Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Mary H είπε:

Ειπαμε δεν κοιταμε συμπτωματα γιατι δε δειχνουν. Υπομονη μεχρι την Πεμπτη

Αν θελεις κανε ενα τεστακι, αλλα αξιοπιστο πχ κλιαρμπλου ερλι μια μερα πριν, δηλ Τεταρτη με τα πρωτα πρωινα ουρα

Το σκεφτηκα  για το τεστ! Αλλά δεν την ξαναπατάω . Αν δω αρνητικό θα ξενερώσω τελειως μεχρι την Πέμπτη ...μετα μου φαίνεται ανουσιο να συνεχιζω τα φαρμακα κ τις ενέσεις μέχρι την αλλη μερα .Αστο γιατι με τα τεστ εχω καει ασχημα στο παρελθον .

Υπομονη μεχρι την Πεμπτη ..αν δεν εχω σαλτάρει μεχρι τοτε ...αν κ κατα βαθος το ξερω το αποτέλεσμα .

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, dimitra19 είπε:

Το σκεφτηκα  για το τεστ! Αλλά δεν την ξαναπατάω . Αν δω αρνητικό θα ξενερώσω τελειως μεχρι την Πέμπτη ...μετα μου φαίνεται ανουσιο να συνεχιζω τα φαρμακα κ τις ενέσεις μέχρι την αλλη μερα .Αστο γιατι με τα τεστ εχω καει ασχημα στο παρελθον .

Υπομονη μεχρι την Πεμπτη ..αν δεν εχω σαλτάρει μεχρι τοτε ...αν κ κατα βαθος το ξερω το αποτέλεσμα .

 

Αστο λοιπον το τεστ. Υπομονη μεχρι την Πεμπτη. Δεν ειναι πολλες μερες. Βγες καμια βολτιτσα να ξεχαστεις λιγο

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sanel067 είπε:

Πηγα στον κυριο Τουλη.Δεν εχω καποιο συγκεκριμενο θεμα,απλως πηγα για να δω οτι οντως ολα ειναι οκ..ακομα δεν εχω καποιο συγκεκριμενο γιατρο,απλως ειμαι ακομα στην αναζητηση..

Ενώ έχω πάει σε τουλάχιστον 5 Θεσσαλονίκη δεν έμεινα ευχαριστημένη.Δεν τον ξέρω. Είναι ενδοκρινολόγος αναπαράγωγης? Η καμπύλη σακχάρου και ινσουλίνης ήτανε εντάξει? 

Just now, anoulious είπε:

Ενώ έχω πάει σε τουλάχιστον 5 Θεσσαλονίκη δεν έμεινα ευχαριστημένη.Δεν τον ξέρω. Είναι ενδοκρινολόγος αναπαράγωγης? Η καμπύλη σακχάρου και ινσουλίνης ήτανε εντάξει? 

Εκτός αν είναι ο στρατιωτικος που μου λέει ο γυναικολογος μου. Θα το διασταυρωσω

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ενώ έχω πάει σε τουλάχιστον 5 Θεσσαλονίκη δεν έμεινα ευχαριστημένη.Δεν τον ξέρω. Είναι ενδοκρινολόγος αναπαράγωγης? Η καμπύλη σακχάρου και ινσουλίνης ήτανε εντάξει? 

Εκτός αν είναι ο στρατιωτικος που μου λέει ο γυναικολογος μου. Θα το διασταυρωσω

Μου ειχε κανει αρχικα οτι εχει σχεση με σακχαρο και την αντισταση στην ινσουλινη,μου ειχε πει αν οι τιμες δεν ηταν ενταξει τοτε θα μου εδινε γλουκοφαζ.Οι τιμες ολες ηταν οκ.Καμπυλη σακχαρου δεν καναμε..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sanel067 είπε:

Μου ειχε κανει αρχικα οτι εχει σχεση με σακχαρο και την αντισταση στην ινσουλινη,μου ειχε πει αν οι τιμες δεν ηταν ενταξει τοτε θα μου εδινε γλουκοφαζ.Οι τιμες ολες ηταν οκ.Καμπυλη σακχαρου δεν καναμε..

Δηλαδη έκανες καμπύλη ινσουλίνης και όχι σακχάρου? Με τέτοιο ιστορικό δεν μπορεί να μην εχεις κάνει καμπύλη σακχάρου..!! Πέρα από γλυκοζιλιωμενη και σάκχαρο νηστείας αυτη είναι η πιο σημαντική.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Δηλαδη έκανες καμπύλη ινσουλίνης και όχι σακχάρου? Με τέτοιο ιστορικό δεν μπορεί να μην εχεις κάνει καμπύλη σακχάρου..!! Πέρα από γλυκοζιλιωμενη και σάκχαρο νηστείας αυτη είναι η πιο σημαντική.. 

Οχι να σου πω την αληθεια δεν μ εβαλε,παρολα αυτα θα ξαναπαω να κανω προτου κανω οτιδηποτε..ναι μ εβαλε να κανω αντισταση στην ινσουλινη,κατι σχετικα με σακχαρο περα απο σακχαρο και γλυκοζιλιωμενη...επισης οταν ημουν εγκυος παρακολουθουσα με μετρητη σακχαρου,το πρωι νηστικη,1 ωρα μετα το φαγητο και 2 ωρες μετα νομιζω,και ολα ηταν οκ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sanel067 είπε:

Οχι να σου πω την αληθεια δεν μ εβαλε,παρολα αυτα θα ξαναπαω να κανω προτου κανω οτιδηποτε..ναι μ εβαλε να κανω αντισταση στην ινσουλινη,κατι σχετικα με σακχαρο περα απο σακχαρο και γλυκοζιλιωμενη...επισης οταν ημουν εγκυος παρακολουθουσα με μετρητη σακχαρου,το πρωι νηστικη,1 ωρα μετα το φαγητο και 2 ωρες μετα νομιζω,και ολα ηταν οκ...

Φαντάζομαι ξέρεις ότι οι τιμές για εγκυες είναι πιο αυστηρές από τους υπόλοιπους. Αν δεν είναι ενδοκρινολόγος αναπαράγωγης να πας σε έναν τέτοιο. Στον καλύτερο. Αν είναι εξιδεικευμενος οκ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Φαντάζομαι ξέρεις ότι οι τιμές για εγκυες είναι πιο αυστηρές από τους υπόλοιπους. Αν δεν είναι ενδοκρινολόγος αναπαράγωγης να πας σε έναν τέτοιο. Στον καλύτερο. Αν είναι εξιδεικευμενος οκ. 

Ειναι ενδοκρινολογος αναπαραγωγης απο τους πιο κορυφαιους υποτιθεται...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Οταν προτεινα στον γιατρο μου να στείλω σ ενα οικονομικό εργαστηριο για προεμφυτευτικο μου ειπε όχι γιατι στέλναμε και έβγαζαν no result, ειναι θεμα εξοπλισμού , βιολόγων δεν ξερω.

που εισαι εσυ; μας έλειψες!

Και τελικα που τα εστειλες Καντι μου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Sanel067 είπε:

Δυο φορες καναμε καρυοτυπο ζευγους και βγηκε φυσιολογικο.Ζητησαμε και μοριακο καρυοτυπο,κανενας δεν το δεχτηκε και δεν γνωριζω τον λογο.Σε δυο εμβρυα δεν μας εδωσε απαντηση το αλφα λαμπ γιατί υποτίθεται οτι το δειγμα που εστειλε η εμβρυολογος ηταν κακης ποιοτητας.Με λιγα λογια επειδη δεν ηθελε να τα πολυττσιμπησει και ετσι πηρε ενα πολυ μικρο κομματι το οποιο δεν μπορουσαν να το αναλυσουν.Παρολα αυτα προχωρησαμε σε δευτερη εμβρυομεταφορα μ αυτα που δεν μας εδωσαν απαντηση και πηρα μηδεν χοριακη.Ειμαι 35 ετων.Τον φεβρουαριο εκανα και βιοψια ενδομητριου για τυχον φλεγμονες και βγηκε αρνητικη.Στην τελευταια εγκυμοσυνη παρακολουθουσα,οιστραδιολη και προγεστερονη,και επαιρνα σικλακουρ και ουτρο.Στις 5τελευταιες εγκυμοσυνες πηρα κορτιζονη,αντιπηκτικες,σαόσπιρ,ουτρο και βιταμινες,και κλασικα εκει που ανεβαινε η χοριακη,επεφτε στην επομενη.Σε μια εγκυμοσυνη αντι για μωρο ειδαμε μια μαζα,καναμε καρυοτυπο εμβρυου δεν βρηκαν στοιχεια του γιατι στα μισα τπυ δρομου τ απεβαλα και πηγα εκτακτως για αποξεδη επειδη ειχα πονους αφορητους,και λεω αφορητους γιατι τους πονους περιοδους τους ειχα βιωσει σε σημειο που εκανα εμετο.Απο τις 9 εγκυμοσυνες σε 1 ειδαμε εμβρυο με χαμηλους παλμους 45, και διπλα στο εμβρυο παλι μια μαζα η οποια μεγαλωνε και πιστευαν οτι ειχα μερικη μυλη κυηση.Η βιοψια ομως βγηκε καθαρη απο μυλη κυηση...Απο εξετασεις εχουμε κανει τα παντα στη γνωσυη αιματολογο,σε γνωστο ενδοκρινολογο,και σε γνωστη ανδρολογο εδω θεσσαλονικη...

Όλες ήταν παλλινδρομες η μετράς κ τις βιοχημικές( επειδή έγραφες έπεφτε η χοριακη) . Συγγνώμη που σε ζαλίζω αλλά έχει διαφορά για εμενα

4 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Οταν προτεινα στον γιατρο μου να στείλω σ ενα οικονομικό εργαστηριο για προεμφυτευτικο μου ειπε όχι γιατι στέλναμε και έβγαζαν no result, ειναι θεμα εξοπλισμού , βιολόγων δεν ξερω.

που εισαι εσυ; μας έλειψες!

Σορυ αλλά είναι λάθος  αυτό που σου είπε....και επιβεβαιώνονται από την κοπέλα που το γράφει παρακάτω..το εργαστήριο ελέγχου δεν κάνει λάθος όταν έχει σωστό υλικο..το λάθος γίνεται στο εργαστήριο των με κεντρων.δεν παίζει να στείλουν κύτταρο σωστά παρμένο κ να βγει λάθος ή να μη βγει εμενα αυτό μου έλεγαν για αυτό ρώτησα βασικά κ είδα ότι όντως αυτό έγινε.Το κέντρο έστειλε λάθος υλικό κ πήραν no result

Αυτή τη στιγμή κ ντρέπομαι που στο γράφω πίνω τα μοχίτο μου δίπλα σε παραλία χαχα..καλά είμαι!!! διακοπές!  Μπαίνω αραιά κ που( περιμένω κάποιο πολύ συγκεκριμένο νέο να χαρώ κ να ηρεμήσω  με μια κοπέλα εδώ ) εσύ πως πας φουσκιτσα μου; Το νιώσεις το μπεμπακι;;;; Του χρόνου τέτοιο καιρό θα κάνεις βουτιές με τον πασά σου

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Όλες ήταν παλλινδρομες η μετράς κ τις βιοχημικές( επειδή έγραφες έπεφτε η χοριακη) . Συγγνώμη που σε ζαλίζω αλλά έχει διαφορά για εμενα

Σορυ αλλά είναι βλακεία αυτό που σου είπε....και επιβεβαιώνονται από την κοπέλα που το γράφει παρακάτω..το εργαστήριο δεν κάνει λάθος..το λάθος γίνεται στο εργαστήριο.δεν παίζει να στείλουν κύτταρο σωστά παρμένο κ να βγει λάθος.εμενα αυτό μου έλεγαν για αυτό ρώτησα βασικά κ είδα ότι όντως έγινε.Το κέντρο έστειλε λάθος υλικό κ πήραν no result

Αυτή τη στιγμή κ ντρέπομαι που στο γράφω πίνω τα μοχίτο μου δίπλα σε παραλία χαχα..καλά είναι διακοπές!  Μπαίνω αραιά κ που( περιμένω κάποιο πολύ συγκεκριμένο νέο να χαρώ κ να ηρεμήσω  όταν έρθει η ώρα θα σου πω) εσύ πως πας φουσκιτσα μου; Το νιώσεις το μπεμπακι;;;; Του χρόνου τέτοιο καιρό θα κάνεις βουτιές με τον πασά σου

Σου στέλνω το πμ για που ρώτησα και μου εδωσε αυτην την απάντηση, θα καταλάβεις οτι μπορει να εχει δίκιο.

 Σιγά μην ντραπεις που πίνεις μοχιτο!!! Και εισαι διακοπαρες!

 Εγω δεν το νιώθω το νινί , νιώθω το έντερο και εχω πονάκια  , που ποτε δεν ξαναείχα ,Αχ άντε να δούμε που θα ειμαστε και πως του χρόνου το καλοκαίρι.

 Να τα περνάτε τελεια!!!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

Το σκεφτηκα  για το τεστ! Αλλά δεν την ξαναπατάω . Αν δω αρνητικό θα ξενερώσω τελειως μεχρι την Πέμπτη ...μετα μου φαίνεται ανουσιο να συνεχιζω τα φαρμακα κ τις ενέσεις μέχρι την αλλη μερα .Αστο γιατι με τα τεστ εχω καει ασχημα στο παρελθον .

Υπομονη μεχρι την Πεμπτη ..αν δεν εχω σαλτάρει μεχρι τοτε ...αν κ κατα βαθος το ξερω το αποτέλεσμα .

 

Δημητρουλα μου λίγη υπομονή. Είναι ήδη Τριτη, Πέμπτη πρωί πας για την χοριακη. Μην ασχολείσαι με συμπτώματα -ή ύπαρξη του ή η μη ύπαρξη τους δεν λέει τίποτα απολύτως. Ούτε το ένστικτο μας λέει κάτι. Είναι είτε η επιθυμία μας για κάτι ή ο φόβος μας για μια πιθανή αρνητική έκβαση. Είναι πολύ δυσκολη η αναμονή, το ξέρουμε όλες εδώ... Προσπάθησε να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν ή σου αποσπούν την προσοχή -δες μια σειρά, πήγαινε μια βολτα, μαγείρεψε...οτιδήποτε. Σε φιλώ γλυκά. 

 

6 ώρες πρίν, island1 είπε:

Όλες ήταν παλλινδρομες η μετράς κ τις βιοχημικές( επειδή έγραφες έπεφτε η χοριακη) . Συγγνώμη που σε ζαλίζω αλλά έχει διαφορά για εμενα

Σορυ αλλά είναι λάθος  αυτό που σου είπε....και επιβεβαιώνονται από την κοπέλα που το γράφει παρακάτω..το εργαστήριο ελέγχου δεν κάνει λάθος όταν έχει σωστό υλικο..το λάθος γίνεται στο εργαστήριο των με κεντρων.δεν παίζει να στείλουν κύτταρο σωστά παρμένο κ να βγει λάθος ή να μη βγει εμενα αυτό μου έλεγαν για αυτό ρώτησα βασικά κ είδα ότι όντως αυτό έγινε.Το κέντρο έστειλε λάθος υλικό κ πήραν no result

Αυτή τη στιγμή κ ντρέπομαι που στο γράφω πίνω τα μοχίτο μου δίπλα σε παραλία χαχα..καλά είμαι!!! διακοπές!  Μπαίνω αραιά κ που( περιμένω κάποιο πολύ συγκεκριμένο νέο να χαρώ κ να ηρεμήσω  με μια κοπέλα εδώ ) εσύ πως πας φουσκιτσα μου; Το νιώσεις το μπεμπακι;;;; Του χρόνου τέτοιο καιρό θα κάνεις βουτιές με τον πασά σου

Πιες ένα μοχίτο και για εμάς που αργούν ακόμα οι διακοπές νησακι!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, island1 είπε:

 

Αυτή τη στιγμή κ ντρέπομαι που στο γράφω πίνω τα μοχίτο μου δίπλα σε παραλία χαχα..καλά είμαι!!! διακοπές!  Μπαίνω αραιά κ που( περιμένω κάποιο πολύ συγκεκριμένο νέο να χαρώ κ να ηρεμήσω  με μια κοπέλα εδώ ) εσύ πως πας φουσκιτσα μου; Το νιώσεις το μπεμπακι;;;; Του χρόνου τέτοιο καιρό θα κάνεις βουτιές με τον πασά σου

Καλημέρα!!! 

Και πολύ καλά κάνεις!!! Η μπέμπα φοράει μπικίνι? Βουτάτε τα μπούτια στην παραλία?? Το απολαμβάνει το νερό??? 

Χθες εμένα μου μίλησε το μικρό μικρό... Είχα βγει μπαλκόνι γιατί έκαναν εργασίες οι δίπλα Κ φοβόμουν μην μου χτυπήσουν το αμάξι κι ακούω κάποια στιγμή ει κυλία!!! Αλλά το πήρα είδηση αργά Κ την φώναξαν μέσα να φάει!!!! 

Χαχαχα

Πολύ πλακα

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, dimitra19 said:

Κοριτσια τι κάνετε ? 

Εγω δεν ειμαι καλά ! ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ! Αρχιζω κ το χανω ! 

Ειχα ολα τα συμπτωματα ξερετε , πονοι στο στηθος , στη μεση , πονακια περιοδου, υπνηλία μεχρι κ εντονες καουρες κ ναυτιες αλλά ξερω οτι ολα αυτα προκαλούνται απο τα φαρμακα κ με εχει πιασει απελπισια.

Δεν εχω δει αιματακι καθολου ( πολυ θα το ηθελα) , αν κ ξερω οτι δεν ειναι απαραιτητο .

Νιωθω οτι πάλι θα παρω αρνητική χοριακή απλα το νιωθω ! Ενστικτο ! 

Δεν αντεχω ως την Πεμπτη ,θα τρελαθω ! 

 

Σειρές και ταινίες

Παιχνίδια σε κινητό/υπολογιστή

Βόλτες 

Καφέ με φίλους

Τηλέφωνα/σκάιπ/βιντεοκλήσεις

Πλέξιμο/κέντημα

Παζλ

Γράψιμο

Παίξιμο μουσικού οργάνου

Διάβασμα βιβλίου

Περιοδικά

Σταυρόλεξα/σουντόκου

Οργάνωση ντουλαπιών

Κατασκευές διάφορες

Να λύσεις τον κύβο του ρούμπικ

Ονειροπόληση για το τι θα κάνεις άμα κερδίσεις το τζόκερ (το κάνω συχνά. Μπαίνω και βλέπω σπίτια και βίλες)

Μαγειρική

Αρχειοθέτηση

Να δεις παλιές φωτογραφίες

Να αδειάσεις ψυγείο/κατάψυξη

Χαρτοκοπτική

 

 

Ας προσθέσουν κι άλλες ό,τι μπορούν

Εγώ να προσθεσω ότι έφτιαχνα κι ένα excel με λίστες του τι θα χρειαστεί και τι όχι το μωρό και έψαχνα προσφορές. Κι όταν ήρθε τελικά η ώρα πολύ με βοήθησε. (Το είχα πρωτοφτιάξει γύρω στα 10 χρόνια πριν και το ανανέωνα). Δεν ξέρω όμως αν τις βοηθάει όλες αυτό. Από τη μία ίσως η απογοήτευση είναι πιο έντονη κι από την άλλη έντονη θα είναι όπως και να έχει.

Κουράγιο...

 

 

 

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 3

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...