Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

      να πω ότι δεν τα ειπα! από Δευτέρα και με επιφύλαξη!  είναι πολύ νωρίς! ουτε γω έτσι χαχχαχα 🥰

      Κανονικά έπρεπε να σε ακούσω,είσαι ο γκουρού των τεστ. Απλά ρε γμτ έχω τραβήγματα στη μήτρα από χθες και επειδή έχω ξαναμεινει έγκυος,ξέρω ότι δεν είναι έντερο και λέω ΒΡΕ ΛΕΣ? Αν είχε πιάσει η εμβρυομεταφορά,δεν θα έπρεπε να είναι λίγο αχνή η γραμμουλα?

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Πρώτη φορά γράφω σε αυτό το τοπικ αλλά επειδή είδα πως αναφέρεστε στο λεπτό ενδομήτριο και είναι ένα θέμα που με καίει θα ήθελα να με βοηθήσετε κάπως.Εχω κάνει μια προσπάθεια εξωσωματικής η οποία ήταν όμως βιοχημική.Εχω κάνει πλήρη αιματολογικό έλεγχο και δεν έχω θρομβοφιλια Καθως κ υστεροσκοπηση.Κ έχουμε καταλήξει πως μάλλον ευθύνεστε το λεπτό ενδομήτριο.Ξεκινησα τον προηγούμενο μήνα προετοιμασία όπου με 6 cyclacur τη μέρα και 2 αυτοκόλλητα dermestril των 100 μέρα παρά μέρα στην 9η μέρα του κύκλου το ενδομήτριο είχε φτάσει 6,5 αλλά  όταν ξαναπήγα για υπέρηχο μετά από 5 μέρες είχε λεπτύνει και ακύρωσα την εμβρυομεταφορα. Αυτό το μήνα ξεκίνησα πάλι και παίρνω 9 cyclacur τη μέρα και τα 2 αυτοκόλλητα. Πήγα για υπέρηχο την 8η μέρα και το ενδομήτριο ήταν 5,3 θα ξαναπάω πάλι αύριο.Απλα με έχει αγχώσει αυτό με το ενδομήτριο γιατί γενικά μου λέει ο γιατρός μου ότι μπορεί να είναι και ανατομικό και να μην παχαίνει πολύ.Τωρα φοβάμαι πάλι για αύριο μην αντικρίσω πάλι κάτι απογοητευτικό.Και με τόσα χάπια που παίρνω θα πάρει μπρος; Έχει πετύχει κάποια από εσάς ολοκληρωμένη εγκυμοσύνη που να είχε τέτοιο προβλημα; Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο. Ευχομαι σε όλες να έρθει το πολυπόθητο μωράκι! Και σε όσες είναι εγκύους ας με το καλό τα μωράκια τους! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Queen10 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πρώτη φορά γράφω σε αυτό το τοπικ αλλά επειδή είδα πως αναφέρεστε στο λεπτό ενδομήτριο και είναι ένα θέμα που με καίει θα ήθελα να με βοηθήσετε κάπως.Εχω κάνει μια προσπάθεια εξωσωματικής η οποία ήταν όμως βιοχημική.Εχω κάνει πλήρη αιματολογικό έλεγχο και δεν έχω θρομβοφιλια Καθως κ υστεροσκοπηση.Κ έχουμε καταλήξει πως μάλλον ευθύνεστε το λεπτό ενδομήτριο.Ξεκινησα τον προηγούμενο μήνα προετοιμασία όπου με 6 cyclacur τη μέρα και 2 αυτοκόλλητα dermestril των 100 μέρα παρά μέρα στην 9η μέρα του κύκλου το ενδομήτριο είχε φτάσει 6,5 αλλά  όταν ξαναπήγα για υπέρηχο μετά από 5 μέρες είχε λεπτύνει και ακύρωσα την εμβρυομεταφορα. Αυτό το μήνα ξεκίνησα πάλι και παίρνω 9 cyclacur τη μέρα και τα 2 αυτοκόλλητα. Πήγα για υπέρηχο την 8η μέρα και το ενδομήτριο ήταν 5,3 θα ξαναπάω πάλι αύριο.Απλα με έχει αγχώσει αυτό με το ενδομήτριο γιατί γενικά μου λέει ο γιατρός μου ότι μπορεί να είναι και ανατομικό και να μην παχαίνει πολύ.Τωρα φοβάμαι πάλι για αύριο μην αντικρίσω πάλι κάτι απογοητευτικό.Και με τόσα χάπια που παίρνω θα πάρει μπρος; Έχει πετύχει κάποια από εσάς ολοκληρωμένη εγκυμοσύνη που να είχε τέτοιο προβλημα; Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο. Ευχομαι σε όλες να έρθει το πολυπόθητο μωράκι! Και σε όσες είναι εγκύους ας με το καλό τα μωράκια τους! 

Θα σου προτείνα ανεπιφύλακτα να κανεις prp ενδομητρίου...δεν εχω θεμα αλλά το εκανα για καλύτερη εμφύτευση που κατέληξε σε βιοχημικη ...δηλ σου παίρνουν αιμα κανονικά το επεξεργάζονται κ στο εγχυουν στο κολπο σε δυο ισως δόσεις....πληρωσα μονο για το αιμα 250 ευρω κ τίποτα άλλο...πανευκολη διαδικασία 

Link to comment
Share on other sites

Just now, geozak είπε:

Θα σου προτείνα ανεπιφύλακτα να κανεις prp ενδομητρίου...δεν εχω θεμα αλλά το εκανα για καλύτερη εμφύτευση που κατέληξε σε βιοχημικη ...δηλ σου παίρνουν αιμα κανονικά το επεξεργάζονται κ στο εγχυουν στο κολπο σε δυο ισως δόσεις....πληρωσα μονο για το αιμα 250 ευρω κ τίποτα άλλο...πανευκολη διαδικασία 

Το prp ενδομητρίου τόσο φθηνό στο έκανε το κέντρο σου ή ο γιατρός σου? Θέλεις να μας γράψει που είσαι? Αν δεν θέλεις  δημόσια στειλε μου αν μπορείς πμ. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Just now, GatoulaM είπε:

@Ydroxoos76 το 2020 να εχουμε ολες φουσκοκοιλιτσες ....!!! @Andri M Μακαρι να ειμαι και εγω τυχερή...................... @Clue μου να χαιρεσαι το μπεμπακι σ........

σημερα κοριτσια 4η μερα ετ και ξυπνούσα απο τους πόνους στη μεση....

ολο στριφογυριζα....... εχω και ενα σφιξιματακι στο στήθος ποτε ποτε......

δν ξερω αν ειναι συμπτώματα αυτα.....

μακαρι ν ειναι για καλο........

Όλα από τα φάρμακα...μην επηρεάζεσαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πρώτη φορά γράφω σε αυτό το τοπικ αλλά επειδή είδα πως αναφέρεστε στο λεπτό ενδομήτριο και είναι ένα θέμα που με καίει θα ήθελα να με βοηθήσετε κάπως.Εχω κάνει μια προσπάθεια εξωσωματικής η οποία ήταν όμως βιοχημική.Εχω κάνει πλήρη αιματολογικό έλεγχο και δεν έχω θρομβοφιλια Καθως κ υστεροσκοπηση.Κ έχουμε καταλήξει πως μάλλον ευθύνεστε το λεπτό ενδομήτριο.Ξεκινησα τον προηγούμενο μήνα προετοιμασία όπου με 6 cyclacur τη μέρα και 2 αυτοκόλλητα dermestril των 100 μέρα παρά μέρα στην 9η μέρα του κύκλου το ενδομήτριο είχε φτάσει 6,5 αλλά  όταν ξαναπήγα για υπέρηχο μετά από 5 μέρες είχε λεπτύνει και ακύρωσα την εμβρυομεταφορα. Αυτό το μήνα ξεκίνησα πάλι και παίρνω 9 cyclacur τη μέρα και τα 2 αυτοκόλλητα. Πήγα για υπέρηχο την 8η μέρα και το ενδομήτριο ήταν 5,3 θα ξαναπάω πάλι αύριο.Απλα με έχει αγχώσει αυτό με το ενδομήτριο γιατί γενικά μου λέει ο γιατρός μου ότι μπορεί να είναι και ανατομικό και να μην παχαίνει πολύ.Τωρα φοβάμαι πάλι για αύριο μην αντικρίσω πάλι κάτι απογοητευτικό.Και με τόσα χάπια που παίρνω θα πάρει μπρος; Έχει πετύχει κάποια από εσάς ολοκληρωμένη εγκυμοσύνη που να είχε τέτοιο προβλημα; Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο. Ευχομαι σε όλες να έρθει το πολυπόθητο μωράκι! Και σε όσες είναι εγκύους ας με το καλό τα μωράκια τους! 

Αγαπητή Queen έχουμε το ίδιο πρόβλημα. Ταλαιπωρούμαι πολύ καιρό με αυτό, καθώς έχω συνέχεια βιοχημικές. Έχω δοκιμάσει τα πάντα και κατέληξε ο γιατρός ότι είναι κατασκευαστικό. Συνεπώς μου είπε ότι είναι θέμα τύχης πλέον να πάει να εμφυτευτεί σε σημείο που είναι λίγο πιο παχύ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, geozak είπε:

Θα σου προτείνα ανεπιφύλακτα να κανεις prp ενδομητρίου...δεν εχω θεμα αλλά το εκανα για καλύτερη εμφύτευση που κατέληξε σε βιοχημικη ...δηλ σου παίρνουν αιμα κανονικά το επεξεργάζονται κ στο εγχυουν στο κολπο σε δυο ισως δόσεις....πληρωσα μονο για το αιμα 250 ευρω κ τίποτα άλλο...πανευκολη διαδικασία 

Κορίτσι μου το γνωρίζω το prp και το πρότεινα στο γιατρο μου αλλά μου είπε ότι μπορεί να μην έχει και τραγικά αποτελέσματα!Σε ποιο κέντρο το έκανες αν επιτρέπετε ;

Just now, Αννέτα είπε:

Αγαπητή Queen έχουμε το ίδιο πρόβλημα. Ταλαιπωρούμαι πολύ καιρό με αυτό, καθώς έχω συνέχεια βιοχημικές. Έχω δοκιμάσει τα πάντα και κατέληξε ο γιατρός ότι είναι κατασκευαστικό. Συνεπώς μου είπε ότι είναι θέμα τύχης πλέον να πάει να εμφυτευτεί σε σημείο που είναι λίγο πιο παχύ. 

Εγώ μια προσπάθεια έκανα και ήταν βιοχημική απλά το έψαξα από νωρίς με εξετάσεις κ τα λοιπά για να μην δίνω άσκοπα σε εμβρυομεταφορες! Και είδαμε σύμφωνα με το ιστορικό των υπερήχων ότι το ενδομήτριο δεν πάχαινε πολύ!Προσπαθω από το Μάρτιο για την δεύτερη εμβρυομεταφορα αλλά την ακύρωσα και λόγω κορονοϊού καθως και τον Μάιο την ακύρωσα γιατί ενώ είχε παχύνει το ενδομήτριο άρχισε μετά να λεπτύνει.Και τώρα είμαι πάλι σε φάση προετοιμασίας με περισσότερα χάπια.Να φανταστείς πέτυχα εμφύτευση με 6,3 ενδομήτριο και με 3 μόνο cyclacur! Τώρα παίρνω 9 cyclacur συν τα dermestril

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Κορίτσι μου το γνωρίζω το prp και το πρότεινα στο γιατρο μου αλλά μου είπε ότι μπορεί να μην έχει και τραγικά αποτελέσματα!Σε ποιο κέντρο το έκανες αν επιτρέπετε ;

Εγώ μια προσπάθεια έκανα και ήταν βιοχημική απλά το έψαξα από νωρίς με εξετάσεις κ τα λοιπά για να μην δίνω άσκοπα σε εμβρυομεταφορες! Και είδαμε σύμφωνα με το ιστορικό των υπερήχων ότι το ενδομήτριο δεν πάχαινε πολύ!Προσπαθω από το Μάρτιο για την δεύτερη εμβρυομεταφορα αλλά την ακύρωσα και λόγω κορονοϊού καθως και τον Μάιο την ακύρωσα γιατί ενώ είχε παχύνει το ενδομήτριο άρχισε μετά να λεπτύνει.Και τώρα είμαι πάλι σε φάση προετοιμασίας με περισσότερα χάπια.Να φανταστείς πέτυχα εμφύτευση με 6,3 ενδομήτριο και με 3 μόνο cyclacur! Τώρα παίρνω 9 cyclacur συν τα dermestril

Κι εγώ queen είχα εμφύτευση με 6,4. Η πρώτη χοριακή τέλεια, η δεύτερη επίσης και η τρίτη χάλια. Τι να πω. Καλή επιτυχία σου εύχομαι και να μας ενημερώνεις για την πορεία σου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννέτα είπε:

Κι εγώ queen είχα εμφύτευση με 6,4. Η πρώτη χοριακή τέλεια, η δεύτερη επίσης και η τρίτη χάλια. Τι να πω. Καλή επιτυχία σου εύχομαι και να μας ενημερώνεις για την πορεία σου

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Καλή επιτυχία και σε σένα Ευχομαι και σε όλα φυσικά τα κορίτσια εδώ μέσα που παλεύουν! Ευχομαι η Παναγία να κάνει το θαύμα της και να μας χαρίσει τα μωράκια που τόσο επιθυμούμε.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Αννέτα said:

Rafaelatarzan ευχαριστώ για την πληροφορία. Είχες κι εσύ θέμα με ενδομήτριο;  Από τη δεύτερη μέρα του κύκλου έπαιρνες 9 cyclacur ή τα αυξησατε σταδιακά; Επίσης όλα από το στόμα ή κολπικά; και για πόσο διάστημα τα πήρες;

Συγνώμη για το πρήξιμο, αλλά συλλέγω πληροφορίες

Clue ευχαριστώ

Dermestril έπαιρνες από την αρχή του κυκλου με τα cyclacur? μήπως θυμάσαι των πόσο 50 ή 100;

Ευχαριστώ

Ξεκίνησα με 2 cyclacur το πρωί και 2 το βράδυ. Την 5η μέρα νομίζω το έκανα 2 πρωί, 2 μεσημέρι κ 2 βράδυ και την 9η έβαλα και 2 dermestril των 50 ή 1 των 100 μέρα παρά μέρα.

2 hours ago, GatoulaM said:

@Ydroxoos76 το 2020 να εχουμε ολες φουσκοκοιλιτσες ....!!! @Andri M Μακαρι να ειμαι και εγω τυχερή...................... @Clue μου να χαιρεσαι το μπεμπακι σ........

σημερα κοριτσια 4η μερα ετ και ξυπνούσα απο τους πόνους στη μεση....

ολο στριφογυριζα....... εχω και ενα σφιξιματακι στο στήθος ποτε ποτε......

δν ξερω αν ειναι συμπτώματα αυτα.....

μακαρι ν ειναι για καλο........

Μην πέφτεις σε αυτή την παγίδα. Είναι τα φάρμακα που παίζουν με τις ορμόνες σου. Εγώ στις 2 τελευταίες προσπάθειες είχα τα ίδια ακριβως συμπτώματα. Η μία χοριακή αρνητική και η άλλη θετική. Υπομονή...

Μακάρι να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Αννέτα είπε:

Rafaelatarzan τα cyclacur τα έπαιρνες όλα από το στόμα ή και κολπικά;

Ευχαριστώ

από το στόμα αγαπη μ

2 ώρες πρίν, Queen10 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πρώτη φορά γράφω σε αυτό το τοπικ αλλά επειδή είδα πως αναφέρεστε στο λεπτό ενδομήτριο και είναι ένα θέμα που με καίει θα ήθελα να με βοηθήσετε κάπως.Εχω κάνει μια προσπάθεια εξωσωματικής η οποία ήταν όμως βιοχημική.Εχω κάνει πλήρη αιματολογικό έλεγχο και δεν έχω θρομβοφιλια Καθως κ υστεροσκοπηση.Κ έχουμε καταλήξει πως μάλλον ευθύνεστε το λεπτό ενδομήτριο.Ξεκινησα τον προηγούμενο μήνα προετοιμασία όπου με 6 cyclacur τη μέρα και 2 αυτοκόλλητα dermestril των 100 μέρα παρά μέρα στην 9η μέρα του κύκλου το ενδομήτριο είχε φτάσει 6,5 αλλά  όταν ξαναπήγα για υπέρηχο μετά από 5 μέρες είχε λεπτύνει και ακύρωσα την εμβρυομεταφορα. Αυτό το μήνα ξεκίνησα πάλι και παίρνω 9 cyclacur τη μέρα και τα 2 αυτοκόλλητα. Πήγα για υπέρηχο την 8η μέρα και το ενδομήτριο ήταν 5,3 θα ξαναπάω πάλι αύριο.Απλα με έχει αγχώσει αυτό με το ενδομήτριο γιατί γενικά μου λέει ο γιατρός μου ότι μπορεί να είναι και ανατομικό και να μην παχαίνει πολύ.Τωρα φοβάμαι πάλι για αύριο μην αντικρίσω πάλι κάτι απογοητευτικό.Και με τόσα χάπια που παίρνω θα πάρει μπρος; Έχει πετύχει κάποια από εσάς ολοκληρωμένη εγκυμοσύνη που να είχε τέτοιο προβλημα; Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο. Ευχομαι σε όλες να έρθει το πολυπόθητο μωράκι! Και σε όσες είναι εγκύους ας με το καλό τα μωράκια τους! 

άλλη σ επυτιχια αγάπη..ενα μωρο σύντομα στην αγκαλιά σ...

Εγώ είχα θεμα με το ενδομητριο μ.παντα ....ξεκινησα με 4 κ αυτή την στιγμή αλλάζω τα σκατα της κόρης μ που βρωμάνε κιολας.

σε εύχομαι να φας τσισακια κ κακακια  ποκυ σύντομα...να έχεις πίστη κ δύναμη κ θα τα καταφέρεις.Φιλάκια 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

από το στόμα αγαπη μ

άλλη σ επυτιχια αγάπη..ενα μωρο σύντομα στην αγκαλιά σ...

Εγώ είχα θεμα με το ενδομητριο μ.παντα ....ξεκινησα με 4 κ αυτή την στιγμή αλλάζω τα σκατα της κόρης μ που βρωμάνε κιολας.

σε εύχομαι να φας τσισακια κ κακακια  ποκυ σύντομα...να έχεις πίστη κ δύναμη κ θα τα καταφέρεις.Φιλάκια 

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου! Απλά απογοητεύτηκα κάπως αυτό το διάστημα και όλο έκανα κακές σκέψεις! Να σου ζήσει η μπεμπουλα και να είναι πάντα γερη κ τυχερή!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anoulious είπε:

Το prp ενδομητρίου τόσο φθηνό στο έκανε το κέντρο σου ή ο γιατρός σου? Θέλεις να μας γράψει που είσαι? Αν δεν θέλεις  δημόσια στειλε μου αν μπορείς πμ. Ευχαριστω

Κοιτα ο γιατρός μου ειναι στο μητερα αλλά ΔΕν το εκανα εκει...με εστειλε σε ενα ιδιωτικο εργαστήριο οπου επεξεργάστηκαν το αιμα κ το έφεραν οι ιδιοι στο γιατρειο του κ μου εκανε την εγχυση σε δυο μερες συνεχομενες

16 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Ναι, απ' την αρχή επαιρνα 6 σικλακουρ και πριν μια βδομάδα μου έδωσε τα αυτοκόλλητα των 50 τα οποία και θα συνεχίσω και μετά την εμβρυομεταφορα! 

Ποτε η ετ;;;;; εγω ειμαι στην 7η ημέρα.....την 4η ημερα μονο ειχα πονακια...πλεον τίποτα ....Ίσως τιποτα δεν εγινε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου! Απλά απογοητεύτηκα κάπως αυτό το διάστημα και όλο έκανα κακές σκέψεις! Να σου ζήσει η μπεμπουλα και να είναι πάντα γερη κ τυχερή!!!

Η απογοήτευση είναι μες το πρόγραμμα....κ η χαρά κ λύπη κ τα νεύρα κ οι αναποδιές κ όλα....σημασία έχει να κοιτάς μπροστάς κ να ξες να αντιμετωπίσεις όλα αυτά πάντα με ένα χαμόγελο....σε ευχαριστώ για τις ευχές κ γρηγορα σε περιμένουμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Η απογοήτευση είναι μες το πρόγραμμα....κ η χαρά κ λύπη κ τα νεύρα κ οι αναποδιές κ όλα....σημασία έχει να κοιτάς μπροστάς κ να ξες να αντιμετωπίσεις όλα αυτά πάντα με ένα χαμόγελο....σε ευχαριστώ για τις ευχές κ γρηγορα σε περιμένουμε 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αντι για δανεικα εχετε ακούσει τη μεθοδο πού κανει το ιασω οπου χοντρικα το DNA ειναι δικο μας κ απλα απο την δοτρια παίρνουμε μονο το περίβλημα του ωαριου;;; απο πέρυσι εφαρμόζεται αλλά σίγουρα θα θελει χιλιάδες ευρώ;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...