Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Pingu είπε:

Γειά σας κορίτσια! Κάποιες κοπέλες ίσως με θυμούνται από άλλο τοπικ. 

Για όσες δεν με ξέρουν είμαι η Χρύσα και είμαι 38 χρονών με πρόωρη εμμηνόπαυση. Χτες λοιπόν έκανα εμβρυομεταφορα με ωάρια δοτριας και 10/3 θα κάνω χοριακη.. Έχω ήδη ένα κοριτσάκι 5 χρόνων και θέλω πολύ ακόμα ένα.. 

Χρύσα ποιός σου είπε ότι έχεις πρόωρη εμμηνόπαυση? Αφού έχεις παιδί 5 χρονών δεν μπορεί μέσα σε 5 χρόνια να έρθει εμμηνόπαυση. Κι εγώ έχω ένα κοριτσάκι 5 ετών και προσπαθούμε με εξωσωματικές για το 2ο. Είμαι βέβαια μεγαλύτερη, 45 ετών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Τα νέα μου κορίτσια : εχθές κατέβηκα στην Αθηνα σε έναν Διαβητολογο που μου είπε με λίγα λόγια ότι λόγω αντιστασιακής υπογλυκαιμίας που κάνω , πρέπει να παρακολουθώ το ζαχαρό μου από τον πρώτο μήνα της εγκυμοσυνης. Είναι πιθανό να δημιουργούνται επιπλοκές από αυτό. Μου έδωσε οδηγίες 

Δεν κατάφερα δυςτυχως να κλείσω ραντεβού στο γιατρό που ήθελα , δεν δέχεται καινούριο κόσμο συνήθως και ραντεβου ειχε μετά τον Ιούνιο, Jesus..! 

Δεν πειράζει, πάντως βρήκα κάτι που πρέπει σίγουρα να προσέχω σε πιθανή επόμενη εγκυμοσύνη , κάτι ειναι κι αυτό . Πολλες κοπέλες  εδώ μου είπανε ότι τους βοήθησε όταν προσέχανε κι αυτές το ζάχαρο τους απο την αρχή 

φιλάκια πολλα

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Τα νέα μου κορίτσια : εχθές κατέβηκα στην Αθηνα σε έναν Διαβητολογο που μου είπε με λίγα λόγια ότι λόγω αντιστασιακής υπογλυκαιμίας που κάνω , πρέπει να παρακολουθώ το ζαχαρό μου από τον πρώτο μήνα της εγκυμοσυνης. Είναι πιθανό να δημιουργούνται επιπλοκές από αυτό. Μου έδωσε οδηγίες 

Δεν κατάφερα δυςτυχως να κλείσω ραντεβού στο γιατρό που ήθελα , δεν δέχεται καινούριο κόσμο συνήθως και ραντεβου ειχε μετά τον Ιούνιο, Jesus..! 

Δεν πειράζει, πάντως βρήκα κάτι που πρέπει σίγουρα να προσέχω σε πιθανή επόμενη εγκυμοσύνη , κάτι ειναι κι αυτό . Πολλες κοπέλες  εδώ μου είπανε ότι τους βοήθησε όταν προσέχανε κι αυτές το ζάχαρο τους απο την αρχή 

φιλάκια πολλα

Να υποθεσω οτι δεν εισαι διαβητικη... Τι εννοει με την αντιστασιακη υπογλ; Γενικα τι σου ειπε,οι υπογλυκαιμιες προκαλουν προβλημα στο εμβρυο; Ρωταω γτ εγω εχω ζαχαρο κ κανω ινσουλινη κ με ενδιαφερει πολυ να ξερω.. τι ειναι πιο επικινδυνο για το μωρο; Οι υπογλυκαιμιες ή οι υπεργλυκαιμιες;

Αν καποια αλλη κοπελα ξερει, ας μας διαφωτισει!!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Tsini είπε:

Να υποθεσω οτι δεν εισαι διαβητικη... Τι εννοει με την αντιστασιακη υπογλ; Γενικα τι σου ειπε,οι υπογλυκαιμιες προκαλουν προβλημα στο εμβρυο; Ρωταω γτ εγω εχω ζαχαρο κ κανω ινσουλινη κ με ενδιαφερει πολυ να ξερω.. τι ειναι πιο επικινδυνο για το μωρο; Οι υπογλυκαιμιες ή οι υπεργλυκαιμιες;

Αν καποια αλλη κοπελα ξερει, ας μας διαφωτισει!!!

Επειδή κάνω υπογλυκαιμίες , και το πρωινό ζάχαρο μου και η γλυκοζυλιομενη μου ηταν χαμηλές στην εγκυμοσύνη μου, δεν παρακολουθούσα το ζάχαρο μου την υπόλοιπη ημέρα, που πιθανώς να ανέβαινε αρκετά , σύμφωνα με το γιατρό. Και μάλιστα από τις πρώτες εβδομαδες. 

σε επόμενη εγκυμοσύνη θα μετράω το ζάχαρο μου τέσσερις φορες τη μέρα και αν ανεβεί πολυ θα κάνω αγωγη. Στο λέω με απλά λόγια , ειναι κατι που πολλοί ενδοκρινολόγοι και οι γυναικολόγοι δεν γνωρίζουν και δε δέχονται γενικά, για αυτο και λένε στις εγγυες κοπέλες να κανουν καμπύλη σακχαρου κοντά στον πέμπτο μηνα. Ξέρω κοπέλες όμως , υπογλυκαιμικες, που ανέβασαν ζάχαρο απο τις πρώτες μερες της εγκυμοσυνης

Εσυ από οτι κατάλαβα το παρακολουθείς ούτως ή άλλως γιατι έχεις το αντίθετο απο εμένα , δλδ υψηλές τιμές ζαχαρου και κανεις και ινσουλίνη , άρα δεν έχεις να φοβάσαι για κατι 

 

6 ώρες πρίν, Tsini είπε:

Να υποθεσω οτι δεν εισαι διαβητικη... Τι εννοει με την αντιστασιακη υπογλ; Γενικα τι σου ειπε,οι υπογλυκαιμιες προκαλουν προβλημα στο εμβρυο; Ρωταω γτ εγω εχω ζαχαρο κ κανω ινσουλινη κ με ενδιαφερει πολυ να ξερω.. τι ειναι πιο επικινδυνο για το μωρο; Οι υπογλυκαιμιες ή οι υπεργλυκαιμιες;

Αν καποια αλλη κοπελα ξερει, ας μας διαφωτισει!!!

Συμπληρώνω για να απαντήσω στην ερώτηση σου: επικίνδυνο για το μωρό στην εγκυμοσύνη είναι οι υψηλή τιμή ζαχαρου. 

Υψηλή τιμή ζαχαρου στην εγκυμοσύνη ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ κιόλας , δεν κανουν μόνο οι διαβητικες κοπέλες , αυτές με υπεργλυκαιμίες όπως λες, αλλά και αυτές που έχουν υπογλυκαιμίες 

Link to comment
Share on other sites

@thalasa σε ευχαριστω!!

Ναι, μου το εχει πει κ η διαβητολογος μου για την αυξηση του σακχαρου απο την αρχη αρχη.. αφου αν ανεβει το σακχαρο πριν τη χοριακη θεωρειται σημαδι !!! Φυσικα θα μπορουσε να ειναι κ απο τα φαρμακα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Manoulitsa75 είπε:

Χρύσα ποιός σου είπε ότι έχεις πρόωρη εμμηνόπαυση? Αφού έχεις παιδί 5 χρονών δεν μπορεί μέσα σε 5 χρόνια να έρθει εμμηνόπαυση. Κι εγώ έχω ένα κοριτσάκι 5 ετών και προσπαθούμε με εξωσωματικές για το 2ο. Είμαι βέβαια μεγαλύτερη, 45 ετών.

Στο τσακ πρόλαβα και έκανα την μικρή. Έχω να δω περίοδο δυο χρόνια.. Έκανα και την αμη και ήταν 0,01. Ωάρια 0 δλδ. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa said:

Επειδή κάνω υπογλυκαιμίες , και το πρωινό ζάχαρο μου και η γλυκοζυλιομενη μου ηταν χαμηλές στην εγκυμοσύνη μου, δεν παρακολουθούσα το ζάχαρο μου την υπόλοιπη ημέρα, που πιθανώς να ανέβαινε αρκετά , σύμφωνα με το γιατρό. Και μάλιστα από τις πρώτες εβδομαδες. 

σε επόμενη εγκυμοσύνη θα μετράω το ζάχαρο μου τέσσερις φορες τη μέρα και αν ανεβεί πολυ θα κάνω αγωγη. Στο λέω με απλά λόγια , ειναι κατι που πολλοί ενδοκρινολόγοι και οι γυναικολόγοι δεν γνωρίζουν και δε δέχονται γενικά, για αυτο και λένε στις εγγυες κοπέλες να κανουν καμπύλη σακχαρου κοντά στον πέμπτο μηνα. Ξέρω κοπέλες όμως , υπογλυκαιμικες, που ανέβασαν ζάχαρο απο τις πρώτες μερες της εγκυμοσυνης

Εσυ από οτι κατάλαβα το παρακολουθείς ούτως ή άλλως γιατι έχεις το αντίθετο απο εμένα , δλδ υψηλές τιμές ζαχαρου και κανεις και ινσουλίνη , άρα δεν έχεις να φοβάσαι για κατι 

 

Συμπληρώνω για να απαντήσω στην ερώτηση σου: επικίνδυνο για το μωρό στην εγκυμοσύνη είναι οι υψηλή τιμή ζαχαρου. 

Υψηλή τιμή ζαχαρου στην εγκυμοσύνη ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ κιόλας , δεν κανουν μόνο οι διαβητικες κοπέλες , αυτές με υπεργλυκαιμίες όπως λες, αλλά και αυτές που έχουν υπογλυκαιμίες 

Κι εγώ παρακολουθούσα το ζάχαρο από την αρχή γιατί είχα μία τιμή κοντά στα όρια και τελικά είχα διαβήτη κύησης από την 6η εβδομάδα. Η ενδοκρινολόγος μου το ειπε και μου έδωσε διατροφή. Ο γυναικολόγος δεν το δεχόταν ότι έχω διαβήτη κύησης μέχρι να πάω στις 23 εβδομάδες που έκανα καμπύλη κι ευτυχώς τότε ήμουν στα όρια.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pingu είπε:

Χαχα τι βλέπετε? Πότε πας για χοριακη? 

10 Μαρτιου Δευτεριατικοοο 7 θα πρεπει να ειμαι εκει εστω σημερα ειχα καλη προγεστερονη 20 για να δουμε τι θα δουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...