Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Δωρεάν εξετάσεις Κυστικής ινωσης


zaxou

Recommended Posts

Κορίτσια ενώ μου είπαν από το ιδιωτικό κέντρο ότι η εξέταση της κυστικής ινωσης συνταγρογραφηται και μου εδωσαν και τον κωδικο.ο γυναικολογος λεει πως δεν μπορει.τι ισχύει τελικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, zaxou είπε:

Κορίτσια ενώ μου είπαν από το ιδιωτικό κέντρο ότι η εξέταση της κυστικής ινωσης συνταγρογραφηται και μου εδωσαν και τον κωδικο.ο γυναικολογος λεει πως δεν μπορει.τι ισχύει τελικά.

Καλησπερα! Συνταγογραφειται μονο ενα γονιδιο, που απαντάται συχνότερα στην Ελλάδα.. Αν τωρα θες τον πληρη έλεγχο, τότε δε Συνταγογραφειται και πρέπει να κλείσεις ραντεβού στο Χωρεμειο στο Παίδων και πληρώνεις γύρω στα 300€


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, zaxou είπε:

Κορίτσια ενώ μου είπαν από το ιδιωτικό κέντρο ότι η εξέταση της κυστικής ινωσης συνταγρογραφηται και μου εδωσαν και τον κωδικο.ο γυναικολογος λεει πως δεν μπορει.τι ισχύει τελικά.

Τι ποσοστό σου ζήτησε? γιατί ειναι τρία νομίζω το κατώτερο γράφεται 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άκρη δεν θα βγάλω με τον γυναικολόγο μου.Ασε.θεσσαλονικη θα το κάνω σε ιδιωτικό.δεν με πέρνεις ο χρόνος.εαν μονο μπορείς να μου πεις εάν ξέρεις.τι με καλύπτει να κάνω.130 ευρώ μου είπε θα στυχεισει.και ο πλήρεις 250 ευρώ.να κάνω τον πλήρη έλεγχο η οχι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , zaxou είπε:

Άκρη δεν θα βγάλω με τον γυναικολόγο μου.Ασε.θεσσαλονικη θα το κάνω σε ιδιωτικό.δεν με πέρνεις ο χρόνος.εαν μονο μπορείς να μου πεις εάν ξέρεις.τι με καλύπτει να κάνω.130 ευρώ μου είπε θα στυχεισει.και ο πλήρεις 250 ευρώ.να κάνω τον πλήρη έλεγχο η οχι

Αυτο πρέπει να στο πει ο γιατρός σου πόσο της εκατό να κάνεις είναι κρίμα να δώσει 250 ευρώ αν δεν χρειάζεται το 99%. Σου καλύπτει μόνο 50 ευρώ η ασφάλεια. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , zaxou είπε:

Ευχαριστώ Πολυ θα προσπαθήσω να το ψάξω  ακόμα λίγο.μηπως βγάλω κάποια άκρη.

Αν σου πει ο γιατρός σου πόσο της %θέλει θα βγάλεις άκρη. Ρωτατον και μην σκας με τέτοια πράγματα θα βγάλεις άκρη αμέσως. 

ΠΡΟΓΕΝΝΗΤΙΚΟΣ ΓΟΝΙΔΙΑΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΚΥΣΤΙΚΗ ΙΝΩΣΗ ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ ΤΟΥ ΓΟΝΙΔΙΟΥ ΔF508
Κατηγορία πράξης :
ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΕΣ ΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ - 1
Σημάνσεις :
• Ο κωδικός είναι ενεργός
• Προληπτική εξέταση
Ασφαλιστική τιμή :
50,00 €
Ασφαλιστικοί οργανισμοί :
Εθνικός Οργανισμός Παροχής Υπηρεσιών Υγείας

Αυτήν σου κάλυπτει η ασφάλεια. 
Έλεγχος μετάλλαξης ΔF508 (~50% των μεταλλάξεων
  • Έλεγχος 186 μεταλλάξεων (~89% των μεταλλάξεων) & έλεγχος των πολυμορφισμών Τ
  • Έλεγχος 1.700 μεταλλάξεων (~99.6% των μεταλλάξεων) & έλεγχος των πολυμορφισμών Τ
  • Μοριακός έλεγχος ολόκληρου του γονιδίου CFTR (~100% των μεταλλάξεων)αυτές είναι οι εξετασεις ρωτατον ποια θελει

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημερα σε ολους..

Στο καινουργιο ΦΕΚ που δημοσιευτηκε 01/11/18 αναφερει και προληψη προγενννετικου ελεγχου.Γνωριζετε πως κ που γινοντε οι εξετασεις? Ειμαι στη 15 εβδομαδα 

On 14/11/2018 at 10:26 ΜΜ, zaxou είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ τελικά μου την έγραψε η Αιματολογος μου.αμεσος.καλα που της το ανέφερα.μαλον θα κάνω μονο αυτο που δικαιολογεί η ασφάλεια.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , vabe είπε:

Καλημερα σε ολους..

Στο καινουργιο ΦΕΚ που δημοσιευτηκε 01/11/18 αναφερει και προληψη προγενννετικου ελεγχου.Γνωριζετε πως κ που γινοντε οι εξετασεις? Ειμαι στη 15 εβδομαδα 

 

πρίν από 28 λεπτά , vabe είπε:

Καλημερα σε ολους..

Στο καινουργιο ΦΕΚ που δημοσιευτηκε 01/11/18 αναφερει και προληψη προγενννετικου ελεγχου.Γνωριζετε πως κ που γινοντε οι εξετασεις? Ειμαι στη 15 εβδομαδα 

 

Καλημέρα σε μικρόβιλογικο πόσο της %σου ζήτησε ο γιατρός να κάνεις; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια δε γνωρίζω κάτι για το καινούργιο ΦΕΚ! Αυτό που μπορώ να σας πω με βεβαιότητα είναι ότι ο ΠΛΗΡΗΣ έλεγχος του γονιδίου στον ένα τουλάχιστον από το ζευγάρι είναι απαραίτητος! Η Κυστική Ίνωση είναι πολύ σοβαρή κ συχνή νόσος κ πολλές φορές οι γιατροί υποτιμούν τις πιθανότητες!

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2018 at 11:48 ΠΜ, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα σε μικρόβιλογικο πόσο της %σου ζήτησε ο γιατρός να κάνεις; 

Έκανα μονο αυτο που δικαιολογεί η ασφάλεια 50 τις εκατό δεν πλήρωσα τίποτα.μου την έγραψε η Αιματολογος  μου γιατί ο γυναικολόγος μου είχε μαύρα μεσάνυχτα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , zaxou είπε:

Έκανα μονο αυτο που δικαιολογεί η ασφάλεια 50 τις εκατό δεν πλήρωσα τίποτα.μου την έγραψε η Αιματολογος  μου γιατί ο γυναικολόγος μου είχε μαύρα μεσάνυχτα.

Τι εννοείς δεν ήξερε ότι γράφετε; είναι πολύ σημαντική εξετάσει η δεν σου είπε να την κάνεις καθόλου; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Τι εννοείς δεν ήξερε ότι γράφετε; είναι πολύ σημαντική εξετάσει η δεν σου είπε να την κάνεις καθόλου; 

Ήξερε ότι γράφετε.αλλα δεν ήξερε πως.εγω ήμουν πιο ενημερωμένη από αυτόν.τελος πάντων όλα καλά τα αποτελέσματα είναι οκ.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το είπα κ πιο πάνω αλλά θα το ξαναπώ! Ο έλεγχος της πιο συχνής μετάλλαξης μόνο δεν καλύπτει το ζευγάρι για την πιθανότητα απόκτησης ενός παιδιού με Κυστική Ίνωση.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...