Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

@katerina04

@Ele@n εγώ δεν παίρνω συμπληρώματα εξαρχής είμαι λίγο αντιδραστική σε αυτά συνήθως λένε σίδηρο να παίρνει η γυναίκα και μετά την γέννα για να μην χάσει πολλά μαλλιά ή αν θηλάζει να μην εξαντλείται 

@katerina04

Για μετα δεν γνωριζω αλλα κατα τη διάρκεια παιρνω απο τον 2ο μηνα. Εχω και προβλημα αναιμίας οποτε δεν  γινεται να τα σταματήσω.

Just now, Ele@n είπε:

Τα φάρμακα: φυλλικό, σίδηρο σας τα έκοψε ο γιατρός μόλις μπήκατε στον ένατο;

Ακομα δεν μου εχει πει να σταματησω. Μονο το μαγνήσιο δεν παιρνω επειδή δεν έχω πόνους ή κραμπες εντονες. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ele@n είπε:

Join the club!!! Την έβγαλα κι εγώ την προηγούμενη βδομάδα!!!Μα, αν είναι δυνατόν! Τώρα στα τελειώματα; 

Τα φάρμακα: φυλλικό, σίδηρο σας τα έκοψε ο γιατρός μόλις μπήκατε στον ένατο;

Όχι τα συνεχίζω κανονικά.Για το μαγνήσιο θέλω να τον ρωτήσω τώρα που θα πάω


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@katerina04 39+2 και 39+3 αντίστοιχα

@Ele@n εγώ δεν παίρνω συμπληρώματα εξαρχής είμαι λίγο αντιδραστική σε αυτά συνήθως λένε σίδηρο να παίρνει η γυναίκα και μετά την γέννα για να μην χάσει πολλά μαλλιά ή αν θηλάζει να μην εξαντλείται 

@katerina04 εσύ με ρήξη υμένων πήγες ή με πόνους; 

Είχα  διαστολη και με έβαλε με πρόκληση. Αυτός μου έσπασε τα νερά. 39+2 και εγώ. Μας βλέπω κάπου εκεί πάλι


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια πρέπει να αποστειρώνω και τις θήκες για τις πιπιλες; 

Λογικά αφού αποστειρώνεις την πιπίλα για να τη βάλεις κάπου πρέπει να είναι αποστειρωμένο και αυτό. Εγώ θα τις έχω μέσα στον αποστειρωτή κυρίως. Εν τω μεταξύ τον έχω ακόμα μέσα στο κουτί. Ούτε που μπήκα στη διαδικασία να τον δοκιμάσω. 

  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ele@n είπε:

Λογικά αφού αποστειρώνεις την πιπίλα για να τη βάλεις κάπου πρέπει να είναι αποστειρωμένο και αυτό. Εγώ θα τις έχω μέσα στον αποστειρωτή κυρίως. Εν τω μεταξύ τον έχω ακόμα μέσα στο κουτί. Ούτε που μπήκα στη διαδικασία να τον δοκιμάσω. 

Μπιμπερό πήρες; Στον αποστειρωτή η αποστείρωση κρατάει 24 ώρες αν δεν ανοίξεις το καπάκι λέει. Αν το ανοίξω για 1 δευτερόλεπτο δηλαδή αμέσως χάνεται; Πάντως αν έχεις τον avent σε 5 λεπτά έχει ανάψει το πράσινο είναι τέλειος. 

@katerina04 ε αφού είχες διαστολή εντάξει απλά επιτάχυνε την διαδικασία ο γιατρός 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτόν πήρα και τα μπιμπερό τα γυάλινα της ίδιας μάρκας. Κανονικά έτσι λέει να μην ανοιχτεί. Αλλά κάποια κοπέλα εδώ μέσα μου είπε ότι τα είχε εκεί μόνιμα και άνοιγε και έπαιρνε ένα. Αλλά και από φίλες αυτό θυμάμαι και έκαναν. Γιατί αλλιώς τι πρέπει να κάνεις; να τα αποστειρώνεις ένα ένα; Τη λύση του ψυγείου δεν την προτιμώ γιατί το βρίσκω πιο "βρώμικο" από τον αποστειρωτή που ανοοιγοκλείνει.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ναι, αυτόν πήρα και τα μπιμπερό τα γυάλινα της ίδιας μάρκας. Κανονικά έτσι λέει να μην ανοιχτεί. Αλλά κάποια κοπέλα εδώ μέσα μου είπε ότι τα είχε εκεί μόνιμα και άνοιγε και έπαιρνε ένα. Αλλά και από φίλες αυτό θυμάμαι και έκαναν. Γιατί αλλιώς τι πρέπει να κάνεις; να τα αποστειρώνεις ένα ένα; Τη λύση του ψυγείου δεν την προτιμώ γιατί το βρίσκω πιο "βρώμικο" από τον αποστειρωτή που ανοοιγοκλείνει.

Η νύφη μου κάθε φορά που έπαιρνε κάτι το ξαναβαζε να αποστειρώσει ψυγείο εγώ θα βάζω μόνο ένα μπιμπερό αποστειρωμένο με κρύο νερό για να μην κάνω ώρα την νύχτα να το χλιάνω 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Η νύφη μου κάθε φορά που έπαιρνε κάτι το ξαναβαζε να αποστειρώσει ψυγείο εγώ θα βάζω μόνο ένα μπιμπερό αποστειρωμένο με κρύο νερό για να μην κάνω ώρα την νύχτα να το χλιάνω 

Καλή σκέψη... Τον έβαλες να λειτουργήσει; Με νερό της βρύσης λειτουργεί; Καλά εδώ που το νερό δεν πίνεται πιστεύω ότι θα βγει off με άλατα κλπ... Επίσης, το θερμός την πρώτη φορά που θα το χρησιμοποιήσουμε αν το πλύνουμε με μωρουδιακό απορρυπαντικό, το γεμίσουμε με βραστό νερό και το αδειάσουμε, είναι οκ; Μετά τι; Το αφήνουμε να στεγνώσει; Ή έτσι όπως είναι βρεγμένο το κλείνουμε; Πωπω πολλές οι απορίες...

  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Καλή σκέψη... Τον έβαλες να λειτουργήσει; Με νερό της βρύσης λειτουργεί; Καλά εδώ που το νερό δεν πίνεται πιστεύω ότι θα βγει off με άλατα κλπ... Επίσης, το θερμός την πρώτη φορά που θα το χρησιμοποιήσουμε αν το πλύνουμε με μωρουδιακό απορρυπαντικό, το γεμίσουμε με βραστό νερό και το αδειάσουμε, είναι οκ; Μετά τι; Το αφήνουμε να στεγνώσει; Ή έτσι όπως είναι βρεγμένο το κλείνουμε; Πωπω πολλές οι απορίες...

Εγώ το θερμός το επλυνα με απορρυπαντικό κανονικό και το ξέβγαλα λες να πρέπει να το πλύνω με προδερμ; Τον έχω δουλέψει πολλές φορές γτ μου άρεσει είναι και αθόρυβος είναι υπέροχος αποστειρώνω και των παιδιών την μάσκα για τις εισπνοές εκεί και το μπιμπερό του μικρού 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

Εγώ το θερμός το επλυνα με απορρυπαντικό κανονικό και το ξέβγαλα λες να πρέπει να το πλύνω με προδερμ; Τον έχω δουλέψει πολλές φορές γτ μου άρεσει είναι και αθόρυβος είναι υπέροχος αποστειρώνω και των παιδιών την μάσκα για τις εισπνοές εκεί και το μπιμπερό του μικρού 

Α, μια χαρά απόσβεση θα κάνει!!! Όχι μωρέ εντάξει, είπαμε...Τώρα που είναι καθαρός πώς θα τον γεμίσεις με το αποστειρωμένο; Θα τον αφήσεις μέχρι τότε και απλά θα του βάλεις μέσα το νερό από το βραστήρα;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Α, μια χαρά απόσβεση θα κάνει!!! Όχι μωρέ εντάξει, είπαμε...Τώρα που είναι καθαρός πώς θα τον γεμίσεις με το αποστειρωμένο; Θα τον αφήσεις μέχρι τότε και απλά θα του βάλεις μέσα το νερό από το βραστήρα;

Ναι ναι έτσι ε εντάξει δεν θα αποστειρώνω και το θερμός είπαμε 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες! Πήγαμε γιατρό, το μωρό είναι πολύ ψηλά,μου είπε να περπαταω ώρες κάθε μέρα.. στο καρδιοτοκογραφημα φάνηκε να κάνω ψιλοσυσπασεις.. έχουμε μέλλον,θα με ξαναδει από βδομάδα! 

  • Μου αρέσει 3

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Από πάνες ποιες προμηθευτήκατε; Και ποιες προτείνετε όσες έχετε ήδη μωρά και ξέρετε; 

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ pampers και είμαι ευχαριστημένη. Από το νουμερο  4 και μετα μόνο pants γιατί δεν καθόταν αν την αλλάξω. Έχω ακούσει ότι και αυτές από το lidl είναι καλές και οικονομικές αλλά δεν τις έχω δοκιμάσει. Oι Babilino δε με βολεψαν με τη μικρή μου καθόλου αν και είναι πιο οικονομικές απο τις pampers. Βέβαια φροντίζω και αυτές να τις παίρνω σε προσφορά αλλιώς είναι πανάκριβες. Εμείς τώρα θα έχουμε χαμό γιατί και η μικρή ακόμη φοράει. Φαντάσου τι έχει να γίνει 

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...