Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Απριλίου 2019!!!


Potamaki

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, εδώ ακόμα μέσα για παρακολούθηση, μου έχει πέσει και το κάλιο αρκετά και μου έβαλαν ορό με κάλιο. Δεν έχω καταλάβει ποτέ θα βγω. Ελπίζω από αύριο να έχω νέα. Εσείς ετοιμάσατε βαλίτσα; Μόνο η μαμά μου ότι έχει πάρει. Ελπίζω αν βγω μέσα στην εβδομάδα να ασχοληθώ σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 230
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 10/2/2019 at 5:53 ΜΜ, Xioni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εδώ ακόμα μέσα για παρακολούθηση, μου έχει πέσει και το κάλιο αρκετά και μου έβαλαν ορό με κάλιο. Δεν έχω καταλάβει ποτέ θα βγω. Ελπίζω από αύριο να έχω νέα. Εσείς ετοιμάσατε βαλίτσα; Μόνο η μαμά μου ότι έχει πάρει. Ελπίζω αν βγω μέσα στην εβδομάδα να ασχοληθώ σιγά σιγά.

Καλησπερα! Πως εισαι? Εχεις κατι νεοτερο? Εγω ακομη δεν εχω ετοιμασει ΤΙΠΟΤΑ!!! Οποτε μην αγχωνεσαι...εχουμε χρονο.

Ελπιζω να βγεις συντομα να ησυχασεις κι εσυ. Τουλαχιστον περασαν τα δυσκολα!

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2019 at 5:53 ΜΜ, Xioni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εδώ ακόμα μέσα για παρακολούθηση, μου έχει πέσει και το κάλιο αρκετά και μου έβαλαν ορό με κάλιο. Δεν έχω καταλάβει ποτέ θα βγω. Ελπίζω από αύριο να έχω νέα. Εσείς ετοιμάσατε βαλίτσα; Μόνο η μαμά μου ότι έχει πάρει. Ελπίζω αν βγω μέσα στην εβδομάδα να ασχοληθώ σιγά σιγά.

Τι βαλιτσα καλε;

Ουτε τα βασικα δεν εχω κανει!!

Χαχαχα


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Χαχαχα και εγώ τίποτα ακόμα δεν έχω πάρει. Μόνο ότι έχει πάρει η μαμά μου και αυτή θα έρθει στις 2 του Μαρτίου. 

Θα μεινει η μαμα σου να σε βοηθησει μεχρι τον τοκετο;

Κατα τα αλλα τι κανεις;

Πως εισαι;

Πως παει το μπεμπε;

Εμενα αρχες 29ης εβδομαδας ηταν 1200 γραμμαρια...φυσιολογικα μιυ ειπε ο γιατρος αλλα μη περιμενω να βγει και κανενα τεραστιο μωρο!

Πετιτ θα ειναι!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , fairy-mary είπε:

Θα μεινει η μαμα σου να σε βοηθησει μεχρι τον τοκετο;

Κατα τα αλλα τι κανεις;

Πως εισαι;

Πως παει το μπεμπε;

Εμενα αρχες 29ης εβδομαδας ηταν 1200 γραμμαρια...φυσιολογικα μιυ ειπε ο γιατρος αλλα μη περιμενω να βγει και κανενα τεραστιο μωρο!

Πετιτ θα ειναι!

Καλά είμαι, η μπέμπα κλωτσάει συνέχεια. Η μάνα μου θα μείνει μέχρι τέλος Ιουνίου να με βοηθήσει. Αυτές τις μέρες θα πάω να μου κάνουν και την ένεση για το αρνητικό ρεζους. 

Εσύ πως είσαι;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , BettySt είπε:

Καλά είμαι, η μπέμπα κλωτσάει συνέχεια. Η μάνα μου θα μείνει μέχρι τέλος Ιουνίου να με βοηθήσει. Αυτές τις μέρες θα πάω να μου κάνουν και την ένεση για το αρνητικό ρεζους. 

Εσύ πως είσαι;

Χρειαζεται βοηθεια...

Και εμενα θα ερθει αλλα πιο μετα και θα δουμε ποσο θα μεινει...δεν εχω και πολυ μεγαλο σπιτι.

Και εγω καλα...εχει αρχισει και με πιανει μια μικρη αγωνια για τον τοκετο και επισης περιμενω πως και πως να σταματησω δουλειά!

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είμαι καινούργια εδώ! Περιμένω και εγώ τη μπεμπα μου στις 14 Απριλίου! Πριν μια βδομάδα ήταν ήδη 2.100kg η γαιδουριτσα!

Η ερώτηση μου έχει να κάνει με μια απόφαση που πήρα πρόσφατα και έχει να κάνει με το γεγονός ότι παρόλο που με παρακολουθεί γιατρός που συνεργάζεται με ιδιωτικό μαιευτήριο, αποφάσισα να γεννησω σε δημόσιο, μένω έξω από τη Χαλκίδα και κοιτάω για μαιευτήριο στην Αθήνα, τα καλύτερα που έχω διαβάσει προς στιγμήν είναι για το Αλεξάνδρα! Ξέρετε που μπορώ να βρω παραπάνω πληροφορίες? 

Σας ευχαριστώ πολύ μανούλες! 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με ξαναπιασε πόνος την Τρίτη το απόγευμα και την Τετάρτη το μεσημέρι. Οπότε όχι μόνο δεν φεύγω από το νοσοκομείο αλλά μάλλον θα μου κάνουν αφαίρεση της χολής λαμπαροσκοπικά. Η αλήθεια είναι πως αλλιώς τα σχεδιάζεις και αλλιώς σου βγαίνουν. Έχει καμία σας ακούσει παρόμοια περίπτωση. Το Σάββατο μπαίνω στην 30 εβδομάδα. Ανησυχώ πολύ για το μωρό αλλά μου είπαν οι γιατροί ότι προτεραιότητα είναι η μαμά και όχι το παιδί. Αυριο θα κάνουν σύσκεψη οι χειρουργοί και επίσης θα μου κάνουν και γαστροσκόπηση για να αποκλείσουν το στομάχι. Σε περίπτωση εγχείρησης θα μου δώσουν ενδοφλέβια για συσπάσεις πριν ακόμα μετά το χειρουργείο. Προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη αλλά δεν είναι και εύκολο. 

Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2019 at 3:44 ΜΜ, Olitsos είπε:

Καλησπέρα σας, είμαι καινούργια εδώ! Περιμένω και εγώ τη μπεμπα μου στις 14 Απριλίου! Πριν μια βδομάδα ήταν ήδη 2.100kg η γαιδουριτσα!

Η ερώτηση μου έχει να κάνει με μια απόφαση που πήρα πρόσφατα και έχει να κάνει με το γεγονός ότι παρόλο που με παρακολουθεί γιατρός που συνεργάζεται με ιδιωτικό μαιευτήριο, αποφάσισα να γεννησω σε δημόσιο, μένω έξω από τη Χαλκίδα και κοιτάω για μαιευτήριο στην Αθήνα, τα καλύτερα που έχω διαβάσει προς στιγμήν είναι για το Αλεξάνδρα! Ξέρετε που μπορώ να βρω παραπάνω πληροφορίες? 

Σας ευχαριστώ πολύ μανούλες! 

Γεια σου!

Καλως ηρθες!

Ξερω οτι μπορεις να γεννησεις στο δημοσιο που εφημερευει οταν σε πιασουν οι πόνοι, με το προσωπικο της βάρδιας!

Επισης ξερω οτι καποιοι γιατροι παρολο που ειναι σε ιδιωτικα νοσοκομεια συνεργαζονται και μς δημόσιο και μπορουν να σε ξεγεννησουν εκει...με το αζημιωτο φυσικά!

Ρωτησε το γιατρο σου!

Καλη τυχη!!!

On 14/2/2019 at 11:18 ΜΜ, Xioni είπε:

Δυστυχώς με ξαναπιασε πόνος την Τρίτη το απόγευμα και την Τετάρτη το μεσημέρι. Οπότε όχι μόνο δεν φεύγω από το νοσοκομείο αλλά μάλλον θα μου κάνουν αφαίρεση της χολής λαμπαροσκοπικά. Η αλήθεια είναι πως αλλιώς τα σχεδιάζεις και αλλιώς σου βγαίνουν. Έχει καμία σας ακούσει παρόμοια περίπτωση. Το Σάββατο μπαίνω στην 30 εβδομάδα. Ανησυχώ πολύ για το μωρό αλλά μου είπαν οι γιατροί ότι προτεραιότητα είναι η μαμά και όχι το παιδί. Αυριο θα κάνουν σύσκεψη οι χειρουργοί και επίσης θα μου κάνουν και γαστροσκόπηση για να αποκλείσουν το στομάχι. Σε περίπτωση εγχείρησης θα μου δώσουν ενδοφλέβια για συσπάσεις πριν ακόμα μετά το χειρουργείο. Προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη αλλά δεν είναι και εύκολο. 

Γεια σου κοπελα μου!

Δε καταλαβα ακριβως...

Θα κανεις εγχειρηση για τη χολη;

Και μετα θα σου προκαλεσουν συσπασεις τοκετου;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελικά αποφάσισαν να μην κάνουν εγχείρηση. Απλά μου πέρασαν μια παροχή σε κεντρική αρτηρία που από αυτήν σιτιζομαι  παραεντερικα από εχτές. Με έχει πιάσει διάρροια από προχτές που προσπαθούν να δουν από που προέρχεται η οποία μου έχει ερεθίσει τις αιμοραιδες. Και δυστυχώς από σήμερα άρχισαν συσπάσεις. Μου έβαλαν tractocile ορό και μου μέτρησαν το τράχηλο και από 3.1 έχει πάει 2. Να θυμίσω ότι είμαι από 30/1 μέσα. Ευτυχώς αύριο θα δω το γιατρό μου Υ λίγο να καταλάβω τι παίζει. Με το τράχηλο τι παίζει;πόσο είναι εσάς;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xioni είπε:

Τελικά αποφάσισαν να μην κάνουν εγχείρηση. Απλά μου πέρασαν μια παροχή σε κεντρική αρτηρία που από αυτήν σιτιζομαι  παραεντερικα από εχτές. Με έχει πιάσει διάρροια από προχτές που προσπαθούν να δουν από που προέρχεται η οποία μου έχει ερεθίσει τις αιμοραιδες. Και δυστυχώς από σήμερα άρχισαν συσπάσεις. Μου έβαλαν tractocile ορό και μου μέτρησαν το τράχηλο και από 3.1 έχει πάει 2. Να θυμίσω ότι είμαι από 30/1 μέσα. Ευτυχώς αύριο θα δω το γιατρό μου Υ λίγο να καταλάβω τι παίζει. Με το τράχηλο τι παίζει;πόσο είναι εσάς;

Περαστικα κοριτσι μου...

Τι να πω!

Οσο για τις αιμοροειδες σε καταλαβαινω...σκεψου εγω ειχα και πριν την εγκυμοσυνη..τωρα η κατασταση εχει γινει ανυποφορη.

Εγω τελευταια φορα ειχα μετρησει τον τραχηλο τα χριστουγεννα 3.5 νομιζω ηταν...

Πριν 2 εβδομαδες που εκανα ενα προληπτικο Doppler δε μου μετρησαν τραχηλο..οποτε δε ξερω να σου πω.

Το 2 τι σημαινει;

Ειναι λιγο;

Σε ποια εβδομαδα εισαι;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xioni said:

Τελικά αποφάσισαν να μην κάνουν εγχείρηση. Απλά μου πέρασαν μια παροχή σε κεντρική αρτηρία που από αυτήν σιτιζομαι  παραεντερικα από εχτές. Με έχει πιάσει διάρροια από προχτές που προσπαθούν να δουν από που προέρχεται η οποία μου έχει ερεθίσει τις αιμοραιδες. Και δυστυχώς από σήμερα άρχισαν συσπάσεις. Μου έβαλαν tractocile ορό και μου μέτρησαν το τράχηλο και από 3.1 έχει πάει 2. Να θυμίσω ότι είμαι από 30/1 μέσα. Ευτυχώς αύριο θα δω το γιατρό μου Υ λίγο να καταλάβω τι παίζει. Με το τράχηλο τι παίζει;πόσο είναι εσάς;

Κορίτσι μου καλό, εγω θα γεννήσω τον ιούλιο λογικά αλλά τυχαία διάβασα τη συζήτησή σας. Αρχικά, ψυχραιμία. Βρίσκεσαι μέσα σε νοσοκομείο κ είσαι ασφαλής. Ακομα και  να χρειαστεί να γεννήσεις πρόωρα, το μωράκι σου θα επιβιώσει κ όλα θα πάνε καλά. Σ εύχομαι καλή υπομονή. Όλα με το καλό. Θετικές σκέψεις.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Περαστικα κοριτσι μου...

Τι να πω!

Οσο για τις αιμοροειδες σε καταλαβαινω...σκεψου εγω ειχα και πριν την εγκυμοσυνη..τωρα η κατασταση εχει γινει ανυποφορη.

Εγω τελευταια φορα ειχα μετρησει τον τραχηλο τα χριστουγεννα 3.5 νομιζω ηταν...

Πριν 2 εβδομαδες που εκανα ενα προληπτικο Doppler δε μου μετρησαν τραχηλο..οποτε δε ξερω να σου πω.

Το 2 τι σημαινει;

Ειναι λιγο;

Σε ποια εβδομαδα εισαι;

Είμαι 30 και 2 ημερών. Πριν κάνα μήνα ήταν 3.1. Doppler δεν έχω κάνει ακόμα. Λογικά θα μου κάνουν εδώ. Σήμερα είμαι καλύτερα ψυχολογικά. Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Είμαι 30 και 2 ημερών. Πριν κάνα μήνα ήταν 3.1. Doppler δεν έχω κάνει ακόμα. Λογικά θα μου κάνουν εδώ. Σήμερα είμαι καλύτερα ψυχολογικά. Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση!

Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε!

Να εισαι αισιοδοξη!

Οτι θες γραφε μας εδω για να αισθάνεσαι καλυτερα!

 

  • Ευχαριστώ 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...