Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Κρισταλενια είπε:

@Fleabag κοπελα γλυκια δεν εχει αναμονη ο τσιριγωτης? αν ειναι να επικοινωνησω μαζι τους να δουμε τι γινεται

@alina80 σε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση κοπελα μου και φυσικα δεκτες ολες οι αποψεις και οι γνωμες αλλα για μενα το ρισκο ειναι πολυ μεγαλο ερχομενη ελλαδα χανω δουλεια και πολλα χρηματα θα ηθελα εστω αλλη μια προσπαθεια αν υπηρχαν 3 βλαστοκυστες δεν θα το συζητουσα δεν ξερω ρε παιδια ειναι η πρωτη μου φορα δεν εχω ιδεα στα τυφλα παω και οτι αποκομιζω απο πληροφοριες απο εσας τα κοριτσια 

αναμονη μεχρι αυριο και βλεπουμε

ευχαριστω

και μου ειπε επισης οτι τα αλλα τρια ηταν μετρια για αυτο δεν το συζηταει και μου ειπε οτι υοαρχουν 2 και ειναι 70 με 75% σιγουρα αλλα και παλι καμια εγγυηση

Εννοείται έχεις δίκιο. Ανέφερα την ιστορία μου γιατί τελικά δεν υπάρχει καμία εγγύηση για το πόσα έμβρυα θα προκύψουν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 41 λεπτά , GatoulaM είπε:

Κοριτσια πηρα τη χοριακη....

απο 55,4 κατεβηκε..... ειναι 2.....

αρνητικο...........

στα πατώματα παλι......

τωρα περιμενω τηλεφωνο απο το γιατρό.....

Εχουμε 1 βλαστοκύστη μονο κατάψυξη......

Γατουλα μου, λυπάμαι πολύ!!! Ξέσπασε και πάμε πάλι δυνατα!!!! Μην τα παρατάς!!!!

πρίν από 38 λεπτά , GatoulaM είπε:

Αστα να πανε.... δεν εχω μιλησει ακομα μαζι του....

περιμενω να με παρει... μου ειχαν πει οτι με αυτα τα χρήματα θα παίρναμε 4 άριστες βλαστοκυστες...

την μερα της ετ έμαθα οτι βάλαμε τις 2 και εμεινε μια για επομενη ετ........

δν ρωτησα το γιατι εκεινη τη μερα...

Θα τον ρωτησω σημερα......

γιατι αλλο να εχεις 1 βλαστοκύστη και αλλο 2............

ειμαι να σκάσω...................................

Φυσικά και να ρωτήσεις γατούλα μου!!! Μην το αφήσεις έτσι...πάντως λογικά θα σου πει πως δεν προχώρησε ... 

Με ποιο γιατρό είσαι?

Just now, Κρισταλενια είπε:

και κατι ακομη βρε κοριτσαρες μου ειπαν οτι υπαρχει αποθεμα σπερματος και για αλλη φορα αν θελησω να παω σε αλλη κλινικη μπορει να μεταφερεθει το σπερμα ειναι δυνατον να γινει αυτο? και αν μπορει να γινει εχουν το διαιωμα αυτοι να το αρνηθουν? τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις

Αυτό πρόσεξε το λίγο...αφού έριξαν το φταίξιμο στο σπέρμα γιατί θέλουν να το χρησιμοποιήσουν ξανά?

 

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GatoulaM είπε:

Κοριτσια πηρα τη χοριακη....

απο 55,4 κατεβηκε..... ειναι 2.....

αρνητικο...........

στα πατώματα παλι......

τωρα περιμενω τηλεφωνο απο το γιατρό.....

Εχουμε 1 βλαστοκύστη μονο κατάψυξη......

Κοριτσι μου λυπαμαι πολυ....τα λογια ειναι φτωχα.....ξεσπασε, μιλα με τον γιατρο  σου, παρε το χρονο σου και μετα παλι ψηλα το κεφαλι!!! Δεν θα τα παρατησεις! Οκ??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Kαλησπερα. Ευχομαι να αλλαξει η τυχη σου απο εδω κ μπρος. Σε ποιο γιατρο ησουν στη Θεσσαλονικη? Για Αθηνα καλους γιατρους ξερω Τσιριγωτη, Σφακιανουδη, και τον γιατρο που εχει το Τουτουνι κ δε θυμαμαι το ονομα του

καλησπερα θεσσαλονικη ημουν με τον Παντ....Θαν. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Ευχαριστώ πολύ papy μου!!! Υπομονή τώρα μέχρι την Παρασκευή και θα δούμε!!!

Τουτουνακι συγχαρητήρια!!! Καλούς διπλασιασμούς...εγω χαζευωωτη μικρή απέναντι, απλωνει(λεμε τώρα) :x

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 15/6/2020 at 6:04 ΜΜ, Ydroxoos76 είπε:

Στη θέση σου δεν θα ανησυχούσα και τόσο πολύ για την αντίσταση στην ινσουλίνη. Νομίζω θα στο είπε και ο ίδιος ο ενδοκρινολόγος ότι δεν είναι και ο καθοριστικός παράγοντας για μία κύηση... Πολλές έχουν και μία χαρά εγκυες μένουν. Εγώ για παράδειγμα έχω και παίρνω glycophage και το ανακάλυψα εντελώς τυχαία μετά από κάποια λιποθυμικά επεισόδια λόγω υπογλυκαιμίας. Ακόμα όμως κι όταν δεν το έπαιρνα έγκυος εμενα..... Δεν νομίζω ότι έχεις κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα... Πρέπει μάλλον να δοκιμάσεις να αλλάξεις την τύχη σου.... Πολλα καλά εδώ στην Αθήνα στον τομέα της δωρεάς ωαρίων ακούγονται για τον Τσιριγώτη.... Δεν έχω άποψη η ίδια αλλά πάρα πολλές κοπέλες μου έχουν πει τα καλύτερα....

αυτος γενικα ηταν πολυ αρνητικος...και καλα οτι η κορτιζολη μπλοκαρει τα παντα στον οργανισμο...

On 15/6/2020 at 6:17 ΜΜ, island1 είπε:

 

Έχεις δικαίωμα να το πάρεις στο επόμενο κέντρο που θα είσαι! Ράγισε η καρδιά μου διαβάζοντας σε..εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σύντομα μανουλα

 

 

σε ευχαριστω πολυ! μακάρι...

 

@toutouni συγχαρητηρια πολλα..με το καλό μια μεγάλη χοριακή..

 

ευχαριστώ και όλα τα κοριτσια που με καλοσόρισαν και μου έγραψαν...εχω λίγο χαθεί με τα ονόματα και τις ιστορίες..προβλέπω μελέτη..

@GatoulaM καλησπέρα..δεν σε ξέρω και είμαι νέα στο φόρουμ..έχω περάσει όμως την φάση με τις χοριακές που περιγράφεις άπειρες φορές..

πάντα σε φυσιολογικες συλλήψεις αλλά ξέρω τον πόνο και τα γιατί..ένα παραπάνω που είναι από εξωσωματική..ελπίζω να βρείς απαντήσεις στο γιατί συνέβη αυτό, και αν δεν κάνω λάθος δεύτερη φορα...

έχεις πάει σε αιματολόγο? (συγνώμη που ρωτάω αλλά σαν νέα αγνοώ πολλα)

η σκέψη μου μαζί σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, olivini είπε:

αυτος γενικα ηταν πολυ αρνητικος...και καλα οτι η κορτιζολη μπλοκαρει τα παντα στον οργανισμο...

σε ευχαριστω πολυ! μακάρι...

 

@toutouni συγχαρητηρια πολλα..με το καλό μια μεγάλη χοριακή..

 

ευχαριστώ και όλα τα κοριτσια που με καλοσόρισαν και μου έγραψαν...εχω λίγο χαθεί με τα ονόματα και τις ιστορίες..προβλέπω μελέτη..

@GatoulaM καλησπέρα..δεν σε ξέρω και είμαι νέα στο φόρουμ..έχω περάσει όμως την φάση με τις χοριακές που περιγράφεις άπειρες φορές..

πάντα σε φυσιολογικες συλλήψεις αλλά ξέρω τον πόνο και τα γιατί..ένα παραπάνω που είναι από εξωσωματική..ελπίζω να βρείς απαντήσεις στο γιατί συνέβη αυτό, και αν δεν κάνω λάθος δεύτερη φορα...

έχεις πάει σε αιματολόγο? (συγνώμη που ρωτάω αλλά σαν νέα αγνοώ πολλα)

η σκέψη μου μαζί σου

Σ εμενα παντα η κορτιζολη ηταν στο Θεο, αλλα εμφυτευσεις ειχα. Αλλου αναζητηστε το προβλημα


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κρισταλενια είπε:

κοριτσια μου πριν λιγο το εκλεισα το τηλεφωνοτα νεα εχουν ως εξης

πηραν 5 ωαρια απο την δοτρια τα οποια ολα ηταν πολυ καλα αλλα προχωρησαν μονο τα 2 αλλα ειναι επιτυχια 70 με 75 % 

να μην σας κουραζω το ριξανε λιγο το φταιξιμο και στο σπερμα τεσπα

της εξηγω οτι τα εξοδα και το ρισκο μονο για μια φορα ειναι πολυ μεγαλο για να ερθω ελλαδα τουλαχιστον να ειχα αλλη μια προσπαθεια

για να υπαρξει αλλη δοτρια παμε μεσα σεπτεμβριου εγω για να κατσω ελλαδα 2 μηνες ειναι αδυνατον

της εξηγω και ειναι η απολυτη αληθεια οτι ερχομενη ελλαδα χανω αυτοματα την δουλεια μου 

αρα τι μας μενει? η τιμη

ζητησα μειωση τιμης στα μισα αν συμφωνησουν τοτε ναι θα κανω την προσπαθεια και οτι γινει περιμενω νεα αυριο το πρωι διοτι τετοια ωρα το λογιστηριο εκλεισε να μιλησει και με τον γιατρο και βλεπουμε 

αρα κοριτσαρες ερχομενη ελλαδα ψαχνω και για καινουργια κλινικη να ειμαι απο κοντα αυτη την φορα να μιλησω εγω προσωπικα να δουμε τις επιλογες μου και να κανονισω να ερθω παλι μετα απο μερικους μηνες η που θα μεινω εγκυος και ολα θα πανε καλα 

αν θελετε απο την εμπειρια σας μπορειτε σας παρακαλω να μου προτεινετε κλινικες και γιατρους ειτε αθηνα ειτε θεσσαλονικη?? αν επιτρεπεται εδω δεν ξερω στο φορουμ αλλιως σε προσωπικο μνμ να ξεκινησω να κανω την ερευνα μου και να ξεκινησω να κλεινω ραντεβου για οταν θα ερθω στα κοντα? 

γεματη μερα σημερα με πολλα συναισθηματα για πολλες απο εμας αλλες καλα αλλες απογοητευτικα χαχααχ δε πειραζει ψηλα το κεφαλι καλη διαθεση και βλεπουμε 

παω για το πρωινο μου περπατημα να καθαρισει το μυαλουδακι μου μπας και κατεβασει η καζανα καμια καινουργια ιδεα

σας φιλω και περιμενω τις προτασεις σας και την εμπειρια σας

Κορίτσι μου Καταρχήν συγχαρητήρια...κράτησες την ψυχραιμία σου ενήργησες πολύ γρήγορα και διαπραγματευτικές πάρα πολύ καλά... Δεν σε φοβάμαι θα πας καλά...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, GatoulaM είπε:

Κοριτσια πηρα τη χοριακη....

απο 55,4 κατεβηκε..... ειναι 2.....

αρνητικο...........

στα πατώματα παλι......

τωρα περιμενω τηλεφωνο απο το γιατρό.....

Εχουμε 1 βλαστοκύστη μονο κατάψυξη......

Λυπάμαι πολύ πολύ... Είμαι καινούρια στο φόρουμ και γενικά στο ...άθλημα, ακόμα δν έχω καμια εμπειρία με εξωσωματικη, αλλά έχω εμπειρία με παλιότερη αποβολή...μπορώ να νίωσω τον πόνο και την απογοήτευση σου...

Ευχομαι να σταθείς δυνατή, γερή, να ξαναδοκιμασεις και την επόμενη φορά να έχεις το επιθημητό αποτέλεσμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 said:

Κορίτσι μου Καταρχήν συγχαρητήρια...κράτησες την ψυχραιμία σου ενήργησες πολύ γρήγορα και διαπραγματευτικές πάρα πολύ καλά... Δεν σε φοβάμαι θα πας καλά...

@Ydroxoos76  χαχαχαχα σε ευχαριστω πολυ κουκλα οχι θα τους αφηνα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Κρισταλενια είπε:

και κατι ακομη βρε κοριτσαρες μου ειπαν οτι υπαρχει αποθεμα σπερματος και για αλλη φορα αν θελησω να παω σε αλλη κλινικη μπορει να μεταφερεθει το σπερμα ειναι δυνατον να γινει αυτο? και αν μπορει να γινει εχουν το διαιωμα αυτοι να το αρνηθουν? τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις

Το υλικό σου ακόμα και το εμβριο από δωρεά έχεις δικαίωμα να το πας όπου θέλεις..δεν μπορούν να στο αρνηθουν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 said:

Το υλικό σου ακόμα και το εμβριο από δωρεά έχεις δικαίωμα να το πας όπου θέλεις..δεν μπορούν να στο αρνηθουν

@island1 σε ευχαριστω παρα πολυ για την ενημερωση να ξερω τις επιλογες μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρες μ...μανουλες κ μη μανουλες με τα χρυσα μας αυγα....ενα να θυμάστε......

ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΤΕ....

καλως τα καινούργια  μας κοριτσια εδω....τα καλωσορίζω κ ευχομαι δύναμη  αγάπη κ αισιοδοξία  για να σπάσουν  τα χρυσα σας αυγα κ να γινουν παιδάκια ομορφα....

διάβασα οσα μπορεσα γρηφοε γρηγορα...

κπαοια κοπέλα  περιμένει  χοριακη με το καλο παναγια μ....( εινια καινούργια) 

μιλατε για έμβρυα  κ πόσα δίνουν οι κοπελς...εμενα μ.εδωσε 12 προχώρησαν τα 11 κ πηρα 10 άριστες βλαστοκυστες στην τιμη 5000....επιασα με την πρώτη  κ τπ κέντρο μ ειναι το μητερα με τον παπαθανακο  γιατρό....

καποια αλλη ελεγε γοα 4.500 κ μια μονο βαλστοκυστη κ μετα έγιναν  2....( ε οχι αλλα αθτο είναι  κοροϊδία συμφωνω με πολλα κοριτσια...αξίζεις κοπέλα μ πολλα παραπανω...κυνηγήσε το κ προσεχε....

αν εχβ ξέχασει καμια να με συγχωρέσει....

ΜΠΟΡΕΊΤΕ ...ΕΙΣΤΑΙ ΔΙΑΜΆΝΤΙΑ ΠΟΛΥΤΙΜΑ ΟΛΕΣ ΣΑΣ...

ΥΓ..( ξυπνάει  ο κοκοβιος μ παμε να πασαλειφτουμε με γαλα τωρα να ξέρετε...10 σαλιαρες θέλει) χαχαχχα 

Σας φιλω γλυκα

  • Μου αρέσει 9
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κοριτσαρες μ...μανουλες κ μη μανουλες με τα χρυσα μας αυγα....ενα να θυμάστε......

ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΤΕ....

καλως τα καινούργια  μας κοριτσια εδω....τα καλωσορίζω κ ευχομαι δύναμη  αγάπη κ αισιοδοξία  για να σπάσουν  τα χρυσα σας αυγα κ να γινουν παιδάκια ομορφα....

διάβασα οσα μπορεσα γρηφοε γρηγορα...

κπαοια κοπέλα  περιμένει  χοριακη με το καλο παναγια μ....( εινια καινούργια) 

μιλατε για έμβρυα  κ πόσα δίνουν οι κοπελς...εμενα μ.εδωσε 12 προχώρησαν τα 11 κ πηρα 10 άριστες βλαστοκυστες στην τιμη 5000....επιασα με την πρώτη  κ τπ κέντρο μ ειναι το μητερα με τον παπαθανακο  γιατρό....

καποια αλλη ελεγε γοα 4.500 κ μια μονο βαλστοκυστη κ μετα έγιναν  2....( ε οχι αλλα αθτο είναι  κοροϊδία συμφωνω με πολλα κοριτσια...αξίζεις κοπέλα μ πολλα παραπανω...κυνηγήσε το κ προσεχε....

αν εχβ ξέχασει καμια να με συγχωρέσει....

ΜΠΟΡΕΊΤΕ ...ΕΙΣΤΑΙ ΔΙΑΜΆΝΤΙΑ ΠΟΛΥΤΙΜΑ ΟΛΕΣ ΣΑΣ...

ΥΓ..( ξυπνάει  ο κοκοβιος μ παμε να πασαλειφτουμε με γαλα τωρα να ξέρετε...10 σαλιαρες θέλει) χαχαχχα 

Σας φιλω γλυκα

Γλυκουλα αγαπημενη ραφαελαααααα δωσε πονο!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

κοριτσαρες μ...μανουλες κ μη μανουλες με τα χρυσα μας αυγα....ενα να θυμάστε......

ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΤΕ....

καλως τα καινούργια  μας κοριτσια εδω....τα καλωσορίζω κ ευχομαι δύναμη  αγάπη κ αισιοδοξία  για να σπάσουν  τα χρυσα σας αυγα κ να γινουν παιδάκια ομορφα....

διάβασα οσα μπορεσα γρηφοε γρηγορα...

κπαοια κοπέλα  περιμένει  χοριακη με το καλο παναγια μ....( εινια καινούργια) 

μιλατε για έμβρυα  κ πόσα δίνουν οι κοπελς...εμενα μ.εδωσε 12 προχώρησαν τα 11 κ πηρα 10 άριστες βλαστοκυστες στην τιμη 5000....επιασα με την πρώτη  κ τπ κέντρο μ ειναι το μητερα με τον παπαθανακο  γιατρό....

καποια αλλη ελεγε γοα 4.500 κ μια μονο βαλστοκυστη κ μετα έγιναν  2....( ε οχι αλλα αθτο είναι  κοροϊδία συμφωνω με πολλα κοριτσια...αξίζεις κοπέλα μ πολλα παραπανω...κυνηγήσε το κ προσεχε....

αν εχβ ξέχασει καμια να με συγχωρέσει....

ΜΠΟΡΕΊΤΕ ...ΕΙΣΤΑΙ ΔΙΑΜΆΝΤΙΑ ΠΟΛΥΤΙΜΑ ΟΛΕΣ ΣΑΣ...

ΥΓ..( ξυπνάει  ο κοκοβιος μ παμε να πασαλειφτουμε με γαλα τωρα να ξέρετε...10 σαλιαρες θέλει) χαχαχχα 

Σας φιλω γλυκα

καλησπερα @Rafaelatarzanμου δινουν κουραγιο τα λογια σου και σε ευχαριστω πολυ, εγω ειμαι η κοπελα που μου ειπαν 2 βλαστοκυστες εχω διαβασει πολλα σχολια και καλα για 2 γιατρους που μαλλον εχω καταληξει και θα κανονισω επισκεψη απο κοντα ερχομενη ελλαδα 

ευχαριστω παρα πολυ και παλι φιλια πολλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...