Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 hours ago, Maroxmarox said:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα η γιατρός μου έδωσε τρία χάπια ημερησίως δηλαδή 600mg σύνολο φολικο οξυ και βιταμίνη d στην οποια παρουσίασα ανεπάρκεια μ έδωσε 4000 αρχικά κ μετά 2.000… βοήθησε η όχι δεν το γνωρίζω ακόμα κοπελα Μου … πάντως  η coq10 με πάχυνε ρε γαμωτο …

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Τι κάνετε; Ησυχία έπεσε στην ομαδούλα μας... Έχει τις τελευταίες μέρες ο μικρός θηλάζει πάλι ακατάπαυστα. Τουλάχιστον βέβαια ξεκίνησε να κοιμάται λίγο μες στη μέρα και προλαβαίνω κι εγώ να κάνω καμμιά δουλειά.. Εντωμεταξύ μπαίνοντας να κάνω το ντουζ μου παρατήρησα στο εσώρουχο μια δυο σταγόνες αίμα.. Λέτε να είναι περίοδος; Ήρθε σε καμμια άλλη; Διαβάζω διαφορα για αλλαγή στη γεύση του γάλακτος και μείωση και ότι μπορεί να αναστατώσει το μωρό και λίγο χαλαστηκα.. Ήλπιζα να την αποφύγω μερικούς μηνες ακόμα..

Μήπως από τις πολλές συσπάσεις λόγω συχνου θηλασμού αυτές τις μέρες έκανες κάποια φυσιολογική αιμορραγία ; Πάντως εμένα η σύσταση του γάλακτος μου όταν αδειαθετησα νομίζω δεν άλλαξε... ήταν κ μεγάλος ο Γιώργος τότε βέβαια γιατί αδειαθετησα στους 12 μήνες μετά τη γεννα, ούτε αλλοιώθηκε η γεύση γιατί αλλιώς ο Ταλιμπάν μου θα το καταλάβαινε... τα μικρά μας σε αυτήν την ηλικία δεν έχουν ενεργοποιήσει ακόμα όλους τους γευστικούς κάλυκες του στόματος τους όποτε θεωρώ από γεύση δεν καταλαβαίνουν κ πολλά... οσον αφορά τη σύσταση πιστεύω δεν ισχύει γιατί αλλιώς δεν θα προάγονταν ο θηλασμός τόσο πολύ κ μετά τον πρώτο χρόνο , αφού σημαντικός αριθμών μαμάδων αδειαθετει πολύ πριν το χρόνο μετά τη γεννα 

 

  • Μου αρέσει 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίνο said:

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα!! Σας διαβάζω όλο αυτό τον καιρό και χαίρομαι τόσο μα τόσο πολύ με όσα γράφετε και που πήγαν όλα τέλεια για όλες και κρατάτε τα πολυπόθητα μωράκια σας αγκαλιά! ❤️ Ξέροντας πόσο θα χαρείτε για μένα ήθελα να σας πω ότι είμαι πάλι έγκυος και μόλις χθες ακούσαμε την καρδούλα του σκατουλίου που έχω στην κοιλίτσα μου! Έχω μία απίστευτη ηρεμία που δεν περίμενα να έχω μετά από όσα πέρασα και εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά και για μας και να κρατήσουμε ένα υγιέστατο μωρό στην αγκαλιά μας με το καλό τον Αύγουστο!! Σας φιλώ όλες μια μια, να χαίρεστε τα γλυκά σας μπεμπακια και να έχετε μια υπέροχη χρονια με υγεία για εσάς και τις οικογένειες σας, αγάπη και ότι μα ότι άλλο επιθυμείτε!!! ❤️❤️❤️

Καλημεραααααααααα, καλημερααααααα, καλημεραααααααααααα!!!!!!!!!!!

Αγαπημενο μας Φραουλινο, δυνατο μας κοριτσι, μανουλα ενος αγγελου, με την πιο μεγαλη ψυχη, την πιο ευγενικη καρδια, την πηγαια θετικη σου σταση ακομη και στα πιο δυσκολα!!! Η χαρα μας ειναι τεραστια με τα νεα σου!!! Επεσες, σηκωθηκες, ονειρευτηκες ξανα και να που το θαυματακι σου ειναι στην κοιλιτσα σου! Σας αξιζει ολο αυτο και εσενα και του αντρα σου κοριτσι μου! Ευχομαι αο την καρδια μου μια τελεια και τελειομηνη εγκυμοσυνη, με ενα ΓΕΡΟ παιδακι στα χερια σας στο τελος του καλοκαιριου, με τα πιο σιδερωμενα φορμακια της παρεας μας (ο αντρουλης θυμαμαι σιδερωνει με μαθηματικη ακριβεια την καθε τσακιση χεχεχε)!

Η Παναγιτσα μαζι σου να ειναι κοριτσι μου και σε περιμενουμε απεναντι, σε εναν κοσμο γεματο πορτοκαλι σκατα, γαλατα, βυζια τουμπανο, κλαματα μα και πολλα πολλα χαμογελα! Αυτη τη φορα θα πανε ολα καλα, εχετε και το αγγελακι σας να σας προστατευει! Απειρα φιλακια σε σενα και το σκατουλακι σου!

  • Μου αρέσει 6

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλαααα τι υπέροχα νέα είναι αυτά @Φραουλίνο μου

Είχα μείνει από τη χαρά μου μπράβο κοπέλα μου έχεις απίστευτη δύναμη εγώ αυτό έχω να πω.ευχομαι μέσα από τη καρδιά μου μια ήρεμη εγκυμοσύνη γιατί το αξίζεις.και τον Αύγουστο να μας λες πόσο μας νιώθεις με την αϋπνία χαχα 

Να μας γράφεις θέλουμε πολύ να ακούμε τα νέα σου και να θυμόμαστε και εμείς κάτι από εγκυμοσύνη 

Κορίτσια μου εμένα έχει έρθει η περίοδος.Ηρθε ακριβώς στους δύο μήνες.τωρα τελειώνω και είναι 7η μέρα δείχνει ότι δε θα έχω άλλο αλλά μου είπε η γιατρός ότι μπορεί να κρατάει περισσότερο.Απο το 40 ήμερο κ μετά είχα λίγες σταγόνες αραιά κ που κυρίως την επόμενη μέρα από την επαφή.Οταν ήρθε περίοδος ήταν περισσότερο όταν το πρωτοείδα.και σε μια μέρα παρά πολύ.Ρε κορίτσια δε το ήξερα ότι επιρρεαζει η περίοδος το μωρό...και δύο μέρες τώρα ο μπέμπης είναι τρελά ανήσυχος και αναρωτιόμαστε.λετε να είναι αυτό?

  • Μου αρέσει 3

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Φραουλίνο είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα!! Σας διαβάζω όλο αυτό τον καιρό και χαίρομαι τόσο μα τόσο πολύ με όσα γράφετε και που πήγαν όλα τέλεια για όλες και κρατάτε τα πολυπόθητα μωράκια σας αγκαλιά! ❤️ Ξέροντας πόσο θα χαρείτε για μένα ήθελα να σας πω ότι είμαι πάλι έγκυος και μόλις χθες ακούσαμε την καρδούλα του σκατουλίου που έχω στην κοιλίτσα μου! Έχω μία απίστευτη ηρεμία που δεν περίμενα να έχω μετά από όσα πέρασα και εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά και για μας και να κρατήσουμε ένα υγιέστατο μωρό στην αγκαλιά μας με το καλό τον Αύγουστο!! Σας φιλώ όλες μια μια, να χαίρεστε τα γλυκά σας μπεμπακια και να έχετε μια υπέροχη χρονια με υγεία για εσάς και τις οικογένειες σας, αγάπη και ότι μα ότι άλλο επιθυμείτε!!! ❤️❤️❤️

Κοπέλα μου γλυκιά μόνο συγκίνηση κ ενθουσιασμό μπορώ να νιώσω,διαβάζοντας σε.ολα θα πάνε καλά αυτήν την φορά,είμαι σίγουρη.σε λίγους μήνες θα έχετε το μωράκι σας αγκαλιά,ένα καλοκαιρινό μωράκι όλο τρέλα!περιττό να σου πω ότι ο Βασιλάκος μου Αύγουστο γεννήθηκε,το πιο ήσυχο κ καλοβολο αγοράκι να ξέρεις.ετσι να είναι κ το μωράκι σου,πρώτα γερό φυσικά . Και ίσως αγοράκι;;;;:P δεν ξέρω,κάτι τέτοιο μου λέει η διαίσθηση μου..;):P

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geo81 είπε:

Μήπως από τις πολλές συσπάσεις λόγω συχνου θηλασμού αυτές τις μέρες έκανες κάποια φυσιολογική αιμορραγία ; Πάντως εμένα η σύσταση του γάλακτος μου όταν αδειαθετησα νομίζω δεν άλλαξε... ήταν κ μεγάλος ο Γιώργος τότε βέβαια γιατί αδειαθετησα στους 12 μήνες μετά τη γεννα, ούτε αλλοιώθηκε η γεύση γιατί αλλιώς ο Ταλιμπάν μου θα το καταλάβαινε... τα μικρά μας σε αυτήν την ηλικία δεν έχουν ενεργοποιήσει ακόμα όλους τους γευστικούς κάλυκες του στόματος τους όποτε θεωρώ από γεύση δεν καταλαβαίνουν κ πολλά... οσον αφορά τη σύσταση πιστεύω δεν ισχύει γιατί αλλιώς δεν θα προάγονταν ο θηλασμός τόσο πολύ κ μετά τον πρώτο χρόνο , αφού σημαντικός αριθμών μαμάδων αδειαθετει πολύ πριν το χρόνο μετά τη γεννα 

 

Προς το παρόν δεν είδα τίποτε άλλο όποτε ελπίζω να είναι συσπασουλες. Είναι και νωρίς ακόμα και απ όσο ήξερα ο θηλασμός δίνει μια παράταση στο να έρθει..

 

2 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα!! Σας διαβάζω όλο αυτό τον καιρό και χαίρομαι τόσο μα τόσο πολύ με όσα γράφετε και που πήγαν όλα τέλεια για όλες και κρατάτε τα πολυπόθητα μωράκια σας αγκαλιά! ❤️ Ξέροντας πόσο θα χαρείτε για μένα ήθελα να σας πω ότι είμαι πάλι έγκυος και μόλις χθες ακούσαμε την καρδούλα του σκατουλίου που έχω στην κοιλίτσα μου! Έχω μία απίστευτη ηρεμία που δεν περίμενα να έχω μετά από όσα πέρασα και εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά και για μας και να κρατήσουμε ένα υγιέστατο μωρό στην αγκαλιά μας με το καλό τον Αύγουστο!! Σας φιλώ όλες μια μια, να χαίρεστε τα γλυκά σας μπεμπακια και να έχετε μια υπέροχη χρονια με υγεία για εσάς και τις οικογένειες σας, αγάπη και ότι μα ότι άλλο επιθυμείτε!!! ❤️❤️❤️

Φραουλινο μου για μια ακόμη φορά σου εύχομαι τα καλύτερα! Να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις γερό το μωράκι σου στην αγκαλιά σου! Τα δύσκολα πέρασαν πια και τα καλύτερα έρχονται.. Θα χαιρόμαστε πάντα να μαθαίνουμε νέα σου!

  • Μου αρέσει 2

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα!! Σας διαβάζω όλο αυτό τον καιρό και χαίρομαι τόσο μα τόσο πολύ με όσα γράφετε και που πήγαν όλα τέλεια για όλες και κρατάτε τα πολυπόθητα μωράκια σας αγκαλιά! ❤️ Ξέροντας πόσο θα χαρείτε για μένα ήθελα να σας πω ότι είμαι πάλι έγκυος και μόλις χθες ακούσαμε την καρδούλα του σκατουλίου που έχω στην κοιλίτσα μου! Έχω μία απίστευτη ηρεμία που δεν περίμενα να έχω μετά από όσα πέρασα και εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά και για μας και να κρατήσουμε ένα υγιέστατο μωρό στην αγκαλιά μας με το καλό τον Αύγουστο!! Σας φιλώ όλες μια μια, να χαίρεστε τα γλυκά σας μπεμπακια και να έχετε μια υπέροχη χρονια με υγεία για εσάς και τις οικογένειες σας, αγάπη και ότι μα ότι άλλο επιθυμείτε!!! ❤️❤️❤️

Κορίτσι μου ποσό χαίρομαι για σένα!

σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά !

σου αξίζουν τα καλύτερα !

σε φιλώ γλυκα

Κορίτσια καλή χρόνια και από εμένα αν και λίγο καθυστερημένα με υγεία και ευτυχία για όλο τον κόσμο!

εμεις σαραντησαμε πριν λίγες μέρες γενικά τη θηλάζω και της δίνω περίπου 90-100 ml συμπλήρωμα τη μέρα κυρίως το βράδυ αν και ακόμα και με αυτό δε κοιμάται πολύ μπορώ να πω

Από βάρος πάμε τέλεια φτάσαμε 4500 από 3 κιλά που βγήκαμε από το μαιευτήριο.

γενικα με κουράζει πολύ ο θηλασμός έχω και τη μεγάλη που είναι μέσα στην τρέλα όμως θέλω να το προσπαθήσω έστω να φτάσω το τρίμηνο 

εσεις που έχετε μεγαλύτερα λίγο μωράκια έχουν στρώσει καθόλου;

η όλη μέρα στο βυζι είναι;

σας φιλώ γλυκά όλες!

  • Μου αρέσει 5

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα!! Σας διαβάζω όλο αυτό τον καιρό και χαίρομαι τόσο μα τόσο πολύ με όσα γράφετε και που πήγαν όλα τέλεια για όλες και κρατάτε τα πολυπόθητα μωράκια σας αγκαλιά! ❤️ Ξέροντας πόσο θα χαρείτε για μένα ήθελα να σας πω ότι είμαι πάλι έγκυος και μόλις χθες ακούσαμε την καρδούλα του σκατουλίου που έχω στην κοιλίτσα μου! Έχω μία απίστευτη ηρεμία που δεν περίμενα να έχω μετά από όσα πέρασα και εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά και για μας και να κρατήσουμε ένα υγιέστατο μωρό στην αγκαλιά μας με το καλό τον Αύγουστο!! Σας φιλώ όλες μια μια, να χαίρεστε τα γλυκά σας μπεμπακια και να έχετε μια υπέροχη χρονια με υγεία για εσάς και τις οικογένειες σας, αγάπη και ότι μα ότι άλλο επιθυμείτε!!! ❤️❤️❤️

Αχ Φραουλινο μας!!! Τι τέλεια νέα!! Πόσο πολύ χαίρομαι!!! Θέλουμε ενημέρωση τακτική παρακαλώ πολύ!!! Καλή χρονιά κορίτσι μου!! Η καλύτερη θα είναι!! Εύχομαι στην μανούλα στον μπαμπουλη και στο σκατουλι σας τα καλύτερα!!! 

10 ώρες πρίν, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Τι κάνετε; Ησυχία έπεσε στην ομαδούλα μας... Έχει τις τελευταίες μέρες ο μικρός θηλάζει πάλι ακατάπαυστα. Τουλάχιστον βέβαια ξεκίνησε να κοιμάται λίγο μες στη μέρα και προλαβαίνω κι εγώ να κάνω καμμιά δουλειά.. Εντωμεταξύ μπαίνοντας να κάνω το ντουζ μου παρατήρησα στο εσώρουχο μια δυο σταγόνες αίμα.. Λέτε να είναι περίοδος; Ήρθε σε καμμια άλλη; Διαβάζω διαφορα για αλλαγή στη γεύση του γάλακτος και μείωση και ότι μπορεί να αναστατώσει το μωρό και λίγο χαλαστηκα.. Ήλπιζα να την αποφύγω μερικούς μηνες ακόμα..

Κι εγώ έχω σταγονιτσες ακόμα μετά το 40ημερο...δεν έχουν σταματήσει μπορώ να πω. Και πονάω κάποιες μέρες που θηλάζω πολύ! Νομιζα κι εγώ ότι είναι από τις συσπάσεις...θα πάρω τον γιατρό τηλ να ρωτήσω! Κορίτσια δεύτερομάνες ερώτηση: προσέχουμε όντως πολύ τις επαφές?? Δεν ισχύει αυτό που λένε για τον θηλασμο ότι δεν μένεις έγκυος μου είπε ο γιατρός. 

  • Μου αρέσει 3

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Αχ Φραουλινο μας!!! Τι τέλεια νέα!! Πόσο πολύ χαίρομαι!!! Θέλουμε ενημέρωση τακτική παρακαλώ πολύ!!! Καλή χρονιά κορίτσι μου!! Η καλύτερη θα είναι!! Εύχομαι στην μανούλα στον μπαμπουλη και στο σκατουλι σας τα καλύτερα!!! 

Κι εγώ έχω σταγονιτσες ακόμα μετά το 40ημερο...δεν έχουν σταματήσει μπορώ να πω. Και πονάω κάποιες μέρες που θηλάζω πολύ! Νομιζα κι εγώ ότι είναι από τις συσπάσεις...θα πάρω τον γιατρό τηλ να ρωτήσω! Κορίτσια δεύτερομάνες ερώτηση: προσέχουμε όντως πολύ τις επαφές?? Δεν ισχύει αυτό που λένε για τον θηλασμο ότι δεν μένεις έγκυος μου είπε ο γιατρός. 

Αργυρώ μου όχι θέλει προσοχή κ μάλιστα πολύ μου είπε ακόμα κ αν δεν έχουμε περίοδο...είναι πολύ εύκολο

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Gogo1994 said:

Καλαααα τι υπέροχα νέα είναι αυτά @Φραουλίνο μου

Είχα μείνει από τη χαρά μου μπράβο κοπέλα μου έχεις απίστευτη δύναμη εγώ αυτό έχω να πω.ευχομαι μέσα από τη καρδιά μου μια ήρεμη εγκυμοσύνη γιατί το αξίζεις.και τον Αύγουστο να μας λες πόσο μας νιώθεις με την αϋπνία χαχα 

Να μας γράφεις θέλουμε πολύ να ακούμε τα νέα σου και να θυμόμαστε και εμείς κάτι από εγκυμοσύνη 

Κορίτσια μου εμένα έχει έρθει η περίοδος.Ηρθε ακριβώς στους δύο μήνες.τωρα τελειώνω και είναι 7η μέρα δείχνει ότι δε θα έχω άλλο αλλά μου είπε η γιατρός ότι μπορεί να κρατάει περισσότερο.Απο το 40 ήμερο κ μετά είχα λίγες σταγόνες αραιά κ που κυρίως την επόμενη μέρα από την επαφή.Οταν ήρθε περίοδος ήταν περισσότερο όταν το πρωτοείδα.και σε μια μέρα παρά πολύ.Ρε κορίτσια δε το ήξερα ότι επιρρεαζει η περίοδος το μωρό...και δύο μέρες τώρα ο μπέμπης είναι τρελά ανήσυχος και αναρωτιόμαστε.λετε να είναι αυτό?

Γωγουλα μου ηρθε η ατιμη ε; Πονουσες κοριτσι μου ή ητσν οκ η περιοδος; Εζω ακουσε μετα τη γεννα λεει δεν πονας τοσο! Μακαρι γιατι εμενα ηταν πολυ εντονη η περιοδος!

Γωγουλα μου εφοσον κανεις μεικτη διατροφη νομιζω χωρις να ξερω οτι λογικα δε θα τον επηρεαζε αν υπαρχει καποια αλλαγη στο γαλα. Μηπως περναει αλμα.αναπτυξης; Γιατι ο Σταυρουλης ειναι ηλικιακα μια μερα πριν τον Ραφαηλακο και εμεις μολις περασαμε αλμα και ηταν σουπερ ανησυχος και πεινουσε συνεχεια!

55 minutes ago, Argyroula said:

Αχ Φραουλινο μας!!! Τι τέλεια νέα!! Πόσο πολύ χαίρομαι!!! Θέλουμε ενημέρωση τακτική παρακαλώ πολύ!!! Καλή χρονιά κορίτσι μου!! Η καλύτερη θα είναι!! Εύχομαι στην μανούλα στον μπαμπουλη και στο σκατουλι σας τα καλύτερα!!! 

Κι εγώ έχω σταγονιτσες ακόμα μετά το 40ημερο...δεν έχουν σταματήσει μπορώ να πω. Και πονάω κάποιες μέρες που θηλάζω πολύ! Νομιζα κι εγώ ότι είναι από τις συσπάσεις...θα πάρω τον γιατρό τηλ να ρωτήσω! Κορίτσια δεύτερομάνες ερώτηση: προσέχουμε όντως πολύ τις επαφές?? Δεν ισχύει αυτό που λένε για τον θηλασμο ότι δεν μένεις έγκυος μου είπε ο γιατρός. 

Αργυρουλα μου, εμενα σκεψου η γυναικολογος μου ειπε καντε ελευθερα τωρα, μηπως γινει καποιο θαυμα και πιασουμε φυσιολογικα το δευτερο (χλωμο αλλα λεμε τωρα)! Δεν ξερω τι ισχυει εφοσον δεν εχουμε περιοδο βεβαια! Ο θηλασμος σιγουρα δεν ειναι αντισυλληψη παντως.

Βρε κοριτσια τι εγινε; Ξεκινησαμε να κανουμε σεξ βλεπω σε αυτο το γκρουπ επιτελους! Διαβασα τη λεξη "επαφη" σε 2 ποστ μεσα σε μια μερα! Αχαχαχαχαα

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Υβόννη είπε:

Γωγουλα μου ηρθε η ατιμη ε; Πονουσες κοριτσι μου ή ητσν οκ η περιοδος; Εζω ακουσε μετα τη γεννα λεει δεν πονας τοσο! Μακαρι γιατι εμενα ηταν πολυ εντονη η περιοδος!

Γωγουλα μου εφοσον κανεις μεικτη διατροφη νομιζω χωρις να ξερω οτι λογικα δε θα τον επηρεαζε αν υπαρχει καποια αλλαγη στο γαλα. Μηπως περναει αλμα.αναπτυξης; Γιατι ο Σταυρουλης ειναι ηλικιακα μια μερα πριν τον Ραφαηλακο και εμεις μολις περασαμε αλμα και ηταν σουπερ ανησυχος και πεινουσε συνεχεια!

Αργυρουλα μου, εμενα σκεψου η γυναικολογος μου ειπε καντε ελευθερα τωρα, μηπως γινει καποιο θαυμα και πιασουμε φυσιολογικα το δευτερο (χλωμο αλλα λεμε τωρα)! Δεν ξερω τι ισχυει εφοσον δεν εχουμε περιοδο βεβαια! Ο θηλασμος σιγουρα δεν ειναι αντισυλληψη παντως.

Βρε κοριτσια τι εγινε; Ξεκινησαμε να κανουμε σεξ βλεπω σε αυτο το γκρουπ επιτελους! Διαβασα τη λεξη "επαφη" σε 2 ποστ μεσα σε μια μερα! Αχαχαχαχαα

Κοίτα εγώ δεν μπορώ να πω ότι το ευχαριστήθηκα. 3 προσπάθειες, στην 3η κάτι έγινε...Ειχε βγει εκτός λειτουργίας το κουτάκι τόσους μήνες.... Θέλει λάδωμα για να πάρει μπρος...

  • Χαχα 5

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Argyroula είπε:

Κοίτα εγώ δεν μπορώ να πω ότι το ευχαριστήθηκα. 3 προσπάθειες, στην 3η κάτι έγινε...Ειχε βγει εκτός λειτουργίας το κουτάκι τόσους μήνες.... Θέλει λάδωμα για να πάρει μπρος...

Ποσό ταυτίζομαι δεν μπορείς να φανταστείς!!!! Αχαχαχαχαχαχα

ναι έχει δίκιο η @Υβόννη μας για τις επαφές στη διάρκεια του θηλασμού, υπάρχει ωορρηξία ακόμα και χωρίς περίοδο.

8 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Κορίτσι μου ποσό χαίρομαι για σένα!

σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά !

σου αξίζουν τα καλύτερα !

σε φιλώ γλυκα

Κορίτσια καλή χρόνια και από εμένα αν και λίγο καθυστερημένα με υγεία και ευτυχία για όλο τον κόσμο!

εμεις σαραντησαμε πριν λίγες μέρες γενικά τη θηλάζω και της δίνω περίπου 90-100 ml συμπλήρωμα τη μέρα κυρίως το βράδυ αν και ακόμα και με αυτό δε κοιμάται πολύ μπορώ να πω

Από βάρος πάμε τέλεια φτάσαμε 4500 από 3 κιλά που βγήκαμε από το μαιευτήριο.

γενικα με κουράζει πολύ ο θηλασμός έχω και τη μεγάλη που είναι μέσα στην τρέλα όμως θέλω να το προσπαθήσω έστω να φτάσω το τρίμηνο 

εσεις που έχετε μεγαλύτερα λίγο μωράκια έχουν στρώσει καθόλου;

η όλη μέρα στο βυζι είναι;

σας φιλώ γλυκά όλες!

Στο τρίμηνο πάνω στρώνει ο θηλασμός σε συχνοτητα κ διάρκεια κορίτσι μου! Μπράβο σας για τα κιλάκια !!! Είστε κούκλες μαμά κ κόρες❤️

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Γωγουλα μου ηρθε η ατιμη ε; Πονουσες κοριτσι μου ή ητσν οκ η περιοδος; Εζω ακουσε μετα τη γεννα λεει δεν πονας τοσο! Μακαρι γιατι εμενα ηταν πολυ εντονη η περιοδος!

Γωγουλα μου εφοσον κανεις μεικτη διατροφη νομιζω χωρις να ξερω οτι λογικα δε θα τον επηρεαζε αν υπαρχει καποια αλλαγη στο γαλα. Μηπως περναει αλμα.αναπτυξης; Γιατι ο Σταυρουλης ειναι ηλικιακα μια μερα πριν τον Ραφαηλακο και εμεις μολις περασαμε αλμα και ηταν σουπερ ανησυχος και πεινουσε συνεχεια!

Αργυρουλα μου, εμενα σκεψου η γυναικολογος μου ειπε καντε ελευθερα τωρα, μηπως γινει καποιο θαυμα και πιασουμε φυσιολογικα το δευτερο (χλωμο αλλα λεμε τωρα)! Δεν ξερω τι ισχυει εφοσον δεν εχουμε περιοδο βεβαια! Ο θηλασμος σιγουρα δεν ειναι αντισυλληψη παντως.

Βρε κοριτσια τι εγινε; Ξεκινησαμε να κανουμε σεξ βλεπω σε αυτο το γκρουπ επιτελους! Διαβασα τη λεξη "επαφη" σε 2 ποστ μεσα σε μια μερα! Αχαχαχαχαα

Ειρήνη μου ναι είναι γεγονός μιλάμε για σεξ εδώ μέσα χαχαχα βλέπω να αλλάζουμε κ τίτλο 

Η περίοδος ήταν έντονη από άποψη ροής αλλά πόνο δεν είχα.Ελαχιστο Τετάρτη μέρα αλλά είχα περπατήσει πάρα πολύ μάλλον για αυτό.Δε με ξέχασε για πολύ καιρό η άτιμη.

Ίσως είναι το άλμα ανάπτυξης μια κατάσταση 2 μέρες άστα να πάνε άλλο παιδί.χθες ήταν λίγο πιο φυσιολογικός αλλά κ πάλι 

 

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου.. Κ εμένα ο γιατρός Μ είπε προσοχη στις επαφές γτ λέει μπορείς ν μείνεις και πριν τη περιοδο.. Επίσης Μ είπε ότι αυτές π θηλάζουν είναι πιο ξηρές κάτω.. Και εγώ παρατηρησα στα άλματα άλλο παιδι κ γκρίνια κ αυπνια κ φουλ φαγητο.. Συν τους κολικους


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Eirini1988 είπε:

Προς το παρόν δεν είδα τίποτε άλλο όποτε ελπίζω να είναι συσπασουλες. Είναι και νωρίς ακόμα και απ όσο ήξερα ο θηλασμός δίνει μια παράταση στο να έρθει..

 

Φραουλινο μου για μια ακόμη φορά σου εύχομαι τα καλύτερα! Να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις γερό το μωράκι σου στην αγκαλιά σου! Τα δύσκολα πέρασαν πια και τα καλύτερα έρχονται.. Θα χαιρόμαστε πάντα να μαθαίνουμε νέα σου!

Ειρήνη μου εμένα στον γιο μου που θήλαζα κ αποκλειστικά ,μου ήρθε στους δύο μήνες.ουτε η ροή του γάλακτος άλλαξε ούτε η γεύση πιστεύω,εννοώ ο μικρός το έπινε κανονικά.

18 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Κορίτσι μου ποσό χαίρομαι για σένα!

σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά !

σου αξίζουν τα καλύτερα !

σε φιλώ γλυκα

Κορίτσια καλή χρόνια και από εμένα αν και λίγο καθυστερημένα με υγεία και ευτυχία για όλο τον κόσμο!

εμεις σαραντησαμε πριν λίγες μέρες γενικά τη θηλάζω και της δίνω περίπου 90-100 ml συμπλήρωμα τη μέρα κυρίως το βράδυ αν και ακόμα και με αυτό δε κοιμάται πολύ μπορώ να πω

Από βάρος πάμε τέλεια φτάσαμε 4500 από 3 κιλά που βγήκαμε από το μαιευτήριο.

γενικα με κουράζει πολύ ο θηλασμός έχω και τη μεγάλη που είναι μέσα στην τρέλα όμως θέλω να το προσπαθήσω έστω να φτάσω το τρίμηνο 

εσεις που έχετε μεγαλύτερα λίγο μωράκια έχουν στρώσει καθόλου;

η όλη μέρα στο βυζι είναι;

σας φιλώ γλυκά όλες!

Κοπέλα μου είστε σούπερ από κιλά!μπράβο!εγώ θήλασα δυστυχώς μόνο τον πρώτο μήνα,θα σου πω ότι ήταν αρκετά δύσκολα με τον μεγάλο για αυτό κ αντλούσα,για να γίνεται πιο γρήγορα η διαδικασία.φανταζομαι οσο περνάει ο καιρός θα γίνεται πιο εύκολο,δεν θα κάθεται κ η μικρή σου τόση ωρα στο στήθος,θα ρουφάει καλύτερα.

Υ.γ δεν σταμάτησα βέβαια γι αυτό,μου κόπηκε αποτομα το γάλα όταν νοσηλεύτηκε η μικρή μου.ισψς λόγω στεναχώριας κ άγχους.

15 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Αχ Φραουλινο μας!!! Τι τέλεια νέα!! Πόσο πολύ χαίρομαι!!! Θέλουμε ενημέρωση τακτική παρακαλώ πολύ!!! Καλή χρονιά κορίτσι μου!! Η καλύτερη θα είναι!! Εύχομαι στην μανούλα στον μπαμπουλη και στο σκατουλι σας τα καλύτερα!!! 

Κι εγώ έχω σταγονιτσες ακόμα μετά το 40ημερο...δεν έχουν σταματήσει μπορώ να πω. Και πονάω κάποιες μέρες που θηλάζω πολύ! Νομιζα κι εγώ ότι είναι από τις συσπάσεις...θα πάρω τον γιατρό τηλ να ρωτήσω! Κορίτσια δεύτερομάνες ερώτηση: προσέχουμε όντως πολύ τις επαφές?? Δεν ισχύει αυτό που λένε για τον θηλασμο ότι δεν μένεις έγκυος μου είπε ο γιατρός. 

Αργυρώ μου,θήλαζα αποκλειστικά στον γιο μου κ έμεινα έγκυος την 5η μέρα του κύκλου κ ενώ είχα ακόμα λίγο αίμα περιόδου.ο γιος μου ήταν μόνο 4ηνων σκέψου.οποτε γίνεται κ μάλιστα πολύ εύκολα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ κορίτσια μου!! Άρα γυρνάμε πάλι πίσω στα κλασικά εικονογραφημενα τόσων ετών... Χάχα 

Παρολαυτα να ρωτήσω κάτι... Αν δεν έχουμε  καθόλου αίμα παίζει να έχουμε ωορρηξια?? 

 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...