Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew said:

      Μπράβο!!!! Συγχαρητήρια!!! 🥰 Είδες που στο είχα πει? Αχνη γραμμη + καφέ = θετικη χοριακη.  Τώρα το πάμε βήμα βήμα....εγώ έχω επαναληπτική την Τετάρτη...το ίδιο άγχος θα έχω πάλι...

      Απαράδεκτη συμπεριφορά και γιατρού και μαιας. Οφείλουν να έχουν παραπάνω ενσυναισθηση και αν κάτι τους ενοχλεί να παίρνουν τηλ σαν άνθρωποι και να μιλάνε με ευγένεια και ενδιαφέρον. Θα βρεις σίγουρα γιατρό!!!! Σκέψου αν θέλεις σίγουρα να αλλάξεις. Σκέψου τι θα σε στρεσάρει λιγότερο...να είσαι με αυτόν και να φοβασαι να ρωτήσεις κάτι ξανά ή να αλλάζεις γιατρό? Εσύ ξέρεις το καλύτερο για σένα! Αν αποφασίσεις να αλλάξεις σε οποια πόλη μένεις ρώτησε φίλες και γνωστές και θα δεις ποιον προτείνουν οι περισσότερες. 

      Και να ξέρεις σε καταλαβαίνω...και γω συγκρατημένα αισιόδοξη ήμουν στην πρώτη χοριακη...στη δεύτερη το χάρηκα πιο πολυ. Όλα θα μας πανε μια χαρά!! ❤️

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      25 minutes ago, Faith22 said:

       

       

       

      Καλημέρα κορίτσια!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση!

      Πήρε ο άντρας μου χθες κ τους δύο τηλ, με τον γιατρό δεν μίλησε πολύ,μου ξαναεστειλε μηνύματα,με την μαία μίλησα κ εγώ.Απλα προσπάθησαν να κατευνάσουν τα πράγματα.

      Αθήνα είμαι αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε...Ξαναλέω τον εμπιστεύομαι τυφλά αλλα δεν ξέρω πως θα τους αντικρυσω ξανά.Ειμαι 3 χρόνια μαζί του,εκείνος με βοήθησε να έχω τα δίδυμακια στην κοιλίτσα μου...πολλά περίεργα κ διαφορετικά συναισθήματα.Αχ τι σου κάνουν οι ορμόνες 😳

      @Lila ki συγχαρητήρια ♥️Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά!Θα κάνεις χοριακη?

      Καλή Ανάσταση να έχουμε!Του χρόνου όλες αγκαλιά με τα θαύματα μας♥️

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

Μανούλες Απριλίου 2019!!!


Potamaki

Recommended Posts

Κορίτσια τελικά μπήκα εισαγωγή με παγκρεατίτιδα. Με έπιασε πόνος εχτές και πήγα νοσοκομείο με έστειλαν σπίτι. Σήμερα το πρωί πάλι τα ίδια και μου κάναν εισαγωγή. Έφυγε κάποια πετρουλα από χολή και πήγε στο πάγκρεας. Μόνο όρος χωρίς φαγητό μέχρι να μου περάσει η φλεγμονή. Μετά δίαιτα και να ελπισω να μην χρειαστώ εγχείρηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 230
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Κορίτσια τελικά μπήκα εισαγωγή με παγκρεατίτιδα. Με έπιασε πόνος εχτές και πήγα νοσοκομείο με έστειλαν σπίτι. Σήμερα το πρωί πάλι τα ίδια και μου κάναν εισαγωγή. Έφυγε κάποια πετρουλα από χολή και πήγε στο πάγκρεας. Μόνο όρος χωρίς φαγητό μέχρι να μου περάσει η φλεγμονή. Μετά δίαιτα και να ελπισω να μην χρειαστώ εγχείρηση.

Περαστικά κορίτσι μου ! Σου έδωσαν κάτι να μην πονάς, γιατι ξέρω ότι ο πόνος είναι πολύ δυνατός; Σού εύχομαι όλα καλά να πάνε και να μην χρειαστείς εγχείρηση. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Κορίτσια τελικά μπήκα εισαγωγή με παγκρεατίτιδα. Με έπιασε πόνος εχτές και πήγα νοσοκομείο με έστειλαν σπίτι. Σήμερα το πρωί πάλι τα ίδια και μου κάναν εισαγωγή. Έφυγε κάποια πετρουλα από χολή και πήγε στο πάγκρεας. Μόνο όρος χωρίς φαγητό μέχρι να μου περάσει η φλεγμονή. Μετά δίαιτα και να ελπισω να μην χρειαστώ εγχείρηση.

Περαστικά κορίτσι μου!

Μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά!

Πόσο καιρό θα κάτσεις μέσα στο νοσοκομείο;

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Κορίτσια τελικά μπήκα εισαγωγή με παγκρεατίτιδα. Με έπιασε πόνος εχτές και πήγα νοσοκομείο με έστειλαν σπίτι. Σήμερα το πρωί πάλι τα ίδια και μου κάναν εισαγωγή. Έφυγε κάποια πετρουλα από χολή και πήγε στο πάγκρεας. Μόνο όρος χωρίς φαγητό μέχρι να μου περάσει η φλεγμονή. Μετά δίαιτα και να ελπισω να μην χρειαστώ εγχείρηση.

Ευχομαι γρηγορα περαστικα! Μην αγχώνεσαι οσο μπορεις και με το καλο να επιστρεψεις στο σπιτι σου!

20 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Όχι δεν μου είχε πει κάτι. Εγώ έχω σταματήσει από τη δουλειά. Γενικά προσέχω να μην κολλήσω, αλλά αφού ήθελε να το κάνω, το έκανα. 

Με προβληματισες τωρα...δεν το εχω κανει ουτε κι εγω αλλα νομιζα οτι τετοια περιοδο δεν εχει νοημα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , SiaSai είπε:

Ευχομαι γρηγορα περαστικα! Μην αγχώνεσαι οσο μπορεις και με το καλο να επιστρεψεις στο σπιτι σου!

Με προβληματισες τωρα...δεν το εχω κανει ουτε κι εγω αλλα νομιζα οτι τετοια περιοδο δεν εχει νοημα.

Τι να σού πω κορίτσι μου. Εγώ έκανα ότι μου είπε ο γιατρός,  τώρα έχει δεν έχει νόημα δεν μπορώ να πω. Εσύ μπορείς να ρωτήσεις το γιατρό σου αν σε προβληματιζει και να κάνεις αυτό που θα σού πει. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας.Δεν ξέρω πότε θα βγω. 2 μέρες χωρίς φαγητό να ηρεμήσει το πάγκρεας. Δεν πονάω τωρα, μόνο μετά από φαγητό αλλά δεν τρώω τίποτα. Μετά θα μου δώσουν δοκιμαστικά φαγητό και αν όλες οι εξετάσεις είναι καλές θα φύγω(λογικά). Κάτι κατάλαβα ότι θα μου κάνουν ενέσεις κορτιζόνης για το μωρό σε περίπτωση που γίνει κάτι. Θα έρθει και χειρουργός να με δει σε περίπτωση που χρειαστεί. Τώρα με έχουν αντιβίωση και χωρίς νερό μόνο όρο.:) 

Link to comment
Share on other sites

Άλλες δύο μέρες με όρο χωρίς φαγητό. Σήμερα έκανα πολλές συστάσεις και μου έβαλαν στον ορό tractocile. Δεν φτάνουν αυτά νιώθω και τσούξιμο μετά την ούρηση. Έδωσα ουρά για καλλιέργεια και θέλει δύο μέρες να βγει. Είμαι συναισθηματικα φορτισμένη. Τεσπά τα νέα σας;

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Άλλες δύο μέρες με όρο χωρίς φαγητό. Σήμερα έκανα πολλές συστάσεις και μου έβαλαν στον ορό tractocile. Δεν φτάνουν αυτά νιώθω και τσούξιμο μετά την ούρηση. Έδωσα ουρά για καλλιέργεια και θέλει δύο μέρες να βγει. Είμαι συναισθηματικα φορτισμένη. Τεσπά τα νέα σας;

Υπομονή κορίτσι μου, θα περάσει και αυτό! Το τσούξιμο μπορεί να είναι και από τις συχνές επισκέψεις στη τουαλέτα η το πολύ καμία ουρολοιμωξη που περνάει εύκολα. Περαστικά! 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, BettySt είπε:

Υπομονή κορίτσι μου, θα περάσει και αυτό! Το τσούξιμο μπορεί να είναι και από τις συχνές επισκέψεις στη τουαλέτα η το πολύ καμία ουρολοιμωξη που περνάει εύκολα. Περαστικά! 

Ευτυχώς σήμερα είμαι καλύτερα!!! Και οι συστάσεις σταμάτησαν και το τσούξιμο. Περιμένω τις σημερινές εξετάσεις να δω πως πάω. Σήμερα ακούω και τον μπέμπη πιο ζωηρό, εχτές με τις συσπάσεις είχε μείνει πολύ ήσυχο.(για ενημέρωση υπάρχει ένα μηχάνημα που κάνει καταγράφει των συσπάσεων, είναι από το nst αλλά δεν σου βάζουν την ζώνη.)

Σε ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Cymoril είπε:

Κορίτσια, δουλεύετε ακόμα; Είχατε καποιο πρόβλημα με τον εργοδότη σας;

Γεια σου!

Εγω δουλευω ακομα...

Μεχρι στιγμης δεν εχω καποιο θεμα με κανενα..

Τι σε απασχολει ακριβως;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Γεια σου!

Εγω δουλευω ακομα...

Μεχρι στιγμης δεν εχω καποιο θεμα με κανενα..

Τι σε απασχολει ακριβως;

Δε με απασχολεί κάτι συγκεκριμένο, γενικώς εγώ έχω θέματα με το αφεντικό, δεν απέκτησα στην εγκυμοσυνη πρόβλημα, το είχα από πριν :razz:

Κι εγώ δουλεύω ακόμα, μετράω τις μέρες σαν φαντάρος!

6 ώρες πρίν, SiaSai είπε:

Καλημερα! Εγω απο σημερα βγαινω σε αναρρωτικη μεχρι να ξεκινησει η κανονικη αδεια κυησης. Μηπως ξερει καποια τη διαδικασια με ΙΚΑ κλπ?

Εμένα μου ζήτησαν μια βεβαίωση από τον γιατρό μου-είναι ιδιώτης και όχι του ΙΚΑ- που να γράφει την ΠΗΤ. Μαζί με τη βεβαίωση αυτή και τα αποτελέσματα της Β' επιπέδου θα πάω στον γυναικολόγο του ΙΚΑ για να μου υπογράψει ένα χαρτί που μου έδωσαν από το ΙΚΑ. Το χαρτί αυτό, είναι χωρισμένο σε 3 μερη: την πρώτη παράγραφο τη συμπληρώνει ο γιατρός του ΙΚΑ. Τη δεύτερη παράγραφο, ο εργοδότης και την Τρίτη παράγραφο η εργαζόμενη. Θα παω την ημέρα που ξεκινάει η άδεια μου, 56 ημέρες πριν την ΠΗΤ, με το χαρτί αυτό συμπληρωμένο κι από τους 3 μας (ΙΚΑ, εργοδότη κι εμένα) και με το βιβλιάριο μου. Αυτά μου ζήτησαν από το ΙΚΑ της περιοχής μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Cymoril είπε:

Δε με απασχολεί κάτι συγκεκριμένο, γενικώς εγώ έχω θέματα με το αφεντικό, δεν απέκτησα στην εγκυμοσυνη πρόβλημα, το είχα από πριν :razz:

Κι εγώ δουλεύω ακόμα, μετράω τις μέρες σαν φαντάρος!

Εμένα μου ζήτησαν μια βεβαίωση από τον γιατρό μου-είναι ιδιώτης και όχι του ΙΚΑ- που να γράφει την ΠΗΤ. Μαζί με τη βεβαίωση αυτή και τα αποτελέσματα της Β' επιπέδου θα πάω στον γυναικολόγο του ΙΚΑ για να μου υπογράψει ένα χαρτί που μου έδωσαν από το ΙΚΑ. Το χαρτί αυτό, είναι χωρισμένο σε 3 μερη: την πρώτη παράγραφο τη συμπληρώνει ο γιατρός του ΙΚΑ. Τη δεύτερη παράγραφο, ο εργοδότης και την Τρίτη παράγραφο η εργαζόμενη. Θα παω την ημέρα που ξεκινάει η άδεια μου, 56 ημέρες πριν την ΠΗΤ, με το χαρτί αυτό συμπληρωμένο κι από τους 3 μας (ΙΚΑ, εργοδότη κι εμένα) και με το βιβλιάριο μου. Αυτά μου ζήτησαν από το ΙΚΑ της περιοχής μου!

Σ'ευχαριστω! Αυτα χρειαζονται για την κανονικη αδεια ε? Εγω θα παρω επιπλεον αναρρωτικη, καποιες μερες πριν την αδεια κυησης (τις 56 μερες ) και εχω καπως μπερδευτει με τα δικαιολογητικα. 

Με γυναικολογο του ΙΚΑ κλεινεις καποιο ραντεβου? 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, SiaSai είπε:

Σ'ευχαριστω! Αυτα χρειαζονται για την κανονικη αδεια ε? Εγω θα παρω επιπλεον αναρρωτικη, καποιες μερες πριν την αδεια κυησης (τις 56 μερες ) και εχω καπως μπερδευτει με τα δικαιολογητικα. 

Με γυναικολογο του ΙΚΑ κλεινεις καποιο ραντεβου? 

Καλημέρα! Δε γνωρίζω τι χρειάζεται για αναρρωτική άδεια. Στο ΙΚΑ Ναι, θα πάρω τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού γιατί ποτέ δεν ξέρεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...