Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλα Χριστουγεννα μανουλες μου!!!!! Το.καλυτερο.δωρο φετος εφερε ο αγιος Βασιλης σε.ολες μας!!! Να περασετε πολυ ομορφα κοριτσια μου και του χρονου χωρις τον ιο να γιορτασουμε με αγκαλιες και πολλα πολλα φιλια!!! Υγεια και καλη τυχη στα σπιτια σας.και.μονο χαμογελα!!!

  • Μου αρέσει 7

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου !!χρόνια μας πολλά!ελπίζω χθες να περάσατε όλες υπέροχα αγκαλιά με τα όμορφα μωράκια μας.μπορει φέτος να ήταν διαφορετικά από άλλες χρονιές αλλά να σκέφτεστε πάντα πόσο ευλογημένες κ τυχερές είμαστε που ζούμε αυτό το θαύμα να είμαστε μανουλες:x κ του χρονουυυυυυ....θα γίνει χαμός!!!!:P θα έχουν ξεπεταχτεί κ τα νινακια μας κ θα καταλαβαίνουν κ αυτά περισσότερα..εγώ το βλέπω από τον 'μεγαλο' μου πόσο πολύ χαίρεται,με το δέντρο,με τα δώρα,με τα μελομακάρονα κ τους κουραμπιέδες,χαχαχαχα! Γεροί να είμαστε όλοι κ όλα θα γίνουν !

Εμείς κατά τα άλλα,έχουμε μπει σε έναν ρυθμο.η μικρή έχει ακόμα κολικούς αλλά ίσως λίγο καλύτερα από τον προηγούμενο μήνα,μετράω αντιστροφα να φτάσει στον τρίτο για να τους αφήσουμε πίσω να ηρεμήσει κ αυτή.τρωει επιτέλους καλά,βάλαμε κ ένα κιλό το τελευταίο 20ημερο( είχαμε μείνει πολύ πίσω) ,κάναμε κ το πρώτο εμβόλιο χωρίς ιδιαίτερες παρενέργειες κ γενικά μεγαλώνουμε κ ομορφαίνουμε,χαχααχαχα!

Ο Βασιλάκος μου είναι πλέον ο μεγάλος αδελφός,αν εξαιρέσεις κάποιες κρισαρες που τον πιάνουν,είναι πολύ τρυφερός κ γλυκός.παιζει πλέον αρκετά κ μόνο του το αγορι μου κ όταν κλαίει η μικρή ,κάνει πίσω αυτός.ευτυχως γιατί με τον άντρα μου να δουλεύει κ χωρίς βοήθεια,κάποιες στιγμές είναι πραγματικά απελπιστικά.

Σε γενικές γραμμές όλα προχωράνε καλά.μου λείπει το μπλα μπλα που κάναμε αλλά ειλικρινά ακόμα κ να πάω τουαλέτα κάποιες φορές γίνεται με χρονομετρο:P υπομονή κ θα έρθουν καλύτερες μέρες.το βασικό είναι ότι έχουμε γεμάτες αγκαλιές κ ένα γεμάτο σπίτι.εστω κ από κλάματα κάποιες φορές.;) τις περισσότερες είναι από γέλια κ όμορφες στιγμές.σας φιλώ κ εύχομαι να είστε όλες καλά!!!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλα κι από μας κορίτσια!!! Καλά να περνατε και καλή πρωτοχρονια σε όλες... 

 

Εμείς είμαστε στο νησί μας και περναμε αξέχαστα!!! Κάναμε τα πρωτα μας εμβόλια σήμερα και δεν είχαμε κανένα συμπτώμα... Είναι πολυ δυνατή η μπουμπουλα μας, έτσι την λέει ο αδερφός της.. Χαχα

 

Σας φιλωωωω

 

Ελπίζω να ΣτΕ όλες καλά και όλα τα μωράκια

  • Μου αρέσει 8

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια μ !!!χρονια πολλά κ καλη πρωτοχρονιά  ,αγκαλιά με τα θεία δώρα μας  !!!Αγαπη κ υγεία στις οικογένειες σας !!

Εμεις οι μεγαλύτερες τα παμε σούπερ ,υπομονη στις μανουλες με τα  μωράκια ακόμη που δεν προσαρμόστηκαν και ευχομαι να μπείτε σε ρυθμό!

  • Μου αρέσει 10

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χρονια πολλα κ απο εμας σε ολες κοριτσια να ειμαστε καλα..με το καλο ο καινουργιος χρονος με υγεια!!να χαιρομαστε τα παιδακια μας!!ευχομαι οτι επιθυμει η καθε μια να γινει πραγματικοτητα!!!χρονια πολλα!!

  • Μου αρέσει 10

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κοριτσαρες και από εμάς!!! Από άποψη ψυχολογίας εδώ πολύ καλύτερα!! Αυτό το 40ημερο ισχύει τελικά... Με το που έφτασα στις 38 ημέρες άρχισα να ανεβαίνω... Καλή χρονιά να έχουμε με τα αστεράκια μας αγκαλιά!!! Είμαστε πολύ τυχερές κορίτσια... Οι περισσότεροι το 2020 δεν θέλουν ούτε να το θυμούνται!!! Κι εμείς αγωνιστριες μέσα σε μια τέτοια χρόνια και με τόσα εμπόδια και δυσκολίες παγκόσμιες και η καθεμία και τις δικές της φέραμε στον κόσμο αυτά τα μωρά που σίγουρα θα συμμετέχουν σε πολλές έρευνες κάποτε!! Φιλάκια κορίτσια μου!! 

(οποία είναι πολύ ικανοποιημένη από σουτιέν θηλασμού μαλακό χωρίς ενίσχυση μπανέλες κλπ να μου στείλει) 

  • Μου αρέσει 9

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου!!!

Εύχομαι υγεία και μοναδικές στιγμές!! Τα πρώτα Χριστούγεννα με τα παιδάκια μας... Για εμάς το 2020 ήταν η χρόνια μας παρολες τις δυσκολίες ...

Κάναμε κι εμείς εμβόλιο την Τετάρτη που μας πέρασε.. Η μοναδική μας παρενέργεια ήταν ότι ο μπεμπουλης ήταν λίγο πιο νωθρός και ήθελε να κοιμάται συνέχεια την επόμενη. Όλα τέλεια.. Μένει εγώ αυτή τη βδομάδα να μιλήσω με ενδοκρινολόγο. Ο υποθυρεοειδισμός μου μετατράπηκε σε υπερθυρεοειδισμο σύμφωνα με τις εξετάσεις και πρέπει επειγόντως να το ρυθμίσω..

@Argyroula μου εμένα με βόλεψε το σουτιέν της cariwell το seamless nursing bra. Δεν έχει ούτε ραφές ούτε μπανέλες και μου είναι άνετο ακόμα και στον ύπνο. Δεν είναι ότι πιο όμορφο αλλά χαλάλι του γιατί πριν το πάρω παιδευόμουν αρκετά με κάποια άλλα.

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου χρόνια πολλα πως μου είστε? Εμείς με το νέο χρόνο θα κανκυμευ το εμβολιακι μας το πρώτο...Με το θηλασμό γκρινιάζουμε πολύ έχει βολευτει μάλλον πολύ με το Μπίμπερο του μιας και κάνουμε μεικτή αλλά το παλεύω.Μου σκάει κάτι χαμόγελα κορίτσια με το που ξυπνήσει άλλο πράγμα ο πρίγκιπας μου...Όσον αφορά τα νέα μου με τις εξετάσεις...ότι να ναι...θυμάστε που το ουρικό μου ήταν η αιτία για το άγχος κ εν τέλει για τη καισαρική μου? Είχε πέσει 3 μέρες μετά τη γέννα κατά πάρα πολύ σχεδόν φυσιολογικα όρια.και στις εξετάσεις μετά το 40ημερο πάλι το ίδιο ψηλά όπως πριν γεννήσω...και ο θυρεοειδής μου στα πατώματα μάλλον επειδή συνέχιζα το χάπι τις 40 μέρες.τωρα το έκοψα κ θα ξανακάνω από το νέο έτος πάλι έλεγχο.για το ουρικό δε ξέρω τι να κάνω...υπάρχουν παντού στα τρόφιμα οι πουρίνες που το ανεβάζουν...όμως έχω μειώσει σαφώς το κρέας κ κάνω διατροφή ελπίζω να συμαζευτει κ αυτό μαζί με τα άλλα.το αλάτι πια δεν έχει να κάνει αυτό ήταν για τον φόβο  για την προεκλαμψία.Α μάλλον έκανα κ βλακεία που έπινα μπύρα χωρίς αλκοόλ που βοηθάει στο θηλασμό η μαγιά...όμως κάνει πολύ κακο στο ουρικό οπότε ίσως φταίει αυτό...αυτά τα νέα μας κορίτσια μου..

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου ομορφα! Τι καλα που διαβαζω οτι τα μωρακια της παρεουλας μας μεγαλωνουν, τρωνε καλα και ξεκινησαν εμβολιακια! Κυριως νομιζω οτι εχουμε ολες επανελθει απο ορμονες σχετικα και ειμαστε πιο μαχιμες!

Εμεις κοριτσια μου καναμε το πρωτο εμβολιο και δοξα τω Θεω δεν ειχαμε καμια παρενεργεια! Βεβαια εγω η παρανοικη μανα τσεκαρα τη θερμοκρασια του καθε 2-3 ωρες! Ο Ραφαηλακος εχει μεγαλωσει πολυ, δεν του κανουν πλεον τα φορμακια του τα αρχικα και βαλαμε νεα φορμακια!! Ειναι καλο μωρακι μπορω να πω, γιατι κοιμαται καλα το βραδυ (ξυπναμε 1 φορα μονο να θηλασουμε) αλλα μεσα στη μερα ειναι αναλογα τα κεφια του! Σημερα πχ θελει μονο αγκαλια και να ειμαστε ορθιοι κιολας! Σωρτηριος ο μαρσιπος!!! Γενικα το μωρο το εχω κοκκεταρια με φορμακια και μποτακια και καλτσακια κι εγω κοριτσια αν δειτε πως ειμα αφηστε αχαχαχα! Σημερα εβαλα στοχο ομως να λουστω και να βγαλω φρυδια! Για να δουμε!

@Eirini1988 Ειρηνακι να εισαι καλα με τα σουτιεν! Τσεκαρα και μαλλον θα παρω κι εγω γιατι αυτα που εχω δεν με βολευουν και πολυ και φοραω κατι μπουστακια απλα, τα οποια δεν βολευουν και το βυζι βγαινει με την παραμικρη κινηση!

@Gogo1994 Γωγουλα μου αντι μπυρα δοκιμασε τσαι θηλασμου! Εχει διαφορες μαρκες και δεν θα επηρεαζει και το ουρικο οξυ. Θα ρυθμιστει μην ανησυχεις, εγω ειχα κανει καποτε εκτος εγκυμοσυνης και με τη διατροφη σιγα σιγα εφτιαξε.

  • Μου αρέσει 5

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια μου..μεγαλωνουμε κ εμεις κ μαλλον αρχισαν κολικοι αν εχω καταλαβει καλα...κυριως τα βραδια οταν πινει γαλα σφιγγεται παρα πολυ, γινεται σαν τοξο κ μετα κλαιει κ μαζευει τα ποδαρακια του ο καημενος...του κανουμε μασαζ στην κοιλιτσα κ ηρεμει λιγο αλλα μετα παλι τα ιδια..την μερα ειναι πολυ ησυχος, τα βραδια ομως απο τις 2 μεχρι τις 5-6 δινουμε μαχη για να κοιμηθει... επισης ακομα φοβαμαι που τον κανω μπανιο,νομιζω οτι μου γλιστραει κ θα μου πεσει, παρηγγειλα ενα διχτυ να τον βαζω στο μπανακι του αλλα ακομα το περιμενω...

Κατα τα αλλα απο ψυχολογια εγω καλα τα παω, υπαρχει μια συγκινηση ωρες ωρες αλλα οχι κατι τραγικο..

  • Μου αρέσει 2

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 28/12/2020 at 4:54 ΜΜ, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια μου χρόνια πολλα πως μου είστε? Εμείς με το νέο χρόνο θα κανκυμευ το εμβολιακι μας το πρώτο...Με το θηλασμό γκρινιάζουμε πολύ έχει βολευτει μάλλον πολύ με το Μπίμπερο του μιας και κάνουμε μεικτή αλλά το παλεύω.Μου σκάει κάτι χαμόγελα κορίτσια με το που ξυπνήσει άλλο πράγμα ο πρίγκιπας μου...Όσον αφορά τα νέα μου με τις εξετάσεις...ότι να ναι...θυμάστε που το ουρικό μου ήταν η αιτία για το άγχος κ εν τέλει για τη καισαρική μου? Είχε πέσει 3 μέρες μετά τη γέννα κατά πάρα πολύ σχεδόν φυσιολογικα όρια.και στις εξετάσεις μετά το 40ημερο πάλι το ίδιο ψηλά όπως πριν γεννήσω...και ο θυρεοειδής μου στα πατώματα μάλλον επειδή συνέχιζα το χάπι τις 40 μέρες.τωρα το έκοψα κ θα ξανακάνω από το νέο έτος πάλι έλεγχο.για το ουρικό δε ξέρω τι να κάνω...υπάρχουν παντού στα τρόφιμα οι πουρίνες που το ανεβάζουν...όμως έχω μειώσει σαφώς το κρέας κ κάνω διατροφή ελπίζω να συμαζευτει κ αυτό μαζί με τα άλλα.το αλάτι πια δεν έχει να κάνει αυτό ήταν για τον φόβο  για την προεκλαμψία.Α μάλλον έκανα κ βλακεία που έπινα μπύρα χωρίς αλκοόλ που βοηθάει στο θηλασμό η μαγιά...όμως κάνει πολύ κακο στο ουρικό οπότε ίσως φταίει αυτό...αυτά τα νέα μας κορίτσια μου..

Ευχομαι να πανε ολα καλα με το ουρικο!! Κ εμένα με το στήθος δεν τα παει κ τόσο καλα και το παλευω κ εγώ με νυχια και με δόντια..Μήπως έχει μειωθεί η ροή σ και δεν χορταινει Γ αυτό γκρινιαζει στο στήθος? Έτσι Μ είχε πει εμένα ο γιατρός..βεβαια λένε όσο περισσοτερο το βάζεις τοσο αυξάνεται αλλά εμένα δεν κάθεται πολυ..Συμπλήρωμα ποσο δίνεις σε κάθε γευμα?? 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Ευχομαι να πανε ολα καλα με το ουρικο!! Κ εμένα με το στήθος δεν τα παει κ τόσο καλα και το παλευω κ εγώ με νυχια και με δόντια..Μήπως έχει μειωθεί η ροή σ και δεν χορταινει Γ αυτό γκρινιαζει στο στήθος? Έτσι Μ είχε πει εμένα ο γιατρός..βεβαια λένε όσο περισσοτερο το βάζεις τοσο αυξάνεται αλλά εμένα δεν κάθεται πολυ..Συμπλήρωμα ποσο δίνεις σε κάθε γευμα?? 

Ναι Δέσποινα μου σε κάθε γεύμα από την αρχή.σιγουρα η ροή φταίει γιατί έχει καλομαθει από το μπιμπερο που βγαίνει πιο πολύ.αλλα αυτό έχω ακούσει κ εγώ ότι όσο τραβάει το μωρό βγαίνει...θα δω και το τσαι που είπες ειρηνακι μου @Υβόννηευχαριστω πολύ πολύ


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις όμορφες μανούλες με τα ζωηρά φαγάνα μωράκια του 2020!!! Αλήθεια αυτός ο χρόνος με όλη την περιέργεια του , το ότι είναι δίσεκτο, με όλα τα δεινά του... μας έφερε κοντά όλες εμάς και έφερε κ τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας!!! Ποτέ δεν ήμουν καλή στις ανασκοπήσεις ... αλλά νιώθω τεράστια ευγνωμοσύνη κ ας μας παίδεψε λίγο (άλλες λίγο άλλες πολύ) που έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά ...

συμπάσχουμε κορίτσια με τους κολικούς... ο μεγάλος μου γιος δεν είχε τίποτα τέτοιο πέρα από κάποια αέρια κ μικρές ενοχλήσεις... η μικρή το έχει τερματίσει ... ειδικά κάποιες μέρες όπως η χθεσινή πονούσε έντονα όλη σχεδόν την ημέρα ... δεν μπορούσε να φάει κοκκίνιζε ολόκληρη μαζευόταν μετά τεντωνόταν διαπεραστικό κλάμα έντονο Ακουγόταν η κοιλιά της να την ενοχλεί με το που κατέβαζε γάλα ... έχουμε κόψει τελείως το αντλημένο με το μπιμπερό 3 βδομαδες περίπου κ τρωει μόνο στήθος γιατί της έρχεται πιο εύκολο με τους κολικούς... κατά τα αλλά παίρνει πολύ βάρος έχει γίνει ένας μικρός Βούδας χιχιχιχι κ αν δεν είχαμε τα πονάκια θα ήμασταν από  τα πιο ήσυχα μωράκια !!! Είναι κουκλίτσα ζωγραφιστηηηη και μαζί με το Γιώργο μας έχουν κλέψει τα μυαλά! 
η άυπνια συνεχίζεται αλλά κάνουμε υπομονή!!! Το έχει μάθει κ ο Γιώργος κάθε φορά μου λέει υπομονή μαμά αψαχαχαχα του οποίου σχεδιάζουμε το «πάρτυ γενεθλίων» δυστυχώς θα είμαστε μεταξύ μας... αλλά θα κάνουμε τούρτα υπερπαραγωγή κ θα πάρουμε κ μπαλόνια!!! Γίνεται 3 το αντράκι μου!!!!

σας φιλώ όλες σας εύχομαι με το καλό η νέα χρόνια με υγεία για όλες , τα μπεμπακια σας και τις οικογένειες σας!!!!

  • Μου αρέσει 10

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Geo81 είπε:

Καλημέρα στις όμορφες μανούλες με τα ζωηρά φαγάνα μωράκια του 2020!!! Αλήθεια αυτός ο χρόνος με όλη την περιέργεια του , το ότι είναι δίσεκτο, με όλα τα δεινά του... μας έφερε κοντά όλες εμάς και έφερε κ τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας!!! Ποτέ δεν ήμουν καλή στις ανασκοπήσεις ... αλλά νιώθω τεράστια ευγνωμοσύνη κ ας μας παίδεψε λίγο (άλλες λίγο άλλες πολύ) που έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά ...

συμπάσχουμε κορίτσια με τους κολικούς... ο μεγάλος μου γιος δεν είχε τίποτα τέτοιο πέρα από κάποια αέρια κ μικρές ενοχλήσεις... η μικρή το έχει τερματίσει ... ειδικά κάποιες μέρες όπως η χθεσινή πονούσε έντονα όλη σχεδόν την ημέρα ... δεν μπορούσε να φάει κοκκίνιζε ολόκληρη μαζευόταν μετά τεντωνόταν διαπεραστικό κλάμα έντονο Ακουγόταν η κοιλιά της να την ενοχλεί με το που κατέβαζε γάλα ... έχουμε κόψει τελείως το αντλημένο με το μπιμπερό 3 βδομαδες περίπου κ τρωει μόνο στήθος γιατί της έρχεται πιο εύκολο με τους κολικούς... κατά τα αλλά παίρνει πολύ βάρος έχει γίνει ένας μικρός Βούδας χιχιχιχι κ αν δεν είχαμε τα πονάκια θα ήμασταν από  τα πιο ήσυχα μωράκια !!! Είναι κουκλίτσα ζωγραφιστηηηη και μαζί με το Γιώργο μας έχουν κλέψει τα μυαλά! 
η άυπνια συνεχίζεται αλλά κάνουμε υπομονή!!! Το έχει μάθει κ ο Γιώργος κάθε φορά μου λέει υπομονή μαμά αψαχαχαχα του οποίου σχεδιάζουμε το «πάρτυ γενεθλίων» δυστυχώς θα είμαστε μεταξύ μας... αλλά θα κάνουμε τούρτα υπερπαραγωγή κ θα πάρουμε κ μπαλόνια!!! Γίνεται 3 το αντράκι μου!!!!

σας φιλώ όλες σας εύχομαι με το καλό η νέα χρόνια με υγεία για όλες , τα μπεμπακια σας και τις οικογένειες σας!!!!

Τελειος ο Γιωργακης που συμπασχει χαχα!!να τον χαιρεστε τον κουκλο σας!!

  • Μου αρέσει 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...