Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Υποκοριστικα όνοματος


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια:) είμαι καινούρια εδώ και θα ήθελα την βοήθεια σας. Έχετε καμιά ιδέα για υποκοριστικα του ονόματος Οδυσσέας; μόνο το σακης έχω σκεφτεί :grin:

Σας ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ κι εγώ με την @Konsta15 . Είναι κρίμα να λέμε το παιδί Οδυσσέα και να το φωνάζεις με υποκοριστικό. Και στο γιο μου θα δώσω σπάνιο όνομα λόγω παππού, πέρασε χρόνος + , μέχρι να το συνηθίσω και ψαχνομουν κι εγώ για υποκοριστικό. Με ρωτούσε ο κόσμος πως θα το βγάλω και ήταν η χειρότερη μου να πρέπει να το πω3. Τόσο κόλλημα.  2 μήνες πριν τη βάπτιση βρίσκομαι και τελικά πλέον το συνηθισα και θα τον φωνάζω κανονικά. Δεν ξέρω αν κι εσένα είναι εσωτερικός δικό σου ενδοιασμούς και γι αυτό θες υποκοριστικό, αλλά τα σπάνια ονόματα έχουν άλλη χάρη! Και εύχομαι και ο γιος σου να ναι σπάνιο και πρωτότυπο παιδί όσο και το όνομά του!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω βρε κορίτσια. Μένουμε στην Γερμανία και πιστεύω θα είναι λίγο δύσκολο να το προφέρουν ωραία το Οδυσσέας. Δηλαδή θα το φωνάζουν οντισσεας. Αλλά και πάλι αν τον πούμε Σάκη, οποίο όνομα αρχίζει από σ το προφέρουν ζ. Δηλαδή ζακης. Πάλι δεν είναι ωραίο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάλιστα, καταλαβαίνω.. Δεν πειράζει! Μια χαρα ακουγεται κ στο ξενοφερτο του! Να συνηθίσουν οι Γερμανοί! Κ αυτοί ονόματα είναι αυτά που έχουν αυτα τα 'βασμπουχτεν ';;; χαχαχαχα! Το θεμα ειναι να αρεσει σε εσας και να χαιρεστε οταν φωνάζετε το αγορακι σας. Το λέω από δική μου εμπειρία που φωνάζω το μικρό μου κ καμαρώνω για την ονοματαρα του!! 

@Farmakotriftena σε καταλαβαίνω απόλυτα..  παραλίγο κ εγώ να είμαι στην ίδια θέση, αλλά ξέφυγα με πλάγια βήματα..! Όσοι άκουγαν το όνομα του παππού έκαναν μια μούρη άλλο πράμα. Μόνο ο παππούς δεν το καταλαβαίνει. Ευτυχώς δώσαμε φανταστικό όνομα (για τα γούστα μας κ κατά γενική ομολογία). 

  • Χαχα 1

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Konsta15 είπε:

Μάλιστα, καταλαβαίνω.. Δεν πειράζει! Μια χαρα ακουγεται κ στο ξενοφερτο του! Να συνηθίσουν οι Γερμανοί! Κ αυτοί ονόματα είναι αυτά που έχουν αυτα τα 'βασμπουχτεν ';;; χαχαχαχα! Το θεμα ειναι να αρεσει σε εσας και να χαιρεστε οταν φωνάζετε το αγορακι σας. Το λέω από δική μου εμπειρία που φωνάζω το μικρό μου κ καμαρώνω για την ονοματαρα του!! 

@Farmakotriftena σε καταλαβαίνω απόλυτα..  παραλίγο κ εγώ να είμαι στην ίδια θέση, αλλά ξέφυγα με πλάγια βήματα..! Όσοι άκουγαν το όνομα του παππού έκαναν μια μούρη άλλο πράμα. Μόνο ο παππούς δεν το καταλαβαίνει. Ευτυχώς δώσαμε φανταστικό όνομα (για τα γούστα μας κ κατά γενική ομολογία). 

Σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας. Έχετε απόλυτο δικιο

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ίσως μίλησα λίγο πιο χιουμοριστικά, σοβαρά τώρα είναι ένα υπέροχο όνομα και στα ελληνικά και γραμμένο με λατινικούς χαρακτήρες. Να χαίρεστε το αγοράκι σας, οποία απόφαση κ αν πάρετε! Την αγάπη μας στους ξενιτεμενους μας!

  • Μου αρέσει 1

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Konsta15 είπε:

Επειδή ίσως μίλησα λίγο πιο χιουμοριστικά, σοβαρά τώρα είναι ένα υπέροχο όνομα και στα ελληνικά και γραμμένο με λατινικούς χαρακτήρες. Να χαίρεστε το αγοράκι σας, οποία απόφαση κ αν πάρετε! Την αγάπη μας στους ξενιτεμενους μας!

Τι γλυκιά που είσαι :)) σε ευχαριστούμε πολύ. Να σαι καλά. Τόσο ζεστοί άνθρωποι μόνο στη Ελλάδα :)

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...