Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

      Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Και σε σένα εύχομαι άριστες κ  πολλές βλαστοκυστες κ σύντομα να επανέλθεις! Χρειάζεται ψυχραιμία η αλήθεια και πρώτα θετική σκέψη.. να σκεφτόμαστε τον στόχο γιατί το μυαλό μας κανει παντα τα χειροτερα σενάρια στο καθε σύμπτωμα! Ολα καλα θα πάνε οπως λες! Και εγώ μάλλον για Σάββατο το βλέπω για την ωοληψία... Θα δείξει!!! Με το καλο και η εμβρυομεταφορά σου!!

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Σήμερα πήγαμε και εμείς στη γιατρό. Τον βρήκε καλά, του έκατσε και το εμβόλιο, αλλά δεν είχε πολλά κέφια. Μόλις τον γδύσαμε για την εξέταση ξεκίνησε κλάμα γοερό. Τον λυπήθηκα τον καημένο. Επειδή θηλάζει μας είπε και για σίδηρο. Δίνει κάποια άλλη στο μωρό σταγόνες σιδήρου;

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Ntina Ntinaki είπε:

Ααα τι ωραία ξεκινήσατε τις στερεές! Να ρωτήσω, καρεκλακι φαγητού ποιο έχετε κ αν είσαι ευχαριστημένη;

Καλημέρα έχω ένα από το 1ο μου παιδί της peg perego με ρόδες να το πηγαίνω όπου με βολεύει μέσα στο σπίτι. Το έχω 5 χρόνια και έχει αντέξει τώρα άρχισε να ξεφλουδίζει το δέρμα βέβαια αλλά δεν με πειράζει. 

 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Σήμερα πήγαμε και εμείς στη γιατρό. Τον βρήκε καλά, του έκατσε και το εμβόλιο, αλλά δεν είχε πολλά κέφια. Μόλις τον γδύσαμε για την εξέταση ξεκίνησε κλάμα γοερό. Τον λυπήθηκα τον καημένο. Επειδή θηλάζει μας είπε και για σίδηρο. Δίνει κάποια άλλη στο μωρό σταγόνες σιδήρου;

Καλημέρα σε μαμάδες και μωρά. Εγώ δίνω όχι σίδηρο αλλά 2 σταγόνες βιταμίνη D απ' 'οταν βγήκαμε από την κλινική.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, angel23 είπε:

Καλημέρα σε μαμάδες και μωρά. Εγώ δίνω όχι σίδηρο αλλά 2 σταγόνες βιταμίνη D απ' 'οταν βγήκαμε από την κλινική.

Φιλάκια στις ανηψιες μ τις κούκλες....κ μεις δίναμε d αλλα μας τις έκοψε ο παιδίατρος γιατί έχει το γάλα μας μεσα

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Σήμερα πήγαμε και εμείς στη γιατρό. Τον βρήκε καλά, του έκατσε και το εμβόλιο, αλλά δεν είχε πολλά κέφια. Μόλις τον γδύσαμε για την εξέταση ξεκίνησε κλάμα γοερό. Τον λυπήθηκα τον καημένο. Επειδή θηλάζει μας είπε και για σίδηρο. Δίνει κάποια άλλη στο μωρό σταγόνες σιδήρου;

Καλημέρα, εγώ του δίνω 8 σταγόνες hemafer σίδηρο καθημερινά. 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sweet_child είπε:

Καλημέρα, εγώ του δίνω 8 σταγόνες hemafer σίδηρο καθημερινά. 

Καλημέρα! 

Γιατί δίνεις σίδηρο? Προληπτικά η κάνατε εξετάσεις αίματος? Επίσης, πόσο καιρό το δίνεις?

@Ele@nκαι εμάς μας είπε για σίδηρο αλλά ρώτησα και άλλον παιδίατρο και μου είπε ότι αυτό με τα θηλαζωντα βρέφη να πίνουν σίδηρο είναι τακτική κυρίως παλιών παιδιάτρων που έδιναν σίδηρο για να " προλάβουν " την αναιμία. Του έδωσα μερικές ημέρες από δύο σταγόνες αλλά μου έκανε εμετό που υπό φυσιολογικές συνθήκες δεν μου κάνει. Το σταμάτησα και θα ξανά δώσω σε λίγες ημέρες να δω την αντίδραση του πάλι. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ntina Ntinaki είπε:

Ααα τι ωραία ξεκινήσατε τις στερεές! Να ρωτήσω, καρεκλακι φαγητού ποιο έχετε κ αν είσαι ευχαριστημένη;

Jumbo αυτο που εχει 49,99. Εχει αντεξει τη μικρημου 3 χρονια. Αν ειχε στομα τι θα ελεγε το καημενο

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blue-entry είπε:

Καλημέρα! 

Γιατί δίνεις σίδηρο? Προληπτικά η κάνατε εξετάσεις αίματος? Επίσης, πόσο καιρό το δίνεις?

@Ele@nκαι εμάς μας είπε για σίδηρο αλλά ρώτησα και άλλον παιδίατρο και μου είπε ότι αυτό με τα θηλαζωντα βρέφη να πίνουν σίδηρο είναι τακτική κυρίως παλιών παιδιάτρων που έδιναν σίδηρο για να " προλάβουν " την αναιμία. Του έδωσα μερικές ημέρες από δύο σταγόνες αλλά μου έκανε εμετό που υπό φυσιολογικές συνθήκες δεν μου κάνει. Το σταμάτησα και θα ξανά δώσω σε λίγες ημέρες να δω την αντίδραση του πάλι. 

Ναι, του έκαναν εξετάσεις και είχε χαμηλό αιματοκρίτη και χαμηλή αιμοσφαιρίνη, αλλά τον σίδηρο μου είχαν πει να του τον δίνω από πιο πριν. Ίσως γιατί όταν γεννιούνται τα μωρά, ο αιματοκρίτης είναι υψηλός και μετά πέφτει, πράγμα που σε εμάς τουλάχιστον συνέβη. Στην κόρη μου δεν μου είχαν πει να δίνω κάτι πριν 5 χρόνια. Επίσης μου είπαν να του δίνω 2 σταγόνες D3 ημερησίως.

  • Ευχαριστώ 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sweet_child είπε:

Καλημέρα, εγώ του δίνω 8 σταγόνες hemafer σίδηρο καθημερινά. 

Τις δέχεται ή τις βγάζει με γουλια; Επίσης τις δίνεις μονομιάς ή στη διάρκεια της ημέρας;

πρίν από 22 λεπτά , Blue-entry είπε:

Καλημέρα! 

Γιατί δίνεις σίδηρο? Προληπτικά η κάνατε εξετάσεις αίματος? Επίσης, πόσο καιρό το δίνεις?

@Ele@nκαι εμάς μας είπε για σίδηρο αλλά ρώτησα και άλλον παιδίατρο και μου είπε ότι αυτό με τα θηλαζωντα βρέφη να πίνουν σίδηρο είναι τακτική κυρίως παλιών παιδιάτρων που έδιναν σίδηρο για να " προλάβουν " την αναιμία. Του έδωσα μερικές ημέρες από δύο σταγόνες αλλά μου έκανε εμετό που υπό φυσιολογικές συνθήκες δεν μου κάνει. Το σταμάτησα και θα ξανά δώσω σε λίγες ημέρες να δω την αντίδραση του πάλι. 

Και εμάς για τον θηλασμό μου είπε. Την πρώτη μέρα μια σταγόνα, τη δεύτερη δύο, την τρίτη τρεις...την πέμπτη πέντε και το κρατάμε μέχρι τον έκτο που θα μπει το κρέας. Έχει ωασχημη γεύση;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας έχει τύχη να ξυπνήσει το πρωί και να μην έχει κατουρήσει από την τελευταία αλλαγή. Αλλάξαμε πάνα στις 10 και στις 7μιση ούτε σταγόνα. Ανησύχησα αλλά ο παιδίατρος ήταν καθησυχαστικός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

Φιλάκια στις ανηψιες μ τις κούκλες....κ μεις δίναμε d αλλα μας τις έκοψε ο παιδίατρος γιατί έχει το γάλα μας μεσα

Καλή μου φίλη διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι που η ανιψιά και φίλη μας μεγαλώνει και είναι κούκλα και αγαπησιάρα σαν τη μαμά της! όλο λέω να σου τηλεφωνήσω αλλά .... καταλαβαίνεις.

Θα τα πούμε πάραυτα και ελπίζω σύντομα. Πολλά νεραιδοφιλιά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Ele@n είπε:

Τις δέχεται ή τις βγάζει με γουλια; Επίσης τις δίνεις μονομιάς ή στη διάρκεια της ημέρας;

Και εμάς για τον θηλασμό μου είπε. Την πρώτη μέρα μια σταγόνα, τη δεύτερη δύο, την τρίτη τρεις...την πέμπτη πέντε και το κρατάμε μέχρι τον έκτο που θα μπει το κρέας. Έχει ωασχημη γεύση;

Έχει απαίσια γεύση... Ακριβώς την ίδια σύσταση είχαμε και εμείς...μια σταγόνα συν κάθε μέρα. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

@Ele@n εμάς μας είπαν από την πρώτη μέρα 4 σταγόνες δύο φορές τη μέρα με άδειο στομάχι. Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή το βρήκα λίγο δύσκολο γιατι έπεφτε στα ρούχα και γίνονταν όλα χάλια, σιγά σιγά όμως συνήθισα και τώρα τις βάζω μπαμ μπαμ. Επίσης, ανησυχούσα στην αρχή μήπως του πέσει βαρύς και του έδινα μόνο 4 σταγόνες, αλλά έφαγα την κατραπακιά με το χαμηλό αιματοκρίτη και συμμορφώθηκα. Έχει γεύση σκουριάς αλλά τον πίνει δεν δυσανασχετεί.  Όταν τον τάιζα αμέσως μετά τη λήψη του σιδήρου, καμιά φορά έκανε γουλιά, οπότε τον αφήνω λίγο νηστικό και μετά τον ταΐζω. Και φυσικά μια μικρή ποσότητα θα βγει έξω από το στόμα, μιας και δεν καταπίνουν όπως οι ενήλικες. 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

@Ele@n εμάς μας είπαν από την πρώτη μέρα 4 σταγόνες δύο φορές τη μέρα με άδειο στομάχι. Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή το βρήκα λίγο δύσκολο γιατι έπεφτε στα ρούχα και γίνονταν όλα χάλια, σιγά σιγά όμως συνήθισα και τώρα τις βάζω μπαμ μπαμ. Επίσης, ανησυχούσα στην αρχή μήπως του πέσει βαρύς και του έδινα μόνο 4 σταγόνες, αλλά έφαγα την κατραπακιά με το χαμηλό αιματοκρίτη και συμμορφώθηκα. Έχει γεύση σκουριάς αλλά τον πίνει δεν δυσανασχετεί.  Όταν τον τάιζα αμέσως μετά τη λήψη του σιδήρου, καμιά φορά έκανε γουλιά, οπότε τον αφήνω λίγο νηστικό και μετά τον ταΐζω. Και φυσικά μια μικρή ποσότητα θα βγει έξω από το στόμα, μιας και δεν καταπίνουν όπως οι ενήλικες. 

Σας είπαν κι εσάς μέχρι να αρχίσει να τρώει κρέας; Η αλήθεια είναι ότι το βρίσκω δύσκολο. Ελπίζω να συνηθίσει γρήγορα ο μικρός και να μην τον ταλαιπωρω.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Sweet_child είπε:

Καλημέρα, εγώ του δίνω 8 σταγόνες hemafer σίδηρο καθημερινά. 

Τον έχεις παρατηρήσει να έχει δυσκοιλιότητα; 

Έχω φάει σκάλωμα με το σκεύασμα. Μα, δεν έπρεπε να κάνει εξετάσεις πρώτα για να μου πει για σίδηρο; Τι; Άντε έτσι πάρε προληπτικά; 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...