Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

Μονηρης ομφαλικη αρτηρία μπορεί κάποια να βοηθήσει?


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!είμαι σχεδόν 29 χρόνων  Είμαι 13 εβδομάδες ακριβώς.... Την Παρασκευή έκανα αυχενική διαφάνεια με μια καλή αυχενική κ με μια πολύ κακή Papp-a... Στον συνυπολογισμο όμως για το μέσω όρο ο ανόητος ο γιατρός ξέχασε να μετρήσει το ρινικο οστό κ έτσι οι πιθανότητες για σύνδρομο νταουν ήταν αρκετά ανεβασμένες... Μου είπε να κάνω τροφοβλαστη η αμνιοπαρακεντηση... Ευτυχώς κάτι δε μαρεσε στον γιατρό κ πήγα κ σε άλλον την Δευτέρα σε έναν πολύ καλό επιστήμονα ο όποιος κατάλαβε το λάθος του προηγούμενου συνυπολογισε το ρινικο οστό και βγήκε 1/2650 να έχω σύνδρομο νταουν (παρόλα αυτά έκανα την εξέταση που στέλνεις το αίμα στην Αμερική σε 2 εβδομάδες θα ξερουμε)... Όμως ο γιατρός μου είπε ότι λόγω της Papp-a μου η θα κάνω  προεκλαμψία η υπάρχει θέματακι με υον πλακούντα.... Από τη δεύτερα παίρνω σαλοσπιρ και θα παίρνω πρώτα ο Θεός μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης μου.... Όμως ανακάλυψε κ μονηρης ομφαλικη αρτηρία.... Είμαι αρκετά στεναχωρεμενη όσο κ να προσπαθώ για το αντίθετο.... Μου κάνει φοβερή εντύπωση γιατί παντού διαβάζω ότι ανακαλύπτουν την μονηρης ομφαλικη αρτηρία στη Β επίπεδου... Γιατί φάνηκε από τώρα??? Μήπως σημαίνει ότι δεν πάνε καλά τα πράγματα... Τη Δευτέρα θα πάω στη γιατρο αλλά ως τη Δευτέρα έχω σκάσει... Έχει καμία άλλη παρόμοια εμπειρία να μου πει... Θα με βοηθήσει πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...