Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Mary H είπε:

Τουτουνομανουλα με δυο τουτουνακια. ετσι λεει η μαγικη μου σφαιρα

Ουαου!!!!!! Μακάρι να Βγει αληθινή η προαισθηση σου Μαιρουλα μου!!!!

Just now, anoulious είπε:

Ναι έχεις δίκιο. Καλή επιτυχιααα! Θα την έχεις τώρα σιγουρα

Μακάρι κορίτσια μου!!!.ας κάνουμε όλοι ένα σταυρό και μια προσευχουλα στην Παναγίτσα!!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anoulious είπε:

Εννοώ έτυχε για κατεψυγμένα πχ λόγω κορωνιου η πιστεύεις το προτίμησε ο γιατρός για κάποιο λόγο? 

Σε μενα εγινε συλληψη στα  3 εμβρυα απο τα εξι, με κατεψυγμενα εμβρυα. Η γονιμοποιηση εγινε ομως με φρεσκα ωαρια κ σπερμα. Μη σ απασχολει αυτο. Εχουν τα ιδια ποσοστα επιτυχιας κ καποιοι γιατροι λενε οτι τα κατεψυγμενα ειναι καλυτερα κιολας

Just now, Τουτουνι είπε:

Ουαου!!!!!! Μακάρι να Βγει αληθινή η προαισθηση σου Μαιρουλα μου!!!!

Μακάρι κορίτσια μου!!!.ας κάνουμε όλοι ένα σταυρό και μια προσευχουλα στην Παναγίτσα!!!!

Θα βγει, θα βγει!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Σε μενα εγινε συλληψη στα  3 εμβρυα απο τα εξι, με κατεψυγμενα εμβρυα. Η γονιμοποιηση εγινε ομως με φρεσκα ωαρια κ σπερμα. Μη σ απασχολει αυτο. Εχουν τα ιδια ποσοστα επιτυχιας κ καποιοι γιατροι λενε οτι τα κατεψυγμενα ειναι καλυτερα κιολας

Θα βγει, θα βγει!

Έτσι πιστεύω κι εγώ Μαίρη μου!!!! ( Και στα δύο που ανέφερες) χαχαχαχχαχαχαχαχα 

  • Χαχα 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου....

καλημερα....

εγω εκανα την τριτη μου προσπάθεια με δανεικα τη Δευτερα.....

επειδη δεν ειχαμε εμβρυακια στην κατάψυξη πηραμε ωάρια απο τραπεζα.....

βαλαμε 2 βλαστοκυστες τη Δευτερα 5 ημερών (ΑΒ κ ΒΑ ποιοτητας)

μας εχει μεινει μια ακομα βλαστοκύστη στην κατάψυξη......

ειχα κανει εξετασεις για θρομβοφιλια , ολα καλα αλλαμ βγήκαν αυξημένα τα ΝΚ κύτταρα.....

γνωριζει καποια κατι γιαυτο.....?

ο γιατρος μ μου ειπε οτι δεν ειναι κατι και να μην ανησυχώ.....

απλα μου έβαλε εναν όρο intralipid μετα την ετ και κορτιζόνη πιο δυνατή 3μερες πριν την ετ.........

ειπε οτι δεν ειναι κατι που πρεπει να ανησυχώ οτι δεν θα δωσει εγκυμοσύνη........

τωρα ειμαι ξαπλωμενη και ανυπομονώ......!

καλη επιτυχια σε ολες ....

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, GatoulaM είπε:

Κοριτσια μου....

καλημερα....

εγω εκανα την τριτη μου προσπάθεια με δανεικα τη Δευτερα.....

επειδη δεν ειχαμε εμβρυακια στην κατάψυξη πηραμε ωάρια απο τραπεζα.....

βαλαμε 2 βλαστοκυστες τη Δευτερα 5 ημερών (ΑΒ κ ΒΑ ποιοτητας)

μας εχει μεινει μια ακομα βλαστοκύστη στην κατάψυξη......

ειχα κανει εξετασεις για θρομβοφιλια , ολα καλα αλλαμ βγήκαν αυξημένα τα ΝΚ κύτταρα.....

γνωριζει καποια κατι γιαυτο.....?

ο γιατρος μ μου ειπε οτι δεν ειναι κατι και να μην ανησυχώ.....

απλα μου έβαλε εναν όρο intralipid μετα την ετ και κορτιζόνη πιο δυνατή 3μερες πριν την ετ.........

ειπε οτι δεν ειναι κατι που πρεπει να ανησυχώ οτι δεν θα δωσει εγκυμοσύνη........

τωρα ειμαι ξαπλωμενη και ανυπομονώ......!

καλη επιτυχια σε ολες ....

καλή επιτυχία κορίτσι μου, πότε κάνεις χοριακή?

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, GatoulaM είπε:

Κοριτσια μου....

καλημερα....

εγω εκανα την τριτη μου προσπάθεια με δανεικα τη Δευτερα.....

επειδη δεν ειχαμε εμβρυακια στην κατάψυξη πηραμε ωάρια απο τραπεζα.....

βαλαμε 2 βλαστοκυστες τη Δευτερα 5 ημερών (ΑΒ κ ΒΑ ποιοτητας)

μας εχει μεινει μια ακομα βλαστοκύστη στην κατάψυξη......

ειχα κανει εξετασεις για θρομβοφιλια , ολα καλα αλλαμ βγήκαν αυξημένα τα ΝΚ κύτταρα.....

γνωριζει καποια κατι γιαυτο.....?

ο γιατρος μ μου ειπε οτι δεν ειναι κατι και να μην ανησυχώ.....

απλα μου έβαλε εναν όρο intralipid μετα την ετ και κορτιζόνη πιο δυνατή 3μερες πριν την ετ.........

ειπε οτι δεν ειναι κατι που πρεπει να ανησυχώ οτι δεν θα δωσει εγκυμοσύνη........

τωρα ειμαι ξαπλωμενη και ανυπομονώ......!

καλη επιτυχια σε ολες ....

Καταρχήν καλή επιτυχία!!

Τί εννοείς πήρατε ωάρια από κατάψυξη; Μου το εξηγείς λίγο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, GatoulaM είπε:

Κοριτσια μου....

καλημερα....

εγω εκανα την τριτη μου προσπάθεια με δανεικα τη Δευτερα.....

επειδη δεν ειχαμε εμβρυακια στην κατάψυξη πηραμε ωάρια απο τραπεζα.....

βαλαμε 2 βλαστοκυστες τη Δευτερα 5 ημερών (ΑΒ κ ΒΑ ποιοτητας)

μας εχει μεινει μια ακομα βλαστοκύστη στην κατάψυξη......

ειχα κανει εξετασεις για θρομβοφιλια , ολα καλα αλλαμ βγήκαν αυξημένα τα ΝΚ κύτταρα.....

γνωριζει καποια κατι γιαυτο.....?

ο γιατρος μ μου ειπε οτι δεν ειναι κατι και να μην ανησυχώ.....

απλα μου έβαλε εναν όρο intralipid μετα την ετ και κορτιζόνη πιο δυνατή 3μερες πριν την ετ.........

ειπε οτι δεν ειναι κατι που πρεπει να ανησυχώ οτι δεν θα δωσει εγκυμοσύνη........

τωρα ειμαι ξαπλωμενη και ανυπομονώ......!

καλη επιτυχια σε ολες ....

Nομιζω οτι με ιντραλιπιντς κ κορτιζονη εισαι καλυμμενη.

Καλη επιτυχια και περιμενουμε ευχαριστα νεα. Να ειναι κ για σενα η τριτη και η τυχερή!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Καταρχήν καλή επιτυχία!!

Τί εννοείς πήρατε ωάρια από κατάψυξη; Μου το εξηγείς λίγο;

@Ydroxoos76 σε ευχαριστω πολυ....!επειδη λόγω της κατάστασης δεν μπορούσαμε να βρουμε αμεσα δότρια, πηραμε ωάρια απο τραπεζα δωρεάς....

Ειχαν καταψύξει τα ωάρια κάποιας κοπέλας και εμεις δώσαμε το σπερμα για να γινει η γονιμοποίηση.....

@Papaki@ μου σε ευχαριστω πολυ....

θα κανω τη χοριακη μου την αλλη Δευτερα...

βεβαια επειδη μενω επαρχία θα εχω τα αποτελέσματα την αλλη τριτη.......

@Mary H κοριτσι μ....

μακαρι..... σε ευχαριστω πολυ πολυ......

με το καλο τ μωρουλινι σ........

και σύντομα ολες μανούλες....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Nομιζω οτι με ιντραλιπιντς κ κορτιζονη εισαι καλυμμενη.

Καλη επιτυχια και περιμενουμε ευχαριστα νεα. Να ειναι κ για σενα η τριτη και η τυχερή!

Μαίρη καλησπέρα,

Επειδή φαίνεσαι γνώστης του αντικειμένου, μήπως θυμάσαι τι τιμή οιστραδιόλης (Ε2) είχες λίγο πριν την εμβρυομεταφορά;

Ευχαριστώ

19 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Καλησπέρα Νατασακι!!! Ναι έχω ξεκινήσει παίρνω τρία σικλακουρ το πρωί και τρία το βράδυ και βάζω και δύο αυτοκόλλητα των 50 ντερμοστιλ (νομίζω λέγονται)

Τουτούνι από την αρχή της προσπάθειας έπαιρνες 6 cyclacur και 2 dermestril και αν ναι θα συνεχίσεις με την ίδια αναλογία μέχρι την εμβρυομεταφορά;

Σ'ευχαριστώ και πολύ πολύ καλή επιτυχία

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Αννέτα είπε:

Μαίρη καλησπέρα,

Επειδή φαίνεσαι γνώστης του αντικειμένου, μήπως θυμάσαι τι τιμή οιστραδιόλης (Ε2) είχες λίγο πριν την εμβρυομεταφορά;

Ευχαριστώ

Τουτούνι από την αρχή της προσπάθειας έπαιρνες 6 cyclacur και 2 dermestril και αν ναι θα συνεχίσεις με την ίδια αναλογία μέχρι την εμβρυομεταφορά;

Σ'ευχαριστώ και πολύ πολύ καλή επιτυχία

Kαλησπερα. Τις ορμονικες δεν τις γνωριζω, ειχα εμπιστοσυνη στο γιατρο μου, που τις εκανε οσο συχνα πρεπει

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anoulious είπε:

Εννοώ έτυχε για κατεψυγμένα πχ λόγω κορωνιου η πιστεύεις το προτίμησε ο γιατρός για κάποιο λόγο? 

θα απαντήσω  εγώ γιατί έχουμε τον ίδιο γοατρο με το τουτουνι...είτε φρέσκα είτε κατεψυγμένα για τον γιατρό μας είναι ακριβώς το ίδιο..δεν έχει διαφορά καμία...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Kαλησπερα. Τις ορμονικες δεν τις γνωριζω, ειχα εμπιστοσυνη στο γιατρο μου, που τις εκανε οσο συχνα πρεπει

Μαίρη σ'ευχαριστώ πολύ,

Μήπως κάποιο άλλο κορίτσι θυμάται τι τιμή οιστραδιόλης είχε πριν την εμβρυομεταφορά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννέτα είπε:

Μαίρη σ'ευχαριστώ πολύ,

Μήπως κάποιο άλλο κορίτσι θυμάται τι τιμή οιστραδιόλης είχε πριν την εμβρυομεταφορά;

Aννετα εμένα τη μετράει 1-2η μερα περιόδου δεν μου ξαναέκανε πριν την εμβρυομεταφορά, τι θέλεις να δεις?


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, GatoulaM είπε:

@Ydroxoos76 σε ευχαριστω πολυ....!επειδη λόγω της κατάστασης δεν μπορούσαμε να βρουμε αμεσα δότρια, πηραμε ωάρια απο τραπεζα δωρεάς....

Ειχαν καταψύξει τα ωάρια κάποιας κοπέλας και εμεις δώσαμε το σπερμα για να γινει η γονιμοποίηση.....

@Papaki@ μου σε ευχαριστω πολυ....

θα κανω τη χοριακη μου την αλλη Δευτερα...

βεβαια επειδη μενω επαρχία θα εχω τα αποτελέσματα την αλλη τριτη.......

@Mary H κοριτσι μ....

μακαρι..... σε ευχαριστω πολυ πολυ......

με το καλο τ μωρουλινι σ........

και σύντομα ολες μανούλες....

Δεν ήξερα ότι υπάρχει και τράπεζα δωρεάς ωαρίων πρώτη φορά το ακούω.... Θέλεις να μου πεις λίγο το κόστος; αν δεν θέλεις εδώ στείλε μου PM και σε ποιο κέντρο το έκανες... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...