Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Papaki@ είπε:

Καλησπέρα εγώ είμαι έγκυος σε δίδυμα με την πρώτη φορά με δανεικά, ας ελπίζουμε ότι θα πάνε όλα καλά ως το τέλος 

Κοριτσάκι κι εσύ το Σφακ έχεις ή σε μπερδεύω? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 hour ago, Ladybag20 είπε:

Καλημέρα Thia μου. Εγώ τον άφησα τον γιατρό μου να κάνει ότι πιστεύει,  του είπα πως του έχω εμπιστοσύνη,  δεν ήθελα βλέπεις να με παρεξηγησει κιόλας.  Είδα βέβαια ότι εξατομικεύει, κάθε φορά άλλαζε κάτι. Ποτε δεν έκανε το ίδιο πράγμα. Θεωρώ ότι και ο γιατρός σου λειτουργεί ανάλογα . Δες πρωτα τι έχει να σου προτείνει ο ίδιος. Στο κάτω κάτω αυτοί είναι οι γιατροί και τους δίνουμε και ένα σκασμό λεφτά.  Πιστεύω ότι και ο δικός σου δεν αφήνει στην τύχη τους τα πράγματα.  Εάν διαφωνείς,  τότε να πεις την γνώμη σου.  Μην βάζεις προς το παρόν και άλλες έννοιες στο κεφάλι σου.  

Μαιρούλα μου σ' ευχαριστώ πολύ.  Πώς είσαι εσύ? Τα πόδια σου με το πρήξιμο?Δυσκολεύεσαι στις κινήσεις σου τώρα που μπαίνεις στο μήνα σου? Σόρρυ αν σε ζαλισα 

Τα πόδια ειβαι σαν μπουκάλια! Ευτυχώς αυτές τις μέρες με τη δροσιά είναι καλύτερα!Ο τελευταίος μήνας ειβαι ο πιο δύσκολος. Παρόλο που δεν έχω πάρει πολλά κιλά κ ειμαι ελαφριά η κοιλιά με δυσκολεύει. Αλλά χαλαλι

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, santibel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ειμαι στη φάση που συζητάμε και μεις με τον ντοκ για ξενα ωαρια, λογω μη καλης ποιοτητας των δικων μου. λογω παλιοτερης ενδομητρίωσης. το εξετάζουμε βεβαια για 100% αλλα προς τα εκει γερνει το συμπερεσμα μας. διαβαζοντας στο ιντερνετ εγραφε πως με δανεικα ωαρια η επιτυχια ειναι στις περισσοτερες περιπτωσεις εξασφαλισμένη. υπαρχει καποια κοπελα που χρησιμοποιησε δανεικα ωαρια και τα καταφερε?

Και εγώ με δανεικά πήγα λόγω ενδομητρίωσης που με παιδεύει χρόνια και το αποτέλεσμα ήταν να μην έχω καν ωάρια. Ήμουν πολύ τυχερή και έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια -παρολο που η μήτρα μου ήταν πολύ ταλαιπωρημένη εξαιτίας πολλαπλών χειρουργείων για αφαίρεση κύστεων και ινομοιώματων. Είχαμε πάρει 5 έμβρυα τριών ημερών, μεταφέραμε δύο έπιασε το ένα. Τώρα σκέφτομαι να δώσω μια ευκαιρία στα υπόλοιπα μήπως προκύψει αδερφάκι. 

Ότι απορία ή προβληματισμό έχεις εδώ είμαστε...

πρίν από 51 λεπτά , Thia1985 είπε:

Αυτό ειναι μεγάλη κουβέντα Τουτούνι.. Προσωπικα διατηρώ τις επιφυλάξεις μου. 

Από ότι μου είχαν πει εμένα στο κέντρο υπάρχει όριο όχι στο πόσες φορές δίνουν αλλά στο πόσες εγκυμοσύνες μπορούν να προκύψουν από την ίδια δοτρια -νομιζω δέκα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Και εγώ με δανεικά πήγα λόγω ενδομητρίωσης που με παιδεύει χρόνια και το αποτέλεσμα ήταν να μην έχω καν ωάρια. Ήμουν πολύ τυχερή και έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια -παρολο που η μήτρα μου ήταν πολύ ταλαιπωρημένη εξαιτίας πολλαπλών χειρουργείων για αφαίρεση κύστεων και ινομοιώματων. Είχαμε πάρει 5 έμβρυα τριών ημερών, μεταφέραμε δύο έπιασε το ένα. Τώρα σκέφτομαι να δώσω μια ευκαιρία στα υπόλοιπα μήπως προκύψει αδερφάκι. 

Ότι απορία ή προβληματισμό έχεις εδώ είμαστε...

Κορίτσι μου πόσο είναι το παιδάκι σου? 

Just now, alina80 είπε:

Και εγώ με δανεικά πήγα λόγω ενδομητρίωσης που με παιδεύει χρόνια και το αποτέλεσμα ήταν να μην έχω καν ωάρια. Ήμουν πολύ τυχερή και έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια -παρολο που η μήτρα μου ήταν πολύ ταλαιπωρημένη εξαιτίας πολλαπλών χειρουργείων για αφαίρεση κύστεων και ινομοιώματων. Είχαμε πάρει 5 έμβρυα τριών ημερών, μεταφέραμε δύο έπιασε το ένα. Τώρα σκέφτομαι να δώσω μια ευκαιρία στα υπόλοιπα μήπως προκύψει αδερφάκι. 

Ότι απορία ή προβληματισμό έχεις εδώ είμαστε...

Από ότι μου είχαν πει εμένα στο κέντρο υπάρχει όριο όχι στο πόσες φορές δίνουν αλλά στο πόσες εγκυμοσύνες μπορούν να προκύψουν από την ίδια δοτρια -νομιζω δέκα.

Χμ τώρα που το λες, νομίζω το είχαν πει και σε εμάς. Βέβαια, δεν ξέρω πως καταγράφονται αυτά Κ είναι μεγάλη συζήτηση αυτή διοτι οπως πάει μια δότρια στο ΙΑΚ πχ Κ δίνει, κάλλιστα μπορεί να πάει Κ σε άλλο κέντρο, να μην αναφέρει ότι έχει ξαναδώσει και να δώσει. Μεγάλη κουβέντα. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, santibel είπε:

τα καταφερες με τη δευτερη δλδ? η ξεκινας τωρα για δευτερη φορα.  (sorry  αν σε ζαλιζω με αδιακριτες ερωτησεις.)

επισης κατι που με προβληματιζει αν πανε ολα καλα με τα δανεικα και κανουμε το παιδακι μας πρωτα ο θεός. στην συνεχεια αν θέλουμε να κανουμε και 2, πως γινεται να εχουμε παλι ιδια ωαρια.? δηλαδη να εχουν ιδιο dna  τα παιδια μεταξυ τους. (βλακειες σκεφτομαι?

Καλησπέρα, και καλή αρχή. Εγω ειμαι έγκυος αλλά με την Τρίτη φορά. Συνήθως πιάνουν με την πρώτη αλλά έχει κ περιπτώσεις που πιάνεις με περισσότερες φορες


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Ο άντρας μου μου είπε ακριβώς αυτό που γράφεις,  πως του αρέσει που δεν με πάει πάλι σε τεχνητό. Ο προηγούμενος γιατρός μου συνέχεια τα ίδια, τι κι αν έλεγα Βλαστοκυστες, τι κι αν παρακαλούσα να δούμε τη μήτρα, τπτ αυτός, επιμονή! 

Το παραθυρο λίγο με έχει προβληματίσει, αν είχα ακόμη δυο έμβρυα,  δηλαδή σύνολο έξι, θα μουν πιο χαλαρή, όχι ότι τώρα δεν είμαι, άλλωστε ότι είναι να γίνει θα γίνει, απλά είναι διαφορετικό, να ξέρεις ότι υπάρχει απόθεμα όποτε αν κάτι δεν πάει καλά, μπορείς να ψαχτεις μετά ξέροντας ότι κάτι υπάρχει. Τεσπα, ότι γίνει. 

Δεν είναι πάντα εξασφαλισμένη. Υπάρχουν πολλές κοπέλες που τα κατάφεραν κι άλλες όπως εγώ που δεν τα καταφέραμε με την πρώτη. 

Καλησπέρα κιολας

Το παράθυρο στον φυσικό δεν χρειάζεται Εύχομαι να πετύχεις τώρα και να μην χρειαστεί να σκέφτεσαι για απόθεμα κλπ.  Όλα καλά θα σου πάνε! Φιλιά!!!

@santibel εγώ με την τριτη  φορά πέτυχα 

πρίν από 38 λεπτά , Mary H είπε:

Τα πόδια ειβαι σαν μπουκάλια! Ευτυχώς αυτές τις μέρες με τη δροσιά είναι καλύτερα!Ο τελευταίος μήνας ειβαι ο πιο δύσκολος. Παρόλο που δεν έχω πάρει πολλά κιλά κ ειμαι ελαφριά η κοιλιά με δυσκολεύει. Αλλά χαλαλι

Γι' αυτό σε ρώτησα επειδή όλες λένε για τον τελευταιο μήνα. Εννοείται χαλάλι δεν το συζητάμε τόσα που έχουμε τραβήξει ολες μας.  Λίγο ακόμη έμεινε και έρχεται η κοριτσάρα σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εμένα κορίτσια μου είπαν πως η δοτρια αν δόση εγκυμοσύνη σε μία γυναίκα θα χρεισμοποιθι αλι μια φορά στην Ελλάδα. Δεν μπορεί να δώσει αβέρτα. Τώρα πια είναι η αλήθεια δεν ξέρω. Και αν θιμαμε καλά μπορεί να δώσει 2 φορές και για εξωτερικό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Κορίτσι μου πόσο είναι το παιδάκι σου? 

Χμ τώρα που το λες, νομίζω το είχαν πει και σε εμάς. Βέβαια, δεν ξέρω πως καταγράφονται αυτά Κ είναι μεγάλη συζήτηση αυτή διοτι οπως πάει μια δότρια στο ΙΑΚ πχ Κ δίνει, κάλλιστα μπορεί να πάει Κ σε άλλο κέντρο, να μην αναφέρει ότι έχει ξαναδώσει και να δώσει. Μεγάλη κουβέντα. 

Ο μικρούλης είναι πια σχεδόν 13 μηνών (απίστευτο μου φαίνεται). 

Thia τι να πω... υποτίθεται ότι τηρείται ένα πρωτόκολλο. Ίσως να συμμετέχουν όλα τα κέντρα σε αυτό. Υπάρχει νομοθετικό πλαίσιο που βάζει τους όρους. Θέλω να πιστεύω ότι τουλάχιστον για το καλό τους όνομα και την αξιοπιστία τους τηρούν τους νόμους. Μπορεί και να εθελοτυφλώ αλλά έτσι και αλλιώς σε όλο αυτό που έχουμε μπει καλή τη πίστη πάμε σε πολλά... 

3 ώρες πρίν, Clue είπε:

@santibel κι εγώ με τη 2η προσπάθεια με ωάρια δότριας έκανα την κόρη μου!

Και τι κόρη!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

ειμαι στη  φαση που περιμένω νέα για τη δότρια και παίρνω αντιβίωση επειδή βρέθηκε μυκόπλασμα στην τελευταια μου καλλιέργεια. Εχει αντιμετωπίσει κάποια κοπέλα παρόμοια κατάσταση; ανησυχω πολύ!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mammy76 είπε:

Κοριτσια εχει καμια σας εικονα ή αποψη σχετικα με την μεθοδο της μεταφορας μητρικης ατρακτου στο ΙΑΣΩ...???

Νομοζω οτι ειναι σε πειραματικό σταδιο ακόμα . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...