Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Λίγο πριν την εξωσωματική


Giosotpk

Recommended Posts

πρίν από 45 λεπτά , Giosotpk είπε:

Στείλε μου ότι χρειαστείς και γενικά ότι θέλεις . 

Στην σαλπιγγογραφια μου γενικά δεν μου είπαν κάτι . Την ώρα που την έκανα είπε ο γιατρός ότι τώρα άνοιξα την μια και πάω στην άλλη υπέθεσα ότι ήταν βουλωμενη. Μετά όταν μας έδωσε τα αποτελέσματα μου είπε ότι ήταν όλα εντάξει . Και έμεινα με την απορία αν ήταν η δεν ήταν . Τώρα πιστεύω ότι μάλλον ήταν . 

Ειχα και θέμα με τον θυροειδή που το τελευταίο δίμηνο τον ρύθμισα και επίσης είχαμε θέμα και με το σπέρμα . Πήρε ο άντρας μου βιταμίνες profertil για 6 μήνες και στο τρίμηνο έφτιαξε αλλά είπε ο γιατρός να πάρει άλλους τρεις για να είμαστε σίγουρη . 

 

Σε καταλαβαίνω πως έχεις βαρεθεί να ψάχνεσαι . Αλλά τι σου έχουν πει που οφειλεται που δεν έχεις μείνει έγκυος ? 

Ναι μου είπε να κάνω μια την Δευτέρα να δούμε πως θα είναι και μετά σε δύο εβδομάδες να πάω να με δει . 

Απλά τώρα αναρωτιέμαι αν είναι να πάω στο νοσοκομείο να πιάσω σειρά λόγου οικονομικού κιόλας η να πάω στην γυναικολόγο που έχω . 

Λες ε να μην το πω ? 

Θέλω να το φωνάξω όμως από την χαρά μου δεν ξέρω ...όπως μου βγει εκείνη την στιγμή αλλα ίσως και να σε ακούσω γιατί δεν θέλω να με ζαλίζουν τώρα που είμαι τόσο χαρούμενη . 

Απο οτι καταλαβα θα συνεχισεις στο νοσοκομειο η ακομα το ψαχνεις? Οπου νιωθεις εσυ καλα πηγαινε κατα τη γνωμη μου.θες για αρχη να πας στον δικο σου μεχρι να ακουσεις καρδουλα θες απο την αρχη να πας νοσοκομειο οπου αισθανεσαι καλυτερα!κανε λιγο υπομονη μεχρι να πατε στο γιατρο να σας επιβεβαιωσει οτι ολα πανε καλα κ μετα φωναξε το!!κανε οτι σου βγει δε μπορω να σου πω εγω αληθεια τωρα!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Απο οτι καταλαβα θα συνεχισεις στο νοσοκομειο η ακομα το ψαχνεις? Οπου νιωθεις εσυ καλα πηγαινε κατα τη γνωμη μου.θες για αρχη να πας στον δικο σου μεχρι να ακουσεις καρδουλα θες απο την αρχη να πας νοσοκομειο οπου αισθανεσαι καλυτερα!κανε λιγο υπομονη μεχρι να πατε στο γιατρο να σας επιβεβαιωσει οτι ολα πανε καλα κ μετα φωναξε το!!κανε οτι σου βγει δε μπορω να σου πω εγω αληθεια τωρα!

Θα πάω νοσοκομείο να δοκιμάσω εκεί για αρχή και βλέπω μετά . 

Στο πρώτο ραντεβού στο γιατρό τι σου κάνουν ? 

Νομίζω ότι σου κάνουν και τεστ Παπ . 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Giosotpk είπε:

Θα πάω νοσοκομείο να δοκιμάσω εκεί για αρχή και βλέπω μετά . 

Στο πρώτο ραντεβού στο γιατρό τι σου κάνουν ? 

Νομίζω ότι σου κάνουν και τεστ Παπ . 

 

Εμενα δε μου εκανε ειχαμε κανει πριν. Θα σου κανει κολπικο υπερηχο να εισαι προετιμασμενη δε θα σου κανει κοιλιακο θα δει σακο κ αναλογα ποσο εβδομαδων εισαι μπορει να δειτε κ μια κουκιδιτσα το εμβρυακι κ λογικα θα σου γραψει ενα καρο εξετασεις να κανεις μεσα σε αυτες λογικα θα ειναι για τοξοπλασμα κυστικη οινωση κ θυροειδη κ πολλες ακομα εκλεισες ραντεβου ποτε θα πας?


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Εμενα δε μου εκανε ειχαμε κανει πριν. Θα σου κανει κολπικο υπερηχο να εισαι προετιμασμενη δε θα σου κανει κοιλιακο θα δει σακο κ αναλογα ποσο εβδομαδων εισαι μπορει να δειτε κ μια κουκιδιτσα το εμβρυακι κ λογικα θα σου γραψει ενα καρο εξετασεις να κανεις μεσα σε αυτες λογικα θα ειναι για τοξοπλασμα κυστικη οινωση κ θυροειδη κ πολλες ακομα εκλεισες ραντεβου ποτε θα πας?

Εγώ είχα κάνει τεστ Παπ τον Μάρτιο . Τώρα δεν ξέρω πόσο καιρό πρέπει να περάσει για να ξανά κάνω .

Έκλεισα για της 12 του μηνός Δευτέρα πάω για την β χοριακη την δεύτερη και η γυναικολόγος μου μου είπε ότι έτσι και αλλιώς σε δύο εβδομάδες θα με έβλεπε και έτσι έκλεισα και εγώ στο νοσοκομείο σε άλλο γυναικολόγο σε δύο εβδομάδες .

Τον προ γενετικό έλεγχο το έχω κάνει για αντισώματα και τέτοια . Τώρα μάλλον θα μου κάνει τα υπόλοιπα που δεν έχω κάνει . 

Απλά δεν με ενημέρωσε γενικότερα τι να προσέχω μέχρι να πάω στο πρώτο μου ραντεβού γι'αυτό και εγώ σκέφτηκα να αλλάξω γιατρό . Απλά μου είπε ένα έγκυος είσαι δεν είσαι άρρωστη και αυτά . 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Giosotpk είπε:

Εγώ είχα κάνει τεστ Παπ τον Μάρτιο . Τώρα δεν ξέρω πόσο καιρό πρέπει να περάσει για να ξανά κάνω .

Έκλεισα για της 12 του μηνός Δευτέρα πάω για την β χοριακη την δεύτερη και η γυναικολόγος μου μου είπε ότι έτσι και αλλιώς σε δύο εβδομάδες θα με έβλεπε και έτσι έκλεισα και εγώ στο νοσοκομείο σε άλλο γυναικολόγο σε δύο εβδομάδες .

Τον προ γενετικό έλεγχο το έχω κάνει για αντισώματα και τέτοια . Τώρα μάλλον θα μου κάνει τα υπόλοιπα που δεν έχω κάνει . 

Απλά δεν με ενημέρωσε γενικότερα τι να προσέχω μέχρι να πάω στο πρώτο μου ραντεβού γι'αυτό και εγώ σκέφτηκα να αλλάξω γιατρό . Απλά μου είπε ένα έγκυος είσαι δεν είσαι άρρωστη και αυτά . 

 

Εγκυος εισαι οχι αρρωστη αλλα πρεπει να προσεξεις καποια πραγματα βασικα οχι βαρη να προσεχεις λιγο τι τρως να ειναι ολα καλοψημενα κ να αποφευγεις το μαρουλι απεξω αλκοολ τσιγαρο κτλ τα ξερεις φανταζομαι μην ανχωνεσαι θα σου τα πει κ οταν πας.Αν δεν ενιωθες καλα καλυτερα που αλλαξες γιατρο.οτι θες εδω ειμαστε ρωτα μην κολλας.τεστ δε νομιζω να σου ξανακανει μια φορα το χρονο ειναι


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , Vasoth. είπε:

Εγκυος εισαι οχι αρρωστη αλλα πρεπει να προσεξεις καποια πραγματα βασικα οχι βαρη να προσεχεις λιγο τι τρως να ειναι ολα καλοψημενα κ να αποφευγεις το μαρουλι απεξω αλκοολ τσιγαρο κτλ τα ξερεις φανταζομαι μην ανχωνεσαι θα σου τα πει κ οταν πας.Αν δεν ενιωθες καλα καλυτερα που αλλαξες γιατρο.οτι θες εδω ειμαστε ρωτα μην κολλας.τεστ δε νομιζω να σου ξανακανει μια φορα το χρονο ειναι

Απλά με πείραξε που μου το είπε έτσι περίμενα να μου έλεγε της βασικές συμβουλές εξάλλου της ξέρω αλλά ήθελα να επιβεβαιωθω . 

Εσύ τι κάνεις ? Θυμάμαι μου είχες πει ότι περιμένεις διδυμακια ? Πως είναι η εγκυμοσύνη σου ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Giosotpk είπε:

Απλά με πείραξε που μου το είπε έτσι περίμενα να μου έλεγε της βασικές συμβουλές εξάλλου της ξέρω αλλά ήθελα να επιβεβαιωθω . 

Εσύ τι κάνεις ? Θυμάμαι μου είχες πει ότι περιμένεις διδυμακια ? Πως είναι η εγκυμοσύνη σου ? 

Σε καταλαβαινω ολες θελουμε να μας παρουν με το καλο στην αρχη να μας πουν πεντε πραγματα λογικο ειναι για να ειμαστε ηρεμες απλα καποιοι γιατροι τα θεωρουν ολα δεδομενα. Εχω λιγο δυσκολη εγκυμοσυνη λογω διδυμων στο κρεβατι ειμαι λογω προβληματων αλλα ενταξει θα το ξεπερασουμε σκεφτομαι θετικα.δε θα σε φορτωσω με τα δικα μου αστα καλυτερα γιατι εισαι στην αρχη. Οτι απορια εχεις κ γενικα οτι θες ρωτα μας εδω η στο θεμα μπεμπακια 2019 εχουμε μαζευτει κ εκει κ τα λεμε 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/22/2018 at 3:21 PM, Vasoth. said:

μπηκαμε σε σωστη σειρα βρηκαμε ακριβως το προβλημα κ απο κει κ περα μετα απο σπερματενχυσεις εκανα μια εξωσωματικη κ τωρα στα 32 μου περιμενω διδυμα.

Καλησπερα! εμεινες με την 1η εξωσωματικη εγκυος σε διδυμακια? αν επιτρεπεται σε ποιο γιατρο/κεντρο ησουν? μπορεις να μου στειλεις και μηνυμα αν θες. ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , playbunny είπε:

Καλησπερα! εμεινες με την 1η εξωσωματικη εγκυος σε διδυμακια? αν επιτρεπεται σε ποιο γιατρο/κεντρο ησουν? μπορεις να μου στειλεις και μηνυμα αν θες. ευχαριστω!

Καλησπερα ναι με την πρωτη προσπαθεια ημασταν τυχεροι. στο μητερα την εκανα με τον κ.Χινιαδη 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
On 2/11/2018 at 6:05 ΜΜ, Vasoth. είπε:

Σε καταλαβαινω ολες θελουμε να μας παρουν με το καλο στην αρχη να μας πουν πεντε πραγματα λογικο ειναι για να ειμαστε ηρεμες απλα καποιοι γιατροι τα θεωρουν ολα δεδομενα. Εχω λιγο δυσκολη εγκυμοσυνη λογω διδυμων στο κρεβατι ειμαι λογω προβληματων αλλα ενταξει θα το ξεπερασουμε σκεφτομαι θετικα.δε θα σε φορτωσω με τα δικα μου αστα καλυτερα γιατι εισαι στην αρχη. Οτι απορια εχεις κ γενικα οτι θες ρωτα μας εδω η στο θεμα μπεμπακια 2019 εχουμε μαζευτει κ εκει κ τα λεμε 

Πάντα να σκέφτεσαι θετικά και να σκέφτεσαι τα μωράκια σου στην κοιλίτσα σου και θα σου δώσουν δύναμη .Μια μανούλα τα πάντα μπορεί να καταφέρει . 

Πήγα σήμερα έκανα και εγώ το πρώτο μου υπέρηχο ειδαμε μια μικρή κουκιδιτσα η χαρά απερίγραπτη . 

Έκανα και εξετάσεις αίματος όλα καλά αλλά στα ούρα μου βρήκαν λευκοκύτταρα 75 . Τον γιατρό μου τρίτη θα τον δω τώρα αλλα κάπου διάβασα ότι στην εγκυμοσύνη γενικότερα ανεβαίνουν . Σου έχει τύχει ? Ξέρεις τίποτα γιατί σαν να αγχώνομαι λίγο ...


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...