Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Πρόσθετικο στο καρότσι για μεγαλύτερο παιδί


mummyoftwoandone

Recommended Posts

Κορίτσια να ρωτήσω ξέρει καμία αν αυτά τα πρόσθετα που βάζουν πίσω από τα καρότσια για τα μεγαλύτερα παιδάκια πρέπει να είναι της ίδιας εταιρείας με το καρότσι η εφαρμόζουν γενικά σε όλα???? 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω ξέρει καμία αν αυτά τα πρόσθετα που βάζουν πίσω από τα καρότσια για τα μεγαλύτερα παιδάκια πρέπει να είναι της ίδιας εταιρείας με το καρότσι η εφαρμόζουν γενικά σε όλα???? 

Τι εννοεις προσθετικο; το σκαλακι που βαζεις πισω απο το καροτσι για να στεκεται ορθιο το μεγαλυτερο παιδι ή κατι αλλο;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, CMES είπε:

Τι εννοεις προσθετικο; το σκαλακι που βαζεις πισω απο το καροτσι για να στεκεται ορθιο το μεγαλυτερο παιδι ή κατι αλλο;

Ναι αυτό το σκαλακι εννοώ!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Ναι αυτό το σκαλακι εννοώ!!! 

Για ολα τα καροτσια κανει. Δεν βολευει ομως ολα τα καροτσια. Δηλαδη αν τα χερουλια του καροτσιου δεν ειναι πολυ μακρια τοτε δυσκολευεσαι πολυ να σπρωξεις το καροτσι γιατι αναμεσα σε σενα και στο καροτσι παρεμβαλλεται το παιδι. Δεν ξερω αν το περιγραφω καλα, ομως εγω εχω ενα τετοιο και ενω η κορη μου τρελαινεται να κανει βολτα στο σκαλακι για μενα ειναι πολυ αβολο και κουραστικο.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, CMES είπε:

Για ολα τα καροτσια κανει. Δεν βολευει ομως ολα τα καροτσια. Δηλαδη αν τα χερουλια του καροτσιου δεν ειναι πολυ μακρια τοτε δυσκολευεσαι πολυ να σπρωξεις το καροτσι γιατι αναμεσα σε σενα και στο καροτσι παρεμβαλλεται το παιδι. Δεν ξερω αν το περιγραφω καλα, ομως εγω εχω ενα τετοιο και ενω η κορη μου τρελαινεται να κανει βολτα στο σκαλακι για μενα ειναι πολυ αβολο και κουραστικο.

Κατάλαβα... Για μένα φαντάζομαι θα είναι ακόμη πιο δύσκολα γιατί το καρότσι θα είναι για διδυμα οποτε και πιο μεγάλο σε μήκος με ενιαίο χερούλι.... Θα το προσπαθήσω όμως γιατί με τον μεγάλο είμαστε σε μεταβατικό στάδιο από καρότσι σε πόδια, λέει συνέχεια ότι κουράζεται και θέλει αγκαλιά.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κατάλαβα... Για μένα φαντάζομαι θα είναι ακόμη πιο δύσκολα γιατί το καρότσι θα είναι για διδυμα οποτε και πιο μεγάλο σε μήκος με ενιαίο χερούλι.... Θα το προσπαθήσω όμως γιατί με τον μεγάλο είμαστε σε μεταβατικό στάδιο από καρότσι σε πόδια, λέει συνέχεια ότι κουράζεται και θέλει αγκαλιά.... 

Ισως σε καροτσι σε διδυμα να ειναι πιο ευκολο. Δηλαδη να βαλεις το σκαλακι πισω απο το ενα μωρο και εισαι εσυ διπλα του πισω απο το αλλο μωρο. Δεν ειμαι ομως σιγουρη αν το σκαλακι μπαινει σε καροτσι για διδυμα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , CMES είπε:

Ισως σε καροτσι σε διδυμα να ειναι πιο ευκολο. Δηλαδη να βαλεις το σκαλακι πισω απο το ενα μωρο και εισαι εσυ διπλα του πισω απο το αλλο μωρο. Δεν ειμαι ομως σιγουρη αν το σκαλακι μπαινει σε καροτσι για διδυμα!

Αυτό φοβάμαι κι εγώ.... Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, και όντως το να είμαι δίπλα στον μεγάλο ακούγεται καλή ιδέα..!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Αυτό φοβάμαι κι εγώ.... Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, και όντως το να είμαι δίπλα στον μεγάλο ακούγεται καλή ιδέα..!! 

Επισης για ακομα μεγαλυτερη ασφαλεια υπαρχει ενα βραχιολακι το οποιο το βαζεις στον καρπο του και αλλο ενα στο δικο σου και συνδεονται μεταξυ τους με ενα λουρακι. Ετσι αν ξαφνικα πεταχτει να φυγει δεν μπορει να παει μακρια!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , CMES είπε:

Επισης για ακομα μεγαλυτερη ασφαλεια υπαρχει ενα βραχιολακι το οποιο το βαζεις στον καρπο του και αλλο ενα στο δικο σου και συνδεονται μεταξυ τους με ενα λουρακι. Ετσι αν ξαφνικα πεταχτει να φυγει δεν μπορει να παει μακρια!

Νομίζω πως είναι απαραίτητο, δεν είχα ακούσει καν ότι υπάρχει, σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Νομίζω πως είναι απαραίτητο, δεν είχα ακούσει καν ότι υπάρχει, σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!! 

Δεν το εχω βρει σε μαγαζει, το παρηγγειλα απο το ιντερνετ. Βεβαια η κορη μου δεν δεχεται να το φορεσει ομως ελπιζω πως καποτε θα τα καταφερω να την πεισω!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...