Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

      υγρά κιτρινωπά στο σερβιετακι εχω καιρό τώρα αλλά οκ με έχει δει! πόνους δεν εχω , το μωράκι το νιώθω όλη μέρα ! συσπάσεις -σφιξιματα εχω έτσι κ αλλιώς όποτε δεν μου κάνει εντυπωση! απλώς αυτό το βάρος μ κάνει εντυπωση , κάθε μέρα το χω! 

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, anoulious said:

Ξέρεις από την άλλη ο σύζυγος παίρνει τις androferti και θα θέλαμε να συμπληρώσει έναν κύκλο. Τις παίρνει από τον Αύγουστο αν δεν κάνω λάθος.. Θα πρέπει να βρω τον Σφακ.Να μου πει τη γνώμη του. Δε σου κρύβω ότι λόγω σακχάρου στο φυσικό κύκλο φαντάζομαι  θα πάρω ένα σκασμό cyclacur  για να συγχρονίστω με τη δότρια. Εμενα από 2 την ημέρα αρχίζει το "πανηγύρι"..Ιδανικα εγώ νομίζω θα ήτανε με κατεψυγμένα το Νοέμβριο αλλά με εμβρυα Οκτωβρίου.. Ο, τι να ναι δηλαδή.. Εκτός αν ο Σφακ θέλει να κανω μια δοκιμή με φρέσκα. Από την άλλη γιατί να, μη βρεθεί και τον επόμενο μήνα..; Αν την απελευθερωσουμε από την ομάδα αίματος θα βρει πολύ εύκολα από ο, τι κατάλαβα.. Αχ.. Σας ζαλίζω και εσάς.. 

Αφού λογικά θα είναι καλης ποιοτητας τα ωαρια κ κατα συνεπεια τα εμβρυα θα προτιμούσα να  ειναι κατεψυγμένα κ να πετυχω το δικό μου  παραθυρο «φυσικά». Προσωπικά ο τεχνητός τροπος να βρουμε το παράθυρο εμενα δε μου πηγε.. αλλα και παλι ειναι προσωπικό το θέμα. Ο γιατρός οντως που σε ξερει θα σου δωσει την πιο σωστη συμβουλη. Καλή επιτυχία όπως και να χει!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Roda είπε:

Αφού λογικά θα είναι καλης ποιοτητας τα ωαρια κ κατα συνεπεια τα εμβρυα θα προτιμούσα να  ειναι κατεψυγμένα κ να πετυχω το δικό μου  παραθυρο «φυσικά». Προσωπικά ο τεχνητός τροπος να βρουμε το παράθυρο εμενα δε μου πηγε.. αλλα και παλι ειναι προσωπικό το θέμα. Ο γιατρός οντως που σε ξερει θα σου δωσει την πιο σωστη συμβουλη. Καλή επιτυχία όπως και να χει!!!! 

Και εδω ερχεται  η εμμονη του Σφακ να κανουμε το παραθυρο(ερα)σε τεχνητο ενω εγω ηθελα φυσικο γιατι σκεφτομουν σακχαρα κλπ..Κουραστηκα τοσο με ολα αυτα .Μονο με το γυναικολογο μου μπορω να τα συζητησω ολα αυτα αναλυτικα.Γιατι το Σφακ αντε βρες τον..Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλημέρα. Μου τηλ από Ιακεντρο. Βρέθηκε δότρια στην ηλικία που ήθελα 26 με την ομάδα αίματος μας. Εγώ όμως την  ειχα ενημέρωσει προχθές  ότι και λογω υστεροσκοπησης και οικονομικων πάμε για Νοέμβριο. Με ρώτησε αν θέλω να προχωρήσει η δότρια και να κατέβουμε για σπέρμα όπως το είχα τονίσει ότι θα ξανακατεβουμε, άρα να τα βάλουμε κατεψυγμενα ή να το αφήσουμε και βλέπουμε διαθεσιμότητα για Νοέμβριο. Τουλάχιστον ρωτάνε για όλα και δεν προχωράνε μόνοι τους όπως φοβόμουν. Μου είπε ότι έχει ζευγάρια που περιμένουν με φάρμακα  από το Μάιο. Δεν σημαίνει ότι δε θα έχει τότε διαθέσιμη απλά δεν το ξέρει. . Δεν ήθελα να δεσμευτώ μόνη μου. Και είπα να μιλήσω με το Σφακ. Τι λέτε; 

Να ρωτήσεις τον Σφακ εάν για τη δική σου περίπτωση είναι καλύτερο αυτό.Τα κατεψυγμένα ξέρουμε όλοι ότι έχουν ίση δυναμική .Σε αυτό το κομμάτι λοιπόν είσαι οκ αν μιλάμε για εμβρια.Εαν σου πει ότι θέλεις εσύ κι ότι είναι το ίδιο εγώ θα σου έλεγα κάνε το.Θα ξεγνοιασιά από αυτό κ θα επικεντρωθείς σε όλα τα άλλα.Πολυ χάρηκα με τα νέα σου

 

On 6/9/2020 at 3:18 ΜΜ, annamariag77 είπε:

Με το καλο το αδερφακι !!!

 

Εσυ τι κανεις καλο μου?πριχωρησες σε κατι?

Το άφησα τελείως.

Περαστικά το σκεφτήκαμε πάρα πολύ αλλά πια είπαμε στοπ.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλημέρα. Μου τηλ από Ιακεντρο. Βρέθηκε δότρια στην ηλικία που ήθελα 26 με την ομάδα αίματος μας. Εγώ όμως την  ειχα ενημέρωσει προχθές  ότι και λογω υστεροσκοπησης και οικονομικων πάμε για Νοέμβριο. Με ρώτησε αν θέλω να προχωρήσει η δότρια και να κατέβουμε για σπέρμα όπως το είχα τονίσει ότι θα ξανακατεβουμε, άρα να τα βάλουμε κατεψυγμενα ή να το αφήσουμε και βλέπουμε διαθεσιμότητα για Νοέμβριο. Τουλάχιστον ρωτάνε για όλα και δεν προχωράνε μόνοι τους όπως φοβόμουν. Μου είπε ότι έχει ζευγάρια που περιμένουν με φάρμακα  από το Μάιο. Δεν σημαίνει ότι δε θα έχει τότε διαθέσιμη απλά δεν το ξέρει. . Δεν ήθελα να δεσμευτώ μόνη μου. Και είπα να μιλήσω με το Σφακ. Τι λέτε; 

Επειδή το ίδιο θέμα είχα κι εγώ, ήθελα συγκεκριμένη δοτρια, για συγκεκριμένους λόγους, το συζητήσα με τον άντρα μου Κ μαζί πήραμε την απόφαση να προχωρήσουμε άμεσα. 

Και η δική μου δότρια εχει ομάδα αίματος μηδέν συν αλλα χαρακτηριστικά που ήθελα. Κάνε ένα τηλ Σφακ αλλά νομίζω ότι τη συγκεκριμένη απόφαση, πρέπει να την πάρετε εσύ κι ο άντρας σου. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, anoulious said:

Και εδω ερχεται  η εμμονη του Σφακ να κανουμε το παραθυρο(ερα)σε τεχνητο ενω εγω ηθελα φυσικο γιατι σκεφτομουν σακχαρα κλπ..Κουραστηκα τοσο με ολα αυτα .Μονο με το γυναικολογο μου μπορω να τα συζητησω ολα αυτα αναλυτικα.Γιατι το Σφακ αντε βρες τον..Ευχαριστω πολυ.

Ίσως να θεωρεί οτι ειναι καλύτερα ελεγχόμενο το παράθυρο σε τεχνητό; Παντως γενικά καποιο λογο θα χει που το λεει και καλα θα κανεις να του τηλ και να τον ρωτήσεις. Η Τριτη ειναι καλή μερα για ερωτήσεις :-) εχει λιγότερη κινηση. Γενικά παντως θα «εξασφαλιζα»τα ωαρια της δοτριας τωρα που βρεθηκε. Το Νοεμβρη και να βρεις παραθυρο αν δεν εχεις ωαρια μηπως ειναι πιο δυσκολο (περα απο κορονοιους κλπ). Εννοεειται συναποφασιζεις με συζυγο και καλή επιτυχία ότι κ αν αποφασίσεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Και εδω ερχεται  η εμμονη του Σφακ να κανουμε το παραθυρο(ερα)σε τεχνητο ενω εγω ηθελα φυσικο γιατι σκεφτομουν σακχαρα κλπ..Κουραστηκα τοσο με ολα αυτα .Μονο με το γυναικολογο μου μπορω να τα συζητησω ολα αυτα αναλυτικα.Γιατι το Σφακ αντε βρες τον..Ευχαριστω πολυ.

Για να σου λέει όμως τεχνητό, κάτι βλέπει. Βέβαια ούτε σε εμένα ταίριαξε ο τεχνητός όπως και γενικοτερα στον οργανισμό μου καμμια τεχνητή μέθοδος. 

Με φουλ ορμόνες δεν κατέβαζα ενώ με φυσικούς κύκλους μια χαρά ωάρια μάζευα, τουλάχιστον ποιοτικα οπότε ήξερα πως σε Εμενα το τεχνητό... Δεν. 

Και ο Σφακ να μην το έλεγε, θα το πρότεινα εγώ. Έτσι έμεινα. 

Just now, Roda είπε:

Ίσως να θεωρεί οτι ειναι καλύτερα ελεγχόμενο το παράθυρο σε τεχνητό; Παντως γενικά καποιο λογο θα χει που το λεει και καλα θα κανεις να του τηλ και να τον ρωτήσεις. Η Τριτη ειναι καλή μερα για ερωτήσεις :-) εχει λιγότερη κινηση. Γενικά παντως θα «εξασφαλιζα»τα ωαρια της δοτριας τωρα που βρεθηκε. Το Νοεμβρη και να βρεις παραθυρο αν δεν εχεις ωαρια μηπως ειναι πιο δυσκολο (περα απο κορονοιους κλπ). Εννοεειται συναποφασιζεις με συζυγο και καλή επιτυχία ότι κ αν αποφασίσεις!

Συμφωνώ απολυτως

Αυτό έκανα κι εγώ. Ήθελα τη συγκεκριμένη δοτρια, όχι άλλη. Κι εγκυμοσύνες είχε δώσει σε ζευγάρια και είχε όλα τα χαρακτηριστικά που ζήτησα. Τους είχα πει(επειδη δε θα το πω στο παιδι) να μοιάζει όσο το δυνατόν περισσότερο σε εμένα.

Με πήρε μετά από δύο ημέρες Κ μου είπε ότι έχουν δοτρια για εμένα απλώς θα έπρεπε να τους πω άμεσα αν συμφωνώ η όχι . Ρώτησα την κοπέλα έχει δώσει εγκυμοσύνες? Ναι... Προχωράμε. Εξασφάλισα τα Ωαρια. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες.

Μια ερώτηση...σας πρότειναν και εσάς να κάνετε μαστογραφία πριν την προσπάθεια; Εμένα και ο γυναικολόγος μου και ο εξωσωματικος το θεωρούν απαραίτητο. Έτσι είχα κανει και πριν τον μικρό, έτσι θα κάνω και τώρα. Αλλά ρωτάω από περιέργεια -κυριως τα πιο μεγάλα κορίτσια της παρεας

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ίδια αν αποφασίσεις να μην το πεις στο παιδί. Εμείς ακόμη δεν ξέρουμε τι θα κάνουμε. Αν και γενικώς μπορεί αν.... καταφέρουμε να  κάνουμε μωρό να του το πούμε.. Το θέμα είναι γιατί να αποφασίσουμε βιαστικά τωρα. Το σύζυγο δεν τον νοιάζει καθόλου. 

Κοίτα, μπορεί Κ να στο λέει και επίτηδες γιατί από ότι καταλαβαίνω δε σας είδε πολύ αποφασισμένους οπότε μπορεί να θέλει να σιγουρευτεί. Μου κάνει τρελή εντύπωση που ειδικά το συγκεκριμένο κέντρο εχει αναμονή από Μάιο. Και η δική μου μηδέν έχει Κ μας την βρήκαν σε δύο μέρες. 

Και όσες γνωστές έχουν πάει, βρέθηκε άμεσα δότρια. Και πίστεψε με, εγώ ήμουν από τις απαιτητικές. Μίλα με Σφακ. 

Just now, alina80 είπε:

Καλημέρα όμορφες.

Μια ερώτηση...σας πρότειναν και εσάς να κάνετε μαστογραφία πριν την προσπάθεια; Εμένα και ο γυναικολόγος μου και ο εξωσωματικος το θεωρούν απαραίτητο. Έτσι είχα κανει και πριν τον μικρό, έτσι θα κάνω και τώρα. Αλλά ρωτάω από περιέργεια -κυριως τα πιο μεγάλα κορίτσια της παρεας

Εμένα όχι παρότι έχω ιστορικό καρκίνου στην οικογένεια. 

  • Ευχαριστώ 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Κοίτα, μπορεί Κ να στο λέει και επίτηδες γιατί από ότι καταλαβαίνω δε σας είδε πολύ αποφασισμένους οπότε μπορεί να θέλει να σιγουρευτεί. Μου κάνει τρελή εντύπωση που ειδικά το συγκεκριμένο κέντρο εχει αναμονή από Μάιο. Και η δική μου μηδέν έχει Κ μας την βρήκαν σε δύο μέρες. 

Και όσες γνωστές έχουν πάει, βρέθηκε άμεσα δότρια. Και πίστεψε με, εγώ ήμουν από τις απαιτητικές. Μίλα με Σφακ. 

Εμένα όχι παρότι έχω ιστορικό καρκίνου στην οικογένεια. 

Δεν ημασταν καθόλου αμφίβολοι γιατί την πρώτη ημέρα που πήγαμε πίεσαμε να μείνει λίγο ανοιχτό το εργαστήριο για να δώσουμε αμέσως δείγμα σπέρματος! Την παραξένεψε κιόλας! Και έδωσε ο σύζυγος αμέσως.. Την αμέσως επόμενη ημέρα στείλαμε από θεσνική εξετάσεις, το συμβόλαιο  που ήθελε.. Οι χαλαροί δεν τον κάνουν αυτό. Ο πιο σοβαρός λόγος που με κάνει να το σκέφτομαι είναι ότι ο σύζυγος παίρνει τις androferti (δώσαμε ένα σωρό λεφτά) και αν πάρει και όλο το Σεπτέμβριο και λίγο Οκτώβριο θα συμπληρωθούν οι μερες οι απαραίτητες για νέο σπέρμα. Αλλιώς τσάμπα τις πήραμε.. Μετα μου κακοφαινεται που η δότρια είναι ακριβώς στο όριο ηλικίας που είπαμε. Μέχρι 26 και αυτή είναι ακριβώς 26.Εγω ήλπιζα μέσα μου ότι θα είναι μικρότερη. Αναρωτιέμαι γιατί μας είπε ότι  μπορεί να δυσκολευτει. Δεν έχουμε τίποτα ιδιαιτερο. Μόνο ο σύζυγος είναι 2 μέτρα. Γιατί από ότι μου είπε κοιτάει τα χαρακτηριστικά και των 2..Και ενώ ξεκίνησε να μας λέει ότι εμείς έχουμε ελληνίδες  κλπ εμείς και οι δύο με μια φωνή της είπαμε δεν μας ενδιαφέρει να είναι και αλλοδαπη

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Δεν ημασταν καθόλου αμφίβολοι γιατί την πρώτη ημέρα που πήγαμε πίεσαμε να μείνει λίγο ανοιχτό το εργαστήριο για να δώσουμε αμέσως δείγμα σπέρματος! Την παραξένεψε κιόλας! Και έδωσε ο σύζυγος αμέσως.. Την αμέσως επόμενη ημέρα στείλαμε από θεσνική εξετάσεις, το συμβόλαιο ήθελε.. Οι χαλαροί δεν τον κάνουν αυτό. Ο πιο σοβαρός λόγος που με κάνει να το σκέφτομαι είναι ότι ο σύζυγος παίρνει τις androferti (δώσαμε ένα σωρό λεφτά) και αν πάρει και όλο το Σεπτέμβριο και λίγο Οκτώβριο θα συμπληρωθούν οι μερες οι απαραίτητες για νέο σπέρμα. Αλλιώς τσάμπα τις πήραμε.. Μετα μου κακοφαινεται που η δότρια είναι ακριβώς στο όριο ηλικίας που είπαμε. Μέχρι 26 και αυτή είναι ακριβώς 26.Εγω ήλπιζα μέσα μου ότι θα είναι μικρότερη. Αναρωτιέμαι γιατί μας είπε ότι  μπορεί να δυσκολευτει. Δεν έχουμε τίποτα ιδιαιτερο. Μόνο ο σύζυγος είναι 2 μέτρα. Γιατί από ότι μου είπε κοιτάει τα χαρακτηριστικά και των 2..Και ενώ ξεκίνησε να μας λέει ότι εμείς έχουμε ελληνίδες  κλπ εμείς και οι δύο με μια φωνή της είπαμε δεν μας ενδιαφέρει να είναι και αλλοδαπη

 

Μήπως γιατί Κ οι δυο έχετε ίδια ομάδα αίματος? Κοίτα, φαντάζομαι, το τονίζω φαντάζομαι, όταν λες ότι δυσκολεύομαι οικονομικά, κοιτούν λίγο να πιέσουν. Δε τη ρώτησες??? Πες γιατί δυσκολεύεστε γνωρίζω από άλλη περίπτωση ότι βρέθηκε αμέσως. Δε μπορείς να τα έχεις όλα. Το 26 είναι μια χαρά ηλικία. Κοιτούν πολλούς παράγοντες. Εγώ της είπα ότι δε με νοιάζει το ύψος, δεν  ήθελα όμως παχουλή. Θα σου στείλω μέσα στην ημέρα πμ. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Δεν ημασταν καθόλου αμφίβολοι γιατί την πρώτη ημέρα που πήγαμε πίεσαμε να μείνει λίγο ανοιχτό το εργαστήριο για να δώσουμε αμέσως δείγματος σπέρματος! Την παραξένεψε κιόλας! Και έδωσε ο σύζυγος αμέσως.. Την αμέσως επόμενη ημέρα στείλαμε από θεσμική εξετάσεις, το συμβόλαιο ήθελε.. Οι χαλαροί δεν τον κάνουν αυτό. Ο πιο σοβαρός λόγος που με κάνει να το σκέφτομαι είναι ότι ο σύζυγος παίρνει τις androferti (δώσαμε ένα σωρό λεφτά) και αν πάρει και όλο το Σεπτέμβριο και λίγο Οκτώβριο θα συμπληρωθούν οι μερες οι απαραίτητες για νέο σπέρμα. Αλλιώς τσάμπα τις πήραμε.. Μετα μου κακοφαινεται που η δότρια είναι ακριβώς στο όριο ηλικίας που είπαμε. Μέχρι 26 και αυτή είναι ακριβώς 26.Εγω ήλπιζα μέσα μου ότι θα είναι μικρότερη. Αναρωτιέμαι γιατί μας είπε ότι  μπορεί να δυσκολευτει. Δεν έχουμε τίποτα ιδιαιτερο. Μόνο ο σύζυγος είναι 2 μέτρα. Γιατί από ότι μου είπε κοιτάει τα χαρακτηριστικά και των 2..Και ενώ ξεκίνησε να μας λέει ότι εμείς έχουμε ελληνίδες  κλπ εμείς και οι δύο με μια φωνή της είπαμε δεν μας ενδιαφέρει να είναι και αλλοδαπη

 

Αυτο για τις βιταμίνες μπορείς να τους το πεις ως επιχείρημα για να το τρεναρετε ενα μήνα; Πιστεύω οτι πρεπει να προχωρήσεις να καταψυξετε έμβρυα να τα εχεις κατοχυρώσει. Και μετα βαλτα οποτε θες. Βάλε ακομα και τα δικά σου πρώτα και αν δεν βάλε στο καπάκι αυτα. Και κάνε και φυσικό κύκλο οπως τον θες. Τα κατεψυγμενα εκεί  θα ειναι και θα περιμένουν.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Ίσως να θεωρεί οτι ειναι καλύτερα ελεγχόμενο το παράθυρο σε τεχνητό; Παντως γενικά καποιο λογο θα χει που το λεει και καλα θα κανεις να του τηλ και να τον ρωτήσεις. Η Τριτη ειναι καλή μερα για ερωτήσεις :-) εχει λιγότερη κινηση. Γενικά παντως θα «εξασφαλιζα»τα ωαρια της δοτριας τωρα που βρεθηκε. Το Νοεμβρη και να βρεις παραθυρο αν δεν εχεις ωαρια μηπως ειναι πιο δυσκολο (περα απο κορονοιους κλπ). Εννοεειται συναποφασιζεις με συζυγο και καλή επιτυχία ότι κ αν αποφασίσεις!

Ο Σφακ πιστεύει ότι το ΕΡΑ έχει νόημα μόνο σε τεχνητό κύκλο και όχι στο φυσικό που το παράθυρο είναι διαφορετικό. Έτσι το εκανα και εγώ αναγκαστικά. Λόγω σακχάρου και ο ίδιος πλέον μου περιορίζει τα φάρμακα. Εδώ στο φόρουμ υπάρχουν κοπελες που οι γιατροί τους είχαν άλλη γνώμη, ότι το ΕΡΑ έχει νόημα και στο φυσικό κύκλο, το εκαναν στο φυσικό κύκλο και πέτυχαν. Άρα τι συμβαίνει;.. Εγω θα μείνω με την απορία. 

Just now, Thia1985 είπε:

Μήπως γιατί Κ οι δυο έχετε ίδια ομάδα αίματος? Κοίτα, φαντάζομαι, το τονίζω φαντάζομαι, όταν λες ότι δυσκολεύομαι οικονομικά, κοιτούν λίγο να πιέσουν. Δε τη ρώτησες??? Πες γιατί δυσκολεύεστε γνωρίζω από άλλη περίπτωση ότι βρέθηκε αμέσως. Δε μπορείς να τα έχεις όλα. Το 26 είναι μια χαρά ηλικία. Κοιτούν πολλούς παράγοντες. Εγώ της είπα ότι δε με νοιάζει το ύψος, δεν  ήθελα όμως παχουλή. Θα σου στείλω μέσα στην ημέρα πμ. 

Μα δεν ζητήσαμε απολύτως τίποτα. Και η ίδια απορουσε. Εδώ και ομάδα αίματος της είπαμε αν δυσκολευτει ας είναι και άλλη.Αυτη έλεγε πως εμείς θέλουμε να σας μοιαζει κλπ.. Μόνο επειδή εγώ είμαι αρκετά ανοιχτή να μην είναι πολύ μελαχρινή και ας μη μας μοιάζει κατά λέξη και οσο το δυνατόν πιο μικρή.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Αυτο για τις βιταμίνες μπορείς να τους το πεις ως επιχείρημα για να το τρεναρετε ενα μήνα; Πιστεύω οτι πρεπει να προχωρήσεις να καταψυξετε έμβρυα να τα εχεις κατοχυρώσει. Και μετα βαλτα οποτε θες. Βάλε ακομα και τα δικά σου πρώτα και αν δεν βάλε στο καπάκι αυτα. Και κάνε και φυσικό κύκλο οπως τον θες. Τα κατεψυγμενα εκεί  θα ειναι και θα περιμένουν.

Απλώς Αν τα καταφέρει με δικά της, πρέπει να τους αποζημιώσει. Φίλη που τα κατάφερε φυσιολογικά στην καραντίνα ενώ είχε ήδη έμβρυα, αποζημίωσε το κέντρο. 

Άλλο κέντρο, όχι το Ιακ

Just now, anoulious είπε:

Ο Σφακ πιστεύει ότι το ΕΡΑ έχει νόημα μόνο σε τεχνητό κύκλο και όχι στο φυσικό που το παράθυρο είναι διαφορετικό. Έτσι το εκανα και εγώ αναγκαστικά. Λόγω σακχάρου και ο ίδιος πλέον μου περιορίζει τα φάρμακα. Εδώ στο φόρουμ υπάρχουν κοπελες που οι γιατροί τους είχαν άλλη γνώμη, ότι το ΕΡΑ έχει νόημα και στο φυσικό κύκλο, το εκαναν στο φυσικό κύκλο και πέτυχαν. Άρα τι συμβαίνει;.. Εγω θα μείνω με την απορία. 

Μα δεν ζητήσαμε απολύτως τίποτα. Και η ίδια απορουσε. Εδώ και ομάδα αίματος της είπαμε αν δυσκολευτει ας είναι και άλλη.Αυτη έλεγε πως εμείς θέλουμε να σας μοιαζει κλπ.. Μόνο επειδή εγώ είμαι αρκετά ανοιχτή να μην είναι πολύ μελαχρινή και ας μη μας μοιάζει κατά λέξη και οσο το δυνατόν πιο μικρή.. 

Στα λόγια μου έρχεσαι 

Κατι αλλο λοιπόν είδαν κι αυτά για εμένα είναι δικαιολογίες. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Αυτο για τις βιταμίνες μπορείς να τους το πεις ως επιχείρημα για να το τρεναρετε ενα μήνα; Πιστεύω οτι πρεπει να προχωρήσεις να καταψυξετε έμβρυα να τα εχεις κατοχυρώσει. Και μετα βαλτα οποτε θες. Βάλε ακομα και τα δικά σου πρώτα και αν δεν βάλε στο καπάκι αυτα. Και κάνε και φυσικό κύκλο οπως τον θες. Τα κατεψυγμενα εκεί  θα ειναι και θα περιμένουν.

Αυτο μάλλον είναι το καλύτερο. Εστειλα E mail χθες στο Σφακ να δω τι θα μου πει. Πιστεύω τα e mail τα βλέπει. Θέλω κυρίως τη γνώμη του αν για κάποιο λόγο προτείνει να έχω κάποια δοκιμή με φρέσκα άρα να συμφωνήσω μόνο όταν θα έχω κάνω ξανά υστεροσκοπηση το Νοέμβριο αλλιώς μπορώ να τα καταψυξω και τον Οκτωβριο

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ο Σφακ πιστεύει ότι το ΕΡΑ έχει νόημα μόνο σε τεχνητό κύκλο και όχι στο φυσικό που το παράθυρο είναι διαφορετικό. Έτσι το εκανα και εγώ αναγκαστικά. Λόγω σακχάρου και ο ίδιος πλέον μου περιορίζει τα φάρμακα. Εδώ στο φόρουμ υπάρχουν κοπελες που οι γιατροί τους είχαν άλλη γνώμη, ότι το ΕΡΑ έχει νόημα και στο φυσικό κύκλο, το εκαναν στο φυσικό κύκλο και πέτυχαν. Άρα τι συμβαίνει;.. Εγω θα μείνω με την απορία. 

αγαπη κ γω θα τα επερνα κατάψυξη κ μετα κανεις οτι θες...οπως κ εκανα κιολας  .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...