφοράς ως 1η ημέρα. Χτες το απόγευμα, λοιπόν, βρήκα στο σερβιετακι μου ένα πολύ μικρό λεκέ που είχε χρώμα... αχνο καφέ. Πολύ μικρό σε μεγεθος, και οχι ρόζ ούτε κοκκινο. Αχνο αχνο καφε. Αλλαξα. Δεν συνεχίστηκε το βραδυ. Όμως, σήμερα το πρωι ξαναβρήκα πάλι μικρό λεκεδάκι, παλι αχνο καφέ. Αλλαξα. Και τώρα βλέπω ότι ψιλοσυνεχίζεται. Πάλι μικρό λεκεδάκι. Ξαναλλαξα. Δεν συνεχίζεται προς στιγμήν. Ουτε χθες ούτε σήμερα μιλώ για "ροή" πάντως. ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ??? Έχει ξανασυμβεί και σε άλλες στο παρελθόν από ό,τι έχω διαβάσει, χωρίς να είναι πάντα ανησυχητικό. Ισχυει???? Εσάς τι σας εχουν πει σχετικά???   :rolleyes:     

 

Καλημέρα! Να μιλήσεις οπωσδήποτε με το γιατρό σου! Εμένα για πολύ καλό σημάδι μου φαίνεται! Εγώ 2-3 ημέρες πριν τη χοριακη είχα τέτοιο καφέ και ήταν από την εμφύτευση! Ίσως χρειαστεί να σου διαφοροποιήσει τα φάρμακα λιγάκι! Εγώ σήμερα πάω στο γιατρό το απόγευμα! Ελπίζω να έχει υποχωρήσει η αποκόλληση και να προγραμματίσουμε την περιδεση! Βέβαια το πρώτο και βασικό που με ενδιαφέρει είναι να δούμε και να ακούσουμε τη Μπεμπουλα μου. Έχω άγχος, κάθε φορά που είναι να πάμε στο γιατρό έχω άγχος. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 minutes ago, palmoira said:

Καλημέρα! Να μιλήσεις οπωσδήποτε με το γιατρό σου! Εμένα για πολύ καλό σημάδι μου φαίνεται! Εγώ 2-3 ημέρες πριν τη χοριακη είχα τέτοιο καφέ και ήταν από την εμφύτευση! Ίσως χρειαστεί να σου διαφοροποιήσει τα φάρμακα λιγάκι! Εγώ σήμερα πάω στο γιατρό το απόγευμα! Ελπίζω να έχει υποχωρήσει η αποκόλληση και να προγραμματίσουμε την περιδεση! Βέβαια το πρώτο και βασικό που με ενδιαφέρει είναι να δούμε και να ακούσουμε τη Μπεμπουλα μου. Έχω άγχος, κάθε φορά που είναι να πάμε στο γιατρό έχω άγχος. 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για την απάντηση σου! Εννοείται ότι θα μιλήσω και με τον γιατρο μου, και θα σας πω νεότερα. 

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΟΟΟΟΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ σήμερα στο ραντεβού σου!!!  Να ακούσετε το κοριτσάκι σας, όπως το λες!! Μακάρι η αποκόλληση να έχει υποχωρήσει, και όλα να τα σχεδιάσετε, όπως θέλετε!! Στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια, και θα χαρώ πάρα πολύ να μάθω νέα σου. Φιλιά πολλά!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Zoe_79K είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για την απάντηση σου! Εννοείται ότι θα μιλήσω και με τον γιατρο μου, και θα σας πω νεότερα. 

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΟΟΟΟΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ σήμερα στο ραντεβού σου!!!  Να ακούσετε το κοριτσάκι σας, όπως το λες!! Μακάρι η αποκόλληση να έχει υποχωρήσει, και όλα να τα σχεδιάσετε, όπως θέλετε!! Στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια, και θα χαρώ πάρα πολύ να μάθω νέα σου. Φιλιά πολλά!! 

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου! Να είσαι αισιόδοξη και θα πάνε όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Zoe_79K είπε:

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ  σε όλες!!!  Τι κανετε, κορίτσια; Πώς περνάτε; :)

@lennio μου, τι κάνει το Παρίσι μας; Τι καιρο έχετε σήμερα; Εδώ ψιλοβρέχει λίγο, και δεν έχει τον χθεσινό ωραιο ήλιο. Η διάθεση σου; Σε ευχαριστώ πολύ για το όμορφο πμ που μου έστειλες, εύχομαι ολα να σου έρθουν όπως τα σχεδιάζεις και τα επιθυμεις!!! 

@Nora72 σε ευχαριστώ πολύ και εσένα για τις ευχές σου & για τα ωραία tips αυτών των ημερών μέχρι την χοριακή!!!! Έχει τόσο μεγάλη σημασία η παρέα που φτιάχνουμε όλες εμείς εδώ! Για καθεμια μας έχει ξεχωριστή αξία, και όλες νιώθω ότι στηρίζουμε η μία την άλλη! Η κάθε μια με τον τρόπο της! Και για την απόφαση για το "μεγάλο βήμα", οπως χαρακτηριστικά λες, ΟΛΕΣ μας θέλουμε το χρόνο μας. Η κάθε μια θέλει το δικό της χρόνο για να το αποφασίσει. Κι αυτό είναι ανθρώπινο και σεβαστό. Είμαι εδώ πάντως αν θελήσεις να το κουβεντιάσεις παραπάνω!!! Κι εύχομαι τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ και για εσένα! 

@alina80 μου, πολλές πολλές καλημέρες!! ΜΑΚΑΡΙ αυτή η Δευτέρα να είναι πολυ καλή και για τις 2 μας!!  Εχώ πάω για χοριακή. ΜΑΚΑΡΙ και ο δικός μου υπέρηχος να πάει όπως θελετε, και σύντομα να ξεκινήσετε με τον γιατρό να κάνει ΝΕΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ βήματα!! Όσο για το θέμα της κατάψυξης, καταλαβαίνω πολύ καλά πως το εννοείς. Σίγουρα μπορεί η ιδέα και μόνο ότι υπάρχουν και άλλα έμβρυα στην κρυοσυντήρηση... να μετρα ψυχολογικά. ΌΜΩΣ, τελικά... την επιμαχη στιγμή δεν σκεφτεσαι έτσι. Δηλαδη, θέλεις όλα να πάνε καλά τωρα, και δεν σκεφτεσαι "αν δεν πάνε καλά, οκ υπάρχει και η κατάψυξη..". Δεν το σκεφτεσαι. Θέλεις να πάνε καλά. Αυτό. ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, λοιπόν! 

@NINA78  πώς τα πάς; Που χάθηκες; ΟΛΑ ΚΑΛΑ;;; Αυτό εύχομαι!!! Και περιμένω νέα σου! 

Οι όμορφες εγκυούλες μας  @palmoira , @Kalipso1978 και φυσικά η @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ της παρέας μας, τι κάνουν;; Πως τα πάτε, κορίτσια; Τα δικά σας νέα; Σε ποιον μήνα είστε τώρα; Αυτό που σας απασχολεί πιο πολυ αυτή την περίοδο?  Μπορεί να είμαι νεο μέλος εδώ, έχω διαβασει όμως τις ιστορίες σας, σας θαυμάζω και εύχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ καααααθε καλό! Ειστε η παρέα μας αλλά και η έμπνευσή μας, μη το ξεχνάτε!! 

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ: θα πάρω και τον γιατρό μου να ρωτήσω φυσικά, αλλά ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ! Τουλάχιστον απο εκείνες που έχουν περάσει αυτό το στάδιο. Σήμερα είναι η 9η ημερα μου από την εμβρυομεταφορά, εάν μετρήσουμε την ημέρα της εμβρυομεταφοράς ως 1η ημέρα. Χτες το απόγευμα, λοιπόν, βρήκα στο σερβιετακι μου ένα πολύ μικρό λεκέ που είχε χρώμα... αχνο καφέ. Πολύ μικρό σε μεγεθος, και οχι ρόζ ούτε κοκκινο. Αχνο αχνο καφε. Αλλαξα. Δεν συνεχίστηκε το βραδυ. Όμως, σήμερα το πρωι ξαναβρήκα πάλι μικρό λεκεδάκι, παλι αχνο καφέ. Αλλαξα. Και τώρα βλέπω ότι ψιλοσυνεχίζεται. Πάλι μικρό λεκεδάκι. Ξαναλλαξα. Δεν συνεχίζεται προς στιγμήν. Ουτε χθες ούτε σήμερα μιλώ για "ροή" πάντως. ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ??? Έχει ξανασυμβεί και σε άλλες στο παρελθόν από ό,τι έχω διαβάσει, χωρίς να είναι πάντα ανησυχητικό. Ισχυει???? Εσάς τι σας εχουν πει σχετικά???   :rolleyes:     

 

Μπορεί να είναι αίμα εμφύτευσης του εμβρύου στην μήτρα και σου το εύχομαι ολόψυχα! Είναι πολύ συχνό και έχει συμβεί σε γνωστές μου που έχουν ήδη γεννήσει. Για παν ενδεχόμενο βέβαια φρόντισε να ξεκουράζεσαι πολύ και όχι απότομες κινήσεις. Μακάρι να είναι για καλό!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zoe_79K είπε:

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ  σε όλες!!!  Τι κανετε, κορίτσια; Πώς περνάτε; :)

@lennio μου, τι κάνει το Παρίσι μας; Τι καιρο έχετε σήμερα; Εδώ ψιλοβρέχει λίγο, και δεν έχει τον χθεσινό ωραιο ήλιο. Η διάθεση σου; Σε ευχαριστώ πολύ για το όμορφο πμ που μου έστειλες, εύχομαι ολα να σου έρθουν όπως τα σχεδιάζεις και τα επιθυμεις!!! 

@Nora72 σε ευχαριστώ πολύ και εσένα για τις ευχές σου & για τα ωραία tips αυτών των ημερών μέχρι την χοριακή!!!! Έχει τόσο μεγάλη σημασία η παρέα που φτιάχνουμε όλες εμείς εδώ! Για καθεμια μας έχει ξεχωριστή αξία, και όλες νιώθω ότι στηρίζουμε η μία την άλλη! Η κάθε μια με τον τρόπο της! Και για την απόφαση για το "μεγάλο βήμα", οπως χαρακτηριστικά λες, ΟΛΕΣ μας θέλουμε το χρόνο μας. Η κάθε μια θέλει το δικό της χρόνο για να το αποφασίσει. Κι αυτό είναι ανθρώπινο και σεβαστό. Είμαι εδώ πάντως αν θελήσεις να το κουβεντιάσεις παραπάνω!!! Κι εύχομαι τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ και για εσένα! 

@alina80 μου, πολλές πολλές καλημέρες!! ΜΑΚΑΡΙ αυτή η Δευτέρα να είναι πολυ καλή και για τις 2 μας!!  Εχώ πάω για χοριακή. ΜΑΚΑΡΙ και ο δικός μου υπέρηχος να πάει όπως θελετε, και σύντομα να ξεκινήσετε με τον γιατρό να κάνει ΝΕΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ βήματα!! Όσο για το θέμα της κατάψυξης, καταλαβαίνω πολύ καλά πως το εννοείς. Σίγουρα μπορεί η ιδέα και μόνο ότι υπάρχουν και άλλα έμβρυα στην κρυοσυντήρηση... να μετρα ψυχολογικά. ΌΜΩΣ, τελικά... την επιμαχη στιγμή δεν σκεφτεσαι έτσι. Δηλαδη, θέλεις όλα να πάνε καλά τωρα, και δεν σκεφτεσαι "αν δεν πάνε καλά, οκ υπάρχει και η κατάψυξη..". Δεν το σκεφτεσαι. Θέλεις να πάνε καλά. Αυτό. ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, λοιπόν! 

@NINA78  πώς τα πάς; Που χάθηκες; ΟΛΑ ΚΑΛΑ;;; Αυτό εύχομαι!!! Και περιμένω νέα σου! 

Οι όμορφες εγκυούλες μας  @palmoira , @Kalipso1978 και φυσικά η @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ της παρέας μας, τι κάνουν;; Πως τα πάτε, κορίτσια; Τα δικά σας νέα; Σε ποιον μήνα είστε τώρα; Αυτό που σας απασχολεί πιο πολυ αυτή την περίοδο?  Μπορεί να είμαι νεο μέλος εδώ, έχω διαβασει όμως τις ιστορίες σας, σας θαυμάζω και εύχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ καααααθε καλό! Ειστε η παρέα μας αλλά και η έμπνευσή μας, μη το ξεχνάτε!! 

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ: θα πάρω και τον γιατρό μου να ρωτήσω φυσικά, αλλά ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ! Τουλάχιστον απο εκείνες που έχουν περάσει αυτό το στάδιο. Σήμερα είναι η 9η ημερα μου από την εμβρυομεταφορά, εάν μετρήσουμε την ημέρα της εμβρυομεταφοράς ως 1η ημέρα. Χτες το απόγευμα, λοιπόν, βρήκα στο σερβιετακι μου ένα πολύ μικρό λεκέ που είχε χρώμα... αχνο καφέ. Πολύ μικρό σε μεγεθος, και οχι ρόζ ούτε κοκκινο. Αχνο αχνο καφε. Αλλαξα. Δεν συνεχίστηκε το βραδυ. Όμως, σήμερα το πρωι ξαναβρήκα πάλι μικρό λεκεδάκι, παλι αχνο καφέ. Αλλαξα. Και τώρα βλέπω ότι ψιλοσυνεχίζεται. Πάλι μικρό λεκεδάκι. Ξαναλλαξα. Δεν συνεχίζεται προς στιγμήν. Ουτε χθες ούτε σήμερα μιλώ για "ροή" πάντως. ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ??? Έχει ξανασυμβεί και σε άλλες στο παρελθόν από ό,τι έχω διαβάσει, χωρίς να είναι πάντα ανησυχητικό. Ισχυει???? Εσάς τι σας εχουν πει σχετικά???   :rolleyes:     

 

Γεια σου Ζωη μου,μια χαρα ειμαι.Τελος η ξαπλα και η καλοπεραση.Σημερα ηρθα στο γραφειο μου και νοιωθω ηδη καλυτερα.Οσον αφορα τις κηλιδες οπως σου ειπαν τα κοριτσια λεγεται οτι ειναι αιμα εμφυτευσης η απο την προγεστερονη,αλλα καλυτερα να μιλησεις με τον γιατρο σου.Και σιγουρα μην ανησυχεις!Ευχομαι καθε μερα την Δευτερα να εχουμε χαρμοσυνα νεα,και να ανοιχτουν και αυτες οι σαμπανιες ανευ αλκοολ η τελοσπαντων ας τις πιουν οι συζυγοι μην πανε και χαμενες!Φιλάκια πολλα 

1 hour ago, palmoira είπε:

Καλημέρα! Να μιλήσεις οπωσδήποτε με το γιατρό σου! Εμένα για πολύ καλό σημάδι μου φαίνεται! Εγώ 2-3 ημέρες πριν τη χοριακη είχα τέτοιο καφέ και ήταν από την εμφύτευση! Ίσως χρειαστεί να σου διαφοροποιήσει τα φάρμακα λιγάκι! Εγώ σήμερα πάω στο γιατρό το απόγευμα! Ελπίζω να έχει υποχωρήσει η αποκόλληση και να προγραμματίσουμε την περιδεση! Βέβαια το πρώτο και βασικό που με ενδιαφέρει είναι να δούμε και να ακούσουμε τη Μπεμπουλα μου. Έχω άγχος, κάθε φορά που είναι να πάμε στο γιατρό έχω άγχος. 

Παλμοιρα μου,με το καλο και μην ανησυχεις για τιποτα,γιατι ολα θα πανε καλα.Ειναι πολυ συχνη και η αποκολληση και η περιδεση και θα σου πω τι μου εχουν πει δυο-τρεις γυναικολογοι και ο εξωσωματιστης μου τωρα,οτι ποτε δεν υπαρχει θεμα.Ειχε κανει και η κουμπαρα μου ,αλλα και η πεθερα μου και στα τρια παιδια πριν 40 χρονια.Καταλαβαινω το αγχος σου,αλλα ολα θα ειναι οκ!Περιμενουμε νεα σου.Φιλακια πολλα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , NINA78 είπε:

Γεια σου Ζωη μου,μια χαρα ειμαι.Τελος η ξαπλα και η καλοπεραση.Σημερα ηρθα στο γραφειο μου και νοιωθω ηδη καλυτερα.Οσον αφορα τις κηλιδες οπως σου ειπαν τα κοριτσια λεγεται οτι ειναι αιμα εμφυτευσης η απο την προγεστερονη,αλλα καλυτερα να μιλησεις με τον γιατρο σου.Και σιγουρα μην ανησυχεις!Ευχομαι καθε μερα την Δευτερα να εχουμε χαρμοσυνα νεα,και να ανοιχτουν και αυτες οι σαμπανιες ανευ αλκοολ η τελοσπαντων ας τις πιουν οι συζυγοι μην πανε και χαμενες!Φιλάκια πολλα 

Παλμοιρα μου,με το καλο και μην ανησυχεις για τιποτα,γιατι ολα θα πανε καλα.Ειναι πολυ συχνη και η αποκολληση και η περιδεση και θα σου πω τι μου εχουν πει δυο-τρεις γυναικολογοι και ο εξωσωματιστης μου τωρα,οτι ποτε δεν υπαρχει θεμα.Ειχε κανει και η κουμπαρα μου ,αλλα και η πεθερα μου και στα τρια παιδια πριν 40 χρονια.Καταλαβαινω το αγχος σου,αλλα ολα θα ειναι οκ!Περιμενουμε νεα σου.Φιλακια πολλα! 

Για την περιδεση δεν έχω καθόλου άγχος. Ίσα ίσα που θέλω να την κάνω όσο πιο γρήγορα γίνεται. Έχω ξανακάνει και ξέρω ότι δεν είναι τίποτε! Περισσότερο με αγχώνουν οι συστηματικές αποκολλησεις και αιμορραγιες αν και τώρα πια τις συνήθισα και αυτές! 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , palmoira είπε:

Για την περιδεση δεν έχω καθόλου άγχος. Ίσα ίσα που θέλω να την κάνω όσο πιο γρήγορα γίνεται. Έχω ξανακάνει και ξέρω ότι δεν είναι τίποτε! Περισσότερο με αγχώνουν οι συστηματικές αποκολλησεις και αιμορραγιες αν και τώρα πια τις συνήθισα και αυτές! 

καλησπέρα κορίτσια

είμαι σε άδεια και μια χαρά είμαι..... εγώ την Παρασκευή πάω γιατρό , ελπίζω να είμαστε καλά....

Όλα καλά παλμοίρα , θα δεις....περιμένουμε νέα....

ρε κορίτσια , μη γελάσατε , περίδεση κάνουμε μόνο όταν έχει θέμα ο τράχηλος; η ενδεικνύεται και σε άλλες περιπτώσεις;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

καλησπέρα κορίτσια

είμαι σε άδεια και μια χαρά είμαι..... εγώ την Παρασκευή πάω γιατρό , ελπίζω να είμαστε καλά....

Όλα καλά παλμοίρα , θα δεις....περιμένουμε νέα....

ρε κορίτσια , μη γελάσατε , περίδεση κάνουμε μόνο όταν έχει θέμα ο τράχηλος; η ενδεικνύεται και σε άλλες περιπτώσεις;;

Εγώ την κάνω προληπτικά γιατί έχω μονοκερη μήτρα και είμαι υψηλού κινδύνου για πρόωρο τοκετο. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, palmoira said:

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου! Να είσαι αισιόδοξη και θα πάνε όλα καλά! 

Λοιπόν, ο γιατρός ΔΕΝ εδειξε να ανησυχει ιδιαίτερα. Το λές και ..καλό αυτό. Μου είπε σήμερα να ΜΗΝ παρω την παιδική ασπιρίνη που παίρνω το απόγευμα & να μη κάνω την αντιπηκτική ένεση ivor που κάνω το βράδυ [αλήθεια, γιατί?] και αύριο πρωι-πρωι να κάνω εξετάσεις για οιστραδιόλη-προγεστερόνη, να δούμε μήπως χρειάζεται αλλαγή στη δοσολογία. Θα τα τηρήσω κατά γράμμα όσα ειπε, εννοείται!!!! 

Επίσης, είπε από μόνος του ότι  "...οκ μπορεί να είναι από την εμφύτευση", όπως είπατε και εσείς κορίτσια, και η @palmoira και η @Nora72 και η @NINA78 !!!

ΜΑΚΑΡΙ, λοιπόν, όπως λετε και εσείς να είναι για ΚΑΛΟ!!! Δεν συνεχίζεται παντως. Σταμάτησαν τα ...καφε λεκεδάκια εδώ και ωωωωωρα, έστω μέχρι στιγμής. Κι αυτό ...καλό, το λές. χαχαχα  :wink: 

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, βρε κοριτσια!! Να δούμε ....πώς θα πάνε και οι αυριανές εξετάσεις, και πώς θα συνεχίστει όλο αυτό...

ΠΑΡΑΜΕΝΩ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ, πάντως, όπως λετε!!!! Είμαι θετικός άνθρωπος, άλλωστε, με αρκετό χιούμορ και στα δύσκολα! Και σιγουρα θα σας κάνω update αύριο, μόλις έχω αποτελέσματα! :):)

ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ εύχομαι και για εσάς!!! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ, @palmoira μου απόψε! ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΟΥΝ κατ' ευχήν! 

Σας ευχαριστώ ΟΛΕΣ και πάλι! Έχει μεγάλη σημασία η επικοινωνία μας! Έστω και οι 2-3 γραμμές. Και περιμένω με χαρά και δικά σας νέα,  οοοοοποτε έχετε διάθεση!!! 

ΟΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ, το εύχομαι με όλη μου την καρδιά!

Φιλιά πάρα πολλά!  :wub:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , palmoira είπε:

Εγώ την κάνω προληπτικά γιατί έχω μονοκερη μήτρα και είμαι υψηλού κινδύνου για πρόωρο τοκετο. 

Παλμοίρα μακάρι να ξεμπερδευεις με τις αποκολλήσεις και να καταφέρεις λιγο να ηρεμήσεις. Όπως και να έχει όμως η γνώση είναι δύναμη. Ότι ξέρουμε τις περισσότερες φορές μπορούμε και να το αντιμετωπίσουμε. Θα περιμενουμε τα νέα σου από το γιατρό. 

Να ρωτήσω, τη μονομερή μήτρα πώς την ανακάλυψες; Πώς έγινε η διάγνωση;

Άσχετο. Μόλις έκανα πρώτη φορά μαστογραφία -πολυ δυσάρεστη εμπειρία έχω να πω.

πρίν από 2 λεπτά , Zoe_79K είπε:

Λοιπόν, ο γιατρός ΔΕΝ εδειξε να ανησυχει ιδιαίτερα. Το λές και ..καλό αυτό. Μου είπε σήμερα να ΜΗΝ παρω την παιδική ασπιρίνη που παίρνω το απόγευμα & να μη κάνω την αντιπηκτική ένεση ivor που κάνω το βράδυ [αλήθεια, γιατί?] και αύριο πρωι-πρωι να κάνω εξετάσεις για οιστραδιόλη-προγεστερόνη, να δούμε μήπως χρειάζεται αλλαγή στη δοσολογία. Θα τα τηρήσω κατά γράμμα όσα ειπε, εννοείται!!!! 

Επίσης, είπε από μόνος του ότι  "...οκ μπορεί να είναι από την εμφύτευση", όπως είπατε και εσείς κορίτσια, και η @palmoira και η @Nora72 και η @NINA78 !!!

ΜΑΚΑΡΙ, λοιπόν, όπως λετε και εσείς να είναι για ΚΑΛΟ!!! Δεν συνεχίζεται παντως. Σταμάτησαν τα ...καφε λεκεδάκια εδώ και ωωωωωρα, έστω μέχρι στιγμής. Κι αυτό ...καλό, το λές. χαχαχα  :wink: 

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, βρε κοριτσια!! Να δούμε ....πώς θα πάνε και οι αυριανές εξετάσεις, και πώς θα συνεχίστει όλο αυτό...

ΠΑΡΑΜΕΝΩ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ, πάντως, όπως λετε!!!! Είμαι θετικός άνθρωπος, άλλωστε, με αρκετό χιούμορ και στα δύσκολα! Και σιγουρα θα σας κάνω update αύριο, μόλις έχω αποτελέσματα! :):)

ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ εύχομαι και για εσάς!!! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ, @palmoira μου απόψε! ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΟΥΝ κατ' ευχήν! 

Σας ευχαριστώ ΟΛΕΣ και πάλι! Έχει μεγάλη σημασία η επικοινωνία μας! Έστω και οι 2-3 γραμμές. Και περιμένω με χαρά και δικά σας νέα,  οοοοοποτε έχετε διάθεση!!! 

ΟΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ, το εύχομαι με όλη μου την καρδιά!

Φιλιά πάρα πολλά!  :wub:

Φυσικά και παραμένεις αισιόδοξη. Και οι μέρες περνάνε γρήγορα - τις βλέπω τις σαμπάνιες να ανοίγουν! 

Τις ασπιρίνες και την αντιπηκτική σου είπε να μην τις κανεις για παν ενδεχόμενο -αποφυγή αιμορραγίας. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Zoe_79K είπε:

Λοιπόν, ο γιατρός ΔΕΝ εδειξε να ανησυχει ιδιαίτερα. Το λές και ..καλό αυτό. Μου είπε σήμερα να ΜΗΝ παρω την παιδική ασπιρίνη που παίρνω το απόγευμα & να μη κάνω την αντιπηκτική ένεση ivor που κάνω το βράδυ [αλήθεια, γιατί?] και αύριο πρωι-πρωι να κάνω εξετάσεις για οιστραδιόλη-προγεστερόνη, να δούμε μήπως χρειάζεται αλλαγή στη δοσολογία. Θα τα τηρήσω κατά γράμμα όσα ειπε, εννοείται!!!! 

Επίσης, είπε από μόνος του ότι  "...οκ μπορεί να είναι από την εμφύτευση", όπως είπατε και εσείς κορίτσια, και η @palmoira και η @Nora72 και η @NINA78 !!!

ΜΑΚΑΡΙ, λοιπόν, όπως λετε και εσείς να είναι για ΚΑΛΟ!!! Δεν συνεχίζεται παντως. Σταμάτησαν τα ...καφε λεκεδάκια εδώ και ωωωωωρα, έστω μέχρι στιγμής. Κι αυτό ...καλό, το λές. χαχαχα  :wink: 

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, βρε κοριτσια!! Να δούμε ....πώς θα πάνε και οι αυριανές εξετάσεις, και πώς θα συνεχίστει όλο αυτό...

ΠΑΡΑΜΕΝΩ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ, πάντως, όπως λετε!!!! Είμαι θετικός άνθρωπος, άλλωστε, με αρκετό χιούμορ και στα δύσκολα! Και σιγουρα θα σας κάνω update αύριο, μόλις έχω αποτελέσματα! :):)

ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ εύχομαι και για εσάς!!! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ, @palmoira μου απόψε! ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΟΥΝ κατ' ευχήν! 

Σας ευχαριστώ ΟΛΕΣ και πάλι! Έχει μεγάλη σημασία η επικοινωνία μας! Έστω και οι 2-3 γραμμές. Και περιμένω με χαρά και δικά σας νέα,  οοοοοποτε έχετε διάθεση!!! 

ΟΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ, το εύχομαι με όλη μου την καρδιά!

Φιλιά πάρα πολλά!  :wub:

Όπως σου έγραψε και η @alina80 κόβουν την αντιπηκτική αγωγή για να μην έχεις αιμορραγία. Προληπτικά γίνονται όλα μην ανησυχείς. 

Τη μονοκερο μήτρα την ανακάλυψα στη σαλπιγγογραφια. Όταν ξεκινήσαμε τους πρώτους ελέγχους υπογονιμότητας. Το θέμα είναι ότι εκτός από μονοκερο, ανακαλύψαμε ότι η ωοθηκη και η σάλπιγγα είναι υποπλασμενες αριστερά και η δεξιά μου σάλπιγγα με συμφυσεις. Αυτοί ήταν και οι λόγοι που μας οδήγησαν στην εξωσωματικη. Βέβαια εάν ήταν μάγκας και τσακάλι ο προηγούμενος γυναικολόγος μου θα μπορούσε να είχε υποψιαστεί ότι έχω μονοκερο και στο ενδοκολπικα υπέρηχο που έκανα μια φορά το χρόνο μαζί με το τεστ παπ κτλ. Δεν θα άλλαζε κάτι επι της ουσίας, απλά θα το γνώριζα νωρίτερα. Και πάλι σαλπιγγογραφια θα έκανα αλλά θα το ήξερα και δεν θα έχανα ένα χρόνο να προσπαθούμε φυσιολογικά. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...