Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, island1 είπε:

Εγώ συμφωνώ με τον άντρα σου...από τη στιγμή που έβαλες καλό υλικό σε ωάρια νομίζω έπαιξε ρόλο η μήτρα.Τοβσπερμα που λες " διορθώνει ένα μέρος των ωαρίων". Εμένα οι γιατροί μου έλεγαν και μέτρια να ναι τα εμβρια αν είναι καλό το ωάριο δίνει κύηση.

Ο Σφακ ήταν αντιθετος

Πιστευε ότι έφταιγαν τα έμβρυα ή το παράθυρο εμφύτευσης γι αυτό μου πρότεινε το ΕΡΑ. Μετά μου είπε ότι δεν το χρειάζομαι και επέμενε να προχωρήσουμε. Στην εμβρυομεταφορα, την δεύτερη, τον ρώτησα αν πρέπει να κάνω άλλες εξετάσεις ήταν κάθετος, ότι εγώ δεν έπρεπε να κάνω καμμια εξέταση. Αφού έμεινα, αυτό πρώτη φορά το γράφω, τον ρώτησα, τι θα έφταιγε αν δεν έμενα και μου είπε ξεκάθαρα τα έμβρυα.

Γι αυτό πιστεύω ακράδαντα ότι τα άλλα δε θα έδιναν εγκυμοσύνη και γι αυτό φοβάμαι τόσο πολύ γι αυτό το μωρό. 

Να τονίσω ότι δεν αμφισβητώ σε καμμια περίπτωση, το υλικό της δότριας. Είμαι σίγουρη ότι ήταν καλό. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 είπε:

Ο Σφακ ήταν αντιθετος

Πιστευε ότι έφταιγαν τα έμβρυα ή το παράθυρο εμφύτευσης γι αυτό μου πρότεινε το ΕΡΑ. Μετά μου είπε ότι δεν το χρειάζομαι και επέμενε να προχωρήσουμε. Στην εμβρυομεταφορα, την δεύτερη, τον ρώτησα αν πρέπει να κάνω άλλες εξετάσεις ήταν κάθετος, ότι εγώ δεν έπρεπε να κάνω καμμια εξέταση. Αφού έμεινα, αυτό πρώτη φορά το γράφω, τον ρώτησα, τι θα έφταιγε αν δεν έμενα και μου είπε ξεκάθαρα τα έμβρυα.

Γι αυτό πιστεύω ακράδαντα ότι τα άλλα δε θα έδιναν εγκυμοσύνη και γι αυτό φοβάμαι τόσο πολύ γι αυτό το μωρό. 

Να τονίσω ότι δεν αμφισβητώ σε καμμια περίπτωση, το υλικό της δότριας. Είμαι σίγουρη ότι ήταν καλό. 

Το ίδιο λέμε..αν δεν έμενες ξεκάθαρα τα εμβρια ( από ότι είδες δεν ανέφερε το σπέρμα) κι για την πρώτη αποτυχία σου είπε τα εμβρια( αφού δεν υπήρχε κάτι άλλο να εξετάσει ) και το παράθυρο( δηλαδή τη μήτρα...) Τα ίδια πράγματα λέμε... Αυτό σου είπε θεία...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Ο Σφακ ήταν αντιθετος

Πιστευε ότι έφταιγαν τα έμβρυα ή το παράθυρο εμφύτευσης γι αυτό μου πρότεινε το ΕΡΑ. Μετά μου είπε ότι δεν το χρειάζομαι και επέμενε να προχωρήσουμε. Στην εμβρυομεταφορα, την δεύτερη, τον ρώτησα αν πρέπει να κάνω άλλες εξετάσεις ήταν κάθετος, ότι εγώ δεν έπρεπε να κάνω καμμια εξέταση. Αφού έμεινα, αυτό πρώτη φορά το γράφω, τον ρώτησα, τι θα έφταιγε αν δεν έμενα και μου είπε ξεκάθαρα τα έμβρυα.

Γι αυτό πιστεύω ακράδαντα ότι τα άλλα δε θα έδιναν εγκυμοσύνη και γι αυτό φοβάμαι τόσο πολύ γι αυτό το μωρό. 

Να τονίσω ότι δεν αμφισβητώ σε καμμια περίπτωση, το υλικό της δότριας. Είμαι σίγουρη ότι ήταν καλό. 

Το πιο σημαντικό είναι ότι είσαι έγκυος τώρα. 

Προσωπικά πιστεύω ότι όταν δεν προκύπτει εγκυμοσύνη μπορεί να φταίνε χίλια πράγματα μπορεί και τίποτα. Μερικές φορές απλώς δεν συμβαίνει. Μερικές φορές πάλι συμβαίνει ακόμα και κόντρα σε χίλια προβλήματα. Είναι και αυτός ένας παράγοντας στην εξίσωση .

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Το πιο σημαντικό είναι ότι είσαι έγκυος τώρα. 

Προσωπικά πιστεύω ότι όταν δεν προκύπτει εγκυμοσύνη μπορεί να φταίνε χίλια πράγματα μπορεί και τίποτα. Μερικές φορές απλώς δεν συμβαίνει. Μερικές φορές πάλι συμβαίνει ακόμα και κόντρα σε χίλια προβλήματα. Είναι και αυτός ένας παράγοντας στην εξίσωση .

Κορίτσι με το καλό να πάρεις χοριακάρα πολύ χάρηκα με τα νέα σου να χαίρεσαι το αντράκι σου. (Σε θυμάμαι από παλιά ποστ μας ;-) )

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσι με το καλό να πάρεις χοριακάρα πολύ χάρηκα με τα νέα σου να χαίρεσαι το αντράκι σου. (Σε θυμάμαι από παλιά ποστ μας ;-) )

Ευχαριστώ πολύ Μπουκιτσα. Και εγώ σε θυμάμαι. Έχουμε βέβαια ακόμα μέχρι την χοριακη...προς το παρόν περιμένω να αδιαθετησω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Ωωω... Έπρεπε να έχει εμένα ο άντρας σου που στην εγκυμοσύνη δεν μπορούσα να φάω τίποτα και κατέληγα να τρώω ότι μου έκανε κέφι -ακομα και δρακουλινια. Βέβαια τα έβγαζα όλα μετά...

Να του πεις του άντρα σου "αγάπη μου το μωρό ήθελε..."

Ο μικρός η αλήθεια είναι ότι λέει αρκετές λέξεις για την ηλικία του -

Με το καλο το αδερφακι !!!

 

10 ώρες πρίν, island1 είπε:

Ακόμα εγώ θα έβγαζα να ξεπαγωσουν και τα 3. Στατιστικά να το πάρεις από την 3 μέρα ως τη βλαστοκυστη όλες " χάσαμε εμβριο" προσωπικά πιστεύω ότι θα πας με δύο και θα μείνεις και στα δύο :)

Εσυ τι κανεις καλο μου?πριχωρησες σε κατι?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Το πιο σημαντικό είναι ότι είσαι έγκυος τώρα. 

Προσωπικά πιστεύω ότι όταν δεν προκύπτει εγκυμοσύνη μπορεί να φταίνε χίλια πράγματα μπορεί και τίποτα. Μερικές φορές απλώς δεν συμβαίνει. Μερικές φορές πάλι συμβαίνει ακόμα και κόντρα σε χίλια προβλήματα. Είναι και αυτός ένας παράγοντας στην εξίσωση .

Ευτυχώς τα καταφερα.Και είναι το πιο σημαντικό από όλα. 

Για εμένα είναι πολύ σημαντικό το ότι έμαθα γιατί τόσα χρόνια δεν τα κατάφερα με δικά μου ωαρια....γι αυτό Κ φοβάμαι για το παιδι τώρα και τρέμω μη βγει τπτ. Πιστεύω από Τετάρτη και μετά θα ηρεμήσω. 

  • Μου αρέσει 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου τηλ από Ιακεντρο. Βρέθηκε δότρια στην ηλικία που ήθελα 26 με την ομάδα αίματος μας. Εγώ όμως την  ειχα ενημέρωσει προχθές  ότι και λογω υστεροσκοπησης και οικονομικων πάμε για Νοέμβριο. Με ρώτησε αν θέλω να προχωρήσει η δότρια και να κατέβουμε για σπέρμα όπως το είχα τονίσει ότι θα ξανακατεβουμε, άρα να τα βάλουμε κατεψυγμενα ή να το αφήσουμε και βλέπουμε διαθεσιμότητα για Νοέμβριο. Τουλάχιστον ρωτάνε για όλα και δεν προχωράνε μόνοι τους όπως φοβόμουν. Μου είπε ότι έχει ζευγάρια που περιμένουν με φάρμακα  από το Μάιο. Δεν σημαίνει ότι δε θα έχει τότε διαθέσιμη απλά δεν το ξέρει. . Δεν ήθελα να δεσμευτώ μόνη μου. Και είπα να μιλήσω με το Σφακ. Τι λέτε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλημέρα. Μου τηλ από Ιακεντρο. Βρέθηκε δότρια στην ηλικία που ήθελα 26 με την ομάδα αίματος μας. Εγώ όμως την  ειχα ενημέρωσει προχθές  ότι και λογω υστεροσκοπησης και οικονομικων πάμε για Νοέμβριο. Με ρώτησε αν θέλω να προχωρήσει η δότρια και να κατέβουμε για σπέρμα όπως το είχα τονίσει ότι θα ξανακατεβουμε, άρα να τα βάλουμε κατεψυγμενα ή να το αφήσουμε και βλέπουμε διαθεσιμότητα για Νοέμβριο. Τουλάχιστον ρωτάνε για όλα και δεν προχωράνε μόνοι τους όπως φοβόμουν. Μου είπε ότι έχει ζευγάρια που περιμένουν με φάρμακα  από το Μάιο. Δεν σημαίνει ότι δε θα έχει τότε διαθέσιμη απλά δεν το ξέρει. . Δεν ήθελα να δεσμευτώ μόνη μου. Και είπα να μιλήσω με το Σφακ. Τι λέτε; 

Πολύ ευχάριστα τα νέα σου!!Εγώ θα προτιμούσα να είμαι ετοιμη τον Νοέμβριο, να έχω δλδ τα εμβρυάκια μου κ να αποφύγω το άγχος θα βρεθεί δε θα βρεθεί δότρια, γιατί, χωρίς να θέλω να δημιουργήσω άγχος, είναι κ το θέμα του ιού, που δεν ξέρουμε πως θα εξελιγχθούν τα πράγματα.Ότι κ αν αποφασίσεις σου εύχομαι απο καρδιάς να έχεις σύντομα τα πιο ευχάριστα νέα της ζωής σου:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Πολύ ευχάριστα τα νέα σου!!Εγώ θα προτιμούσα να είμαι ετοιμη τον Νοέμβριο, να έχω δλδ τα εμβρυάκια μου κ να αποφύγω το άγχος θα βρεθεί δε θα βρεθεί δότρια, γιατί, χωρίς να θέλω να δημιουργήσω άγχος, είναι κ το θέμα του ιού, που δεν ξέρουμε πως θα εξελιγχθούν τα πράγματα.Ότι κ αν αποφασίσεις σου εύχομαι απο καρδιάς να έχεις σύντομα τα πιο ευχάριστα νέα της ζωής σου:x

Ξέρεις από την άλλη ο σύζυγος παίρνει τις androferti και θα θέλαμε να συμπληρώσει έναν κύκλο. Τις παίρνει από τον Αύγουστο αν δεν κάνω λάθος.. Θα πρέπει να βρω τον Σφακ.Να μου πει τη γνώμη του. Δε σου κρύβω ότι λόγω σακχάρου στο φυσικό κύκλο φαντάζομαι  θα πάρω ένα σκασμό cyclacur  για να συγχρονίστω με τη δότρια. Εμενα από 2 την ημέρα αρχίζει το "πανηγύρι"..Ιδανικα εγώ νομίζω θα ήτανε με κατεψυγμένα το Νοέμβριο αλλά με εμβρυα Οκτωβρίου.. Ο, τι να ναι δηλαδή.. Εκτός αν ο Σφακ θέλει να κανω μια δοκιμή με φρέσκα. Από την άλλη γιατί να, μη βρεθεί και τον επόμενο μήνα..; Αν την απελευθερωσουμε από την ομάδα αίματος θα βρει πολύ εύκολα από ο, τι κατάλαβα.. Αχ.. Σας ζαλίζω και εσάς.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious said:

Ξέρεις από την άλλη ο σύζυγος παίρνει τις androferti και θα θέλαμε να συμπληρώσει έναν κύκλο. Τις παίρνει από τον Αύγουστο αν δεν κάνω λάθος.. Θα πρέπει να βρω τον Σφακ.Να μου πει τη γνώμη του. Δε σου κρύβω ότι λόγω σακχάρου στο φυσικό κύκλο φαντάζομαι  θα πάρω ένα σκασμό cyclacur  για να συγχρονίστω με τη δότρια. Εμενα από 2 την ημέρα αρχίζει το "πανηγύρι"..Ιδανικα εγώ νομίζω θα ήτανε με κατεψυγμένα το Νοέμβριο αλλά με εμβρυα Οκτωβρίου.. Ο, τι να ναι δηλαδή.. Εκτός αν ο Σφακ θέλει να κανω μια δοκιμή με φρέσκα. Από την άλλη γιατί να, μη βρεθεί και τον επόμενο μήνα..; Αν την απελευθερωσουμε από την ομάδα αίματος θα βρει πολύ εύκολα από ο, τι κατάλαβα.. Αχ.. Σας ζαλίζω και εσάς.. 

Καλά κάνεις και τα σκέφτεσαι όλα...ρώτησε και το γιατρό να δεις τι άποψη έχει για όλα τα θέματα και αποφασίζετε μετά. Σεπτέμβρης είναι κιόλας, ίσως στο Ιάκεντρο αν πείτε ότι θέλετε Οκτώβριο να πάρετε τα έμβρυα να μπορούν να κρατήσουν τη δότρια...Με το καλό όποτε κ αν προχωρήσετε να πάνε όλα τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Καλά κάνεις και τα σκέφτεσαι όλα...ρώτησε και το γιατρό να δεις τι άποψη έχει για όλα τα θέματα και αποφασίζετε μετά. Σεπτέμβρης είναι κιόλας, ίσως στο Ιάκεντρο αν πείτε ότι θέλετε Οκτώβριο να πάρετε τα έμβρυα να μπορούν να κρατήσουν τη δότρια...Με το καλό όποτε κ αν προχωρήσετε να πάνε όλα τέλεια!

Δεν νομίζω γιατί δύο φορές σα να μονόλογουσε ότι έχει και την αλλη που περιμένει από το Μάιο!! Αντε να βρεις το Σφακ. Μόνο με E mail.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Δεν νομίζω γιατί δύο φορές σα να μονόλογουσε ότι έχει και την αλλη που περιμένει από το Μάιο!! Αντε να βρεις το Σφακ. Μόνο με E mail.. 

Καλά κ έτσι να είναι θα βρεθεί άλλη σίγουρα, τώρα για την ομάδα αίματος δεν έχω ιδέα...πρέπει να είναι ίδια ε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Καλά κ έτσι να είναι θα βρεθεί άλλη σίγουρα, τώρα για την ομάδα αίματος δεν έχω ιδέα...πρέπει να είναι ίδια ε?

Ίδια αν αποφασίσεις να μην το πεις στο παιδί. Εμείς ακόμη δεν ξέρουμε τι θα κάνουμε. Αν και γενικώς μπορεί αν.... καταφέρουμε να  κάνουμε μωρό να του το πούμε.. Το θέμα είναι γιατί να αποφασίσουμε βιαστικά τωρα. Το σύζυγο δεν τον νοιάζει καθόλου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ξέρεις από την άλλη ο σύζυγος παίρνει τις androferti και θα θέλαμε να συμπληρώσει έναν κύκλο. Τις παίρνει από τον Αύγουστο αν δεν κάνω λάθος.. Θα πρέπει να βρω τον Σφακ.Να μου πει τη γνώμη του. Δε σου κρύβω ότι λόγω σακχάρου στο φυσικό κύκλο φαντάζομαι  θα πάρω ένα σκασμό cyclacur  για να συγχρονίστω με τη δότρια. Εμενα από 2 την ημέρα αρχίζει το "πανηγύρι"..Ιδανικα εγώ νομίζω θα ήτανε με κατεψυγμένα το Νοέμβριο αλλά με εμβρυα Οκτωβρίου.. Ο, τι να ναι δηλαδή.. Εκτός αν ο Σφακ θέλει να κανω μια δοκιμή με φρέσκα. Από την άλλη γιατί να, μη βρεθεί και τον επόμενο μήνα..; Αν την απελευθερωσουμε από την ομάδα αίματος θα βρει πολύ εύκολα από ο, τι κατάλαβα.. Αχ.. Σας ζαλίζω και εσάς.. 

Καθόλου δεν μας ζαλίζεις βρε κούκλα.Είναι εύλογοι οι προβληματισμοί σου.Είναι ένα σημαντικό βήμα κ καλά κάνεις κ το σκέφτεσαι.Οπότε το καλύτερο είναι να μιλήσεις με τον γιατρό κ να σε κατευθύνει αυτός.Εμπιστέψου τον κ θα δεις που θα χαλαρώσεις πολύ απο σκέψεις..Να μας πεις πως το προσεγγίζει όταν με το καλό επικοινωνήσεις..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...