Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Κυρσοκοιλη Και εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια! Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε forum..., αλλά χρειάζομαι βοήθεια ...Νιώθω πληγωμένη, απογοητευμένη και απεγνωσμένη! Δεν είμαι παντρεμένη,αλλά οσύντροφός μου το 2016 έκανε εγχείρηση κυρσοκοιλης. Έκτοτε το 2017 έκανε 3 σπερμοδιαγράμματα με 10% ζωηρά, 10% νωθρά και 80% ακίνητα.  Ο γιατρός μου είπε πως τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα για εγκυμοσύνη με το φυσικό τρόπο... Και το θέμα είναι πως αυτός δεν ενδιαφέρεται να πάμε σε κανένα γιατρό γιατί λέει θα το δούμε όταν θα έρθει η ώρα...Εγώ όμως θελω να το ψάξω κ να ξέρω τι μου γίνεται γιατί το πηγαίνουμε σοβαρά κ από Σεπτέμβρη θα το επισημοποιήσουμε... Νιώθω σαν να γκρεμίστηκαν όλα τα όνειρά μου... Δε θέλω να κάνω εξωσωματική, αλλά αυτή θα ειναι η μονη λύση ....Περνώ μια μίνι κατάθλιψη που επιδεινώνει την κατάσταση....Δεν μπορώ να ελπίζω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ρούλα Γ. είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε forum..., αλλά χρειάζομαι βοήθεια ...Νιώθω πληγωμένη, απογοητευμένη και απεγνωσμένη! Δεν είμαι παντρεμένη,αλλά οσύντροφός μου το 2016 έκανε εγχείρηση κυρσοκοιλης. Έκτοτε το 2017 έκανε 3 σπερμοδιαγράμματα με 10% ζωηρά, 10% νωθρά και 80% ακίνητα.  Ο γιατρός μου είπε πως τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα για εγκυμοσύνη με το φυσικό τρόπο... Και το θέμα είναι πως αυτός δεν ενδιαφέρεται να πάμε σε κανένα γιατρό γιατί λέει θα το δούμε όταν θα έρθει η ώρα...Εγώ όμως θελω να το ψάξω κ να ξέρω τι μου γίνεται γιατί το πηγαίνουμε σοβαρά κ από Σεπτέμβρη θα το επισημοποιήσουμε... Νιώθω σαν να γκρεμίστηκαν όλα τα όνειρά μου... Δε θέλω να κάνω εξωσωματική, αλλά αυτή θα ειναι η μονη λύση ....Περνώ μια μίνι κατάθλιψη που επιδεινώνει την κατάσταση....Δεν μπορώ να ελπίζω....

αφου εχει κανει ενχειρηση γιατι να πατε σε αλλο γιατρο. νομιζω δεν γινετε κατι αλλο απο μερια του. εσυ πρεπει να σκεφτεις τι θελεις. ναι πολυ πιθανο η εξωσωματικη να ειναι η μονη λυση . πρεπει να το.συζητησε τε να το παρετε αποφαση κ.μετα να προχωρησετε κατα την.γνωμη μου την σχεση σας αν θελετε να κανετε παιδακι. δεν ειναι παντως κ προβλημα που πρεπει να σε κανει να απελπιζεσε αφου υπαρχει λυση. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι!μην απογοητευεσαι,όλα γίνονται..σου μιλάω εκ πείρας..και εμείς το 2017 υστερα απο 6 μήνες αποτυχημένων προσπαθειών ψαχτήκαμε και βρέθηκε στον άντρα μου κιρσοκήλη 3ου βαθμού με χάλια σπερμοδιαγράμματα,κινητηκότητα 2% αριθμός 3εκατομμ./ml σύνολο κοντα στα 12 εκατομμ.και 98% ανώμαλες μορφες!κάναμε το χειρουργείο,και μετά στα πρώτα σπερμοδιαγράμματα έγινε χειρότερο!μηδένισε η κινητηκότητα!αλλα μετά άρχισε να ανεβαίνει κάπως! 32% βέβαια η ποσότητα και οι ανώμαλες μορφές παρέμειναν το ίδιο!μετά απο ένα χρόνο απ το χειρουργείο δλδ τον Οκτώβριο του 18 κάναμε την πρώτη μας εξωσωματική!παγώσαμε τα εμβρυάκια μας 2 μόνο βλαστοκυστες μας είχανε μείνει και τον Δεκέμβριο που μας πέρασε τα μεταφέραμε!αποτύχαμε δυστυχώς!και μετά είπαμε θα χαλαρώσουμε και θα ξανα πάμε απο Σεπτεμβριο ξανα!ομως πριν ακριβως Απο μια εβδομαδα εμαθα πως ειμαι εγκυος!με φυσικη συλληψη παρακαλω(οι γιατροι δεν μας εδιναν σχεδον καθολου ελπιδες)σήμερα είδαμε σακο!γι αυτο σου λεω,μην απογοητευεσαι..όλα μπορουνε να γινουμε,αρκει να το πιστεψεις και να χαλαρωσεις λιγο...και εμεις χαλαρωσαμε τωρα γιατι εχουμε και τις ετοιμασιες του γαμου!ουτε που το περιμενα να μεινω εγκυος! 2 χρονια προσπαθουμε!γι αυτο σου λεω..ο αντρας σου ποσο χρονων ειναι?γιατι παιζει ρολο και η ηλικια στην επιτυχια του χειρουργειου της κιρσοκληλης.εμενα την εκανε στα 30. Πανω απο 32 μας ειπε ο γιατρος δεν εχει νοημα να την κανει.αλλα και αυτο δεν ειναι παντα δεδομενο..στο ξανα λεω,μην εισαι τοσο αγχωμενη κοριτσι μου..ολα γινονται..εμας οι γιατροι μας ελεγαν μπααα πολυ δυσκολο να πιασετε φυσιολογικα..μονο εξωσωματικη..ελα ομως που απετυχε η εξωσωματικη και 2 μηνες μετα εμεινα μονη μου!γι αυτο σου λεω..στα εγραψα αυτα για να σου δωσω κουραγιο..ολα καλα θα πανε,θα το δεις..εχε πιστη..ό,τι απορία έχεις να με ρωτάς..θα χαρώ πολύ να σε βοηθήσω..

  • Ευχαριστώ 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα να ρωτησω, η διάγνωση που γινεται; Χρειαζεται να προηγηθεί σπερμοδιαγραμμα; Σκέφτομαι μηπως πρέπει να το τσεκαρουμε κ μεις.

@Nektarinaki ειναι θαυμα αυτο που ζεις! Να χεις μια καλη εγκυμοσυνη και ενα υγιες μωρακι! Με το μηνυμα σου εδωσες πολλη ελπιδα! 


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ρούλα Γ. είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε forum..., αλλά χρειάζομαι βοήθεια ...Νιώθω πληγωμένη, απογοητευμένη και απεγνωσμένη! Δεν είμαι παντρεμένη,αλλά οσύντροφός μου το 2016 έκανε εγχείρηση κυρσοκοιλης. Έκτοτε το 2017 έκανε 3 σπερμοδιαγράμματα με 10% ζωηρά, 10% νωθρά και 80% ακίνητα.  Ο γιατρός μου είπε πως τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα για εγκυμοσύνη με το φυσικό τρόπο... Και το θέμα είναι πως αυτός δεν ενδιαφέρεται να πάμε σε κανένα γιατρό γιατί λέει θα το δούμε όταν θα έρθει η ώρα...Εγώ όμως θελω να το ψάξω κ να ξέρω τι μου γίνεται γιατί το πηγαίνουμε σοβαρά κ από Σεπτέμβρη θα το επισημοποιήσουμε... Νιώθω σαν να γκρεμίστηκαν όλα τα όνειρά μου... Δε θέλω να κάνω εξωσωματική, αλλά αυτή θα ειναι η μονη λύση ....Περνώ μια μίνι κατάθλιψη που επιδεινώνει την κατάσταση....Δεν μπορώ να ελπίζω....

Ρουλιτσα μου γλυκια καλως ηρθες αρχικα ..ευχομαι συντομα να σε δω και στις συζητησεις με προσπαθειες εγκυμοσυνης ....οταν πηγαναμε να κανουμε με τον αντρα μου τις εξετασεις τους για σπερμοδιαγραμμα (ασχετο με το αποτελεσμα μας τελικα)εκεινος ηταν απογοητευμενος τι θα κανουμε αν δεν βγουν καλα τα αποτελσματα του..πριν μπουμε λοιπον του ειπα οτι εγω εκεινος διαλεξα και αυτο δεν θα αλαξει ακομα και με την χειροτερη απαντηση απο τις εξετασεις...αλλα ο καθενας ειναι το τι αντεχει και με οτι αντεχει με αυτα προχωρα....Αν εισαι ευτυχισμενη με αυτο τον ανθρωπο μην αφησεις τον φοβο σου να σου χαλασει μια ευτυχισμενη ζωη....ολα γινονται...και  ευτυχως ζουμε σε μια εποχη που ολα μπορουν να φτιαξουν..αρα σκεψου τι ειναι αυτο που θα σε πληγωνε περισσοτερο και αναλογος πραξε..αν εισαι πραγματικα ευτυχισμενη με τον ανθρωπο σου ολα μαζι θα τα λυσεται....οι αντρες δεν ειναι ευκολοι σε οτι αφορα εξετασεις και ψαξιματα που θελουμε κ κανουμε εμεις...για αυτο μιλα του και πες τι εχεις μεσα στην ψυχη σου..τους φοβους σου και τις επιθυμιες σου....αλλα οπως θα δεις και εδω εχουμε πολυυυυυυυυ καλες ιστοριες και αισιο τελος...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Ρούλα Γ. είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε forum..., αλλά χρειάζομαι βοήθεια ...Νιώθω πληγωμένη, απογοητευμένη και απεγνωσμένη! Δεν είμαι παντρεμένη,αλλά οσύντροφός μου το 2016 έκανε εγχείρηση κυρσοκοιλης. Έκτοτε το 2017 έκανε 3 σπερμοδιαγράμματα με 10% ζωηρά, 10% νωθρά και 80% ακίνητα.  Ο γιατρός μου είπε πως τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα για εγκυμοσύνη με το φυσικό τρόπο... Και το θέμα είναι πως αυτός δεν ενδιαφέρεται να πάμε σε κανένα γιατρό γιατί λέει θα το δούμε όταν θα έρθει η ώρα...Εγώ όμως θελω να το ψάξω κ να ξέρω τι μου γίνεται γιατί το πηγαίνουμε σοβαρά κ από Σεπτέμβρη θα το επισημοποιήσουμε... Νιώθω σαν να γκρεμίστηκαν όλα τα όνειρά μου... Δε θέλω να κάνω εξωσωματική, αλλά αυτή θα ειναι η μονη λύση ....Περνώ μια μίνι κατάθλιψη που επιδεινώνει την κατάσταση....Δεν μπορώ να ελπίζω....

Οπως ειπαν και τα κοριτσια πριν και μαλιστα και με ζωντανο παραδειγμα την nektarinaki ολα γινονται. Ακομα και στις πιο δυσκολες περιπτωσεις επιτυγχανεται εγκυμοσυνη με φυσικο τροπο. Αυτο που ηθελα να σου πω εγω ειναι οτι η εξωσωματικη που λες οτι δε θελεις να κανεις δεν ειναι κατι τοσο τραγικο οπως ισως σου φαινεται τωρα. Και εγω ετσι το ειχα στο μυαλο μου και να σου πω ποτε στη ζωη μου δεν το ειχα σκεφτει ως επιλογη τωρα ομως που ξεκινησα βλεπω οτι δεν ειναι τοσο δυσκολο οσο το φανταζομουνα! Οποτε φυσικα και να δωσεις χρονο και να εχεις ελπιδες για φυσιολογικη συλληψη αλλα και την λυση της εξωσωματικης να μην την φοβασαι! Με τον ενα η τον αλλο τροπο θα τα καταφερεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν χαρακτηρίζει έναν άνθρωπο η γονιμότητα του, αν μετά από αυτά τα νέα στο σκέφτεσαι για το αν θα προχωρήσεις την ζωή σου μαζί του ή όχι τότε νομίζω πως έχεις βρει την απάντηση μέσα σου.

Συγγνώμη αν ακούγομαι απότομη όπως ο τρόπος που γράφεις λίγο με στεναχώρησε.

Κανένα από τα ζευγάρια που καταλήξαμε σε εξωσωματική δεν ονειρευόμασταν να γίνουμε με αυτόν τον τρόπο γονείς, όμως έτσι ήρθαν τα πράγματα. Είμαι μία υπογόνιμη γυναίκα και αν ένιωθα έστω και λίγο, πως ο άντρας μου δυστάζει να προχωρήσει μαζί μου επειδή τα ωάρια μου έχουν ωριμάσει περισσότερο από όσο πρέπει δεν θα υπήρχε στην ζωή μου πλέον..

Λες πως γκρεμίστηκαν τα όνειρα σου και δεν μπορείς πια να ελπίζεις, γιατί??

Ειλικρινά και πάλι ζητώ συγγνώμη αν ακούγομαι απότομη όμως λίγο με μπερδεύει το μνμ σου.

Τι σε προβληματίζει ακριβώς??


 
Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Δεν χαρακτηρίζει έναν άνθρωπο η γονιμότητα του, αν μετά από αυτά τα νέα στο σκέφτεσαι για το αν θα προχωρήσεις την ζωή σου μαζί του ή όχι τότε νομίζω πως έχεις βρει την απάντηση μέσα σου.

Συγγνώμη αν ακούγομαι απότομη όπως ο τρόπος που γράφεις λίγο με στεναχώρησε.

Κανένα από τα ζευγάρια που καταλήξαμε σε εξωσωματική δεν ονειρευόμασταν να γίνουμε με αυτόν τον τρόπο γονείς, όμως έτσι ήρθαν τα πράγματα. Είμαι μία υπογόνιμη γυναίκα και αν ένιωθα έστω και λίγο, πως ο άντρας μου δυστάζει να προχωρήσει μαζί μου επειδή τα ωάρια μου έχουν ωριμάσει περισσότερο από όσο πρέπει δεν θα υπήρχε στην ζωή μου πλέον..

Λες πως γκρεμίστηκαν τα όνειρα σου και δεν μπορείς πια να ελπίζεις, γιατί??

Ειλικρινά και πάλι ζητώ συγγνώμη αν ακούγομαι απότομη όμως λίγο με μπερδεύει το μνμ σου.

Τι σε προβληματίζει ακριβώς??

Εχεις δικιο απολυτο σε αυτα που γραφεις..αλλα καμια φορα υπαρχουν ανθρωποι που δεν αντεχουν τα παντα φοβουνται δηλλιαζουν και φευγουν και φυσικα δεν μιλαω για το κοριτσι  που ανοιξε το θεμα εννοειται αυτο...απλα ξερω απο γνωστους μου οτι δυστηχως δεν εχουν ολοι το ιδιο στομαχι...για εμενα πανω απο ολα εχει σημασια ο ανθρωπος που επιλεγεις να ειναι στην ζωη σου για παντα να εισαι ευτυχισμενη μαζι του και οχι αν ειναι γονιμος η οχι.. πες οτι δεν ειναι γονιμος και πες οτι εσυ δεν εισαι...πες οτι δεν υπαρχει καμια πιθανοτητα εγκυμοσυνης με ολους τους τροπους ...παντα υπαρχει η πιθανοτητα μιας υοθεσιας...αν αγαπας τον ανθρωπο σου ..θα βρεις τον τροπο να κανεις οικογενεια μαζι του..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!μην απογοητευεσαι,όλα γίνονται..σου μιλάω εκ πείρας..και εμείς το 2017 υστερα απο 6 μήνες αποτυχημένων προσπαθειών ψαχτήκαμε και βρέθηκε στον άντρα μου κιρσοκήλη 3ου βαθμού με χάλια σπερμοδιαγράμματα,κινητηκότητα 2% αριθμός 3εκατομμ./ml σύνολο κοντα στα 12 εκατομμ.και 98% ανώμαλες μορφες!κάναμε το χειρουργείο,και μετά στα πρώτα σπερμοδιαγράμματα έγινε χειρότερο!μηδένισε η κινητηκότητα!αλλα μετά άρχισε να ανεβαίνει κάπως! 32% βέβαια η ποσότητα και οι ανώμαλες μορφές παρέμειναν το ίδιο!μετά απο ένα χρόνο απ το χειρουργείο δλδ τον Οκτώβριο του 18 κάναμε την πρώτη μας εξωσωματική!παγώσαμε τα εμβρυάκια μας 2 μόνο βλαστοκυστες μας είχανε μείνει και τον Δεκέμβριο που μας πέρασε τα μεταφέραμε!αποτύχαμε δυστυχώς!και μετά είπαμε θα χαλαρώσουμε και θα ξανα πάμε απο Σεπτεμβριο ξανα!ομως πριν ακριβως Απο μια εβδομαδα εμαθα πως ειμαι εγκυος!με φυσικη συλληψη παρακαλω(οι γιατροι δεν μας εδιναν σχεδον καθολου ελπιδες)σήμερα είδαμε σακο!γι αυτο σου λεω,μην απογοητευεσαι..όλα μπορουνε να γινουμε,αρκει να το πιστεψεις και να χαλαρωσεις λιγο...και εμεις χαλαρωσαμε τωρα γιατι εχουμε και τις ετοιμασιες του γαμου!ουτε που το περιμενα να μεινω εγκυος! 2 χρονια προσπαθουμε!γι αυτο σου λεω..ο αντρας σου ποσο χρονων ειναι?γιατι παιζει ρολο και η ηλικια στην επιτυχια του χειρουργειου της κιρσοκληλης.εμενα την εκανε στα 30. Πανω απο 32 μας ειπε ο γιατρος δεν εχει νοημα να την κανει.αλλα και αυτο δεν ειναι παντα δεδομενο..στο ξανα λεω,μην εισαι τοσο αγχωμενη κοριτσι μου..ολα γινονται..εμας οι γιατροι μας ελεγαν μπααα πολυ δυσκολο να πιασετε φυσιολογικα..μονο εξωσωματικη..ελα ομως που απετυχε η εξωσωματικη και 2 μηνες μετα εμεινα μονη μου!γι αυτο σου λεω..στα εγραψα αυτα για να σου δωσω κουραγιο..ολα καλα θα πανε,θα το δεις..εχε πιστη..ό,τι απορία έχεις να με ρωτάς..θα χαρώ πολύ να σε βοηθήσω..

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Σε ευχαριστώ για όλα... Είναι 27 κ την εγχείρηση την έκανε στα 25, Αλλά το 3ο σπερμοδιαγραμμα σε σχέση με το 1ο ηταν χειρότερο και απο το 2017 δεν έχει ξανακάνει... Και εχω τρελαθεί γιατί ζούσα στο παραμυθάκι μου κ δεν ήξερα τι γίνεται και χθες έδειξα στο γυναικολόγο μου τα σπερμοδιαγραμματα κ απογοητεύτηκα.. Απλά δουλευει για 2 χρόνια εκτός Αθηνών και δεν συζητούσαμε το θέμα γιατί δεν ήθελα να τον αφήσω... τώρα που είπαμε πως έρχεται στην ιδια πολη με εμένα και θα μεινουμε μαζι κ έκανα όνειρα... μαθαίνω αυτο και....ένιωσα χάλια... Είναι πολυ χαζό κ κακο αυτο π λέω και η άρνησή μου για εξωσωματική αλλα... ειναι πολλα έξοδα κ μεγάλη ψυχολογική κ σωματική ταλαιπωρία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Ρούλα Γ. είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Σε ευχαριστώ για όλα... Είναι 27 κ την εγχείρηση την έκανε στα 25, Αλλά το 3ο σπερμοδιαγραμμα σε σχέση με το 1ο ηταν χειρότερο και απο το 2017 δεν έχει ξανακάνει... Και εχω τρελαθεί γιατί ζούσα στο παραμυθάκι μου κ δεν ήξερα τι γίνεται και χθες έδειξα στο γυναικολόγο μου τα σπερμοδιαγραμματα κ απογοητεύτηκα.. Απλά δουλευει για 2 χρόνια εκτός Αθηνών και δεν συζητούσαμε το θέμα γιατί δεν ήθελα να τον αφήσω... τώρα που είπαμε πως έρχεται στην ιδια πολη με εμένα και θα μεινουμε μαζι κ έκανα όνειρα... μαθαίνω αυτο και....ένιωσα χάλια... Είναι πολυ χαζό κ κακο αυτο π λέω και η άρνησή μου για εξωσωματική αλλα... ειναι πολλα έξοδα κ μεγάλη ψυχολογική κ σωματική ταλαιπωρία 

Μην νοιωθεις ασχημα τιποτα δεν ειναι κακο και καμια κοπελα δεν θα σε κρινει απο εδω....το πιο ευκολο ειναι να κρινουμε καποιον..λεμε τους φοβους κ τις ανυσιχιες μας και αναλογα με τις προσωπικες εμπειριες μας βοηθαμε η μια την αλλη...δεν ειναι κακο να στεναχωριεσαι, ουτε που το λες ,εισαι μικρουλα και σου ηρθε αποτομο ανθρωπος εισαι...ο καθενας μας αρχικα σαν πρωτη αντιδραση θα ηταν να στεναχωρηθει..αλλα αν εισαι καλα με τον ανθρωπο σου θα βρεθει μια λυση μπορει λιγο πιο δυσκολη και χρονοβορα αλλα θα βρεθει..και ετσι για να περνεις θαρρος θα σου πω οτι διαβασες την ιστορια απο το νεκταρινακι παρα πανω..ειδες ομως ???θα σου πω οτι εμεις προσπαθουμε 18 μηνες λοιπον...με ολες τις εξετασεις απο τις πιο απλες μεχρι και τις πιο εξιδικευμενες ολες τελειες και ομως τιποτα..ανεξηγητη υπογονομοτητα..ετσι μας ειπαν....θελω να σου πω και να εισαι καλα σε ολα αυτο δεν σημαινει οτι θα κανειε παιδι αμεσα...φιλακια και μην απογοητευσε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Εχεις δικιο απολυτο σε αυτα που γραφεις..αλλα καμια φορα υπαρχουν ανθρωποι που δεν αντεχουν τα παντα φοβουνται δηλλιαζουν και φευγουν και φυσικα δεν μιλαω για το κοριτσι  που ανοιξε το θεμα εννοειται αυτο...απλα ξερω απο γνωστους μου οτι δυστηχως δεν εχουν ολοι το ιδιο στομαχι...για εμενα πανω απο ολα εχει σημασια ο ανθρωπος που επιλεγεις να ειναι στην ζωη σου για παντα να εισαι ευτυχισμενη μαζι του και οχι αν ειναι γονιμος η οχι.. πες οτι δεν ειναι γονιμος και πες οτι εσυ δεν εισαι...πες οτι δεν υπαρχει καμια πιθανοτητα εγκυμοσυνης με ολους τους τροπους ...παντα υπαρχει η πιθανοτητα μιας υοθεσιας...αν αγαπας τον ανθρωπο σου ..θα βρεις τον τροπο να κανεις οικογενεια μαζι του..

Συμφωνώ σε ότι λες, τα γράφεις πολύ ωραία και πιο ψύχραιμα από ότι εγώ, απλά δεν μπορώ να καταλάβω πως νέοι άνθρωποι εν έτη 2019 λαμβάνουν υπόψη τους τον παράγοντα γονιμότητα για να προχωρήσουν την ζωή τους με έναν άνθρωπο. (ίσως δεν κατάλαβα καλά ε΄γω δεν ξέρω..)Και για εμένα σημασία έχει ο άνθρωπος που έχεις δίπλα σου να μπορεί να σε κάνει ευτυχισμένη, άλλωστε σημασία δεν έχει πόσο εύκολα κάνει κάποιος παιδί αλλά τι γονέας γίνεται αφού έρθει, και αυτό σίγουρα δεν το καθορίζει η γονιμότητα.  

  • Μου αρέσει 1

 
Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Συμφωνώ σε ότι λες, τα γράφεις πολύ ωραία και πιο ψύχραιμα από ότι εγώ, απλά δεν μπορώ να καταλάβω πως νέοι άνθρωποι εν έτη 2019 λαμβάνουν υπόψη τους τον παράγοντα γονιμότητα για να προχωρήσουν την ζωή τους με έναν άνθρωπο. (ίσως δεν κατάλαβα καλά ε΄γω δεν ξέρω..)Και για εμένα σημασία έχει ο άνθρωπος που έχεις δίπλα σου να μπορεί να σε κάνει ευτυχισμένη, άλλωστε σημασία δεν έχει πόσο εύκολα κάνει κάποιος παιδί αλλά τι γονέας γίνεται αφού έρθει, και αυτό σίγουρα δεν το καθορίζει η γονιμότητα.  

Οταν μαθαινεις κατι δεν ειναι ευκολο να το διαχειριστεις...και στην αρχη ολη στεναχωριομαστε....μετα τα σκεφτομαστε και βρισκουμε λυσεις..αλλα ναι σημασια εχει σημασια τι γονεας θα γινεις οχι αν εγινε ευκολα η δυσκολα....ευτυχως το 2019 μας προσφερει ολα τα ιαττικα μεσα να γινουμε γονοις...επειδη κ εγω εχω περασει πολυ δυσκολα...χωρις λογο και αιτια ,ιατρικα εννοω ,αλλα παρολα αυτα πολυ δυσκολα ευχομαι να φτανω κ εγω λιγο κοντα στο στοχο μου...κ γρηγορα μανουλες ολες...

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...