Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Απλώς Αν τα καταφέρει με δικά της, πρέπει να τους αποζημιώσει. Φίλη που τα κατάφερε φυσιολογικά στην καραντίνα ενώ είχε ήδη έμβρυα, αποζημίωσε το κέντρο. 

Άλλο κέντρο, όχι το Ιακ

Στα λόγια μου έρχεσαι 

Κατι αλλο λοιπόν είδαν κι αυτά για εμένα είναι δικαιολογίες. 

Καλε εννοειται! Αυτο θα κοιτάξει μετα; τόσα λεφτά έχουν ήδη ξοδευτεί, σταγόνα στον ωκεανό.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, alina80 είπε:

Καλημέρα όμορφες.

Μια ερώτηση...σας πρότειναν και εσάς να κάνετε μαστογραφία πριν την προσπάθεια; Εμένα και ο γυναικολόγος μου και ο εξωσωματικος το θεωρούν απαραίτητο. Έτσι είχα κανει και πριν τον μικρό, έτσι θα κάνω και τώρα. Αλλά ρωτάω από περιέργεια -κυριως τα πιο μεγάλα κορίτσια της παρεας

Τα περισσοτερα κέντρα ζητάνε.πριν την προσπαθεια.

Εκτος αυτού όμως,οι γυναικολογοι ζητανε στα 38 να γινεται η πρωτη μαστογραφια αναφοράς συμφωνα με.τις τελευταιες διεθνείς οδηγίες κι επειτα καθε χρονο μετα τα 40.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Απλώς Αν τα καταφέρει με δικά της, πρέπει να τους αποζημιώσει. Φίλη που τα κατάφερε φυσιολογικά στην καραντίνα ενώ είχε ήδη έμβρυα, αποζημίωσε το κέντρο. 

Άλλο κέντρο, όχι το Ιακ

Στα λόγια μου έρχεσαι 

Κατι αλλο λοιπόν είδαν κι αυτά για εμένα είναι δικαιολογίες. 

Εννοείται ότι αποζημιώνεις την κοπέλα, τα φάρμακα και τη διαδικασία γονιμοποίησης.Απλως γλυτώνεις την εμβρυομεταφορα. Τουλάχιστον τα μισά χρήματα. 

Έστειλε email ο Σφακ οτι ο ένας μήνας δε κάνει τη διαφορά και ότι θα είναι δυσχερης η εύρεση δοτριας σε ένα μήνα  και μάλιστα σε μικρότερη ηλικία. Μάλλον με τις ηλικίες  καταλαβαίνω έχουν πρόβλημα..Δεν έχουν μικρές. Κάτω από 26- 25..Τωρα καταλαβαίνω ότι τους δυσκόλεψε μάλλον το οριο ηλικίας που έβαλα.  Και υποθέτω ότι δεν έχει θέμα με κατεψυγμένα, φρέσκα για να μου πει έτσι. Βεβαια ο Σφακ δε ξερει ότι έχω κάτι ψείρες εμβρυα εδώ...Τωρα έστειλα και στο γυναικολόγο μου που ξέρει τα πάντα, τα εμβρυα, τα οικονομικά μας, μας ζει τόσο καιρό και που τον εμπιστεύομαι απόλυτα. Να δω τι θα μου πει.. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Καλε εννοειται! Αυτο θα κοιτάξει μετα; τόσα λεφτά έχουν ήδη ξοδευτεί, σταγόνα στον ωκεανό.

Εγώ το λέω γιατί θα είναι δώρο Θεού να πετύχει με τα δικα της.  Να το σκεφτεί καλά. Εγώ το έχω πει νομίζω, όσο προχωρούσα με δικά μου δεν προχωρούσε το θέμα.... Γιατί ήθελα παράλληλα. Όταν είπα είμαι αποφασισμένη, μπήκε το νερό στο αυλάκι.Γι αυτό λέω αυτό με τις δυσκολίες κλπ, φθηνές δικαιολογίες... Κάτι είδαν αυτοί, τι ειναι νομίζεις, βλάκες??? 

Εγώ πιστευω πρέπει να κλείσει τη δοτρια κ μετά βλέπει πως προχωράει. 

Just now, anoulious είπε:

Εννοείται ότι αποζημιώνεις την κοπέλα, τα φάρμακα και τη διαδικασία γονιμοποίησης.Απλως γλυτώνεις την εμβρυομεταφορα. Τουλάχιστον τα μισά χρήματα. 

Έστειλε email ο Σφακ οτι ο ένας μήνας δε κάνει τη διαφορά και ότι θα είναι δυσχερης η εύρεση δοτριας σε ένα μήνα  και μάλιστα σε μικρότερη ηλικία. Μάλλον με τις ηλικίες  καταλαβαίνω έχουν πρόβλημα..Δεν έχουν μικρές. Κάτω από 26- 25..Τωρα καταλαβαίνω ότι τους δυσκόλεψε μάλλον το οριο ηλικίας που έβαλα.  Και υποθέτω ότι δεν έχει θέμα με κατεψυγμένα, φρέσκα για να μου πει έτσι. Βεβαια ο Σφακ δε ξερει ότι έχω κάτι ψείρες εμβρυα εδώ...Τωρα έστειλα και στο γυναικολόγο μου που ξέρει τα πάντα, τα εμβρυα, τα οικονομικά μας, μας ζει τόσο καιρό και που τον εμπιστεύομαι απόλυτα. Να δω τι θα μου πει.. 

 

Δε του έχεις πει πως έχεις έμβρυα? Πολύ κακώς!! 

Μια χαρά μικρές έχουν, έχω δει δοτριες του ΙΑΚ.... 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Καλημέρα όμορφες.

Μια ερώτηση...σας πρότειναν και εσάς να κάνετε μαστογραφία πριν την προσπάθεια; Εμένα και ο γυναικολόγος μου και ο εξωσωματικος το θεωρούν απαραίτητο. Έτσι είχα κανει και πριν τον μικρό, έτσι θα κάνω και τώρα. Αλλά ρωτάω από περιέργεια -κυριως τα πιο μεγάλα κορίτσια της παρεας

Καλημερα κοπελα μου!ναι και περισυ και φετοσ ειναι να κανω παλι!για εμασ ειδικα τισ μεγαλυτερεσ με ιστορια εξωσωματικων επιβαλλεται!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 είπε:

Εγώ το λέω γιατί θα είναι δώρο Θεού να πετύχει με τα δικα της.  Να το σκεφτεί καλά. Εγώ το έχω πει νομίζω, όσο προχωρούσα με δικά μου δεν προχωρούσε το θέμα.... Γιατί ήθελα παράλληλα. Όταν είπα είμαι αποφασισμένη, μπήκε το νερό στο αυλάκι.Γι αυτό λέω αυτό με τις δυσκολίες κλπ, φθηνές δικαιολογίες... Κάτι είδαν αυτοί, τι ειναι νομίζεις, βλάκες??? 

Εγώ πιστευω πρέπει να κλείσει τη δοτρια κ μετά βλέπει πως προχωράει. 

Δε του έχεις πει πως έχεις έμβρυα? Πολύ κακώς!! 

Μια χαρά μικρές έχουν, έχω δει δοτριες του ΙΑΚ.... 

Μικρή είναι και μια 28, μικρή είναι και μια 22!!Εγω είμαι 45 και μάλλον επειδή έχω πολύ καλή επιδερμίδα λόγω μπαμπα μου(εχει φοβερό δέρμα) φαίνομαι πάνω από 10 χρονια μικρότερη.. Όχι ότι είμαι καμμία ιδιαίτερη, πως είπε η Moana, μια συνηθισμένη  είμαι και εγώ απλά δεν φαίνομαι καθόλου για την ηλικία μου. . Δεν παύει όμως να είμαι 45..Έχω γίνει καχύποπτη με όλους.. 

Just now, Καντι είπε:

Καλε εννοειται! Αυτο θα κοιτάξει μετα; τόσα λεφτά έχουν ήδη ξοδευτεί, σταγόνα στον ωκεανό.

Σίγουρα κανένα 1000 από ο, τι  υπολογίζω όπως μας ανέλυσαν τις αμοιβές. Όχι και λίγα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Μικρή είναι και μια 28, μικρή είναι και μια 22!!Εγω είμαι 45 και μάλλον επειδή έχω πολύ καλή επιδερμίδα λόγω μπαμπα μου(εχει φοβερό δέρμα) φαίνομαι πάνω από 10 χρονια μικρότερη.. Όχι ότι είμαι καμμία ιδιαίτερη, πως είπε η Moana, μια συνηθισμένη  είμαι και εγώ απλά δεν φαίνομαι καθόλου για την ηλικία μου. . Δεν παύει όμως να είμαι 45..Έχω γίνει καχύποπτη με όλους.. 

Σίγουρα κανένα 1000 από ο, τι  υπολογίζω όπως μας ανέλυσαν τις αμοιβές. Όχι και λίγα. 

Μην το βλέπεις ετσι, αν εισαι εγκυος;;; Όσα και να πουν. Σκέψου οτι θα τα έδινες ούτως ή άλλως στην επόμενη προσπαθεια. Και μάλιστα η άποψη μου ειναι τα κρατήσεις και μεχρι να γεννήσεις.

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Μικρή είναι και μια 28, μικρή είναι και μια 22!!Εγω είμαι 45 και μάλλον επειδή έχω πολύ καλή επιδερμίδα λόγω μπαμπα μου(εχει φοβερό δέρμα) φαίνομαι πάνω από 10 χρονια μικρότερη.. Όχι ότι είμαι καμμία ιδιαίτερη, πως είπε η Moana, μια συνηθισμένη  είμαι και εγώ απλά δεν φαίνομαι καθόλου για την ηλικία μου. . Δεν παύει όμως να είμαι 45..Έχω γίνει καχύποπτη με όλους.. 

Σίγουρα κανένα 1000 από ο, τι  υπολογίζω όπως μας ανέλυσαν τις αμοιβές. Όχι και λίγα. 

Κι εγώ για πολύ μικρότερη έδειχνα και δείχνω αλλά η ηλικία δε με ένοιαζε. Με ένοιαζε όμως να μη δίνει πρώτη φορά και το ξεκαθάρισα αυτό. Ειδικά με το θέμα του άντρα, ήθελα να εξασφαλίσω άριστο υλικό από εκεί, γι αυτό δεν πήγα με δικά μου Ωαρια Κ υλικό του άντρα. 

Κι εγώ είχα γίνει καχύποπτη και πολύ, αυτά θα φύγουν όμως, θα το δεις

Just now, Καντι είπε:

Μην το βλέπεις ετσι, αν εισαι εγκυος;;; Όσα και να πουν. Σκέψου οτι θα τα έδινες ούτως ή άλλως στην επόμενη προσπαθεια. Και μάλιστα η άποψη μου ειναι τα κρατήσεις και μεχρι να γεννήσεις.

Θα συμφωνήσω απόλυτα 

Αυτό είπα και στη φίλη μου, κράτα τα ως και να γεννήσεις, ποτέ δεν ξέρεις. Αλλά αυτή ήταν άλλη περίπτωση, εξ αρχής δεν ήθελε να πάει με δωρεά, έκανε το χατήρι του άντρα και δεν τα κράτησε. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

@Thia1985 ποια χρονιά εκανες την πρώτη σου εξωσωματική;

2017 στον ακατανομαστο. Πήγα Φλεβάρη, μας πήρε ένα κάρο λεφτά σε εξετασεις(οκ,μου χρειάστηκαν μετά,του άντρα )  και η προσπάθεια έγινε από 31.05 έως 10.06. 10.06 η Ωοληψια. 

Από 2016-2017 έκανα σπερματεγχυσεις. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Μην το βλέπεις ετσι, αν εισαι εγκυος;;; Όσα και να πουν. Σκέψου οτι θα τα έδινες ούτως ή άλλως στην επόμενη προσπαθεια. Και μάλιστα η άποψη μου ειναι τα κρατήσεις και μεχρι να γεννήσεις.

Εγω πιστεύω ότι το Ιακ πάντα έχει δοτριες. Δεν είναι πια ευκαιρία-εκπτώσεις.. Ειδικά τώρα που σκεφτόμαστε να της πούμε να μην κοιτάξει ομάδα αίματος. Να ψάξει κάτι τον επόμενο μήνα ,να ξανά κατέβουμε πάλι όταν θα βρεθεί άλλη δότρια, να δώσουμε δείγμα.Να εχει ολοκληρώσει τις βιταμίνες, θα  έχουμε  προλάβει να επαναλάβει σίγουρα και κατατμιση.Επειδη όμως μπορεί να είμαι στον κόσμο μου και να ειναι μοναδική ευκαιρία, σκέφτομαι να ακούσω το γυναικολογο μου που  συνεργάζεται με το Ιακ, με το Σφακ και τον εμπιστευομαι απόλυτα. Που με πονάει και το ξέρω. Ο οποίος και μου τηλ  πριν λίγο και δεν το άκουσα. Αντε τώρα να με ξαναπαρει. θα σκάσω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Εγω πιστεύω ότι το Ιακ πάντα έχει δοτριες. Δεν είναι πια ευκαιρία-εκπτώσεις.. Ειδικά τώρα που σκεφτόμαστε να της πούμε να μην κοιτάξει ομάδα αίματος. Να ψάξει κάτι τον επόμενο μήνα ,να ξανά κατέβουμε πάλι όταν θα βρεθεί άλλη δότρια, να δώσουμε δείγμα.Να εχει ολοκληρώσει τις βιταμίνες, θα  έχουμε  προλάβει να επαναλάβει σίγουρα και κατατμιση.Επειδη όμως μπορεί να είμαι στον κόσμο μου και να ειναι μοναδική ευκαιρία, σκέφτομαι να ακούσω το γυναικολογο μου που  συνεργάζεται με το Ιακ, με το Σφακ και τον εμπιστευομαι απόλυτα. Που με πονάει και το ξέρω. Ο οποίος και μου τηλ  πριν λίγο και δεν το άκουσα. Αντε τώρα να με ξαναπαρει. θα σκάσω. 

Ζητά να σου την κρατήσουν για οταν ολοκληρωθεί το σχήμα με τις βιταμίνες. Δεν το βρίσκω τοσο φοβερό. Στείλε μειλ οτι τωρα είδες την κλήση να σε ξαναπάρει αν παιρνεις και δεν το σηκώνει.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ζητά να σου την κρατήσουν για οταν ολοκληρωθεί το σχήμα με τις βιταμίνες. Δεν το βρίσκω τοσο φοβερό. Στείλε μειλ οτι τωρα είδες την κλήση να σε ξαναπάρει αν παιρνεις και δεν το σηκώνει.

Το Ιακ δεν την κρατάνε  αφού μου είπε για να με πιέσει ότι  έχουν την άλλη με φάρμακα (λογικα σικλακιουρ) από το Μάιο σε αναμονη!!Μια ληπτρια. Προφανώς  νομίζουν ότι απευθύνονται σε χαζούς.. Δεν το σχολίασα.. ο δε γιατρός μου του τηλ το σήκωσε η βοηθός του και θα με ξαναπαρει όταν μπορέσει.. Άρα υπομονή. Έχει άμεση γνώση τι συμβαίνει στο Ιακ και αν είναι όντως ευκαιρία η όχι.. Γιατί μου έλεγε κάτι σχετικό τις προάλλες αλλά δεν έδωσα βάση.. Τωρα και στην τουαλέτα θα το πάρω.. Χα! Χα! 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Το Ιακ δεν την κρατάνε  αφού μου είπε για να με πιέσει ότι  έχουν την άλλη με φάρμακα (λογικα σικλακιουρ) από το Μάιο σε αναμονη!!Μια ληπτρια. Προφανώς  νομίζουν ότι απευθύνονται σε χαζούς.. Δεν το σχολίασα.. ο δε γιατρός μου του τηλ το σήκωσε η βοηθός του και θα με ξαναπαρει όταν μπορέσει.. Άρα υπομονή. Έχει άμεση γνώση τι συμβαίνει στο Ιακ και αν είναι όντως ευκαιρία η όχι.. Γιατί μου έλεγε κάτι σχετικό τις προάλλες αλλά δεν έδωσα βάση.. Τωρα και στην τουαλέτα θα το πάρω.. Χα! Χα! 

Ρε κορίτσια, εμενα γιατί μου φαίνεται  λιγο περίεργο ολο αυτο; πιστεύετε εσείς  οτι βρίσκουν μια κ μοναδική δότρια που συγχρονιζουν με τη μια κ μοναδική λήπτρια κάθε φορα; Ειμαι πολυ δύσπιστη ως προς αυτο! Πιστεύω  οτι εχουν κάποιες δότριες που τις βάζουν στη διαδικασία της διέγερσης κ μαζεύουν σε τράπεζα τα ωαρια... Άσε που η διακίνηση ωαριων επιτρέπεται στην Ευρώπη, σύμφωνα με νόμο, οποτε και φέρνουν κ στην Ελλάδα. Μου φαίνεται πολυ δύσκολο κάθε φορα που παει ενα ζευγάρι  σε ενα κεντρο να ψάχνουν να βρουν μια γυναίκα που θα μπει επιτόπου σε διαδικασία αποκλειστικά για σενα. Σορρυ παλι που πετάγομαι εδω να μοιραστώ τις ανησυχίες μου αλλα ειμαι πολυ καχύποπτη με αυτα. Εσυ τα ρώτησες αυτα Αννουλι; Επίσης μια δοτρια μπορει να δώσει μέχρι κ 10 φορές διάβασα ωαρια, δηλ τι; να κανει 10 διεγερσεις; Αυτο κ αν ειναι κουλο

Αγαπη, εσυ να μη βιαστείς κ να κανεις αυτο που νιώθεις, μην πιεζεσαι, καντα όπως τα σκέφτεσαι 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...