Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

αιμορραγία στο τέλος 4 ης εβδομαδας


Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ όλες σας, εύχομαι το ίδιο μέσα από την καρδιά μου σε όλες σας αν είστε εγκυούλες. Μακάρι να ήταν λόγω ορμονικών αλλαγών το άιμα και να μην ξαανεμφανιστεί

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, kokkino12 είπε:

 

Τελικά δεν απέβαλα δοξα τον Μεγαλοδύναμο, κ όντως διπλασιάστηκε η χοριακή! Μακάρι να συνεχιστούν όλα ομαλά. Ο γιατρός μου είπε οτι το αίμα μπορει να ναι κατι μπορει και οχι . Ελπιζω να μην ηταν κακο δειγμα, το παν ειναι ότι δεν απέβαλα! 

Πολύ ευχάριστα τα νέα σου.. Ήμουν σίγουρη ότι όλα ήταν καλά!! Μακάρι όλα να κυλησουν ομαλά από εδώ κ πέρα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις γυναικες! Εφτασα δοξα τω Θεω στην 5η εβδομαδα κ 4 ημερες και οπως σας ειπα πριν μια βδομαδα εμφανισα αιμα περιοδου μονο μια φορα στο σκουπισμα.Εκανα τν εξεταση χοριακης και ολα πηγαν καλα, ειδαμε κ σακο πριν λιγες μερες.Σημερα το πρωι παλι αιμα στο σκουπισμα μια φορα ευτυχως εως τωρα. Μου συστησε ο γιατρος να μεινω στο κρεβατι 10 μερες. Αχ ρε παιδια εχει καμια παρομοια εμπειρια? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kokkino12 είπε:

Καλημερα σε ολες τις γυναικες! Εφτασα δοξα τω Θεω στην 5η εβδομαδα κ 4 ημερες και οπως σας ειπα πριν μια βδομαδα εμφανισα αιμα περιοδου μονο μια φορα στο σκουπισμα.Εκανα τν εξεταση χοριακης και ολα πηγαν καλα, ειδαμε κ σακο πριν λιγες μερες.Σημερα το πρωι παλι αιμα στο σκουπισμα μια φορα ευτυχως εως τωρα. Μου συστησε ο γιατρος να μεινω στο κρεβατι 10 μερες. Αχ ρε παιδια εχει καμια παρομοια εμπειρια? 

αν δεν πονας ισως ο πλακουντας να σχηματιζετε χαμηλα γιαυτο κ το αιμα θελει πολυ ξεκουραση κ υπομονη δεν ειναι κατι τρομερο. απλα κανε υπομονη μεχρι τον επομενο υπερηχο. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, linaa said:

αν δεν πονας ισως ο πλακουντας να σχηματιζετε χαμηλα γιαυτο κ το αιμα θελει πολυ ξεκουραση κ υπομονη δεν ειναι κατι τρομερο. απλα κανε υπομονη μεχρι τον επομενο υπερηχο. 

Καλημερα σε ολες τις γυναικες! Εφτασα δοξα τω Θεω στην 5η εβδομαδα κ 4 ημερες και οπως σας ειπα πριν μια βδομαδα εμφανισα αιμα περιοδου μονο μια φορα στο σκουπισμα.Εκανα τν εξεταση χοριακης και ολα πηγαν καλα, ειδαμε κ σακο πριν λιγες μερες.Σημερα το πρωι παλι αιμα στο σκουπισμα μια φορα ευτυχως εως τωρα. Μου συστησε ο γιατρος να μεινω στο κρεβατι 10 μερες. Αχ ρε παιδια εχει καμια παρομοια εμπειρια?

 

3 minutes ago, linaa said:

αν δεν πονας ισως ο πλακουντας να σχηματιζετε χαμηλα γιαυτο κ το αιμα θελει πολυ ξεκουραση κ υπομονη δεν ειναι κατι τρομερο. απλα κανε υπομονη μεχρι τον επομενο υπερηχο. 

ευτυχως δεν ποναω νιωθω μονο κατι κλου κλου μεσα στην κοιλια χαμηλα.ενημερωσα τν εργοδοτρια μου και θα μεινω σπιτι ξαπλα για δεκα μερες αρχικα οπως μου ειπε ο γιατρος.  ελπιζω να μην ειναι κακο που σηκωνομαι για να φαω κ για τουαλετα βεβαια. μου ειπε κ εκεινος δε νομιζω. μακαρι να μην ειναι κατι κ να ξαναδω αιμα...ευχαροστω πολυ για τν απαντηση..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 14/5/2018 at 1:23 ΜΜ, kokkino12 είπε:

Καλημερα σε ολες τις γυναικες! Εφτασα δοξα τω Θεω στην 5η εβδομαδα κ 4 ημερες και οπως σας ειπα πριν μια βδομαδα εμφανισα αιμα περιοδου μονο μια φορα στο σκουπισμα.Εκανα τν εξεταση χοριακης και ολα πηγαν καλα, ειδαμε κ σακο πριν λιγες μερες.Σημερα το πρωι παλι αιμα στο σκουπισμα μια φορα ευτυχως εως τωρα. Μου συστησε ο γιατρος να μεινω στο κρεβατι 10 μερες. Αχ ρε παιδια εχει καμια παρομοια εμπειρια?

 

ευτυχως δεν ποναω νιωθω μονο κατι κλου κλου μεσα στην κοιλια χαμηλα.ενημερωσα τν εργοδοτρια μου και θα μεινω σπιτι ξαπλα για δεκα μερες αρχικα οπως μου ειπε ο γιατρος.  ελπιζω να μην ειναι κακο που σηκωνομαι για να φαω κ για τουαλετα βεβαια. μου ειπε κ εκεινος δε νομιζω. μακαρι να μην ειναι κατι κ να ξαναδω αιμα...ευχαροστω πολυ για τν απαντηση..

 κοριτσι μου ολα καλα θα πανε!!!,ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΤΗς ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗς!! την ημερομηνια που θα περιμενα περιοδο η εκει κοντα ειχα αιμα στο σκουπισμα και τωρα εχω την μικρη μου ηδη 14 μηνων ξεκουραση θελει πολυ!! με το καλο!!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/5/2018 at 1:12 ΜΜ, kokkino12 είπε:

Καλημερα σε ολες τις γυναικες! Εφτασα δοξα τω Θεω στην 5η εβδομαδα κ 4 ημερες και οπως σας ειπα πριν μια βδομαδα εμφανισα αιμα περιοδου μονο μια φορα στο σκουπισμα.Εκανα τν εξεταση χοριακης και ολα πηγαν καλα, ειδαμε κ σακο πριν λιγες μερες.Σημερα το πρωι παλι αιμα στο σκουπισμα μια φορα ευτυχως εως τωρα. Μου συστησε ο γιατρος να μεινω στο κρεβατι 10 μερες. Αχ ρε παιδια εχει καμια παρομοια εμπειρια? 

Καλημέρα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου, σου ευχομαι να ειναι τελειομηνη και ευκολη!

εγω εχω στο ιστορικο μου 2 παλλινδρομες εγκυμοσυνες 3ου μηνα. στο θεμα αιμα εχω γινει εξπερ!

τα ροζ και τα καφε μην τα φοβασαι! το κοκκινο ροη σαν βρυση ειναι αγχωτικο. ΑΛΛΑ ακομα και αυτο δεν ειναι παντα! στην δευτερη εγκυμοσυνη μου στον δευτερο μηνα ειχα μια τρομερη ακατασχετη αιμοραγια ενα βραδυ, τρελαθηκα να ποναω και να κλαιω φυσικα λεω αποβαλλω παλι. να εχω γεμισει συγγνωμη κιολας ολο το πατωμα του σπιτιου με αιμα να μην προλαβαινω να αλλαξω σερβιετα. παω ενολιγης στο μαιευτηριο και το μωρο μου ηταν μια χαρα και ειχε αναπτυχθει και χτυπουσε η καρδουλα του και δεν ειχα αποκολληση. η αιτια ηταν οτι καποια αγγεια της μητρας σπασαν λογο συσπασεων. ολα ηταν καλα. η αποβολη ηρθε αργοτερα απο αλλους λογους ασχετα με αυτο!. 

οσο εχεις δει οτι δεν εχεις αποκοληση και εισαι στο κρεββατι οπως σου ειπε ο γιατρος ολα καλα θα πανε κοριτσακι μου. το αιμα που ειδες ειναι λιγο και μπορει να ειναι γιατι μεγαλωνει η μητρα σου. δεν σημαινει οτι ολες οι γυναικες θα το εχουν. αλλες γυναικες καθε που αλλαζουν μηνα εχουν λιγο αιμα.

μην αγχωνεσαι και σου ευχομαι ολα καλα να ειναι παντα στην εγκυμοσυνη σου με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...