Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Ladybag20 είπε:

 

@Thia1985 τα καλύτερα έρχονται εκεί που δεν το περιμένεις. Εμπιστευσου τον γιατρό σου, είναι πολύ καλός.  Και εγώ στον τεχνητό κύκλο είχα πάρει κουλούρα Στον φυσικό αυτό που έκανα τώρα πήρα ελάχιστα φάρμακα και όλα καλά προς το παρόν.  Κάνε τώρα τις βολτιτσες σου και κάνα μπανάκι,  γιατι μετά δεν θα μπορείς,  θα είσαι φουσκοκοιλιτσα!!!

Καλημερα

Τα φάρμακα τα σκέφτομαι κι εγώ. Γενικότερα στη ζωή μου, έχω παρατηρήσει ότι ο οργανισμός μου λειτουργεί καλύτερα φυσικά κι αναρωτιέμαι τώρα που λογικά θα έχω ωορρηξία, μήπως προτείνω στον γιατρό μου να κάνουμε κάποια διαφοροποίηση, το σκέφτομαι ακόμη αυτό. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

9 ώρες πρίν, Ladybag20 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.  Χαθήκα τις προηγούμενες μέρες,  μια η κούραση λόγω ζέστης,  μια η δουλειά,  μια τα συμπτώματα που κάνουν όλο και πιο έντονη την παρουσία τους.  Ευτυχώς δεν κάνω εμετούς,  έχω όμως ατονία,  ζαλάδες και ανακατωσούρα. Τις τελευταίες μέρες με επιασε και άγχος αν πηγαίνουν όλα καλά .

Σήμερα όμως πήγε η καρδιά μου στη θέση της,  γιατι άκουσα την καρδούλα του!!! Τι μοναδική στιγμή! 

Αυτά είναι τα ωραία!!! Καλή κύηση να έχεις γλυκια μου!

20 ώρες πρίν, lennio είπε:

Σ ευχαριστω πάρα πολύ! Παρακαλώ, ήταν μόνο με χαρά! Πόσο μα πόσο χαίρομαι και για τις επιτυχίες κ για όλες τις θαρραλέες γυναίκες αυτού του φόρουμ! Τώρα καταλαβαίνω καλά πως μάνες είμαστε πριν ακόμα κάνουμε τα παιδιά μας, κορίτσια!

Σ'ευχαριστώ πολύ. Κι εσύ να το χαίρεσαι το μωρό σου, ολόψυχα. Τι να γίνει, πάει αυτή. Βρήκα αλλη και την έχασα λόγω καραντίνας. Κι τώρα θα βρω την καλύτερη, να ησυχάσω. Έχω πάντα και τη δική μου δουλειά ως φωτογράφος, όποτε ισορροπώ. Σ'ευχαριστώ πολύ που το θυμήθηκες :). 

Άντε και αρχίσατε τα μπουσουληματα; Έχουν πολύ πλάκα όταν κατακτούν αυτήν την πρώτη αυτονομία κίνησης. 

 

Αχ τέτοια ν'ακουω!!!

Θαυμαζω κάθε μία σας ξεχωριστά, είστε έμπνευση μεγάλη! 

Ναι, πώς πέρασε; Σα χθες μου φαίνεται που έσπασαν τα νερά και προχθές που ξεκίνησα να συμμετέχω στην παρέα σας!  Είναι ένας χρόνος φανταστικός. Με τον γιο μου, νιώθω σα να έχω ξαναγεννηθεί. Πέρα από την κούραση, όλα οσα κάνει είναι για πρώτη φορά! Με τόσες πρώτες φορές, έχω επηρεαστεί κι εγώ χαχαχαχα. Στ'αληθεια όμως, είναι ένα υπέροχο ταξίδι. 

Καλημέρα σε όλες και τις καλύτερες ευχές σας στέλνω, από εδώ τα βόρεια.

Κι εγω χαίρομαι ν ακούω για τα κορίτσια που δώσανε τον αγώνα τους κ τώρα είναι ευτυχισμένα με τα μωρα τους. Έμπνευση κι αυτό για τις νέες μαχήτριες!

Πολλα φιλια σε σενα κ στο αγοράκι σου!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Thia1985 είπε:

Καλημερα

Τα φάρμακα τα σκέφτομαι κι εγώ. Γενικότερα στη ζωή μου, έχω παρατηρήσει ότι ο οργανισμός μου λειτουργεί καλύτερα φυσικά κι αναρωτιέμαι τώρα που λογικά θα έχω ωορρηξία, μήπως προτείνω στον γιατρό μου να κάνουμε κάποια διαφοροποίηση, το σκέφτομαι ακόμη αυτό. 

Καλημέρα Thia μου. Εγώ τον άφησα τον γιατρό μου να κάνει ότι πιστεύει,  του είπα πως του έχω εμπιστοσύνη,  δεν ήθελα βλέπεις να με παρεξηγησει κιόλας.  Είδα βέβαια ότι εξατομικεύει, κάθε φορά άλλαζε κάτι. Ποτε δεν έκανε το ίδιο πράγμα. Θεωρώ ότι και ο γιατρός σου λειτουργεί ανάλογα . Δες πρωτα τι έχει να σου προτείνει ο ίδιος. Στο κάτω κάτω αυτοί είναι οι γιατροί και τους δίνουμε και ένα σκασμό λεφτά.  Πιστεύω ότι και ο δικός σου δεν αφήνει στην τύχη τους τα πράγματα.  Εάν διαφωνείς,  τότε να πεις την γνώμη σου.  Μην βάζεις προς το παρόν και άλλες έννοιες στο κεφάλι σου.  

1 hour ago, Mary H είπε:

Αυτά είναι τα ωραία!!! Καλή κύηση να έχεις γλυκια μου!

Κι εγω χαίρομαι ν ακούω για τα κορίτσια που δώσανε τον αγώνα τους κ τώρα είναι ευτυχισμένα με τα μωρα τους. Έμπνευση κι αυτό για τις νέες μαχήτριες!

Πολλα φιλια σε σενα κ στο αγοράκι σου!

Μαιρούλα μου σ' ευχαριστώ πολύ.  Πώς είσαι εσύ? Τα πόδια σου με το πρήξιμο?Δυσκολεύεσαι στις κινήσεις σου τώρα που μπαίνεις στο μήνα σου? Σόρρυ αν σε ζαλισα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, ειμαι στη φάση που συζητάμε και μεις με τον ντοκ για ξενα ωαρια, λογω μη καλης ποιοτητας των δικων μου. λογω παλιοτερης ενδομητρίωσης. το εξετάζουμε βεβαια για 100% αλλα προς τα εκει γερνει το συμπερεσμα μας. διαβαζοντας στο ιντερνετ εγραφε πως με δανεικα ωαρια η επιτυχια ειναι στις περισσοτερες περιπτωσεις εξασφαλισμένη. υπαρχει καποια κοπελα που χρησιμοποιησε δανεικα ωαρια και τα καταφερε?


1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ladybag20 είπε:

Καλημέρα Thia μου. Εγώ τον άφησα τον γιατρό μου να κάνει ότι πιστεύει,  του είπα πως του έχω εμπιστοσύνη,  δεν ήθελα βλέπεις να με παρεξηγησει κιόλας.  Είδα βέβαια ότι εξατομικεύει, κάθε φορά άλλαζε κάτι. Ποτε δεν έκανε το ίδιο πράγμα. Θεωρώ ότι και ο γιατρός σου λειτουργεί ανάλογα . Δες πρωτα τι έχει να σου προτείνει ο ίδιος. Στο κάτω κάτω αυτοί είναι οι γιατροί και τους δίνουμε και ένα σκασμό λεφτά.  Πιστεύω ότι και ο δικός σου δεν αφήνει στην τύχη τους τα πράγματα.  Εάν διαφωνείς,  τότε να πεις την γνώμη σου.  Μην βάζεις προς το παρόν και άλλες έννοιες στο κεφάλι σου.  

Μαιρούλα μου σ' ευχαριστώ πολύ.  Πώς είσαι εσύ? Τα πόδια σου με το πρήξιμο?Δυσκολεύεσαι στις κινήσεις σου τώρα που μπαίνεις στο μήνα σου? Σόρρυ αν σε ζαλισα 

Ο άντρας μου μου είπε ακριβώς αυτό που γράφεις,  πως του αρέσει που δεν με πάει πάλι σε τεχνητό. Ο προηγούμενος γιατρός μου συνέχεια τα ίδια, τι κι αν έλεγα Βλαστοκυστες, τι κι αν παρακαλούσα να δούμε τη μήτρα, τπτ αυτός, επιμονή! 

Το παραθυρο λίγο με έχει προβληματίσει, αν είχα ακόμη δυο έμβρυα,  δηλαδή σύνολο έξι, θα μουν πιο χαλαρή, όχι ότι τώρα δεν είμαι, άλλωστε ότι είναι να γίνει θα γίνει, απλά είναι διαφορετικό, να ξέρεις ότι υπάρχει απόθεμα όποτε αν κάτι δεν πάει καλά, μπορείς να ψαχτεις μετά ξέροντας ότι κάτι υπάρχει. Τεσπα, ότι γίνει. 

Just now, santibel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ειμαι στη φάση που συζητάμε και μεις με τον ντοκ για ξενα ωαρια, λογω μη καλης ποιοτητας των δικων μου. λογω παλιοτερης ενδομητρίωσης. το εξετάζουμε βεβαια για 100% αλλα προς τα εκει γερνει το συμπερεσμα μας. διαβαζοντας στο ιντερνετ εγραφε πως με δανεικα ωαρια η επιτυχια ειναι στις περισσοτερες περιπτωσεις εξασφαλισμένη. υπαρχει καποια κοπελα που χρησιμοποιησε δανεικα ωαρια και τα καταφερε?

Δεν είναι πάντα εξασφαλισμένη. Υπάρχουν πολλές κοπέλες που τα κατάφεραν κι άλλες όπως εγώ που δεν τα καταφέραμε με την πρώτη. 

Καλησπέρα κιολας


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 είπε:

Δεν είναι πάντα εξασφαλισμένη. Υπάρχουν πολλές κοπέλες που τα κατάφεραν κι άλλες όπως εγώ που δεν τα καταφέραμε με την πρώτη. 

Καλησπέρα κιολας

τα καταφερες με τη δευτερη δλδ? η ξεκινας τωρα για δευτερη φορα.  (sorry  αν σε ζαλιζω με αδιακριτες ερωτησεις.)

επισης κατι που με προβληματιζει αν πανε ολα καλα με τα δανεικα και κανουμε το παιδακι μας πρωτα ο θεός. στην συνεχεια αν θέλουμε να κανουμε και 2, πως γινεται να εχουμε παλι ιδια ωαρια.? δηλαδη να εχουν ιδιο dna  τα παιδια μεταξυ τους. (βλακειες σκεφτομαι?


1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

Just now, santibel είπε:

τα καταφερες με τη δευτερη δλδ? η ξεκινας τωρα για δευτερη φορα.  (sorry  αν σε ζαλιζω με αδιακριτες ερωτησεις.)

επισης κατι που με προβληματιζει αν πανε ολα καλα με τα δανεικα και κανουμε το παιδακι μας πρωτα ο θεός. στην συνεχεια αν θέλουμε να κανουμε και 2, πως γινεται να εχουμε παλι ιδια ωαρια.? δηλαδη να εχουν ιδιο dna  τα παιδια μεταξυ τους. (βλακειες σκεφτομαι?

αν σ περισεψουν αυγουλακια κ πιασεις με την πρωτη τοτε θα έχουν  το ίδιο.   αν οχι κ θες δεύτερο παιδί θα πας με αλλη δοτρια....δεν θα χουν ιδιο DNA ε και??? μην τα σκέφτεσαι αυτα...αν ο ποθος σ για παιδι ειναι τετοιος στην πορεια  θα ξεχάσεις τα παντα .....λαλη αρχή κ καλη επιτυχία  σε οτι κ αν κανεις...

εγω επιασα με την πρωτη ναι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, santibel είπε:

τα καταφερες με τη δευτερη δλδ? η ξεκινας τωρα για δευτερη φορα.  (sorry  αν σε ζαλιζω με αδιακριτες ερωτησεις.)

επισης κατι που με προβληματιζει αν πανε ολα καλα με τα δανεικα και κανουμε το παιδακι μας πρωτα ο θεός. στην συνεχεια αν θέλουμε να κανουμε και 2, πως γινεται να εχουμε παλι ιδια ωαρια.? δηλαδη να εχουν ιδιο dna  τα παιδια μεταξυ τους. (βλακειες σκεφτομαι?

Καθόλου βλακείες 

Ετοιμάζομαι τώρα για την δευτερη

Αν όλα πάνε καλά, δεν παίρνεις μόνο δύο έμβρυα αλλά περισσότερα. Εμείς πηραμε 4 οπότε αν με το καλό πιάσω, ελπίζω σε δίδυμα ώστε να είναι αδέλφια από το ίδιο υλικό, αν δεν πιάσω δυο κι είναι ένα, θα μείνω με το ένα... Βέβαια κάτσε πρώτα να πιάσω! 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αν σ περισεψουν αυγουλακια κ πιασεις με την πρωτη τοτε θα έχουν  το ίδιο.   αν οχι κ θες δεύτερο παιδί θα πας με αλλη δοτρια....δεν θα χουν ιδιο DNA ε και??? μην τα σκέφτεσαι αυτα...αν ο ποθος σ για παιδι ειναι τετοιος στην πορεια  θα ξεχάσεις τα παντα .....λαλη αρχή κ καλη επιτυχία  σε οτι κ αν κανεις...

εγω επιασα με την πρωτη ναι...

Η μπορεί να ζητήσει πάλι την ίδια δότρια, δεν ξέρω, νομίζω όμως ότι θα γίνεται λογικά, εφόσον δε δίνουν μονο μια φορά στο ίδιο κέντρο 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καθόλου βλακείες 

Ετοιμάζομαι τώρα για την δευτερη

Αν όλα πάνε καλά, δεν παίρνεις μόνο δύο έμβρυα αλλά περισσότερα. Εμείς πηραμε 4 οπότε αν με το καλό πιάσω, ελπίζω σε δίδυμα ώστε να είναι αδέλφια από το ίδιο υλικό, αν δεν πιάσω δυο κι είναι ένα, θα μείνω με το ένα... Βέβαια κάτσε πρώτα να πιάσω! 

Η μπορεί να ζητήσει πάλι την ίδια δότρια, δεν ξέρω, νομίζω όμως ότι θα γίνεται λογικά, εφόσον δε δίνουν μονο μια φορά στο ίδιο κέντρο 

δεν νομιζω να μπορεί να ζητησει την ιδια δοτρια...εχουν οριο κ αυτες...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

δεν νομιζω να μπορεί να ζητησει την ιδια δοτρια...εχουν οριο κ αυτες...

Αυτό ειναι μεγάλη κουβέντα Τουτούνι.. Προσωπικα διατηρώ τις επιφυλάξεις μου. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, santibel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ειμαι στη φάση που συζητάμε και μεις με τον ντοκ για ξενα ωαρια, λογω μη καλης ποιοτητας των δικων μου. λογω παλιοτερης ενδομητρίωσης. το εξετάζουμε βεβαια για 100% αλλα προς τα εκει γερνει το συμπερεσμα μας. διαβαζοντας στο ιντερνετ εγραφε πως με δανεικα ωαρια η επιτυχια ειναι στις περισσοτερες περιπτωσεις εξασφαλισμένη. υπαρχει καποια κοπελα που χρησιμοποιησε δανεικα ωαρια και τα καταφερε?

Εγώ τα κατάφερα με την δεύτερη με δανεικά. Το σγουρο είναι πως η περισσορες με την πρώτη δεύτερη τρίτη τα καταφέρουμε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Αυτό ειναι μεγάλη κουβέντα Τουτούνι.. Προσωπικα διατηρώ τις επιφυλάξεις μου. 

Rafaelatarzan ήθελα να γράψω!!! Χαχα. Εσένα και το Τουτουνακι, τη papy και το papaki σας μπερδεύω καμμια φορά! 

  • Χαχα 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, santibel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ειμαι στη φάση που συζητάμε και μεις με τον ντοκ για ξενα ωαρια, λογω μη καλης ποιοτητας των δικων μου. λογω παλιοτερης ενδομητρίωσης. το εξετάζουμε βεβαια για 100% αλλα προς τα εκει γερνει το συμπερεσμα μας. διαβαζοντας στο ιντερνετ εγραφε πως με δανεικα ωαρια η επιτυχια ειναι στις περισσοτερες περιπτωσεις εξασφαλισμένη. υπαρχει καποια κοπελα που χρησιμοποιησε δανεικα ωαρια και τα καταφερε?

Καλησπέρα εγώ είμαι έγκυος σε δίδυμα με την πρώτη φορά με δανεικά, ας ελπίζουμε ότι θα πάνε όλα καλά ως το τέλος 

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...