Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, geozak said:

Κορίτσια αντι για δανεικα εχετε ακούσει τη μεθοδο πού κανει το ιασω οπου χοντρικα το DNA ειναι δικο μας κ απλα απο την δοτρια παίρνουμε μονο το περίβλημα του ωαριου;;; απο πέρυσι εφαρμόζεται αλλά σίγουρα θα θελει χιλιάδες ευρώ;;;

Μητρική Άτρακτος, ή κάπως έτσι? Νομίζω ότι πέρυσι είχε δημοσιεύσει κάτι ο Ψαθάς? Κάποια κοπέλα εδώ το είχε αναφέρει.

Διαισθητικά εντελώς, ναι νομίζω ότι θα είναι πολύ ακριβό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Andri M είπε:

Μητρική Άτρακτος, ή κάπως έτσι? Νομίζω ότι πέρυσι είχε δημοσιεύσει κάτι ο Ψαθάς? Κάποια κοπέλα εδώ το είχε αναφέρει.

Διαισθητικά εντελώς, ναι νομίζω ότι θα είναι πολύ ακριβό.

Σωστά...ετσι το λενε...

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, geozak είπε:

Κορίτσια αντι για δανεικα εχετε ακούσει τη μεθοδο πού κανει το ιασω οπου χοντρικα το DNA ειναι δικο μας κ απλα απο την δοτρια παίρνουμε μονο το περίβλημα του ωαριου;;; απο πέρυσι εφαρμόζεται αλλά σίγουρα θα θελει χιλιάδες ευρώ;;;

Το έχω ακούσει, λέγεται μεταφορά μητρικής Ατρακτου, το σκεφτόμουν για εμένα όμως γιατρός, μου είπε ότι έτσι μπλέκεται πολύ η κατάσταση... Δεν έχουν γεννηθεί πολλά παιδια έτσι,  δεν έχουν μεγαλώσει ώστε να παρακολουθήσουν την πορεία τους αν είναι υγιή κλπ κλπ οπότε κάπου διστασα,  δε σου κρύβω όμως ότι επειδή θέλω δεύτερο παιδί από δικό μου υλικο(τωρα θα πάω με δανεικά, δεν έχω ακόμη παιδακι), θα το ψάξω περισσότερο. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες. Έχω χαθεί, το ξέρω, απαράδεκτη... Μπαίνω και διαβάζω τα νέα σας οπότε προλαβαίνω! Ο μικρός κοντεύει πια ενός (νομίζω σαν χτες ήταν που συζητούσα εδώ μαζί σας την απόφαση, την διαδικασία! Το ξέρω ότι είναι κλισέ, αλλά πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός είναι απίστευτο). 

Είναι φανταστικός ο μικρός, αλλά και εξαντλητικός!:grin:

Νόμιζα το πιο δυσκολο στάδιο ήταν όταν ήταν νεογέννητο, και ήθελε συνέχεια αγακαλια. Χα! Ούτε καν. Τα ζόρια αρχίζουν με το περπάτημα. 

Παρόλα αυτά κορίτσια μου θέλω και αλλο. Έχω το οκ του γυναικολόγου μου για τον Σεπτέμβριο. Με τον εξωσωματική δεν έχω μιλήσει ακόμα. Ξέρω ότι είναι long shot, που λένε και στο χωριό μου, αλλά λέω να το δώσω μια ευκαιρία στα "μέτρια" έμβρυα που έχω στην κατάψυξη -αν και η ιδέα να έχω δύο παιδιά με τρομοκρατεί. 

Έχει επιχειρήσει άλλη κοπέλα δεύτερο μωράκι με δανεικά; 

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!ετοιμάζομαι να ξεκινήσω την δεύτερη μου προσπάθεια εξωσωματικής στο Ιασω αθηνας(institute of life) με γιατρό τον κύριο Πολ...ο. Εχει καμια σας εμπειρία στο συγκεκριμένο κέντρο ή με τον συγκεκριμένο γιάτρο? ????:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 4/6/2020 at 10:31 ΜΜ, geozak είπε:

Κορίτσια αντι για δανεικα εχετε ακούσει τη μεθοδο πού κανει το ιασω οπου χοντρικα το DNA ειναι δικο μας κ απλα απο την δοτρια παίρνουμε μονο το περίβλημα του ωαριου;;; απο πέρυσι εφαρμόζεται αλλά σίγουρα θα θελει χιλιάδες ευρώ;;;

Είχα ρωτήσει το γιατρό μου . Μου είχε πει ότι δεν επιτρέπεται ακόμα, είναι στο στάδιο του πειραματισμού, κι ότι γίνεται μόνο σε γυναίκες οι οποίες πάσχουν από μια συγκεκριμένη ασθένεια, κι όχι απλά για περιπτώσεις γερασμένων ωαρίων όπως η δική μου.

6 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Παρόλα αυτά κορίτσια μου θέλω και αλλο. Έχω το οκ του γυναικολόγου μου για τον Σεπτέμβριο. Με τον εξωσωματική δεν έχω μιλήσει ακόμα. Ξέρω ότι είναι long shot, που λένε και στο χωριό μου, αλλά λέω να το δώσω μια ευκαιρία στα "μέτρια" έμβρυα που έχω στην κατάψυξη -αν και η ιδέα να έχω δύο παιδιά με τρομοκρατεί. 

Έχει επιχειρήσει άλλη κοπέλα δεύτερο μωράκι με δανεικά; 

 

Εγώ έχω ένα παιδί 5.5 ετών από φυσική σύλληψη και αφού βάλω το τελευταίο κατεψυγμένο σκέφτομαι για δανεικά για το δεύτερο. Κι εσύ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Είχα ρωτήσει το γιατρό μου . Μου είχε πει ότι δεν επιτρέπεται ακόμα, είναι στο στάδιο του πειραματισμού, κι ότι γίνεται μόνο σε γυναίκες οι οποίες πάσχουν από μια συγκεκριμένη ασθένεια, κι όχι απλά για περιπτώσεις γερασμένων ωαρίων όπως η δική μου.

Εγώ έχω ένα παιδί 5.5 ετών από φυσική σύλληψη και αφού βάλω το τελευταίο κατεψυγμένο σκέφτομαι για δανεικά για το δεύτερο. Κι εσύ?

Με δανεικά είναι και ο μικρός μου. Και έχουμε αλλά τρία κατάψυξη... Και λέω να τους δώσω μια ευκαιρία. Εύχομαι το τελευταίο παγωτινι σου να είναι και το τυχερό. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλημέρα όμορφες. Έχω χαθεί, το ξέρω, απαράδεκτη... Μπαίνω και διαβάζω τα νέα σας οπότε προλαβαίνω! Ο μικρός κοντεύει πια ενός (νομίζω σαν χτες ήταν που συζητούσα εδώ μαζί σας την απόφαση, την διαδικασία! Το ξέρω ότι είναι κλισέ, αλλά πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός είναι απίστευτο). 

Είναι φανταστικός ο μικρός, αλλά και εξαντλητικός!:grin:

Νόμιζα το πιο δυσκολο στάδιο ήταν όταν ήταν νεογέννητο, και ήθελε συνέχεια αγακαλια. Χα! Ούτε καν. Τα ζόρια αρχίζουν με το περπάτημα. 

Παρόλα αυτά κορίτσια μου θέλω και αλλο. Έχω το οκ του γυναικολόγου μου για τον Σεπτέμβριο. Με τον εξωσωματική δεν έχω μιλήσει ακόμα. Ξέρω ότι είναι long shot, που λένε και στο χωριό μου, αλλά λέω να το δώσω μια ευκαιρία στα "μέτρια" έμβρυα που έχω στην κατάψυξη -αν και η ιδέα να έχω δύο παιδιά με τρομοκρατεί. 

Έχει επιχειρήσει άλλη κοπέλα δεύτερο μωράκι με δανεικά; 

 

για κανε δευτερο να μου πεις γιατι κ εγω φοβαμαι στην ιδεα κ της εγκυμοσυνης με το αλλο να τρεχει γυρω γυρω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλημέρα όμορφες. Έχω χαθεί, το ξέρω, απαράδεκτη... Μπαίνω και διαβάζω τα νέα σας οπότε προλαβαίνω! Ο μικρός κοντεύει πια ενός (νομίζω σαν χτες ήταν που συζητούσα εδώ μαζί σας την απόφαση, την διαδικασία! Το ξέρω ότι είναι κλισέ, αλλά πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός είναι απίστευτο). 

Είναι φανταστικός ο μικρός, αλλά και εξαντλητικός!:grin:

Νόμιζα το πιο δυσκολο στάδιο ήταν όταν ήταν νεογέννητο, και ήθελε συνέχεια αγακαλια. Χα! Ούτε καν. Τα ζόρια αρχίζουν με το περπάτημα. 

Παρόλα αυτά κορίτσια μου θέλω και αλλο. Έχω το οκ του γυναικολόγου μου για τον Σεπτέμβριο. Με τον εξωσωματική δεν έχω μιλήσει ακόμα. Ξέρω ότι είναι long shot, που λένε και στο χωριό μου, αλλά λέω να το δώσω μια ευκαιρία στα "μέτρια" έμβρυα που έχω στην κατάψυξη -αν και η ιδέα να έχω δύο παιδιά με τρομοκρατεί. 

Έχει επιχειρήσει άλλη κοπέλα δεύτερο μωράκι με δανεικά; 

 

Αλίνα μου να σου ζήσει και με το καλό να τολμήσεις και το δεύτερο. Πού έκανες το παιδάκι σου, με ποιόν γιατρό και σε ποιο κέντρο;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε αδιέξοδο. Προτείνετε κέντρο με μια λογική τιμή κ μια σχετική επιτυχία. (Με δωρεα)

On 3/6/2020 at 6:38 ΜΜ, GatoulaM είπε:

@Ydroxoos76 σε ευχαριστω πολυ....!επειδη λόγω της κατάστασης δεν μπορούσαμε να βρουμε αμεσα δότρια, πηραμε ωάρια απο τραπεζα δωρεάς....

Ειχαν καταψύξει τα ωάρια κάποιας κοπέλας και εμεις δώσαμε το σπερμα για να γινει η γονιμοποίηση.....

@Papaki@ μου σε ευχαριστω πολυ....

θα κανω τη χοριακη μου την αλλη Δευτερα...

βεβαια επειδη μενω επαρχία θα εχω τα αποτελέσματα την αλλη τριτη.......

@Mary H κοριτσι μ....

μακαρι..... σε ευχαριστω πολυ πολυ......

με το καλο τ μωρουλινι σ........

και σύντομα ολες μανούλες....

Να ρωτήσω κι ω για την τράπεζα ωαρίων. Σε ποιο κέντρο είναι??? Ποιο το κοστος

On 21/1/2020 at 7:03 ΜΜ, Tsini είπε:

Καλησπερα!!! Στην κλινικη που ειμαι ολα τα ωαρια τα δικαιουσαι,δεν μοιραζονται. Επισης,οταν πας με δοτρια, παντα 2 σου βαζουν στην ετ.,τα υπολοιπα μπαινουν καταψυξη για μελλοντικη χρηση απο εσενα εφ οσον θες!

Σε ποιο κέντρο είναι κ πόσο το κοστος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ydroxoos76 είπε:

Αλίνα μου να σου ζήσει και με το καλό να τολμήσεις και το δεύτερο. Πού έκανες το παιδάκι σου, με ποιόν γιατρό και σε ποιο κέντρο;

Ευχαριστώ πολύ. Σου στέλνω προσωπικό μήνυμα γιατί δεν ξέρω αν επιτρέπεται.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Σου στέλνω προσωπικό μήνυμα γιατί δεν ξέρω αν επιτρέπεται.

Αλινάκι με το καλό τα 1α του γενέθλια να του ασπρίσουν τα μαλλιά εύχομαι. Σε θυμάμαι που ένιωθες ενοχές για τον θηλασμό που να δεις όταν πάνε σχολείο θα θυμάσαι τα άλλα milestones και θα γελάς. Συγκινήθηκα με το μύνημα σου. Είχα καιρό να μπω κι εγώ. 

@Mary H πως πας κορίτσι μου; Έφτασε κι η δικιά σας ώρα σιγά σιγά αν δεν απατώμαι. Πως πάνε οι ημικρανίες; 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

για κανε δευτερο να μου πεις γιατι κ εγω φοβαμαι στην ιδεα κ της εγκυμοσυνης με το αλλο να τρεχει γυρω γυρω

Κάθε μέρα λέω και αύριο να μπορούσα να κάνω την εμβρυομεταφορα και κάθε μέρα πάλι σκέφτομαι πως δεν θα τα έβγαζα πέρα και με δεύτερο

Just now, boukitsa123 είπε:

Αλινάκι με το καλό τα 1α του γενέθλια να του ασπρίσουν τα μαλλιά εύχομαι. Σε θυμάμαι που ένιωθες ενοχές για τον θηλασμό που να δεις όταν πάνε σχολείο θα θυμάσαι τα άλλα milestones και θα γελάς. Συγκινήθηκα με το μύνημα σου. Είχα καιρό να μπω κι εγώ. 

@Mary H πως πας κορίτσι μου; Έφτασε κι η δικιά σας ώρα σιγά σιγά αν δεν απατώμαι. Πως πάνε οι ημικρανίες; 

Μπουκίτσα τι κάνεις; Είδες πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Αλινάκι με το καλό τα 1α του γενέθλια να του ασπρίσουν τα μαλλιά εύχομαι. Σε θυμάμαι που ένιωθες ενοχές για τον θηλασμό που να δεις όταν πάνε σχολείο θα θυμάσαι τα άλλα milestones και θα γελάς. Συγκινήθηκα με το μύνημα σου. Είχα καιρό να μπω κι εγώ. 

@Mary H πως πας κορίτσι μου; Έφτασε κι η δικιά σας ώρα σιγά σιγά αν δεν απατώμαι. Πως πάνε οι ημικρανίες; 

Mια χαρα ειμαι κοριτσι μου, ειμαι στον 7ο. Πονοκεφαλους οχι ευτυχως , τωρα μεση , καουρες κλπ. Εσυ καλα? Τα ζουζουνια σου?

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...