Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

5 hours ago, Ελισώ said:

Ειλικρινά δεν επισκιάζει τίποτα την χαρά μου . Κορίτσια, μην διστάσετε, το μωράκι είναι δικό μας και είναι ευλογία να το ζήσουμε όλο αυτό.

Σε ευχαριστώ πολύ, ναί ήταν το πρώτο μου θετικό μετά απο 2 χειρουργεία ινομυωμάτων,, μετά απο υπερπλασία ενδομητρίου με ατυπία σύνθετη,  4 διεγέρσεις, 5 τροποποιημένους, 1 φυσικό, 4 εμβρυομεταφορές με δικά μου και αυτή η 5η αλλά πρώτη με δωρεά. Και στα δικά σου!!

 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Σου εύχομαι ότι καλύτερο!!

Μόλις μπήκα και είδα τα υπέροχα νέα!!!Αχ τί ωραία! Είσαι εγκυούλα! Από εδώ και πέρα όλα καλά θα πάνε! Τούρμπο οι βλαστοκυστούλες σου!!!!! Άντε, να δούμε και το νουμεράκι σου την Πέμπτη!! Σου εύχομαι μια εύκολη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 said:

Ευχαριστώ πολύ!! 

Η μικρή είναι πεισματάρα από την αρχη

Χαχαχαχα

Και στην αυχενικη πωπο μας εδειχνε!!! :oops:

Αστα

Αφού την κούνησε τώρα ο άνθρωπος που μου έκανε την εξέταση μπας Κ κουνηθεί κ πάλι τα ίδια!! Άσε τι έχω να τραβήξω. Γερο να ναι Παναγιά μου!!! 

Που να δεις τον άντρα μου όταν του το λέω πέφτει στα πατωματα

Δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω!!! 

Μιλάμε για σοβαροτητα

Παρεμπιπτόντως προς το παρόν με τον κ@λο της βγαίνει εκτός κι αν αλλάξει σταση

ΑΕΙ Μαρη από εκει

Είπαμε, αισιοδοξια

Όλα καλά θα πανε

 

Χα χα χα τη JLo για κορη εχεις μου φαινεται!!!

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Αχ  να ήτανε έτσι το μηδέν... Κοριτσάκι ήμουν και γέρασα...Δε βγαίνουν και τα χρόνια μέχρι τα 50 για restart.. 

Τα ωάρια κ τα έμβρυα που θα βάλεις θα είναι απ το μηδέν. 25αρα θα νιωθεις

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Μόλις μπήκα και είδα τα υπέροχα νέα!!!Αχ τί ωραία! Είσαι εγκυούλα! Από εδώ και πέρα όλα καλά θα πάνε! Τούρμπο οι βλαστοκυστούλες σου!!!!! Άντε, να δούμε και το νουμεράκι σου την Πέμπτη!! Σου εύχομαι μια εύκολη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!

@anoulious μόλις με το καλό βάλεις τις βλαστοκυστούλες, χάιδεψε κοιλίτσα και να σκέφτεσαι ότι θα πετύχει. Να δείς... σε λίγο θα μιλάμε για τα δικά σου θετικά

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, anoulious είπε:

Αχ  να ήτανε έτσι το μηδέν... Κοριτσάκι ήμουν και γέρασα...Δε βγαίνουν και τα χρόνια μέχρι τα 50 για restart.. 

Κι εγώ πιστεύω ότι ξεκινάς από το μηδέν τώρα, καινούργια δεδομένα. Παράδειγμα η Ελισώ. Ήρθε η σειρά σου τώρα κορίτσι μου!!!

Just now, Ελισώ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!

@anoulious μόλις με το καλό βάλεις τις βλαστοκυστούλες, χάιδεψε κοιλίτσα και να σκέφτεσαι ότι θα πετύχει. Να δείς... σε λίγο θα μιλάμε για τα δικά σου θετικά

Συγχαρητήρια !! Καλούς διπλασιασμους !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Κι εγώ πιστεύω ότι ξεκινάς από το μηδέν τώρα, καινούργια δεδομένα. Παράδειγμα η Ελισώ. Ήρθε η σειρά σου τώρα κορίτσι μου!!!

Συγχαρητήρια !! Καλούς διπλασιασμους !

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , thalasa είπε:

Κι εγώ πιστεύω ότι ξεκινάς από το μηδέν τώρα, καινούργια δεδομένα. Παράδειγμα η Ελισώ. Ήρθε η σειρά σου τώρα κορίτσι μου!!!

Συγχαρητήρια !! Καλούς διπλασιασμους !

Ψυχολογικα ρε συ δεν ξεκινας απο το μηδεν.Εχω διαλυθει με απειρους γιατρους,επεμβασεις,αρνητικα,μεταγγισεις τωρα,ινσουλινες....Και στα 28 δεν ημουν μεγαλη.Απλα εχω τα ωαρια αλλης κοπελας(λιγο μικροτερη απο οτι ημουν καποτε εγω)αλλα μπορει αυτη η κοπελα να ειναι πιο τυχερη απο εμενα και εχω βρει και το θεμα με την ανοσολογικη ενδομητριτιδα και νομιζω ειναι η πρωτη φορα που το αντιμετωπισα σωστα..Αλλα δυστυχως νιωθω σαν να με εχει περασει οδοστρωτηρας...

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ψυχολογικα ρε συ δεν ξεκινας απο το μηδεν.Εχω διαλυθει με απειρους γιατρους,επεμβασεις,αρνητικα,μεταγγισεις τωρα,ινσουλινες....Και στα 28 δεν ημουν μεγαλη.Απλα εχω τα ωαρια αλλης κοπελας(λιγο μικροτερη απο οτι ημουν καποτε εγω)αλλα μπορει αυτη η κοπελα να ειναι πιο τυχερη απο εμενα και εχω βρει και το θεμα με την ανοσολογικη ενδομητριτιδα και νομιζω ειναι η πρωτη φορα που το αντιμετωπισα σωστα..Αλλα δυστυχως νιωθω σαν να με εχει περασει οδοστρωτηρας...

Καταλαβαίνω και νιώθω την κούραση σου κορίτσι μου, και είναι λογικό να αισθάνεσαι έναν οδοστρωτήρα. Η ψυχολογική κούραση σε επηρεάζει , αλλά θέλω να πιστέψεις όπως το πιστεύω κι εγώ, ότι ξεκινάς με τελείως καινούργια δεδομένα, καινούργια ωάρια, νέες γνωσεις για την ενδομητριτιδα σου. Έχεις παρά πολλές πιθανότητες αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου. Το πιστεύω πραγματικά . Πίστεψε το κι εσυ! Και έχεις και άλλες προσπάθειες καβάντζα ( και κάποια δικά σου ωάρια αν δεν κάνω λάθος ) , οπότε πήγαινε χαλαρά .Θα δεις ότι τα δανεικά είναι πιο χαλαρή διαδικασία από τις προσπάθειες που έκανες μέχρι τώρα. Εγώ πιστεύω πολύ σε σένα .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Καταλαβαίνω και νιώθω την κούραση σου κορίτσι μου, και είναι λογικό να αισθάνεσαι έναν οδοστρωτήρα. Η ψυχολογική κούραση σε επηρεάζει , αλλά θέλω να πιστέψεις όπως το πιστεύω κι εγώ, ότι ξεκινάς με τελείως καινούργια δεδομένα, καινούργια ωάρια, νέες γνωσεις για την ενδομητριτιδα σου. Έχεις παρά πολλές πιθανότητες αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου. Το πιστεύω πραγματικά . Πίστεψε το κι εσυ! Και έχεις και άλλες προσπάθειες καβάντζα ( και κάποια δικά σου ωάρια αν δεν κάνω λάθος ) , οπότε πήγαινε χαλαρά .Θα δεις ότι τα δανεικά είναι πιο χαλαρή διαδικασία από τις προσπάθειες που έκανες μέχρι τώρα. Εγώ πιστεύω πολύ σε σένα .

Δικά μου δεν έχω. Έχω βλαστοκυστες για δύο προσπάθειες.Το άγχος επειδή "πρέπει" να πετύχεις, για μένα με τα δανεικά είναι πολλαπλάσιο. Δε θέλω να γκρινιάζω. Το καταλαβαίνω ότι έχω πιο πολλές ελπίδες. Απλά νιώθω πολύ κουρασμένη. Είμαι σίγουρη ότι αυτή την κούραση τη νιώθεις και εσύ. Ας μη μαυριζουμε τα κορίτσια που είναι χαρούμενα σημερα και ας ελπίσουμε κουρασμένες για το καλύτερο. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 hours ago, Ελισώ said:

Ευχαριατώ πολύ Μαίρη μου!!! Είμαι τόσο συγκινημένη!!! Τόσα χρόνια, τόσες ταλαιπωρίες...χαλάλι όλα!!!

 

Συγχαρητήρια κοπέλα μου...... Ταλαιπωρήθηκε και εσύ όπως όλες μας.... Σου το χρωστούσε....

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Αχ  να ήτανε έτσι το μηδέν... Κοριτσάκι ήμουν και γέρασα...Δε βγαίνουν και τα χρόνια μέχρι τα 50 για restart.. 

για εμάς ετσι είναι το μηδεν...και βασικα ο νουμερο ένας κανόνας είναι να μην κοιτας που ησουν αλλά που θές να φτασεις...εαν κοιτούσαμε που ειμασταν άστο δε θα φταίνε ποτε...από τη στιγμή που σηκώθηκες περπατά...δε γίνεται αλλιως...ολες γονατισαμε....ναι δεν περασα τα ίδια αλλά για σκεψου ότι εκεινπου για άλλες ξεκιναει ον παράδεισος με τη χοριακη εμενα ξεκινούσε η κολαση κι οχι μια οχι δυο αλλά τρεις φορές πριν την ΚΟΡΗ μου. Και βρηκα τον κουράγιο και Γιαν μετά. Οχι γιατί ειχα παιδί. Αυτό θα στο πούν κιναλλες με παιδιά. Για τη λαχτάρα....δεν ξερω αν οσες δεν το κυνήγησαν και ηρθε το κανουν για τον παιδί τους.Για να εχει δερφακινκτλ..εγω το ηθελα για εμενα...εγω ηθελα δεύτερον παιδί και μπορώ να σου πω και πιο τρελα από το πρώτο...γιατί στο πρώτο ηξερα ότι δε σταματησω παρα μονο αν κλεισω τα 50...στο δεύτερο ειχα πλαφόν .ΟΣΟ μπορεις οπως μπορεις κοίτα μπροστα

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, anoulious said:

Δικά μου δεν έχω. Έχω βλαστοκυστες για δύο προσπάθειες.Το άγχος επειδή "πρέπει" να πετύχεις, για μένα με τα δανεικά είναι πολλαπλάσιο. Δε θέλω να γκρινιάζω. Το καταλαβαίνω ότι έχω πιο πολλές ελπίδες. Απλά νιώθω πολύ κουρασμένη. Είμαι σίγουρη ότι αυτή την κούραση τη νιώθεις και εσύ. Ας μη μαυριζουμε τα κορίτσια που είναι χαρούμενα σημερα και ας ελπίσουμε κουρασμένες για το καλύτερο. 

Καλημέρα! Γιατί «πρέπει» να πετύχεις; Δεν υπάρχει «πρέπει»! Υπάρχει προσπαθώ εύχομαι προσεύχομαι ελπίζω! Ό,τι σας αφορούσε το έχετε φροντίσει και ελέγξει, πάτε με τις καλύτερες προοπτικές, έχετε κάνει και οι δύο οοο,τι καλύτερο μπορούσατε κ δυστυχώς υπάρχει ένα σημείο που η δική μας συμβολή τελειώνει κ μετα ειναι θέλημα Θεού,τύχης, ή σε ο,τι πιστεύει ο καθένας. Οδοστρωτήρας δεν το συζητώ, σε κάθε αποτυχία πάει μπρος πίσω δεν περνάει απλά κ δεν ξέρω αυτή η επιλεκτική μνήμη τι θα καταφέρει να «σβήσει» στον απολογισμό! Όσο μπορούμε ομως να σηκωνόμαστε κ να ξαναπροσπαθούμε θα το κάνουμε. Η τύχη ειναι με τους τολμηρούς οπότε δύναμη αισιοδοξία και προχώρα!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

για εμάς ετσι είναι το μηδεν...και βασικα ο νουμερο ένας κανόνας είναι να μην κοιτας που ησουν αλλά που θές να φτασεις...εαν κοιτούσαμε που ειμασταν άστο δε θα φταίνε ποτε...από τη στιγμή που σηκώθηκες περπατά...δε γίνεται αλλιως...ολες γονατισαμε....ναι δεν περασα τα ίδια αλλά για σκεψου ότι εκεινπου για άλλες ξεκιναει ον παράδεισος με τη χοριακη εμενα ξεκινούσε η κολαση κι οχι μια οχι δυο αλλά τρεις φορές πριν την ΚΟΡΗ μου. Και βρηκα τον κουράγιο και Γιαν μετά. Οχι γιατί ειχα παιδί. Αυτό θα στο πούν κιναλλες με παιδιά. Για τη λαχτάρα....δεν ξερω αν οσες δεν το κυνήγησαν και ηρθε το κανουν για τον παιδί τους.Για να εχει δερφακινκτλ..εγω το ηθελα για εμενα...εγω ηθελα δεύτερον παιδί και μπορώ να σου πω και πιο τρελα από το πρώτο...γιατί στο πρώτο ηξερα ότι δε σταματησω παρα μονο αν κλεισω τα 50...στο δεύτερο ειχα πλαφόν .ΟΣΟ μπορεις οπως μπορεις κοίτα μπροστα

Καλά είναι τρομερό αυτό που λες. Να μην μπορείς να χαρεις. Εγώ που τις έχω πολύ δύσκολες τις θετικές χοριακες (απλά πολύ δύσκολες εδώ γελάμε..) αν  έβλεπα θετική χοριακή μετά από τόσα χρόνια  και μετά παλλινδρομουσε  νομίζω δε θα την έβγαζα καθαρή.. Αλλά ας μη σκέφτομαι το χειρότερο σενάριο. Θέλω να πιστεύω ότι ο Θεός έχει το σχέδιο του για όλες μας. Αυτό που με κάνει να χάνω τον ύπνο μου είναι ρε γαμ... αυτό το εφ ορου ζωής με τις μεταγγίσεις.. Δεν μπορώ ακόμη να το δεχτώ με τίποτα.. Ο άντρας μου λέει είναι νωρίς ακόμη.. Τι να πω. Είσαι αξιέπαινη. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Καλημέρα! Γιατί «πρέπει» να πετύχεις; Δεν υπάρχει «πρέπει»! Υπάρχει προσπαθώ εύχομαι προσεύχομαι ελπίζω! Ό,τι σας αφορούσε το έχετε φροντίσει και ελέγξει, πάτε με τις καλύτερες προοπτικές, έχετε κάνει και οι δύο οοο,τι καλύτερο μπορούσατε κ δυστυχώς υπάρχει ένα σημείο που η δική μας συμβολή τελειώνει κ μετα ειναι θέλημα Θεού,τύχης, ή σε ο,τι πιστεύει ο καθένας. Οδοστρωτήρας δεν το συζητώ, σε κάθε αποτυχία πάει μπρος πίσω δεν περνάει απλά κ δεν ξέρω αυτή η επιλεκτική μνήμη τι θα καταφέρει να «σβήσει» στον απολογισμό! Όσο μπορούμε ομως να σηκωνόμαστε κ να ξαναπροσπαθούμε θα το κάνουμε. Η τύχη ειναι με τους τολμηρούς οπότε δύναμη αισιοδοξία και προχώρα!

Φοβερά τα λόγια σου...!!!,έτσι ακριβώς.....

Just now, island1 είπε:

για εμάς ετσι είναι το μηδεν...και βασικα ο νουμερο ένας κανόνας είναι να μην κοιτας που ησουν αλλά που θές να φτασεις...εαν κοιτούσαμε που ειμασταν άστο δε θα φταίνε ποτε...από τη στιγμή που σηκώθηκες περπατά...δε γίνεται αλλιως...ολες γονατισαμε....ναι δεν περασα τα ίδια αλλά για σκεψου ότι εκεινπου για άλλες ξεκιναει ον παράδεισος με τη χοριακη εμενα ξεκινούσε η κολαση κι οχι μια οχι δυο αλλά τρεις φορές πριν την ΚΟΡΗ μου. Και βρηκα τον κουράγιο και Γιαν μετά. Οχι γιατί ειχα παιδί. Αυτό θα στο πούν κιναλλες με παιδιά. Για τη λαχτάρα....δεν ξερω αν οσες δεν το κυνήγησαν και ηρθε το κανουν για τον παιδί τους.Για να εχει δερφακινκτλ..εγω το ηθελα για εμενα...εγω ηθελα δεύτερον παιδί και μπορώ να σου πω και πιο τρελα από το πρώτο...γιατί στο πρώτο ηξερα ότι δε σταματησω παρα μονο αν κλεισω τα 50...στο δεύτερο ειχα πλαφόν .ΟΣΟ μπορεις οπως μπορεις κοίτα μπροστα

Δεν υπάρχεις ....Τέλος!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...