Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 hour ago, Thia1985 είπε:

Καλημερα

Ναι, πιστεύω πως όταν το κάνεις δε μπαίνεις στη διαδικασία να δεις DNA γιατί πολύ απλά τπτ δε θες να σου χαλάσει την ευτυχία που νιώθεις κρατώντας μωρό ή μωρά. Έχω φίλη που έκανε δίδυμα κοριτσάκια μετα απο δωρεά ωαρίου και μια μέρα που τα άλλαζε, παρατήρησε στο πόδι της μιας ένα σημάδι που είχε η οικογένεια της, το είχε κι εκείνη και οι αδερφές της, ξαδελφες κλπ.... Έπαθε σοκ... Ως εκείνη τη στιγμή δεν πίστευε τις έρευνες που είχε διαβάσει αναφορικά με το DNA, τότε όμως το πίστεψε. Και μια κακεντρεχης(γιατι το είχε πει) της είπε μπροστά μου κάτι που δεν έπρεπε να χε πει Κ δεν έχει σημασία να αναφέρω. 

 Εγώ προσωπικά το πιστεύω ακράδαντα αυτό,  ότι παίρνει DNA και από εμάς, και με καλύπτουν όσα έχω διαβάσει, σε ευχαριστώ όμως για τα όσα έγραψες Κ δε το λέω ειρωνικά, κάθε νόμισμα έχει δύο πλευρές. 

Πόσο είναι τα κοριτσάκια σου? 

Να τα χαίρεσαι Κ να τα καμαρώνεις! 

Ευχαριστώ πολύ! Είναι πέντε χρονών, τις κοιτάω κάθε μέρα κι ευχαριστώ την επιστήμη που μου έδωσε τη δυνατότητα να τις αποκτήσω! 
Ελπίζω αυτά που έγραψα να βοήθησαν λίγο κάποια κορίτσια με απορίες. Καμιά φορά η επιστημονική αλήθεια είναι λίγο σκληρή αλλά νομίζω ότι είναι σημαντική για τις αποφάσεις μας και δεν αναφέρομαι μόνο στο θέμα της δωρεάς που δίνει τη δυνατότητα σε τόσες γυναίκες να ζήσουν το θαύμα της μητρότητας.
Να πάνε όλα καλά σου εύχομαι και να αποκτήσεις τα μωράκια που ονειρεύεσαι με οποιοδήποτε τρόπο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 είπε:

Και μόνο κορίτσι που έχουμε τη δυνατότητα να καθορίσουμε ποια γονίδια θα εκφραστούν στα παιδια μας Κ ποια όχι, εμένα μου λέει πολλά. Το έχω ψάξει πολύ το θέμα Κ πάντα σε σαιτ εξωτερικου και είναι Κ το λογικό αυτό.  Η ψυχολόγος μου είχε πει εκεί που κάνει λάθος η φυση(οπου λάθος που καταφεύγουμε σε αυτή τη λύση ενώ η γυναίκα εχει Ωαρια από τη στιγμή που ναι έμβρυο ακόμη) εκεί προνοεί να το διορθώσει αποκαθιστωντας την ισορροπία. Κι έχει πολύ δίκιο. Μαίρη, εσύ πόσο χρονών είσαι? 

Διαβαζοντας κι εγω ξενα σαιτ βλεπω οτι καποιοι επιστημονες μιλουν για υλικο dna και καποιοι για μεταγραφες RNA. Οτι και να ισχυει στο τελος, γιατι η επιστημη προχωρα και οι επιστημονικη γνωση εξελισσεται κι εμπλουτιζεται, ειναι θετικο.Αλλωστε και τα RNA εχουν σημαντικο ρολο στη μεταβιβαση της γενετικης πληροφοριας και οχι μονο

Εγω ειμαι 48, αργησα να προχωρησω σε εξωσωματικες γιτι φοβομουν τις ορμονες. Μετα απο πολυ δουλεια με ψυχολογο φτανω τον στοχο μου. Επισης εκανα μια εμβρυομεταφορα το χρονο τα τελευταια τρια χρονια, γιατι μια η καισαρικη με το εξωμητριο, αφαιρεσα κι εναν καρκινο του δερματος, μια οι φοβιες μου με πηγαν πολυ πισω 


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Διαβαζοντας κι εγω ξενα σαιτ βλεπω οτι καποιοι επιστημονες μιλουν για υλικο dna και καποιοι για μεταγραφες RNA. Οτι και να ισχυει στο τελος, γιατι η επιστημη προχωρα και οι επιστημονικη γνωση εξελισσεται κι εμπλουτιζεται, ειναι θετικο.Αλλωστε και τα RNA εχουν σημαντικο ρολο στη μεταβιβαση της γενετικης πληροφοριας και οχι μονο

Εγω ειμαι 48, αργησα να προχωρησω σε εξωσωματικες γιτι φοβομουν τις ορμονες. Μετα απο πολυ δουλεια με ψυχολογο φτανω τον στοχο μου. Επισης εκανα μια εμβρυομεταφορα το χρονο τα τελευταια τρια χρονια, γιατι μια η καισαρικη με το εξωμητριο, αφαιρεσα κι εναν καρκινο του δερματος, μια οι φοβιες μου με πηγαν πολυ πισω 

Είσαι δυνατή γυναίκα, πραγματικά!! Τα κατάφερες. Κι εγώ δούλεψα με ψυχολόγο Κ μάλιστα πολύ αλλά με βοηθήσατε κι εσείς εδώ, ειλικρινά. 

Να σε ρωτήσω, και συγγνώμη για την ερώτηση, το εξωμητριο σε ποιο μήνα το κατάλαβες. Επίσης γιατί σου έκαναν καισαρική?? Έχω λόγο που σε ρωτώ, όχι από αδιακρισία. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Είσαι δυνατή γυναίκα, πραγματικά!! Τα κατάφερες. Κι εγώ δούλεψα με ψυχολόγο Κ μάλιστα πολύ αλλά με βοηθήσατε κι εσείς εδώ, ειλικρινά. 

Να σε ρωτήσω, και συγγνώμη για την ερώτηση, το εξωμητριο σε ποιο μήνα το κατάλαβες. Επίσης γιατί σου έκαναν καισαρική?? Έχω λόγο που σε ρωτώ, όχι από αδιακρισία. 

Tελικα μπορει να ειμαι δυνατη, η ψυχολογος το εχει σιγουρο.Το εξωμητριο το καταλαβαμε στον δευτερο μηνα, γιατι οι χοριακες μου εκτος απο μια , ηταν καλες, αν εξαιρεσεις οτι ξεκινησε χαμηλη. Καισαρικη τομη εκανα γιατι ειχα αιμορραγια, κι επρεπε ο γιατρος να δει την κοιλια μου, μου αφαιρεσε μια σαλπιγγα και ενα ινομυωμα


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Tελικα μπορει να ειμαι δυνατη, η ψυχολογος το εχει σιγουρο.Το εξωμητριο το καταλαβαμε στον δευτερο μηνα, γιατι οι χοριακες μου εκτος απο μια , ηταν καλες, αν εξαιρεσεις οτι ξεκινησε χαμηλη. Καισαρικη τομη εκανα γιατι ειχα αιμορραγια, κι επρεπε ο γιατρος να δει την κοιλια μου, μου αφαιρεσε μια σαλπιγγα και ενα ινομυωμα

Σε ευχαριστώ πολυ

Ήθελα να δω πότε περίπου χρονικά φαίνεται το εξωμητριο


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Tελικα μπορει να ειμαι δυνατη, η ψυχολογος το εχει σιγουρο.Το εξωμητριο το καταλαβαμε στον δευτερο μηνα, γιατι οι χοριακες μου εκτος απο μια , ηταν καλες, αν εξαιρεσεις οτι ξεκινησε χαμηλη. Καισαρικη τομη εκανα γιατι ειχα αιμορραγια, κι επρεπε ο γιατρος να δει την κοιλια μου, μου αφαιρεσε μια σαλπιγγα και ενα ινομυωμα

ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ;;;;;; Τι εννοείς; Διακόσια εγκεφαλικά η Καντι! Δεν φαινόταν οτι δεν ηταν μεσα στην μήτρα; Στους πρώτους υπερήχους ειχε φυσιολογική εικόνα; Και χτύπαγε και η καρδια κανονικά;

Πολυ ωραία θα εχω να ασχοληθώ πάλι κανα τριήμερο!!!

  • Χαχα 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ;;;;;; Τι εννοείς; Διακόσια εγκεφαλικά η Καντι! Δεν φαινόταν οτι δεν ηταν μεσα στην μήτρα; Στους πρώτους υπερήχους ειχε φυσιολογική εικόνα; Και χτύπαγε και η καρδια κανονικά;

Πολυ ωραία θα εχω να ασχοληθώ πάλι κανα τριήμερο!!!

Ο προηγούμενος γιατρός μου, το καλοκαίρι που είχα καθυστέρηση Κ φοβόμασταν για εξωμητριος, μου είπε ότι φαίνεται από την πέμπτη εβδομάδα Κ μετά αλλά εγώ επειδή αδιαθετησα, δεν πήγα καν για υπέρηχο κι όταν με είδε τον επόμενο μήνα (οπότε κι έκανα την τελευταία Ωοληψια σε αυτόν) ήταν όλα καλά κάτω. 

Επίσης κορίτσια, όσες είχατε φλεγμονή απο τι πιστεύετε προκλήθηκε?? 

Εμένα, στην Υστεροσκοπηση του 2017 όπου κι έγινε κι αφαίρεση πολυποδα, Ο τότε εξωσωματικος μου είχε πει ότι δεν είχα διάφραγμα, συμφυσεις, η μητρα μου ήταν σε άριστη κατάσταση, υπήρχαν πινοποδια Κ μια πολύ ελαφριά τραχηλιτιδα. Τώρα τα πινοποδια πως τα δε ένατη μέρα... 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Ο προηγούμενος γιατρός μου, το καλοκαίρι που είχα καθυστέρηση Κ φοβόμασταν για εξωμητριος, μου είπε ότι φαίνεται από την πέμπτη εβδομάδα Κ μετά αλλά εγώ επειδή αδιαθετησα, δεν πήγα καν για υπέρηχο κι όταν με είδε τον επόμενο μήνα (οπότε κι έκανα την τελευταία Ωοληψια σε αυτόν) ήταν όλα καλά κάτω. 

Επίσης κορίτσια, όσες είχατε φλεγμονή απο τι πιστεύετε προκλήθηκε?? 

Εμένα, στην Υστεροσκοπηση του 2017 όπου κι έγινε κι αφαίρεση πολυποδα, Ο τότε εξωσωματικος μου είχε πει ότι δεν είχα διάφραγμα, συμφυσεις, η μητρα μου ήταν σε άριστη κατάσταση, υπήρχαν πινοποδια Κ μια πολύ ελαφριά τραχηλιτιδα. Τώρα τα πινοποδια πως τα δε ένατη μέρα... 

Ευχαριστω για την ενημέρωση, άντε ανασουλα!

 Εγω πιστεύω οτι η φλεγμονή μου προέκυψε απο την λαπαροσκόπηση που εκανα 26 χρόνων.

 Να ζητήσεις στον γιατρο να σου στείλει δείγμα για ιςτολογικη ε;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ευχαριστω για την ενημέρωση, άντε ανασουλα!

 Εγω πιστεύω οτι η φλεγμονή μου προέκυψε απο την λαπαροσκόπηση που εκανα 26 χρόνων.

 Να ζητήσεις στον γιατρο να σου στείλει δείγμα για ιςτολογικη ε;

Οκ

Το κάνει μόνος του, δε το κάνει?? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Άμα βρει εύρημα το στέλνει, αλλα δεν ξερω αν το στέλνει σε ολες τις περιπτώσεις.

Κοπέλα μου έχει αναφέρει πως αυτός μαζί με το Νικα βρήκαν την εξέταση του Νικα, τώρα δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Όταν εγώ πάντως του ζήτησα την εξέταση αυτή μου είπε ότι ακριβώς μου γράφεις. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Κοπέλα μου έχει αναφέρει πως αυτός μαζί με το Νικα βρήκαν την εξέταση του Νικα, τώρα δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Όταν εγώ πάντως του ζήτησα την εξέταση αυτή μου είπε ότι ακριβώς μου γράφεις. 

Αν υπάρχει εύρημα δεν θα το στείλει στον Νικα, θα το στείλει για ιστολογικη σε συγκεκριμένο εργαστηριο

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ;;;;;; Τι εννοείς; Διακόσια εγκεφαλικά η Καντι! Δεν φαινόταν οτι δεν ηταν μεσα στην μήτρα; Στους πρώτους υπερήχους ειχε φυσιολογική εικόνα; Και χτύπαγε και η καρδια κανονικά;

Πολυ ωραία θα εχω να ασχοληθώ πάλι κανα τριήμερο!!!

A, θα σε δειρω ! Τι ιδεες σου μπηκαν παλι! Αφου εσυ παιδι μου το ειδες στη μητρα κανονικα!Το εμβρυο για να φανει στη μητρα θα πρεπει η χοριακη να ειναι πανω απο 1500. Στα 1500 χοριακη πηγαμε να δουμε κ δε φαινοταν τιποτα. Αλλα εγω δεν ηθελα να κανω λαπαροσκοπηση οπως προτεινε ο εξωσωματικος . Δεν ηθελα να πιστεψω τοση γκαντεμια. Και την επαθα!

Ειδαμε σακο με κουκιδα χωρις καρδια κ το επομενο πρωι χειρουργειο!Καπως ετσι ξεκινησε η εμπειρια μου με ξενα ωαρια

Just now, Thia1985 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ

Ήθελα να δω πότε περίπου χρονικά φαίνεται το εξωμητριο

Οταν οι χοριακες ειναι περιεργες κανεις επαναληπτικες κ το παρακολουθεις, και φαινεται νωριτερα. Μπορεις να κανεις κ βιοψια ενδομητριου για χοριακες λαχνες

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

A, θα σε δειρω ! Τι ιδεες σου μπηκαν παλι! Αφου εσυ παιδι μου το ειδες στη μητρα κανονικα!Το εμβρυο για να φανει στη μητρα θα πρεπει η χοριακη να ειναι πανω απο 1500. Στα 1500 χοριακη πηγαμε να δουμε κ δε φαινοταν τιποτα. Αλλα εγω δεν ηθελα να κανω λαπαροσκοπηση οπως προτεινε ο εξωσωματικος . Δεν ηθελα να πιστεψω τοση γκαντεμια. Και την επαθα!

Ειδαμε σακο με κουκιδα χωρις καρδια κ το επομενο πρωι χειρουργειο!Καπως ετσι ξεκινησε η εμπειρια μου με ξενα ωαρια

Οταν οι χοριακες ειναι περιεργες κανεις επαναληπτικες κ το παρακολουθεις, και φαινεται νωριτερα. Μπορεις να κανεις κ βιοψια ενδομητριου για χοριακες λαχνες

Χοριακες λαχνες??? Τι είναι αυτό? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...