Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofaki00 είπε:

Κορίτσια με προβληματίζει πολύ που σε διάστημα 4-5 ωρών θα τύχει να μην βρέξει πάνα.σας έχει τύχει;;

Τόσο μεγάλο διάστημα όχι δεν μου έχει τύχει. Πόσες μέρες στο κάνει αυτό? Επίσης, μέσα στην μέρα πόσες βρεγμένες πάνες αλλάζετε? Εχει τύχει να μην βρέξει πάνα γύρω στις τρείς ώρες κ μετά θυμήθηκα ότι πριν από αυτό το τρίωρο τον είχα κάνει μπάνιο κ τα έκανε την ώρα του μπάνιου κ την ώρα που τον σκουπιζα μου έκανε αλλη μία οπότε οπότε ουσιαστικά είχε ουρήσει αλλά όχι στην πάνα... Παίζει κάτι τέτοιο? Φαντάζομαι έχεις επικοινωνήσει με τον-την παιδίατρο σας....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blue-entry είπε:

Τόσο μεγάλο διάστημα όχι δεν μου έχει τύχει. Πόσες μέρες στο κάνει αυτό? Επίσης, μέσα στην μέρα πόσες βρεγμένες πάνες αλλάζετε? Εχει τύχει να μην βρέξει πάνα γύρω στις τρείς ώρες κ μετά θυμήθηκα ότι πριν από αυτό το τρίωρο τον είχα κάνει μπάνιο κ τα έκανε την ώρα του μπάνιου κ την ώρα που τον σκουπιζα μου έκανε αλλη μία οπότε οπότε ουσιαστικά είχε ουρήσει αλλά όχι στην πάνα... Παίζει κάτι τέτοιο? Φαντάζομαι έχεις επικοινωνήσει με τον-την παιδίατρο σας....

Την πρώτη φορά έγινε το πρωί, δηλαδή δεν είχε κατουρήσει όλο το βραδυ από τις 10 περίπου μέχρι τις 7 το πρωί. Είδα πυρετό δεν είχε! Μίλησα με τον παιδίατρο μου είπε να μην ανησυχώ! Χτες πάλι που το έκανε ήταν ένα διάστημα 4 ωρών περίπου που δεν έκανε ενδιάμεσα μπάνιο, βέβαια την είχα ντυμένη λίγο χοντρά και ίσως ίδρωσε. Από χτες ζυγίζω τις πάνες τις χρησιμοποιημένες για να βλέπω αν έχει κατουρήσει πολύ η λίγο! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Την πρώτη φορά έγινε το πρωί, δηλαδή δεν είχε κατουρήσει όλο το βραδυ από τις 10 περίπου μέχρι τις 7 το πρωί. Είδα πυρετό δεν είχε! Μίλησα με τον παιδίατρο μου είπε να μην ανησυχώ! Χτες πάλι που το έκανε ήταν ένα διάστημα 4 ωρών περίπου που δεν έκανε ενδιάμεσα μπάνιο, βέβαια την είχα ντυμένη λίγο χοντρά και ίσως ίδρωσε. Από χτες ζυγίζω τις πάνες τις χρησιμοποιημένες για να βλέπω αν έχει κατουρήσει πολύ η λίγο! 

Μου το ειχε κανει οταν ηταν πολυ μωρο κ τον θηλαζα με ψευδοθηλη. Απο τον βραδινο θηλασμο ως το πρωι δεν ηταν βρεγμενη προφανως γιατι πιπιλουσε κ δεν ρουφαγε κι εγω η χαζη δεν το ειχα καταλαβει...

Παιζει κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

Κορίτσια με προβληματίζει πολύ που σε διάστημα 4-5 ωρών θα τύχει να μην βρέξει πάνα.σας έχει τύχει;;

Μου τυχαίνει το βράδυ που κοιμάται να μην είναι μετά από πολλές ώρες πολυ βρεγμένη... Στεγνη τελείως δεν έχω παρατηρήσει...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Stelloudia είπε:

Καλημέρα!!!Χρόνια Πολλά σε όλες τις μανούλες να μας χαιρονται τα παιδάκια μας και οι άντρες μας!!!

Χρόνια μας πολλά κορίτσια να χαιρόμαστε τα μωράκια μας. 

 

  • Μου αρέσει 5

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Δεν μου έχει πει γραμμάρια ακριβώς. Κάθε φορά που τον ζυγίζει μου λέει απλά ότι είναι ευχαριστημένη από τα γραμμάρια που πήρε. Πχ την τελευταία φορά στον μήνα ακριβώς πήρε 970 γρ και μου είπε είμαι ευχαριστημένη. Λες να τη ρωτήσω να μας λέει ακριβώς; 

Oh my god!!!Μόλις φτιάχνει το ενα, χαλάει το άλλο.

Πηρατε πολύ καλά!!κ μενα δν μου εχει πει ποσα γραμμαρια πρεπει να περνουν απλά οτι ειναι μια χαρα!!εμενα εκανε μπαμ στην αρχη πηρε πολύ τωρα πιο λίγο!!

16 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

Την πρώτη φορά έγινε το πρωί, δηλαδή δεν είχε κατουρήσει όλο το βραδυ από τις 10 περίπου μέχρι τις 7 το πρωί. Είδα πυρετό δεν είχε! Μίλησα με τον παιδίατρο μου είπε να μην ανησυχώ! Χτες πάλι που το έκανε ήταν ένα διάστημα 4 ωρών περίπου που δεν έκανε ενδιάμεσα μπάνιο, βέβαια την είχα ντυμένη λίγο χοντρά και ίσως ίδρωσε. Από χτες ζυγίζω τις πάνες τις χρησιμοποιημένες για να βλέπω αν έχει κατουρήσει πολύ η λίγο! 

Ισως να σε βοηθουσαν τα pampers premium που δειχνουν αν εχει ουρησει απ την αλλαγη χρωματος της γραμμης!!μου εχει τυχει κ μενα αυτο που λες!!επισης νομιζω λενε εστω κ λιγο βρεγμενη πιανεται κανανονικα δν χρειαζεται να ειναι πολυ!!αν δν θεσ να αλλαξεις παμπερσ θα στις προτεινα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χρονια μας πολλά Μανούλες!!! Έχω τα premium care και κοιτάω και την γραμμή! Απλά τώρα δυο μερες που το εφαρμόζω το ζύγισμα βλέπω ποιες ωρες κατουράει πολύ και ποιες όχι! Μίλησα με την μαία μου είπε ότι ανησυχούμε στο 24ωρο! 
Αύριο θα κλείσω ραντεβού σε έναν ακόμα παιδίατρο να πάρω μια γνώμη για διαφορά θέματα που έχουμε όπως της ατοπικης δερματίτιδας γοπ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Χρονια μας πολλά Μανούλες!!! Έχω τα premium care και κοιτάω και την γραμμή! Απλά τώρα δυο μερες που το εφαρμόζω το ζύγισμα βλέπω ποιες ωρες κατουράει πολύ και ποιες όχι! Μίλησα με την μαία μου είπε ότι ανησυχούμε στο 24ωρο! 
Αύριο θα κλείσω ραντεβού σε έναν ακόμα παιδίατρο να πάρω μια γνώμη για διαφορά θέματα που έχουμε όπως της ατοπικης δερματίτιδας γοπ 

Κι εμείς έχουμε δερματίτιδα...στο κεφάλι. Εσείς;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ele@n είπε:

Κι εμείς έχουμε δερματίτιδα...στο κεφάλι. Εσείς;

Γενικότερα στο σώμα και στο κεφάλι... τι σας είπε ο γιατρός σας έδωσε κρέμες; 
μένεις βάζουμε στης  aderma exomegacontrol τζελ και ενυδατική μετά αν και είχα δοκιμάσει της avene νομίζω ήταν καλύτερα .

σας είπε από τι προκλήθηκε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Γενικότερα στο σώμα και στο κεφάλι... τι σας είπε ο γιατρός σας έδωσε κρέμες; 
μένεις βάζουμε στης  aderma exomegacontrol τζελ και ενυδατική μετά αν και είχα δοκιμάσει της avene νομίζω ήταν καλύτερα .

σας είπε από τι προκλήθηκε; 

Ναι. μας έδωσε από τον προηγούμενο μήνα. Έβγαλε νινίδα μαζί με μύκητα. Τώρα πού τον βρήκαμε τον μύκητα, δεν ξέρω. Μας είπε μην τρομάζουμε συμβαίνει σε κάποια μωρά. Μας είχε δώσει daktador.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ναι. μας έδωσε από τον προηγούμενο μήνα. Έβγαλε νινίδα μαζί με μύκητα. Τώρα πού τον βρήκαμε τον μύκητα, δεν ξέρω. Μας είπε μην τρομάζουμε συμβαίνει σε κάποια μωρά. Μας είχε δώσει daktador.

Κι η δικιά μου είχε μύκητα και της έβαλα daktarin και έφυγε σε 5 μέρες. 

Καλή εβδομάδα κορίτσια 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

Χρονια μας πολλά Μανούλες!!! Έχω τα premium care και κοιτάω και την γραμμή! Απλά τώρα δυο μερες που το εφαρμόζω το ζύγισμα βλέπω ποιες ωρες κατουράει πολύ και ποιες όχι! Μίλησα με την μαία μου είπε ότι ανησυχούμε στο 24ωρο! 
Αύριο θα κλείσω ραντεβού σε έναν ακόμα παιδίατρο να πάρω μια γνώμη για διαφορά θέματα που έχουμε όπως της ατοπικης δερματίτιδας γοπ 

με το καλο να πατε καλα κανεις να παρεις δευτερη γνωμη!!εχουμε κ μεις θεματακι κ μου ειπε ο ντοκ για αφρολουτρο laroch posay για ατοπικο κ ειναι φοβερο!!βαζω κ μια κρεμα στο προσωπο τησ frezyderm παλι για ατοπικο κ τωρα ξεκινησε κ η νινιδα

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

με το καλο να πατε καλα κανεις να παρεις δευτερη γνωμη!!εχουμε κ μεις θεματακι κ μου ειπε ο ντοκ για αφρολουτρο laroch posay για ατοπικο κ ειναι φοβερο!!βαζω κ μια κρεμα στο προσωπο τησ frezyderm παλι για ατοπικο κ τωρα ξεκινησε κ η νινιδα

Ναι της la roche ειναι πολυ καλα, κ η a derma. @Sofaki00εχετε δει το θεμα αλλεργιων καθολου; επειδη συνδεεται με δερματικα(μπορει να ειναι κ ασχετα αυτα που λεω, δ εχω δει να γραφεις κτ σχετικο) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...