Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Κ εγω ετσι νομιζα αλλα εδω διαβάζω 3 γυναικες που εχουν γεννησει....κ 2-3που ειναι σε φαση κυησης....

 

Just now, dimitra19 είπε:

Νομοζω οτι ειναι σε πειραματικό σταδιο ακόμα . 

Κ εγω ετσι νομιζα αλλα εδω διαβάζω 3 γυναικες που εχουν γεννησει....κ 2-3που ειναι σε φαση κυησης...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 11/7/2020 at 5:31 ΜΜ, Rafaelatarzan είπε:

αν σ περισεψουν αυγουλακια κ πιασεις με την πρωτη τοτε θα έχουν  το ίδιο.   αν οχι κ θες δεύτερο παιδί θα πας με αλλη δοτρια....δεν θα χουν ιδιο DNA ε και??? μην τα σκέφτεσαι αυτα...αν ο ποθος σ για παιδι ειναι τετοιος στην πορεια  θα ξεχάσεις τα παντα .....λαλη αρχή κ καλη επιτυχία  σε οτι κ αν κανεις...

εγω επιασα με την πρωτη ναι...

μωρε δικαιο εχεις απλα δεν το είχα καθολου ως τώρα τη λύση δανεικών ωαρίων και μου γεννιουνται ενα σωρο χαζες ερωτήσεις. όχι πως θα πιασω σιγουρα αλλα να....

On 11/7/2020 at 5:31 ΜΜ, Thia1985 είπε:

Καθόλου βλακείες 

Ετοιμάζομαι τώρα για την δευτερη

Αν όλα πάνε καλά, δεν παίρνεις μόνο δύο έμβρυα αλλά περισσότερα. Εμείς πηραμε 4 οπότε αν με το καλό πιάσω, ελπίζω σε δίδυμα ώστε να είναι αδέλφια από το ίδιο υλικό, αν δεν πιάσω δυο κι είναι ένα, θα μείνω με το ένα... Βέβαια κάτσε πρώτα να πιάσω! 

τι ωραιο που ακουγεται αυτο?:mrgreen: στο ευχομαι ολοψυχα αγάπη μου.

On 11/7/2020 at 6:00 ΜΜ, ba_lily είπε:

Εγώ τα κατάφερα με την δεύτερη με δανεικά. Το σγουρο είναι πως η περισσορες με την πρώτη δεύτερη τρίτη τα καταφέρουμε 

τι ωραια μακαρι να σταθω και γω τυχερη με ιδια στατιστικα, ως τωρα μετραω αποτυχημενη μια σπερματεγχυση και 3 εξωσωματικες.

On 11/7/2020 at 6:52 ΜΜ, Papaki@ είπε:

Καλησπέρα εγώ είμαι έγκυος σε δίδυμα με την πρώτη φορά με δανεικά, ας ελπίζουμε ότι θα πάνε όλα καλά ως το τέλος 

πω πω βρε κοριτσια δεν ξερετε τι κουραγιο παιρνω μεσα απο τις επιτυχιες σας.. μπραβο  παπακι μου!!!

  • Μου αρέσει 1

1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mammy76 είπε:

Κ εγω ετσι νομιζα αλλα εδω διαβάζω 3 γυναικες που εχουν γεννησει....κ 2-3που ειναι σε φαση κυησης....

 

Κ εγω ετσι νομιζα αλλα εδω διαβάζω 3 γυναικες που εχουν γεννησει....κ 2-3που ειναι σε φαση κυησης...

Απ οσο γνωριζω εφαρμοζεται σε περιπτωσεις  σοβαρων κληρονομικων ασθενειων, αλλαη μεθοδος δεν θεωρειται ασφαλης απο πολλους επιστημονες. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2020 at 9:34 ΜΜ, alina80 είπε:

Και εγώ με δανεικά πήγα λόγω ενδομητρίωσης που με παιδεύει χρόνια και το αποτέλεσμα ήταν να μην έχω καν ωάρια. Ήμουν πολύ τυχερή και έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια -παρολο που η μήτρα μου ήταν πολύ ταλαιπωρημένη εξαιτίας πολλαπλών χειρουργείων για αφαίρεση κύστεων και ινομοιώματων. Είχαμε πάρει 5 έμβρυα τριών ημερών, μεταφέραμε δύο έπιασε το ένα. Τώρα σκέφτομαι να δώσω μια ευκαιρία στα υπόλοιπα μήπως προκύψει αδερφάκι. 

Ότι απορία ή προβληματισμό έχεις εδώ είμαστε...

σε ευχαριστω πολύ Αλίνα μου. βρε κοριτσια τι τυχερο φορουμ ειναι αυτο!!!! τι ωραια! φυσικα και να δωσεις αδερφακι με το καλο ευχομαι!

23 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Καλησπέρα, και καλή αρχή. Εγω ειμαι έγκυος αλλά με την Τρίτη φορά. Συνήθως πιάνουν με την πρώτη αλλά έχει κ περιπτώσεις που πιάνεις με περισσότερες φορες

σ ευχαριστω Mary Μου, τι ωραια, με το καλο κοριτσι μου, συντομα να κρατησεις το αγγελουδι σου αγκαλια!

Just now, aurorahope είπε:

αλησπέρα κορίτσια,

ειμαι στη  φαση που περιμένω νέα για τη δότρια και παίρνω αντιβίωση επειδή βρέθηκε μυκόπλασμα στην τελευταια μου καλλιέργεια. Εχει αντιμετωπίσει κάποια κοπέλα παρόμοια κατάσταση; ανησυχω πολύ!

μυκοπλασμα ειχε βρεθει και σε μενα παλιοτερα πριν ξεκινησω προσπαθειες με τα κεντρα εξωσωματικης και εφυγε με απλη αντιβιωση, δεν θυμάμαι να με ταλαιπώρησε περισσότερο απο μήνα. 

ουτε και ο γιατρος εδειξε να ανησυχεί ιδιαίτερα. σου ειπε κατι ανησυχητικο ο ντοκ?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

Just now, santibel είπε:

σε ευχαριστω πολύ Αλίνα μου. βρε κοριτσια τι τυχερο φορουμ ειναι αυτο!!!! τι ωραια! φυσικα και να δωσεις αδερφακι με το καλο ευχομαι!

σ ευχαριστω Mary Μου, τι ωραια, με το καλο κοριτσι μου, συντομα να κρατησεις το αγγελουδι σου αγκαλια!

μυκοπλασμα ειχε βρεθει και σε μενα παλιοτερα πριν ξεκινησω προσπαθειες με τα κεντρα εξωσωματικης και εφυγε με απλη αντιβιωση, δεν θυμάμαι να με ταλαιπώρησε περισσότερο απο μήνα. 

ουτε και ο γιατρος εδειξε να ανησυχεί ιδιαίτερα. σου ειπε κατι ανησυχητικο ο ντοκ?

Οχι δεν ανησυχησε, εγω ανησυχησα με αυτα που διαβασα στο ιντερνετ, οτι ευθυνεται για αποβολες, κλπ. Τωρα παιρνω αντιβιωση και ευχομαι να το ξεφορτωθω..

Σε ευχαριστω για την απαντηση!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Mammy76 είπε:

Κοριτσια εχει καμια σας εικονα ή αποψη σχετικα με την μεθοδο της μεταφορας μητρικης ατρακτου στο ΙΑΣΩ...???

τι ακριβως ειναι αυτο? googlara αλλα δεν καταλαβα πολλα.  για δωσε μας τα φωτα σου


1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

Just now, aurorahope είπε:

Απ οσο γνωριζω εφαρμοζεται σε περιπτωσεις  σοβαρων κληρονομικων ασθενειων, αλλαη μεθοδος δεν θεωρειται ασφαλης απο πολλους επιστημονες. 

Κ οχι μονο....

Link to comment
Share on other sites

Just now, santibel είπε:

τι ακριβως ειναι αυτο? googlara αλλα δεν καταλαβα πολλα.  για δωσε μας τα φωτα σου

Βγαζουν το πυρηνα του κυτταρου(δηλαδη ωαριο) που περιεχει το dna και το βαζουν σε ενα πιο νεο κυτταρο αφου προηγουμενως εχει αφαιρεθει ο δικος του πυρηνας...

Link to comment
Share on other sites

Just now, santibel είπε:

σε ευχαριστω πολύ Αλίνα μου. βρε κοριτσια τι τυχερο φορουμ ειναι αυτο!!!! τι ωραια! φυσικα και να δωσεις αδερφακι με το καλο ευχομαι!

σ ευχαριστω Mary Μου, τι ωραια, με το καλο κοριτσι μου, συντομα να κρατησεις το αγγελουδι σου αγκαλια!

μυκοπλασμα ειχε βρεθει και σε μενα παλιοτερα πριν ξεκινησω προσπαθειες με τα κεντρα εξωσωματικης και εφυγε με απλη αντιβιωση, δεν θυμάμαι να με ταλαιπώρησε περισσότερο απο μήνα. 

ουτε και ο γιατρος εδειξε να ανησυχεί ιδιαίτερα. σου ειπε κατι ανησυχητικο ο ντοκ?

ήρθες  σε γουρλίδικη ομαδα αγαπη...ετοιμάσου λ συ γις φουσκοκοιλιτσα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, aurorahope είπε:

Οχι δεν ανησυχησε, εγω ανησυχησα με αυτα που διαβασα στο ιντερνετ, οτι ευθυνεται για αποβολες, κλπ. Τωρα παιρνω αντιβιωση και ευχομαι να το ξεφορτωθω..

Σε ευχαριστω για την απαντηση!!!

φανταζομαι ευθυνεται για αποβολες αν υπαρχει ηδη στον οργανισμο σου και κυοφορησεις. αλλα αφου βρεθηκε πριν μη φοβου, δεν ειναι κατι ανησυχητικο.

αν θυμαμαι καλα οταν με το καλο τριπλασιστει η χοριακη σου ο ντοκ σου δινει μια σειρα φαγητων που θα πρεπει να προσεχεις για να μη σου εμφανιστει ξανα κατι τετοιο, 

  • Ευχαριστώ 1

1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

Just now, aurorahope είπε:

Οποτε τι ξερεις; 

Εχει δεχτει σφοδρες κριτικες, αλλα δεν το εψαξα παραπερα. Σε μερικα χρονια ισως ειναι πιο safe. 

Δε το εχω ψαξει απλα τυχαια  το διαβασα σημερα πιο αναλυτικα....και η απορια μου ηταν πώς αυτες οι 3-5 γυναικες υποβληθηκαν στη διαδικασια αυτη και μια αλλη δεν μπορει....με την εννοια οτι ειναι σε σταδιο κλινικης μελετης....αλλωστε ενα κυτταρο ειναι...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mammy76 είπε:

Βγαζουν το πυρηνα του κυτταρου(δηλαδη ωαριο) που περιεχει το dna και το βαζουν σε ενα πιο νεο κυτταρο αφου προηγουμενως εχει αφαιρεθει ο δικος του πυρηνας...

σε ενα νεο κυταροπυρηνα που ειναι φτιαχτος απο τους ιδιους με δικο σου dna? h se εναν αλλο που θεωρειται πιο super? οποτε αυτο εμας που μα οφελει? στο να παρουμε ωαριο δοτριας και να βαλουμε δικο μας κυταροπυρηνα? η οτι να ναι καταλαβα? χαθηκα λιγο να πω την αμαρτια μου...


1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

Just now, santibel είπε:

σε ενα νεο κυταροπυρηνα που ειναι φτιαχτος απο τους ιδιους με δικο σου dna? h se εναν αλλο που θεωρειται πιο super? οποτε αυτο εμας που μα οφελει? στο να παρουμε ωαριο δοτριας και να βαλουμε δικο μας κυταροπυρηνα? η οτι να ναι καταλαβα? χαθηκα λιγο να πω την αμαρτια μου...

Παιρνεις ωαριο δοτριας....βγαζεις τον πυρηνα του....κ μετα...απο δικο σου ωαριο βγαζουν τον πυρηνα κ το τοποθετουν στο ωαριο της δοτριας....οποτε ετσι το κυτταρο εχει το δικο σου γενετικο υλικο....στην ουσια κρατας το νεοτερο περιβλημα της δοτριας κ τοποθετεις το  δικο σου πυρηνα....το δικο σου dna....γιατι το dna σου βρισκεται στον πυρηνα...καταλαβες?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mammy76 είπε:

Δε το εχω ψαξει απλα τυχαια  το διαβασα σημερα πιο αναλυτικα....και η απορια μου ηταν πώς αυτες οι 3-5 γυναικες υποβληθηκαν στη διαδικασια αυτη και μια αλλη δεν μπορει....με την εννοια οτι ειναι σε σταδιο κλινικης μελετης....αλλωστε ενα κυτταρο ειναι...

 

Η κλινικη μελετη εξελισσεται ακομα και  ειναι αποδεκτη σε καποια κεντρα σε ελαχιστες χωρες.  Νομιζω οτι μπορεις να απευθυνθεις στο κεντρο που γινεται και να ρωτησεις. 

Εγω δεν θα το εκανα με τιποτα...αν ηταν 10 χρονια μετα...ισως. Προφανως κοστιζει και παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...