Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

56 μέρες πριν την ΠΗΤ θα πας στο ΙΚΑ για να πάρεις τα απαραίτητα χαρτιά που πρέπει να συμπληρώσεις. Για το λοχείας την επόμενη μέρα που θα γεννήσεις μπορεί να πάει ο σύζυγος σου. Το επίδομα τοκετού κόπηκε από αρχές του 2013 δυστυχώς... Για το 6μηνο κάνεις μολις τελειώσει η άδεια λοχείας και έχεις πάρει και όλη την άδεια σου από τη δουλειά.

Σε ευχαριστώ  πολύ,  κ κάτι ακόμα.  Σε περίπτωση που γεννήσεις  σε ιδιωτική κλινική καλύπτει καποιο  μέρος  των εξόδων το ΙΚΑ; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο για το θέμα ρε κοριτσιααα γτ κ εγώ έχω κουραστεί στην δουλειά μου,  είμαι στον 5ο κ είμαι 9ωρο όρθια κ 6 μέρες την εβδομάδα..  Κ έλεγα για Αναρρωτική κ σκεφτόμουν ότι μπορεί να κοπούν λεφτά από κυοφορια κ λοχεια..  Ευτυχώς μου λύσατε της απορίες μου..  Ευχαριστώ πολύ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Σε ευχαριστώ  πολύ,  κ κάτι ακόμα.  Σε περίπτωση που γεννήσεις  σε ιδιωτική κλινική καλύπτει καποιο  μέρος  των εξόδων το ΙΚΑ; 

Αν η κλινική είναι συμβεβλημένη με τον ΕΟΠΥΥ σου κάνει αλλά τιμη, σε δημόσιο νοσοκομείο δεν πληρώνεις τίποτα!

  • Ευχαριστώ 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex1989 είπε:

Ευχαριστώ  για την βοήθεια. Πρέπει να το ψάξω λοιπόν με την κλινική διότι στο νησί που διαμονή το νοσοκομείο δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη.. 

Εγώ τον μεγάλο τον γέννησα σε ιδιωτική κλινική και τον μπεμπουλη μου τώρα στο νοσοκομείο. Καμία διαφορά δεν είδα, με πρόσεξαν παρά πολύ και στο νοσοκομείο. Άσε που ότι και αν συμβεί χτύπα ξύλο στο νοσοκομείο θα χρειαστεί να πας οπότε νομίζω ότι είναι πεταμένα λεφτά. Βέβαια έχει να κάνει και με το νοσοκομείο. Εμάς εδώ στην Άρτα είναι σχετικά καινούργιο και όλες οι μαίες ήταν εξαιρετικές και με βοήθησαν πολύ και στο θηλασμό.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ τον μεγάλο τον γέννησα σε ιδιωτική κλινική και τον μπεμπουλη μου τώρα στο νοσοκομείο. Καμία διαφορά δεν είδα, με πρόσεξαν παρά πολύ και στο νοσοκομείο. Άσε που ότι και αν συμβεί χτύπα ξύλο στο νοσοκομείο θα χρειαστεί να πας οπότε νομίζω ότι είναι πεταμένα λεφτά. Βέβαια έχει να κάνει και με το νοσοκομείο. Εμάς εδώ στην Άρτα είναι σχετικά καινούργιο και όλες οι μαίες ήταν εξαιρετικές και με βοήθησαν πολύ και στο θηλασμό.

Ναι συμφωνώ με αυτό που λες, απλά είναι και το θέμα του γιατρού.  Εμπιστεύομαι πολύ τον γιατρό μου,  ο οποίος συνεργάζεται με την κλινική.  Και στο νοσοκομείο εδώ στην Ρόδο δεν έχω πάει μέχρι τώρα να με εξετάσει κάποιος γιατρός, από τους 4 περίπου που έχει εδώ γυναικολογους. Μόνο εμπειρίες κ απόψεις από τρίτους έχω ακουστά σχετικά με αυτούς, οπότε με προβλημάτισε και αυτό. Δεν έχω καταλήξει ακόμα για το που θα γεννήσω,  στο νοσοκομείο ή την κλινική,  διότι κ το οικονομικό είναι ένα θέμα, αλλά νιώθω ανασφάλεια κ στο θέμα γιατρού. Ότι αν επιλέξω νοσοκομείο δεν θα τον έχω, κ δεν θα χωρίς κ άλλες επιλογές,  όπως πχ επισκληριδιο.. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...