Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ψυχολογικα ρε συ δεν ξεκινας απο το μηδεν.Εχω διαλυθει με απειρους γιατρους,επεμβασεις,αρνητικα,μεταγγισεις τωρα,ινσουλινες....Και στα 28 δεν ημουν μεγαλη.Απλα εχω τα ωαρια αλλης κοπελας(λιγο μικροτερη απο οτι ημουν καποτε εγω)αλλα μπορει αυτη η κοπελα να ειναι πιο τυχερη απο εμενα και εχω βρει και το θεμα με την ανοσολογικη ενδομητριτιδα και νομιζω ειναι η πρωτη φορα που το αντιμετωπισα σωστα..Αλλα δυστυχως νιωθω σαν να με εχει περασει οδοστρωτηρας...

Ψυχολογικά ποτέ δεν ξεκινάς από το μηδέν... Κάθε αποτυχία είναι ένας μικρός θάνατος. Και πίστεψε με, πολλά ψυχολογικά θα σου βγουν κ στην κύηση αν δεν προσέξεις. Δε λέω οτι συμβαινει σε όλες αυτό που λέω είναι ότι οι ορμόνες κάνουν πάρτυ οπότε όσο πιο θετικά το δεις τώρα όλο αυτό τόσο καλύτερο για εσένα. 

Εγώ κόντεψα να τρελαθω,δε μπορούσα να το ελέγξω, ειδικά όταν ανακάλυψα το θέμα με το ζάχαρο Κ κυρίως όταν 24.12 μετά από ένα απλό φύσημα μύτης, μαζεύαμε τα αίματα με τη σφουγγαρίστρα!!! Υπήρξα ψύχραιμη εκείνη την ώρα αλλά μετά, έπαθα τέτοιο σοκ που μέχρι να συνέλθω είδα κι έπαθα!! 

Τώρα αρχίζω κ χαίρομαι ουσιαστικά την εγκυμοσύνη μου πούρα πράγματά μπήκαν σε σειρά. Και με στήριξη από το γιατρό μας, την οικογένεια μου, τον άντρα μου και την ψυχολόγο μου. 

 

  • Μου αρέσει 6

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 είπε:

Ψυχολογικά ποτέ δεν ξεκινάς από το μηδέν... Κάθε αποτυχία είναι ένας μικρός θάνατος. Και πίστεψε με, πολλά ψυχολογικά θα σου βγουν κ στην κύηση αν δεν προσέξεις. Δε λέω οτι συμβαινει σε όλες αυτό που λέω είναι ότι οι ορμόνες κάνουν πάρτυ οπότε όσο πιο θετικά το δεις τώρα όλο αυτό τόσο καλύτερο για εσένα. 

Εγώ κόντεψα να τρελαθω,δε μπορούσα να το ελέγξω, ειδικά όταν ανακάλυψα το θέμα με το ζάχαρο Κ κυρίως όταν 24.12 μετά από ένα απλό φύσημα μύτης, μαζεύαμε τα αίματα με τη σφουγγαρίστρα!!! Υπήρξα ψύχραιμη εκείνη την ώρα αλλά μετά, έπαθα τέτοιο σοκ που μέχρι να συνέλθω είδα κι έπαθα!! 

Τώρα αρχίζω κ χαίρομαι ουσιαστικά την εγκυμοσύνη μου πούρα πράγματά μπήκαν σε σειρά. Και με στήριξη από το γιατρό μας, την οικογένεια μου, τον άντρα μου και την ψυχολόγο μου. 

 

Ισχύει αυτό με τις ορμόνες. Εγω δυσκολεύτηκα πολύ να διαχειριστώ το ότι σταμάτησε το άλλο έμβρυο. Λίγο οι ορμόνες , η απώλεια, ο φόβος για την επιβίωση του αλλου εμβρύου.... Εγω που έλεγα να δω θετική χοριακη  κι ότι γίνει... έκλαιγα το χαμένο εμβρυακι στο εξωμητριο κ χρειάστηκα ψυχολογική στήριξη για να παω μπροστά... 

Γι αυτό είναι σημαντικό να είμαστε καλά και να έχουμε δυνάμεις να ανταπεξέλθουμε σε μια πιθανή κύηση, που από μόνη της θέλει ψυχραιμία κ δύναμη για να φτάσεις ως το τέλος.

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Thia1985 said:

Ψυχολογικά ποτέ δεν ξεκινάς από το μηδέν... Κάθε αποτυχία είναι ένας μικρός θάνατος. Και πίστεψε με, πολλά ψυχολογικά θα σου βγουν κ στην κύηση αν δεν προσέξεις. Δε λέω οτι συμβαινει σε όλες αυτό που λέω είναι ότι οι ορμόνες κάνουν πάρτυ οπότε όσο πιο θετικά το δεις τώρα όλο αυτό τόσο καλύτερο για εσένα. 

Εγώ κόντεψα να τρελαθω,δε μπορούσα να το ελέγξω, ειδικά όταν ανακάλυψα το θέμα με το ζάχαρο Κ κυρίως όταν 24.12 μετά από ένα απλό φύσημα μύτης, μαζεύαμε τα αίματα με τη σφουγγαρίστρα!!! Υπήρξα ψύχραιμη εκείνη την ώρα αλλά μετά, έπαθα τέτοιο σοκ που μέχρι να συνέλθω είδα κι έπαθα!! 

Τώρα αρχίζω κ χαίρομαι ουσιαστικά την εγκυμοσύνη μου πούρα πράγματά μπήκαν σε σειρά. Και με στήριξη από το γιατρό μας, την οικογένεια μου, τον άντρα μου και την ψυχολόγο μου. 

 

Αχ κοριτσι μου τι περασες..να κοιταξεις να ευχαριστηθεις οσο.μπορεις αυτον τον καιρο κ ευχομαι οι ταλαιπωριες σου να τελειωσαν για παντα!

Just now, MaryH said:

Ισχύει αυτό με τις ορμόνες. Εγω δυσκολεύτηκα πολύ να διαχειριστώ το ότι σταμάτησε το άλλο έμβρυο. Λίγο οι ορμόνες , η απώλεια, ο φόβος για την επιβίωση του αλλου εμβρύου.... Εγω που έλεγα να δω θετική χοριακη  κι ότι γίνει... έκλαιγα το χαμένο εμβρυακι στο εξωμητριο κ χρειάστηκα ψυχολογική στήριξη για να παω μπροστά... 

Γι αυτό είναι σημαντικό να είμαστε καλά και να έχουμε δυνάμεις να ανταπεξέλθουμε σε μια πιθανή κύηση, που από μόνη της θέλει ψυχραιμία κ δύναμη για να φτάσεις ως το τέλος.

 

Just now, MaryH said:

Ισχύει αυτό με τις ορμόνες. Εγω δυσκολεύτηκα πολύ να διαχειριστώ το ότι σταμάτησε το άλλο έμβρυο. Λίγο οι ορμόνες , η απώλεια, ο φόβος για την επιβίωση του αλλου εμβρύου.... Εγω που έλεγα να δω θετική χοριακη  κι ότι γίνει... έκλαιγα το χαμένο εμβρυακι στο εξωμητριο κ χρειάστηκα ψυχολογική στήριξη για να παω μπροστά... 

Γι αυτό είναι σημαντικό να είμαστε καλά και να έχουμε δυνάμεις να ανταπεξέλθουμε σε μια πιθανή κύηση, που από μόνη της θέλει ψυχραιμία κ δύναμη για να φτάσεις ως το τέλος.

Ποσο σε νιωθω. 

11 hours ago, anoulious said:

Δικά μου δεν έχω. Έχω βλαστοκυστες για δύο προσπάθειες.Το άγχος επειδή "πρέπει" να πετύχεις, για μένα με τα δανεικά είναι πολλαπλάσιο. Δε θέλω να γκρινιάζω. Το καταλαβαίνω ότι έχω πιο πολλές ελπίδες. Απλά νιώθω πολύ κουρασμένη. Είμαι σίγουρη ότι αυτή την κούραση τη νιώθεις και εσύ. Ας μη μαυριζουμε τα κορίτσια που είναι χαρούμενα σημερα και ας ελπίσουμε κουρασμένες για το καλύτερο. 

Κοριτσι μου οσες εχουμε ταλαιπωρηθει εχουμε τον ιδιο φοβο. Που δεν περναει με τη θετικη χοριακη αλλα το πας βημα βημα. Εσενα σου επεσαν ολα μαζι δυστυχως. Αλλα θελω να σου πω οτι η ψυχολογια την ημερα της ετ, να εισαι θετικη, χαρουμενη, να το.πιστεψεις, να κανεις καλες σκεψεις για ολους κ για ολα, ειναι σημαντικη. Ειναι τα παντα. Στις 2 ετ που ημουν πανευτοιμη κ χαμογρλουσα απο το.πρωι.μεχρι το βραδυ πετυχα. Στην ετ που ακομα δεν ειχα ξεπερασει το χαμο.μου κ εκλαιγα μεχρι κ τη μερα της ετ, πηρα 0. Το πιστευω οσο τιποτα αλλο. Χαμογελα συνεχεια. Θα με θυμηθεις.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , MaryH είπε:

Ισχύει αυτό με τις ορμόνες. Εγω δυσκολεύτηκα πολύ να διαχειριστώ το ότι σταμάτησε το άλλο έμβρυο. Λίγο οι ορμόνες , η απώλεια, ο φόβος για την επιβίωση του αλλου εμβρύου.... Εγω που έλεγα να δω θετική χοριακη  κι ότι γίνει... έκλαιγα το χαμένο εμβρυακι στο εξωμητριο κ χρειάστηκα ψυχολογική στήριξη για να παω μπροστά... 

Γι αυτό είναι σημαντικό να είμαστε καλά και να έχουμε δυνάμεις να ανταπεξέλθουμε σε μια πιθανή κύηση, που από μόνη της θέλει ψυχραιμία κ δύναμη για να φτάσεις ως το τέλος.

Ισχυει

Εγώ το λέω δημόσια κ δε ντρέπομαι καθόλου για να βοηθηθούν κοπέλες που τυχόν το αντιμετωπίζουν κ ντρέπονται για φχψ λογους

Μίλησα με την ψυχολόγο μου Παρασκευή που ξέρει πολλά για εμένα κ μου είπε οπωσδήποτε μετά τη γέννα βοήθεια από άτομο στο σπίτι. Πρότεινε μαία επαγγελματία αλλά λόγω οικονομικών, δεν είναι εφικτό αυτό για μεγάλο διάστημα, οπωσδήποτε όταν λείπει ο άντρας μου τη μητέρα μου που μετά συγχωρήσεως κ να τη βρίσω, θα τα βρούμε στο δευτερόλεπτο.

Ούτε πεθερά ούτε θειαδες ούτε κανένα. Να ανακατεύονται όχι να μη δουν τα πεθερικά το μωρό, προς Θεού.  Και σε εμένα είπε, με το που γυρίσω σπίτι, έστω περπάτημα ως τη γωνία να πάρω ένα καφέ κ πάντα όσο κουρασμένη κ να μαι, όσο καταβεβλημένη, να μην παραμελησω τον εαυτό μου. 

Τονίζω όμως ότι ξέρει πράγματα για εμένα, για το πως αντιμετώπισα την κατάσταση πριν την κύηση, κατά την διάρκεια κ θέλει να προλάβει τυχόν θέματα μετά. 

Δε με τρόμαξε καθόλου, ίσα ίσα με καθυσηχασε κ με ηρέμησε πολύ ώστε να ξέρω τι θα κάνω σε περίπτωση που.

Όπως λέει η ψυχολόγος μου κι έχει δίκιο, εμείς με τις εξωσωματικές δε συγκρινομαστε με κοπέλες που είδαν θετικό αμέσως κι όλα πήγαν καλά. 

Το θετικό σε εμάς που ήρθε μετά από χρόνια προσπαθειών και αγώνων, διαφέρει. 

Όχι ότι μια κοπέλα που έπιασε φυσιολογικά με την πρώτη δεν εμφανιζει αλλά πιο σπάνιο. 

Ξανθούλα δόξα το Θεό είμαι καλά. Και σήμερα ντύθηκα, στολίστηκα περπάτησα καμαρωνα την κοιλιά μου, δε το αφήνω να με πάρει από κάτω. 

Θέλω να κρατήσω γερό μωρό και μαι κι εγώ καλα αν δεν είμαι πως θα ναι κι αυτό??? 

  • Μου αρέσει 5

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ελισώ said:

Κορίτσια δεν κρατήθηκα και έκανα χοριακή, σήμερα 9η ημέρα... 88,70

Είναι καλή ή μόνο σε μένα φαίνεται χαμηλή;

Σουπερ ειναι!! Καλους διπλασιασμους!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελισώ είπε:

Κορίτσια δεν κρατήθηκα και έκανα χοριακή, σήμερα 9η ημέρα... 88,70

Είναι καλή ή μόνο σε μένα φαίνεται χαμηλή;

Είναι τέλεια.. καλέ είσαι 9η μέρα.. φαντάσου να πηγαινες όταν σ είπε ο γιατρός. 

Έχει λογική μωρέ αυτό που θέλουν οι γιατροί.. είπαμε αποφεύγεις το θρίλερ της χοριακης..

Εσύ όμως είσαι μια χαρά..!!!τελειαααααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελισώ said:

Κορίτσια δεν κρατήθηκα και έκανα χοριακή, σήμερα 9η ημέρα... 88,70

Είναι καλή ή μόνο σε μένα φαίνεται χαμηλή;

Συγχαρητήρια Ελισώ μου! Μια χαρά είναι η χοριακή σου! Καλούς διπλασιασμούς σου εύχομαι!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, anoulious said:

Δικά μου δεν έχω. Έχω βλαστοκυστες για δύο προσπάθειες.Το άγχος επειδή "πρέπει" να πετύχεις, για μένα με τα δανεικά είναι πολλαπλάσιο. Δε θέλω να γκρινιάζω. Το καταλαβαίνω ότι έχω πιο πολλές ελπίδες. Απλά νιώθω πολύ κουρασμένη. Είμαι σίγουρη ότι αυτή την κούραση τη νιώθεις και εσύ. Ας μη μαυριζουμε τα κορίτσια που είναι χαρούμενα σημερα και ας ελπίσουμε κουρασμένες για το καλύτερο. 

Εεεεεε!!!!κοπελιές...... 

Τι μας καθαρίζετε ...???? Όλα αυτά τα περάσαμε όλες εδώ μέσα..... Αυτή η διαδικασία έχεις τα στάδια της.... Εσυ είσαι στο στάδιο της κούρασης τηα απελπισίας για μένα φυσιολογική εξέλιξη..... Το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ.... ΤΟ ΜΈΤΩΠΟ ΨΗΛΆ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΟΎΜΕ....

Τα καλά έρχονται.... 

Έλεγε η γιαγια μου εκεί που είμαι θα έρθεις..... 

Και όταν πετύχεις ουτε που τ

Θα τα θυμάσαι....

::))×××

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Ισχυει

Εγώ το λέω δημόσια κ δε ντρέπομαι καθόλου για να βοηθηθούν κοπέλες που τυχόν το αντιμετωπίζουν κ ντρέπονται για φχψ λογους

Μίλησα με την ψυχολόγο μου Παρασκευή που ξέρει πολλά για εμένα κ μου είπε οπωσδήποτε μετά τη γέννα βοήθεια από άτομο στο σπίτι. Πρότεινε μαία επαγγελματία αλλά λόγω οικονομικών, δεν είναι εφικτό αυτό για μεγάλο διάστημα, οπωσδήποτε όταν λείπει ο άντρας μου τη μητέρα μου που μετά συγχωρήσεως κ να τη βρίσω, θα τα βρούμε στο δευτερόλεπτο.

Ούτε πεθερά ούτε θειαδες ούτε κανένα. Να ανακατεύονται όχι να μη δουν τα πεθερικά το μωρό, προς Θεού.  Και σε εμένα είπε, με το που γυρίσω σπίτι, έστω περπάτημα ως τη γωνία να πάρω ένα καφέ κ πάντα όσο κουρασμένη κ να μαι, όσο καταβεβλημένη, να μην παραμελησω τον εαυτό μου. 

Τονίζω όμως ότι ξέρει πράγματα για εμένα, για το πως αντιμετώπισα την κατάσταση πριν την κύηση, κατά την διάρκεια κ θέλει να προλάβει τυχόν θέματα μετά. 

Δε με τρόμαξε καθόλου, ίσα ίσα με καθυσηχασε κ με ηρέμησε πολύ ώστε να ξέρω τι θα κάνω σε περίπτωση που.

Όπως λέει η ψυχολόγος μου κι έχει δίκιο, εμείς με τις εξωσωματικές δε συγκρινομαστε με κοπέλες που είδαν θετικό αμέσως κι όλα πήγαν καλά. 

Το θετικό σε εμάς που ήρθε μετά από χρόνια προσπαθειών και αγώνων, διαφέρει. 

Όχι ότι μια κοπέλα που έπιασε φυσιολογικά με την πρώτη δεν εμφανιζει αλλά πιο σπάνιο. 

Ξανθούλα δόξα το Θεό είμαι καλά. Και σήμερα ντύθηκα, στολίστηκα περπάτησα καμαρωνα την κοιλιά μου, δε το αφήνω να με πάρει από κάτω. 

Θέλω να κρατήσω γερό μωρό και μαι κι εγώ καλα αν δεν είμαι πως θα ναι κι αυτό??? 

Θέλει οπωσδήποτε άτομο μετά κ βοήθεια. Όμως με τον κορωνοιο φοβαμαι για το μωρό κ δεν πηρα. Εδώ κ λίγους μήνες μόνη μου τα κανω όλα . Έχω βέβαια κ τον σύζυγο που βοηθάει όταν κ όσο μπορεί. 

Just now, Ελισώ είπε:

Κορίτσια δεν κρατήθηκα και έκανα χοριακή, σήμερα 9η ημέρα... 88,70

Είναι καλή ή μόνο σε μένα φαίνεται χαμηλή;

Είναι τελεια συγχαρητήρια!! Ο γιατρός μου ήθελε ένατη μερα πενήντα κ άνω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ελισώ είπε:

Κορίτσια δεν κρατήθηκα και έκανα χοριακή, σήμερα 9η ημέρα... 88,70

Είναι καλή ή μόνο σε μένα φαίνεται χαμηλή;

Σηγχαρητήρια! Εμένα μια χαρά μου φαίνεται!!! Καλούς διπλασιασμούς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Εεεεεε!!!!κοπελιές...... 

Τι μας καθαρίζετε ...???? Όλα αυτά τα περάσαμε όλες εδώ μέσα..... Αυτή η διαδικασία έχεις τα στάδια της.... Εσυ είσαι στο στάδιο της κούρασης τηα απελπισίας για μένα φυσιολογική εξέλιξη..... Το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ.... ΤΟ ΜΈΤΩΠΟ ΨΗΛΆ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΟΎΜΕ....

Τα καλά έρχονται.... 

Έλεγε η γιαγια μου εκεί που είμαι θα έρθεις..... 

Και όταν πετύχεις ουτε που τ

Θα τα θυμάσαι....

::))×××

Ναι βρε  καταλαβαινω..Αν ημουν απαισιοδοξος ανθρωπος θα τα ειχα παρατησει τοσα χρονια...Καθε φορα ειμαι φουλ αισιοδοξια,μιλαω στα εμβρυακια κλπ.Σα χαζη.Δε θεωρω ομως  οτι ολοι εχουμε τραβηξει τα ιδια.Αλλες εχουν τραβηξει πολυ περισσοτερα απο εμενα και αλλες λιγοτερα.Τις δεκαδες ωοληψιες και 9 εμβρυομεταφορες δε τα θεωρω τιποτα απολυτως.Δε θεωρω οτι εχω περασει κατι απο αυτα.Με προβληματιζουν πλεον  αυτα  τα πρακτικα με την υγεια μου που εγω θα τα εχω και θα τα εχω μετα απο τη θετικη χοριακη..Δηλαδη οταν βλεπεις τα πιο σοβαρα ,ξεχνας τα υπολοιπα.2 Μαρτιου παλι στο Νοσοκομειο...Καθε φορα πλενω την μπλουζα απο τα αιματα κλπ.Επαναληψη εξετασεων αν διορθωνονται οι δεικτες..

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελισώ είπε:

Κορίτσια δεν κρατήθηκα και έκανα χοριακή, σήμερα 9η ημέρα... 88,70

Είναι καλή ή μόνο σε μένα φαίνεται χαμηλή;

Καλε τι χαμηλη?!!!Ειναι σουπερ.Πανω απο 50 ενατη ημερα?!!!

Just now, Dream_on είπε:

Πρώτος υπέρηχος σήμερα, είδαμε ένα πιτσικουλινι! Όλα καλά λέει ο γιατρός! Μάλλον σε δύο εβδομάδες ο επόμενος υπέρηχος. Παιδιά είμαι έγκυος... Απίστευτο! Και το πιο απίστευτο είναι ότι όλα είναι καλά.. 

Ουαου!Μπραβο!Καλη συνεχεια.Σε θυμομουν απο παλια και ηθελα να μαθω πολυ ευχαριστα νεα σου.Να σε προσθεσω με το καλο αργοτερα και στο  γνωστο πινακακι.(βλ σελ.908-909)

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελισώ είπε:

Κορίτσια δεν κρατήθηκα και έκανα χοριακή, σήμερα 9η ημέρα... 88,70

Είναι καλή ή μόνο σε μένα φαίνεται χαμηλή;

Άψογη είναι!!! Καλούς διπλασιασμούς...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...