Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! Στη δυσκοιλιότητα (2 μέρες για τα δικά μου δεδομένα) έκανα κλύσμα και μέσα σε λίγα λεπτά το μωρό έκανε κακά. Το έκανα επειδή πονούσε η κοιλίτσα κι έκλαιγε το μωρό. Αν δεν έκλαιγε ίσως και να μην έκανα κλύσμα. Επίσης ξέρω ότι μπορείς να βάλεις λίγο λάδι στην άκρη μιας μπατονέτας και να ερεθίσεις ελαφρώς τον ποπούλη (προσοχή, όχι βαθιά). 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Κορίτσια την εξέταση για τα ισχύα την κάνατε ;; Μας την πρότειναν στο μαιευτήριο αλλά ο παιδίατρος μας δεν το θεώρησε αναγκαίο και δεν προχωρήσαμε στην εξέταση 

Άμα έχει σφιχτά ισχία το μωρό σου δεν χρειάζεται να του την κάνεις. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

Κορίτσια την εξέταση για τα ισχύα την κάνατε ;; Μας την πρότειναν στο μαιευτήριο αλλά ο παιδίατρος μας δεν το θεώρησε αναγκαίο και δεν προχωρήσαμε στην εξέταση 

Την είχαμε κάνει 1 μήνα μετά που βγήκαμε από το μαιευτήριο. Την έχουν μέσα στο οικονομικό πακέτο που πληρώσαμε. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Έφτιαξα φρουτόκρεμα υποτίθεται σαν αυτή που θα τρώει ο μπέμπης. Είπα να κάνω δοκιμές από νωρίς και να τις δοκιμάζω εγώ. Έβαλα το μήλο στο μούλτι και δεν έγινε αλοιφή. Πρόσθεσα χυμό πορτοκάλι και μπανάνα αλλά και πάλι δεν λιώνει τελειώς. Αποκλείεται το μωρό να μπορεί να καταπιεί τα μπαλάκια που μένουν. Υποψιάζομαι ότι φταίει το μούλτι. Έχετε κάποιο συγκεκριμένο που κάνει τα πάντα αλοιφή; 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Έφτιαξα φρουτόκρεμα υποτίθεται σαν αυτή που θα τρώει ο μπέμπης. Είπα να κάνω δοκιμές από νωρίς και να τις δοκιμάζω εγώ. Έβαλα το μήλο στο μούλτι και δεν έγινε αλοιφή. Πρόσθεσα χυμό πορτοκάλι και μπανάνα αλλά και πάλι δεν λιώνει τελειώς. Αποκλείεται το μωρό να μπορεί να καταπιεί τα μπαλάκια που μένουν. Υποψιάζομαι ότι φταίει το μούλτι. Έχετε κάποιο συγκεκριμένο που κάνει τα πάντα αλοιφή; 

Καλημέρα!!! Εγω χρησιμοποιώ ένα απλό με δύο λεπίδες. Και μένα το μήλο δεν μου γίνεται "πουρές" αλλά προσθέτω λίγο ζεστό νεράκι και είναι καλύτερα. Η μπανάνα με το μήλο και το ζεστό νεράκι γίνεται τέλειο... Δεν έχει καθόλου κομματάκια. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

Κορίτσια την εξέταση για τα ισχύα την κάνατε ;; Μας την πρότειναν στο μαιευτήριο αλλά ο παιδίατρος μας δεν το θεώρησε αναγκαίο και δεν προχωρήσαμε στην εξέταση 

Καλησπέρα. Εμείς την κάναμε μάλιστα δύο φορές μια στο μήνα και μια φορά τριών μηνών, βέβαια εμένα ήταν το μωρό ισχιακό όποτε δεν ήταν προαιρετική η εξέταση. Ευτυχώς όλα καλά ήταν μια μικρή ανωριμότητα φαινόταν στην πρώτη και στη δεύτερη όλα καλά. 

Just now, Ele@n είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Έφτιαξα φρουτόκρεμα υποτίθεται σαν αυτή που θα τρώει ο μπέμπης. Είπα να κάνω δοκιμές από νωρίς και να τις δοκιμάζω εγώ. Έβαλα το μήλο στο μούλτι και δεν έγινε αλοιφή. Πρόσθεσα χυμό πορτοκάλι και μπανάνα αλλά και πάλι δεν λιώνει τελειώς. Αποκλείεται το μωρό να μπορεί να καταπιεί τα μπαλάκια που μένουν. Υποψιάζομαι ότι φταίει το μούλτι. Έχετε κάποιο συγκεκριμένο που κάνει τα πάντα αλοιφή; 

Καλησπέρα. Εγώ έχω της kenwood τα λιώνει καλά αλλά το μήλο πάντα μπορεί να ξεφύγει τίποτα. 

 

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια!!!! Άντε να έρθει το φθινόπωρο να δροσιστούμε λιγάκι :ph34r:

Καλό μηνα!!!

Εμείς έχουμε φάει από φρούτα μέχρι τώρα μηλο,μπανανα,αχλαδι, πορτοκαλί(χυμό),ροδάκινο,βερίκοκο και μόλις γίνει 7μηνών θα ξεκινήσουμε λαχανικά. Έκανα το δικό μου βέβαια πήρα την παιδιατρο και της είπα ότι θα προσθέτω κάτι ανά τρεις μέρες και όχι πέντε γιατί θα αργήσει πολύ να εμπλουτιστεί η διατροφή του και όταν θα αρχίσω λαχανικά δε θα μπορώ να του προσθέτω και φορυτα οπότε θέλω να έχει ποικιλία για να μη βαριέται. 

Ο μπέμπης κάθεται πλέον εντελώς μόνος του και όταν είναι μπρούμυτα κάθεται στα γόνατα και προσπαθεί να μπουσουλησει. Πιστεύω θα περπατήσει νωρίς... Μάλλον μοιάζει στον αδερφό του ο οποίος δέκα μηνών περπατούσε μόνος του...Επίσης έχουμε φτασει 70 πόντους φοράμε ρούχα 12 μηνών .

Το Σάββατο θα κάνουμε το πρώτο μας μπάνιο. Αυτά από μας...

Ααααα και γυρισα και στη δουλειά λόγω κορονοιου δούλευα από το σπίτι....το μωρό τις πρωτες μέρες σπαραζε...με έχουν φάει οι τύψεις ..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Stelloudia είπε:

Καλησπέρα. Εμείς την κάναμε μάλιστα δύο φορές μια στο μήνα και μια φορά τριών μηνών, βέβαια εμένα ήταν το μωρό ισχιακό όποτε δεν ήταν προαιρετική η εξέταση. Ευτυχώς όλα καλά ήταν μια μικρή ανωριμότητα φαινόταν στην πρώτη και στη δεύτερη όλα καλά. 

Καλησπέρα. Εγώ έχω της kenwood τα λιώνει καλά αλλά το μήλο πάντα μπορεί να ξεφύγει τίποτα. 

 

Καλό μηνα!!!

Εμείς έχουμε φάει από φρούτα μέχρι τώρα μηλο,μπανανα,αχλαδι, πορτοκαλί(χυμό),ροδάκινο,βερίκοκο και μόλις γίνει 7μηνών θα ξεκινήσουμε λαχανικά. Έκανα το δικό μου βέβαια πήρα την παιδιατρο και της είπα ότι θα προσθέτω κάτι ανά τρεις μέρες και όχι πέντε γιατί θα αργήσει πολύ να εμπλουτιστεί η διατροφή του και όταν θα αρχίσω λαχανικά δε θα μπορώ να του προσθέτω και φορυτα οπότε θέλω να έχει ποικιλία για να μη βαριέται. 

Ο μπέμπης κάθεται πλέον εντελώς μόνος του και όταν είναι μπρούμυτα κάθεται στα γόνατα και προσπαθεί να μπουσουλησει. Πιστεύω θα περπατήσει νωρίς... Μάλλον μοιάζει στον αδερφό του ο οποίος δέκα μηνών περπατούσε μόνος του...Επίσης έχουμε φτασει 70 πόντους φοράμε ρούχα 12 μηνών .

Το Σάββατο θα κάνουμε το πρώτο μας μπάνιο. Αυτά από μας...

Ααααα και γυρισα και στη δουλειά λόγω κορονοιου δούλευα από το σπίτι....το μωρό τις πρωτες μέρες σπαραζε...με έχουν φάει οι τύψεις ..

Γονεικότητα και τύψεις πάνε πακετάκι μην το ψάχνεις. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Έφτιαξα φρουτόκρεμα υποτίθεται σαν αυτή που θα τρώει ο μπέμπης. Είπα να κάνω δοκιμές από νωρίς και να τις δοκιμάζω εγώ. Έβαλα το μήλο στο μούλτι και δεν έγινε αλοιφή. Πρόσθεσα χυμό πορτοκάλι και μπανάνα αλλά και πάλι δεν λιώνει τελειώς. Αποκλείεται το μωρό να μπορεί να καταπιεί τα μπαλάκια που μένουν. Υποψιάζομαι ότι φταίει το μούλτι. Έχετε κάποιο συγκεκριμένο που κάνει τα πάντα αλοιφή; 

Καλησπέρα !! Εμείς ξεκινήσαμε τη Δευτέρα μήλο μπανάνα αχλάδι έχω το μουλτι τηςIzzy με 3πλη λεπίδα κ τα λιώνει όλα τέλεια! Το συνιστώ ειδικά για αργότερα που θ πρέπει να αλέθουμε το μεσημεριανό τους που θα περιέχει κρέας κ υποθέτω θα διαλύεται πιο δύσκολα! Από Δευτέρα θα της ξεκινήσω κ απογευματινό! Κορίτσια τι ποσότητα σας τρώνε όσες δίνετε φρούτο περίπου ;

  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια!!!! Άντε να έρθει το φθινόπωρο να δροσιστούμε λιγάκι :ph34r:

Καλο μηνα. Τι κανουν τα ζουζούνια σου πως την παλεύουν με τη ζέστη?

 

10 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Καλησπέρα !! Εμείς ξεκινήσαμε τη Δευτέρα μήλο μπανάνα αχλάδι έχω το μουλτι τηςIzzy με 3πλη λεπίδα κ τα λιώνει όλα τέλεια! Το συνιστώ ειδικά για αργότερα που θ πρέπει να αλέθουμε το μεσημεριανό τους που θα περιέχει κρέας κ υποθέτω θα διαλύεται πιο δύσκολα! Από Δευτέρα θα της ξεκινήσω κ απογευματινό! Κορίτσια τι ποσότητα σας τρώνε όσες δίνετε φρούτο περίπου ;

Για το φαγητό θα συνιστούσα γυάλινο μπλέντερ γιατί θα είναι ζεστό και δεν κάνει στο πλαστικό. Έχω είχα ένα τέλειο αλλά μου έσπασε την κανάτα ο αντρουλης μου ο άτιμος. Τελος Ιουλίου που ξεκινάμε φαγητό θα πρέπει να δω αν βρω άλλη κανατα ή αν πρέπει να αγοράσω καινούργιο


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Καλο μηνα. Τι κανουν τα ζουζούνια σου πως την παλεύουν με τη ζέστη?

 

Για το φαγητό θα συνιστούσα γυάλινο μπλέντερ γιατί θα είναι ζεστό και δεν κάνει στο πλαστικό. Έχω είχα ένα τέλειο αλλά μου έσπασε την κανάτα ο αντρουλης μου ο άτιμος. Τελος Ιουλίου που ξεκινάμε φαγητό θα πρέπει να δω αν βρω άλλη κανατα ή αν πρέπει να αγοράσω καινούργιο

Αν βρεις κάτι καλό, ενημέρωσε μας. 

Σήμερα πήγαμε στον γιατρό. Ξεκινάμε με ρυζαλευρο σήμερα και σε δεκαπέντε μέρες με φρούτα και τον Αύγουστο φαγητό. Πω πω...πόσο γρήγορα μεγάλωσαν. 

Μας βρήκε οκ, αν και ο μικρός δεν πήρε πολύ βάρος και ύψος αυτό τον μήνα. 

Μας έδωσε και το οκ για θαλασσα!!!

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Αν βρεις κάτι καλό, ενημέρωσε μας. 

Σήμερα πήγαμε στον γιατρό. Ξεκινάμε με ρυζαλευρο σήμερα και σε δεκαπέντε μέρες με φρούτα και τον Αύγουστο φαγητό. Πω πω...πόσο γρήγορα μεγάλωσαν. 

Μας βρήκε οκ, αν και ο μικρός δεν πήρε πολύ βάρος και ύψος αυτό τον μήνα. 

Μας έδωσε και το οκ για θαλασσα!!!

Περνάει πάρα πολύ γρήγορα ο καιρός και μεγαλώνουν τα μικρούλια μας. Και εμάς μας έδωσε το οκ για τη θάλασσα. Θα πάμε αύριο για σκ. Βάρος ούτε εμένα έβαλε πολύ 500 γρ αλλά έχει τα δόντια ο καημένος και δεν έχει πολύ όρεξη. Είναι και η ζέστη


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...