Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Σας χαιρετώ όλες! Να ρωτήσω, τα μωράκια σας γυρνάνε από ανάσκελα μπρούμυτα; Ο δικός μου το παλεύει αλλά δεν.... Επίσης, τα πατουσακια τα βάζουν στο στόμα; 

Εμείς όχι ακόμα...σπρώχνει με τα πόδια...γυρίζει ο μισός αλλά μέχρι εκεί... ούτε τα πατουσάκια...ξαπλωμένος απλά τα σηκώνει ψηλά...νομίζω ότι είναι λίγο μικρά...τώρα αρχίζουν να μπορούν να πιάνουν αντικείμενα....οπότε έχουν καιρό ακόμα,

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Ntina Ntinaki είπε:

Σας χαιρετώ όλες! Να ρωτήσω, τα μωράκια σας γυρνάνε από ανάσκελα μπρούμυτα; Ο δικός μου το παλεύει αλλά δεν.... Επίσης, τα πατουσακια τα βάζουν στο στόμα; 

Καλησπέρα !! Εμείς σε μια εβδομάδα περίπου γινόμαστε 5 μηνών !! Δεν γυρίζει ακόμα μπρούμυτα μόνο εδώ κ κανέναν μήνα γυρνάει μέχρι το πλάι κ πάλι πίσω!

τα ποδαράκια άρχισε να τα πιάνει την τελευταία εβδομάδα αλλά μόνο όταν κάθεται στην αγκαλιά μου! Όταν είναι ξαπλωμένη απλά τα σηκώνει ψηλά ! Πιστεύω είναι θέμα χρόνου να τα πιάσει !

εμεις ακόμα παλεύουμε το μπρούμυτα! Προσπαθώ να την βάζω κάθε μέρα αλλά δεν της είναι κ ότι πιο ευχάριστο φαίνεται ότι την ζορίζει κ βογγαει κ της τρεχουν τα σαλακια :rolleyes: μετά την παίρνω αγκαλιά λαχανιασμένη για να την ξεκουράσω κ την ξανά βάζω! Δεν είναι ότι γκρινιάζει απλά φαίνεται πως δεν είναι κ το καλύτερο της! Που θα πάει θα δυναμώσει !!

  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2020 at 6:53 ΜΜ, Ele@n είπε:

Τα μωράκια Ιανουαρίου 2020 έχουν θέμα με τον ύπνο. Αυτή τη στιγμή ο δικός μου ενώ θα έπρεπε να κοιμάται είναι ανάσκελα και μιλά με τα φώτα. Το μάτι μισοκλειστο από τη νύστα αλλά οι φωνές δυνατές. Α και το πρωί τον άφησα με τον άντρα μου να πάω κομμωτήριο και κοιμήθηκε μισή ώρα. Πώς βγήκε αυτό το παιδί από εμάς που αγαπάμε τον ύπνο δεν καταλαβαίνω.

Μήπως έδωσαν και σε εσάς και σε εμάς λαθος παιδί??? :D

Εμάς τα χεράκια του μικρού φτάνουν μέχρι τα γόνατα...πιο κάτω δεν έχουν πάει ακόμα. Το μπρούμυτα ξεκίνησε να του αρέσει λιγάκι αλλά δεν έχει γυρίσει ποτέ ανάσκελα. Από ανάσκελα να γυρίσει στο πλάι το κάνει μόνο όταν είμαι ξαπλωμένη δίπλα του με το στήθος έξω κ ψάχνει να βρει φάει... :wacko:

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Ntina Ntinaki είπε:

Σας χαιρετώ όλες! Να ρωτήσω, τα μωράκια σας γυρνάνε από ανάσκελα μπρούμυτα; Ο δικός μου το παλεύει αλλά δεν.... Επίσης, τα πατουσακια τα βάζουν στο στόμα; 

Γεια σου κοριτσι. Εμεις γιναμε 4 μηνων. Γυρναει μπρουμυτα πολυ ευκολα ακομη και οταν τον εχω αγκαλια. Τα πατουσακια του τα πιανει αλλα δεν τα βαζει στο στομα. Τωρα προσπαθει να βγαλει τις καλτσες αρχισε να τις τραβαει.

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 28/5/2020 at 10:04 ΠΜ, angel23 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια, τι κάνετε; να ρωτήσω κάτι; Τι συνδυασμούς φρούτων κάνετε στην φρουτόκρεμα; Εμείς είμαστε στο κλασσικό αχλάδι, μήλο και μπανάνα. Τι ιδέες υπάρχουν;

Καλή συνέχεια σε όλες!

Αγγελική μου, μπορείς να δώσεις πχ. αβοκάντο- μπανάνα, μάγκο-μπανανα-αχλάδι. Εγώ βάζω από όλα συνηθως. Μπορείς επίσης να βάζεις δαμασκηνο (ειτε φρεσκο είτε αποξηραμενο που θα το εχεις μουλιασει σε νερό και θα βγαλεις τη φλουδα) ή χυμό πορτοκάλι για να τα βοηθήσεις να ενεργηθούν. Με τις στερεες τροφες πολυ συχνα τα μωρακια εχουν δυσκοιλιοτητα οπότε βοηθουν ολα αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Να περάσετε όμορφα σήμερα. Εμείς μάλλον περνάμε άλμα και ο μικρός άλλαξε πρόγραμμα ύπνου, φαγητού...τα πάντα όλα...συν γκρίνια χωρίς λόγο. Άρχισε να περιεργάζεται τα χέρια του, να του δίνω να πιάνει πράγματα και να τα κοιτάζει. Τον βάζω σιγά σιγά στο καρεκλάκι να συνηθίσει να κάθεται, γιατί δεν αντέχει πολλή ώρα. Κάνουμε και προόδους με το αυτοκίνητο. Κλαίμε λιγότερο και όχι κάθε φορά. Από τα κορίτσια που θηλάζουν έχει παρατηρήσει καμία πόνους στις αρθρώσεις και στα οστά; Ή έχω αρχίσει και αποσυντίθεμαι;:D

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2020 at 2:37 ΠΜ, Ntina Ntinaki είπε:

Σας χαιρετώ όλες! Να ρωτήσω, τα μωράκια σας γυρνάνε από ανάσκελα μπρούμυτα; Ο δικός μου το παλεύει αλλά δεν.... Επίσης, τα πατουσακια τα βάζουν στο στόμα; 

Εμεις γινομαστε 5 μηνων σε 2 μερες. Γυρναει απο ανασκελα μπρουμυτα εδω και περίπου 25 μερες.. Του εκανα πολλες ασκησεις που ειδα στο you tube και τον βοηθησε αμεσως.. Επισης πιανει τις πατουσες και τις βαζει στο στομα πολλες φορες και τις δυο μαζι(και για αυτο του εκανα ασκησεις) ..επισης προοσπαθει τις τελευταιες μερες να βουτηξει το ποτηρι που πινουμε ή φαι απο το πιατο. Ολα αυτα ομως ειναι πολυ διαφορετικα απο παιδι σε παιδι.. Πχ εμενα σταματησε τις κουβεντουλες.. Εκει που σου έπιανε συζητηση τωρα το σταματησε ξαφνικα.. Σαν να του τραβανε την προσοχη αλλα πραγματα.. Ελπιζω να μην σημαινει κατι

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MariaGS είπε:

Εμεις γινομαστε 5 μηνων σε 2 μερες. Γυρναει απο ανασκελα μπρουμυτα εδω και περίπου 25 μερες.. Του εκανα πολλες ασκησεις που ειδα στο you tube και τον βοηθησε αμεσως.. Επισης πιανει τις πατουσες και τις βαζει στο στομα πολλες φορες και τις δυο μαζι(και για αυτο του εκανα ασκησεις) ..επισης προοσπαθει τις τελευταιες μερες να βουτηξει το ποτηρι που πινουμε ή φαι απο το πιατο. Ολα αυτα ομως ειναι πολυ διαφορετικα απο παιδι σε παιδι.. Πχ εμενα σταματησε τις κουβεντουλες.. Εκει που σου έπιανε συζητηση τωρα το σταματησε ξαφνικα.. Σαν να του τραβανε την προσοχη αλλα πραγματα.. Ελπιζω να μην σημαινει κατι

Από όσο ξέρω και από γνωστές που γέννησαν πριν από εμένα τα μωράκια έτσι κάνουν δηλαδή σταματάνε κάτι που έκαναν γιατί τους τραβάει την προσοχή κάτι άλλο! Δηλαδή μπορεί σε ανύποπτο χρόνο να ξεκινήσει ξανά δεν είναι κάτι ανησυχητικό Από όσο ξέρω !!

πολυ ωραία ιδέα αυτό με τις ασκησούλες ! Πως τις βρήκες μπορείς να γράψεις τι πάτησες ;;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MariaGS είπε:

Εμεις γινομαστε 5 μηνων σε 2 μερες. Γυρναει απο ανασκελα μπρουμυτα εδω και περίπου 25 μερες.. Του εκανα πολλες ασκησεις που ειδα στο you tube και τον βοηθησε αμεσως.. Επισης πιανει τις πατουσες και τις βαζει στο στομα πολλες φορες και τις δυο μαζι(και για αυτο του εκανα ασκησεις) ..επισης προοσπαθει τις τελευταιες μερες να βουτηξει το ποτηρι που πινουμε ή φαι απο το πιατο. Ολα αυτα ομως ειναι πολυ διαφορετικα απο παιδι σε παιδι.. Πχ εμενα σταματησε τις κουβεντουλες.. Εκει που σου έπιανε συζητηση τωρα το σταματησε ξαφνικα.. Σαν να του τραβανε την προσοχη αλλα πραγματα.. Ελπιζω να μην σημαινει κατι

Μπορείς να μας πεις και εμάς κορίτσι πώς τις έψαξες τις ασκήσεις;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ele@n είπε:

Μπορείς να μας πεις και εμάς κορίτσι πώς τις έψαξες τις ασκήσεις;

@Agapakiii  πατηστε baby roll στο you tube εχει πολλες διαφορετικες.. Τις εκανα μια εβδομαδα καθημερινα κυριως αυτη που λυγιζεις το ενα  ποδαρακι και σπρωχνεις προς την αντιθετη κατευθυνση μετα το αλλο και παει λεγοντας.. Οσο για τα ποδαρακια του τα εβαζα εγω προς το στομα  εναλλαξ σιγα σιγα μερα με την μερα .. Στην αρχη δεν εφταναν,στη συνεχεια ομως αρχισε να λυνεται το κορμακι του

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

askg.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Εμεις γινομαστε 5 μηνων σε 2 μερες. Γυρναει απο ανασκελα μπρουμυτα εδω και περίπου 25 μερες.. Του εκανα πολλες ασκησεις που ειδα στο you tube και τον βοηθησε αμεσως.. Επισης πιανει τις πατουσες και τις βαζει στο στομα πολλες φορες και τις δυο μαζι(και για αυτο του εκανα ασκησεις) ..επισης προοσπαθει τις τελευταιες μερες να βουτηξει το ποτηρι που πινουμε ή φαι απο το πιατο. Ολα αυτα ομως ειναι πολυ διαφορετικα απο παιδι σε παιδι.. Πχ εμενα σταματησε τις κουβεντουλες.. Εκει που σου έπιανε συζητηση τωρα το σταματησε ξαφνικα.. Σαν να του τραβανε την προσοχη αλλα πραγματα.. Ελπιζω να μην σημαινει κατι

καλημέρα σας. Είναι απίστευτο πως μεγαλώνουν κάθε μέρα! Εμένα, η μία βρήκε τρόπο να γυρνάει από ανάσκελα μπρούμυτα πολύ νωρίς, από 4.5 μηνών (το πάσχα το έκανε) και τώρα το έχει ξεχάσει ..... και με προβληματίζει λίγο το γιατί και τη λέω τεμπέλα. Τα πόδια έμαθαν να τα βάζουν μόνες τους στο στόμα εξ' αιτίας των δοντιών. Ότι βρουν το βάζουν στο στόμα μεταξύ των οποίων και τα πόδια. Ήταν καταπληκτικό όταν άρχισαν να ανακαλύπτουν τη φωνή τους και οι διάφορες κραυγούλες που κάνουν. Πιστεύω θα βρουν τρόπο να το κάνουν αλλά είναι χρήσιμο οι ασκήσεις που προτείνεις από το youtube. Σ' ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

Just now, angel23 είπε:

καλημέρα σας. Είναι απίστευτο πως μεγαλώνουν κάθε μέρα! Εμένα, η μία βρήκε τρόπο να γυρνάει από ανάσκελα μπρούμυτα πολύ νωρίς, από 4.5 μηνών (το πάσχα το έκανε) και τώρα το έχει ξεχάσει ..... και με προβληματίζει λίγο το γιατί και τη λέω τεμπέλα. Τα πόδια έμαθαν να τα βάζουν μόνες τους στο στόμα εξ' αιτίας των δοντιών. Ότι βρουν το βάζουν στο στόμα μεταξύ των οποίων και τα πόδια. Ήταν καταπληκτικό όταν άρχισαν να ανακαλύπτουν τη φωνή τους και οι διάφορες κραυγούλες που κάνουν. Πιστεύω θα βρουν τρόπο να το κάνουν αλλά είναι χρήσιμο οι ασκήσεις που προτείνεις από το youtube. Σ' ευχαριστούμε

Εννοειται οτι θα βρουν τροπο να τα κανουν ολα απο μονα τους.. Πιο πολυ μπηκα στη διαδικασια των ασκησεων στα πλαισια των δραστηριορητων και της επαφης  με την μαμα.. Μιλαμε παιζουμε γυμναζομαστε.. Θελω να με νιωθει κοντα του.. Ειδικα οταν του εκανα την ασκηση για να ρολαρει γελαγε και χαιροταν που το καταφερνε.. Ολα αυτα ειναι στιγμες που δεν ξεχνας.. 

  • Μου αρέσει 4

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω. Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω μία μία. Γίνεται ένας χαμός κλασσικά. Η μπεμπούλα μου μεγαλώνει και θέλει όλη μέρα να της μιλάω. Γελάει με χαχανητό. Άμα την αφήσω 5 λεπτά χωρίς να νυστάζει γίνεται χαμός. Υστερία και μόλις γυρίσω και της μιλήσω σκάει το γέλιο της ζωής της. Νωρίς δεν είναι για άγχος αποχωρισμού; Όταν της μιλάς είναι η καλύτερη της έχει αρχίσει να κάθεται στο κωλί της για λίγα δεύτερα χωρίς να πέφτει. Πολλά δεν της μαθαίνω γτ δεν προλαβαίνω η αλήθεια είναι. Αλλά τα ποδάρια τα βάζει μόνη της με λίγο κόπο στο στόμα της. Γενικά όλα στο στόμα και άπειρα σάλια. Όσες έχετε ένα παιδί ειλικρινά χαρείτε το. Εύχομαι σε όλες να έχετε όμορφο καλοκαίρι και με το καλό όσες περιμένετε τις άδειες σας. (Εγώ δεν σταματάω ούτε το καλοκαίρι :tongue: και την θαλασσίτσα θα την βλέπω στον ύπνο μου :roll: ) 

Φιλιά στα κορίτσια τα δικά μου ξέρετε εσείς :wub:B)

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε . Ψάχνω για κάθισμα αυτοκινήτου 0-36 ή 9-36 και δεν ξερω ποιο να πάρω. Η αδερφη μου μου πρότεινε της graco και της Joie. Δεν θελω όμως να παρω κάποιο ακριβο. Υπάρχει περίπτωση να μου υο κάνει δωρο η πεθερά μου επειδή το ειχε προτείνει πριν γεννησω και δεν θελω να την αναγκάσω να πάρει το πιο ακριβο επειδή μια σύνταξη παίρνει. Εχω δει ενα της foppa pedreti που ειναι σε λογική τιμή  . Αυτο που θέλω να ρωτησω ριναξ γιατι έχουν τοση διαφορά στις τιμές . Οσο πιο ακριβά ειναι τοσο πιο ασφαλή? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...